amarok - en to hu translation catalogue (2257 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
hu: Alapértelmezés

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
hu: Nincs csoportosítás

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
hu: Nincs csoportosítás (egysoros)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
hu: Részletes

en: License Agreement
hu: Licencmegállapodás

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
hu: <qt>Nincs elérhető információ.<br />A megadott KAboutData-objektum nem létezik.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
hu: <qt>Nincs elérhető információ.<br />A megadott OcsData-objektum nem létezik.</qt>

en: About %1
hu: Névjegy: %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
hu: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verzió: %2</b><br />KDE Frameworks %3</html>

en: License: %1
hu: Licenc: %1

en: &About
hu: Névje&gy

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
hu: Kérjük, hogy a talált hibákat a <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> címen jelentsék be.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
hu: Hibákat erre a címre lehet bejelenteni: <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
hu: Sz&erző

en: A&uthors
hu: Szer&zők

en: &Contributors
hu: &Közreműködők

en: &Donors
hu: A&dományozók

en: T&ranslation
hu: For&dítók

en: Email contributor
hu: Levél írása a közreműködőnek

en: Visit contributor's homepage
hu: A közreműködő honlapjának megtekintése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
hu: Név

en: Amarok Menu
hu: Amarok menü

en: Play/Pause
hu: Lejátszás/Szünet

en: Click to change
hu: Kattintson a módosításhoz

en: &Replay Gain Mode
hu: &Replay Gain-mód

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
hu: &Kikapcsolva

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
hu: &Szám

en: Burn
hu: Írás

en: Current Playlist
hu: Aktuális lejátszólista

en: Selected Tracks
hu: A kijelölt számokat

en: Stop
hu: Leállítás

en: Stop after current Track
hu: Leállítás a jelenlegi szám után

en: Stop after current track: Off
hu: Leállítás a jelenlegi szám után: kikapcsolva

en: Stop after current track: On
hu: Leállítás a jelenlegi szám után: bekapcsolva

en: No track playing
hu: Jelenleg nincs lejátszás

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
hu: Legyen-e megjelenítve egy második, bal oldali időcímke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
hu: Ha be van jelölve ez az opció, akkor a lejátszóablakban levő ugrási csúszka bal oldalán meg lesz jelenítve egy második időcímke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
hu: A számokból hátralevő idő legyen-e kijelezve a bal oldali időcímkében.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a lejátszóablakban a számból hátralevő időt szeretné kiíratni a számból eltelt idő helyett.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
hu: Mely számok vagy albumok legyenek előnyben részesítve véletlenszerű módban

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
hu: Véletlenszerű módban a kiválasztott tulajdonsággal rendelkező számok, illetve albumok nagyobb valószínűséggel lesznek kiválasztva.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
hu: A lejátszólistában levő számokon való végighaladás módja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
hu: Ez határozza meg, hogy az Amarok hogyan halad végig a lejátszólistában levő számokon

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
hu: A dinamikus mód állapota.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
hu: Ha be van jelölve, akkor a dinamikus mód bekapcsolásra kerül - a számok ekkor a megadott dinamikus lejátszólistának megfelelően lesznek hozzáadva a listához.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
hu: Számok duplikálása dinamikus módban.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
hu: Ha be van állítva, a dinamikus módban hozzáadott számoknak lehetnek duplikátumaik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
hu: Az előző számok mennyisége.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
hu: Hány szám legyen megtartva a lejátszólistában az aktív szám előtt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
hu: A várakozó számok mennyisége.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
hu: Hány szám legyen betöltve a lejátszólistába az aktív szám után.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
hu: Ikon jelenjen-e meg a rendszertálcán

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
hu: Az Amarok tálcaikonjának bekapcsolása vagy kikapcsolása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
hu: El legyen-e rejtve a környezeti nézet.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
hu: Környezeti nézet bekapcsolása vagy kikapcsolása az Amarokban.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
hu: Visszavonási mélység a lejátszólistában

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
hu: A visszavonási lépések maximális száma a lejátszólistában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
hu: A lejátszólistákban relatív elérési út legyen-e eltárolva

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
hu: Ha be van jelölve, akkor az Amarok kézzel elmentett lejátszólistáiban relatív elérési út szerepel a számoknál, nem pedig abszolút

