amarok - en to ca translation catalogue (2283 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
ca: Per defecte

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
ca: Sense agrupament

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
ca: Sense agrupament (línia única)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
ca: Sortida detallada

en: License Agreement
ca: Acord de llicència

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
ca: <qt>No hi ha informació disponible.<br />L'objecte KAboutData proporcionat no existeix.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
ca: <qt>No hi ha cap informació disponible.<br />L'objecte «OcsData» subministrat no existeix.</qt>

en: About %1
ca: Quant a %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
ca: <html><font size="5">%1</font><br /><b>versió %2</b><br />Usant els Frameworks %3 del KDE</html>

en: License: %1
ca: Llicència: %1

en: &About
ca: &Quant a

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
ca: Feu servir <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> per a informar dels errors.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
ca: Informeu dels errors a <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
ca: A&utor

en: A&uthors
ca: A&utors

en: &Contributors
ca: &Col·laboradors

en: &Donors
ca: &Mecenes

en: T&ranslation
ca: T&raducció

en: Email contributor
ca: Envieu un correu al col·laborador

en: Visit contributor's homepage
ca: Visiteu la pàgina personal del col·laborador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
ca: Nom

en: Amarok Menu
ca: Menú de l'Amarok

en: Play/Pause
ca: Reproducció/Pausa

en: Click to change
ca: Feu clic per a canviar

en: &Replay Gain Mode
ca: Mode de guany de &repetició

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
ca: &Inactiu

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
ca: &Peça

en: &Album
ca: &Àlbum

en: Burn
ca: Grava

en: Current Playlist
ca: Llista de reproducció actual

en: Selected Tracks
ca: Peces seleccionades

en: Stop
ca: Atura

en: Stop after current Track
ca: Atura després de la peça actual

en: Stop after current track: Off
ca: Atura després de la peça actual: inactiu

en: Stop after current track: On
ca: Atura després de la peça actual: actiu

en: No track playing
ca: No s'està reproduint cap peça

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
ca: Si s'ha de mostrar una segona etiqueta amb el temps restant.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
ca: Seleccioneu-ho per a mostrar una segona etiqueta de temps a l'esquerra del control lliscant de progrés a la finestra del reproductor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
ca: Si s'ha de mostrar el temps restant de la peça a l'etiqueta de temps restant.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
ca: Seleccioneu per a mostrar el temps restant de les peces en comptes del temps transcorregut a la finestra de reproducció.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
ca: Quines peces o àlbums s'han d'afavorir en el mode Aleatori

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
ca: Les peces o àlbums amb la propietat seleccionada seran més propensos a ser triats en el mode Aleatori.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
ca: Com avançar per les peces en la llista de reproducció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
ca: Determina com l'Amarok avançarà per les peces en la llista de reproducció

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
ca: Estat del mode dinàmic.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
ca: Si s'activa, el mode dinàmic s'engegarà, i les peces s'afegiran segons les especificacions de la llista de reproducció dinàmica.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
ca: Duplica les peces en mode dinàmic.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
ca: Si està actiu, les peces afegides en el mode dinàmic poden estar duplicades.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
ca: Comptador de peces anteriors.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
ca: Nombre de peces a deixar en la llista de reproducció abans de la peça activa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
ca: Comptador de peces següents.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
ca: Nombre de peces a carregar en la llista de reproducció després de la peça activa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
ca: Si s'ha de mostrar la icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
ca: Activa/Desactiva la icona de la safata per a l'Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
ca: Si cal ocultar la vista contextual.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
ca: Activa/Desactiva la vista contextual a l'Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
ca: Nombre de nivells de desfer a la llista de reproducció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
ca: El nombre de nivells de desfer a la llista de reproducció.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
ca: Si les llistes de reproducció han d'usar camins relatius

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
ca: Si està seleccionat, les llistes de reproducció desades manualment amb l'Amarok contindran el camí relatiu de la peça, no l'absolut.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
ca: Nom de l'executable del navegador web extern que hauria d'invocar l'Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
ca: Si s'intenta descarregar automàticament les caràtules que faltin

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
ca: Si s'han de mostrar les imatges de fons a la subfinestra del navegador

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
ca: Desplaça automàticament la llista de reproducció per a fer visible la peça que s'està reproduint actualment

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
ca: Mostra la caràtula dels àlbums al navegador de la col·lecció

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
ca: Mostra la vista contextual

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
ca: Reprodueix els primers compassos

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
ca: Activa les animacions en reduir les miniaplicacions contextuals

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
ca: Si està activat, les miniaplicacions contextuals es reduiran usant animacions.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show track's artist in Collection Browser if different from album artist
ca: Mostra l'artista de la peça al navegador de col·leccions si és diferent de l'artista de l'àlbum

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Explicitly show artist in Collection Browser for Various Artists albums and tracks where artist differs from album artist.
ca: Mostra explícitament l'artista al navegador de col·leccions per a àlbums i peces de diversos artistes on l'artista difereix de l'artista de l'àlbum.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
ca: Si en organitzar els fitxers se sobreescriuran els fitxers existents.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers se sobreescriuran els fitxers de destinació que ja existeixin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
ca: Si en organitzar els fitxers, es mourà al final el «The» dels noms dels artistes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers es mourà el «The» del nom dels artistes al final com en «Beatles, The».

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
ca: Si en organitzar els fitxers se substituiran els espais als noms per caràcters de subratllat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers se substituiran els espais als noms de fitxer per caràcters de subratllat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
ca: Si en organitzar els fitxers s'utilitzarà la caràtula com a icona de la carpeta.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers s'utilitzarà la caràtula com a icona de la carpeta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
ca: Camí de destinació de les carpetes de col·lecció per a organitzar els fitxers.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
ca: El camí de la destinació de la carpeta de col·leccions per a organitzar els fitxers.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
ca: Si en organitzar els fitxers es reanomenaran de manera compatible amb els sistemes de fitxers vfat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers se substituiran tots aquells caràcters no compatibles amb els sistemes de fitxers vfat (com ara «:», «*» i «?»).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
ca: Si en organitzar els fitxers es reanomenaran de manera que només continguin caràcters del conjunt ASCII de 7 bits.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers se substituiran tots aquells caràcters no compatibles amb el joc de caràcters ASCII de 7 bits.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
ca: Si en organitzar els fitxers s'emprarà un patró d'anomenat de fitxers a mida.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
ca: Si està seleccionat, en organitzar els fitxers es reanomenaran d'acord amb una cadena de format personalitzada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
ca: Cadena de format per a Organitzar els fitxers, si és que s'empra un patró d'anomenat a mida.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
ca: Si està activat el patró d'anomenat de fitxers a mida, aleshores en organitzar els fitxers es reanomenaran d'acord amb aquesta cadena de format.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
ca: Expressió regular que s'ha de substituir.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
ca: En organitzar els fitxers, se substituiran les subcadenes que emparellin amb aquesta expressió regular.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
ca: Cadena de substitució.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
ca: En organitzar els fitxers, se substituiran les cadenes que emparellin amb aquesta cadena.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
ca: Mode bàsic o avançat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
ca: En el mode bàsic, s'utilitzen testimonis gràfics que es poden arrossegar/deixar per a crear un esquema de nom de fitxer. En mode avançat, les imatges se substitueixen per text.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
ca: Predefinicions de format

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
ca: Una llista de formats predefinits (esquemes de testimonis).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
ca: Volum mestre

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
ca: El volum mestre de l'Amarok, un valor entre 0 i 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
ca: Estat de silenci

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
ca: Silenci/Activa el so.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
ca: Si s'ha de fer l'esvaïment de les peces en prémer Atura.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
ca: Activa/Desactiva l'esvaïment.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
ca: Si s'ha de fer l'esvaïment de les peces en prémer pausa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
ca: Durada de l'esvaïment, en mil·lisegons

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
ca: La durada de l'esvaïment en mil·lisegons.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
ca: Mode equalitzador - 0 = inactiu, 1 a n = núm. d'ambient

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
ca: Si està activat, un equalitzador filtra el flux d'àudio.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains including pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
ca: Els 11 guanys de l'equalitzador inclouen la preamplificació, amb un interval de -100..100, 0 és el normal.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
ca: Llista amb noms d'ambient d'equalitzador de l'usuari

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
ca: Llista amb valors d'ambient de l'usuari

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
ca: El mode per a ajustar el volum de la reproducció.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
ca: Si s'ajusta el volum de les peces per a fer que sonin al mateix volum, i si és així, si l'ajustament es fa per peces o per àlbums.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
ca: Desactiva el guany a la repetició

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
ca: Fes que totes les peces sonin al mateix volum

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
ca: Fes que tots els àlbums sonin al mateix volum

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
ca: La durada d'una cerca curta, en segons.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
ca: La durada d'una cerca mitjana, en segons.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
ca: La durada d'una cerca llarga, en segons.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
ca: En suspendre, si l'Amarok hauria de fer pausa de la peça actualment en reproducció.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
ca: Si l'Amarok hauria d'evitar que el sistema se suspengui si està reproduint una peça.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
ca: Si l'Amarok hauria d'iniciar la reproducció si s'afegeix una peça a la llista de reproducció (i no s'està reproduint res més).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
ca: Configuració regional de l'Amazon per a la recuperació de caràtules

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
ca: Determina de quin servidor d'Amazon s'han de recuperar les caràtules.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
ca: Configuració regional de la Viquipèdia per a recuperar la informació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
ca: Determina la llengua en la qual es recuperarà la informació de la Viquipèdia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
ca: Utilitza la implementació del KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
ca: Utilitza el visualitzador en pantalla

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
ca: Activa/desactiva el visualitzador en pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
ca: Utilitza Growl per a les notificacions

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
ca: Activa/Desactiva l'ús de Growl per a les notificacions.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
ca: Commutador de translucidesa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
ca: Fa que el fons de l'OSD sigui translúcid.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
ca: Si s'han d'usar colors a mida a l'OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
ca: Si ho seleccioneu, podeu usar colors a mida a l'OSD.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
ca: Color del tipus de lletra pel visualitzador en pantalla

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
ca: El color de text de l'OSD. El color s'especifica en RGB, una llista de tres enters amb valors entre 0 i 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
ca: Escalat del tipus de lletra del visualitzador en pantalla

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
ca: El multiplicador d'escalat pel tipus de lletra de l'OSD (visualitzador en pantalla), en percentatge del normal. 100 és la «mida normal».

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
ca: Quants mil·lisegons s'ha de mostrar el text per pantalla

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
ca: El temps en mil·lisegons per a mostrar l'OSD. El valor 0 vol dir no ocultar mai. El valor per omissió és 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
ca: Desplaçament de la coordenada Y

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
ca: La coordenada Y relativa a l'alineació de l'OSD triada. Si es tria l'alineació superior, el desplaçament Y és l'espai entre la part superior de l'OSD i el capdamunt de la pantalla. Si es tria alineació inferior, el desplaçament Y és l'espai entre la part inferior de l'OSD i la part inferior de la pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
ca: Pantalla OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
ca: La pantalla que ha de mostrar l'OSD. Per a sistemes amb una sola pantalla haurà de ser 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
ca: Alinea l'OSD a

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
ca: La posició relativa de l'OSD. Els valors possibles són esquerra, mig, dreta i centre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
ca: No mostris quan estigui activa una aplicació de pantalla completa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
ca: No mostris l'OSD si hi ha una altra aplicació amb el focus i que s'executa en mode de pantalla completa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
ca: Reprèn la reproducció de l'última peça escoltada a l'inici

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
ca: Si està seleccionat, l'Amarok reprèn la reproducció de l'última peça escoltada a l'inici.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
ca: Desa l'URL de la peça a reprendre a l'inici

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
ca: Intern: URL de la peça a reprendre a l'inici.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
ca: Intern: Reprèn la reproducció en estat de pausa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
ca: Temps en reprendre, en mil·lisegons

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
ca: Intern: Posició on reprendre reproducció de la peça a l'inici.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
ca: Llista de booleans que descriuen quins navegadors són visibles, de dalt a baix.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
ca: Peça que es reproduïa durant l'última sortida. El valor és -1 si no es reproduïa cap peça.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
ca: Número (des de dalt) de l'últim navegador actiu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
ca: Si s'han d'explorar recursivament les carpetes de la col·lecció

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
ca: Si s'ha de tornar a explorar les carpetes quan hi hagi canvis

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
ca: Si els canvis de les metadades s'escriuen als fitxers

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
ca: Si els canvis de les estadístiques de les peces s'escriuen als fitxers

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
ca: Si els canvis de caràtula de l'àlbum s'escriuen als fitxers

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
ca: Dimensions màximes de les caràtules incrustades

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
ca: Llista de les carpetes de la col·lecció

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
ca: Si el número de peça es mostra al navegador de la col·lecció.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
ca: Si els anys es mostren al navegador de la col·lecció.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
ca: Si s'utilitzarà el detector de joc de caràcters del Mozilla per a intentar deduir la codificació de les etiquetes ID3.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
ca: Envia les peces reproduïdes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played tracks are submitted to Audioscrobbler
ca: Si s'han d'enviar les peces reproduïdes a l'Audioscrobbler

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
ca: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
ca: El nom d'usuari per a connectar-se amb l'Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
ca: Contrasenya

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
ca: La contrasenya per a connectar-se amb l'Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
ca: Envia les dades del compositor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
ca: Utilitza les dades del compositor a Last.fm com a artista

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
ca: Recupera els artistes semblants

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar tracks are retrieved from Audioscrobbler
ca: Si s'han de recuperar les peces semblants de l'Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
ca: Tipus de dispositiu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
ca: El tipus de dispositiu de suports.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
ca: Punt de muntatge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
ca: El punt de muntatge usat quan el dispositiu de suports es connecta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
ca: Ordre de muntatge

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
ca: L'ordre de muntat que s'usa quan es connecta el dispositiu de suports.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
ca: Ordre de desmuntat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
ca: L'ordre de desmuntat que s'usa quan es desconnecta el dispositiu de suports.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
ca: Suprimeix automàticament els pòdcasts

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
ca: Si els episodis de pòdcast que ja han estat reproduïts s'han de suprimir quan es connecti el dispositiu de suports.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
ca: Sincronitza les estadístiques

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
ca: Si les estadístiques de l'Amarok s'han de sincronitzar amb el nombre de reproduccions/valoracions del dispositiu i si les peces reproduïdes han de ser trameses a Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
ca: Servidors afegits manualment

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
ca: Servidors de música compartida afegits per l'usuari.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
ca: Contrasenyes del servidor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
ca: Les contrasenyes es desen pel nom de la màquina.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
ca: Inclou el nom de les peces a la cerca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
ca: Inclou el nom dels àlbums a la cerca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
ca: Inclou els noms dels artistes a la cerca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
ca: Inclou el nom dels gèneres a la cerca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
ca: Inclou els noms dels compositors a la cerca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
ca: Inclou els anys a la cerca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
ca: El nom del format que es carregarà a l'inici

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
ca: Quan l'Amarok utilitza la seva pròpia base de dades interna, en oposició a un motor extern.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
ca: El nom de l'ordinador del servidor extern al qual s'ha de connectar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
ca: El port del servidor al qual connectar el motor de la base de dades.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
ca: El nom de la base de dades que utilitzarà l'Amarok. L'usuari hauria de tenir els permisos d'accés suficients.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
ca: Nom d'usuari utilitzat per a accedir a la base de dades externa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
ca: Contrasenya de l'usuari de la base de dades externa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
ca: Manté un comptador d'execucions per a conèixer quan s'ha de fer una comprovació.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
ca: Si s'ha d'activar el mòdul de scripts creats de l'Amarok.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
ca: Activa/Inactiva el mòdul de scripts creats de l'Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
ca: Si s'ha d'actualitzar automàticament els scripts integrats

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
ca: Activa/Desactiva les actualitzacions automàtiques dels scripts integrats.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
ca: Si s'ha d'activar la consola de scripts.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
ca: Si s'ha de mostrar un avís quan els scripts accedeixin a les API obsoletes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
ca: Si s'ha de desar la sessió actual en sortir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
ca: Si s'ha de mostrar la barra d'ànim de la peça actual, si està disponible, en el control lliscant de progrés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
ca: Commuta la visualització de la barra d'ànim, si està disponible, en el control lliscant de progrés.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
ca: L'estil a utilitzar quan es dibuixi la barra d'ànim

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
ca: Factor de qualitat pel generador automàtic de llistes de reproducció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
ca: Un valor entre 0 i 10 que controla l'optimització de velocitat (0) o qualitat (10) del generador automàtic de llistes de reproducció.

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: New Bookmark
ca: Adreça d'interès nova

en: Bookmark Manager
ca: Gestor d'adreces d'interès

en: Add Group
ca: Afegeix grup

en: Filter bookmarks
ca: Filtre d'adreces d'interès

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
ca: Comenceu a escriure per a filtrar progressivament les adreces d'interès

en: Bookmark this Album
ca: Anota aquest àlbum a les adreces d'interès

en: Bookmark this Artist
ca: Anota aquest artista a les adreces d'interès

en: Add Position Marker
ca: Afegeix un marcador de posició

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
ca: Descripció

en: New Group
ca: Grup nou

en: none
ca: cap

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
ca: &Carrega

en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: &Create timecode track
ca: &Crea una peça de codi de temps

en: New Timecode Track
ca: Peça nova de codi de temps

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Bookmark Context View Applets
ca: Anota les miniaplicacions de vista de context a les adreces d'interès

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
ca: Contextual

en: Files
ca: Fitxers

en: Files (%1)
ca: Fitxers (%1)

en: Album "%1" from %2
ca: Àlbum «%1» de %2

en: Album "%1"
ca: Àlbum «%1»

en: Artist "%1" from %2
ca: Artista «%1» de %2

en: Artist "%1"
ca: Artista «%1»

en: Bookmark Media Sources View
ca: Anota la vista d'orígens de suports a les adreces d'interès

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
ca: Navega

en: Bookmark Track Position
ca: Anota la posició de la peça

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
ca: Reprodueix

en: Files/URLs to open
ca: Fitxers/URL a obrir

en: Immediately start playing an audio cd
ca: Inicia immediatament la reproducció d'un CD d'àudio

en: Skip backwards in playlist
ca: Salta enrere en la llista de reproducció

en: Start playing current playlist
ca: Comença reproduint la llista de reproducció actual

en: Play if stopped, pause if playing
ca: Reprodueix si està aturat, fa pausa si està reproduint

en: Pause playback
ca: Fa pausa a la reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Skip forwards in playlist
ca: Salta endavant en la llista de reproducció

en: Additional options:
ca: Opcions addicionals:

en: Append files/URLs to playlist
ca: Afegeix fitxers/URL a la llista de reproducció

en: Queue URLs after the currently playing track
ca: Posa a la cua els URL després de la peça actualment en reproducció

en: Load URLs, replacing current playlist
ca: Carrega els URL, substituint la llista de reproducció actual

en: Print verbose debugging information
ca: Mostra informació detallada de depuració

en: Print verbose debugging information from the audio system
ca: Imprimeix informació detallada de depuració del sistema d'àudio

en: Disable colorization for debug output.
ca: Desactiva l'acoloriment de la sortida de depuració.

en: Allow running multiple Amarok instances
ca: Permetre l'execució de múltiples instàncies de l'Amarok

en: Base for relative filenames/URLs
ca: Base per als noms/URL de fitxer relatius

en: Database Error
ca: Error de la base de dades

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
ca: La base de dades de l'Amarok ha indicat els errors següents:
    %1
    En la majoria dels casos heu de resoldre aquests errors abans d'executar correctament l'Amarok.

en: Moving files to trash
ca: Llençant els fitxers a la paperera

[ctx: Error message box shown if there's a problem with Last.fm credentials]
en: Invalid Last.fm session key. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
ca: Clau no vàlida de sessió de Last.fm. Torneu a connectar al vostre compte de Last.fm en la configuració dels connectors.

