amarok - en to eo translation catalogue (2291 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
eo: Defaŭlta

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
eo: Neniu Grupiĝo

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
eo: Neniu Grupiĝo (Ununura Linio)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
eo: Vorta

en: License Agreement
eo: Licenckontrakto

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
eo: <qt>Pardonu, neniu informo havebla.<br />La donita objekto "KAboutData" ne ekzistas.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
eo: <qt>Neniu informo disponebla.<br />La provizita objekto OcsData ne ekzistas.</qt>

en: About %1
eo: Pri %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
eo: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versio %2</b><br />Uzante KDE-Kadron %3</html>

en: License: %1
eo: Poentoj: %1

en: &About
eo: &Pri

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
eo: Bonvolu uzi <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> por raporti erarojn.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
eo: Bonvolu raporti erarojn al <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
eo: &Aŭtoro

en: A&uthors
eo: &Aŭtoroj

en: &Contributors
eo: &Kontribuantoj

en: &Donors
eo: &Donantoj

en: T&ranslation
eo: T&traduko

en: Email contributor
eo: Retpoŝta kontribuanto

en: Visit contributor's homepage
eo: Viziti hejmpaĝon de kontribuanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
eo: Nomo

en: Amarok Menu
eo: Amarok menuo

en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzi

en: Click to change
eo: Klaku por ŝanĝi

en: &Replay Gain Mode
eo: &Reludi Gajnan Reĝimon

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
eo: &Malŝaltita

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
eo: &Trako

en: &Album
eo: &Albumo

en: Burn
eo: Enskribi

en: Current Playlist
eo: Aktuala ludlisto

en: Selected Tracks
eo: Elektitaj trakoj

en: Stop
eo: Halti

en: Stop after current Track
eo: Halti post aktuala Trako

en: Stop after current track: Off
eo: Halti post aktuala trako: Malŝaltita

en: Stop after current track: On
eo: Halti post aktuala trako: On

en: No track playing
eo: Neniu trako legata

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
eo: Ĉu montri duan, maldekstran tempo-etikedon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
eo: Agordu ĉi tion por montri duan etikedon maldekstre de la serĉa glitilo en la ludfenestro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
eo: Ĉu montri restantan traktempon en la maldekstra tempoetikedo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
eo: Agordu ĉi tion por montri restantan traktempon anstataŭ pasintan traktempon en la ludfenestro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
eo: Kiujn kantojn aŭ albumojn preferi en Hazarda Reĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
eo: Trakoj aŭ albumoj kun la elektita propreco pli verŝajne estos elektitaj en Hazarda Reĝimo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
eo: Kiel progresi tra trakoj en la ludlisto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
eo: Determinas kiel amarok progresos tra la trakoj en la ludlisto

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
eo: La stato de dinamika reĝimo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
eo: Se agordita, dinamika reĝimo estos ŝaltita, kaj trakoj estos aldonitaj laŭ la dinamika ludlisto specifita.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
eo: Duobligi trakojn en dinamika reĝimo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
eo: Se fiksite, trakoj aldonitaj en la dinamika reĝimo rajtas havi duplikatojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
eo: Antaŭaj trakoj kalkulas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
eo: Nombro da trakoj lasi en la ludlisto antaŭ la aktiva trako.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
eo: Venontaj trakoj kalkulas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
eo: Nombro da trakoj por ŝargi en la ludlisto post la aktiva trako.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
eo: Ĉu montri piktogramon en la sistempleto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
eo: Ebligi/Malŝalti pletan piktogramon por Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
eo: Ĉu kaŝi la kuntekstan vidon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
eo: Ebligi/Malŝalti kuntekstan vidon en Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
eo: Nombro da malfari niveloj en ludlisto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
eo: La nombro da malfari niveloj en la ludlisto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
eo: Ĉu ludlistoj konservas relativan vojon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
eo: Se agordita, la mane konservitaj ludlistoj de Amarok enhavos relativan vojon al ĉiu trako, ne absolutan vojon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
eo: Dosiernomo de la ekstera retumilo alvokota de Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
eo: Ĉu aŭtomate provi alporti kovrilarton laŭbezone

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
eo: Ĉu montri fonbildojn en la retumila panelo

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
eo: Aŭtomate rulumi la ludliston por vidigi la nun ludantan trakon

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
eo: Montri Albumarton en la Kolekta Retumilo

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
eo: Montri la Kuntekstan Vidon

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
eo: Ludi la unuan rultinton

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
eo: Ebligu kuntekstajn apletojn malvastigi animaciojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
eo: Se agordita, kuntekstaj apletoj malvastiĝos per animacioj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show track's artist in Collection Browser if different from album artist
eo: Montri la artiston de la trako en Kolekta Foliumilo se malsama de albumartisto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Explicitly show artist in Collection Browser for Various Artists albums and tracks where artist differs from album artist.
eo: Eksplicite montri la artiston en Kolekta Foliumilo por albumoj kaj trakoj de Variaj Artistoj kie artisto malsamas de albumartisto

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
eo: Ĉu organizi dosierojn anstataŭigos ekzistantajn dosierojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
eo: Se agordita, Organizi dosierojn anstataŭigos ajnan ekzistantan celon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
eo: Ĉu organizi dosierojn movos La en artistnomojn ĝis la fino.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
eo: Se agordita, Organizi dosierojn movos La en artistnomojn ĝis la fino kiel en "Beatles, The".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
eo: Ĉu organizi dosierojn anstataŭigos spacojn en dosiernomoj per substrekoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
eo: Se agordita, Organizi dosierojn anstataŭigos spacojn en dosiernomoj per substrekoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
eo: Ĉu organizi dosierojn uzos kovrilarton kiel dosierujojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
eo: Se agordita, Organizi dosierojn uzos kovrilarton kiel dosierujojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
eo: Kolekta dosierujo vojo celloko por Organizi dosierojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
eo: La vojo de la kolekto-dosierujo celo por Organizi dosierojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
eo: Ĉu organizi dosierojn renomos dosierojn en maniero kongrua kun vfat-dosiersistemoj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
eo: Se agordita, Organizi dosierojn anstataŭigos signojn kiuj ne estas kongruaj kun vfat-dosiersistemoj (kiel ':', '*' kaj '?').

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
eo: Ĉu organizi dosierojn renomos dosierojn tiel ke ili enhavas nur 7-bitajn ASCII-signojn.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
eo: Se agordita, Organizi dosierojn anstataŭigos signojn kiuj ne kongruas kun la 7-bita ASCII-signaro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
eo: Ĉu organizi dosierojn uzos propran dosieran nomskemon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
eo: Se agordita, Organizi dosierojn renomos dosierojn laŭ propra formata ĉeno.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
eo: Formata ĉeno por Organizi dosierojn, se propra nomskemo estas uzata.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
eo: Se la propra dosiernoma skemo estas ebligita, tiam Organizi dosierojn renomos dosierojn laŭ ĉi tiu formata ĉeno.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
eo: Regula esprimo kiu estas anstataŭigota.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
eo: Organizi dosierojn anstataŭigos subĉenojn kongruajn kun ĉi tiu regula esprimo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
eo: Anstataŭigante ĉenon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
eo: Organizi dosierojn anstataŭigos kongruajn subĉenojn per ĉi tiu ĉeno.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
eo: Baza aŭ Altnivela Reĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
eo: En baza reĝimo grafikaj trenaj/faligeblaj ĵetonoj estas uzataj por krei dosiernomskemon, en progresinta reĝimo la bildoj estas anstataŭigitaj per teksto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
eo: Formato Antaŭagordoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
eo: Listo de antaŭfiksitaj formatoj (ĵetonaj skemoj).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
eo: Ĉefa laŭteco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
eo: La Amarok majstra laŭteco, valoro inter 0 kaj 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
eo: Muta stato

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
eo: Muti/Malsilentigi sonon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
eo: Ĉu forvelki trakojn premante halton.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
eo: Ebligu/Malŝalti fadeout.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
eo: Ĉu forvelki trakojn kiam premas paŭzon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
eo: Daŭro de fadeout, en milisekundoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
eo: La longeco de la fadeout en milisekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
eo: Ekvalizila reĝimo - 0 = malŝaltita, 1 ĝis n = antaŭdifinita ne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, ekvalizila kromaĵo filtras la sonfluon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains including pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
eo: 11 Egalizil-gajnoj inkluzivas antaŭ-amp, gamo -100..100, 0 estas normala.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
eo: Listo kun uzant-ekvalizilo antaŭfiksitaj nomoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
eo: Listo kun uzantaj antaŭdifinitaj valoroj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
eo: La reĝimo por ĝustigi reproduktan laŭtecon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
eo: Ĉu ĝustigi la laŭtecon de trakoj por ke ili sonigu la saman laŭtecon, kaj se jes ĉu fari la ĝustigojn po-trako aŭ po-albumo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
eo: Malebligu Replay Gain

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
eo: Faru ĉiun trakon la saman laŭtecon

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
eo: Faru ĉiun albumon la saman laŭtecon

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
eo: La longeco de mallonga serĉo, en sekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
eo: La longeco de meza serĉo, en sekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
eo: La longeco de longa serĉo, en sekundoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
eo: Ĉu Amarok devus paŭzi la nun ludantan trakon sur suspendo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
eo: Ĉu Amarok devus malhelpi la sistemon dormi se ĝi ludas trakon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
eo: Ĉu Amarok devus komenci ludi se trako estas aldonita al ludlisto (kaj nenio alia ludas).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
eo: Lokaĵaro de Amazon por la jaketpeto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
eo: Determinas de kiuj Amazon-servilaj kovrilbildoj devas esti prenitaj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
eo: Lokaĵaro de Vikipedio por la informpeto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
eo: Determinas en kiu lingvo la informoj estas prenitaj de Vikipedio.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
eo: Uzu KNotify-subtenon

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
eo: Uzu surekranan ekranon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
eo: Ebligu/Malŝalti la Ekranan Ekranon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
eo: Uzu Growl por sciigoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
eo: Ebligu/Malŝalti uzon de Growl por sciigoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
eo: Travidebleco Ŝaltilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
eo: Faru la fonon de la OSD travidebla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
eo: Ĉu uzi proprajn kolorojn por la OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
eo: Vi povas uzi proprajn kolorojn por la OSD se vi agordas ĉi tion vera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
eo: Tipara koloro por OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
eo: La koloro de la vidigila teksto. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
eo: Tipara skalado por OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
eo: La skalmultiplikato por la OSD-tiparo, en procento-de-normala. 100 estas "normala grandeco".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
eo: Kiom da milisekundoj la teksto estu montrata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
eo: La tempo en milisekundoj por montri la OSD. Valoro de 0 signifas neniam kaŝi. La defaŭlta valoro estas 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
eo: Y-pozicio deŝovo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
eo: La Y-pozicio de la OSD rilate al la elektita ekrano kaj OSD-paraleligo. Se la supra vicigo estas elektita, la Y deŝovo estas la spaco inter la supra parto de la OSD kaj la supro de la ekrano. Se estas elektita Malsupra vicigo, la Y deŝovo estas la spaco inter la malsupra parto de la OSD kaj la fundo de la ekrano.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
eo: OSD-ekrano

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
eo: La ekrano, kiu devus montri la OSD. Por unukapaj medioj ĉi tiu agordo devus esti 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
eo: Vicigi OSD al

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
eo: La relativa pozicio de la OSD. Eblaj elektoj estas Maldekstre, Meze, Dekstre kaj Centro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
eo: Ne montri kiam plenekrana aplikaĵo estas aktiva

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
eo: Ne montri la Ekranan-Ekranon se alia aplikaĵo estas fokusita kaj funkcias en plenekrana reĝimo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
eo: Rekomenci la reproduktadon de la lasta ludita trako dum ekfunkciigo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
eo: Se agordita, Amarok rekomencas reproduktadon de la lasta ludita trako dum ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
eo: Traka URL reprenenda je ekfunkciiĝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
eo: Interna: URL de la trako rekomencota dum ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
eo: Interna: Rekomenci la reproduktadon en paŭzita stato

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
eo: Tempo por rekomenci je, en milisekundoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
eo: Interna: Reprodukta pozicio en la trako por rekomenci dum ekfunkciigo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
eo: Listo de buloj priskribante kiuj retumiloj estas videblaj, de supre ĝis malsupre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
eo: Trako ludanta ĉe lasta eliro. Valoro estas -1 se neniu trako ludis.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
eo: Numero (de la supro) de la lasta aktiva retumilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
eo: Ĉu Kolektoj-dosierujoj estas skanitaj rekursie

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
eo: Ĉu Kolektaj dosierujoj estas resanitaj je ŝanĝo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
eo: Ĉu metadatumaj ŝanĝoj estas reskribitaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
eo: Ĉu ŝanĝoj al la trakstatistiko estas reskribitaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
eo: Ĉu ŝanĝoj al la diskkovraĵo estas reskribitaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
eo: Maksimumaj enigitaj kovrilaj dimensioj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
eo: Listo de dosierujoj en la kolekto

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
eo: Ĉu traknumeroj estas montritaj en la kolektoretumilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
eo: Ĉu jaroj estas montritaj en la kolektoretumilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
eo: Ĉu uzi la Detektilon de signaro de Mozilla por provi diveni ID3-etikedkodojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
eo: Sendi reproduktitajn trakojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played tracks are submitted to Audioscrobbler
eo: Ĉu reproduktitaj trakoj estas senditaj al Audioscrobbler

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
eo: Uzantnomo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
eo: La uzantnomo por konektiĝi al Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
eo: Pasvorto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
eo: La pasvorto uzinda por konektiĝi al Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
eo: Sendi datumojn pri komponisto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
eo: Uzi komponistdatenojn en Last.fm kiel artisto

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
eo: Ekpreni similajn artistojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar tracks are retrieved from Audioscrobbler
eo: Ĉu similaj trakoj estas prenitaj de Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
eo: Aparatotipo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
eo: La tipo de aŭdvidaĵa aparato.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
eo: Montpunkto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
eo: La munta punkto uzita por la aŭdvidaĵa aparato-konekto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
eo: Muntkomando

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
eo: La munta komando uzata por la konekto de aŭdvidaĵa aparato.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
eo: UnmountCommand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
eo: La umount komando uzata por la aŭdvidaĵa aparato-konekto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
eo: Aŭtomate forigi la podkastojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
eo: Ĉu podkastaj spektakloj jam luditaj estas aŭtomate forigitaj kiam aŭdvidaĵa aparato estas konektita.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
eo: Sinkronigi statistikojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
eo: Ĉu Amarok-statistikoj devus esti sinkronigitaj kun ludkalkulo/taksoj sur aparato kaj ĉu luditaj trakoj estu senditaj al Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
eo: Mane aldonitaj serviloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
eo: Muzikaj Kundividaj serviloj aldonitaj de la uzanto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
eo: Servilaj pasvortoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
eo: Pasvortoj konservitaj per gastiga nomo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
eo: Inkluzivi traknomojn en kongruo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
eo: Enmeti albumnomojn en kongruo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
eo: Enmeti artistnomojn en kongruo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
eo: Enmeti ĝenrajn nomojn en kongruo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
eo: Enmeti komponistojn nomojn en kongruo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
eo: Inkluzivi jarojn en kongruo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
eo: La nomo de la aranĝo, kiu estos ŝargita dum lanĉo

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
eo: Ĉu Amarok uzas sian propran internan datumbazon, kontraste al ekstera motoro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
eo: La gastiga nomo de la ekstera servilo al kiu konektiĝi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
eo: Kiun servilan pordon konekti al la datumbaza motoro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
eo: La nomo de la datumbazo uzos Amarok. La uzanto devus havi sufiĉajn alirpermesojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
eo: Uzantnomo uzata por aliri la eksteran datumbazon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
eo: Pasvorto por la ekstera datumbaza uzanto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
eo: Konservas rulantan kalkulon por scii kiam ruliĝas ĈEKKO.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
eo: Ĉu ebligi la skriptmodulon de Amarok.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
eo: Ebligi/Malŝalti la skriptmodulon de Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
eo: Ĉu aŭtomate ĝisdatigi enkonstruitajn skriptojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
eo: Ebligi/Malŝalti aŭtomatan ĝisdatigon por enkonstruitaj skriptoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
eo: Ĉu ebligi la skriptokonzolon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
eo: Ĉu montri averton pri skriptoj alirantaj malrekomenditajn API-ojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
eo: Ĉu konservi la nunan seancon ĉe eliro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
eo: Ĉu montri la humorbreton de la aktuala trako, se disponebla, en la progresglitilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
eo: Ebligi/Malŝalti montri humorbreton, se disponebla, en la progresa glitilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
eo: La stilo por uzi dum pentrado de la humorbreto

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
eo: Kvalita faktoro por Aŭtomatigita Ludlisto Generatoro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
eo: Valoro inter 0 kaj 10, kiu mastrumas ĉu la Aŭtomatigita Ludlisto-Generatoro provas optimumigi por rapideco (0) aŭ precizeco (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: New Bookmark
eo: Nova Legosigno

en: Bookmark Manager
eo: Legosignmanaĝero

en: Add Group
eo: Aldoni grupon

en: Filter bookmarks
eo: Filtri legosignojn

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
eo: Komenci tajpi por iom post iom filtri la legosignojn

en: Bookmark this Album
eo: Legomarki ĉi tiun Albumon

en: Bookmark this Artist
eo: Legomarki ĉi tiun Artiston

en: Add Position Marker
eo: Aldoni Pozician Markilon

en: Group
eo: Grupo

en: Type
eo: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: URL
eo: Retadreso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
eo: Priskribo

en: New Group
eo: Nova grupo

en: none
eo: nenio

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
eo: &Ŝargi

en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Create timecode track
eo: &Krei tempokodan trakon

en: New Timecode Track
eo: Nova Timecode Track

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Context: %1
eo: Kunteksto: %1

en: Bookmark Context View Applets
eo: Legomarko Kunteksta Vido Apletoj

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
eo: Kunteksto

en: Files
eo: Dosieroj

en: Files (%1)
eo: Dosieroj (%1)

en: Album "%1" from %2
eo: Albumo "%1" de %2

en: Album "%1"
eo: Albumo "%1"

en: Artist "%1" from %2
eo: Artisto "%1" de %2

en: Artist "%1"
eo: Artisto "%1"

en: Bookmark Media Sources View
eo: Legomarki Vidon de Aŭdvidaĵaj Fontoj

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
eo: Navigi

en: Bookmark Track Position
eo: Legomarko Voja Pozicio

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
eo: Ludi

en: Files/URLs to open
eo: Dosieroj/URLoj malfermotaj

en: Immediately start playing an audio cd
eo: Tuj komenci ludi sondiskon

en: Skip backwards in playlist
eo: Pasigi malantaŭe la ludliston

en: Start playing current playlist
eo: Ekludi la aktualan ludliston

en: Play if stopped, pause if playing
eo: Ludi se haltite, paŭzi se ludante

en: Pause playback
eo: Paŭzi la ludadon

en: Stop playback
eo: Halti la ludadon

en: Skip forwards in playlist
eo: Pasigi antaŭe la ludliston

en: Additional options:
eo: Kromaj elektebloj:

en: Append files/URLs to playlist
eo: Postglui dosierojn/URLjn al ludlisto

en: Queue URLs after the currently playing track
eo: Vicigi URL-ojn post la nun ludanta trako

en: Load URLs, replacing current playlist
eo: Ŝargi URL-ojn, anstataŭigante nunan ludliston

en: Print verbose debugging information
eo: Presi multvortajn sencimigajn informojn

en: Print verbose debugging information from the audio system
eo: Presi multvortajn sencimigajn informojn de la sonsistemo

en: Disable colorization for debug output.
eo: Malebligi kolorigon por sencimiga eligo.

en: Allow running multiple Amarok instances
eo: Permesi lanĉon de pluraj Amarok-instancoj

en: Base for relative filenames/URLs
eo: Bazo por relativaj dosiernomoj/URLoj

en: Database Error
eo: Datumbaza Eraro

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
eo: La Amarok-datumbazo raportis la jenajn erarojn:
    %1
    En la plej multaj kazoj vi devos solvi ĉi tiujn erarojn antaŭ ol Amarok funkcios ĝuste.

en: Moving files to trash
eo: Metante dosierojn en la rubujo

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
eo: Muzika vojo, %1, estas agordita en Sistemaj Agordoj.
    Ĉu vi ŝatus uzi tion kiel kolektodosierujon?

en: Media Sources Home
eo: Aŭdvidaĵaj Fontoj Hejmo

en: Filter Music Sources
eo: Filtri Muzikaj Fontoj

en: &Media Sources
eo: &Aŭdvidaĵaj Fontoj

en: Go Up in Media Sources Pane
eo: Iri Supren en Aŭdvidaĵaj Fontoj-Panelo

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
eo: Ĉi tie vi trovos vian lokan muzikon, same kiel muzikon de porteblaj sonludiloj kaj KD-oj.

