amarok - en to si translation catalogue (90 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
si: නම

en: Amarok Menu
si: Amarok මෙනුවසස

en: Play/Pause
si: වාදනය/විරාමය

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
si: පරිශීලක නාමය

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
si: රහස්පදය

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
si: සෙවාදායක රහස්පදය

en: New Group
si: නව සමූහය

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Files
si: ගොනු

en: Additional options:
si: අමතර විකල්ප:

en: Second Level
si: දෙවැනි පෙළ

en: Third Level
si: තෙවන පෙළ

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Album
si: ඇල්බමය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
si: ඇලබම කලාකරු

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Collection
si: එකතුව

en: More...
si: බොහෝ...

en: Save As
si: සුරකින අයුර

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
si: පොඩ්කාස්ට්

en: &Add Podcast
si: පොඩ්කාස්ට් එක් කරන්න (&A)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
si: පොඩ්කාස්ට් එක් කරන්න...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
si: සිරස්තලය

en: Summary
si: සාරාංශය

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Local Collection
si: ප්‍රාදේශිය එකතුව

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
si: එකතුව සැකසීම

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
si: එකතු බහලුම්

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
si: රහස්පදය (&P):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
si: තිරය (&r):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
si: පෙළ වර්‍ණය:

en: Internet Services
si: අන්තර්ජාල සේවා

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
si: එක් කරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
si: නම:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
si: නොදන්නා

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Playlist_%1
si: වාදන ලැයිස්තුව_%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
si: පොඩ්කාස්ට් සැකසීම

en: Podcast
si: පොඩ්කාස්ට්

en: Already subscribed to %1.
si: %1 දැනටමත් දායකත්වය දක්වා ඇත.

en: Local Podcasts
si: ප්‍රාදේශි පොඩ්කාස්ට්

en: Updating "%1"
si: "%1" යාවත් කිරීම

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
si: හෙට

en: Cover Manager
si: කවර කළමණාකරු

en: Albums By
si: ඇල්බම නිර්මාණකරු මඟින්

en: All Artists
si: සියලු කලාකරුවන්

en: All Albums
si: සියළු ඇල්බම

en: Albums With Cover
si: ඇල්බම කවරය සහිත

en: Albums Without Cover
si: ඇල්බම කවරය රහිත

en: Cover Image
si: කවර පිංතූරය

en: %1 or %2
si: %1 හෝ %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
si: විකල්ප

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
si: ආදේශය

en: Tags
si: ටැග්

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
si: නොදන්නා

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
si: කිසිවක් නැත

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
si: සාරාංශය (&u)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
si: එකතුව:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
si: ඇල්බමය (&b):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
si: වසර (&Y):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
si: සටහන (&m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
si: පිහිටුම:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
si: මීට පෙර (&P)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
si: මීළඟ (&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
si: සුරැකීම සහ වැසීම (&v)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
si: ඇල්බමය:

en: Peter Zhou Lei
si: Pasi Lalinaho

en: Scott Wheeler
si: Peter Zhou Lei

en: Andreas Mair
si: Alexandre Oliveira

en: Pierpaolo Panfilo
si: Peter C. Ndikuwera

en: Internet
si: අන්තර්ජාල

en: Playlists
si: වාදන ලැයිස්තුව

en: Play Media (Files or URLs)
si: මාධ්‍ය වාදනය (ගොනු හෝ URL)

en: &Add Media...
si: මාධ්‍ය එක් කරන්න... (&A)

en: Play Media...
si: මාධ්‍ය වාදනය...

en: Update Collection
si: එකතුව යාවත්කිරීම

en: Search playlist
si: වාදන ලැයිස්තුව සෙවුම

en: &Playlist
si: ලැයිස්තුව (&P)

en: Paused  ::  %1
si: විරාමගන්වා ::  %1

en: Comment
si: සටහන

en: Albums
si: ඇල්බම

en: Search Preferences
si: ක්‍රියා

en: Subscribe
si: දායකත්වය

en: Testing...
si: පිරික්සමින්...

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
si: පරිශීලක නාමය:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
si: රහස්පදය:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
si: සංයුතිය තෝරන්න:

en: &Advanced...
si: උසස්... (&A)

en: Paused
si: විරාමය

en: Edit filter
si: උසස්