[ctx: Error message box title]
en: Last.fm session key error
ca: Error de clau de sessió de Last.fm

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
ca: El camí a la música, %1, es defineix a l'arranjament del sistema.
    Voleu utilitzar-lo com una carpeta de col·lecció?

en: Media Sources Home
ca: Inici dels orígens de suports

en: Filter Music Sources
ca: Filtre d'orígens de música

en: &Media Sources
ca: Orígens de &suports

en: Go Up in Media Sources Pane
ca: Moure amunt a la subfinestra d'orígens de suports

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
ca: Aquí és a on trobareu la música local, i també la música dels reproductors d'àudio mòbils i CD.

en: Search collection
ca: Cerca a la col·lecció

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
ca: S'ha afegit en aquesta hora

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
ca: S'ha afegit avui

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
ca: S'ha afegit aquesta setmana

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
ca: S'ha afegit aquest mes

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
ca: Mai reproduïdes

en: First Level
ca: Primer nivell

en: Second Level
ca: Segon nivell

en: Third Level
ca: Tercer nivell

en: Show Years
ca: Mostra els anys

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
ca: Mostra el nombre de la peça

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
ca: Mostra l'artista als Artistes diversos

en: Show Cover Art
ca: Mostra la caràtula

en: Merged View
ca: Vista fusionada

en: Sort Options
ca: Opcions d'ordenació

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
ca: Sense etiquetes

en: Counting...
ca: S'està comptant...

en: 1 track | %1 tracks
ca[0]: 1 peça
ca[1]: %1 peces

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Various Artists
ca: Artistes diversos

en: Album
ca: Àlbum

en: Year - Album
ca: Any - Àlbum

en: Track Artist
ca: Artista de la peça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Composer
ca: Compositor

en: Genre
ca: Gènere

en: Year
ca: Any

en: Label
ca: Etiqueta

en: None
ca: Cap

en: Collapse All
ca: Redueix-ho tot

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Copy to Collection
ca: Copia a la col·lecció

en: Move to Collection
ca: Mou a la col·lecció

en: Move Tracks to Trash
ca: Mou peces a la paperera

en: Delete Tracks
ca: Suprimeix peces

en: More...
ca: Més...

en: &Add to Playlist
ca: &Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
ca: Substitueix la llista de &reproducció

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
ca: Organitza els fitxers

en: &Edit Track Details
ca: &Edita els detalls de la peça

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Filter Files
ca: Filtratge de fitxers

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
ca: El navegador de fitxers permet explorar qualsevol fitxer del sistema, encara que aquests fitxers formin part de la col·lecció local. Podreu afegir-los a la llista de reproducció i també executar les operacions bàsiques de fitxer.

en: &Move to Trash
ca: &Mou a la paperera

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
ca: Confirmació de la supressió

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquest element?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir aquests %1 elements?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
ca: Confirmació de moure a la paperera

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
ca[0]: Esteu segur que voleu moure aquest element a la paperera?
ca[1]: Esteu segur que voleu moure aquests %1 elements a la paperera?

en: Home
ca: Inici

en: Automated Playlist Generator
ca: Generador automàtic de llistes de reproducció

en: Create playlists by specifying criteria
ca: Crea llistes de reproducció especificant-ne els criteris

en: Add new preset
ca: Afegeix un predefinit nou

en: Edit selected preset
ca: Edita el predefinit seleccionat

en: Delete selected preset
ca: Elimina el predefinit seleccionat

en: Import a new preset
ca: Importa un predefinit nou

en: Export the selected preset
ca: Exporta el predefinit seleccionat

en: Run APG with selected preset
ca: Executa el GALR amb el predefinit seleccionat

en: APG Presets
ca: Predefinits del GALR

en: Generator Optimization
ca: Optimització del generador

en: Speed
ca: Velocitat

en: Accuracy
ca: Precisió

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
ca: Edició de ponderació

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
ca: Tipus de coincidència:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
ca: Aquesta ponderació és la substitució d'una altra ponderació
    que actualment no està carregada o està desactivada.
    El nom de la ponderació original era %1.

en: This bias has no settings.
ca: Aquesta ponderació no té paràmetres.

en: Dynamic Playlists
ca: Llistes de reproducció dinàmiques

en: Dynamically updating parameter based playlists
ca: Actualitza dinàmicament les llistes de reproducció basades en paràmetres

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
ca: Amb una llista de reproducció dinàmica, l'Amarok esdevé el vostre PD personal, seleccionant automàticament les peces per a vós, a partir d'un nombre de paràmetres que seleccioneu.

en: Previous:
ca: Anterior:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
ca: El nombre de peces anteriors que es conserven a la llista de reproducció.

en: Upcoming:
ca: Pròximes:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
ca: El nombre de peces següents que s'afegiran a la llista de reproducció.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
ca: Actiu

en: Turn dynamic mode on.
ca: Engega el mode dinàmic.

en: Duplicates
ca: Duplicats

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
ca: Permet peces duplicades en el resultat

en: New
ca: Nova

en: New playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Edit
ca: Edita

en: Edit the selected playlist or bias
ca: Edita la llista de reproducció seleccionada o la ponderació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete the selected playlist or bias
ca: Suprimeix la llista de reproducció seleccionada o la ponderació

en: Repopulate
ca: Repobla

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
ca: Substitueix les peces següents amb altres de noves.

en: &Rename playlist
ca: &Reanomena la llista de reproducció

en: &Add new Bias
ca: &Afegeix una ponderació nova

en: &Clone Playlist
ca: &Clona la llista de reproducció

en: &Delete playlist
ca: &Suprimeix la llista de reproducció

en: &Edit bias...
ca: &Edita la ponderació...

en: &Clone bias
ca: &Clona la ponderació

en: &Delete bias
ca: &Suprimeix la ponderació

en: &Add new bias
ca: &Afegeix una ponderació nova

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
ca: El navegador de llistes de reproducció conté la relació de les llistes de reproducció importades i desades. També és a on podeu definir les potents llistes de reproducció dinàmiques i gestionar les subscripcions a pòdcasts i episodis.

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Visible Sources
ca: Orígens visibles

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
ca: Les carpetes només es mostren a la <b>vista fusionada</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
ca: Carpeta nova

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
ca[0]: Una llista de reproducció
ca[1]: %1 llistes de reproducció

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
ca: S'està carregant...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
ca[0]: Una llista de reproducció
ca[1]: %1 llistes de reproducció

en: Source
ca: Origen

en: Create an Empty Playlist
ca: Crea una llista de reproducció buida

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
ca: &Nou

en: &Rename...
ca: &Reanomena...

en: &Delete...
ca: &Suprimeix...

en: &Export As...
ca: &Exporta com a...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
ca[0]: una peça
ca[1]: %1 peces

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
ca: Elimina %1 de %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
ca[0]: 1 llista de reproducció
ca[1]: %1 llistes de reproducció

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
ca[0]: Elimina una peça de %2
ca[1]: Elimina %1 peces de %2

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
ca: Suprimeix la llista de reproducció <i>%1</i> de %2?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
ca: Suprimeixo %1 llistes de reproducció de %2?

en: Confirm Playlist Deletion
ca: Confirmació de la supressió de llista de reproducció

en: Use relative path for &saving
ca: Usa l'adreça relativa per a &desar

en: Save As
ca: Desa com a

en: &Rename Folder...
ca: &Reanomena la carpeta...

en: &Delete Folder
ca: Su&primeix la carpeta

en: New name
ca: Nom nou

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
ca: Introduïu el nou nom de la carpeta:

en: Confirm Delete
ca: Confirmació de la supressió

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta carpeta i el seu contingut?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
ca: Pòdcasts

en: List of podcast subscriptions and episodes
ca: Llista de subscripcions a pòdcasts i episodis

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
ca: Gestioneu les subscripcions a pòdcasts i visualitzeu els episodis individuals. La baixada dels episodis al disc també es fa des d'aquí, o li podeu dir a l'Amarok que ho faci automàticament.

en: &Add Podcast
ca: &Afegeix un pòdcast

en: &Update All
ca: Act&ualitza'ls tots

en: Import OPML File
ca: Importa un fitxer OPML

en: By
ca: Per

[ctx: Podcast published on date]
en: On
ca: Actiu

en: File Size:
ca: Mida del fitxer:

en: Subscription Date:
ca: Data de subscripció:

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
ca: Afegeix un pòdcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
ca: afegeix un pòdcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
ca: Recarrega tots els pòdcasts

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
ca: Configura els pòdcasts...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
ca: Interval d'exploració...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
ca[0]: Un canal
ca[1]: %1 canals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
ca: Títol

en: Summary
ca: Resum

en: Add Podcast
ca: Afegeix un pòdcast

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
ca: Introduïu l'URL del canal RSS 1.0/2.0 o Atom:

en: Saved Playlists
ca: Llistes de reproducció desades

en: User generated and imported playlists
ca: Llistes de reproducció generades i importades per l'usuari

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
ca: Crea, edita, organitza i carrega llistes de reproducció. L'Amarok afegirà automàticament qualsevol llista de reproducció trobada en explorar la col·lecció, i qualsevol llista de reproducció que deseu també es mostrarà aquí.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
ca: El navegador d'Internet us permet navegar pels orígens en línia de contingut que s'integren directament a l'Amarok. L'Amarok es distribueix amb alguns d'aquests orígens, però se'n poden afegir més utilitzant scripts.

en: Configure General Options
ca: Configura les opcions generals

en: Local Collection
ca: Col·lecció local

en: Configure Local Collection
ca: Configura la col·lecció local

en: Metadata
ca: Metadades

en: Configure Metadata Handling
ca: Configura la gestió de metadades

en: Playback
ca: Reproducció

en: Configure Playback
ca: Configura la reproducció

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Configure Notifications
ca: Configura les notificacions

en: Database
ca: Base de dades

en: Configure Database
ca: Configura la base de dades

en: Plugins
ca: Connectors

en: Configure Plugins
ca: Configuració dels connectors

en: Configure Scripts
ca: Configuració dels scripts

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
ca: Configuració de la col·lecció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
ca: Carpetes de la col·lecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
ca: Aquestes carpetes s'exploraran cercant suports per a confeccionar la col·lecció. Podeu clicar amb el botó dret en una carpeta per a tornar-la a explorar individualment, si estava seleccionada anteriorment:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
ca: Importació de música

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
ca: Si l'Amarok hauria de transcodificar les peces quan es mouen o es copien a la col·lecció local.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
ca: Transcodifica les peces:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
ca: L'Amarok ha pogut establir una connexió correcta amb la base de dades.

en: Success
ca: Amb èxit

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
ca: La base de dades de l'amarok ha indicat els errors següents:
    %1
    En la majoria dels casos heu de resoldre aquests errors abans d'executar correctament l'Amarok.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
ca: Els canvis als paràmetres de la base de dades
    només tindran efecte després de reiniciar l'Amarok.

en: Database settings changed
ca: S'han canviat els paràmetres

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
ca: contrasenya

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
ca: Marqueu-la per a activar l'ús d'una base de dades externa. Per defecte, ja hi ha una base de dades MySQL incrustada en execució.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
ca: Usa una base de dades MySQL &externa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
ca: Arranjament de connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
ca: &Servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
ca: Introduïu el nom del servidor MySQL existent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
ca: Introduïu el número de port per a accedir al servidor. El port per omissió és el 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
ca: Nom d'&usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
ca: Introduïu la contrasenya de l'usuari per defecte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
ca: &Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
ca: Introduïu el nom d'usuari per a accedir a la base de dades amb privilegis d'accés complet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
ca: Base de &dades:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
ca: Introduïu el nom de la base de dades. L'establert de manera predeterminada és «amarokdb».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
ca: Prova de la connexió a la base de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
ca: L'Amarok espera que la base de dades de més amunt i el compte d'usuari ja existeixin. Aquest usuari també necessita accés complet a la base de dades. Els canvis només tindran efecte després de reiniciar l'Amarok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
ca: Si la base de dades encara no està configurada, podeu usar les ordres S&QL següents (després de substituir la contrasenya per la correcta):

en: Excluded Labels
ca: Etiquetes excloses

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
ca: Afegeix aquesta etiqueta a la llista d'etiquetes excloses

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
ca: Afegeix l'etiqueta a excloure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
ca: La sincronització d'estadístiques no modificaran les etiquetes seleccionades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
ca: Opcions generals

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
ca: Marqueu-la per a activar la icona de l'Amarok a la safata del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
ca: Mostra la &icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
ca: Marqueu-la per a activar la recuperació automàtica de les caràtules des d'Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
ca: Recupera la caràtula automàticament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
ca: Marqueu-la per a activar les animacions en reduir les miniaplicacions contextuals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
ca: Mostra les imatges de fons en el plafó del navegador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
ca: Opcions de la llista de reproducció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
ca: Marqueu-la per a desplaçar la llista de reproducció de manera que la peça actual sigui sempre visible.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
ca: Desplaça automàticament la llista de reproducció a la peça actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
ca: Opcions de la barra d'ànim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
ca: <b>Nota</b>: Els fitxers d'ànim cal que es generin manualment. Per a més informació visiteu l'<a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">article relacionat en el KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
ca: La barra d'ànim fa possible navegar visualment per la música.
    Cal tenir en compte que aquesta funcionalitat requereix l'eina externa «Moodbar Generator».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
ca: Mostra la barra d'ànim en el control lliscant de progrés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
ca: Estil de la barra d'ànim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
ca: Selecciona l'estil de visualització de la barra d'ànim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
ca: Per defecte (colors del sistema)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
ca: Emprenyat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
ca: Congelat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
ca: Content

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
ca: Petit (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
ca: Mitjà (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
ca: Gran (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
ca: Enorme (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
ca: Sincronitza les valoracions

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
ca: Sincronitza les primeres reproduccions

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
ca: Sincronitza les darreres reproduccions

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
ca: Sincronitza el nombre de reproduccions

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
ca: Sincronitza les etiquetes

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
ca: Sincronitza %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
ca[0]: (%2una excepció%3)
ca[1]: (%2%1 excepcions%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
ca: Etiquetes de fitxers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
ca: Escriu els canvis de les metadades (inclosa la valoració amb estrelles) al fitxer original.
    També podeu prevenir l'escriptura de l'original protegint-ne el permís d'escriptura.
    Això és una bona idea si esteu compartint
    aquests fitxers per Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
ca: Escriu les metadades al fitxer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
ca: Escriu les estadístiques de reproducció canviants (p. ex. punts, última reproducció o recompte de reproduccions)
    com a etiquetes al fitxer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
ca: Escriu les estadístiques al fitxer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
ca: Escriu les caràtules canviades al fitxer.
    Això substituirà les caràtules incrustades existents.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
ca: Escriu les caràtules al fitxer, mida màxima:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
ca: Redueix les caràtules si és necessari.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
ca: Si està seleccionada, l'Amarok usarà el detector del joc de caràcters
    del Mozilla per a intentar deduir automàticament el joc de caràcters
    usat en les etiquetes ID3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
ca: &Activa la detecció del joc de caràcters a les etiquetes ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
ca: Sincronització d'estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
ca: <b>Comprova les col·leccions per a mantenir-les sincronitzades.</b> Això inclou l'anàlisi musical de les peces reproduïdes en iPods si s'ha configurat el connector de Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
ca: Oblida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
ca: Configura…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
ca: Afegeix…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
ca: Sincronitza…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
ca: Marqueu-la per a activar el visualitzador en pantalla. Es visualitzarà breument la informació de la peça nova quan comenci a reproduir-se.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
ca: Utilitza el visualitzador en pantalla (&OSD)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
ca: &Durada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
ca: El temps en mil·lisegons que s'ha de mostrar l'OSD. El valor ha d'estar entre 500 ms i 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
ca: Per sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
ca: P&antalla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
ca: La pantalla que hauria de mostrar l'OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
ca: Marqueu-la per a activar els colors a mida del visualitzador en pantalla.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
ca: Usa &colors a mida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
ca: El color del text de l'OSD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
ca: Color del text:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
ca: Feu clic per a seleccionar el color del text de l'OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
ca: Si està activada, habilita la translucidesa si està admesa pel sistema d'escriptori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
ca: &Translúcid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
ca: Escala del tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
ca: Marqueu-la per a usar les notificacions del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
ca: Utilitza les notificacions del &sistema

en: Current Phonon backend does not support volume fading
ca: El dorsal Phonon actual no admet l'esvaïment del volum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
ca: Si està activat, l'Amarok<br/>reprendrà la reproducció on la vàreu deixar en l'anterior sessió -- tal com passaria amb un reproductor de cintes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
ca: &Reprèn la reproducció a l'inici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
ca: <html>Activeu aquesta opció per a iniciar la reproducció quan s'afegeixin una o més peces a la llista de reproducció usant el ratolí, prement Retorn o quan la llista de reproducció se substitueixi. No farà res si ja hi ha quelcom en reproducció.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
ca: Comença la reproducció quan s'afegeixin peces a la llista de reproducció actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
ca: Esvaïment del volum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
ca: Esvaeix en aturar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
ca: Esvaeix en fer pausa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
ca: La durada de l'esvaïment en mil·lisegons.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
ca: Opcions de suspensió del sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
ca: Si està activat, l'Amarok evitarà que el sistema se suspengui automàticament si està reproduint una peça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
ca: &Inhibeix la suspensió automàtica si està reproduint

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
ca: En suspendre, l'Amarok farà pausa de la peça actualment en reproducció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
ca: Fa &pausa de la reproducció en suspendre

en: Collections
ca: Col·leccions

en: Internet Services
ca: Serveis d'Internet

en: Statistics importers
ca: Importadors d'estadístiques

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
ca: Els scripts instal·lats manualment no es poden actualitzar automàticament. Continuo?

en: Select Archived Script
ca: Selecció de script arxivat

en: Invalid Archive
ca: Arxiu no vàlid

en: Invalid Script File
ca: Fitxer de script no vàlid

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
ca: Ja existeix un altre script amb el nom %1
    Versió existent de l'script: %2
    Versió seleccionada de l'script: %3

en: The script %1 was successfully installed
ca: L'script %1 s'ha instal·lat correctament

en: Generic
ca: Genèric

en: Lyrics
ca: Lletres

en: Scriptable Service
ca: Servei de scripts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
ca: Desinstal·la script

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
ca: Instal·la script local

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
ca: Consola de script

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
ca: Activa la consola de scripts.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
ca: Activa la consola de scripts

en: Search Scripts
ca: Scripts de cerca

en: Main Script File
ca: Fitxer principal de script

en: Applet Icon File
ca: Fitxer d'icona de miniaplicació

en: Images
ca: Imatges

en: Display
ca: Visualització

en: %1 track | %1 tracks
ca[0]: %1 peça
ca[1]: %1 peces

en: &Queue
ca: En&cua la peça

en: Edit Track Details
ca: Edita els detalls de la peça

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
ca: %1 Configuració de %1

en: Bar width:
ca: Amplada de la barra:

en: %1 pixel | %1 pixels
ca[0]: %1 píxel
ca[1]: %1 píxels

en: Show fadebars:
ca: Mostra les barres d'esvaïment:

en: Bars fall speed:
ca: Velocitat de caiguda de les barres:

en: Frequency range:
ca: Interval de freqüències:

en: Sample size:
ca: Mida de la mostra:

en: Play Count
ca: Nombre de reproduccions

en: Score
ca: Puntuació

en: Last played
ca: Escoltada per darrera vegada

en: Never
ca: Mai

en: Add label
ca: Afegeix etiqueta

en: Remove label
ca: Elimina etiqueta

en: Show in Media Sources
ca: Mostra en orígens de suports

en: Add to blacklist
ca: Afegeix a la llista negra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
ca: Etiquetes

en: Reload
ca: Recarrega

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
ca: Arranjament

en: Labels: No track playing
ca: Etiquetes: No s'està reproduint cap peça

en: Labels: Fetching...
ca: Etiquetes: S'està recuperant...