en: Search collection
eo: Serĉu kolekton

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
eo: Aldonita Ĉi Horon

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
eo: Aldonita Hodiaŭ

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
eo: Aldonita Ĉi-semajne

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
eo: Aldonita Ĉi-monate

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
eo: Neniam Reproduktita

en: First Level
eo: Unua Nivelo

en: Second Level
eo: Dua Nivelo

en: Third Level
eo: Tria Nivelo

en: Show Years
eo: Montri Jarojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
eo: Montri Trakajn Nombrojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
eo: Montri Artiston por Diversaj Artistoj

en: Show Cover Art
eo: Montri Kovrilarton

en: Merged View
eo: Kunfandita Vido

en: Sort Options
eo: Ordigaj Elektebloj

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
eo: Neniuj Etikedoj

en: Counting...
eo: Kalkulante...

en: 1 track | %1 tracks
eo[0]: 1 trako
eo[1]: %1 trakoj

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Various Artists
eo: Diversaj artistoj

en: Album
eo: Albumo

en: Year - Album
eo: Jaro - Albumo

en: Track Artist
eo: Trako Artisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
eo: Albuma artisto

en: Composer
eo: Komponisto

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Year
eo: Jaro

en: Label
eo: Etikedo

en: None
eo: Neniu

en: Collapse All
eo: Maletendi ĉiujn

en: Collection
eo: Kolekto

en: Copy to Collection
eo: Kopii al Kolekto

en: Move to Collection
eo: Movi al Kolekto

en: Move Tracks to Trash
eo: Movi Trakojn al Rubujo

en: Delete Tracks
eo: Forigi Trakojn

en: More...
eo: Pli...

en: &Add to Playlist
eo: &Aldoni al Ludlisto

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
eo: &Anstataŭigi Ludliston

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
eo: Organizi dosierojn

en: &Edit Track Details
eo: &Redakti Trakdetalojn

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Filter Files
eo: Filtril dosierojn

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
eo: La dosier-retumilo ebligas al vi foliumi dosierojn ie ajn en via sistemo, sendepende ĉu ĉi tiuj dosieroj estas parto de via loka kolekto. Vi povas tiam aldoni ĉi tiujn dosierojn al la ludlisto kaj ankaŭ plenumi bazajn dosierojn.

en: &Move to Trash
eo: &Movi al Rubujo

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
eo: Konfirmi Forigi

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiun eron?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiujn %1 erojn?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
eo: Konfirmi Movon al Rubujo

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas movi ĉi tiun objekton al rubujo?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas movi ĉi tiujn %1 erojn al rubujo?

en: Home
eo: Hejmo

en: Automated Playlist Generator
eo: Aŭtomatigita Ludlisto Generatoro

en: Create playlists by specifying criteria
eo: Krei ludlistojn specifante kriteriojn

en: Add new preset
eo: Aldoni novan antaŭagordon

en: Edit selected preset
eo: Redakti elektitan antaŭdifinilon

en: Delete selected preset
eo: Forigi elektitan antaŭdifinilon

en: Import a new preset
eo: Importi novan antaŭgordilon

en: Export the selected preset
eo: Eksporti la elektitan antaŭdifinilon

en: Run APG with selected preset
eo: Ruli APG kun elektita antaŭmeto

en: APG Presets
eo: APG Antaŭagordoj

en: Generator Optimization
eo: Optimumigo de Generatoro

en: Speed
eo: Rapido

en: Accuracy
eo: Akurateco

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
eo: Redakti ekarton

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
eo: Kongrua Tipo:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
eo: Ĉi tiu ekarto estas anstataŭaĵo de alia biaso
    kiu nuntempe ne estas ŝargita aŭ malaktivigita.
    La origina ekartonomo estis %1.

en: This bias has no settings.
eo: Ĉi tiu ekarto ne havas agordojn.

en: Dynamic Playlists
eo: Dinamikaj ludlistoj

en: Dynamically updating parameter based playlists
eo: Dinamike ĝisdatigante parametrojn bazitajn ludlistojn

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
eo: Kun dinamika ludlisto, Amarok fariĝas via propra persona diskisto, aŭtomate elektante trakojn por vi, surbaze de kelkaj parametroj, kiujn vi elektas.

en: Previous:
eo: Antaŭa:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
eo: Nombro de antaŭaj trakoj por resti en la ludlisto.

en: Upcoming:
eo: Venontaj:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
eo: Nombro de venontaj kantoj por aldoni al la ludlisto.

en: Turn dynamic mode on.
eo: Enŝalti dinamikan reĝimon.

en: Duplicates
eo: Duplikatoj

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
eo: Permesi duplikatajn trakojn en rezulto

en: New
eo: Nova

en: New playlist
eo: Nova ludlisto

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit the selected playlist or bias
eo: Redakti la elektitan ludliston aŭ ekarton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
eo: Forigi

en: Delete the selected playlist or bias
eo: Forigi la elektitan ludliston aŭ ekarton

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
eo: Anstataŭigi la venontajn trakojn per freŝaj.

en: &Rename playlist
eo: &Renomi ludliston

en: &Add new Bias
eo: &Aldoni novan Ekarton

en: &Clone Playlist
eo: &Kloni Ludliston

en: &Delete playlist
eo: &Forigi ludliston

en: &Edit bias...
eo: R&edakti ekarton...

en: &Clone bias
eo: &Kloni ekarton

en: &Delete bias
eo: &Forigi ekarton

en: &Add new bias
eo: &Aldoni novan ekarton

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
eo: La retumilo enhavas vian liston de importitaj kaj konservitaj ludlistoj. Ĝi ankaŭ estas kie vi povas specifi potencajn dinamikajn ludlistojn kaj administri viajn podkastajn abonojn kaj epizodojn.

en: Add Folder
eo: Aldoni Dosierujon

en: Visible Sources
eo: Videblaj Fontoj

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
eo: Dosierujoj estas nur montrataj en <b>kunfandita vido</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
eo: Nova Dosierujo

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
eo[0]: %1 ludlisto
eo[1]: %1 ludlistoj

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
eo: Ŝargas...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
eo[0]: %1 ludlisto
eo[1]: %1 ludlistoj

en: Source
eo: Fonto

en: Create an Empty Playlist
eo: Krei malplenan ludliston

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
eo: &Nova

en: &Rename...
eo: &Renomi...

en: &Delete...
eo: &Forigi...

en: &Export As...
eo: &Eksporti kiel...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
eo[0]: Trako
eo[1]: %1 Trakoj

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
eo: Forigi %1 de %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
eo[0]: 1 Ludlisto
eo[1]: %1 Ludlistoj

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
eo[0]: Forigi Trakon de %2
eo[1]: Forigi %1 Spurojn de %2

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
eo: Ĉu forigi ludliston <i>%1</i> de %2?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
eo: Ĉu forigi %1 ludlistojn de %2?

en: Confirm Playlist Deletion
eo: Konfirmi Forigon de Ludlisto

en: Use relative path for &saving
eo: Uzi relativan vojon por &konservi

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: &Rename Folder...
eo: &Renomi Dosierujon...

en: &Delete Folder
eo: &Forviŝu dosierujon

en: New name
eo: Nova nomo

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
eo: Tajpu novan dosierujan nomon:

en: Confirm Delete
eo: Konfirmi Forigon

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiun dosierujon kaj ĝian enhavon?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
eo: Podkastoj

en: List of podcast subscriptions and episodes
eo: Listo de podkastaj abonoj kaj epizodoj

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
eo: Administru viajn podkastajn abonojn kaj foliumu individuajn epizodojn. Elŝuti epizodojn al la disko ankaŭ estas farita ĉi tie, aŭ vi povas diri al Amarok fari tion aŭtomate.

en: &Add Podcast
eo: &Aldoni Podkaston

en: &Update All
eo: Akt&ualigi ĉion

en: Import OPML File
eo: Importi OPML-dosieron

en: By
eo: De

en: File Size:
eo: Dosiera grandeco:

en: Subscription Date:
eo: Dato de Abono:

en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
eo: Aldoni Podkaston...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
eo: aldoni podkaston...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
eo: Refreŝigi ĉiujn podkastojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
eo: Agordi Podkastojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
eo: Skan-Intervalo...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
eo[0]: Unu Kanalo
eo[1]: %1 kanaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
eo: Titolo

en: Summary
eo: Resumo

en: Add Podcast
eo: Aldoni Podkaston

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
eo: Enigu RSS 1.0/2.0 aŭ Atom-flua URL:

en: Saved Playlists
eo: Konservitaj Ludlistoj

en: User generated and imported playlists
eo: Uzanto generitaj kaj importitaj ludlistoj

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
eo: Krei, redakti, organizi kaj ŝargi ludlistojn. Amarok aŭtomate aldonas iujn ajn ludlistojn trovitajn dum skanado de via kolekto, kaj ĉiuj ludlistoj, kiujn vi konservas, ankaŭ estas montritaj ĉi tie.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
eo: La Interreta retumilo ebligas al vi foliumi interretajn fontojn de enhavo kiu integriĝas rekte en Amarok. Amarok ekspediĝas kun kelkaj el tiuj fontoj, sed multaj pli povas esti aldonitaj per skriptoj.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
eo: Ĝenerala

en: Configure General Options
eo: Agordi la ĝeneralajn elekteblojn

en: Local Collection
eo: Loka kolekto

en: Configure Local Collection
eo: Agordi Lokan Kolekton

en: Metadata
eo: Metadatenoj

en: Configure Metadata Handling
eo: Agordi Metadatuman Pritraktadon

en: Playback
eo: Ludado

en: Configure Playback
eo: Agordi la ludadon

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Configure Notifications
eo: Agordi Sciigojn

en: Database
eo: Datumbazo

en: Configure Database
eo: Agordi datumbazon

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Configure Plugins
eo: Agordi Kromaĵojn

en: Scripts
eo: Skriptoj

en: Configure Scripts
eo: Agordi Skriptojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
eo: Agordo de la kolekto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
eo: Dosierujoj de la kolekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
eo: Ĉi tiuj dosierujoj estos skanitaj por aŭdvidaĵoj por konsistigi vian kolekton. Vi povas dekstre alklaki dosierujon por individue reskani ĝin, se ĝi antaŭe estis elektita:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
eo: Importi Muzikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
eo: Ĉu Amarok devus transkodi trakojn kiam ili estas kopiitaj aŭ movitaj al Loka Kolekto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
eo: Transkodi trakojn:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
eo: Amarok povis establi sukcesan ligon al la datumbazo.

en: Success
eo: Sukceso

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
eo: La amarok-datumbazo raportis la jenajn erarojn:
    %1
    En la plej multaj kazoj vi devos solvi ĉi tiujn erarojn antaŭ ol Amarok funkcios ĝuste.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
eo: Ŝanĝoj al datumbazaj agordoj nur efikas post kiam Amarok estas rekomencita.

en: Database settings changed
eo: Datumbazaj agordoj ŝanĝitaj

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
eo: Pasvorto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
eo: Marku por ebligi la uzon de ekstera datumbazo. Defaŭlte jam funkcias enigita MySQL-datumbazo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
eo: Uzi &eksteran MySQL-datumbazon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
eo: Konekto-Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
eo: &Servilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
eo: Enigu la nomon de la ekzistanta MySQL-servilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
eo: &Pordo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
eo: Enigu la pordan numeron por aliri la servilon. Defaŭlte estas pordo 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
eo: &Uzantonomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
eo: Enigu la pasvorton por la defaŭlta uzanto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
eo: &Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
eo: Enigu la uzantnomon por aliri la datumbazon kun plenaj alirprivilegioj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
eo: &Datumbazo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
eo: Enigu la nomon de la datumbazo. Defaŭlta antaŭmeto estas amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
eo: Testa datumbaza konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
eo: Amarok atendas la supra datumbazo kaj uzantkonto jam ekzisti. Ĉi tiu uzanto ankaŭ postulas plenan aliron al la datumbazo. Ŝanĝoj efektiviĝas nur post kiam Amarok estas rekomencita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
eo: Se via datumbazo ne estas jam agordita, vi povas uzi la sekvajn S&QL-komandojn (post anstataŭigi la pasvorton per la ĝusta):

en: Excluded Labels
eo: Ekskluditaj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
eo: Aldoni ĉi tiun etikedon al la listo de ekskluditaj etikedoj

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
eo: Aldoni Etikedon por Ekskludi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
eo: Elektitaj etikedoj ne estos tuŝitaj de statistika sinkronigo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
eo: Ĝeneralaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
eo: Marku por ebligi la sistempleton de Amarok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
eo: Montri pleto-p&iktogramon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
eo: Marku por ebligi la aŭtomatan reakiron de kovrilarto de la Interreto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
eo: Aŭtomate ekpreni kovrilarton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
eo: Marku por ebligi animaciojn kiam kuntekstaj apletoj malvastiĝas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
eo: Montri fonbildojn en la retumila panelo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
eo: Ludlistaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
eo: Marku por ke la ludlisto rulu tiel la aktuala trako ĉiam videblas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
eo: Aŭtomate rulumi ludliston al aktuala trako

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
eo: Moodbar-Elektebloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
eo: <b>Noto</b>: Humordosieroj devas esti generitaj permane. Por pliaj informoj, vizitu <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">rilatan artikolon pri KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
eo: La Moodbar ebligas navigi en via muziko vide.
    Bonvolu noti, ke ĉi tiu funkcio postulas la eksteran ilon "Moodbar Generator".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
eo: Montri Moodbar en Progress Slider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
eo: Moodbar stilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
eo: Elekti la humoran montran stilon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
eo: Defaŭlta (sistemaj koloroj)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
eo: Kolera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
eo: Frostita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
eo: Feliĉa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
eo: Normala

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
eo: Malgranda (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
eo: Meza (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
eo: Granda (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
eo: Grandega (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
eo: Sinkronigi Taksojn

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
eo: Sinkronigi Unuajn Ludatajn Tempojn

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
eo: Sinkronigi Laste Luditajn Tempojn

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
eo: Sinkronigi Ludkalkulojn

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
eo: Sinkronigi Etikedojn

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
eo: Sinkronigi %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
eo[0]: (%2unu escepto%3)
eo[1]: (%2%1 esceptoj%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
eo: Dosieraj Etikedoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
eo: Skribu metadatumajn ŝanĝojn (inkluzive de taksado de 'steloj') reen al la originala dosiero.
    Vi ankaŭ povas malhelpi reskribon skribante protektante la dosieron.
    Ĉi tio povus esti bona ideo se vi nuntempe
    dividas tiujn dosierojn per la Interreto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
eo: Skribi metadatumojn al dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
eo: Skribi statistikojn pri ludŝanĝado (ekz. poentaro, lasta ludita, ludnombro)
    etikedoj reen al la dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
eo: Skribi statistikojn al dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
eo: Skribu ŝanĝitajn kovrilojn reen al la dosiero.
    Ĉi tio anstataŭigos ekzistantajn enkorpigitajn kovrilojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
eo: Skribi kovrilojn al dosiero, maksimuma grandeco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
eo: Skali kovrilojn malgrandige se necesas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
eo: Se elektata, Amarok uzos la
    Signaran Detektilon de Mozilo por provi aŭtomate diveni la
    signajn arojn uzatajn en ID3-etikedoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
eo: &Ebligi la detekton de signaro en ID3-etikedoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
eo: Statistika Sinkronigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
eo: <b>Kontroli kolektojn por konservi ilin sinkronigitaj.</b> Ĉi tio inkluzivas skrupuladon de trakoj luditaj sur iPod-oj se vi havas Last.fm-aldonaĵon agordita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
eo: Forgesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
eo: Agordi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
eo: Aldoni…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
eo: Sinkronigi…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
eo: Marku por ebligi la On-Screen-Ekranon. La OSD mallonge montras trakdatenojn kiam nova trako estas ludata.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
eo: Uzi &On-Screen Bildigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
eo: &Daŭro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
eo: La tempo en milisekundoj por kiu montri la OSD. La valoro devas esti inter 500 ms kaj 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
eo: Ĉiame

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
eo: Ek&rano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
eo: La ekrano kiu devas montri la vidigilon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
eo: Ŝaltu por ebligi proprajn kolorojn por la vidigilo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
eo: Uzi proprajn &kolorojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
eo: La koloro de la vidigila teksto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
eo: Teksta koloro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
eo: Klaku por agordi la koloron de la vidigila teksto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
eo: Se markita, ebligas travideblecon se subtenata de via labortabla sistemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
eo: &Travidebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
eo: Tipara skalo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
eo: Marku por uzi la sisteman sciigon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
eo: Uzi &sistemajn sciigojn

en: Current Phonon backend does not support volume fading
eo: Aktuala Phonon-backend ne subtenas laŭtecan fadenon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
eo: Se markita, Amarok<be>rekomencos la reproduktadon de kie vi lasis ĝin la antaŭan seancon -- same kiel sonbend-ludilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
eo: &Rekomenci la reproduktadon je la komenco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
eo: <html>Ebligu ĉi tiun elekteblon por komenci ludi kiam ajn trako aŭ pli estas aldonitaj al la ludlisto per muso, premante Enigu aŭ kiam la ludlisto estas anstataŭigita. Faras nenion se io jam ludas.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
eo: Komenci ludi kiam trakoj estas aldonitaj al ludlisto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
eo: Laŭteco Fading

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
eo: Fado ĉe halto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
eo: Fado ĉe paŭzo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
eo: La longeco de la fadeout, en milisekundoj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
eo: Sistemsuspendaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
eo: Se ĝi estas ebligita, Amarok malhelpos la sistemon aŭtomate suspendi se ĝi ludas trakon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
eo: &Malhelpi aŭtomatan suspendon se ludado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
eo: Se ebligita, Amarok paŭzos la nun ludantan trakon sur suspendo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
eo: &Paŭzi la reproduktadon je suspendo

en: Collections
eo: Kolektoj

en: Internet Services
eo: Interretaj servoj

en: Statistics importers
eo: Statistikaj importistoj

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
eo: Mane instalitaj skriptoj ne povas esti aŭtomate ĝisdatigitaj, ĉu daŭrigi?

en: Select Archived Script
eo: Elekti Arkivitan Skripton

en: Invalid Archive
eo: Nevalida Arkivo

en: Invalid Script File
eo: Nevalida Skriptdosiero

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
eo: Alia skripto kun la nomo %1 jam ekzistas
    Ekzistanta Script-Versio: %2
    Elektita Script-Versio: %3

en: The script %1 was successfully installed
eo: La skripto %1 estis sukcese instalita

en: Generic
eo: Komuna

en: Lyrics
eo: Paroloj

en: Scriptable Service
eo: Skribebla Servo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
eo: Malinstali la skripton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
eo: Instali Lokan Skripton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
eo: Skripto-Konzolo

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
eo: Ebligi la skriptkonzolon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
eo: Ebligi Script Console

en: Search Scripts
eo: Serĉu Skriptojn

en: Main Script File
eo: Ĉefa Skripto-Dosiero

en: Applet Icon File
eo: Apleta Piktogramo-Dosiero

en: Images
eo: Bildoj

en: Display
eo: Bildigo

en: %1 track | %1 tracks
eo[0]: 1 trako
eo[1]: %1 trakoj

en: Disc %1
eo: Disko %1

en: &Queue
eo: &Vicigi

en: Edit Track Details
eo: Redakti Trako-Detalojn

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
eo: %1 agordo

en: Bar width:
eo: Larĝo de breto:

en: %1 pixel | %1 pixels
eo[0]: %1 rastrumero
eo[1]: %1 rastrumeroj

en: Show fadebars:
eo: Montri dissolvoskalojn:

en: Bars fall speed:
eo: Falrapideco de skaloj:

en: Frequency range:
eo: Frekvenca gamo:

en: Sample size:
eo: Specimena grandeco:

en: Play Count
eo: Luda fojo

en: Score
eo: Poentoj

en: Last played
eo: Laste ludita

en: Never
eo: Neniam

en: Add label
eo: Aldoni etikedon

en: Remove label
eo: Forigi etikedon

en: Show in Media Sources
eo: Montri en Aŭdvidaĵaj Fontoj

en: Add to blacklist
eo: Aldoni al nigra listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
eo: Etikedoj

en: Reload
eo: Reŝargi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
eo: Agordoj

en: Labels: No track playing
eo: Etikedoj: Neniu trako ludanta

en: Labels: Fetching...
eo: Etikedoj: Alportante...

en: Labels: %1
eo: Etikedoj: %1

en: Labels for %1 by %2
eo: Etikedoj por %1 per %2

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

en: Blacklist Settings
eo: Nigralisto Agordoj

en: Replacement Settings
eo: Anstataŭaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
eo: Ne montri la sekvajn etikedojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
eo: Etikedoj kongruaj kun la artisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
eo: Etikedoj kongruaj kun la titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
eo: Etikedoj kongruaj kun la albumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
eo: Nigra Listo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
eo: Etikedaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
eo: Minimuma etikeda poentaro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
eo: Montri nur etikedojn kiuj estas taksitaj almenaŭ tiom alte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
eo: Maksimumaj etikedoj por montri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
eo: Ne montri pli ol tiom da etikedoj.
    Rimarku, ke personaj etikedoj ĉiam estos montrataj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
eo: Montri personajn etikedojn kun poentaro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
eo: Influas la tiparon de la personaj etikedoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
eo: Aŭtomate aldoni elŝutitajn etikedojn se neniu estas asignita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
eo: Aldoni nur etikedojn kiuj estas taksitaj almenaŭ tiom alte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
eo: Koloro por asignitaj etikedoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
eo: Koloro por etikeda fono:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
eo: Fiksas la etikedkolorojn laŭ la aktuala kolorskemo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
eo: Restarigi kolorojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
eo: Anstataŭigi elŝutitan etikedon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
eo: kun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
eo: Ĉi tio helpos vin konservi vian etikedkolekton pura anstataŭigante elŝutitajn etikedojn laŭ viaj preferoj.
    Ekz. "hip-hop" -> "hip-hop"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
eo: Elŝutita etikedo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
eo: Anstataŭaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
eo: Forigi la elektitan

en: Lyrics config
eo: Kantoteksto agordo

en: Font size:
eo: Grando de tiparo:

en: Text alignment:
eo: Teksta vicigo:

en: Align left
eo: Vicigi maldekstre

en: Align right
eo: Vicigi dekstre

en: Align center
eo: Vicigi centre

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Toggle auto scroll
eo: Baskuligi aŭtomatan rulumon

en: Reload lyrics
eo: Reŝargi kantotekston

en: No lyrics found
eo: Neniu kantoteksto trovita

en: Suggestions:
eo: Sugestoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
eo: Artisto:

en: Configure Playlist Info Applet
eo: Agordi Ludlistan Info-apleton

en: Width
eo: Larĝo

[ctx: %1 is the artist for which similars are currently shown]
en: Similar to <b>%1</b>
eo: Simila al <b>%1</b>

[ctx: Artist's listener and playcount from Last.fm]
en: %1 listeners<br>%2 plays
eo: %1 aŭskultantoj<br>%2 ludigoj

[ctx: Number of user's own scrobbles of an artist on Last.fm, appended to previous string if not 0]
en: <br>%1 plays by you
eo: <br>%1 ludigoj de vi

en: Songkick Concert Information
eo: Songkick Koncertaj Informoj

en: Concerts
eo: Koncertoj

en: Reload Songkick
eo: Reŝargi Songkick

en: Concert information is being fetched.
eo: Koncertaj informoj estas kolektataj.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
eo: Songkick ne povis esti elŝutita. Bonvolu kontroli vian interretan konekton: %1

en: There was no information found for this track
eo: Ne estis trovitaj informoj por ĉi tiu trako

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
eo: Reŝargi langetojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
eo: Reŝargi langetojn kun la sekvaj titolo kaj artisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
eo: Artisto

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
eo: Langetoj

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
eo: Reŝargi langetojn

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
eo: Langetoj: Alportante...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
eo: Neniuj langetoj por %1 de %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
eo: Langetoj: Akiri Eraron

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
eo: Langetoj: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
eo: Tabs Agordoj

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
eo: Reŝargi langetojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
eo: Nunaj Trakaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
eo: Preni langetojn por

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
eo: Gitaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
eo: Malaltaj

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
eo: langeto provizita de:

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Poste

[ctx: Disable automatic page changes when track changes in Wikipedia applet]
en: Don't change page automatically
eo: Ne ŝanĝi la paĝon aŭtomate

en: Track
eo: Trako

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
eo: Kopii Ligilon al Tondujo

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
eo: Kopii Bildon al Tondujo

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
eo: Ne eblas retrovi informojn pri Vikipedio: %1

en: No information found...
eo: Neniu informo trovita...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\)
eo: .*\(.*(artisto|grupo).*\)

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\)
eo: .*\(.*(komponisto|muzikisto).*\)

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
eo: .*\(.*(albumo|partituro|muziko).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
eo: .*\(.*(kanto|trako).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
eo: %1 necesas por serĉi Vikipedion.

en: Choose Language
eo: Elekti Lingvon

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
eo: Klaku por malfermi %1 en retumilo

en: Configure Applets...
eo: Agordi Apletojn...

en: &Context
eo: &Kunteksto

en: No labels found on Last.fm
eo: Neniuj etikedoj trovitaj ĉe Last.fm

en: Unable to retrieve from Last.fm
eo: Ne eblas preni de Last.fm

en: No connection to Last.fm
eo: Neniu konekto al Last.fm

en: ontour
eo: enturnea

en: dates
eo: datoj

en: Do not show under Various Artists
eo: Ne klasigi kiel diversajn artistojn

en: Show under Various Artists
eo: Klasigi kiel diversajn artistojn

en: %1 - Stopped %2
eo: %1 - Ĉesis %2

en: Playback Ended Markers
eo: Markiloj pri Reproduktado Finita

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
eo: Entuta Kolekto

en: Audio CD
eo: Sona KD

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
eo: Ogg Vorbis estas plene libera kaj senbalasta kunpremita sonformato, kiu estas perfekta por konservi vian kunpremitan muzikon en via komputilo. La sonkvalito estas iomete pli bona ol MP3 kun la sama bitrapideco. Notu, ke ne ĉiuj moveblaj ludantoj subtenas la formaton Ogg Vorbis.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
eo: FLAC estas senperda kunpremita sonformato libera de ajnaj patentoj aŭ licencaj kotizoj. Ĝi konservas perfektan KD-son-kvaliton reduktante la grandecon de dosiero je ĉirkaŭ 50%. Ĉar la dosiergrandeco estas multe pli granda ol Ogg Vorbis aŭ MP3, ĝi ne rekomendas se vi volas translokigi vian muzikon al poŝtelefono.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
eo: WAV estas baza, nekunpremita sondosierformato. Ĝi okupas multe da spaco sed konservas perfektan kvaliton. Ĝi estas ĝenerale ne rekomendita krom se vi scias kion vi faras. Se vi volas perfektan kvaliton, uzu FLAC anstataŭe.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
eo: MP3 estas la fakta normo en kunpremita audio kongrua kun preskaŭ ĉiuj porteblaj ludantoj. Ĝi estas tamen ne libera kaj ĝenerale ne rekomendita.

en: Audio CD settings - Amarok
eo: Agordoj de Audio-KD - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
eo: Disponeblaj formatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
eo: Altnivela

en: Loading remote collection from host %1
eo: Ŝargante fora kolekto de gastiganto %1

en: Music share at %1
eo: Muzika kundivido ĉe %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
eo: Ĝisdatigi la datumbazan skemon de Amarok. Bonvolu ne ĉesigi Amarok nun ĉar ĝi povas rezultigi datumbazan korupton.

en: Updating Amarok database schema
eo: Ĝisdatigi la datumbazan skemon de Amarok

en: Source track does not exist: %1
eo: Fonta trako ne ekzistas: %1

en: Could not create directory: %1
eo: Ne eblis krei dosierujon: %1

en: Transferring: %1
eo: Transdono: %1

en: Transcoding: %1
eo: Transkodigo: %1

en: Removing: %1
eo: Forigante: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
eo: <ul><li>%1</li></ul>En la plej multaj kazoj tio signifas, ke ne ĉiuj viaj trakoj estis importitaj.<br>Vidu <a href='http://userbase.kde.org/Amarok. /Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> por informoj pri duplikataj trakoj.

en: Errors During Collection Scan
eo: Eraroj Dum Kolekta Skanado

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
eo: Duplikatoj trovitaj, la dua dosiero estos ignorita:
    %1
    %2

en: &Configure Device
eo: A&gordi Aparaton

en: &Eject Device
eo: &Elĵeti Aparaton

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
eo: Realdoni orfigitajn kaj forgesi malnoviĝintajn trakojn

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
eo: Inicialigo sukcesa.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
eo: iTunes datumbazo sukcese skribita al %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
eo: Skribo de iTunes-datumbazo al %1 malsukcesis sen indiko de eraro

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
eo: Skribo de iTunes-datumbazo al %1 malsukcesis: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
eo: Malkonektita iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
eo: Nekonata Kolekto

en: Unknown Artist
eo: Nekonata artisto

en: Unknown track
eo: Nekonata trako

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
eo[0]: Malsukcesis prilabori unu trakon. (Pliaj informoj pri ĝi estas en la protokolo de senararigado de Amarok)
eo[1]: Malsukcesis prilabori %1 trakojn. (Pliaj informoj pri ĉi tiuj estas en la protokolo de senararigo de Amarok)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
eo: Farita solidigi iPod-dosierojn. %1 orfitaj trakoj kongruis kun malnoviĝintaj datumbazaj eniroj de iTunes, %2 malnoviĝintaj datumbazoj forigitaj, %3 orfigitaj trakoj aldonitaj reen al la iTunes datumbazo. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
eo[0]: Transigis unu trakon al %2.
eo[1]: Transigis %1 trakojn al %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
eo[0]: Transkodis unu trakon al %2.
eo[1]: Transkodis %1 trakojn al %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
eo[0]: Transdono ĉesigita. Sukcesis transdoni unu trakon.
eo[1]: Transdono ĉesigita. Sukcesis translokigi %1 trakojn.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
eo[0]: %2 Unu trako jam estis tie.
eo[1]: %2 %1 trakoj jam estis tie.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
eo: Transdonitaj Trakoj al %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
eo[0]: Unu trako sukcese translokiĝis, sed translokigo de iuj aliaj trakoj malsukcesis.
eo[1]: %1 trakoj sukcese translokiĝis, sed translokigo de iuj aliaj trakoj malsukcesis.

en: Transfer of tracks failed.
eo: Transdono de trakoj malsukcesis.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
eo[0]: Unu trako ne estis transdonita ĉar ĝi superus la kapablon de iPod.<br>
eo[1]: %1 trakoj ne estis transdonitaj ĉar ĝi superus la kapablon de iPod.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
eo: <i>Amarok rezervas %1 sur iPod por verkado de datumbazoj de iTunes.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
eo[0]: Unu trako ne estis kopiita ĉar ĝi ne estus ludebla - ĝia %2 formato estas nesubtenata.<br>
eo[1]: %1 trakoj ne estis kopiitaj ĉar ili ne estus ludeblaj - ili estas en nesubtenataj formatoj (%2).<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
eo[0]: Kopio/movo/transkodo de unu dosiero malsukcesis.<br>
eo[1]: Kopio/movo/transkodo de %1 dosieroj malsukcesis.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
eo[0]: Unu trako ne estis transdonita pro interna Amarok-eraro.<br>
eo[1]: %1 trakoj ne estis translokigitaj pro interna Amarok-eraro.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
eo: <i>Vi povas trovi detalojn en Amarok-sencimiga eligo.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
eo: La resto ne estis transdonita ĉar iPod-kolekto malaperis.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
eo: Erarkaŭzoj: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
eo[0]: Forigante unu trakon de iPod
eo[1]: Forigante %1 trakojn de iPod

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
eo: Legante trakojn de iPod

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
eo: Malfreŝaj trakoj

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
eo: Orfigitaj trakoj

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
eo: Malnoviĝintaj kaj/aŭ orfaj trakoj detektitaj sur %1. Vi povas solvi la situacion uzante la kolekton <b>%2</b>. Vi ankaŭ povas vidi la trakojn sub la langeto Konservitaj Ludlistoj.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
eo: Konekto al iPhone, iPad aŭ iPod touch malsukcesis.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
eo: Agordo de iPod-aparato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
eo: Nomo de iPod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
eo: Transkodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
eo: Modelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
eo: &Inicigu iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
eo: Informoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
eo: Generacio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
eo: Albumarto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
eo: Solvado de problemoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
eo: SysInfo-dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
eo: SysInfoExtended dosiero:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
eo: Ne povas analizi iTunes-datumbazon pro neraportita eraro.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
eo: Nerekonita modelo

en: iPod model was not recognized.
eo: iPod-modelo ne estis rekonita.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
eo: %1 familio uzas %2 dosieron por generi ĝustan datumbazan kontrolsumon.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
eo: %1 familio bezonas %2 dosieron por generi ĝustan datumbazan kontrolsumon.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
eo: %1 familio probable uzas hash-AB por generi ĝustan datumbazan kontrolsumon. libgpod (el versio 0.8.2) ne scias kiel komputi ĝin, sed provas dinamike ŝargi eksteran bibliotekon libhashab.so por fari ĝin.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
eo: Aŭtodetekti (%1 dosiero(j) ĉeestas)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
eo: Subtenita

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
eo: Ne subtenata

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
eo: Prezenti

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
eo: <b>Ne trovita</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
eo: Ne necesa

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
eo: <b>%1</b><br><br>Kiel sekureca mezuro, Amarok <i>rifuzos fari ajnajn skribojn</i> al iPod. (modifante iTunes-datumbazon povus igi ĝin aspekti malplena el la aparata vidpunkto)<br>Vidu <a href='%2'>README.overview</a> dosieron el libgpod-fontodeponejo por pliaj informoj.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
eo: <b>%1</b><br><br>Supra problemo malhelpas Amarok uzi vian iPod. Vi povas provi rekrei kritikajn dosierujojn kaj dosierojn de iPod (inkluzive de iTunes-datumbazo) uzante la <b>%2</b>-butonon sube.<br><br> Komenci iPod-on <b>detruas iPod-trakon kaj foto-datumbazon</b>, tamen ĝi ne devus forigi iujn ajn trakojn. La trakoj iĝos orfoj.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
eo: Malsukcesis skribi SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
eo: Malsukcesis verki SysInfo-dosieron pro neraportita eraro

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
eo: Ne povas pravalorigi iPod pro neraportita eraro.

en: Copying Tracks Failed
eo: Kopiado de Trakoj Malsukcesis

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
eo: Trakoj ne kopiitaj: la aparato jam estas kopiita al

en: Unsupported format: %1
eo: Nesubtenata formato: %1

en: Already on device
eo: Jam sur la aparato

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
eo: Trakoj ne kopiitaj: la aparato jam havas ĉi tiujn trakojn

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
eo: Trakoj ne kopiitaj: la aparato havas nesufiĉan spacon

en: Transferring Tracks to Device
eo: Transdono de Trakoj al Aparato

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
eo[0]: %1 trako malsukcesis kopii al la aparato
eo[1]: %1 trakoj ne sukcesis kopii al la aparato

en: The track failed to copy to the device
eo: La trako malsukcesis kopii al la aparato

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
eo[0]: Trakoj ne forigitaj:
eo[1]: Trakoj ne forigitaj:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
eo[0]: La forigado de trako fiaskis.
eo[1]: La forigado de trakoj fiaskis.

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
eo: %1 trakoj jam estas forigitaj de la aparato.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
eo[0]: Forigante Trakon de Aparato
eo[1]: Forigante Spurojn de Aparato

en: &Disconnect Device
eo: &Malkonekti Aparaton

en: Media Device playlists
eo: Aŭdvidaĵa Aparato ludlistoj

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
eo: Podkastoj pri %1

en: Could not connect to MTP Device
eo: Ne eblis konektiĝi al la MTP disponaĵo

en: Could not copy track from device.
eo: Ne eblis kopii la trakon el la disponaĵo.

en: Unknown Album
eo: Nekonata albumo

en: Unknown Genre
eo: Nekonata ĝenro

en: Could not delete item
eo: Ne eblis forigi la eron

en: Delete failed
eo: La forigado fiaskis

en: Could not save playlist.
eo: Ne eblis konservi la ludliston.

en: Playdar Collection
eo: Playdar Kolekto

en: Source collection removed
eo: Fontkolekto forigita

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
eo: Klasika

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun trakon? Ĝi estos forigita de %2 kaj de suba konserva medio.
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiujn %1 trakojn? Ili estos forigitaj de %2 kaj de suba konserva medio.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
eo[0]: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiun trakon al la rubujo? Ĝi estos forigita de %2.
eo[1]: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiujn %1 spurojn al la rubujo? Ili estos forigitaj de %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
eo[0]: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiun trakon? Ĝi estos renomita kaj la originalo forigita.
eo[1]: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiujn %1 spurojn? Ili estos renomitaj kaj la originaloj forigitaj.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
eo: Movi dosierojn

[ctx: rename files button]
en: &Rename
eo: &Renomi

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
eo[0]: Estis problemo kaj ĉi tiu trako ne povis esti forigita. Certiĝu, ke la dosierujo estas skribebla.
eo[1]: Estis problemo kaj %1 trakoj ne povis esti forigitaj. Certiĝu, ke la dosierujo estas skribebla.

en: Unable to remove tracks
eo: Ne eblas forigi trakojn

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
eo: La kolekto ne havas sufiĉe da libera spaco disponebla aŭ ne estas skribebla.

en: Do you want to remove empty folders?
eo: Ĉu vi volas forigi malplenajn dosierujojn?

en: Remove empty folders?
eo: Ĉu forigi malplenajn dosierujojn?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
eo: %1 (%2 per %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
eo: %1 (de %2)

en: today
eo: hodiaŭ

en: last week
eo: lasta semajno

en: last month
eo: pasintmonate

en: two months ago
eo: antaŭ du monatoj

en: three months ago
eo: antaŭ tri monatoj

en: Trash
eo: Rubujo

en: Moving to trash: %1
eo: Movo al rubujo: %1

en: &Delete Episode
eo: &Forigi Epizodon

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiun epizodon?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiujn %1 epizodojn?

en: Yes, delete from %1.
eo: Jes, forigi el %1.

en: &Delete Channel and Episodes
eo: &Forigi Kanalon kaj Epizodojn

en: &Activate This Collection
eo: &Aktivigi Ĉi tiun Kolekton

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
eo: Dosiero <i>%1</i> sugestas, ke ni uzu <i>%2</i> kiel muzikan dosierujon en la aparato, sed ĝi ne ekzistas. Refalo al <i>%3</i> anstataŭe

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
eo: %1 (ne aktivigita)

en: Configure USB Mass Storage Device
eo: Agordu USB-Aparaton pri Amasa Konservado

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
eo[0]: Forigante unu trakon de %2
eo[1]: Forigante %1 trakojn de %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
eo: Agordo de USB-Amasa Konservado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
eo: Uzi aŭtomate kiam konektite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
eo: Muziko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
eo: Muzika dosierujo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
eo: Dosiernomskemo de trakoj aldonitaj al la aparato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
eo: Podkasta dosierujo:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
eo: Suba ludlisto estas malplena

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
eo: Kiam Amarok estis laste fermita, ĉi tiu trako estis ĉe %1, sed Amarok ne plu povas trovi ĉi tiun trakon en la dosiersistemo aŭ en iu ajn el viaj kolektoj. Vi povas provi konekti la aparaton sur kiu ĉi tiu trako povus esti.

en: Stream (%1)
eo: Fluo (%1)

en: Url is not a local file
eo: Url ne estas loka dosiero

en: Could not create a temporary file to download playlist.
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron por elŝuti ludliston.

en: Downloading remote playlist
eo: Elŝutante foran ludliston

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
eo: Ne povas legi ludliston de %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
eo: La uzata dosiera etendo ne validas por ludlistoj.

en: Unknown playlist format
eo: Nekonata ludlisto-formato

en: Playlist_%1
eo: Ludlisto_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
eo: Podkasta Epizoda Dosiernomo Agordo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
eo: Podkasto Dosiernomo Aranĝo Agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
eo: Specifita de podkasta kanalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
eo: propra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
eo: Disponeblaj kampoj : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
eo: Podkasta agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
eo: Konserva Loko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
eo: Kiam ĝi estas markita, Amarok aŭtomate skanos la podkaston por ĝisdatigoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
eo: Aŭtomate esplori pri ĝisdatigaĵoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
eo: Media elŝuto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
eo: Elŝuti aŭdvidaĵaron tuj kiam ĝi fariĝas disponebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
eo: Elŝuti kiam ha&vebla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
eo: Aŭdvidaĵaro devas esti eksplicite elŝutita, alie la podkasto estos ludata de la fora servilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
eo: Fluigi aŭ elŝuti laŭ&pete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
eo: Se ŝaltita, Amarok forĵetos la malnovajn podkastaĵojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
eo: Limigi &nombron da epizodoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
eo: Konservi maksimume:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
eo: La maksimuma nombro da podkastaj eroj por konservi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
eo: La RSS-fluo kaj la etikedoj en la elŝutita dosiero foje ne enhavas la samajn informojn. Skribi la etikedojn certigas, ke la informoj en la ludlisto kaj sur aŭdvidaĵaj aparatoj estos la sama kiel en la feed.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
eo: Skribi informojn pri fluo al etikedoj post elŝuto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
eo: Epizoda Dosiernomo Agordo

[ctx: change options]
en: Configure %1
eo: Agordi %1

en:  Item |  Items
eo[0]:  Ero
eo[1]:  Eroj

en: Podcast
eo: Podkasto

en: &Update All Channels
eo: Ĝisdatigi Ĉi&ujn Kanalojn

en: &Configure General Settings
eo: Agor&di Ĝeneralajn Metojn

en: &Export subscriptions to OPML file
eo: &Eksporti abonojn al OPML-dosiero

en: &Configure
eo: &Agordi

en: &Remove Subscription
eo: Fo&rigi Abonon

en: &Update Channel
eo: Ĝisdatig&u Kanalon

en: &Download Episode
eo: &Elŝuti Epizodon

en: &Delete Downloaded Episode
eo: Forigi Elŝutitan Epizo&don

en: &Write Feed Information to File
eo: &Skribi Informojn pri Fluo al Dosiero

en: &Keep downloaded file
eo: &Konservi elŝutitan dosieron

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
eo: Baskuligi la "konservi" elŝutitan dosierstaton de ĉi tiu podkasta epizodo. Elŝutitaj dosieroj kun ĉi tiu stato ne estus forigitaj eĉ se ni aplikas purigon.