en: Labels: %1
ca: Etiquetes: %1

en: Labels for %1 by %2
ca: Etiquetes de %1 per %2

en: General Settings
ca: Arranjaments generals

en: Blacklist Settings
ca: Arranjament de la llista negra

en: Replacement Settings
ca: Arranjament de substitució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
ca: No mostris les etiquetes següents:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
ca: Etiquetes que coincideixin amb l'artista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
ca: Etiquetes que coincideixin amb el títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
ca: Etiquetes que coincideixin amb l'àlbum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
ca: Llista negra:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
ca: Arranjament de les etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
ca: Puntuació mínima de l'etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
ca: Mostra només les etiquetes que tinguin com a mínim aquesta puntuació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
ca: Nombre màxim d'etiquetes que es mostraran:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
ca: No mostris més etiquetes que aquestes.
    Cal tenir en compte que sempre es mostraran totes les etiquetes personals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
ca: Mostra les etiquetes personals amb puntuació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
ca: Afecta la mida del tipus de lletra de les etiquetes personals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
ca: Afegeix automàticament les etiquetes descarregades si no n'hi cap d'assignada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
ca: Afegeix només les etiquetes que tinguin com a mínim aquesta puntuació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
ca: Color de les etiquetes assignades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
ca: Color del fons de les etiquetes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
ca: Estableix el color de les etiquetes seguint l'esquema de color actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
ca: Restableix els colors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
ca: Substitueix l'etiqueta descarregada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
ca: amb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ca: Afegeix

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
ca: Això us ajudarà a mantenir ordenades les etiquetes de la col·lecció substituint les etiquetes descarregades segons les vostres preferències.
    P. ex. «hip hop» -> «hip-hop»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
ca: Etiqueta descarregada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
ca: Substitució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
ca: Elimina la selecció

en: Lyrics config
ca: Configuració de les lletres

en: Font size:
ca: Mida del tipus de lletra:

en: Text alignment:
ca: Alineació del text:

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Align center
ca: Alineació centrada

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Toggle auto scroll
ca: Commuta el desplaçament automàtic

en: Reload lyrics
ca: Recarrega la lletra

en: No lyrics found
ca: No s'ha trobat cap lletra

en: Suggestions:
ca: Suggeriments:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
ca: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
ca: Artista:

en: Configure Playlist Info Applet
ca: Configura la miniaplicació d'informació de la llista de reproducció

en: Width
ca: Amplada

[ctx: %1 is the artist for which similars are currently shown]
en: Similar to <b>%1</b>
ca: Semblants a <b>%1</b>

[ctx: Artist's listener and playcount from Last.fm]
en: %1 listeners<br>%2 plays
ca: %1 oients<br>%2 reproduccions

[ctx: Number of user's own scrobbles of an artist on Last.fm, appended to previous string if not 0]
en: <br>%1 plays by you
ca: <br>%1 reproduccions vostres

en: Songkick Concert Information
ca: Informació de concerts a Songkick

en: Reload Songkick
ca: Recarrega Songkick

en: Concert information is being fetched.
ca: S'està recuperant la informació de concerts.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
ca: No s'han pogut baixar des de Songkick. Comproveu la connexió a Internet: %1

en: There was no information found for this track
ca: No s'ha trobat cap informació per a aquesta peça

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
ca: Recarrega les tabulatures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
ca: Recarrega les tabulatures pel títol i artista següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
ca: Artista

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
ca: Tabulatures

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
ca: Recarrega les tabulatures

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
ca: Tabulatures: S'està recuperant...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
ca: Sense tabulatura per a %1 de %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
ca: Tabulatures: Error de recuperació

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
ca: Tabulatures: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
ca: Arranjament de les tabulatures

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
ca: Recarrega les tabulatures

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
ca: Arranjament de peça actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
ca: Recupera les tabulatures per a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
ca: Guitarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
ca: Baix

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
ca: Tabulatura proporcionada per:

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

[ctx: Disable automatic page changes when track changes in Wikipedia applet]
en: Don't change page automatically
ca: No canviïs automàticament la pàgina

en: Track
ca: Peça

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
ca: Copia l'enllaç al porta-retalls

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
ca: Copia la imatge al porta-retalls

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
ca: No es pot recuperar la informació de la Viquipèdia: %1

en: No information found...
ca: No s'ha trobat informació...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\)
ca: .*\(.*(artista|banda).*\)

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\)
ca: .*\(.*(compositor|músic).*\)

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
ca: .*\(.*(àlbum|puntuació|peça_sonora).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
ca: .*\(.*(cançó|peça).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
ca: Es requereix %1 abans de cercar a la Viquipèdia.

en: Choose Language
ca: Escolliu l'idioma

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
ca: Feu clic per a obrir %1 en un navegador web

en: Configure Applets...
ca: Configura les miniaplicacions...

en: No labels found on Last.fm
ca: No s'ha trobat cap etiqueta a Last.fm

en: Unable to retrieve from Last.fm
ca: No es pot recuperar des de Last.fm

en: No connection to Last.fm
ca: Sense connexió a Last.fm

en: ontour
ca: de gira

en: Do not show under Various Artists
ca: No mostris sota Artistes diversos

en: Show under Various Artists
ca: Mostra sota Artistes diversos

en: %1 - Stopped %2
ca: %1 - Aturat %2

en: Playback Ended Markers
ca: Marcadors de final de reproducció

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
ca: Col·lecció agregada

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
ca: L'Ogg Vorbis és un format d'àudio comprimit totalment lliure i sense càrregues que és perfecte per a emmagatzemar música comprimida a l'ordinador. La qualitat del so és millor que la de l'MP3 a igualtat de taxa de bits. Cal tenir en compte que no tots els reproductors mòbils accepten el format Ogg Vorbis.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
ca: El FLAC és un format d'àudio comprimit sense pèrdua lliure de qualsevol dret de patent o llicència. Té una qualitat d'àudio CD perfecte i redueix la mida del fitxer aproximadament en un 50%. Com que la mida del fitxer és molt més gran que l'Ogg Vorbis o l'MP3, no es recomana si voleu transferir la música a un reproductor mòbil.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
ca: El WAV és un format bàsic de fitxer d'àudio sense comprimir. Ocupa molt espai, però té una qualitat perfecta. Generalment no es recomana, a menys que sigueu conscient del que esteu fent. Si voleu una qualitat perfecta, en el seu lloc utilitzeu el FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
ca: L'MP3 és l'estàndard de fet en l'àudio comprimit, compatible amb gairebé tots els reproductors mòbils. Malgrat tot, no és lliure i generalment no és recomanat.

en: Audio CD settings - Amarok
ca: Arranjament dels CD d'àudio - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
ca: Formats disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wavButton)
en: Wav
ca: WAV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
ca: Avançat

en: Loading remote collection from host %1
ca: S'està carregant la col·lecció remota des de l'ordinador %1

en: Music share at %1
ca: Compartició de música a %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
ca: S'està actualitzant l'esquema de la base de dades de l'Amarok. No finalitzeu ara l'Amarok, ja que podria produir-se una corrupció de la base de dades.

en: Updating Amarok database schema
ca: S'està actualitzant l'esquema de la base de dades de l'Amarok

en: Source track does not exist: %1
ca: La peça origen no existeix: %1

en: Could not create directory: %1
ca: No s'ha pogut crear el directori: %1

en: Transferring: %1
ca: S'està transferint: %1

en: Transcoding: %1
ca: S'està transcodificant: %1

en: Removing: %1
ca: S'està eliminant: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
ca: <ul><li>%1</li></ul>En la majoria dels casos això vol dir que no s'han importat totes les peces.<br>Vegeu el <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Manual de l'Amarok</a> per a més informació quant a les peces duplicades.

en: Errors During Collection Scan
ca: Errors durant l'escaneig de la col·lecció

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
ca: S'han trobat duplicats, s'ignorarà el segon fitxer:
    %1
    %2

en: &Configure Device
ca: &Configura el dispositiu

en: &Eject Device
ca: &Expulsa el dispositiu

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
ca: Torna a afegir les peces òrfenes i oblida les antigues

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
ca: Inicialització correcta.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
ca: S'ha escrit correctament la base de dades de l'iTunes a %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
ca: L'escriptura a la base de dades de l'iTunes de %1 ha fallat sense cap indicació d'error

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
ca: L'escriptura a la base de dades de l'iTunes de %1 ha fallat: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
ca: S'ha desconnectat l'iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
ca: Col·lecció desconeguda

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown track
ca: Peça desconeguda

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
ca[0]: Ha fallat en processar una peça (hi ha més informació en el registre de depuració de l'Amarok)
ca[1]: Ha fallat en processar %1 peces (hi ha més informació en el registre de depuració de l'Amarok)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
ca: S'ha fet la consolidació dels fitxers de l'iPod. %1 peces òrfenes coincideixen amb entrades antigues de la base de dades de l'iTunes, s'han eliminat %2 entrades antigues de la base de dades, s'han tornat a afegir %3 peces òrfenes a la base de dades de l'iTunes. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
ca[0]: S'ha transferit una peça a %2.
ca[1]: S'han transferit %1 peces a %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
ca[0]: S'ha transcodificat una peça a %2.
ca[1]: S'han transcodificat %1 peces a %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
ca[0]: Transferència cancel·lada. S'ha gestionat la transferència d'una peça.
ca[1]: Transferència cancel·lada. S'ha gestionat la transferència de %1 peces.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
ca[0]: %2 Ja hi havia una peça.
ca[1]: %2 Ja hi havia %1 peces.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
ca: S'han transferit les peces a %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
ca[0]: S'ha transferit correctament una peça, però ha fallat la transferència d'altres peces.
ca[1]: S'han transferit correctament %1 peces, però ha fallat la transferència d'altres peces.

en: Transfer of tracks failed.
ca: Ha fallat la transferència de peces.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
ca[0]: No s'ha transferit una peça perquè excediria la capacitat de l'iPod.<br>
ca[1]: No s'han transferit %1 peces perquè excediria la capacitat de l'iPod.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
ca: <i>L'Amarok ha reservat %1 en l'iPod per a l'escriptura de la base de dades de l'iTunes.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
ca[0]: No s'ha copiat una peça perquè no es pot reproduir - el seu format %2 no està admès.<br>
ca[1]: No s'han copiat %1 peces perquè no es poden reproduir - els seus formats no estan admesos (%2).<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
ca[0]: Ha fallat la còpia/moviment/transcodificació d'un fitxer.<br>
ca[1]: Ha fallat la còpia/moviment/transcodificació de %1 fitxers.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
ca[0]: No s'ha transferit una peça a causa d'un error intern de l'Amarok.<br>
ca[1]: No s'han transferit %1 peces a causa d'un error intern de l'Amarok.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
ca: <i>Trobareu detalls a la sortida de depuració de l'Amarok.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
ca: La resta no s'ha transferit perquè la col·lecció de l'iPod ha desaparegut.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
ca: Causes d'error: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
ca[0]: S'està suprimint una peça de l'iPod
ca[1]: S'estan suprimint %1 peces de l'iPod

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
ca: S'estan llegint les peces de l'iPod

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
ca: Peces antigues

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
ca: Peces òrfenes

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
ca: S'han detectat peces antigues i/o òrfenes en %1. Podeu resoldre la situació utilitzant l'acció de col·lecció <b>%2</b>. També podeu veure les peces en la pestanya «Llistes de reproducció desades».

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
ca: La connexió amb l'iPhone, iPad o iPod touch ha fallat.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
ca: Configuració de dispositiu iPod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
ca: Nom de l'iPod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
ca: Transcodificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
ca: &Inicialitza l'iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
ca: Informació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
ca: Generació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
ca: Vídeo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
ca: Grafisme de l'àlbum:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
ca: Fitxer SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
ca: Fitxer SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
ca: No s'ha pogut analitzar la base de dades de l'iTunes a causa d'un error no informat.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
ca: Model no reconegut

en: iPod model was not recognized.
ca: El model d'iPod no s'ha reconegut.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
ca: La família %1 utilitza el fitxer %2 per a generar la suma de verificació correcta de la base de dades.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
ca: La família %1 necessita el fitxer %2 per a generar la suma de verificació correcta de la base de dades.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
ca: La família %1 probablement usa hash-AB per a generar la suma de verificació correcta de la base de dades. La libgpod (a partir de la versió 0.8.2) no sap com es calcula, però intenta carregar dinàmicament la biblioteca externa libhashab.so per a fer-ho.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
ca: Detecta automàticament (%1 fitxer/s present/s)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
ca: Acceptat

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
ca: No acceptat

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
ca: <b>No trobat</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
ca: No cal

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
ca: <b>%1</b><br><br>Com a mesura de seguretat, l'Amarok <i>evitarà portar a terme cap escriptura</i> en l'iPod (la modificació de la base de dades de l'iTunes podria fer que sembli buida des del punt de vista del dispositiu).<br> Llegiu el fitxer <a href='%2'>README.overview</a> del repositori de codi font de la libgpod per a més informació.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
ca: <b>%1</b><br><br>El problema de més amunt evita que l'Amarok utilitzi l'iPod. Podeu intentar tornar a crear les carpetes i fitxers crítics de l'iPod (inclús la base de dades de l'iTunes) utilitzant el botó <b>%2</b> de sota. <br><br> La inicialització de l'iPod <b>destrueix la base de dades de peces i fotos de l'iPod</b>, però no hauria de suprimir cap peça. Les peces esdevindran òrfenes.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
ca: Ha fallat en escriure al SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
ca: Ha fallat en escriure el fitxer SysInfo a causa d'un error no informat

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'iPod a causa d'un error no informat.

en: Copying Tracks Failed
ca: La còpia de les peces ha fallat

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
ca: No s'han copiat les peces: ja s'està copiant en el dispositiu

en: Unsupported format: %1
ca: Format no admès: %1

en: Already on device
ca: Ja és al dispositiu

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
ca: No s'han copiat les peces: el dispositiu ja té aquestes peces

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
ca: No s'han copiat les peces: el dispositiu no té suficient espai lliure

en: Transferring Tracks to Device
ca: S'estan transferint les peces al dispositiu

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
ca[0]: %1 peça ha fallat en copiar-se al dispositiu
ca[1]: %1 peces han fallat en copiar-se al dispositiu

en: The track failed to copy to the device
ca: La peça ha fallat en copiar-se al dispositiu

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
ca[0]: Peça no suprimida:
ca[1]: Peces no suprimides:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
ca[0]: Ha fallat en suprimir la peça
ca[1]: Ha fallat en suprimir les peces

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
ca: Ja s'estan suprimint %1 peces del dispositiu.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
ca[0]: S'està suprimint la peça del dispositiu
ca[1]: S'estan suprimint les peces del dispositiu

en: &Disconnect Device
ca: &Desconnecta el dispositiu

en: Media Device playlists
ca: Llistes de reproducció del dispositiu de suports

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
ca: Pòdcasts a %1

en: Could not connect to MTP Device
ca: No s'ha pogut connectar amb el dispositiu MTP

en: Could not copy track from device.
ca: No s'ha pogut copiar la peça del dispositiu.

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: Unknown Genre
ca: Gènere desconegut

en: Could not delete item
ca: No s'ha pogut suprimir l'element

en: Delete failed
ca: Ha fallat la supressió

en: Could not save playlist.
ca: No s'ha pogut desar la llista de reproducció.

en: Playdar Collection
ca: Col·lecció del Playdar

en: Source collection removed
ca: S'ha eliminat la col·lecció origen

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
ca: Clàssica

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquesta peça? S'eliminarà de %2 i del suport d'emmagatzematge subjacent.
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir aquestes %1 peces? S'eliminaran de %2 i del suport d'emmagatzematge subjacent.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
ca[0]: Esteu segur que voleu moure aquesta peça a la paperera? S'eliminarà de %2.
ca[1]: Esteu segur que voleu moure aquestes %1 peces a la paperera? S'eliminaran de %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
ca[0]: Esteu segur que voleu moure aquesta peça? Se li canviarà el nom i l'original se suprimirà.
ca[1]: Esteu segur que voleu moure aquestes %1 peces? Es canviaran els noms i els originals se suprimiran.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
ca: Moure fitxers

[ctx: rename files button]
en: &Rename
ca: &Reanomena

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
ca[0]: S'ha produït un problema i no s'ha pogut eliminar aquesta peça. Comproveu que el directori permeti escriure-hi.
ca[1]: S'ha produït un problema i no s'han pogut eliminar aquestes %1 peces. Comproveu que el directori permeti escriure-hi.

en: Unable to remove tracks
ca: No s'han pogut eliminar peces

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
ca: La col·lecció no té espai lliure disponible suficient o no s'hi pot escriure.

en: Do you want to remove empty folders?
ca: Voleu eliminar les carpetes buides?

en: Remove empty folders?
ca: Elimino les carpetes buides?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
ca: %1 (%2 de %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
ca: %1 (de %2)

en: today
ca: avui

en: last week
ca: darrera setmana

en: last month
ca: darrer mes

en: two months ago
ca: fa dos mesos

en: three months ago
ca: Fa tres mesos

en: Trash
ca: Paperera

en: Moving to trash: %1
ca: S'està movent a la paperera: %1

en: &Delete Episode
ca: &Suprimeix episodi

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquest episodi?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir aquests %1 episodis?

en: Yes, delete from %1.
ca: Sí, suprimeix de %1.

en: &Delete Channel and Episodes
ca: &Suprimeix canal i episodis

en: &Activate This Collection
ca: &Activa aquesta col·lecció

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
ca: El fitxer <i>%1</i> suggereix que caldria usar <i>%2</i> com a carpeta de música en el dispositiu, però no existeix. En el seu lloc, s'utilitza <i>%3</i> com a alternativa

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
ca: %1 (no activada)

en: Configure USB Mass Storage Device
ca: Configura el dispositiu d'emmagatzematge massiu USB

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
ca[0]: S'està suprimint una peça de %2
ca[1]: S'estan suprimint %1 peces de %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
ca: Configuració del dispositiu d'emmagatzematge massiu USB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
ca: Utilitza automàticament quan estigui connectat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
ca: Música

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
ca: Carpeta de música:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
ca: Esquema per als noms de fitxer de les peces que s'afegeixen al dispositiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
ca: Carpeta de pòdcasts:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
ca: La llista de reproducció subjacent està buida

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
ca: La darrera vegada que es va tancar l'Amarok, aquesta peça era a %1, però l'Amarok no pot trobar aquesta peça en el sistema de fitxers o en cap de les col·leccions. Podeu intentar connectar el dispositiu en què es podria trobar aquesta peça.

en: Stream (%1)
ca: Flux de dades (%1)

en: Url is not a local file
ca: L'URL no és cap fitxer local

en: Could not create a temporary file to download playlist.
ca: No s'ha pogut crear cap fitxer temporal per a baixar la llista de reproducció.

en: Downloading remote playlist
ca: S'està baixant la llista de reproducció remota

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
ca: No es pot llegir la llista de reproducció des de %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
ca: L'extensió de fitxer utilitzada no és vàlida per a llistes de reproducció.

en: Unknown playlist format
ca: Format de llista de reproducció desconegut

en: Playlist_%1
ca: Llista_de_reproducció_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
ca: Configuració dels noms de fitxer dels episodis de pòdcast

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
ca: Configuració del format de nom de fitxer del pòdcast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
ca: Especificat pel canal de pòdcast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
ca: Personalitzat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
ca: Camps disponibles: %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
ca: Configuració de pòdcast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
ca: Ubicació de desament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
ca: Si està activat, l'Amarok explorarà automàticament el pòdcast per a actualitzacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
ca: Comprova automàticament les actualitzacions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
ca: Descarrega els suports

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
ca: Descarrega el suport quan esdevingui disponible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
ca: Descarrega en estar &disponible

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
ca: Els suports s'han de descarregar explícitament, altrament el pòdcast es reproduirà des del servidor remot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
ca: Flux de dades o descarrega sota &demanda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
ca: Si està activat, l'Amarok llençarà els episodis de pòdcast antics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
ca: Limita el &nombre d'episodis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
ca: Conserva un màxim de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
ca: El nombre màxim d'elements de pòdcast a emmagatzemar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
ca: El canal RSS i les etiquetes del fitxer baixat a vegades no contenen la mateixa informació. L'escriptura de les etiquetes assegura que la informació de la llista de reproducció i en el dispositiu de suports serà la mateixa que la del canal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
ca: Escriu la informació del canal a les etiquetes després de la baixada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
ca: Configuració del nom de fitxer dels episodis