en: Already subscribed to %1.
eo: Jam abonis %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
eo: ĉiujn

en:  minute |  minutes
eo[0]:  minuton
eo[1]:  minutojn

en: Configure Local Podcasts
eo: Agordi Lokajn Podkastojn

en: Move Podcasts
eo: Movi Podkastojn

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
eo: Ĉu vi volas movi ĉiujn elŝutitajn epizodojn al la nova loko?

en: Select file for OPML export
eo: Elekti dosieron por OPML-eksporto

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas malaboni de "%1"?

en: Delete downloaded episodes
eo: Forigi elŝutitajn epizodojn

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
eo[0]: Estas ankoraŭ podkast-elŝuto en progreso
eo[1]: Estas ankoraŭ %1 podkast-elŝutoj en progreso

en: Cancel Download and Quit.
eo: Nuligi Elŝuton kaj Ĉesi.

en: Unable to save podcast episode file to %1
eo: Ne eblis konservi la podkastaĵon al %1

en: Downloading Podcast Media
eo: Elŝutante podkastan medion

en: Downloading Podcast "%1"
eo: Elŝutante podkaston "%1"

en: Local Podcasts
eo: Lokaj podkastoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
eo: Aŭtomata ĝisdatigo:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
eo: malŝaltita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
eo: Baza dosierujo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Baza dosierujo por ĉiuj novaj podkastaj kanaloj.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kiam podkasta kanalo estas aldonita <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic ;">&lt;channel name&gt;</span> estas uzata kiel la elŝuta dosierujo.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin -right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ĉi tio povas esti ŝanĝita por ĉiu kanalo individue.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
eo: Baza dosierujo por ĉiuj novaj podkastaj kanaloj.
    Kiam podkasta kanalo estas aldonita <baza dosierujo>/<kanala nomo> estas uzata kiel elŝuta dosierujo.
    Ĉi tio povas esti ŝanĝita por ĉiu kanalo individue.

en: The configured database plugin could not be loaded.
eo: La agordita datumbaza kromaĵo ne povis esti ŝargita.

en: Organize tracks
eo: Organizi trakojn

en: Transcode and organize tracks
eo: Transkodi kaj organizi trakojn

en: Move tracks
eo: Movi trakojn

en: Transcode and move tracks
eo: Transkodi kaj movi trakojn

en: Copy tracks
eo: Kopii trakojn

en: Transcode and copy tracks
eo: Transkodi kaj kopii trakojn

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
eo[0]: Organizante unu trakon
eo[1]: Organizante %1 trakojn

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
eo[0]: Transkodigante kaj organizante unu trakon
eo[1]: Transkodigante kaj organizante %1 trakojn

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
eo[0]: Movante unu trakon al %2
eo[1]: Movante %1 trakojn al %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
eo[0]: Transkodigante kaj movante unu trakon al %2
eo[1]: Transkodigante kaj movante %1 trakojn al %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
eo[0]: Kopiante unu trakon al %2
eo[1]: Kopiante %1 trakojn al %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
eo[0]: Transkodigante kaj kopiante unu trakon al %2
eo[1]: Transkodigante kaj kopiante %1 trakojn al %2

en: No network connection
eo: Neniu retkonekto

en: File does not exist
eo: Dosiero ne ekzistas

en: Not a file
eo: Ne dosiero

en: No read permissions
eo: Neniuj legaj permesoj

en: Unknown Composer
eo: Nekonata Komponisto

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
eo: io ajn

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
eo: Dosiernomo

[ctx: Track field name]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: Track field name]
en: Artist
eo: Artisto

[ctx: Track field name]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: Track field name]
en: Genre
eo: Ĝenro

[ctx: Track field name]
en: Composer
eo: Komponisto

[ctx: Track field name]
en: Year
eo: Jaro

[ctx: Track field name]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: Track field name]
en: Track Number
eo: Traka numero

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
eo: Diska numero:

[ctx: Track field name]
en: Length
eo: Longo

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
eo: Bitrapideco

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
eo: Specimenkvanto

[ctx: Track field name]
en: File Size
eo: Dosiera grandeco

[ctx: Track field name]
en: Format
eo: Formato

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
eo: Aldonita al Kolekto

[ctx: Track field name]
en: Score
eo: Poentoj

[ctx: Track field name]
en: Rating
eo: Noto

[ctx: Track field name]
en: First Played
eo: Unue ludita

[ctx: Track field name]
en: Last Played
eo: Lasta ludita

[ctx: Track field name]
en: Playcount
eo: Ludfojo

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
eo: Unika Id

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
eo: Trako Gajno

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
eo: Albuma Gajno

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
eo: Albuma artisto

[ctx: Track field name]
en: Label
eo: Etikedo

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
eo: Laste Modifita

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
eo: Paroloj

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
eo: io ajn

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
eo: dosiernomo

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
eo: titolo

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
eo: artisto

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
eo: albumo

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
eo: ĝenro

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
eo: komponisto

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
eo: jaro

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
eo: Komento

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
eo: traknumero

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
eo: disknumber

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
eo: longeco

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
eo: specimenfrekvenco

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
eo: dosiergrandeco

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
eo: formato

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
eo: aldonis

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
eo: poentaro

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
eo: taksado

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
eo: unualudo

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
eo: lasta ludado

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
eo: ludkalkulo

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
eo: unikaid

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
eo: trakgajno

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
eo: albumartisto

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
eo: etikedo

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
eo: modifita

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
eo: kantotekstoj

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
eo[0]: %1 tago,
eo[1]: %1 tagoj,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
eo[0]: %1 jaro
eo[1]: %1 jaroj

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
eo[0]: %1 monato
eo[1]: %1 monatoj

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
eo[0]: %1 tago
eo[1]: %1 tagoj

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
eo[0]: %1 horo
eo[1]: %1 horoj

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
eo[0]: %1 minuto
eo[1]: %1 minutoj

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

en: Importing podcast channel from %1
eo: Importante podkastan kanalon el %1

en: Updating podcast channel
eo: Ĝisdatigas podkastan kanalon

en: Updating "%1"
eo: Ĝisdatigante "%1"

en: Importing podcast from %1 failed with error:
eo: Importado de podkasto el %1 malsukcesis kun eraro:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
eo: Ĝisdatigi podkaston de %1 malsukcesis kun eraro:

en: Updating "%1" failed with error:
eo: Ĝisdatigo de "%1" malsukcesis kun eraro:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
eo: Dum analizo de %1, oni atendis fluon sed HTML-paĝo estis ricevita.
    Ĉu vi enigis la ĝustan URL?

en: Feed has an unknown type: %1
eo: Fluo havas nekonatan tipon: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
eo: %1 ne estas RSS-versio 2.0-fluo.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
eo: %1 ne estas valida RSS-versio 1.0-fluo.

en: %1 is not a valid Atom feed.
eo: %1 ne estas valida Atom-fluo.

en: Alternative Enclosures:
eo: Alternativaj ĉemetaĵoj:

en: unknown type
eo: nekonata tipo

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: One week ago | %1 weeks ago
eo[0]: Unu semajno antaŭe
eo[1]: %1 semajnoj antaŭe

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: One day ago | %1 days ago
eo[0]: Antaŭ unu tago
eo[1]: Antaŭ %1 tagoj

en: One hour ago | %1 hours ago
eo[0]: Antaŭ unu horo
eo[1]: Antaŭ %1 horoj

en: One minute ago | %1 minutes ago
eo[0]: Unu minuto antaŭe
eo[1]: %1 minutoj antaŭe

en: Within the last minute
eo: Dum la lasta minuto

en: The future
eo: La futuro

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
eo: Malplena Ludlisto (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
eo: Diversaj Trakoj (%1)

en: Unknown Artist(s)
eo: Nekonata(j) artisto(j)

en: Unknown Album(s)
eo: Nekonata(j) albumo(j)

en: Various Albums
eo: Diversaj Albumoj

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
eo: La bitrapideco estas mezuro de la kvanto da datumoj uzataj por reprezenti sekundon de la sontrako.<br>La kodigilo uzata de Amarok funkcias pli bone kun konstanta bitrapideco.<br>VBR estas eksperimenta kaj verŝajne ricevas eĉ pli malbonajn rezultojn ol la CBR.<br>Tial, la mezuro de bitrateco en ĉi tiu glitilo estas sufiĉe preciza takso de la bitrapideco de la kodita trako.<br>La kodigilo estas travidebla je 128kbps por la plej multaj specimenoj testitaj kun artefaktoj aperantaj nur en ekstremaj kazoj.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
eo: Bitrate-celo por konstanta bitrapida kodado

en: Smaller file
eo: Pli malgranda dosiero

en: Better sound quality
eo: Pli bona sonkvalito

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
eo: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) estas patentita perda kodeko por cifereca audio.<br>AAC ĝenerale atingas pli bonan sonkvaliton ol MP3 ĉe simila. bitrapidecoj. Ĝi estas racia elekto por la iPod kaj iuj aliaj porteblaj muzikludiloj.

en: Apple Lossless
eo: Apple Senperdo

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
eo: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) estas sonkodeko por senperda kunpremado de cifereca muziko.<br>Rekomendita nur por Apple-muzikludantoj kaj ludiloj kiuj ne subtenas FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
eo: La <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>kunpremnivelo</a> estas entjera valoro inter 0 kaj 8 kiu reprezentas la kompromison inter dosiergrandeco kaj kunpremadrapideco dum kodado per <b>FLAC. </b>.<br/> Agordi la kunpreman nivelon al <b>0</b> donas la plej mallongan kunpreman tempon sed generas kompare grandan dosieron<br/>Aliflanke, kunprema nivelo de <b>8 </b> faras kunpremadon sufiĉe malrapida sed produktas la plej malgrandan dosieron.<br/>Rimarku, ke ĉar FLAC estas laŭdifine senperda kodeko, la aŭdkvalito de la eligo estas ĝuste la sama sendepende de la kunprema nivelo.<br/>Ankaŭ , niveloj super <b>5</b> draste pliigas kunpremtempon sed kreas nur iomete pli malgrandan dosieron, kaj ne estas rekomenditaj.

en: Compression level
eo: Kunprema nivelo

en: Faster compression
eo: Pli rapida kunpremo

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
eo: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) estas malferma kaj senpaga kodeko por senperda kunpremado de cifereca muziko.<br>Se vi deziras por konservi vian muzikon sen kompromisi aŭdkvaliton, FLAC estas bonega elekto.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
eo: La bitrapideco estas mezuro de la kvanto de datumoj uzataj por reprezenti sekundon de la sontrako.<br>La <b>MP3</b> kodilo uzata de Amarok subtenas <a href=http://en.wikipedia. org/wiki/MP3#VBR>ŝanĝebla bitrate (VBR)</a> agordo, kio signifas, ke la bitrate-valoro fluktuas laŭ la trako surbaze de la komplekseco de la sonenhavo. Pli kompleksaj intervaloj de datenoj estas ĉifritaj kun pli alta bitrapideco ol malpli kompleksaj; ĉi tiu aliro donas entute pli bonan kvaliton kaj pli malgrandan dosieron ol havi konstantan bitrapidecon tra la trako.<br>Tial, la mezuro de bitrateco en ĉi tiu glitilo estas nur takso de la meza bitrapideco de la kodita trako.<br><b >160kb/s</b> estas bona elekto por muziko aŭskulti sur portebla ludilo.<br/>Io sub <b>120kb/s</b> povus esti malkontentiga por muziko kaj io super <b>205kb/s. </b> estas verŝajne troa.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
eo: Atendita meza bitrapideco por ŝanĝiĝema bitrapida kodado

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
eo: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) estas patentita cifereca sonkodeko uzanta formon de perda kunpremado de datumoj.<br>Malgraŭ sia mankoj, ĝi estas ofta formato por konsumanta aŭdkonservado, kaj estas vaste subtenata sur porteblaj muzikludiloj.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
eo: La bitrapideco estas mezuro de la kvanto de datumoj uzataj por reprezenti sekundon de la sontrako.<br>La <b>Opus</b>-kodigilo uzata de Amarok subtenas <a href=http://en.wikipedia. org/wiki/Variable_bitrate>variabla bitrate (VBR)</a> agordo, kio signifas, ke la bitrate-valoro variadas laŭ la trako surbaze de la komplekseco de la sonenhavo. Pli kompleksaj intervaloj de datenoj estas ĉifritaj kun pli alta bitrapideco ol malpli kompleksaj; ĉi tiu aliro donas entute pli bonan kvaliton kaj pli malgrandan dosieron ol havi konstantan bitrapidecon tra la trako.<br>Tial, la mezuro de bitrateco en ĉi tiu glitilo estas nur takso de la meza bitrapideco de la kodita trako.<br><b>128kb/s</b> estas bona elekto por muziko aŭskulti sur portebla ludilo.<br/>Io sub <b>100kb/s</b> povus esti malkontentiga por muziko kaj io super <b>256kb/s. </b> estas verŝajne troa.

en: Opus
eo: Verko

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
eo: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> estas sen patenta cifereca sonkodeko uzanta formon de perda kunpremado de datumoj.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
eo: La bitrapideco estas mezuro de la kvanto de datumoj uzataj por reprezenti sekundon de la sontrako.<br>La <b>Vorbis</b> kodilo uzata de Amarok subtenas <a href=http://en.wikipedia. org/wiki/Vorbis#Technical_details>variabla bitrateco (VBR)</a> agordo, kio signifas, ke la bitrapida valoro variadas laŭ la trako surbaze de la komplekseco de la sonenhavo. Pli kompleksaj intervaloj de datenoj estas ĉifritaj kun pli alta bitrapideco ol malpli kompleksaj; ĉi tiu aliro donas entute pli bonan kvaliton kaj pli malgrandan dosieron ol havi konstantan bitrapidecon tra la trako.<br>La Vorbis-kodigilo uzas kvalitan takson "-q parametro" inter -1 kaj 10 por difini certan atendatan sonkvalitan nivelon. La bitrateco en ĉi tiu glitilo estas nur malglata takso (provizita de Vorbis) de la meza bitrapideco de la kodita trako donita q valoron. Fakte, kun pli novaj kaj pli efikaj Vorbis-versioj la reala bitrapideco estas eĉ pli malalta.<br><b>-q5</b> estas bona elekto por muziko aŭskulti sur portebla ludilo.<br/>Ĉio malsupre <b> -q3</b> povus esti malkontentiga por muziko kaj io super <b>-q8</b> verŝajne estas troa.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
eo: Kvalita takso por ŝanĝiĝema bitrapida kodado

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
eo: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> estas malferma kaj senpaga sonkodeko por perda sonkunpremado.<br>Ĝi produktas pli malgrandajn dosierojn ol MP3 je ekvivalento aŭ pli alta kvalito. Ogg Vorbis estas ĉiuflanka bonega elekto, precipe por porteblaj muzikludantoj, kiuj subtenas ĝin.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
eo: La bitrapideco estas mezuro de la kvanto de datumoj uzataj por reprezenti sekundon de la sontrako.<br>Pro la limigoj de la proprieta <b>WMA</b> formato kaj la malfacileco de inversa inĝenierado de propra kodilo, la WMA-kodigilo uzata de Amarok agordas <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>konstantan bitrapidecon (CBR)</a>.<br>Tial, la bitrate mezuro en ĉi tiu glitilo estas sufiĉe preciza takso de la bitrapideco de la kodita trako.<br><b>136kb/s</b> estas bona elekto por muziko aŭskulti sur portebla ludilo.<br/>Io sub <b>112kb. /s</b> povus esti malkontentiga por muziko kaj io super <b>182kb/s</b> verŝajne estas troa.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
eo: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) estas proprieta kodeko evoluigita de Microsoft por perda sonkunpremo.<br>Rekomendita nur por porteblaj muzikludiloj kiuj ne subtenas Ogg Vorbis.

en: Invalid
eo: Nevalida

en: Just Copy
eo: Nur Kopii

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
eo: Ĉiuj Trakoj al %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
eo: Ne-%1 Trakoj al %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
eo: Kiam Necesas al %1

en: Fetching Cover
eo: Elprenante jaketon

en: There was an error communicating with cover provider: %1
eo: Okazis eraro dum komunikado kun kovroprovizanto: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
eo: Sukcese prenita kovrilo por '%1'.

en: Fetching cover for '%1' failed.
eo: Prenado de kovrilo por '%1' malsukcesis.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
eo: Nuligis preni kovrilon por '%1'.

en: Unable to find a cover for '%1'.
eo: Ne eblas trovi kovrilon por '%1'.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
eo[0]: Elpreni jaketon
eo[1]: Elpreni jaketojn

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
eo[0]: Ekpreni la artaĵon por ĉi albumo
eo[1]: Ekpreni la artaĵon por %1 albumoj

en: Display Cover
eo: Montri Kovrilon

en: Display artwork for this album
eo: Montri artaĵojn por ĉi tiu albumo

en: Unset Cover | Unset Covers
eo[0]: Sen jaketo
eo[1]: Sen jaketo

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
eo[0]: Forigi artaĵon por ĉi albumo
eo[1]: Forigi artaĵon por %1 albumoj

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi tiun jaketon el la kolekto?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi tiujn %1 jaketojn el la kolekto?

en: Set Custom Cover
eo: Agordi Propran Kovrilon

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
eo[0]: Meti propran artaĵon por ĉi tiu albumo
eo[1]: Meti propran artaĵon por ĉi tiuj %1 albumoj

en: Select Cover Image File
eo: Elektu jaketan bilddosieron

en: Finding cover for
eo: Trovi kovrilon por

en: Enter Custom Search
eo: Enigi Propran Serĉon

en: Google
eo: Guglo

en: Discogs
eo: Diskogoj

en: Sort by size
eo: Ordigi laŭ grandeco

en: Cover Image Save Location
eo: Kovrilbilda Konservejo

en: Sorry, the cover could not be saved.
eo: Pardonu, la kovrilo ne povis esti konservita.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
eo: Pardonu, la kovrilbildo ne povis esti prenita.

en: Fetching Large Cover
eo: Alportante Grandan Kovron

en: Download Progress
eo: Elŝuta Progreso

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Search
eo: Serĉi

en: Search For More Results
eo: Serĉi Pliajn Rezultojn

en: No Images Found
eo: Neniuj Bildoj Trovitaj

en: 1 Image Found | %1 Images Found
eo[0]: 1 Bildo Trovita
eo[1]: %1 Bildoj Trovitaj

en: Notes
eo: Notoj

[ctx: @item::intable]
en: Artist
eo: Artisto

[ctx: @item::intable]
en: Country
eo: Lando

[ctx: @item::intable]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
eo: Formato

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
eo: Alteco

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
eo: Liberigita

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
eo: Larĝo

[ctx: @item::intable URL]
en: link
eo: ligilo

[ctx: @item::intable]
en: URL
eo: Retadreso

en: Cover Manager
eo: Jaketa administrilo

en: Albums By
eo: Albumoj de

en: All Artists
eo: Ĉiuj artistoj

en: Enter search terms here
eo: Enmetu la serĉaĵon ĉi tie

en: All Albums
eo: Ĉiuj albumoj

en: Albums With Cover
eo: Albumoj kun jaketo

en: Albums Without Cover
eo: Albumoj sen jaketo

en: Fetch Missing Covers
eo: Elpreni la mankantajn jaketojn

en: Fetching
eo: Alportante

en: Loading
eo: Ŝargante

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
eo: Finiĝis.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
eo[0]:  Kovrilo ne trovita
eo[1]:  <b>%1</b> kovriloj ne trovitaj

en: Fetching cover for %1 - %2...
eo: Elprenante jaketon por %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
eo: Elprenante jaketon por %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
eo[0]: Elprenante 1 jaketon:
eo[1]: Elprenante <b>%1</b> jaketojn... :

en: 1 fetched | %1 fetched
eo[0]: %1 venigita
eo[1]: %1 venigitaj

en: 1 not found | %1 not found
eo[0]: 1 ne trovita
eo[1]: %1 ne trovitaj

en: Connecting...
eo: Konektante...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
eo[0]: 1 rezulto por "%2"
eo[1]: %1 rezultoj por "%2"

en: 1 album | %1 albums
eo[0]: %1 albumo
eo[1]: %1 albumoj

en: %1 by %2
eo: %1 per %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
eo[0]: %2 - ( <b>1</b> sen kovrilo )
eo[1]: %2 - ( <b>%1</b> sen kovrilo )

en: Cover Image
eo: Jaketa bildo

en: No Artist
eo: Nenia artisto

en: Cover View
eo: Kovrilvido

en: Could not open file "%1".
eo: Ne eblis malfermi dosieron "%1".

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
eo: Eniga dosiero produktita de amarokcollectionscanner.<br>Vidu <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.

en: Input file
eo: Enigdosiero

en: Full rescan
eo: Plena reskanado

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
eo: Reskani vian tutan kolekton. Ĉi tio <i>ne</i> forigos ajnajn statistikojn.

en: Import batch file...
eo: Staplodosiero por enportado...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
eo: Importi kolekton el dosiero produktita de amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
eo: &Skani dosierujojn rekursie (postulas plenan reskanadon se lastatempe markita)

en: &Watch folders for changes
eo: &Rigardadi la dosierujojn pri ŝanĝoj

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
eo: Se ŝaltita, Amarok legos ĉiujn subdosierujojn.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
eo: Se elektite, la kolektodosierujoj estos rigardataj por ŝanĝoj.
    La observanto ne rimarkos ŝanĝojn malantaŭ simbolaj ligiloj.

en: Rescan '%1'
eo: Reskani '%1'

en: Import Collection
eo: Import Kolekto

en: Import configuration
eo: Importi agordon

en: Migrating
eo: Migrado

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
eo: <b><font color='red'>Malsukcesis:</font></b> Neniuj trakoj estis importitaj

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
eo[0]: <b><font color='green'>Sukceso:</font></b> Importis %1 trakon
eo[1]: <b><font color='green'>Sukceso:</font></b> Importis %1 trakojn

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
eo: <b><font color='red'>Malsukcesis:</font></b> Ne eblas importi statistikojn

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
eo: <b><font color='red'>Eraro:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
eo: Enportis <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
eo: Enportis <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
eo: Enportis <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
eo: Forĵetis <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
eo: Enportis <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;de %2<br/>&nbsp;&nbsp;al %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
eo: Enportis <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp; de %3<br/>&nbsp;&nbsp;al %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
eo: Enportis <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;de %4<br/>&nbsp;&nbsp;al %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
eo: Multoblaj ambiguaj kongruoj trovitaj por <b><font color='red'>%1</font></b>, estas forĵetitaj.

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al la poŝo

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
eo: %1 Diagnozo

[ctx: Usage]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Usage]
en: No
eo: Ne

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
eo: %1 Diagnozo
    
    Ĝeneralaj Informoj:
       %1 Versio: %2
       Versio de KDE Frameworks: %3
       Qt Versio: %4
       Versio de Phonon: %5
       Funkcio de Fonon: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
eo: Ebligitaj Skriptoj:
    %1
    Ebligitaj Kromaĵoj:
    %2
    Ebligitaj Apletoj:
    %3

en: AND
eo: KAJ

en: OR
eo: AŬ

en: Simple text
eo: Simpla teksto

en: Edit Filter
eo: Redakti la filtrilon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
eo: Kondiĉo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
eo: inversigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
eo: kaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
eo: aŭ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
eo: Serĉa filtrilo

en: Configure Equalizer
eo: Agordu Ekvalizilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
eo: Aktiva

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
eo: Antaŭagordoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
eo: Listo de disponeblaj ekvalizilaj antaŭaj agordoj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
eo: Konservi ŝanĝojn de nun elektita antaŭmeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
eo: Konservi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
eo: Forigi nun elektitan antaŭdifinilon. Ne havebla por enkonstruitaj antaŭdifiniloj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
eo: Restarigi elektitan antaŭdifinitan agordon al defaŭlta aŭ al la laste konservita ŝanĝo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
eo: Restarigi al Defaŭlta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
eo: Bandoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
eo: Antaŭamplilo

en: Choose Best Matches
eo: Elekti Plej Bonajn Kongruojn

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
eo: Uzu la plej altan rezulton por ĉiu nedecidita trako. Alternative, vi povas klaki sur <b>Elektu Plej Bonajn Kongruojn de Ĉi tiu Albumo</b> en la kunteksta menuo de bona sugesto; ĝi povas doni eĉ pli bonajn rezultojn ĉar ĝi malhelpas miksi malsamajn albumeldonojn kune.

en: Clear Choices
eo: Klaraj Elektoj

en: Clear all choices, even manually made ones.
eo: Forigi ĉiujn elektojn, eĉ permane faritajn.

en: Collapse Chosen
eo: Malvastigi Elektitan

en: Expand Unchosen
eo: Vastigu Neelektita

en: Expand All
eo: Etendi ĉiujn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
eo: Ĝisdatigi etikedojn por markitaj trakoj kaj eliro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
eo: &Ĝisdatigi Etikedojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
eo: Eliri sen konservi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: %1 or %2
eo: %1 aŭ %2

en: The Album Artist
eo: La Albumartisto

en: The Artist
eo: La Artisto

en: Artist's Initial
eo: Artista Inicialo

en: File Extension of Source
eo: Dosiera Etendo de Fonto

en: Track Number
eo: Traka numero

en: You can use the following tokens:
eo: Vi povas uzi la jenajn ĵetonojn:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
eo: Se vi ĉirkaŭas sekciojn de teksto kiuj enhavas ĵetonon per buklaj krampoj, tiu sekcio estos kaŝita se la ĵetono estas malplena.

en: Original: %1
eo: Originalo: %1

en: Preview: %1
eo: Antaŭrigardo: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
eo: Estas dosiernomo konflikto, ekzistantaj dosieroj estos anstataŭitaj.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
eo: Estas dosiernomo konflikto, ekzistantaj dosieroj ne estos ŝanĝitaj.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
eo: Organizi dosierojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
eo: Baza dosierujo sub kiu meti dosierojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
eo: Dosierujo de la k&olekto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
eo: La kolekto dosierujo al kiu la dosieroj estos translokigitaj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
eo: <html>Montri/kaŝi pliajn regilojn por specifi celajn trakvojojn surbaze de iliaj metadatenoj.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
eo: Elektebloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
eo: Cela antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
eo: Se markite, anstataŭigu dosierojn de la sama nomo sen demandi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Marku ĉi tion por anstataŭigi dosierojn de la sama nomo aŭtomate. <span style=" font-style:italic;">(Averto: Superskribo ne estas malfarebla)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
eo: Anstataŭigi la ce&lon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
eo: Signa anstataŭigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
eo: Se ŝaltita, konvertas la spacojn al substrekojn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
eo: Se markite, ĉiuj spacoj estos anstataŭigitaj per substrekoj en la dosiernomoj. Se ne, spacoj estos lasitaj kiel ili estas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
eo: Anstataŭigi spacojn per s&ubstrekoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
eo: Se markite, aldonu ', La' al la nomoj de la artistoj komencante per 'La'.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
eo: Se markite, ĉiuj artistoj komencantaj per "La" movos ĝin ĝis la fino. Ekzemplo, "The Beatles" iĝus "Beatles, The"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
eo: &Aldoni 'La' al nomoj de artistoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
eo: Anstataŭigi signojn kiuj estas malkongruaj kun MS-DOS/VFAT dosiersistemoj per substrekoj. 
    
    Plej multaj homoj povas lasi ĉi tiun elekteblon ebligita.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
eo: Se markite, anstataŭigi signojn kiuj estas malkongruaj kun MS-DOS/VFAT dosiersistemoj per substrekoj. Nekongruaj signoj inkluzivas |?*<":>+[] kaj unikodaj stirsignoj. 
    
    Plej multaj homoj povas lasi ĉi tiun elekteblon ebligita ĉar ĝi certigas ke kopiado al aŭdvidaĵaj aparatoj funkcios ĝuste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
eo: &VFAT sekuraj nomoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se markite, ĉiuj ne-ASCII-signoj estos anstataŭigitaj per substrekoj.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty ; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; "><span style=" font-weight:600;">Ne marku ĉi tiun elekteblon se vi havas neanglajn signojn en viaj etikedoj. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Plej multaj homoj povas lasi ĉi tiun elekteblon nemarkita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Se markite, ĉiuj ne-ASCII-signoj estos anstataŭigitaj per substrekoj.<span style=" font-weight:600;"> Ne marku ĉi tiun elekteblon se vi havas ne-anglajn signojn en viaj etikedoj. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Plej multaj homoj povas lasi ĉi tiun elekteblon <span style=" font-style:italic;">nemarkita.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
eo: Maletendi al &Askio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
eo: Anstataŭigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
eo: Regula esprimo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
eo: Signa ĉeno

en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Track Details: %1 by %2
eo: Trakaj Detaloj: %1 de %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
eo[0]: 1 Trako
eo[1]: %1 Trakoj

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
eo: <b>%1</b> de <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
eo: <b>%1</b> de <b>%2</b> en <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
eo[0]: Redaktante 1 dosieron
eo[1]: Redaktante %1 dosierojn

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
eo: Neniu

en: The track is not playable. %1
eo: La trako ne estas ludebla. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
eo: Traka informo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
eo: Res&umo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
eo: Propraĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
eo: Statistikoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
eo: Longo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
eo: Bitrapideco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
eo: Ekzempla indico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
eo: Grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
eo: Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
eo: Kolekto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
eo: Noto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
eo: Ludkalkulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
eo: Poentoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
eo: Unue ludis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
eo: Laste ludis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
eo: Noto:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
eo: Etike&doj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
eo: T&itolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
eo: &Artisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
eo: &Komponisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
eo: Albumartisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
eo: Al&bumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
eo: Trak&k-numero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
eo: &Ĝenro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
eo: &Diskonumero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
eo: &Jaro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
eo: T&aktoj po minuto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
eo: Ko&mento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
eo: Ekpreni Etikedojn de MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
eo: Diveni Etikedojn el &Dosiernomo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
eo: Teksto&j

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
eo: Eti&kedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
eo: Etikedo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
eo: Enigu vian propran etikedon ĉi tie aŭ elektu unu el la listo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
eo: Propraj etikedoj por ĉi tiu objekto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
eo: Loko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
eo: An&taŭa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
eo: Sek&va

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
eo: Po tra&ko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
eo: Konser&vi kaj fermi

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
eo: La jenaj signoj povas esti uzataj por difini dosiernomskemon:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
eo: Diveni Etikedojn el Dosiernomo

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
eo: &lt;malplena&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
eo: Redakti &kazon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
eo: &Titola kazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
eo: Unua litero de ĉiu &vorto majuskla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
eo: Ĉiuj maj&uskloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
eo: Ĉiuj minusk&loj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
eo: Forigi postajn &spacojn en etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
eo: Anstataŭigi s&ubstrekojn per spacoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
eo: Rezulta Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
eo: <malplena>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
eo: Komponisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
eo: Jaro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
eo: Traknumero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
eo: Komento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
eo: Albumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
eo: Ĝenro:

en: Unknown album
eo: Nekonata albumo

en: Unknown artist
eo: Nekonata artisto

en: No comments
eo: Sen komentoj

en: Unknown composer
eo: Nekonata komponisto

en: Unknown disc number
eo: Nekonata diskonumero

en: Unknown genre
eo: Nekonata ĝenro

en: Unknown title
eo: Nekonata titolo

en: Unknown year
eo: Nekonata jaro

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
eo: Hazardaj trakoj

[ctx: And bias representation]
en: Match all
eo: Kongrui ĉiujn

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
eo: kaj

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
eo: aŭ

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
eo: Kongrui iun ajn

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
eo: Hazarde

en: Generating playlist...
eo: Generante ludliston...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
eo: Album-ludado

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
eo: La ekarto "AlbumPlay" aldonas trakojn kiuj apartenas al unu albumo.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
eo: La sekva trako de la albumo

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
eo: Ĉiu pli posta trako de la albumo

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
eo: Trakoj de la sama albumo

en: Track directly follows previous track in album
eo: Trako rekte sekvas antaŭan trakon en albumo

en: Track comes after previous track in album
eo: Trako venas post antaŭa trako en albumo

en: Track is in the same album as previous track
eo: Trako estas en la sama albumo kiel antaŭa trako

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
eo: EchoNest simila artisto

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
eo: La ekarto "EchoNest" serĉas trakojn sur echo-nest kaj nur aldonas similajn trakojn.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
eo: Simila al la antaŭa artisto (kiel raportite de EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
eo: Simila al iu ajn artisto en la aktuala ludlisto (kiel raportite de EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
eo: <a href="http://the.echonest.com/">la echonest</a> opinias, ke la artisto similas al

en: the previous track's artist
eo: la artisto de la antaŭa trako

en: one of the artist in the current playlist
eo: unu el la artistoj en la aktuala ludlisto

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
eo: Se Alie

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
eo: La ekarto "IfElse" aldonas trakojn kiuj kongruas kun almenaŭ unu el la subekartoj.
    Ĝi kontrolos nur la duan subekarton se la unua ne resendas iujn ajn rezultojn.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
eo: Kongrui ĉion sinsekve

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
eo: alie

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
eo: Dispartigo

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
eo: La "Parto" ekarto plenigas partojn de la ludlisto de malsamaj sub-ekartoj.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
eo: Ĉi tio mastrumas, kia parto de la ludlisto devus kongrui kun la kriterioj

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
eo: Dispartigo

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
eo: Kviza ludo

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
eo: La "QuizPlay" tendencas reklamojn kiuj komenciĝas
    per signo kun kiu la lasta trako finiĝis.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
eo: Trakoj, kies titolo komenciĝas per
    signo, per kiu finiĝis la lasta trako

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
eo: Trakoj, kies artistnomo komenciĝas
    per signo per kiu finiĝis la lasta trako

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
eo: Trakoj, kies albumnomo komenciĝas
    per signo per kiu finiĝis la lasta trako

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
eo: Lasta signo de la antaŭa kanto estas
    la unua signo de la sekva kanto

en: of the track title (Title quiz)
eo: de la traktitolo (Titolokvizo)

en: of the artist (Artist quiz)
eo: de la artisto (Artista kvizo)

en: of the album name (Album quiz)
eo: de la albumnomo (Albumkvizo)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
eo: Serĉo

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
eo: La ekarto "SearchQuery" aldonas trakojn kiuj estas
    trovitaj per serĉdemando. Ĝi uzas la saman serĉon
    demandon kiel la kolektoretumilo.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
eo: Serĉi: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
eo: Kongrui meta-etikedo

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
eo: La ekarto "TagMatch" aldonas trakojn kiuj
    plenumas specifan kondiĉon.

en: Invert condition
eo: Inversigi la kondiĉon

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
eo: Ne %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
eo: Hazarde

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
eo: La hazarda ekarto aldonas hazardajn trakojn de la
    tuta kolekto sen ajna ekarto.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
eo: Kaj

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
eo: La "Kaj" ekartoj anoncas trakojn kiuj kongruas kun ĉiuj
    de la subekartoj.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
eo: Aŭ

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
eo: La ekarto "Aŭ" aldonas trakojn, kiuj kongruas kun
    minimume unu el la subekartoj.

en: Replacement for bias %1
eo: Anstataŭaĵo por ekarto %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
eo: Nova ludlisto

en: Rock and Pop
eo: Rokenrolo kaj Popmuziko

en: Rock
eo: Roko

en: Pop
eo: Popo

en: Album play
eo: Album-ludado

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
eo: Noto

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
eo: Renkontis tro da eraroj en ludlisto. Reproduktado ĉesis.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
eo: <b>%1</b> de <b>%2</b> en <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
eo: <b>%1</b> de <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
eo: <b>%1</b> en <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
eo: de <b>%1</b>

en: Manual
eo: Manuma

en: Classical
eo: Klasika

en: Club
eo: Klubo

en: Dance
eo: Danco

en: Full Bass
eo: Plena Baso

en: Full Treble
eo: Plena Diskanto

en: Full Bass + Treble
eo: Plena Baso + Diskanto

en: Laptop/Headphones
eo: Tekkomputilo/Aŭskultiloj

en: Large Hall
eo: Granda Salono

en: Live
eo: Tuja

en: Party
eo: Festo

en: Reggae
eo: Regeo

en: Soft
eo: Mola

en: Soft Rock
eo: Mola Roko

en: Techno
eo: Tekno

en: Zero
eo: Nulo

[ctx: Database type]
en: embedded
eo: enigita

[ctx: Database type]
en: external
eo: Pordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
eo: Uzantnomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
eo: Tipo de datumbazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
eo: Loko de datumbazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
eo: Celnomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
eo: Gastigonomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
eo: Pordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
eo: Datumbaza nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
eo: MySQL-servilo binara

en: Amarok 2.x Statistics Importer
eo: Amarok 2.x Statistika Importilo

en: Clementine
eo: Klementino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
eo: Tipo de konekto

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
eo: Amarok 1.4 Statistika Importilo

en: iTunes Statistics Importer
eo: iTunes Statistika Importilo

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
eo: Celnomo

en: Now playing
eo: Nun ludas

en: Retrieved lyrics is empty
eo: Elŝutita kantoteksto estas malplena

en: Lyrics data could not be parsed
eo: Kantotekstoj ne povis esti analizitaj

en: No information available for this track
eo: Neniu informo havebla pri tiu trako

en: The audio player by KDE
eo: La sonludanto de KDE

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, The Amarok Development Squad
eo: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, La Amarok Evoluig-Taĉmento

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
eo: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Komentoj:
    amarok@kde.org
    
    (Konstrudato: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
eo: <i>Neaktivaj aŭtoroj</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
eo: Amarok-aŭtoreco ne estas ŝatokupo, ĝi estas vivstilo. Sed kiam homoj pluiras, ni volas daŭre respekti ilin menciante ilin ĉi tie:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
eo: Bart 'Kie estas miaj dentopikiloj' Cerneels

en: Developer (Stecchino)
eo: Ellaboranto (Stecchino)

en: Developer (dr_lepper)
eo: Programisto (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
eo: Projektofondinto (Markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
eo: iPod-kolekta reverko kaj pli (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
eo: Rokymoter, Cimo-triagado (Mamarok)

en: Developer (rengels)
eo: Programisto (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
eo: Vindoza konstruo (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
eo: Ellaboranto (materialkadavro)

en: Developer (Sentynel)
eo: Programisto (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
eo: Rokymoter, Programisto (sven423)

en: Developer (Teo`)
eo: Programisto (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
eo: Rokymoter, Manlibro (valoro)

en: Ian 'The Beard' Monroe
eo: Ian 'La barbulo' Monroe

en: Developer (eean)
eo: Programisto (eean)

en: Developer (jefferai)
eo: Programisto (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
eo: Programisto (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
eo: Lydia 'eraras(TM)' Pintscher

en: Release Vixen (Nightrose)
eo: Eldona Vulpino (Nightrose)

en: Developer, Vision
eo: Evoluisto, Vizio

en: Developer (maxx_k)
eo: Programisto (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
eo: Nikolaj Hald 'Ankaŭ tre varma' Nielsen

en: Developer (nhn)
eo: Programisto (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
eo: Seb 'Surfin' sub' Ruiz

en: Developer (sebr)
eo: Programisto (sebr)

en: Developer (xevix)
eo: Programisto (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
eo: Programisto, Replay Gain-subteno

en: MP3tunes integration
eo: MP3tunes integriĝo

en: Windows porting
eo: Vindozo-portado

en: Usability
eo: Afabligo

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
eo: Dan 'He, ĝi kompilis...' Meltzer

en: Developer (hydrogen)
eo: Ellaboranto (hidrogeno)

en: Biased playlists
eo: Partiaj ludlistoj

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
eo: Tag Guesser, Etikedoj, Spektro-Analizilo

en: Nepomuk integration
eo: Nepomuk-integriĝo

en: Podcast improvements
eo: Podkastaj plibonigoj

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
eo: Viva KD, Cim-elpremado (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
eo: Phonon, Sinjoro-Prezidanto de KDE Multimedia (apachelogger)

en: Assorted patches
eo: Diversaj flikoj

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Developer, Website theme (KRF)
eo: Ellaboranto, Reteja etoso (KRF)

en: Artwork
eo: Artaĵoj

en: Developer (MaskMaster)
eo: Programisto (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
eo: Triado kaj sanigado de cimoj

en: UPnP support and patches (nsm)
eo: UPnP-subteno kaj diakiloj (nsm)

en: Website hosting
eo: Reteja gastigado

en: Scripting interface
eo: Skripta interfaco

en: Nepomuk Collection (phalgun)
eo: Nepomuk Kolekto (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
eo: TagLib & ktrm-kodo

en: Patches & Windows porting (shakes)
eo: Flikaĵoj kaj Vindozo-portado (tremas)

en: Photos & Videos applets, Context View
eo: Fotoj kaj Videoj-apletoj, Kunteksta Vido

en: Developer, Automated Playlist Generator
eo: Ellaboranto, Aŭtomatigita Ludlist-Generilo

en: Developer
eo: Kreinto

en: Splash screen artist
eo: Ŝprucekrana artisto

en: Context view
eo: Kunteksta vido

en: Former contributors
eo: Eksaj kontribuantoj

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
eo: Homoj listigitaj malsupre kontribuis al Amarok en la pasinteco. Dankon!

en: Analyzers, patches, shoutcast
eo: Analiziloj, flikoj, krikasto

en: Patches
eo: Flikoj

en: MySQL support
eo: MySQL-subteno

en: Postgresql support
eo: Postgresql-subteno

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
eo: MTP kaj Rio Karma aŭdvidaĵoj aparatoj, diakiloj

en: Graphics, splash-screen
eo: Grafikaĵoj, ŝprucekrano

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
eo: Analiziloj, Kunteksta Retumilo kaj systray okulfrapaj sukeraĵoj

en: Icons and image work
eo: Laboro pri piktogramoj kaj bildoj

en: Dialog to filter the collection titles
eo: Dialogo por filtri la kolektotitolojn

en: Tester, IRC channel operator, whipping
eo: Testisto, IRC-kanala funkciigisto, vipado