[ctx: change options]
en: Configure %1
ca: Configura %1

en:  Item |  Items
ca[0]:  Element
ca[1]:  Elements

en: Podcast
ca: Pòdcast

en: &Update All Channels
ca: Act&ualitza tots els canals

en: &Configure General Settings
ca: &Configura l'arranjament general

en: &Export subscriptions to OPML file
ca: &Exporta les subscripcions a un fitxer OPML

en: &Configure
ca: &Configura

en: &Remove Subscription
ca: &Elimina la subscripció

en: &Update Channel
ca: Act&ualitza el canal

en: &Download Episode
ca: &Descarrega l'episodi

en: &Delete Downloaded Episode
ca: &Suprimeix l'episodi descarregat

en: &Write Feed Information to File
ca: &Escriu la informació del canal al fitxer

en: &Keep downloaded file
ca: &Mantén el fitxer descarregat

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
ca: Commuta l'estat «mantenir» del fitxer baixat d'aquest episodi de pòdcast. Els fitxers baixats amb aquest estat no se suprimiran encara que s'executi una purga.

en: Already subscribed to %1.
ca: Ja esteu subscrit a %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
ca: cada

en:  minute |  minutes
ca[0]:  minut
ca[1]:  minuts

en: Configure Local Podcasts
ca: Configura els pòdcasts locals

en: Move Podcasts
ca: Mou pòdcasts

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
ca: Voleu moure tots els episodis descarregats a la nova ubicació?

en: Select file for OPML export
ca: Seleccioneu el fitxer per a l'exportació OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
ca: Realment desitgeu donar-vos de baixa de «%1»?

en: Delete downloaded episodes
ca: Suprimeix els episodis descarregats

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
ca[0]: Encara hi ha una baixada de pòdcast en curs
ca[1]: Encara hi ha %1 baixades de pòdcast en curs

en: Cancel Download and Quit.
ca: Cancel·la la baixada i surt.

en: Unable to save podcast episode file to %1
ca: No s'ha pogut desar el fitxer d'episodi de pòdcast a %1

en: Downloading Podcast Media
ca: S'estan baixant els suports del pòdcast

en: Downloading Podcast "%1"
ca: S'està baixant el pòdcast «%1»

en: Local Podcasts
ca: Pòdcasts locals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
ca: Actualització automàtica:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
ca: desactivada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
ca: Directori base:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Directori base per a tots els nous canals de pòdcasts.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quan s'afegeix un canal de pòdcast, s'utilitza <span style=" font-style:italic;">&lt;directori base&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;nom de canal&gt;</span> com a directori de baixada.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Això es pot canviar per cada canal individualment.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
ca: Directori base per a tots els canals nous de pòdcasts.
    Quan s'afegeix un canal de pòdcast, s'usa <directori base>/<nom de canal> com a directori de baixada.
    Això es pot canviar individualment per a cada canal.

en: The configured database plugin could not be loaded.
ca: El connector configurat de base de dades no s'ha pogut carregar.

en: Organize tracks
ca: Organitza les peces

en: Transcode and organize tracks
ca: Transcodifica i organitza les peces

en: Move tracks
ca: Mou les peces

en: Transcode and move tracks
ca: Transcodifica i mou les peces

en: Copy tracks
ca: Copia peces

en: Transcode and copy tracks
ca: Transcodifica i copia les peces

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
ca[0]: S'està organitzant una peça
ca[1]: S'estan organitzant %1 peces

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
ca[0]: S'està transcodificant i organitzant una peça
ca[1]: S'estan transcodificant i organitzant %1 peces

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
ca[0]: S'està movent una peça a %2
ca[1]: S'estan movent %1 peces a %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
ca[0]: S'estan transcodificant i movent una peça a %2
ca[1]: S'estan transcodificant i copiant %1 peces a %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
ca[0]: S'està copiant una peça a %2
ca[1]: S'estan copiant %1 peces a %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
ca[0]: S'està transcodificant i copiant una peça en %2
ca[1]: S'estan transcodificant i copiant %1 peces en %2

en: No network connection
ca: No hi ha cap connexió de xarxa

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: Not a file
ca: No és cap fitxer

en: No read permissions
ca: Sense permís de lectura

en: Unknown Composer
ca: Compositor desconegut

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
ca: qualsevol

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
ca: Nom de fitxer

[ctx: Track field name]
en: Title
ca: Títol

[ctx: Track field name]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: Track field name]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: Track field name]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: Track field name]
en: Composer
ca: Compositor

[ctx: Track field name]
en: Year
ca: Any

[ctx: Track field name]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: Track field name]
en: Track Number
ca: Número de la peça

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
ca: Número del disc

[ctx: Track field name]
en: Bpm
ca: Tempo

[ctx: Track field name]
en: Length
ca: Durada

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
ca: Taxa de bits

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

[ctx: Track field name]
en: File Size
ca: Mida de fitxer

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
ca: Afegit a la col·lecció

[ctx: Track field name]
en: Score
ca: Puntuació

[ctx: Track field name]
en: Rating
ca: Valoració

[ctx: Track field name]
en: First Played
ca: Primera reproducció

[ctx: Track field name]
en: Last Played
ca: Escoltada per darrera vegada

[ctx: Track field name]
en: Playcount
ca: Nombre de reproduccions

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
ca: ID únic

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
ca: Guany de la peça

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
ca: Pic de guany de la peça

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
ca: Guany de l'àlbum

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
ca: Pic del guany de l'àlbum

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

[ctx: Track field name]
en: Label
ca: Etiqueta

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
ca: Última modificació

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
ca: Lletra

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
ca: qualsevol

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
ca: nomFitxer

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
ca: títol

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
ca: artista

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
ca: àlbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
ca: gènere

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
ca: compositor

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
ca: any

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
ca: comentari

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
ca: numPeça

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
ca: númDisc

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bpm
ca: tempo

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
ca: durada

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
ca: taxaDeBits

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
ca: freqüènciaMostreig

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
ca: midaFitxer

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
ca: afegit

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
ca: puntuació

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
ca: valoració

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
ca: primera reproducció

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
ca: darrera reproducció

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
ca: reproduccions

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
ca: identificador

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
ca: guanyPeça

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
ca: picGuanyPeça

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
ca: guanyÀlbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
ca: picGuanyÀlbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
ca: artistaÀlbum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
ca: etiqueta

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
ca: modificada

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
ca: lletres

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
ca[0]: %1 dia,
ca[1]: %1 dies,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
ca[0]: %1 any
ca[1]: %1 anys

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
ca[0]: 1% mes
ca[1]: %1 mesos

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
ca[0]: %1 dia
ca[1]: %1 dies

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
ca[0]: %1 hora
ca[1]: %1 hores

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

en: Importing podcast channel from %1
ca: S'està important el canal de pòdcast des de %1

en: Updating podcast channel
ca: S'està actualitzant el canal de pòdcast

en: Updating "%1"
ca: S'està actualitzant «%1»

en: Importing podcast from %1 failed with error:
ca: La importació del pòdcast des de %1 ha acabat amb error:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
ca: L'actualització del pòdcast des de %1 ha acabat amb error:

en: Updating "%1" failed with error:
ca: L'actualització de «%1» ha acabat amb error:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
ca: Mentre s'analitzava %1 s'havia esperat un canal, però s'ha rebut una pàgina HTML.
    Heu introduït l'URL correcte?

en: Feed has an unknown type: %1
ca: El canal era d'un tipus desconegut: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
ca: %1 no és un canal RSS versió 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
ca: %1 no és un canal RSS versió 2.0 vàlid.

en: %1 is not a valid Atom feed.
ca: %1 no és un canal Atom vàlid.

en: Alternative Enclosures:
ca: Adjuncions alternatives:

en: unknown type
ca: tipus desconegut

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
ca: Mai

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: One week ago | %1 weeks ago
ca[0]: Fa 1 setmana
ca[1]: Fa %1 setmanes

en: Yesterday
ca: Ahir

en: One day ago | %1 days ago
ca[0]: Fa 1 dia
ca[1]: Fa %1 dies

en: One hour ago | %1 hours ago
ca[0]: Fa 1 hora
ca[1]: Fa %1 hores

en: One minute ago | %1 minutes ago
ca[0]: Fa 1 minut
ca[1]: Fa %1 minuts

en: Within the last minute
ca: En el darrer minut

en: The future
ca: El futur

[ctx: w for weeks]
en: %1w
ca: %1s

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
ca: Demà

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
ca: Llista de reproducció buida (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
ca: Peces diverses (%1)

en: Unknown Artist(s)
ca: Artista/es desconegut/s

en: Unknown Album(s)
ca: Àlbum/s desconegut/s

en: Various Albums
ca: Àlbums diversos

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
ca: La taxa de bits és una mesura de la quantitat de dades usades per a representar un segon de la peça d'àudio.<br>El codificador usat per l'Amarok opera millor amb una taxa de bits constant.<br>El VBR és experimental i podria donar pitjors resultats que el CBR.<br>Per aquest motiu, la mesura de la taxa de bits en aquest control lliscant és una estimació força acurada de la taxa de bits de la peça codificada.<br>El codificador és transparent a 128 kbps per a la majoria de mostres provades, amb distorsions que només apareixen en casos extrems.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
ca: Objectiu de la taxa de bits per a la codificació amb taxa de bits constant

en: Smaller file
ca: Fitxer més petit

en: Better sound quality
ca: Millor qualitat de so

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
ca: L'<a href=http://ca.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) és un còdec amb pèrdua patentat per a àudio digital.<br>L'AAC generalment aconsegueix millor qualitat de so que l'MP3 a taxes de bits similars. Una opció raonable per l'iPod i alguns altres reproductors de música portàtils.

en: Apple Lossless
ca: Apple sense pèrdues

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
ca: L'<a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple sense pèrdues</a> (ALAC) és un codificador per a comprimir música digital sense pèrdues.<br>Només recomanat per reproductors de música d'Apple i reproductors que no admetin FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
ca: El <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>nivell de compressió</a> és un valor enter entre 0 i 8 que representa el compromís entre la mida del fitxer i la velocitat de compressió quan s'està codificant amb <b>FLAC</b>.<br/> Establint el nivell de compressió a <b>0</b> produeix una compressió més ràpida, però genera fitxers comparativament més grans<br/>Per altra banda, un nivell de compressió de <b>8</b> fa la compressió més lenta, però produeix fitxers més petits.<br/>Cal tenir en compte que com que FLAC és per definició un còdec sense pèrdues, la qualitat de l'àudio de sortida és exactament la mateixa malgrat el nivell de compressió.<br/>També, nivells per sobre de <b>5</b> incrementen dràsticament el temps de compressió, però creen fitxers només lleugerament més petits, no són recomanables.

en: Compression level
ca: Nivell de compressió

en: Faster compression
ca: Compressió més ràpida

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
ca: El <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) és un còdec obert i sense cànons per a comprimir música digital sense pèrdues.<br>Si voleu emmagatzemar la música sense comprometre la qualitat de l'àudio, FLAC és una opció excel·lent.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
ca: La taxa de bits és una mesura de la quantitat de dades usades per a representar un segon de la peça d'àudio.<br>El codificador d'<b>MP3</b> que usa l'Amarok permet alguns arranjaments de <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>taxa de bits variable (VBR)</a>, el qual vol dir que la taxa de bits fluctuarà durant la peça segons la complexitat del contingut de l'àudio. Els intervals de dades més complexos es codifiquen amb taxes de bits més altes que els menys complexos Aquesta aproximació dona una qualitat general millor i fitxers més petits que usant una taxa de bits constant durant tota la peça.<br>Per això la mesura de taxa de bits d'aquest control lliscant és només una estimació de la mitjana de la taxa de bits de la peça codificada.<br><b>160 kb/s</b> és una bona opció per a escoltar música en un reproductor portàtil.<br/>Valors per sota de <b>120 kb/s</b> poden ser insatisfactoris per a la música i valors per sobre de <b>205 kb/s</b> són probablement excessius.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
ca: Mitjana de la taxa de bits esperada amb la codificació de taxa de bits variable

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
ca: L'<a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) és un còdec d'àudio digital patentat que usa un sistema de compressió amb pèrdua.<br>Malgrat els inconvenients, és un format comú per a l'emmagatzematge d'àudio i és compatible amb molts reproductors de música portàtils.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
ca: La taxa de bits és una mesura de la quantitat de dades usades per a representar un segon de la peça d'àudio.<br>El codificador d'<b>Opus</b></b> que usa l'Amarok permet alguns arranjaments de <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>taxa de bits variable (VBR)</a>, el qual vol dir que la taxa de bits fluctuarà durant la peça segons la complexitat del contingut de l'àudio. Els intervals de dades més complexos es codifiquen amb taxes de bits més altes que els menys complexos. Aquesta aproximació dona una qualitat general millor i fitxers més petits que usant una taxa de bits constant durant tota la peça.<br>Per això, la mesura de taxa de bits d'aquest control lliscant és només una estimació de la mitjana de la taxa de bits de la peça codificada.<br><b>128 kb/s</b> és una bona opció per a escoltar música en un reproductor portàtil.<br/>Valors per sota de <b>100 kb/s</b> poden ser insatisfactoris per a la música i valors per sobre de <b>256 kb/s</b> són probablement excessius.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
ca: L'<a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> és un còdec d'àudio digital lliure de patents que utilitza una compressió de dades amb pèrdua.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
ca: La taxa de bits és una mesura de la quantitat de dades usades per a representar un segon de la peça d'àudio.<br>El codificador <b>Vorbis</b> que usa l'Amarok permet alguns arranjaments de <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>taxa de bits variable (VBR)</a>, el qual vol dir que la taxa de bits fluctuarà durant la peça segons la complexitat del contingut de l'àudio. Els intervals de dades més complexos es codifiquen amb taxes de bits més altes que els menys complexos. Aquesta aproximació dona una qualitat general millor i fitxers més petits que usant una taxa de bits constant durant tota la peça.<br> El codificador Vorbis usa un «paràmetre -q» de valoració de la qualitat entre -1 i 10 per a definir un cert nivell de qualitat esperat. La mesura de la taxa de bits d'aquest control lliscant és només una estimació aproximada (proporcionada per Vorbis) de la mitjana de la taxa de bits de la peça codificada donat un valor q. De fet, amb versions del Vorbis més noves i eficients, la taxa de bits és fins i tot més baixa.<br><b>-q5</b> és una bona opció per a escoltar música en un reproductor portàtil.<br/>Valors per sota de <b>-q3</b> poden ser insatisfactoris per a la música i valors per sobre de <b>-q8</b> són probablement excessius.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
ca: Valoració de la qualitat per a la codificació amb taxa de bits variable

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
ca: L'<a href=http://ca.wikipedia.org/wiki/Ogg_Vorbis>Ogg Vorbis</a> és un còdec obert i sense cànons per a comprimir música digital amb pèrdues.<br>Aquest produeix fitxers més petits que l'MP3 per qualitats equivalents o superiors. L'Ogg Vorbis és una opció excel·lent per a tots els contextos, especialment per reproductors de música portàtils compatibles.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
ca: La taxa de bits és una mesura de la quantitat de dades usades per a representar un segon de la peça d'àudio.<br>A causa de les limitacions del format privatiu <b>WMA</b> i a la dificultat de l'enginyeria inversa d'un codificador privatiu, el codificador WMA que usa l'Amarok estableix un arranjament de <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio> taxa de bits constant (CBR)</a>.<br>Per això la mesura de la taxa de bits d'aquest control lliscant és una estimació força acurada de la taxa de bits de la peça codificada.<br><b>136 kb/s</b> és una bona opció per a escoltar música en un reproductor portàtil.<br/>Valors per sota de <b>112 kb/s</b> poden ser insatisfactoris per a la música i valors per sobre de <b>182 kb/s</b> són probablement excessius.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
ca: El <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) és un còdec privatiu desenvolupat per Microsoft, per a una compressió d'àudio amb pèrdues.<br>Només és recomanable per reproductors de música portàtils que no siguin compatibles amb l'Ogg Vorbis.

en: Invalid
ca: No vàlid

en: Just Copy
ca: Només copia

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
ca: Totes les peces en %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
ca: No %1 peces a %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
ca: Quan calgui a %1

en: Fetching Cover
ca: S'està recuperant la caràtula

en: There was an error communicating with cover provider: %1
ca: S'ha produït un error de comunicació amb el proveïdor de caràtules: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
ca: S'ha recuperat correctament la caràtula per a «%1».

en: Fetching cover for '%1' failed.
ca: Ha fallat la recuperació de la caràtula per a «%1».

en: Canceled fetching cover for '%1'.
ca: S'ha cancel·lat la recuperació de la caràtula per a «%1».

en: Unable to find a cover for '%1'.
ca: No s'ha pogut trobar la caràtula per a «%1».

en: Fetch Cover | Fetch Covers
ca[0]: Recupera la caràtula
ca[1]: Recupera les caràtules

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
ca[0]: Recull la caràtula d'aquest àlbum
ca[1]: Recull les caràtules dels %1 àlbums

en: Display Cover
ca: Mostra la caràtula

en: Display artwork for this album
ca: Mostra la caràtula d'aquest àlbum

en: Unset Cover | Unset Covers
ca[0]: Llença la caràtula
ca[1]: Llença les caràtules

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
ca[0]: Elimina la caràtula d'aquest àlbum
ca[1]: Elimina les caràtules dels %1 àlbums

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquesta caràtula de la col·lecció?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir aquestes %1 caràtules de la col·lecció?

en: Set Custom Cover
ca: Estableix una caràtula personalitzada

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
ca[0]: Defineix manualment la caràtula d'aquest àlbum
ca[1]: Defineix manualment les caràtules d'aquests %1 àlbums

en: Select Cover Image File
ca: Selecció d'un fitxer d'imatge de caràtula

en: Finding cover for
ca: S'està cercant la caràtula de

en: Enter Custom Search
ca: Introduïu una cerca personalitzada

en: Sort by size
ca: Ordena per mida

en: Cover Image Save Location
ca: Ubicació de desament de les imatges de caràtules

en: Sorry, the cover could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar la caràtula.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
ca: No s'ha pogut recuperar la imatge de la caràtula.

en: Fetching Large Cover
ca: S'està recuperant una caràtula gran

en: Download Progress
ca: Progrés de la baixada

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Search
ca: Cerca

en: Search For More Results
ca: Cerca més resultats

en: No Images Found
ca: No s'ha trobat cap imatge

en: 1 Image Found | %1 Images Found
ca[0]: S'ha trobat 1 imatge
ca[1]: S'han trobat %1 imatges

[ctx: @item::intable]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: @item::intable]
en: Country
ca: País

[ctx: @item::intable]
en: Date
ca: Data

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
ca: Alçada

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
ca: Publicat

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
ca: Origen

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
ca: Amplada

[ctx: @item::intable URL]
en: link
ca: enllaç

en: Cover Manager
ca: Gestor de caràtules

en: Albums By
ca: Àlbums per

en: All Artists
ca: Tots els artistes

en: Enter search terms here
ca: Introduïu aquí els termes a cercar

en: All Albums
ca: Tots els àlbums

en: Albums With Cover
ca: Àlbums amb caràtula

en: Albums Without Cover
ca: Àlbums sense caràtula

en: Fetch Missing Covers
ca: Descarrega les caràtules que falten

en: Fetching
ca: S'està recuperant

en: Loading
ca: S'està carregant

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
ca: Finalitzat.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
ca[0]:  Caràtula no trobada
ca[1]:  <b>%1</b> caràtules no trobades

en: Fetching cover for %1 - %2...
ca: S'està descarregant la caràtula per a %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
ca: S'està descarregant la caràtula per a %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
ca[0]: S'està descarregant 1 caràtula:
ca[1]: S'estan descarregant <b>%1</b> caràtules...:

en: 1 fetched | %1 fetched
ca[0]: 1 recollida
ca[1]: %1 recollides

en: 1 not found | %1 not found
ca[0]: 1 no trobada
ca[1]: %1 no trobades

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
ca[0]: 1 resultat per a «%2»
ca[1]: %1 resultats per a «%2»

en: 1 album | %1 albums
ca[0]: 1 àlbum
ca[1]: %1 àlbums

en: %1 by %2
ca: %1 de %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
ca[0]: %2 - ( <b>1</b> sense caràtula )
ca[1]: %2 - ( <b>%1</b> sense caràtula )

en: Cover Image
ca: Caràtula

en: No Artist
ca: Cap artista

en: Cover View
ca: Vista de la caràtula

en: Could not open file "%1".
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1».

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
ca: Fitxer d'entrada produït per l'amarokcollectionscanner.<br>Consulteu el <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Mode per lots</a>.

en: Input file
ca: Fitxer d'entrada

en: Full rescan
ca: Torna a explorar-ho tot

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
ca: Torna a explorar tota la col·lecció. Això <i>no</i> suprimirà cap estadística.

en: Import batch file...
ca: Importa un fitxer per lots...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
ca: Importa una col·lecció des d'un fitxer produït per l'amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
ca: E&xplora les carpetes recursivament (requereix una exploració completa si s'ha activat de nou)

en: &Watch folders for changes
ca: &Vigila els canvis en les carpetes

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
ca: Si està seleccionat, l'Amarok llegirà totes les subcarpetes.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
ca: Si està seleccionat, es vigilaran els canvis a les carpetes de la col·lecció.
    El vigilant no s'adonarà dels canvis darrere els enllaços simbòlics.

en: Rescan '%1'
ca: Torna a explorar «%1»

en: Import Collection
ca: Importa la col·lecció

en: Import configuration
ca: Importa una configuració

en: Migrating
ca: Migrant

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
ca: <b><font color='red'>Error:</font></b> No s'ha importat cap peça

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
ca[0]: <b><font color='green'>Èxit:</font></b> S'ha importat la peça %1
ca[1]: <b><font color='green'>Èxit:</font></b> S'han importat les peces %1

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
ca: <b><font color='red'>Error:</font></b> No s'han pogut importar les estadístiques

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
ca: S'ha importat <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
ca: S'ha importat <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
ca: S'ha importat <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
ca: S'ha descartat <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
ca: S'ha importat <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;des de %2<br/>&nbsp;&nbsp;a %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
ca: S'ha importat <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;des de %3<br/>&nbsp;&nbsp;a %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
ca: S'ha importat <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;des de %4<br/>&nbsp;&nbsp;a %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
ca: S'han trobat múltiples coincidències ambigües per a <b><font color='red'>%1</font></b>, es descarta.

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
ca: Diagnòstics de %1

[ctx: Usage]
en: Yes
ca: Sí

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
ca: Diagnòstics de %1
    
    Informació general:
      %1 versió: %2
      Frameworks del KDE versió: %3
      Qt versió: %4
      Phonon versió: %5
      Phonon dorsal: %6 (%7, %8)
      PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
ca: Scripts activats:
    %1
    Connectors activats:
    %2
    Miniaplicacions activades:
    %3

en: AND
ca: I

en: OR
ca: O

en: Simple text
ca: Text pla

en: Edit Filter
ca: Edita el filtre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
ca: Condició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
ca: inverteix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
ca: i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
ca: o

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
ca: Filtre de cerca

en: Configure Equalizer
ca: Configura l'equalitzador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
ca: Actiu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
ca: Ambients

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
ca: Llista d'ambients disponibles de l'equalitzador.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
ca: Desa els canvis de l'ambient actualment seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
ca: Desa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
ca: Suprimeix l'ambient actualment seleccionat. No es troba disponible per als ambients integrats.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
ca: Restaura l'arranjament de l'ambient seleccionat al valor per defecte o al darrer canvi desat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
ca: Restableix als valors predeterminats

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
ca: Bandes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
ca: Preamplificador

en: Choose Best Matches
ca: Selecciona les millors coincidències

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
ca: Usa el resultat superior per a cada peça sense decidir. Alternativament, podeu clicar en <b>Selecciona les millors coincidències per a aquest àlbum</b> en el menú contextual d'un suggeriment bo; pot donar millors resultats perquè evita barrejar conjuntament les diferents publicacions d'un àlbum.

en: Clear Choices
ca: Neteja la selecció

en: Clear all choices, even manually made ones.
ca: Neteja totes les seleccions, inclús les manuals.

en: Collapse Chosen
ca: Redueix els seleccionats

en: Expand Unchosen
ca: Expandeix els no seleccionats

en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
ca: Marcador del MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
ca: Actualitza les etiquetes de les peces comprovades i surt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
ca: Act&ualitza les etiquetes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
ca: Surt sense desar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: %1 or %2
ca: %1 o %2

en: The Album Artist
ca: L'artista de l'àlbum

en: The Artist
ca: L'artista

en: Artist's Initial
ca: Inicial de l'artista

en: File Extension of Source
ca: Extensió del fitxer de l'origen

en: Track Number
ca: Nombre de la peça

en: You can use the following tokens:
ca: Podeu usar els testimonis següents:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
ca: Si tanqueu entre claus una secció de text que contingui un testimoni, aquesta secció no serà visible si el testimoni està buit.

en: Preview: %1
ca: Vista prèvia: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
ca: Hi ha un conflicte de nom de fitxer, els fitxers existents se sobreescriuran.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
ca: Hi ha un conflicte de nom de fitxer, els fitxers existents no es canviaran.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
ca: Organitza els fitxers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
ca: Directori base en el qual posar els fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
ca: &Carpeta de la col·lecció:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
ca: La carpeta de col·leccions a on es transferiran els fitxers.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
ca: <html>Mostra/oculta controls addicionals per a especificar els camins de destinació de les peces basats en les seves metadades.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
ca: Opcions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
ca: Vista prèvia de la destinació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
ca: Si està activat, sobreescriu els fitxers amb el mateix nom sense demanar confirmació.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Activeu això per a sobreescriure automàticament els fitxers amb el mateix nom. <span style=" font-style:italic;">(Avís: La sobreescriptura no es pot desfer)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
ca: Sobreescriu la &destinació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
ca: Substitució de caràcters

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
ca: SI està activat, converteix els espais en caràcters de subratllat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
ca: Si està activat, tots els espais se substituiran per caràcters de subratllat en els noms de fitxer. Si no, els espais es deixaran tal com estan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
ca: Substitueix els espais per g&uions baixos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
ca: Si està activat, s'afegirà «, The» als noms dels artistes que comencin per «The».

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
ca: Si està activat, tots els artistes que comencin per «The», aquest es mourà al final del nom. Per exemple, «The Beatles» esdevindria «Beatles, The»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
ca: &Afegeix «The» als noms dels artistes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
ca: Substitueix els caràcters incompatibles amb els sistemes de fitxers MS-DOS/VFAT per caràcters de subratllat.
    
    La majoria de la gent pot deixar aquesta opció activada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
ca: Si està activada, els caràcters incompatibles amb els sistemes de fitxers MS-DOS/VFAT se substituiran per caràcters de subratllat. Els caràcters incompatibles inclouen «|», «?», «*», «<», «"», «:», «>», «+», «[», «]», i els caràcters de control Unicode.
    
    La majoria de la gent pot deixar aquesta opció seleccionada atès que assegura que la còpia a dispositius de suports funcionarà correctament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
ca: Noms segurs per a &VFAT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Si està activada, tots els caràcters no ASCII se substituiran per subratllats.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">No activeu aquesta opció si teniu caràcters no anglesos en les vostres etiquetes. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La majoria de la gent pot deixar aquesta opció desactivada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Si està activada, tots els caràcters no ASCII se substituiran per subratllats.<span style=" font-weight:600;"> No activeu aquesta opció si teniu caràcters no anglesos en les vostres etiquetes. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La majoria de la gent pot deixar aquesta opció <span style=" font-style:italic;">desactivada.</span></p> </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
ca: Restringeix a &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
ca: Substitueix

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
ca: Expressió regular

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
ca: Cadena de caràcters

en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Track Details: %1 by %2
ca: Informació de la peça: %1 per %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
ca[0]: 1 peça
ca[1]: Informació de %1 peces

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b> a <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
ca[0]: S'està editant 1 fitxer
ca[1]: S'estan editant %1 fitxers

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
ca: Cap

en: The track is not playable. %1
ca: La peça no es pot reproduir. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
ca: Informació de la peça

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
ca: Res&um

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
ca: Propietats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
ca: Estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
ca: Durada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
ca: Taxa de bits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
ca: Freqüència de mostreig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
ca: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
ca: Col·lecció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
ca: Valoració:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
ca: Nombre de reproduccions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
ca: Puntuació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
ca: Primera reproducció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
ca: Escoltada per darrera vegada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
ca: Nota:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
ca: &Etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
ca: &Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
ca: &Artista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
ca: &Compositor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
ca: Artista de l'àlbum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
ca: Àl&bum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
ca: Nú&mero de la peça:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
ca: &Gènere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
ca: &Número del disc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
ca: An&y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
ca: Pulsacions p&er minut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
ca: &Comentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
ca: Obtén les etiquetes des de MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
ca: Dedueix les etiquetes pel &nom del fitxer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
ca: &Lletres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
ca: Crè&dits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
ca: Etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
ca: Inseriu aquí una etiqueta personalitzada o seleccioneu-la de la llista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
ca: Etiquetes personalitzades per a aquest element:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
ca: Ubicació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
ca: &Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
ca: Següe&nt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
ca: Per &peça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
ca: De&sa i tanca

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
ca: Es poden utilitzar els testimonis següents per a definir un esquema de nom de fitxer:<br>                                      <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                                      <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                                      <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                                      <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                                      <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
ca: Dedueix les etiquetes pel nom del fitxer

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
ca: &lt;buit&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
ca: Edita la &caixa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
ca: Caixa del &títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
ca: La &primera lletra de cada mot en majúscula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
ca: Tot en &majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
ca: Tot en mi&núscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
ca: Elimina els e&spais finals a les etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
ca: S&ubstitueix els caràcters de subratllat per espais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
ca: Vista prèvia del resultat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
ca: <buit>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
ca: Compositor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
ca: Any:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
ca:  Número de la peça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
ca: Comentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
ca: Àlbum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
ca: Gènere:

en: Unknown album
ca: Àlbum desconegut

en: Unknown artist
ca: Artista desconegut

en: No comments
ca: Sense comentaris

en: Unknown composer
ca: Compositor desconegut

en: Unknown disc number
ca: Número del disc desconegut

en: Unknown genre
ca: Gènere desconegut

en: Unknown title
ca: Títol desconegut

en: Unknown year
ca: Any desconegut

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
ca: Peces aleatòries

[ctx: And bias representation]
en: Match all
ca: Coincidència amb tot

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
ca: i

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
ca: o

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
ca: Coincidència amb quelcom

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
ca: Aleatori

en: Generating playlist...
ca: S'està generant la llista de reproducció...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
ca: Reproducció d'àlbum

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
ca: La ponderació «Reproducció d'àlbum» afegeix peces que pertanyen a un àlbum.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
ca: La peça següent de l'àlbum

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
ca: Qualsevol peça posterior de l'àlbum

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
ca: Peces del mateix àlbum

en: Track directly follows previous track in album
ca: Peça que segueix immediatament a l'anterior a l'àlbum

en: Track comes after previous track in album
ca: Peça que ve després de l'anterior a l'àlbum

en: Track is in the same album as previous track
ca: Peça en el mateix àlbum que la peça anterior

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
ca: Artista semblant de «EchoNest»

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
ca: La ponderació «EchoNest» cerca peces amb «EchoNest» i només afegeix peces similars.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
ca: Similar a l'artista anterior (segons «EchoNest»)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
ca: Similar a qualsevol artista de la llista de reproducció actual (segons «EchoNest»)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
ca: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> creu que l'artista és similar a

en: the previous track's artist
ca: l'artista de la peça anterior

en: one of the artist in the current playlist
ca: una de l'artista de la llista de reproducció actual

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
ca: Si altrament

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
ca: La ponderació «Si altrament» afegeix peces que coincideixen amb una de les subponderacions com a mínim.
    Només comprovarà la segona subponderació si la primera no retorna cap resultat.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
ca: Troba-les totes seqüencialment

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
ca: altrament

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
ca: Partició

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
ca: La ponderació «Part» omple parts de la llista de reproducció amb subponderacions diferents.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
ca: Això controla quina proporció de la llista de reproducció ha de coincidir amb el criteri

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
ca: Partició

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
ca: Encadenament

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
ca: La ponderació «Encadenament» afegeix peces que comencen
    pel caràcter amb el qual acaba la darrera peça.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
ca: Les peces en què el seu títol comença amb el
    caràcter amb el qual acaba la darrera peça

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
ca: Les peces en què el nom de l'artista comença amb el
    caràcter amb el qual acaba la darrera peça

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
ca: Les peces en què el nom de l'àlbum comença amb el
    caràcter amb el qual acaba la darrera peça

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
ca: El darrer caràcter de la cançó anterior és
    el primer caràcter de la cançó següent

en: of the track title (Title quiz)
ca: del títol de la peça (encadenament de títol)

en: of the artist (Artist quiz)
ca: de l'artista (encadenament d'artista)

en: of the album name (Album quiz)
ca: del nom de l'àlbum (encadenament d'àlbum)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
ca: La ponderació «Consulta de cerca» afegeix les peces
    trobades per a una consulta de cerca. Usa la mateixa
    consulta de cerca que el navegador de col·leccions.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
ca: Cerca: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
ca: Coincidència de meta etiquetes

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
ca: La ponderació «Cerca» afegeix peces que
    s'ajusten a una condició específica.

en: Invert condition
ca: Inverteix la condició

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
ca: No %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
ca: Aleatòria

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
ca: La ponderació aleatòria afegeix peces a l'atzar de
    tota la col·lecció sense cap ponderació.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
ca: I

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
ca: La ponderació «I» afegeix peces que coincideixen
    amb totes les subponderacions.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
ca: O

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
ca: La ponderació «O» afegeix peces que coincideixen
    amb una de les subponderacions com a mínim.

en: Replacement for bias %1
ca: Substitució per a la ponderació %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Rock and Pop
ca: Rock i pop

en: Album play
ca: Reproducció d'àlbum

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
ca: Valoració

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
ca: S'han trobat massa errors a la llista de reproducció. S'atura la reproducció.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b> a <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
ca: <b>%1</b> per <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
ca: <b>%1</b> a <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
ca: des de <b>%1</b>

en: Classical
ca: Clàssica

en: Full Bass
ca: Greus complets

en: Full Treble
ca: Aguts complets

en: Full Bass + Treble
ca: Greus i aguts complets

en: Laptop/Headphones
ca: Portàtil/Auriculars

en: Large Hall
ca: Sala gran

en: Live
ca: Directe

en: Party
ca: Festa

en: Soft
ca: Suau

en: Soft Rock
ca: Rock suau

[ctx: Database type]
en: embedded
ca: incrustada

[ctx: Database type]
en: external
ca: externa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
ca: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
ca: Tipus de base de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
ca: Ubicació de la base de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
ca: Nom de la destinació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
ca: Nom de la base de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
ca: Executable del servidor MySQL

en: Amarok 2.x Statistics Importer
ca: Importador d'estadístiques de l'Amarok 2.x

en: Banshee Statistics Importer
ca: Importador d'estadístiques del Banshee

en: Clementine Statistics Importer
ca: Importador d'estadístiques del Clementine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
ca: Tipus de connexió

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
ca: Importador d'estadístiques de l'Amarok 1.4

en: Apple iTunes
ca: iTunes d'Apple

en: iTunes Statistics Importer
ca: Importador d'estadístiques de l'iTunes

en: Rhythmbox Statistics Importer
ca: Importador d'estadístiques del Rhythmbox

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
ca: Nom de la destinació

en: Now playing
ca: Ara s'està reproduint

en: Retrieved lyrics is empty
ca: La lletra recuperada està buida

en: Lyrics data could not be parsed
ca: No s'ha pogut analitzar la informació de la lletra

en: No information available for this track
ca: No hi ha informació disponible per a aquesta peça

en: The audio player by KDE
ca: El reproductor d'àudio creat per la comunitat KDE

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, The Amarok Development Squad
ca: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, l'escamot de desenvolupament de l'Amarok

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
ca: IRC:
    iirc.libera.chat - #amarok
    
    Comentaris:
    amarok@kde.org
    
    (Data de construcció: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
ca: <i>Autors inactius</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
ca: Ser autor de l'Amarok no és un entreteniment, és un estil de vida. Però quan la gent se'n va, es vol mantenir el respecte fent-ne menció aquí:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
ca: Bart «Where are my toothpicks» Cerneels

en: Developer (Stecchino)
ca: Desenvolupador (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
ca: Edward «Hades» Toroshchin

en: Developer (dr_lepper)
ca: Desenvolupador (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
ca: Fundador del projecte (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
ca: Reescriptura de la col·lecció iPod i més (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
ca: Rokymoter, triatge d'errors (Mamarok)

en: Ralf 'SalsaMaster' Engels
ca: Ralf «SalsaMaster» Engels

en: Developer (rengels)
ca: Desenvolupador (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
ca: Construcció per al Windows (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
ca: Desenvolupador (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
ca: Desenvolupador (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
ca: Rokymoter, desenvolupador (sven423)

en: Developer (Teo`)
ca: Desenvolupador (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
ca: Rokymoter, Manual (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
ca: Ian «The Beard» Monroe

en: Developer (eean)
ca: Desenvolupador (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
ca: Jeff «IROKSOHARD» Mitchell

en: Developer (jefferai)
ca: Desenvolupador (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
ca: Desenvolupador (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
ca: Lydia «is wrong(TM)» Pintscher

en: Developer, Vision
ca: Desenvolupador, Vision

en: Developer (maxx_k)
ca: Desenvolupador (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
ca: Nikolaj Hald «Also very hot» Nielsen

en: Developer (nhn)
ca: Desenvolupador (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
ca: Seb «Surfin' down under» Ruiz

en: Developer (sebr)
ca: Desenvolupador (sebr)

en: Developer (xevix)
ca: Desenvolupador (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
ca: Desenvolupador, implementació de guany de repetició

en: MP3tunes integration
ca: Integració amb MP3tunes

en: Windows porting
ca: Adaptació a Windows

en: Usability
ca: Usabilitat

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
ca: Dan «Hey, it compiled...» Meltzer

en: Developer (hydrogen)
ca: Desenvolupador (hydrogen)

en: Biased playlists
ca: Llistes de reproducció amb influència

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
ca: Deducció de marques, etiquetes, analitzador d'espectre

en: Nepomuk integration
ca: Integració amb el Nepomuk

en: Podcast improvements
ca: Millores als pòdcasts

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
ca: Live CD, resolució d'errors (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
ca: Phonon, Lord-President de KDE Multimedia (apachelogger)

en: Assorted patches
ca: Pedaços diversos

en: Icons
ca: Icones

en: Developer, Website theme (KRF)
ca: Desenvolupador, tema del lloc Web (KRF)

en: Artwork
ca: Grafisme

en: Developer (MaskMaster)
ca: Desenvolupador (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
ca: Triatge d'errors i sanejament

en: UPnP support and patches (nsm)
ca: Implementació de l'UPnP i pedaços (nsm)

en: Website hosting
ca: Allotjament del lloc web

en: Scripting interface
ca: Interfície de creació de scripts

en: Nepomuk Collection (phalgun)
ca: Col·lecció Nepomuk (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
ca: TagLib & codi ktrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
ca: Pedaços i adaptació a Windows (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
ca: Miniaplicacions de fotos i vídeos, vista contextual

en: Developer, Automated Playlist Generator
ca: Desenvolupador, generador automàtic de llistes de reproducció

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Splash screen artist
ca: Artista de la pantalla de presentació

en: Context view
ca: Vista contextual

en: Former contributors
ca: Antics col·laboradors

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
ca: Les persones següents han col·laborat amb l'Amarok en el passat. Gràcies!

en: Analyzers, patches, shoutcast
ca: Analitzadors, pedaços, shoutcast

en: Patches
ca: Pedaços

en: MySQL support
ca: Implementació del MySQL

en: Postgresql support
ca: Implementació del Postgresql

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
ca: Dispositius de suports MTP i Rio Karma, pedaços

en: Graphics, splash-screen
ca: Gràfics, pantalla de presentació

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
ca: Analitzadors, navegador contextual i gràfics de la safata del sistema

en: Icons and image work
ca: Icones i treball d'imatges

en: Dialog to filter the collection titles
ca: Diàleg per a filtrar els títols de la col·lecció

en: Tester, IRC channel operator, whipping
ca: Provador, operador del canal IRC, flagel·lació

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
ca: Rokymoter, esmena d'errors (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
ca: Barra lateral del Konqueror, alguns mètodes del DCOP

en: FHT routine, bugfixes
ca: Rutina FHT, esmena d'errors

en: K3b export code
ca: Codi d'exportació del K3b

en: Bugfixes, PostgreSQL support
ca: Esmena d'errors, implementació del PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
ca: Implementació de la Viquipèdia, pedaços

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
ca: Logo antic de l'Amarok, pantalla de presentació antiga, icones antigues

en: Audioscrobbler support
ca: Implementació de l'Audioscrobbler

en: Loads of stuff
ca: Càrregues de material

en: Splash screen
ca: Pantalla de presentació

en: Local Music
ca: Música local

en: Local sources of content
ca: Orígens locals de contingut

en: Online sources of content
ca: Orígens en línia de contingut

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Various types of playlists
ca: Diversos tipus de llistes de reproducció

en: Browse local hard drive for content
ca: Navega pel disc dur local cercant contingut

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
ca: &Visualitza

en: Lock Layout
ca: Bloqueja el format

en: Reset Layout
ca: Reinicia el format

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
ca: <qt>Tot i tancar la finestra principal, l'Amarok es mantindrà executant-se a la safata del sistema. Useu <B>Surt</B> del menú, o la icona de la safata del sistema de l'Amarok per a sortir del programa.</qt>

en: Docking in System Tray
ca: Acobla a la safata del sistema

en: Play Media (Files or URLs)
ca: Reprodueix suports (fitxers o URL)

en: Add Media (Files or URLs)
ca: Afegeix suports (fitxers o URL)

en: Add Stream
ca: Afegeix un flux de dades

en: Enter Stream URL:
ca: Introduïu l'URL del flux de dades:

en: &Add Media...
ca: &Afegeix suports...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
ca: &Buida la llista de reproducció

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
ca: Edita la c&ua

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
ca: Eli&mina els duplicats

en: &Add Stream...
ca: &Afegeix un flux de dades...

en: &Export Playlist As...
ca: &Exporta la llista de reproducció com a...