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
eo: Rokymoter, riparilo (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
eo: Konqueror Sidebar, kelkaj DCOP-metodoj

en: FHT routine, bugfixes
eo: FHT-rutino, eraroj

en: K3b export code
eo: K3b eksportkodo

en: Bugfixes, PostgreSQL support
eo: Cimkorektoj, PostgreSQL-subteno

en: Wikipedia support, patches
eo: Vikipedia subteno, diakiloj

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
eo: Iama Amarok-emblemo, iama ŝprucekrano, iamaj piktogramoj

en: Audioscrobbler support
eo: Subteno de Audioscrobbler

en: Loads of stuff
eo: Multe da aĵoj

en: Splash screen
eo: Salutŝildo

en: Andrew Browning
eo: Andreo Browning

en: Local Music
eo: Loka Muziko

en: Local sources of content
eo: Lokaj fontoj de enhavo

en: Internet
eo: Interreto

en: Online sources of content
eo: Enretaj fontoj de enhavo

en: Playlists
eo: Ludlistoj

en: Various types of playlists
eo: Diversaj specoj de ludlistoj

en: Browse local hard drive for content
eo: Foliumi lokan malmolan diskon por enhavo

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
eo: &Vidi

en: Lock Layout
eo: Ŝlosi Aranĝon

en: Reset Layout
eo: Restarigi Aranĝon

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
eo: <qt>Fermo de la ĉefa fenestro pluigos Amarok funkcii en la Sistempleto. Uzu <B>Eliri</B> de la menuo, aŭ la piktogramon de Amarok por eliri la aplikaĵon.</qt>

en: Docking in System Tray
eo: Fiksigu en sistemfako

en: Play Media (Files or URLs)
eo: Ludi medion (dosierojn aŭ URLojn)

en: Add Media (Files or URLs)
eo: Aldoni medion (dosierojn aŭ URLojn)

en: Add Stream
eo: Aldoni fluon

en: Enter Stream URL:
eo: Enmetu la fluan URLon:

en: &Add Media...
eo: &Aldoni medion...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
eo: &Forigi Ludliston

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
eo: Redakti &Vuovicon

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
eo: For&igi Duplikatojn

en: &Add Stream...
eo: &Aldoni Fluon...

en: &Export Playlist As...
eo: &Eksporti Ludliston kiel...

en: Equalizer
eo: Egalizilo

en: Bookmark Playlist Setup
eo: Legomarki Ludlist-Agordon

en: Bookmark Context Applets
eo: Legomarki Kuntekst-Apletojn

en: Play Media...
eo: Ludi Aŭdvidaĵon...

en: Edit Details of Currently Selected Track
eo: Redakti Detalojn de Nuntempe Elektita Trako

en: Seek Forward by %1 seconds
eo: Serĉi Antaŭen je %1 sekundoj

en: Seek Backward by %1 seconds
eo: Serĉi Malantaŭen je %1 sekundoj

en: Update Collection
eo: Aktualigi la kolekton

en: Synchronize Statistics...
eo: Sinkronigi Statistikon...

en: Previous Track
eo: Antaŭa Trako

en: Restart current track
eo: Rekomenci nunan trakon

en: Shuffle Playlist
eo: Miksi Ludliston

en: Repopulate Playlist
eo: Replenigi Ludliston

en: Disable Dynamic Playlist
eo: Malebligi Dinamikan Ludliston

en: Next Track
eo: Sekva trako

en: Increase Volume
eo: Pliigi la laŭtecon

en: Decrease Volume
eo: Malpliigi la laŭtecon

en: Toggle Main Window
eo: Baskuligi Ĉeffenestron

en: Toggle Full Screen
eo: Baskuligi Plenan Ekranon

en: Search playlist
eo: Serĉi ludliston

en: Show active track
eo: Montri aktivan trakon

en: Show Notification Popup
eo: Montri Sciigan Ŝprucfenestron

en: Mute Volume
eo: Mutigi la laŭtecon

en: Last.fm: Love Current Track
eo: Last.fm: Ami Nunan Trakon

en: Last.fm: Ban Current Track
eo: Last.fm: Malpermesi Nunan Trakon

en: Last.fm: Skip Current Track
eo: Last.fm: Salti Nunan Trakon

en: Queue Track
eo: Envicigi trakon

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
eo: Meti Artiston - Titolon de la aktuala trako al la tondujo

en: Rate Current Track: 1
eo: Noti la aktualan trakon: 1

en: Rate Current Track: 2
eo: Noti la aktualan trakon: 2

en: Rate Current Track: 3
eo: Noti la aktualan trakon: 3

en: Rate Current Track: 4
eo: Noti la aktualan trakon: 4

en: Rate Current Track: 5
eo: Noti la aktualan trakon: 5

en: Network Request Viewer
eo: Retpeta Vidilo

en: &About Amarok
eo: Pri &Amarok

en: &Diagnostics
eo: &Diagnozo

en: &Report Bug...
eo: &Raporti Cimon...

en: &Music
eo: &Muziko

en: &Playlist
eo: &Ludlisto

en: &Tools
eo: &Iloj

en: &Settings
eo: A&gordo

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
eo: Vi elektis kaŝi la menubreton.
    
    Bonvolu memori, ke vi ĉiam povas uzi la ŝparvojon "%1" por revenigi ĝin.

en: Hide Menu
eo: Kaŝi Menuon

en: Paused  ::  %1
eo: Paŭzita :: %1

en: Apply this layout change?
eo: Ĉu apliki ĉi tiun aranĝan ŝanĝon?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
eo: MusicBrainz-kongrua proporcio: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
eo: MusicDNS-kongrua proporcio: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
eo: Elekti Plej Bonajn Kongruojn de Ĉi tiu Albumo

en: Go to Artist Page
eo: Iri al Artista Paĝo

en: Go to Album Page
eo: Iri al Albuma Paĝo

en: Go to Track Page
eo: Iri al Trakpaĝo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
eo: Retaj Petoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
eo: &Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
eo: Metodo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
eo: Respondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
eo: Longo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
eo: Enhavo Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
eo: Informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
eo: Peti Detalojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
eo: Respondaj Detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
eo: Valoro

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
eo: Legado de OPML-podkasto de %1 malsukcesis kun eraro:

en: Playlist Layouts
eo: Ludlisto Aranĝoj

en: Configure Playlist Layouts...
eo: Agordi Ludlistajn Aranĝojn...

en: Configuration for
eo: Agordo por

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
eo: [prefikso]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
eo: [sufikso]

en: Width:
eo: Larĝeco:

en: Custom
eo: Propra

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
eo: Aŭ fiksa (absoluta) valoro, aŭ relativa valoro (ekz. 128px aŭ 12%).

en: Fit content
eo: Konvenigi enhavon

en: Fit the element text
eo: Konvenigi la elementtekston

[ctx: automatic width]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
eo: Preni homogenan parton de la spaco disponebla por ĉiuj elementoj kun aŭtomata larĝeco

en: Alignment:
eo: Ĝisrandigo:

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Configuration for '%1'
eo: Agordo por '%1'

en: Show cover
eo: Montri kovrilon

en: Invalid playlist layout.
eo: Nevalida aranĝo de ludlisto.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
eo: Trovis nekonatan elementonomon dum legado de aranĝo.

en: copy of %1
eo: kopio de %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
eo: Aktuala aranĝo '%1' estas nur legebla. Kreante novan aranĝon '%2' kun viaj ŝanĝoj kaj fiksante ĉi tion kiel aktiva

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
eo: La aranĝo '%1' estas unu el la defaŭltaj aranĝoj kaj ne povas esti forigita.

en: Cannot Delete Default Layouts
eo: Ne Povas Forigi Defaŭltajn Aranĝojn

en: Head
eo: Kapo

en: Body
eo: Korpo

en: Body (Various artists)
eo: Korpo (Diversaj artistoj)

en: Single
eo: Unuopa

en: New playlist layout
eo: Nova ludlist-aranĝo

en: Copy playlist layout
eo: Kopii ludlistan aranĝon

en: Delete playlist layout
eo: Forigi ludlist-aranĝon

en: Rename playlist layout
eo: Alinomi ludlist-aranĝon

en: Choose a name for the new playlist layout
eo: Elekti nomon por la nova ludlista aranĝo

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
eo: Bonvolu enigi nomon por la ludlisto, kiun vi difinos:

en: Cannot create a layout with no name.
eo: Ne povas krei aranĝon sen nomo.

en: Layout name error
eo: Eraro de nomo de aranĝo

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
eo: Ne povas krei aranĝon kun la sama nomo kiel ekzistanta aranĝo.

en: Cannot create a layout containing '/'.
eo: Ne povas krei aranĝon enhavantan '/'.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
eo: Bonvolu enigi nomon por la ludlisto, kiun vi difinos kiel kopion de la enpaĝigo '%1':

en: Choose a new name for the playlist layout
eo: Elekti novan nomon por la ludlista aranĝo

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
eo: Bonvolu enigi novan nomon por la ludlisto, kiun vi estas renomonta:

en: Cannot rename a layout to have no name.
eo: Ne povas renomi aranĝon por havi neniun nomon.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
eo: Ne povas renomi aranĝon por havi la saman nomon kiel ekzistanta aranĝo.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
eo: La aranĝo '%1', kiun vi modifis, estas unu el la defaŭltaj aranĝoj kaj ne povas esti anstataŭigita. Konservite kiel nova aranĝo '%2'

en: Default Layout
eo: Defaŭlta Aranĝo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
eo: Redaktilo de Ludlisto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
eo: Disponeblaj Aranĝoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
eo: Aranĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
eo: Montri enliniajn reproduktajn regilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
eo: Grupigi laŭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
eo: Montri konsiletojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Track Progression
eo: Sinsekvo de Trakoj

en: Standard
eo: Defaŭlta

en: Only Queue
eo: Nur Vico

en: Repeat Track
eo: Ripeti la trakon

en: Repeat Album
eo: Ripeti la albumon

en: Repeat Playlist
eo: Ripeti la ludliston

en: Random Tracks
eo: Hazardaj Trakoj

en: Random Albums
eo: Hazardaj Albumoj

en: Favor
eo: Favoro

en: Higher Scores
eo: Pli altaj Poentoj

en: Higher Ratings
eo: Pli Altaj Taksoj

en: Not Recently Played
eo: Ne Lastatempe Ludita

en: Shuffle
eo: Miksi

en: Add a sorting level to the playlist.
eo: Aldoni ordigan nivelon al la ludlisto.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
eo: Aldoni trakojn al ludlisto

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
eo: Vicigi trakojn

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
eo: Anstataŭigi ludliston

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
eo: Lokokupilo

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
eo: Kovrilo bildo

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
eo: Dosierujo

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
eo: Dividilo

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
eo: Dosiernomo

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
eo: Grupo longeco

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
eo: Grupaj trakoj

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
eo: Etikedoj

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
eo: Humoro

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
eo: Humorbreto

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
eo: Fontemblemo

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
eo: Titolo (kun traknumero)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
eo: <a href='%1'>Dinamika Reĝimo</a> Ebligita. <a href='%2'>Replenigi</a> | <a href='%3'>Malŝalti</a>

en: &Save Current Playlist
eo: Kon&servi Aktualan Ludliston

en: &Save playlist to "%1"
eo: Kon&servi ludliston al "%1"

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
eo[0]: %1 trako (%2)
eo[1]: %1 trakoj (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
eo[0]: 1 trako
eo[1]: %1 trakoj

en: No tracks
eo: Neniuj trakoj

en: Total playlist size: %1
eo: Suma grandeco de ludlisto: %1

en: Queue size: %1
eo: Grandeco de vostovico: %1

en: Queue length: %1
eo: Vicolongo: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
eo: <b>Noto:</b> Ĉi tiu trako ne estas ludebla.<br>%1

en: No extra information available
eo: Neniu ekstra informo havebla

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Disc Number
eo: Diska numero:

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
eo: Trako

en: Comment
eo: Komento

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
eo: Dosierujo

en: Bitrate
eo: Bitkvanto

en: Sample Rate
eo: Specimenkvanto

en: Rating
eo: Noto

[ctx: Column name]
en: Last Played
eo: Lasta ludita

en: Mood
eo: Humoro

en: File Size
eo: Dosiera grandeco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
eo: Movi Supren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
eo: Movi Malsupren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
eo: Elvicigi Trakon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
eo: Malplenigi Vicon

en: Clear the playlist sorting configuration.
eo: Forigi la agordon de ludlisto.

en: Add a playlist sorting level.
eo: Aldoni ordigan nivelon de ludlisto.

en: Filter %1
eo: Filtrilo %1

en: Search %1
eo: Serĉi %1

en: %1 layout
eo: %1 aranĝo

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
eo: Ludlisto

en: Start typing to progressively search through the playlist
eo: Komencu tajpi por iom post iom serĉi tra la ludlisto

en: Tracks
eo: Trakoj

en: Albums
eo: Albumoj

en: Artists
eo: Artistoj

en: Composers
eo: Komponistoj

en: Years
eo: Jaroj

en: Show only matches
eo: Montri nur kongruojn

en: Search Preferences
eo: Serĉa agordo

en: Tracks Added
eo: Trakoj aldonitaj

en: Tracks Removed
eo: Trakoj forigitaj

en: Tracks moved
eo: Trakoj movitaj

en: Tracks have been hidden due to the active search.
eo: Trakoj estis kaŝitaj pro la aktiva serĉo.

[ctx: Placeholder message in empty playlist view]
en: Add some tracks here by dragging them from all around.
eo: Aldonu kelkajn trakojn ĉi tie trenante ilin ĉirkaŭe.

en: The following sources are available for this track:
eo: La sekvaj fontoj estas haveblaj por ĉi tiu trako:

en: OK
eo: bone

en: Stop Playing After This Track
eo: Ĉesi Ludi Post Ĉi tiu Trako

en: Remove From Playlist
eo: Forigi el la ludlisto

en: Select Source
eo: Elekti Fonton

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
eo: "Match Any" grupo

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
eo: "Match All" grupo

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
eo: Nekonata kongruogrupo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
eo: Redaktoro por Limigaj Grupoj. Vi povas agordi la grupan tipon por "kongrui kun ĉiuj" aŭ "kongrui kun iu ajn". Kiam la grupo tipo estas agordita al "korespondi al ĉiuj", la Generatoro provos ke la ludlisto kongruas kun ĉiuj limoj ene de la grupo. Kiam la grupo-tipo estas agordita al "korespondi al iu ajn", la Generatoro provos ke la ludlisto kongruas kun iu ajn el la limoj ene de la grupo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
eo: Limigaj Grupoj Agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
eo: La APG konsideros la limgrupon kontentigita nur se ĉiuj el la limoj ene de la grupo estas kontentigita. Ĉi tio estas analoga al logika AND: "la trakoj devus kongrui kun trajtoj A, B, kaj C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
eo: Kongrui ĉiujn limojn en la grupo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
eo: La APG konsideros la limgrupon kontentigita se iu el la limoj ene de ĝi estas kontentigita. Ĉi tio estas analoga al logika AŬ: "la trakoj devus kongrui kun propraĵoj A, B aŭ C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
eo: Kongrui ajnan limon en la grupo

en: Checkpoint
eo: Kontrolpunkto

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
eo: Fiksas trakon, albumon aŭ artiston al certa pozicio en la ludlisto

en: Checkpoint: %1
eo: Kontrolpunkto: %1

en: unassigned
eo: neasignita

en: "%1" (track) by %2
eo: "%1" (trako) de %2

en: "%1" (album) by %2
eo: "%1" (albumo) de %2

en: "%1" (album)
eo: "%1" (albumo)

en: "%1" (artist)
eo: "%1" (artisto)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
eo: Redaktoro por CheckPoint-limigo. La uzanto povas agordi la trakon, albumon aŭ artiston por esti metita ĉe certa pozicio en la ludlisto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
eo: Kontrolpunkto-Limigaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
eo: Elekti la trakon, kiun vi volas uzi kiel la kontrolpunkto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
eo: Pozicio:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the track in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
eo: La dezirata pozicio de la trako en la ludlisto, en horoj, minutoj kaj sekundoj. Noto: pro Qt-limigoj, la maksimuma pozicio, kiun vi povas specifi, estas 24 horoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
eo: Kiel strikta la APG devus esti pri metado de la elektita trako en la specifita tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
eo: Kongruo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
eo: malklara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
eo: ekzakta

en: Playlist Duration
eo: Ludlisto Daŭro

en: Sets the preferred duration of the playlist
eo: Agordas la preferatan daŭron de la ludlisto

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
eo: Daŭro de ludlisto: egalas %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
eo: Daŭro de ludlisto: pli ol %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
eo: Daŭro de ludlisto: malpli ol %1

en: Playlist duration: unknown
eo: Ludlisto daŭro: nekonata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
eo: Redaktoro por PlaylistDuration-limigo. La uzanto povas agordi la nomon de la limo; la cela tempodaŭro kaj ĉu la ludlisto devus esti malpli ol, egala al aŭ pli granda ol tiu daŭro; kaj la severeco kun kiu la APG devus egali tiun daŭron.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
eo: Ludlisto Daŭro-Limigaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
eo: Ĉu la daŭro de la generita ludlisto estu pli mallonga ol, egala al aŭ pli longa ol la specifita valoro.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
eo: pli mallonga ol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
eo: egala al

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
eo: pli longa ol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
eo: La dezirata daŭro de la ludlisto, en horoj, minutoj kaj sekundoj. Notu: pro Qt-limigoj, la maksimuma daŭro de ludlisto, kiun vi povas specifi, estas 24 horoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
eo: Kiom strikta la APG devus esti pri kongruo de la daŭro de la ludlisto al la specifita tempo.

en: Total File Size of Playlist
eo: Tuta Dosiera Grandeco de Ludlisto

en: Sets the preferred total file size of the playlist
eo: Agordas la preferatan totalan dosiergrandecon de la ludlisto

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
eo: Tuta dosiergrandeco de ludlisto: egalas %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
eo: Tuta dosiergrandeco de ludlisto: pli ol %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
eo: Tuta dosiergrandeco de ludlisto: malpli ol %1

en: Total file size of playlist: unknown
eo: Tuta dosiergrandeco de ludlisto: nekonata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
eo: Redaktoro por limigo de Ludlisto. La uzanto povas specifi la celnombron da trakoj kaj ĉu la ludlisto enhavas malpli ol, egala al aŭ pli ol tiu nombro da trakoj; kaj la severeco kun kiu la APG devus egali la celnombron de trakoj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
eo: Ludlisto Suma Grandeco Limigaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
eo: Ĉu la totala grandeco de ĉiuj dosieroj en la generita ludlisto devus esti malpli ol, egala al aŭ pli ol la specifita valoro.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
eo: malpli granda ol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
eo: pli ol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
eo: La cela totala grandeco de ĉiuj dosieroj en la ludlisto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
eo: La dosiergrandecaj unuoj uzataj de la limo. Notu ke kB estas 1,000 bajtoj; MB estas 1.000.000 bajtoj; kaj tiel plu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiel strikta devus esti la APG pri kongruo de la tuta grandeco de ĉiuj dosieroj en la ludlisto al la specifita grandeco.</p></body></html>

en: Playlist Length
eo: Ludlisto Longo

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
eo: Agordas la preferatan nombron da trakoj en la ludlisto

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
eo[0]: Ludlista longeco: 1 trako
eo[1]: Ludlista longeco: %1 trakoj

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
eo[0]: Ludlista longeco: pli ol 1 trako
eo[1]: Ludlista longeco: pli ol %1 trakoj

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
eo[0]: Ludlista longeco: malpli ol 1 trako
eo[1]: Ludlista longeco: malpli ol %1 trakoj

en: Playlist length: unknown
eo: Longo de la ludlisto: nekonata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
eo: Ludlisto Longo-Limigaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
eo: Ĉu la nombro da trakoj en la generita ludlisto estu malpli ol, egala aŭ pli ol la specifita valoro.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
eo: malpli ol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
eo: La cela nombro da trakoj por la generita ludlisto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
eo: Kiom strikta la APG devus esti pri kongruo de la ludlisto-longo al la specifita nombro da trakoj.