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Bookmark Playlist Setup
ca: Arranjament dels punts de la llista de reproducció

en: Bookmark Context Applets
ca: Anota les miniaplicacions de context a les adreces d'interès

en: Play Media...
ca: Reprodueix suports...

en: Edit Details of Currently Selected Track
ca: Edita els detalls de la peça actualment seleccionada

en: Seek Forward by %1 seconds
ca: Cerca endavant durant %1 segons

en: Seek Backward by %1 seconds
ca: Cerca enrere durant %1 segons

en: Update Collection
ca: Actualitza la col·lecció

en: Synchronize Statistics...
ca: Sincronitza les estadístiques...

en: Previous Track
ca: Peça anterior

en: Restart current track
ca: Reinicia la peça actual

en: Shuffle Playlist
ca: Barreja la llista de reproducció

en: Repopulate Playlist
ca: Torna a informar la llista de reproducció

en: Disable Dynamic Playlist
ca: Desactiva la llista de reproducció dinàmica

en: Next Track
ca: Peça següent

en: Increase Volume
ca: Apuja el volum

en: Decrease Volume
ca: Abaixa el volum

en: Toggle Main Window
ca: Commuta la finestra principal

en: Toggle Full Screen
ca: Commuta a pantalla completa

en: Search playlist
ca: Cerca a la llista de reproducció

en: Show active track
ca: Mostra la peça activa

en: Show Notification Popup
ca: Mostra notificació en una finestra emergent

en: Mute Volume
ca: Silencia el volum

en: Last.fm: Love Current Track
ca: Last.fm: la peça actual agrada

en: Last.fm: Ban Current Track
ca: Last.fm: veta la peça actual

en: Last.fm: Skip Current Track
ca: Last.fm: salta la peça actual

en: Queue Track
ca: Posa la peça a la cua

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
ca: Posa l'«Artista - Títol» de la peça actual en el porta-retalls

en: Rate Current Track: 1
ca: Valora la peça actual: 1

en: Rate Current Track: 2
ca: Valora la peça actual: 2

en: Rate Current Track: 3
ca: Valora la peça actual: 3

en: Rate Current Track: 4
ca: Valora la peça actual: 4

en: Rate Current Track: 5
ca: Valora la peça actual: 5

en: Network Request Viewer
ca: Visualitzador de sol·licituds de xarxa

en: &About Amarok
ca: &Quant a l'Amarok

en: &Diagnostics
ca: &Diagnòstics

en: &Report Bug...
ca: &Informeu d'un error...

en: &Music
ca: &Música

en: &Playlist
ca: &Llista de reproducció

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Settings
ca: A&rranjaments

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
ca: Heu triat ocultar la barra de menús.
    
    Recordeu que sempre podeu usar la drecera «%1» per a tornar a mostrar-la.

en: Hide Menu
ca: Oculta el menú

en: Paused  ::  %1
ca: En pausa :: %1

en: %1 - %2  ::  %3
ca: %1. %2 - %3

en: Apply this layout change?
ca: Aplico aquest canvi de format?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
ca: Índex de coincidència del MusicBrainz: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
ca: Índex de coincidència del MusicDNS: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
ca: Selecciona les millors coincidències d'aquest àlbum

en: Go to Artist Page
ca: Ves a la pàgina de l'artista

en: Go to Album Page
ca: Ves a la pàgina de l'àlbum

en: Go to Track Page
ca: Ves a la pàgina de la peça

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
ca: Sol·licituds de xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
ca: &Buida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
ca: Mètode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
ca: Resposta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
ca: Durada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
ca: Tipus de contingut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
ca: Informació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
ca: Detalls de la sol·licitud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
ca: Detalls de la resposta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
ca: Valor

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
ca: La lectura de l'OPML del pòdcast des de %1 ha acabat amb error:

en: Playlist Layouts
ca: Formats de llista de reproducció

en: Configure Playlist Layouts...
ca: Configura els formats de la llista de reproducció...

en: Configuration for
ca: Configuració per a

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
ca: [sufix]

en: Width:
ca: Amplada:

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
ca: Un valor fix (absolut), o un valor relatiu (p. ex. 128px o 12%).

en: Fit content
ca: Ajusta el contingut

en: Fit the element text
ca: Ajusta l'element de text

[ctx: automatic width]
en: Automatic
ca: Automàtica

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
ca: Pren una part homogènia de l'espai disponible a tots els elements amb amplada automàtica

en: Alignment:
ca: Alineació:

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Configuration for '%1'
ca: Configuració per a «%1»

en: Show cover
ca: Mostra la caràtula

en: Invalid playlist layout.
ca: Format no vàlid de llista de reproducció.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
ca: S'ha trobat un nom d'element desconegut en llegir el format.

en: copy of %1
ca: còpia de %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
ca: El format actual «%1» només és de lectura. S'està creant un format nou «%2» amb els canvis i es marcarà com a actiu

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
ca: El format «%1» és un dels formats predefinits i no es pot eliminar.

en: Cannot Delete Default Layouts
ca: Els formats predefinits no es poden eliminar

en: Head
ca: Capçalera

en: Body
ca: Cos

en: Body (Various artists)
ca: Cos (Artistes diversos)

en: Single
ca: Senzilla

en: New playlist layout
ca: Nou format de llista de reproducció

en: Copy playlist layout
ca: Copia el format de la llista de reproducció

en: Delete playlist layout
ca: Suprimeix el format de la llista de reproducció

en: Rename playlist layout
ca: Reanomena el format de llista de reproducció

en: Choose a name for the new playlist layout
ca: Escolliu un nom pel nou format de llista de reproducció

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
ca: Introduïu un nom pel format de llista de reproducció que esteu definint:

en: Cannot create a layout with no name.
ca: No es pot crear un format sense cap nom.

en: Layout name error
ca: Error al nom de format

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
ca: No es pot crear un format amb el mateix nom d'un que ja existeix.

en: Cannot create a layout containing '/'.
ca: No es pot crear un format que contingui «/».

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
ca: Introduïu un nom pel format de la llista de reproducció que esteu definint com a còpia del format «%1»:

en: Choose a new name for the playlist layout
ca: Escolliu un nom nou pel format de la llista de reproducció

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
ca: Introduïu un nom nou pel format de la llista de reproducció que esteu reanomenant:

en: Cannot rename a layout to have no name.
ca: No es pot reanomenar un format de manera que no tingui nom.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
ca: No es pot reanomenar un format amb el mateix nom d'un que ja existeix.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
ca: El format «%1» que heu modificat és un dels formats predeterminats i no es pot sobreescriure. S'ha desat com a format nou «%2»

en: Default Layout
ca: Format per defecte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
ca: Editor del format de la llista de reproducció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
ca: Formats disponibles

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
ca: Format

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
ca: Mostra els controls de reproducció en línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
ca: Agrupa per

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
ca: Mostra els consells

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Track Progression
ca: Progrés de la peça

en: Standard
ca: Estàndard

en: Only Queue
ca: Només en la cua

en: Repeat Track
ca: Repeteix la peça

en: Repeat Album
ca: Repeteix l'àlbum

en: Repeat Playlist
ca: Repeteix la llista de reproducció

en: Random Tracks
ca: Peces aleatòries

en: Random Albums
ca: Àlbums aleatoris

en: Favor
ca: Afavoreix

en: Higher Scores
ca: Les puntuacions més elevades

en: Higher Ratings
ca: Les valoracions més elevades

en: Not Recently Played
ca: No escoltades recentment

en: Shuffle
ca: Mescla

en: Add a sorting level to the playlist.
ca: Afegeix un nivell d'ordenació a la llista de reproducció.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
ca: Afegeix peces a la llista de reproducció

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
ca: Posa peces a la cua

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
ca: Substitueix la llista de reproducció

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
ca: Marcador de posició

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
ca: Caràtula

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
ca: Directori

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
ca: Divisor

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
ca: Nom del fitxer

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
ca: Durada agrupada

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
ca: Peces agrupades

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
ca: Etiquetes

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
ca: Humor

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
ca: Barra d'ànim

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
ca: Origen

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
ca: Emblema d'origen

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
ca: Títol

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
ca: Títol (amb el número de peça)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
ca: <a href='%1'>Mode dinàmic</a> actiu. <a href='%2'>Repobla</a> | <a href='%3'>Apaga</a>

en: &Save Current Playlist
ca: De&sa la llista de reproducció actual

en: &Save playlist to "%1"
ca: &Desa la llista de reproducció a «%1»

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
ca[0]: %1 peça (%2)
ca[1]: %1 peces (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
ca[0]: %1 peça
ca[1]: %1 peces

en: No tracks
ca: Sense peces

en: Total playlist size: %1
ca: Mida total de la llista de reproducció: %1

en: Queue size: %1
ca: Mida de la cua: %1

en: Queue length: %1
ca: Durada de la cua: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
ca: <b>Nota:</b> Aquesta peça no es pot reproduir.<br>%1

en: No extra information available
ca: No hi ha informació extra disponible

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Disc Number
ca: Número del disc

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
ca: Peça

en: BPM
ca: Tempo

en: Comment
ca: Comentari

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
ca: Directori

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

en: Rating
ca: Valoració

[ctx: Column name]
en: Last Played
ca: Les reproduïdes darrerament

en: Mood
ca: Humor

en: File Size
ca: Mida de fitxer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
ca: Editor de la cua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
ca: Mou amunt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
ca: Mou avall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
ca: Treu la peça de la cua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
ca: Buida la cua

en: Clear the playlist sorting configuration.
ca: Neteja la configuració de l'ordenació de la llista de reproducció.

en: Add a playlist sorting level.
ca: Afegeix un nivell d'ordenació de la llista de reproducció.

en: Filter %1
ca: Filtre %1

en: Search %1
ca: Cerca %1

en: %1 layout
ca: %1 format

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Start typing to progressively search through the playlist
ca: Comenceu a escriure per a cercar progressivament a la llista de reproducció

en: Tracks
ca: Peces

en: Albums
ca: Àlbums

en: Artists
ca: Artistes

en: Composers
ca: Compositors

en: Years
ca: Anys

en: Show only matches
ca: Mostra únicament les coincidències

en: Search Preferences
ca: Preferències de cerca

en: Tracks Added
ca: S'han afegit les peces

en: Tracks Removed
ca: S'han eliminat les peces

en: Tracks moved
ca: Peces mogudes

en: Tracks have been hidden due to the active search.
ca: S'han ocultat algunes peces a causa de la cerca activa.

[ctx: Placeholder message in empty playlist view]
en: Add some tracks here by dragging them from all around.
ca: Afegeix aquí algunes peces arrossegant-les des d'altres llocs.

en: The following sources are available for this track:
ca: Aquesta peça està disponible als orígens següents:

en: OK
ca: D'acord

en: Stop Playing After This Track
ca: Para la reproducció després d'aquesta peça

en: Remove From Playlist
ca: Elimina de la llista de reproducció

en: Select Source
ca: Seleccioneu l'origen

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
ca: Grup «Coincidència amb qualsevol»

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
ca: Grup «Coincidència amb tots»

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
ca: Grup de coincidència desconegut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
ca: Un editor pels grups de restriccions. Podeu definir el tipus de grup com «coincideix amb tot» o «coincideix amb qualsevol». Quan el tipus de grup s'ha definit com «coincideix amb tot», el generador intentarà que la llista de reproducció coincideixi amb totes les restriccions del grup. Quan el tipus de grup s'ha definit com «coincideix amb qualsevol», el generador intentarà que la llista de reproducció coincideixi amb qualsevol de les restriccions del grup.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
ca: Arranjament de grups de restricció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
ca: El GALR considerarà que s'acompleix el grup de restriccions només quan totes les restriccions del grup s'acompleixin. Això és anàleg a un «AND» lògic: «les peces han de complir les propietats A, B i C».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
ca: Compleix totes les restriccions del grup

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
ca: El GALR considerarà que s'acompleix el grup de restriccions quan s'acompleixi alguna de les restriccions del grup. Això és anàleg a un «OR» lògic: «les peces han de complir les propietats A, B o C».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
ca: Compleix qualsevol restricció del grup

en: Checkpoint
ca: Punt de control

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
ca: Situa una peça, un àlbum o un artista a una posició concreta de la llista de reproducció

en: Checkpoint: %1
ca: Punt de control: %1

en: unassigned
ca: sense assignar

en: "%1" (track) by %2
ca: «%1» (peça) per %2

en: "%1" (album) by %2
ca: «%1» (àlbum) per %2

en: "%1" (album)
ca: «%1» (àlbum)

en: "%1" (artist)
ca: «%1» (artista)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
ca: Un editor per a les restriccions del punt de control. L'usuari pot definir la peça, l'àlbum o l'artista que se situï en una posició concreta de la llista de reproducció.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
ca: Arranjament de restricció de punt de control

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
ca: Seleccioneu la peça que voleu utilitzar com a punt de control.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
ca: Posició:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the track in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
ca: La posició desitjada de la peça en la llista de reproducció, en hores, minuts, i segons. Nota: per limitacions de les Qt, la posició màxima de la llista de reproducció que podeu indicar és de 24 hores.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
ca: Grau de precisió del GALR quan a col·locar la peça seleccionada a l'hora indicada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
ca: Coincidència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
ca: aproximada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
ca: exacta

en: Playlist Duration
ca: Durada de la llista de reproducció

en: Sets the preferred duration of the playlist
ca: Defineix la durada preferida de la llista de reproducció

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
ca: Durada de la llista de reproducció: igual que %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
ca: Durada de la llista de reproducció: mes de %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
ca: Durada de la llista de reproducció: menys de %1

en: Playlist duration: unknown
ca: Durada de la llista de reproducció: desconeguda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
ca: Un editor per a la restricció de durada de llista de reproducció. L'usuari pot definir el nom de la restricció; la durada indicada i si la llista de reproducció ha de ser inferior, igual o superior que aquesta durada; i la precisió amb la qual el GALR ha de complir aquesta durada.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
ca: Arranjament de restricció de durada de la llista de reproducció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
ca: Si la durada de la llista de reproducció generada ha de ser inferior, igual o superior que el valor indicat.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
ca: més curta que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
ca: igual que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
ca: més llarga que

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
ca: La durada desitjada de la llista de reproducció, en hores, minuts, i segons. Nota: per limitacions de les Qt, la durada màxima de la llista de reproducció que podeu indicar és de 24 hores.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
ca: Grau de precisió del GALR quan a igualar la durada de la llista de reproducció a l'hora indicada.

en: Total File Size of Playlist
ca: Mida total del fitxer de la llista de reproducció

en: Sets the preferred total file size of the playlist
ca: Defineix la mida total del fitxer de la llista de reproducció

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
ca: Mida total del fitxer de la llista de reproducció: igual que %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
ca: Mida total del fitxer de la llista de reproducció: més de %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
ca: Mida total del fitxer de la llista de reproducció: menys de %1

en: Total file size of playlist: unknown
ca: Mida total del fitxer de la llista de reproducció: desconeguda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
ca: Un editor per a la restricció de longitud de llista de reproducció. L'usuari pot especificar el nombre de peces i si la llista de reproducció ha de contenir menys, el mateix, o més que aquest nombre de peces; i la precisió amb la qual el GALR ha de complir el nombre de peces objectiu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
ca: Arranjament de restricció de mida total de la llista de reproducció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
ca: Si la mida total de tots els fitxers de la llista de reproducció generada ha de ser inferior, igual o superior al valor indicat.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
ca: menys que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
ca: més que

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
ca: La mida total final de tots els fitxers de la llista de reproducció.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
ca: Les unitats de la mida del fitxer usades per a la restricció. Cal tenir en compte que kB són 1.000 bytes; MB són 1.000.000 bytes; i així successivament.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Grau de precisió del GALR quan a igualar la mida total de tots els fitxers de la llista de reproducció a la mida indicada.</p></body></html>

en: Playlist Length
ca: Longitud de la llista de reproducció

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
ca: Defineix el nombre preferit de peces en la llista de reproducció

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
ca[0]: Longitud de la llista de reproducció: 1 peça
ca[1]: Longitud de la llista de reproducció: %1 peces

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
ca[0]: Longitud de la llista de reproducció: més d'una peça
ca[1]: Longitud de la llista de reproducció: més de %1 peces

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
ca[0]: Longitud de la llista de reproducció: menys d'una peça
ca[1]: Longitud de la llista de reproducció: menys de %1 peces

en: Playlist length: unknown
ca: Longitud de la llista de reproducció: desconeguda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
ca: Arranjament de restricció de longitud de la llista de reproducció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
ca: Si el nombre de peces de la llista de reproducció generada ha de ser inferior, igual o superior al valor indicat.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
ca: menys que

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
ca: El nombre preferit de peces de la llista de reproducció generada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
ca: Grau de precisió del GALR quan a igualar la longitud de la llista de reproducció al nombre de peces indicat.

en: Prevent Duplicates
ca: Evita els duplicats

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
ca: Evita que les peces, àlbums o artistes duplicats apareguin a la llista de reproducció

en: Prevent duplicate tracks
ca: Evita peces duplicades

en: Prevent duplicate artists
ca: Evita artistes duplicats

en: Prevent duplicate albums
ca: Evita àlbums duplicats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
ca: Un editor de restricció per a evitar duplicats. Quan s'estableix a «peça», intentarà evitar que hi hagi més d'una còpia de la mateixa peça en la llista de reproducció. Quan s'estableix a «àlbum» o «artista», intentarà evitar que hi hagi més d'una peça d'un àlbum o d'un artista en la llista de reproducció.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
ca: Arranjament de la restricció per a evitar duplicats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
ca: Controla els duplicats a evitar. «Evita peces duplicades» és el menys restrictiu, i «Evita peces duplicades» és el més restrictiu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
ca: Evita els duplicats