en: Prevent Duplicates
eo: Malhelpi Duplikatojn

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
eo: Malhelpas duplikatajn trakojn, albumojn aŭ artistojn aperi en la ludlisto

en: Prevent duplicate tracks
eo: Malhelpi duplikatajn trakojn

en: Prevent duplicate artists
eo: Malhelpi duobligitajn artistojn

en: Prevent duplicate albums
eo: Malhelpi duobligitajn albumojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
eo: Redaktoro por limo Prevent Duplicates. Kiam ĝi estas agordita al "trako", ĝi provos malhelpi pli ol unu kopion de la sama trako finiĝi en la ludlisto. Kiam ĝi estas agordita al "albumo" aŭ "artisto", ĝi provos malhelpi pli ol unu trakon de difinita albumo aŭ de difinita artisto finiĝi en la ludlisto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
eo: Malhelpi Duplikatajn Limigajn Agordojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
eo: Regas, kiujn duobligojn eviti. "Malhelpi duplikatajn trakojn" estas la malplej limiga, kaj "malhelpi duplikatajn artistojn" estas la plej limiga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
eo: Malhelpi duplikaton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
eo: trakoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
eo: albumoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
eo: artistoj

en: Match Tags
eo: Kongruaj Etikedoj

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
eo: Fari ĉiujn trakojn en la ludlisto kongrui kun la specifita karakterizaĵo

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
eo: Kongrua etikedo:%1 %2 %3 %4

en:  not
eo:  ne

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
eo[0]: %1 stelo
eo[1]: %1 steloj

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
eo: egalas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
eo: pli granda ol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
eo: antaŭ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
eo: post

en: within
eo: ene

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
eo: egalas

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
eo: komencas per

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
eo: finas per

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
eo: enhavas

en: unknown comparison
eo: nekonata komparo

en: %1 day | %1 days
eo[0]: %1 tago
eo[1]: %1 tagoj

en: %1 month | %1 months
eo[0]: %1 monatoj
eo[1]: %1 monato

en: %1 year | %1 years
eo[0]: %1 jaro
eo[1]: %1 jaroj

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
eo[0]: tago
eo[1]: tagoj

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
eo[0]: monato
eo[1]: ùonatoj

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
eo[0]: jaro
eo[1]: jaroj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
eo: Redaktoro por TagMatch-limigo. La uzanto povas specifi trakkarakterizaĵon, kaj la APG plenigos la ludliston kun trakoj kiuj kongruas kun tiu karakterizaĵo. Ĉi tio funkcias similecon al la kongruaj atributoj de la inteligentaj ludlistoj en Amarok 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
eo: Kongruaj Etikedaj Limigaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
eo: Elektas kiun traktrajton vi volas kongrui.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
eo: Kampo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La APG elektos ĉiuj trakoj kiuj <span style=" font-weight:600;">ne</span> kongruas kun la specifitaj trajtoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
eo: Inverti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
eo: Ĉu la APG devus elekti trakojn kiuj estas malpli ol, egala al aŭ pli granda ol la specifita valoro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
eo: La nombra valoro, kiun la traka karakterizaĵo devus kongrui.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
eo: Kiel strikta la APG devus esti pri kongruo de trakoj al la specifita valoro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
eo: Ĉu la APG devus elekti trakojn kiuj estas antaŭ, sur aŭ post specifa dato; aŭ ĉu ĝi devus elekti trakojn kiuj estas ene de certa tempointervalo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
eo: ene de la lasta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
eo: La specifa dato, kiun la APG devus uzi por kongruo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
eo: La relativa tempoperiodo kiun la APG devus provi egali.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
eo: Kiom strikta la APG devus esti pri kongruo de trakoj al la specifita dato.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
eo: Ĉu la APG devus kongrui trakojn kiuj egalas, komenciĝas per, finiĝas per aŭ enhavi la specifitan ĉenon.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
eo: egalas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
eo: komencas per

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
eo: finas per

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
eo: enhavas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
eo: La ĉeno kiun la APG devus uzi dum kongruo de trakoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
eo: Ĉu la APG devus elekti trakojn kiuj estas malpli ol, egala al aŭ pli granda ol la specifita tempo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
eo: La tempo, kiun la APG devus provi egali.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
eo: Kiel strikta la APG devus esti pri kongruo de trakoj al la specifita tempo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
eo: Ĉu la APG devus elekti trakojn kiuj estas malpli ol, egala al aŭ pli granda ol la specifita rangigo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
eo: La takso, kiun la APG devus provi egali.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
eo: Kiom strikta la APG devus esti pri kongruo de trakoj al la specifita rangigo.

en: title
eo: titolo

en: artist name
eo: nomo de artisto

en: album name
eo: nomo de la albumo

en: genre
eo: ĝenro

en: composer
eo: komponisto

[ctx: Field name]
en: year
eo: jaro

en: comment
eo: Komento

en: track number
eo: traka numero

en: disc number
eo: diska numero

en: length
eo: longeco

en: added to collection
eo: aldonita al kolekto

en: score
eo: poentaro

en: rating
eo: taksado

en: first played
eo: unue ludis

en: last played
eo: laste ludis

en: play count
eo: ludkalkulo

en: label
eo: etikedo

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
eo: La ludlisto-generatoro malsukcesis ŝargi iujn ajn trakojn el la kolekto.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
eo: Ne ekzistas trakoj kiuj kongruas kun ĉiuj limoj. La ludlisto-generatoro trovos la trakojn kiuj plej kongruas, sed vi eble volas konsideri malstreĉigi la limojn por trovi pliajn trakojn.

en: New playlist preset
eo: Nova ludlisto antaŭdifinita

en: Unnamed playlist preset
eo: Sennoma ludlisto antaŭmetita

en: Generating a new playlist
eo: Generante novan ludliston

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
eo: La generatoro de ludlisto kreis ludliston, kiu ne plenumas ĉiujn viajn limojn. Se vi ne kontentas pri la rezultoj, provu malligi aŭ forigi iujn limojn kaj poste generi novan ludliston.

en: Add new
eo: Aldoni novan

en: Constraint Group
eo: Limiga Grupo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
eo: APG Antaŭmetita Redaktoro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
eo: Limiga Arbo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
eo: APG Antaŭmetita Nomo

en: Import preset
eo: Importi antaŭdifinitajn

en: Preset files
eo: Antaŭdifinitaj dosieroj

en: Preset exported to %1
eo: Antaŭagordo eksportita al %1

en: Preset could not be exported to %1
eo: Antaŭmeto ne povis esti eksportita al %1

en: Presets could not be imported from %1
eo: Antaŭagordoj ne povus esti importitaj de %1

en: %1 could not be opened for preset import
eo: %1 ne povis esti malfermita por antaŭdifinita importo

en: Example 1: new tracks added this week
eo: Ekzemplo 1: novaj kantoj aldonitaj ĉi-semajne

en: Example 2: rock or pop music
eo: Ekzemplo 2: rok- aŭ pop-muziko

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
eo: Ekzemplo 3: ĉirkaŭ unu horo da trakoj de malsamaj artistoj

en: Example 4: like my favorite radio station
eo: Ekzemplo 4: kiel mia plej ŝatata radiostacio

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
eo: Ekzemplo 5: 80-minuta KD de roko, metalo kaj industria

en: Export "%1" preset
eo: Eksporti "%1" antaŭdifinon

en: Preset files (*.xml)
eo: Antaŭdifin-dosieroj (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
eo: Ludlisto Dosieroj sur Disko

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
eo: La ludlistdosiero "%1" ne povis esti ŝargita.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
eo: Versio %1 de ludlisto datumbaza skemo renkontita, tamen ĉi tiu Amarok-versio nur subtenas version %2 (kaj antaŭaj versioj komencantaj per %2). Ludlistoj konservitaj en la Amarok-Datumbazo verŝajne ne funkcios kaj ajnaj skribaj operacioj kun ili povas rezultigi ilin perdi. Eble vi komencis pli malnovan version de Amarok kun datumbazo skribita per pli nova versio?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
eo: Estonta versio de Ludlisto-Datumbazo?

en: Amarok Database
eo: Amarok Datumbazo

en: Local playlists stored in the database
eo: Lokaj ludlistoj konservitaj en la datumbazo

en: <Empty>
eo: <malplena>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
eo: Amarok ne povis trovi ajnajn kromaĵojn. Ĉi tio indikas instalan problemon.

en: Scanning music
eo: Esplorante la muzikaron

en: Abort for scanner requested
eo: Ĉesigo petiĝis por skanilo

en: Aborting scanner with error: %1
eo: Ĉesigante skanilon kun eraro: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
eo: Ne eblis trovi amarokcollectionscanner!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
eo: Ne eblas lanĉi Amarok-kolektan skanilon.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
eo: La kolekto-skanado devis esti ĉesigita. Tro da paneoj (%1) estis renkontitaj dum la skanado. Sekvaj dosieroj kaŭzis la paneojn:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
eo: KDE-tekstredaktilo ne troviĝis.
    Bonvolu kontroli vian KDE-instalaĵon. Elirante la konzolon!

en: Code
eo: Kodo

en: Console
eo: Konzolo

en: Output
eo: Eligo

en: Error
eo: Eraro

en: Execute Script
eo: Efektivigi Skripton

en: &New Script
eo: &Nova skripto

en: &Delete Script
eo: &Forigi Skripton

en: &Clear All Scripts
eo: &Forigi Ĉiujn Skriptojn

en: Previous Script
eo: Antaŭa Skripto

en: Next Script
eo: Sekva Skripto

en: &View
eo: &Vidi

en: This will stop this script! Continue?
eo: Ĉi tio haltigos ĉi tiun skripton! Ĉu daŭrigi?

en: Choose where to save your scripts
eo: Elektu kie konservi viajn skriptojn

en: Remove script file from disk?
eo: Ĉu forigi skriptodosieron de disko?

en: Remove Script
eo: Forigi Skripton

en: Are you absolutely certain?
eo: Ĉu vi estas absolute certa?

en: Terminate
eo: Fini

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
eo: Skripto %1 estas taksata dum pli ol 5 sekundoj nun, ĉu ĉesigi?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the script authors and their emails]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script authors, %2, and ask them to upgrade it before the next Amarok release.
eo: La skripto %1 uzas malrekomenditajn scriptajn API-alvokojn. Bonvolu kontakti la skriptaŭtorojn, %2, kaj peti ilin ĝisdatigi ĝin antaŭ la venonta Amarok-eldono.

en: Script error reported by: %1
    %2
eo: Skripto-eraro raportita de: %1
    %2

en: Add new Ampache server
eo: Aldonu novan Ampache-servilon

en: Successfully connected
eo: Sukcese konektita

en: Connection failure
eo: Fiasko de konekto

en: Authentication failed.
eo: Aŭtentikigo malsukcesis.

en: Authentication Error
eo: Aŭtentiga eraro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
eo: Aldoni Servilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
eo: Forigi Servilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
eo: Servila Adreso

en: Amarok frontend for your Ampache server
eo: Amarok fasado por via Ampache-servilo

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
eo: Uzu Amarok kiel senjuntan fasadon al via Ampache-servilo. Ĉi tio ebligas al vi foliumi kaj ludi ĉiujn Ampache-enhavojn de ene de Amarok.

en: Ampache Server %1
eo: Ampache servilo %1

en: Updated: %1
eo: Ĝisdatigita: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
eo: <p>Neniu informo trovita por ĉi tiu trako.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
eo: <p>Neniu informo trovita por ĉi tiu albumo.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
eo: <p>Neniu informo trovita pri ĉi tiu artisto.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
eo: Kontroli Konekton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
eo: gpodder.net Profilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href= "http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Enskribiĝu al gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
eo: &Testa Ensaluto

en: Gpodder Podcasts
eo: Gpodder Podkastoj

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
eo: Provante sinkronigi statusojn kun gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
eo: Provante sinkronigi abonojn kun gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
eo: GPodder-Servo malsukcesis akiri datumojn de la servilo. Reprovos post 10 sekundoj...

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
eo: gpodder.net: Podkasta Adresarservo

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
eo: gpodder.net estas reta Podkasta Adresaro kaj Sinkonigo-Servo.

en: Subscribe
eo: Subskribi

en: gpodder.net credentials
eo: gpodder.net-akreditaĵoj

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
eo: Neniu funkcianta KWallet trovita. Ĉu vi ŝatus ke Amarok konservu viajn gpodder.net-akreditaĵojn en klarteksto?

en: Testing...
eo: Testante...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
eo: Aŭ la uzantnomo aŭ la pasvorto estas malplenaj, bonvolu korekti kaj provi denove.

en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
eo: Sukceso

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
eo: Aŭ la uzantnomo aŭ la pasvorto estas malĝusta, bonvolu korekti kaj provi denove

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
eo: Ne eblas konektiĝi al gpodder.net-servo aŭ alia eraro okazis.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
eo: Eraro dum analizo de la Respondo, kontrolu ĉu gpodder.net funkcias ĝuste kaj raportu cimon

en: No description available...
eo: Nenia priskribo trovebla...

en: From Jamendo.com
eo: De Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
eo: Retejo kie artistoj povas libere dividi sian muzikon

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
eo: Arkivo de libera muziko licencita Krea Komunaĵo

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
eo: Jamendo.com metas artistojn kaj muzikamantojn en kontakto unu kun la alia. La retejo permesas al artistoj alŝuti siajn proprajn albumojn por dividi ilin kun la mondo kaj uzantoj elŝuti ĉiujn senpage. Aŭskultu kaj elŝutu ĉiujn enhavojn de Jamendo.com el Amarok.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
eo: Aktualigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
eo: Elŝuti

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
eo: Ĝenro / Artisto

en: Genre / Artist / Album
eo: Ĝenro / Artisto / Albumo

en: Downloading Jamendo.com database...
eo: Elŝutante Jamendo.com-datumbazon...

en: Updating the local Jamendo database.
eo: Ĝisdatigante la lokan Jamendo-datumbazon.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
eo[0]: Jamendo.com datumbaza ĝisdatigo finiĝis. Aldonita 1 trako plu
eo[1]: Jamendo.com datumbaza ĝisdatigo finiĝis. Aldonita %1 trakoj

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
eo[0]: 1 albumo de
eo[1]: %1 albumoj de

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
eo[0]: 1 artisto.
eo[1]: %1 artistoj.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
eo: Last.fm simila

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
eo: La simila biaso "Last.fm" serĉas trakojn ĉe Last.fm kaj nur aldonas similajn trakojn.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
eo: Simila al la antaŭa trako (kiel raportite fare de Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
eo: Simila al la antaŭa artisto (kiel raportite de Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
eo: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> opinias, ke la trako estas simila al

en: the previous track
eo: la antaŭa trako

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
eo: Last.fm semajna pinta artisto

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
eo: La ekarto "WeeklyTop" aldonas trakojn kiuj estas en la semajna pinta furorlisto de Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
eo: Trakoj el la supraj listoj de Last.fm de %1 ĝis %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
eo: de:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
eo: al:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
eo: Last.fm Profilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectToAccount)
en: Connect to account
eo: Konekti al konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_ScrobblerUsername)
en: Not connected
eo: Ne konetktita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="https://www.last.fm/join">Sign up to Last.fm</a>
eo: <a href="http://www.last.fm/join">Registriĝi al Last.fm</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectAccount)
en: Disconnect account
eo: Malkonekti konton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
eo: Last.fm Servoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
eo: &Sendi trakojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
eo: &Uzi komponistajn datumojn se disponeblaj en Last.fm kiel artisto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
eo: Uzi Last.fm-etikedojn kiel <b>7 el 10 steloj</b> por reprezenti viajn Amarok-taksojn dum statistika sinkronigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
eo: Uzi fantaziajn etikedojn por reprezenti taksojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
eo: <html>Kiam ŝprucas trakojn al Last.fm, ĝi aŭtomate korektas oftajn erarojn en trakaj etikedoj kiel artisto, albumo kaj titolo. Marku tion por ekhavi sciigon kiam tio okazas kaj kio estis la aŭtomata korekto</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
eo: Anonci korektosugestojn por trakaj etikedoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
eo: <html>Marku se vi volas ke certaj trakoj nek estu skroblataj nek ĝisdatigitaj al Last.fm nun ludanta</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
eo: Ne scroble trakoj kun etikedo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
eo: <html>Elekti preferatan etikedon (aŭ skribi novan). Trakoj kun ĉi tiu etikedo ne estos scrobbled</html>

en: Last.fm: The social music revolution
eo: Last.fm: La socia muzikrevolucio

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
eo: Last.fm estas populara reta servo kiu provizas personajn radiostaciojn kaj muzikrekomendojn. Persona aŭskultstacio estas tajlorita laŭ viaj aŭskultaj kutimoj kaj provizas al vi rekomendojn por nova muziko. Ankaŭ eblas ludi staciojn kun muziko simila al aparta artisto kaj ankaŭ aŭskulti fluojn de homoj, kiujn vi aldonis kiel amikoj.

en: Last.fm: Love
eo: Last.fm: Amo

en: Ctrl+L
eo: Ktrl+L

en: Enter an artist name
eo: Enigi artistnomon

en: Enter a tag
eo: Enigi etikedon

en: Enter a Last.fm user name
eo: Enigi uzantnomon de Last.fm

en: Username: %1
eo: Uzantnomo: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
eo[0]: Ludnombro: %1 ludo
eo[1]: Ludnombro: %1 ludoj

en: Create a Custom Last.fm Station
eo: Krei Propran Stacion Last.fm

en: Tag
eo: Etikedo

en: User
eo: Uzanto

en: %1's Streams
eo: La Fluoj de %1

en: Global Tags
eo: Ĉieaj Etikedoj

en: Friends' Loved Radio
eo: Amika Radioaparato

en: Friends' Personal Radio
eo: Persona Radio de Amikoj

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
eo: Malsukcesis malfermi KDE-monujon por legi akreditaĵojn de Last.fm

en: Do you want to disconnect Amarok from Last.fm account %1?
eo: Ĉu vi volas malkonekti Amarok de Last.fm-konto %1?

en: Disconnect Last.fm account?
eo: Ĉu malkonekti Last.fm-konton?

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: Last.fm authentication process status]
en: Opening Last.fm web page
eo: Malfermante Last.fm-retpaĝon

[ctx: Pushbutton to complete Last.fm authentication process]
en: Finish connecting account
eo: Fini konekti konton

en: Unable to connect to Last.fm service.
eo: Ne eblas konektiĝi al Last.fm-servo.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
eo[0]: %2 (%1 ludado)
eo[1]: %2 (%1 ludadoj)

en: Personal Radio
eo: Persona radio

en: My Recommendations
eo: Miaj Rekomendoj

en: My Radio Station
eo: Mia Radiostacio

en: My Mix Radio
eo: Mia Miksa Radio

en: My Top Artists
eo: Miaj Ĉefaj Artistoj

en: My Tags
eo: Miaj Etikedoj

en: Friends
eo: Amikoj

en: Last.fm: &Ban
eo: Last.fm: &Malpermeso

en: Ctrl+B
eo: Ktrl+B

en: Ban this track
eo: Forbari tiun trakon

en: Last.fm: &Skip
eo: Last.fm: &Salti

en: Ctrl+S
eo: Ktrl+S

en: Skip this track
eo: Pasigi tiun trakon

en: Global Tag Radio: "%1"
eo: Ĉiea Etikedo-Radio: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
eo: Uzanta Etikradio: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
eo: Similaj artistoj al "%1"

en: Artist Fan Radio: "%1"
eo: Artista FanRadio: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
eo: %1-es Najbara Radio

en: %1's Personal Radio
eo: %1-es Persona Radio

en: %1's Mix Radio
eo: Miksradio de %1

en: %1's Recommended Radio
eo: Rekomendita Radio de %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
eo: Rekomendita radio de %1 (populareco %2)

en: Group Radio: %1
eo: Grupa radio: %1

en: Track Radio
eo: Traka radio

en: Artist Radio
eo: Artista radio

en: Last.fm is cool...
eo: Last.fm estas mojosa...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
eo: Por aŭskulti la fluojn kaj radion de Last.fm vi devas esti paganta abonanto de Last.fm kaj vi devas elsendi de <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>subtenata lando</a>. a>. Ĉiuj aliaj funkcioj de Last.fm funkcias bone.

en: Error starting track from Last.fm radio
eo: Eraro dum lanĉado de la radio de Last.fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
eo: Amita Trako: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
eo: Malpermesita Trako: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
eo: %1 <b>%2</b> estu korektita al <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
eo: Last.fm sugestas, ke iuj etikedoj de trako <b>%1</b> estu korektitaj:

en: Play Similar Artists from Last.fm
eo: Ludi Similajn Artistojn de Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
eo: malrapidigas trakkongruon

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
eo: Elŝutante '%1' de %2 de Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
eo: Elŝutante albumon de Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
eo: Magnatune-elŝuto ŝajnas esti malsukcesinta. Ne povas legi zip-dosieron

en: Uncompressing Magnatune.com download...
eo: Malkunpremante elŝuton de Magnatune.com...

en: Adding album cover to collection
eo: Aldonante albuman jaketon al la kolekto

en: Preview Tracks
eo: Antaŭrigardi Trakojn

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
eo: La trakoj, kiujn vi estas kopiontaj, estas antaŭrigardaj fluoj de Magnatune.com. Por pli bonkvalitaj kaj senreklamaj fluoj, konsideru aĉeti albumelŝuton. Memoru, ke aĉetante de Magnatune la artisto ricevas 50%. Ankaŭ se vi aĉetas uzante Amarok, vi subtenas la Amarok-projekton per 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
eo: Se vi markas ĉi tiun skatolon, Amarok periode kontrolos la ĝisdatigojn de la datumbazo de Magnatune kaj elŝutos ilin aŭtomate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
eo: Ĝisdatigi la datumbazon de Magnatune aŭtomate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
eo: Reelŝutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
eo: Enigu vian retpoŝton ĉi tie por povi reelŝuti ajnan antaŭan aĉeton de Magnatune rekte de Amarok.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
eo: Retadreso:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
eo: Elektebloj de Membreco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
eo: Mi estas membro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
eo: Tipo de membreco:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
eo: Fluo

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Por pliaj informoj pri la membrecoj de Magnatune.com, kaj por registriĝi, iru al </span><a href="http://magnatune.com/ compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
eo: Fluaj Elektebloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
eo: Antaŭrigarda fluotipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
eo: Altkvalita Mp3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
eo: Malaltkvalita Mp3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
eo: Magnatune.com Album Elŝuto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
eo: Elŝutaj elektebloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
eo: Elektu formaton:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
eo: Elŝuti en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
eo: Se vi elŝutas al loko, kiu jam estas kontrolata de Amarok, la albumo aŭtomate estos aldonita al via kolekto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
eo: Magnatune informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
eo: &Elŝuti

en: Processing download
eo: Elŝutante

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
eo: Ŝajnas esti eraro en la provizitaj membro-informoj. Bonvolu korekti ĉi tion kaj provi denove.

en: Could not process download
eo: Ne eblis procesi elŝuton

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
eo: Reelŝuto de antaŭe aĉetita albumo "%1" de "%2" de Magnatune.com.
    