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
ca: peces

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
ca: àlbums

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
ca: artistes

en: Match Tags
ca: Coincidència d'etiquetes

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
ca: Fa que totes les peces de la llista de reproducció coincideixin amb la característica indicada

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
ca: Coincidència d'etiquetes: %1 %2 %3 %4

en:  not
ca:  no

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
ca[0]: %1 estrella
ca[1]: %1 estrelles

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
ca: «%1»

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
ca: igual que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
ca: més que

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
ca: abans de

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
ca: el

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
ca: després de

en: within
ca: entre

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
ca: igual que

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
ca: comença per

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
ca: acaba amb

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
ca: conté

en: regexp
ca: Exp.reg.

en: unknown comparison
ca: comparació desconeguda

en: %1 day | %1 days
ca[0]: %1 dia
ca[1]: %1 dies

en: %1 month | %1 months
ca[0]: %1 mes
ca[1]: %1 mesos

en: %1 year | %1 years
ca[0]: %1 any
ca[1]: %1 anys

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
ca[0]: mes
ca[1]: mesos

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
ca[0]: any
ca[1]: anys

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
ca: Un editor per a la restricció de coincidència d'etiqueta. L'usuari pot indicar una característica de peça, i el GALR omplirà la llista de reproducció amb peces que acompleixin aquesta característica. Això funciona de manera similar a la coincidència d'atributs de les llistes de reproducció intel·ligents de l'Amarok 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
ca: Arranjament de restricció de coincidència d'etiquetes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
ca: Selecciona les característiques de peça que voleu que coincideixin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
ca: Camp:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">El GALR seleccionarà totes les peces que <span style=" font-weight:600;">no</span> coincideixin amb les característiques indicades.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
ca: Inverteix:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
ca: Si el GALR ha de seleccionar les peces que siguin inferiors, iguals o superiors al valor indicat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
ca: El valor numèric que ha de coincidir amb les característiques de la peça.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
ca: Grau de precisió del GALR quan a igualar les peces al valor indicat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
ca: Si el GALR ha de seleccionar les peces que siguin abans, a o després d'una data indicada; o si s'han de seleccionar les peces que estiguin en un cert interval de temps.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
ca: en el darrer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
ca: La data indicada que el GALR utilitzarà per a les coincidències.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
ca: El període de temps relatiu que el GALR utilitzarà per a les coincidències.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
ca: Grau de precisió del GALR quan a cercar les peces coincidents amb la data indicada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
ca: Si el GALR ha de seleccionar les peces que siguin iguals, comencin, acabin o continguin la cadena de text especificada.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
ca: iguals

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
ca: comença per

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
ca: acaba amb

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
ca: conté

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
ca: La cadena de text que el GALR utilitzarà en cercar coincidències de peces.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
ca: Si el GALR ha de seleccionar les peces que siguin inferiors, iguals o superiors al temps indicat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
ca: L'hora que el GALR utilitzarà per a les coincidències.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
ca: Grau de precisió del GALR quan a cercar les peces coincidents amb l'hora indicada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
ca: Si el GALR ha de seleccionar les peces que siguin inferiors, iguals o superiors a la valoració indicada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
ca: La valoració que el GALR hauria d'intentar trobar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
ca: Grau de precisió del GALR quan a cercar les peces coincidents amb la valoració indicada.

en: url
ca: URL

en: title
ca: títol

en: artist name
ca: nom de l'artista

en: album name
ca: nom de l'àlbum

en: genre
ca: gènere

en: composer
ca: compositor

[ctx: Field name]
en: year
ca: any

en: comment
ca: comentari

en: track number
ca: número de peça

en: disc number
ca: número del disc

en: length
ca: durada

en: added to collection
ca: afegit a la col·lecció

en: score
ca: puntuació

en: rating
ca: valoració

en: first played
ca: primera reproducció

en: last played
ca: escoltada per darrera vegada

en: play count
ca: nombre de reproduccions

en: label
ca: etiqueta

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
ca: El generador de llistes de reproducció ha fallat en carregar les peces de la col·lecció.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
ca: No hi ha cap peça que coincideixi amb totes les restriccions. El generador de llistes de reproducció cercarà les peces que s'ajustin millor, però potser voldreu reduir les restriccions per a trobar més peces.

en: New playlist preset
ca: Nova predefinició de llista de reproducció

en: Unnamed playlist preset
ca: Predefinició de llista de reproducció sense nom

en: Generating a new playlist
ca: S'està generant una llista de reproducció nova

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
ca: El generador de llistes de reproducció ha creat una llista que no acompleix totes les restriccions. Si no esteu satisfet amb els resultats, intenteu reduir o eliminar alguna de les restriccions i torneu a generar una llista de reproducció nova.

en: Add new
ca: Afegeix un nou

en: Constraint Group
ca: Grup de restriccions

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
ca: Editor de predefinits del GALR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
ca: Arbre de restriccions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
ca: Nom de predefinició de GALR

en: Import preset
ca: Importa una predefinició

en: Preset files
ca: Fitxers de predefinicions

en: Preset exported to %1
ca: Predefinició exportada a %1

en: Preset could not be exported to %1
ca: No s'ha pogut exportar la predefinició a %1

en: Presets could not be imported from %1
ca: No s'han pogut importar les predefinicions des de %1

en: %1 could not be opened for preset import
ca: No s'ha pogut obrir %1 per a importar la predefinició

en: Example 1: new tracks added this week
ca: Exemple 1: peces noves afegides aquesta setmana

en: Example 2: rock or pop music
ca: Exemple 2: música rock o pop

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
ca: Exemple 3: aproximadament una hora de diferents artistes

en: Example 4: like my favorite radio station
ca: Exemple 4: com la meva estació de ràdio preferida

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
ca: Exemple 5: un CD de 80 minuts de rock, metal, i industrial

en: Export "%1" preset
ca: Exporta el predefinit «%1»

en: Preset files (*.xml)
ca: Fitxers de predefinicions (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
ca: Fitxers de llista de reproducció en el disc

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
ca: El fitxer de llista de reproducció «%1» no s'ha pogut carregar.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
ca: S'ha trobat la versió %1 de l'esquema de base de dades de llistes de reproducció, però aquesta versió de l'Amarok només admet la versió %2 (i les versions anteriors que comencin amb %2). Les llistes de reproducció desades en la base de dades de l'Amarok probablement no funcionaran i qualsevol operació d'escriptura pot provocar la seva pèrdua. Potser heu iniciat una versió antiga de l'Amarok amb una base de dades gravada per una versió més nova?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
ca: Versió futura de la base de dades de llistes de reproducció?

en: Amarok Database
ca: Base de dades de l'Amarok

en: Local playlists stored in the database
ca: Llistes de reproducció locals desades a la base de dades

en: <Empty>
ca: <Buit>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
ca: L'Amarok no ha pogut trobar cap connector. Això indica un problema d'instal·lació.

en: Scanning music
ca: S'està explorant la música

en: Abort for scanner requested
ca: S'ha sol·licitat interrompre l'exploració

en: Aborting scanner with error: %1
ca: S'està interrompent l'exploració amb l'error: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
ca: No s'ha pogut trobar l'amarokcollectionscanner!!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
ca: No s'ha pogut iniciar l'explorador de la col·lecció de l'Amarok.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
ca: L'exploració de la col·lecció s'ha hagut de cancel·lar. S'han trobat massa errors (%1) durant l'exploració. Els fitxers següents han provocat els errors:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
ca: No s'ha trobat cap component d'edició de text del KDE.
    Comproveu la instal·lació del KDE. Se surt de la consola!

en: Code
ca: Codi

en: Console
ca: Consola

en: Output
ca: Sortida

en: Execute Script
ca: Execució de script

en: &New Script
ca: Script &nou

en: &Delete Script
ca: &Elimina un script

en: &Clear All Scripts
ca: &Neteja tots els scripts

en: Previous Script
ca: Script anterior

en: Next Script
ca: Script següent

en: &View
ca: &Visualitza

en: This will stop this script! Continue?
ca: Això aturarà aquest script! Continuo?

en: Choose where to save your scripts
ca: Trieu a on desar els scripts

en: Remove script file from disk?
ca: Elimino el fitxer de script del disc?

en: Remove Script
ca: Elimina l'script

en: Are you absolutely certain?
ca: Esteu totalment segur?

en: Terminate
ca: Finalitza

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
ca: L'script %1 ha estat calculant durant 5 segons. Finalitzo?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the script authors and their emails]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script authors, %2, and ask them to upgrade it before the next Amarok release.
ca: L'script %1 usa crides a una API obsoleta per a crear scripts. Contacteu amb l'autor de l'script, %2, i demaneu-li que l'actualitzi abans de la pròxima publicació de l'Amarok.

en: Script error reported by: %1
    %2
ca: Error de script informat per: %1
    %2

en: Add new Ampache server
ca: Afegeix un servidor Ampache nou

en: Successfully connected
ca: S'ha connectat correctament

en: Connection failure
ca: Falla en la connexió

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat en l'autenticació.

en: Authentication Error
ca: Error d'autenticació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
ca: Afegeix un servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
ca: Elimina el servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
ca: Adreça del servidor

en: Amarok frontend for your Ampache server
ca: Frontal de l'Amarok pel vostre servidor Ampache

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
ca: Utilitzeu l'Amarok com a frontal robust pel vostre servidor Ampache. Això us permet navegar i reproduir tot el contingut de l'Ampache des de l'Amarok.

en: Ampache Server %1
ca: Servidor Ampache %1

en: Updated: %1
ca: Actualitzat: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
ca: <p>No s'ha trobat cap informació per a aquesta peça.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
ca: <p>No s'ha trobat cap informació per a aquest àlbum.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
ca: <p>No s'ha trobat cap informació per a aquest artista.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
ca: Comprovació de la connexió

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
ca: Perfil a gpodder.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Registre a gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
ca: Comprovació d'&identificació

en: Gpodder Podcasts
ca: Pòdcasts de Gpodder

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
ca: S'està intentant sincronitzar els estats amb gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
ca: S'està intentant sincronitzar les subscripcions amb gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
ca: El servei GPodder ha fallat en obtenir les dades del servidor. Es reintentarà en 10 segons...

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
ca: gpodder.net: Servei de directori de pòdcasts

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
ca: gpodder.net és un servei en línia de directori de pòdcasts i sincronització.

en: Subscribe
ca: Subscriu

en: gpodder.net credentials
ca: Credencials de gpodder.net

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
ca: No s'ha trobat cap KWallet en execució. Voleu que l'Amarok desi les vostres credencials de gpodder.net en text normal?

en: Testing...
ca: Provant...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
ca: El nom d'usuari o la contrasenya estan buits. Corregiu-ho i torneu-ho a provar.

en: Failed
ca: Ha fallat

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
ca: Èxit

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
ca: El nom d'usuari o la contrasenya és incorrecta. Corregiu-ho i torneu-ho a provar

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
ca: No s'ha pogut connectar amb el servei gpodder.net, o s'ha detectat algun altre error.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
ca: Error en analitzar la resposta. Verifiqueu que gpodder.net estigui funcionant correctament i informeu de l'error

en: No description available...
ca: No hi ha disponible cap descripció...

en: From Jamendo.com
ca: De Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
ca: Un lloc on els artistes poden compartir la seva música lliurement

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
ca: Un arxiu de música lliure, amb llicència Creative Commons

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
ca: Jamendo.com posa els artistes i els amants de la música en contacte entre ells. El lloc permet als artistes pujar els seus propis àlbums per a compartir-los amb el món, i als usuaris a baixar-los tots de franc. Escolteu i baixeu tots el contingut de Jamendo.com des de l'Amarok.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
ca: Actualitza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
ca: Descarrega

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
ca: Gènere / Artista

en: Genre / Artist / Album
ca: Gènere / Artista / Àlbum

en: Downloading Jamendo.com database...
ca: S'està baixant la base de dades de Jamendo.com...

en: Updating the local Jamendo database.
ca: S'està actualitzant la base de dades local del Jamendo.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
ca[0]: S'ha completat l'actualització de la base de dades de Jamendo.com. S'ha afegit 1 peça a
ca[1]: S'ha completat l'actualització de la base de dades de Jamendo.com. S'han afegit %1 peces a

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
ca[0]: 1 àlbum de
ca[1]: %1 àlbums de

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
ca[0]: 1 artista.
ca[1]: %1 artistes.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
ca: Semblants a Last.fm

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
ca: La ponderació «Semblant a Last.fm» cerca peces a Last.fm i només afegeix peces similars.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
ca: Similar a la peça anterior (segons Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
ca: Similar a l'artista anterior (segons Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
ca: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> creu que l'artista és similar a

en: the previous track
ca: la peça anterior

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
ca: Principals artistes de la setmana a Last.fm

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
ca: La ponderació «Principals de la setmana» afegeix peces que estan a la classificació dels principals de la setmana a Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
ca: Peces de les llistes principals de Last.fm des de %1 a %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
ca: des de:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
ca: a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
ca: Perfil de Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectToAccount)
en: Connect to account
ca: Connecta amb el compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_ScrobblerUsername)
en: Not connected
ca: No connectat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="https://www.last.fm/join">Sign up to Last.fm</a>
ca: <a href="https://www.last.fm/join">Registreu-vos a Last.fm</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectAccount)
en: Disconnect account
ca: Desconnecta el compte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
ca: Serveis de Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
ca: &Envia les peces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
ca: &Usa les dades del compositor si estan disponibles a Last.fm com a artista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
ca: Usa les etiquetes de Last.fm com <b>7 de 10 estrelles</b> per a representar la vostra valoració de l'Amarok durant la sincronització de les estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
ca: Usa etiquetes sofisticades per a representar les valoracions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
ca: <html>En fer l'anàlisi musical de peces a Last.fm, es corregeixen automàticament els errors comuns en les peces com l'artista, l'àlbum i el títol. Activeu això per a rebre una notificació quan es faci la correcció automàtica i què ha estat</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
ca: Anuncia els suggeriments de correcció de les etiquetes de peça

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
ca: <html>Activeu-ho si voleu que algunes peces no s'analitzin musicalment ni que s'actualitzin en «ara s'està reproduint» de Last.fm</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
ca: No analitzis musicalment les peces amb l'etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
ca: <html>Seleccioneu una etiqueta preferida (o escriviu-ne una de nova). Les peces amb aquesta etiqueta no s'analitzaran musicalment</html>

en: Last.fm: The social music revolution
ca: Last.fm: la revolució social de la música

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
ca: Last.fm és un servei en línia popular que proporciona emissores de ràdio personals i recomanacions de música. El programa de l'emissora personal es confecciona a partir dels vostres hàbits d'audició i us proporciona recomanacions per a música nova. També es poden reproduir emissores amb música semblant a un artista particular així com escoltar fluxos de les persones que heu afegit com a amics

en: Last.fm: Love
ca: Last.fm: afegeix a les preferides

en: Enter an artist name
ca: Introduïu el nom d'algun artista

en: Enter a tag
ca: Introduïu una etiqueta

en: Enter a Last.fm user name
ca: Introduïu el nom d'usuari de Last.fm

en: Username: %1
ca: Nom d'usuari: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
ca[0]: Nombre de reproduccions: %1 reproducció
ca[1]: Nombre de reproduccions: %1 reproduccions

en: Create a Custom Last.fm Station
ca: Crea una emissora personalitzada a Last.fm

en: Tag
ca: Etiqueta

en: User
ca: Usuari

en: %1's Streams
ca: Flux de %1

en: Global Tags
ca: Etiquetes globals

en: Friends' Loved Radio
ca: Ràdio amb les preferides dels amics

en: Friends' Personal Radio
ca: Ràdio personal dels amics

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
ca: Ha fallat en obrir la cartera del KDE per a llegir les credencials de Last.fm

en: Error migrating Last.fm username from KWallet. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
ca: Error en migarar el nom d'usuari de Last.fm des del KWallet. Torneu a connectar al vostre compte de Last.fm en la configuració dels connectors.

en: Do you want to disconnect Amarok from Last.fm account %1?
ca: Voleu desconnectar l'Amarok del compte %1 de Last.fm?

en: Disconnect Last.fm account?
ca: Desconnecto el compte de Last.fm?

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
ca: Ha fallat

[ctx: Last.fm authentication process status]
en: Opening Last.fm web page
ca: S'està obrint la pàgina web de Last.fm

[ctx: Pushbutton to complete Last.fm authentication process]
en: Finish connecting account
ca: Finalitza la connexió del compte

en: Last.fm account connection was not successful. Please make sure you have authorized Amarok to connect to your Last.fm account on the Last.fm web page that was opened and try again.
ca: La connexió amb el compte Last.fm no ha estat correcta. Assegureu-vos que heu autoritzat l'Amarok per a connectar-vos al vostre compte de Last.fm a la pàgina web de Last.fm que s'ha obert i torneu-ho a provar.

en: Unable to connect to Last.fm service.
ca: No s'ha pogut connectar amb el servei Last.fm.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
ca[0]: %2 (%1 reproducció)
ca[1]: %2 (%1 reproduccions)

en: Personal Radio
ca: Ràdio personal

en: My Recommendations
ca: Les meves recomanacions

en: My Radio Station
ca: La meva emissora de ràdio

en: My Mix Radio
ca: La meva ràdio de la barreja

en: My Top Artists
ca: Els meus artistes preferits

en: My Tags
ca: Les meves etiquetes

en: Friends
ca: Amics

en: Last.fm: &Ban
ca: Last.fm: &veta

en: Ban this track
ca: Veta aquesta peça

en: Last.fm: &Skip
ca: Last.fm: &ignora

en: Skip this track
ca: Salta aquesta cançó

en: Global Tag Radio: "%1"
ca: Ràdio d'etiquetes global: «%1»

en: User Tag Radio: "%1"
ca: Ràdio d'etiquetes d'usuari: «%1»

en: Similar Artists to "%1"
ca: Artistes semblants a «%1»

en: Artist Fan Radio: "%1"
ca: Ràdio de fans d'artista: «%1»

en: %1's Neighbor Radio
ca: Ràdio veïna de %1

en: %1's Personal Radio
ca: Ràdio personal de %1

en: %1's Mix Radio
ca: Ràdio de la barreja de %1

en: %1's Recommended Radio
ca: Ràdio recomanada de %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
ca: Ràdio recomanada de %1 (Popularitat %2)

en: Group Radio: %1
ca: Ràdio de grup: %1

en: Track Radio
ca: Ràdio de peça

en: Artist Radio
ca: Ràdio d'artista

en: Last.fm is cool...
ca: Last.fm és atractiu...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
ca: Per a escoltar els fluxos o ràdios de Last.fm cal una subscripció de pagament a Last.fm i cal connectar-se des d'un <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>país acceptat</a>. Totes les altres funcionalitats de Last.fm funcionen correctament.

en: Error starting track from Last.fm radio
ca: Error en iniciar la peça des de la ràdio Last.fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
ca: Peça preferida: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
ca: Peça bandejada: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
ca: %1 <b>%2</b> s'ha de corregir a <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
ca: Last.fm suggereix que algunes etiquetes de la peça <b>%1</b> s'haurien de corregir:

en: Play Similar Artists from Last.fm
ca: Reprodueix artistes semblants des de Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
ca: alenteix l'aparellament de peces

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
ca: S'està baixant «%1» de %2 des de Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
ca: S'està baixant l'àlbum des de Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
ca: Sembla que la baixada de Magnatune ha fallat. No es pot llegir el fitxer zip

en: Uncompressing Magnatune.com download...
ca: S'està descomprimint la baixada de Magnatune.com...

en: Adding album cover to collection
ca: S'està afegint la caràtula de l'àlbum a la col·lecció

en: Preview Tracks
ca: Vista prèvia de les peces

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
ca: Les peces que esteu a punt de copiar són fluxos de vista prèvia de Magnatune.com. Per a una millor qualitat i fluxos lliures d'anuncis, considereu la possibilitat de comprar una baixada d'àlbum. Recordeu que quan compreu des de Magnatune l'artista rep el 50%. També, si compreu usant l'Amarok, esteu donant suport el projecte Amarok amb el 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
ca: Actualitzacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
ca: Si activeu aquesta casella, l'Amarok comprovarà periòdicament si hi ha actualitzacions de la base de dades de Magnatune i les baixarà automàticament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
ca: Actualitza automàticament la base de dades de Magnatune

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
ca: Repetició de baixades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
ca: Introduïu aquí el correu electrònic per a poder tornar a baixar qualsevol adquisició prèvia efectuada a Magnatune directament des de l'Amarok.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
ca: Opcions d'afiliació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
ca: En soc membre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
ca: Tipus d'afiliació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
ca: Flux de dades

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Per més informació sobre les diferents afiliacions de Magnatune.com, i per a registrar-vos, aneu a </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
ca: Opcions del flux de dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
ca: Tipus de previsualització del flux de dades:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
ca: MP3 d'alta qualitat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
ca: MP3 de baixa qualitat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
ca: Baixada d'àlbum de Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
ca: Opcions de la baixada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
ca: Seleccioneu el format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
ca: Descarrega a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
ca: Si ho descarregueu a una ubicació que ja està sent vigilada per l'Amarok, l'àlbum s'afegirà automàticament a la vostra col·lecció.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
ca: Informació de Magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
ca: &Descarrega

en: Processing download
ca: S'està processant la baixada

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
ca: Sembla que hi ha un error a la informació proporcionada sobre l'afiliació. Corregiu-ho i torneu-ho a provar.

en: Could not process download
ca: No s'ha pogut processar la baixada

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
ca: Es torna a baixar l'àlbum «%1» comprat prèviament per «%2» des de Magnatune.com.
    
    Nom d'usuari: %3
    Contrasenya: %4

en: Loading artist info...
ca: S'està carregant la informació de l'artista...

en: Fetching %1 Artist Info
ca: S'està recuperant la informació de l'artista %1

en: Loading album info...
ca: S'estan carregant la informació de l'àlbum...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
ca: Any d'edició: %1

en: Description:
ca: Descripció:

en: From Magnatune.com
ca: Des de Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
ca: S'està carregant la portada de Magnatune.com...

en: Fetching Magnatune.com front page
ca: S'està recuperant la caràtula de Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
ca: S'està carregant la vostra pàgina preferida de Magnatune.com...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
ca: S'està carregant la vostra pàgina personal de recomanacions de Magnatune.com...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
ca: El segell de música que és just amb els artistes i amb els clients

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
ca: Cliqueu aquest botó per a baixar ara la base de dades de Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
ca: L'Amarok necessita baixar la base de dades de Magnatune per tal d'activar la botiga Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
ca: Si activeu l'opció següent, l'Amarok comprovarà si hi ha actualitzacions de Magnatune i les baixarà automàticament. Sempre podreu desactivar aquesta opció més tard en el servei de configuració de Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
ca: Actualitza

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
ca: Gestor de reintents de baixades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
ca: Aquests són els àlbums que heu descarregat prèviament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
ca: &Torna a baixar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
ca: Artista - Àlbum

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
ca: S'està obtenint la llista de les compres prèvies a Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
ca: Registre de membre de Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">En donar-se d'alta com a membre a Magnatune.com, obtindreu un accés de baixada sense límit i podreu baixar qualsevol àlbum des de l'Amarok amb un únic clic de ratolí. Inscrivint-vos, també podreu escoltar totes les peces des de Magnatune.com sense publicitat.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">L'equip de l'Amarok rebrà el 10% del vostre pagament inicial com a soci, i per tant, en inscriure-us també esteu donant suport el desenvolupament de l'Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Com sempre, els artistes obtenen el 50% del vostre pagament d'ingrés, distribuint-se segons els artistes que baixeu i escolteu.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Per a llegir més quan als membres de Magnatune.com, o per a registrar-vos, cliqueu aquí: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Informació dels socis</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Després d'inscriure-us, aneu a la configuració del Magnatune a «Arranjament->Configura Amarok->Connectors» i introduïu la vostra informació de soci. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
ca: Tanca

en: "Fair trade" online music store
ca: Botiga de música en línia de «comerç just»

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
ca: Magnatune.com és una classe diferent de companyia discogràfica amb el lema «No som el diable!» (We are not evil!). El 50% de cada compra va directament a l'artista i si compreu un àlbum a través de l'Amarok, el projecte Amarok rep una comissió del 10%. Magnatune.com també ofereix l'afiliació de «bufet lliure» que us permet baixar tota la seva música que vulgueu.

en: Artist / Album
ca: Artista / Àlbum

en: Re-download
ca: Torna a baixar

en: Update Database
ca: Actualitza la base de dades

en: Tools
ca: Eines

en: Download Album
ca: Descarrega l'àlbum

en: Signup
ca: Registre

en: Downloading Magnatune.com database...
ca: S'està baixant la base de dades de Magnatune.com...

en: Updating the local Magnatune database.
ca: S'està actualitzant la base de dades local del Magnatune.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with &#37;20
ca: El servei Magnatune.com accepta els missatges següents: 
    
    	addMoodyTracks humor quantitat: afegeix un nombre aleatori de peces a la llista de reproducció amb l'humor indicat. L'argument «humor» ha de tenir els espais escapats amb &#37;20

en: ERROR: No arguments supplied
ca: ERROR: no s'ha subministrat cap argument

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
ca: ERROR: nombre incorrecte d'arguments per a «addMoodyTracks»

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
ca: ERROR: Error d'anàlisi de l'argument 2 (quantitat)

en: ok
ca: d'acord

en: ERROR: Unknown argument.
ca: ERROR: argument desconegut.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
ca[0]: S'ha completat l'actualització de la base de dades de Magnatune.com. S'ha afegit 1 peça a
ca[1]: S'ha completat l'actualització de la base de dades de Magnatune.com. S'han afegit %1 peces a

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
ca[0]: 1 àlbum de
ca[1]: %1 àlbums de

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
ca[0]: 1 artista.
ca[1]: %1 artistes.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
ca: Dimoni MP3tunes Harmony de l'Amarok

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
ca: Maneja la sincronització automàtica per al servei MP3tunes a l'Amarok.

en: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
ca: IRC:
    servidor: irc.libera.chat / canal: #amarok
    
    Comentaris:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
ca: L'identificador que el dimoni hauria d'utilitzar.

en: The email to be used for authentication.
ca: El correu electrònic que s'usarà per a autenticar.

en: The pin to be used for authentication.
ca: El PIN que s'usarà per a autenticar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
ca: Identificació a MP3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
ca: Correu electrònic:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
ca: La sincronització automàtica és una funció de MP3tunes que permet moure automàticament la vostra música entre ordinadors i perifèrics.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
ca: La sincronització automàtica és una funció de MP3tunes que permet moure automàticament la vostra música entre ordinadors i perifèrics. Podeu carregar música des d'un lloc i tenir-ho descarregat instantàniament a altres llocs.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
ca: Activa la sincronització automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
ca: Codi PIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Aconsegueix un magatzem a MP3tunes</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
ca: Magatzem de música en línia on podeu desar de forma segura i accedir a la vostra música: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
ca: El magatzem MP3tunes: la vostra música a tot arreu!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
ca: La sincronització automàtica a MP3tunes està activada

en: MP3tunes AutoSync Disabled
ca: La sincronització automàtica a MP3tunes està desactivada

en: Authenticating
ca: Autenticant

en: MP3tunes failed to Authenticate.
ca: Ha fallat l'autenticació a MP3tunes.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
ca: MP3tunes Harmony: desconnectat

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
ca: MP3tunes Harmony: esperant la introducció del PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
ca: MP3tunes Harmony: s'ha connectat amb èxit

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
ca: Error de MP3tunes Harmony
    %1

en: MP3tunes Locker
ca: Magatzem de MP3tunes

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
ca: A MP3tunes només es poden pujar els següents tipus de fitxers: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, i ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
ca: S'ha iniciat la pujada a MP3tunes

en: Uploading Track %1/%2
ca: S'està pujant la peça %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
ca: Afegeix un fitxer OPML local o remot per a incloure'l a la llista.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
ca: Si es deixa en blanc, s'utilitzarà el títol de l'OPML.

en: Loading Podcast Info...
ca: S'està carregant la informació dels pòdcasts...

en: Fetching Podcast Info
ca: S'està recollint la informació dels pòdcasts

en: Add OPML
ca: Afegeix OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
ca: Afegeix OPML

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Podcast Directory
ca: Directori de pòdcasts

en: A large listing of podcasts
ca: Una llista gran de pòdcasts

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
ca: Una llista exhaustiva de pòdcasts que es poden cercar i que us hi podeu subscriure directament des de l'Amarok.

en: Add an OPML file to the list.
ca: Afegeix un fitxer OPML a la llista.

en: Loading info...
ca: S'està carregant la informació...

en: This service does not accept any messages
ca: Aquest servei no accepta missatges

en: ERROR: unknown message
ca: ERROR: missatge desconegut

en: Neither playable nor downloadable url specified.
ca: No s'ha especificat cap URL reproduïble ni descarregable.

en: No service named %1 is currently loaded
ca: Actualment no hi ha cap servei carregat que s'anomeni %1

en: This collection is currently offline
ca: Aquesta col·lecció actualment està fora de línia

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
ca: %1 té la capacitat de sincronitzar les metadades de les peces, com el comptador de reproduccions o la valoració, amb altres col·leccions. Voleu mantenir %1 sincronitzada?
    
    Sempre podreu canviar aquesta decisió en la configuració de l'Amarok.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
ca: Sembla que només teniu la col·lecció local. La sincronització d'estadístiques només té sentit si hi ha més d'una col·lecció.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
ca[0]: S'ha reproduït %2 vegades, de les que una és recent i única en aquest origen
ca[1]: S'ha reproduït %2 vegades, de les que %1 són recents i úniques en aquest origen

en: Ignored labels: %1
ca: Etiquetes ignorades: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
ca: Pot emparellar peces per: %1
    Pot sincronitzar: %2

en: Synchronize Statistics
ca: Sincronitza les estadístiques

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
ca: Peces emparellades per a la sincronització d'estadístiques

en: Synchronizing Track Statistics
ca: S'estan sincronitzant les estadístiques de les peces

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
ca[0]: S'ha fet la sincronització de %2. S'ha actualitzat <b>una</b> peça.
ca[1]: S'ha fet la sincronització de %2. S'han actualitzat <b>%1</b> peces.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
ca[0]: S'ha posat a la cua <b>una</b> peça per a analitzar musicalment a %2.
ca[1]: S'han posat a la cua <b>%1</b> peces per a analitzar musicalment a %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
ca[0]: El temps de reproducció d'<b>una</b> peça és massa curt per a ser analitzada musicalment.
ca[1]: El temps de reproducció de <b>%1</b> peces és massa curt per a ser analitzades musicalment.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
ca[0]: <b>Una</b> peça té metadades insuficients per a ser analitzada musicalment.
ca[1]: <b>%1</b> peces tenen metadades insuficients per a ser analitzades musicalment.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
ca[0]: S'ha informat que <b>una</b> peça s'ha reproduït en el futur.
ca[1]: S'ha informat que <b>%1</b> peces s'han reproduït en el futur.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
ca[0]: Es va reproduir <b>una</b> peça fa massa temps per a ser analitzada musicalment.
ca[1]: Es van reproduir <b>%1</b> peces fa massa temps per a ser analitzades musicalment.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
ca[0]: L'anàlisi musical d'<b>una</b> peça s'ha omès tal com l'usuari ho ha configurat.
ca[1]: L'anàlisi musical de <b>%1</b> peces s'han omès tal com l'usuari ho ha configurat.

en: Configure Synchronization...
ca: Configura la sincronització...

en: Tracks matched by: %1
ca: Peces coincidents: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
ca: No hi ha cap col·lecció seleccionada que permeti l'escriptura de %1 - no té sentit sincronitzar-ho.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
ca: Selecció de col·leccions a sincronitzar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
ca: Selecció de camps a sincronitzar

en: Configure Synchronization Target
ca: Configura la destinació de la sincronització

en: Add Synchronization Target
ca: Afegeix la destinació de la sincronització

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
ca: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> Abans de sincronitzar peces amb una destinació basada en fitxers, assegureu-vos sempre que el fitxer de base de dades no estigui utilitzant-se!

en: Choose Target Type
ca: Escolliu el tipus de destinació

en: Configure Target
ca: Configura la destinació

en: Back
ca: Enrere

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
ca: No hi ha peces úniques a un dels orígens que participen en la sincronització

en: There are no tracks excluded from synchronization
ca: No hi ha peces excloses de la sincronització

en: Expand Tracks With Conflicts
ca: Expandeix les peces amb conflictes

en: Expand Updated
ca: Expandeix les actualitzades

en: Collapse Tracks Without Conflicts
ca: Redueix les peces sense conflictes

en: Collapse Not Updated
ca: Redueix les no actualitzades

en: Reset All Ratings to Undecided
ca: Reinicialitza totes les valoracions a sense decidir

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
ca: Inclou les etiquetes de %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
ca: Exclou les etiquetes de %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
ca: Reinicialitza totes les etiquetes a sense decidir (no les sincronitzis)

en: All Tracks
ca: Totes les peces

en: Updated Tracks
ca: Peces actualitzades

en: Tracks With Conflicts
ca: Peces amb conflictes

en: There are no tracks with conflicts
ca: No hi ha peces amb conflictes

en: There are no tracks going to be updated
ca: No hi ha peces a actualitzar

en: Tracks that are unique to their sources
ca: Peces que són úniques als seus orígens

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
ca: Peces que s'han exclòs de la sincronització a causa d'ambigüitats

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
ca[0]: <b>Una</b> reproducció
ca[1]: <b>%1</b> reproduccions

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
ca[0]: %2 d'<b>una</b> peça s'analitzarà musicalment a %3.
ca[1]: %2 de <b>%1</b> peces s'analitzaran musicalment a %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
ca: Es visualitzen %1 de %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
ca: Peces coincidents

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
ca: Filtra les peces...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
ca: Afecta totes les peces aplicables, no només les visualitzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
ca: Pren les valoracions de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
ca: Expandeix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
ca: Redueix

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
ca: Peces úniques

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
ca: Peces excloses

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
ca: Anàlisi musical

en: Abort
ca: Interromp

en: Multiple background tasks running (click to show)
ca: S'estan executant diverses tasques en segon pla (cliqueu per a veure-les)

en: Abort all background tasks
ca: Interromp totes les operacions en segon pla

en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Rediscover Your Music
ca: Torna a descobrir la teva música

en: Slim Toolbar
ca: Barra d'eines fina

en: Volume: %1% (muted)
ca: Volum: %1% (silenciat)

en: Volume: %1%
ca: Volum: %1%

en: Transcode Tracks
ca: Transcodifica les peces

en: Transc&ode
ca: Transc&odifica

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
ca: En copiar, podreu escollir transcodificar els fitxers de música en altres formats amb un codificador (còdec). Això serveix per a estalviar espai o per a fer que els fitxers siguin llegibles pel reproductor de música portàtil o un programa en concret.

en: &Copy
ca: &Copia

en: Just copy the tracks without transcoding them.
ca: Copia la peça sense transcodificar-la.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
ca: En moure, podreu escollir transcodificar els fitxers de música en altres formats amb un codificador (còdec). Això serveix per a estalviar espai o per a fer que els fitxers siguin llegibles pel reproductor de música portàtil o un programa en concret. Només els fitxers transcodificats correctament s'eliminaran de la seva ubicació original.

en: &Move
ca: &Mou

en: Just move the tracks without transcoding them.
ca: Mou les peces sense transcodificar-les.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
ca: Actualment no disponible en aquest sistema.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
ca: La col·lecció de destinació indica que aquest format pot no ser reproduïble.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
ca: Transcodifica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
ca: Transcodifica totes les peces al format seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
ca: Transcodifica totes les peces

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
ca: Transcodifica les peces només quan sigui necessari per a reproduir-les a la col·lecció de destinació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
ca: Transcodifica només quan siguin necessari per a reproduir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
ca: Transcodifica només quan els formats de fitxer origen i destinació siguin diferents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
ca: Transcodifica només quan els formats d'origen i destinació siguin diferents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
ca: <b>Nota:</b> No hi ha cap codificador disponible. Si voleu transcodificar peces, instal·leu els paquets <i>ffmpeg</i> o <i>libav</i> (amb un embolcall del <i>ffmpeg</i>) amb els codificadors apropiats. Altrament, podeu activar l'opció <i>Recorda aquesta elecció per a la pròxima vegada</i> per tal d'ometre aquest diàleg per les transferències futures.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
ca: Recorda aquesta elecció per a la pròxima vegada

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
ca: Per tal de configurar els paràmetres de l'operació de transcodificació, escolliu un codificador de la llista.

en:  (recommended)
ca:  (recomanat)

en: Ask before each transfer
ca: Pregunta abans de cada transferència

en: Muted
ca: Silenciat

en: <i>Volume: %1</i>
ca: <i>Volum: %1</i>

en: Score: %1
ca: Puntuació: %1

en: Rating: %1
ca: Valoració: %1

en: Play count: %1
ca: Nombre de reproduccions: %1

en: Last played: %1
ca: Escoltada per darrera vegada: %1

en: Bookmark
ca: Adreça d'interès

en: List and run bookmarks, or create new ones
ca: Llista i executa les adreces d'interès, o en crea de noves

en: Amarok Bookmarks
ca: Adreces d'interès de l'Amarok

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
ca: Copia les adreces d'interès de la vista actual al porta-retalls

en: Scheme
ca: Esquema

en: Preset:
ca: Predefinició:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
ca: Una llista seleccionable dels noms de fitxer de predefinicions d'esquema/format.

en: Add preset
ca: Afegeix una predefinició

en: Saves the current scheme/format as new preset.
ca: Desa l'esquema/format actual com a predefinició.

en: Update preset
ca: Actualitza la predefinició

en: Updates the preset with the current scheme/format.
ca: Actualitza la predefinició amb l'esquema/format actual.

en: Remove preset
ca: Elimina la predefinició

en: Removes the currently selected preset.
ca: Elimina la predefinició actualment seleccionada.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Folder
ca: Carpeta

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
ca: Inicial

en: Collection root
ca: Arrel de col·lecció

en: &Basic...
ca: &Bàsic...

en: &Advanced...
ca: &Avançat...

en: New Preset
ca: Predefinició nova

en: Preset Name
ca: Nom predefinit

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

en: month | months
ca[0]: mes
ca[1]: mesos

en: year | years
ca[0]: any
ca[1]: anys

en: Simple Search
ca: Cerca simple

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
ca: abans de

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
ca: el

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
ca: després de

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
ca: entre

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
ca: més antic de

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
ca: més nou de

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
ca: entre

en: Rating changed
ca: S'ha canviat la valoració

en: Volume: 100% (muted)
ca: Volum: 100% (silenciat)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
ca: Vista prèvia de l'OSD
    Arrossegueu per a canviar de posició

en: Stopped
ca: Aturat

en: Paused
ca: En pausa

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Pausa

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
ca: %1 lliure

en: Track Progress
ca: Progrés de la peça

en: The amount of time elapsed in current track
ca: La quantitat de temps transcorregut de la peça actual

en: The amount of time remaining in current track
ca: La quantitat de temps que queda de la peça actual

en: Enter space-separated terms to search.
ca: Introduïu els termes per a cercar separats per espais.

en: Edit filter
ca: Edita el filtre

en: Volume
ca: Volum

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
ca: Ves a: %1

en: Drag in and out items from above.
ca: Arrossegueu-hi i traieu elements des de la part superior.

en: [suffix]
ca: [sufix]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
ca: Punt de control: <b>%1</b>

en: Track: %1
ca: Peça: %1

en: Album: %1
ca: Àlbum: %1

en: Artist: %1
ca: Artista: %1

en: empty
ca: buit