    Uzantnomo: %3
    Pasvorto: %4

en: Loading artist info...
eo: Ŝargante informojn pri artisto...

en: Fetching %1 Artist Info
eo: Elprenante %1 artistan informon

en: Loading album info...
eo: Ŝargante albuminformojn...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
eo: Eldonjaro: %1

en: Description:
eo: Priskribo:

en: From Magnatune.com
eo: De Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
eo: Ŝargante la ĉefpaĝon de Magnatune.com...

en: Fetching Magnatune.com front page
eo: Alportante la ĉefpaĝon de Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
eo: Ŝargante vian ŝatpaĝon de Magnatune.com...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
eo: Ŝargante vian personan rekomendan paĝon de Magnatune.com...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
eo: La nemalbona muzikeldonejo kiu estas justa al artistoj kaj klientoj egale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por elŝuti Magnatune-datumbazon nun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
eo: Amarok bezonas elŝuti Magnatune-datumbazon por ebligi Magnatune-vendejon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
eo: Se vi ebligas la sekvan elekteblon, Amarok kontrolos por Magnatune-ĝisdatigoj kaj elŝutos ilin aŭtomate. Vi ĉiam povas malŝalti ĉi tiun elekteblon poste en Magnatune-serva agordo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
eo: Aktualigi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
eo: Reelŝuta administranto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
eo: Jen la albumoj, kiujn vi antaŭe elŝutis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
eo: Reelŝ&uti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
eo: Artisto - Albumo

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
eo: Akirante liston de antaŭaj aĉetoj de Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
eo: Aliĝo al membroj de Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Iĝante Membro de Magnatune.com, vi ricevas senliman elŝutan aliron kaj povas elŝuti ajnan albumon de Amarok per unu musklako. Aliĝante, vi ankaŭ povas aŭskulti ĉiujn fluajn trakojn de Magnatune.com sen reklamoj.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom: 0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La Amarok-teamo ricevas 10% de via komenca membropago, do per aliĝante, vi ankaŭ subtenas la disvolviĝon de Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kiel ĉiam, la artistoj ricevas 50% de via membropago(j) distribuata(j) laŭ kiu artisto vi elŝutas kaj fluo.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Por legi pli pri Magnatune.com-membrecoj, aŭ por registriĝi, alklaku ĉi tie: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Informoj pri Membreco</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Post aliĝo, iru al la agordo de Magnatune en "Agordoj->Agordu Amarok->Aldonaĵoj" kaj enigu viajn informojn pri membreco. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
eo: Fermi

en: "Fair trade" online music store
eo: Interreta muzikbutiko "Fairkomerco".

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
eo: Magnatune.com estas malsama speco de diskokompanio kun la devizo "Ni ne estas malbonaj!" 50% de ĉiu aĉeto iras rekte al la artisto kaj se vi aĉetas albumon per Amarok, la Amarok-projekto ricevas 10% komisionon. Magnatune.com ankaŭ ofertas membrecojn al "ĉio, kion vi povas manĝi", kiuj ebligas al vi elŝuti tiom da ilia muziko kiel vi volas.

en: Artist / Album
eo: Artisto / Albumo

en: Re-download
eo: Re-elŝuti

en: Update Database
eo: Ĝisdatigi la datumbazon

en: Tools
eo: Iloj

en: Download Album
eo: Elŝuti albumon

en: Signup
eo: Aliĝi

en: Downloading Magnatune.com database...
eo: Elŝutante Magnatune.com-datumbazon...

en: Updating the local Magnatune database.
eo: Ĝisdatigante la lokan datumbazon Magnatune.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with &#37;20
eo: La Magnatune.com-servo akceptas la jenajn mesaĝojn: 
    
    	addMoodyTracks humorkalkulo: Aldonas kelkajn hazardajn trakojn kun la specifita humoro al la ludlisto. La humorargumento devas havi spacetojn eskapitajn per &#37;20

en: ERROR: No arguments supplied
eo: ERARO: Neniuj argumentoj provizitaj

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
eo: ERARO: malĝusta nombro da argumentoj por addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
eo: ERARO: Analiza eraro por argumento 2 (kalkulo)

en: ok
eo: bone

en: ERROR: Unknown argument.
eo: ERARO: Nekonata argumento.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
eo[0]: Ĝisdatigo de la datumbazo de Magnatune.com finiĝis. Datumbazo enhavas 1 trakon
eo[1]: Ĝisdatigo de la datumbazo de Magnatune.com finiĝis. Datumaro enhavas %1 trakojn

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
eo[0]: 1 albumo de
eo[1]: %1 albumoj de

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
eo[0]: 1 artisto.
eo[1]: %1 artistoj.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
eo: La MP3tunes de Amarok Harmony Daemon

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
eo: Pritraktas AutoSync por la MP3tunes-servo en Amarok.

en: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
eo: IRC:
    servilo: irc.libera.chat / kanalo: #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
eo: La identigilo kiun la demono devus uzi.

en: The email to be used for authentication.
eo: La retpoŝto uzota por aŭtentigo.

en: The pin to be used for authentication.
eo: La pinglo por esti uzata por aŭtentigo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
eo: MP3tunes-Ensaluto

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
eo: Retadreso:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
eo: AutoSync estas funkcio de MP3tunes, kiu permesas vin aŭtomate movi vian muzikon inter komputiloj kaj aparatoj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
eo: AutoSync estas funkcio de MP3tunes, kiu permesas vin aŭtomate movi vian muzikon inter komputiloj kaj aparatoj. Vi povas alŝuti muzikon de unu loko kaj havi ĝin elŝuti tuj al aliaj lokoj.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
eo: Ebligi Aŭtomatan sinkronigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
eo: PIN Kodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href ="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Akiru MP3tunes-ŝrankon</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
eo: Interreta muzikŝranko kie vi povas sekure konservi kaj aliri vian muzikon: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
eo: La MP3tunes Locker: Via Muziko Ĉie!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
eo: MP3tunes Aŭtomata Sinkronigo Ebligita

en: MP3tunes AutoSync Disabled
eo: MP3tunes Aŭtomata Sinkronigo Malŝaltita

en: Authenticating
eo: Aŭtentiĝante

en: MP3tunes failed to Authenticate.
eo: MP3tunes malsukcesis Aŭtentikigi.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
eo: MP3tunes Harmony: Malkonektita

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
eo: MP3tunes Harmony: Atendante PIN-Enigo

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
eo: MP3tunes Harmony: Sukcese Konektita

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
eo: MP3tunes Harmony Eraro
    %1

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
eo: Nur la sekvaj specoj de trakoj povas esti alŝutitaj al MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma kaj ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
eo: Alŝuto al MP3tunes Iniciatita

en: Uploading Track %1/%2
eo: Alŝutas Trakon %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
eo: Aldoni lokan aŭ malproksiman OPML-dosieron por esti inkluzivita en la listo.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
eo: Se lasita malplena la titolo de la OPML estos uzata.

en: Loading Podcast Info...
eo: Ŝargante podkastajn informojn...

en: Fetching Podcast Info
eo: Elprenante podkastan informon

en: Add OPML
eo: Aldoni OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
eo: Aldoni OPML

en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: Podcast Directory
eo: Podkasta Adresaro

en: A large listing of podcasts
eo: Grandega listaĵo da podkastoj

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
eo: Ampleksa listo de serĉeblaj podkastoj, kiujn vi povas aboni rekte de Amarok.

en: Add an OPML file to the list.
eo: Aldonu OPML-dosieron al la listo.

en: Loading info...
eo: Ŝargante informojn...

en: This service does not accept any messages
eo: Tiu servo ne akceptas ian ajn mesaĝon

en: ERROR: unknown message
eo: ERARO: nekonata mesaĝo

en: Neither playable nor downloadable url specified.
eo: Nek ludebla nek elŝutebla url specifita.

en: No service named %1 is currently loaded
eo: Neniu servo nomita %1 estas nuntempe ŝargita

en: This collection is currently offline
eo: Ĉi tiu kolekto estas nuntempe eksterrete

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
eo: %1 havas kapablon sinkronigi trakmeta-datumojn kiel ludkalkulon aŭ taksadon kun aliaj kolektoj. Ĉu vi volas konservi %1 sinkronigita?
    
    Vi ĉiam povas ŝanĝi la decidon en Amarok-agordo.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
eo: Vi nur ŝajnas havi la Lokan Kolekton. Statistika sinkronigo nur havas sencon se estas pli ol unu kolekto.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
eo[0]: Ludita %2 fojojn el kiuj unu teatraĵo estas lastatempa kaj unika al ĉi tiu fonto
eo[1]: Ludita %2 fojojn el kiuj %1 ludoj estas lastatempaj kaj unikaj al ĉi tiu fonto

en: Ignored labels: %1
eo: Ignoritaj etikedoj: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
eo: Povas kongrui trakojn per: %1
    Povas sinkronigi: %2

en: Synchronize Statistics
eo: Sinkronigi Statistiko

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
eo: Kongruaj Trakoj por Statistika Sinkronigo

en: Synchronizing Track Statistics
eo: Sinkronigante Trakstatistikojn

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
eo[0]: Sinkronigo de %2 farita. <b>Unu</b> trako estis ĝisdatigita.
eo[1]: Sinkronigo de %2 farita. <b>%1</b> spuroj estis ĝisdatigitaj.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
eo[0]: <b>Unu</b> trako estis vicigita por skrapi al %2.
eo[1]: <b>%1</b> spuroj estis envicigitaj por skrapi al %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
eo[0]: La ludata tempo de <b>Unu</b> trako estis tro mallonga por esti skroblata.
eo[1]: La ludata tempo de <b>%1</b> trakoj estis tro mallonga por esti scrobbled.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
eo[0]: <b>Unu</b> trako havis nesufiĉajn metadatenojn por esti skroblata.
eo[1]: <b>%1</b> trakoj havis nesufiĉajn metadatenojn por esti skroblataj.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
eo[0]: <b>Unu</b> trako laŭdire estis ludita estonte.
eo[1]: <b>%1</b> trakoj laŭdire estis luditaj estonte.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
eo[0]: <b>Unu</b> trako laste estis ludita en tro malproksima pasinteco por esti skroblata.
eo[1]: <b>%1</b> trakoj estis laste luditaj en tro malproksima pasinteco por esti scrobbled.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
eo[0]: Scrobbling de <b>unu</b> trako estis preterlasita kiel agordita de la uzanto.
eo[1]: Scrobbling de <b>%1</b> spuroj estis preterlasita kiel agordita de la uzanto.

en: Configure Synchronization...
eo: Agordi Sinkronigon...

en: Tracks matched by: %1
eo: Trakoj kongruitaj de: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
eo: Neniu elektita kolekto subtenas skribon %1 - ne havas sencon sinkronigi ĝin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
eo: Elekti Kolektojn por Sinkronigi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
eo: Elekti Kampojn por Sinkronigi

en: Configure Synchronization Target
eo: Agordi Sinkronigan Celon

en: Add Synchronization Target
eo: Aldoni Sinkronigan Celon

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
eo: <span style="color:red; font-weight:bold;">Grave:</span> antaŭ sinkronigi trakojn kun dosiero-bazita celo ĉiam certigu, ke la datumbaza dosiero ne estas nuntempe uzata!

en: Choose Target Type
eo: Elekti Celan Tipon

en: Configure Target
eo: Agordi Celon

en: Back
eo: Reen

en: Synchronize
eo: Sinkronigi

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
eo: Ne ekzistas trakoj unikaj al unu el la fontoj partoprenantaj en la sinkronigado

en: There are no tracks excluded from synchronization
eo: Ne estas trakoj ekskluditaj de sinkronigado

en: Expand Tracks With Conflicts
eo: Vastigi Trakojn Kun Konfliktoj

en: Expand Updated
eo: Vastigi Ĝisdatigitan

en: Collapse Tracks Without Conflicts
eo: Malvastigi Trakojn Sen Konfliktoj

en: Collapse Not Updated
eo: Malvastigi Ne Ĝisdatigitajn

en: Reset All Ratings to Undecided
eo: Restarigi Ĉiuj Taksoj al Nedecidita

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
eo: Inkluzivi Etikedojn de %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
eo: Ekskludi Etikedojn de %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
eo: Restarigi Ĉiuj Etikedoj al Nedecidita (Ne Sinkronigu Ilin)

en: All Tracks
eo: Ĉiuj Trakoj

en: Updated Tracks
eo: Ĝisdatigitaj Trakoj

en: Tracks With Conflicts
eo: Trakoj Kun Konfliktoj

en: There are no tracks with conflicts
eo: Ne estas trakoj kun konfliktoj

en: There are no tracks going to be updated
eo: Ne estas ĝisdatigotaj trakoj

en: Tracks that are unique to their sources
eo: Trakoj kiuj estas unikaj al siaj fontoj

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
eo: Trakoj kiuj estis ekskluditaj de sinkronigado pro ambigueco

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
eo[0]: <b>Unu</b> ludado
eo[1]: <b>%1</b> ludadoj

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
eo[0]: %2 el <b>unu</b> trako estos scrobbled al %3.
eo[1]: %2 el <b>%1</b> trakoj estos scrobbled al %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
eo: Montrante %1 el %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
eo: Kongruaj Trakoj

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
eo: Filtri Trakojn...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
eo: Influas ĉiujn uzeblajn trakojn, ne nur montritajn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
eo: Prenu Taksojn De

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
eo: Vastigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
eo: Malvastigi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
eo: Unika Trakoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
eo: Ekskluditaj Trakoj

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: Multiple background tasks running (click to show)
eo: Pluraj fonaj taskoj funkcias (alklaku por montri)

en: Abort all background tasks
eo: Ĉesigi ĉiujn fonajn taskojn

en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Rediscover Your Music
eo: Remalkovru Vian Muzikon

en: Slim Toolbar
eo: Svelta Ilobreto

en: Volume: %1% (muted)
eo: Laŭteco: %1% (silentita)

en: Volume: %1%
eo: Laŭteco: %1%

en: Transcode Tracks
eo: Transkodi Trakojn

en: Transc&ode
eo: Transk&odo

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
eo: Dum kopiado, vi povas elekti transkodi viajn muzikdosierojn al alia formato per kodilo (kodeko). Ĉi tio povas esti farita por ŝpari spacon aŭ por igi viajn dosierojn legeblaj per portebla muzikludanto aŭ aparta programaro.

en: &Copy
eo: &Kopii

en: Just copy the tracks without transcoding them.
eo: Nur kopii la trakojn sen transkodi ilin.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
eo: Dum moviĝado, vi povas elekti transkodi viajn muzikdosierojn al alia formato per kodilo (kodeko). Ĉi tio povas esti farita por ŝpari spacon aŭ por igi viajn dosierojn legeblaj per portebla muzikludanto aŭ aparta programaro. Nur sukcese transkoditaj dosieroj estos forigitaj de sia origina loko.

en: &Move
eo: &Movi

en: Just move the tracks without transcoding them.
eo: Nur movi la trakojn sen transkodi ilin.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
eo: Nuntempe ne disponebla en via sistemo.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
eo: Celkolekto indikas ke ĉi tiu formato ne estus ludebla.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
eo: Transkodigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
eo: Transkodi ĉiujn trakojn al la elektita formato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
eo: Transkodi ĉiujn trakojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
eo: Transkodi trakojn nur kiam necesas por ludebleco en la celkolekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
eo: Transkodi nur kiam necesas por ludebleco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
eo: Transkodi nur kiam fontaj kaj celaj dosierformatoj malsamaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
eo: Transkodi nur kiam fonto kaj celformatoj estas malsamaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
eo: <b>Noto:</b> Neniu kodilo disponeblas. Se vi volas transkodi trakojn bonvolu instali pakaĵon <i>ffmpeg</i> aŭ <i>libav</i> (kun <i>ffmpeg</i> envolvaĵo) per taŭgaj kodiloj. Alie vi povas marki la elekteblon <i>Memoru ĉi tiun elekton por la venonta fojo</i> por preterlasi ĉi tiun dialogon por estontaj translokigoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
eo: Memori ĉi tiun elekton por la venonta fojo

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
eo: Por agordi la parametrojn de la transkoda operacio, bonvolu elekti kodilon el la listo.

en:  (recommended)
eo: (rekomendita)

en: Ask before each transfer
eo: Demandi antaŭ ĉiu transigo

en: Muted
eo: Silentita

en: <i>Volume: %1</i>
eo: <i>Laŭteco: %1</i>

en: Score: %1
eo: Poentaro: %1

en: Rating: %1
eo: Taksado: %1

en: Play count: %1
eo: Ludkalkulo: %1

en: Last played: %1
eo: Laste ludita: %1

en: Bookmark
eo: Legosigno

en: List and run bookmarks, or create new ones
eo: Listigi kaj lanĉi legosignojn, aŭ kreu novajn

en: Amarok Bookmarks
eo: Amarok Legosignoj

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
eo: Kopii Nunan Vidan Legomarkon al Tondujo

en: Scheme
eo: Skemo

en: Preset:
eo: Antaŭdifinita:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
eo: Listo de elekteblaj dosiernomaj skemoj/formataj antaŭaj agordoj.

en: Add preset
eo: Aldoni antaŭfiksitan

en: Saves the current scheme/format as new preset.
eo: Konservas la nunan skemon/formaton kiel nova antaŭmeto.

en: Update preset
eo: Ĝisdatigi antaŭfiksitan

en: Updates the preset with the current scheme/format.
eo: Ĝisdatigas la antaŭfiksitan kun la aktuala skemo/formato.

en: Remove preset
eo: Forigi antaŭfiksitan

en: Removes the currently selected preset.
eo: Forigas la nun elektitan antaŭdifinilon.

en: Ignore
eo: Ignori

en: Folder
eo: Dosierujo

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
eo: Komenca

en: Collection root
eo: Kolekta radiko

en: &Basic...
eo: &Baza...

en: &Advanced...
eo: Progresint&a...

en: New Preset
eo: Nova Antaŭmeto

en: Preset Name
eo: Antaŭdifinita Nomo

en: second | seconds
eo[0]: sekundo
eo[1]: sekundoj

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: day | days
eo[0]: tago
eo[1]: tagoj

en: week | weeks
eo[0]: semajno
eo[1]: semajnoj

en: month | months
eo[0]: monato
eo[1]: monatoj

en: year | years
eo[0]: jaro
eo[1]: jaroj

en: Simple Search
eo: Simpla serĉado

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
eo: antaŭe

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
eo: post

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
eo: inter

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
eo: pli maljuna ol

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
eo: pli nova ol

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
eo: inter

en: Rating changed
eo: Noto ŝanĝis

en: Volume: 100% (muted)
eo: Laŭteco: 100% (silentita)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
eo: Ekrana-Vidiga antaŭrigardo
    Trenu por repoziciigi

en: Stopped
eo: Haltita

en: Paused
eo: Paŭzita

en: Play
eo: Ludi

en: Pause
eo: Paŭzi

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
eo: %1 libera

en: Track Progress
eo: Traka Progreso

en: The amount of time elapsed in current track
eo: La kvanto da tempo pasita en aktuala trako

en: The amount of time remaining in current track
eo: La kvanto da tempo restanta en aktuala trako

en: Enter space-separated terms to search.
eo: Enigu spac-disigitajn terminojn por serĉi.

en: Edit filter
eo: Redakti filtrilon

en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
eo: Salti al: %1

en: Drag in and out items from above.
eo: Trenu enen kaj eksteren erojn de supre.

en: [prefix]
eo: [prefikso]

en: [suffix]
eo: [sufikso]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
eo: Kontrolpunkto: <b>%1</b>

en: Track: %1
eo: Trako: %1

en: Album: %1
eo: Albumo: %1

en: Artist: %1
eo: Artisto: %1

en: empty
eo: malplena