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
hu: Az Amarok által használandó külső webböngésző fájlneve.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
hu: Letöltse-e automatikusan a program szükség esetén az albumborítót

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
hu: Legyen-e megjelenítve háttérkép a böngésző panelen

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
hu: Album-képanyag megjelenítése a gyűjteményböngészőben

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
hu: A környezeti nézet megjelenítése

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
hu: Csengetés lejátszása az első indításkor

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
hu: A környezeti kisalkalmazások összecsukási animációjának bekapcsolása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
hu: Ha be van állítva, a környezeti kisalkalmazások animálva csukódnak össze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
hu: A fájl-rendszerezési művelet felülír-e létező fájlokat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájl-rendszerezési művelet felül fogja írni a már létező célfájlokat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
hu: A fájl-rendszerezési művelet a „The” névelőt az előadónév végére mozgassa-e.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájl-rendszerezési művelet a „The” névelőt az előadónevek végére mozgatja, úgymint „Beatles, The”.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
hu: A fájl-rendszerezési művelet helyettesítse-e a fájlnevekben levő szóközöket alulvonásokkal.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájl-rendszerezési művelet a fájlnevekben levő szóközöket helyettesíteni fogja 1-1 alulvonással.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
hu: Használja-e az albumborítókat mappaikonként a fájl-rendszerezési művelet.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájl-rendszerezési művelet az albumborítókat fel fogja használni mappaikonként.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
hu: A gyűjteménymappa cél-útvonala a fájl-rendszerezési művelet számára.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
hu: A gyűjteménymappa céljának útvonala a fájl-rendszerezési művelet számára.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
hu: A fájl-rendszerezési művelet nevezze-e át a fájlokat olyan módon, hogy kompatibilisek legyenek a VFAT fájlrendszerekkel.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájl-rendszerezési művelet helyettesíteni fogja azon karaktereket, amelyek nem kompatibilisek a VFAT fájlrendszerekkel (például „:”, „*” és „?”).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
hu: A fájl-rendszerezési művelet nevezze-e át a fájlokat olyan módon, hogy azok neve csak 7 bites ASCII-karaktereket tartalmazzon.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájl-rendszerezési művelet helyettesíteni fogja azon karaktereket, amelyek nem kompatibilisek a 7 bites ASCII karakterkészlettel.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
hu: A fájl-rendszerezési művelet egyéni fájl-elnevezési sémát használjon-e.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájl-rendszerezési művelet át fogja nevezni a fájlokat egy egyéni formátumszöveg alapján.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
hu: Formátumszöveg a fájl-rendszerezési művelet számára, ha egyéni elnevezési séma van használatban.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
hu: Ha be van kapcsolva az egyéni fájlnév-séma, akkor a fájl-rendszerezési művelet át fogja nevezni a fájlokat ezen formátumszöveg alapján.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
hu: A helyettesítendő reguláris kifejezés.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
hu: A fájl-rendszerezési művelet helyettesíteni fogja az ezen reguláris kifejezésre illeszkedő szövegrészeket.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
hu: Helyettesítési szöveg.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
hu: A fájl-rendszerezési művelet ezzel a szöveggel fogja helyettesíteni az illeszkedő szövegrészeket.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
hu: Alapvető vagy speciális üzemmód

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
hu: Alapvető üzemmódban grafikusan húzható és ejthető változókkal lehet összeállítani egy fájlnév-sémát, speciális üzemmódban pedig a képek helyett szövegek jelennek meg.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
hu: Formátum alapbeállítások

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
hu: Előre beállított formátumok listája (tokensémák).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
hu: Fő-hangerő

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
hu: Az Amarok fő-hangereje, 0-tól 100-ig terjedhet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
hu: Elnémítási állapot

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
hu: Hang elnémítása vagy bekapcsolása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
hu: A Leállítás gomb lenyomásakor le legyenek-e halkítva a számok.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
hu: Lehalkítás bekapcsolása vagy kikapcsolása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
hu: A Szünet gomb lenyomásakor le legyenek-e halkítva a számok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
hu: A lehalkítási idő hossza ezredmásodpercben

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
hu: A lehalkítási idő hossza ezredmásodpercben

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
hu: Equalizer-üzemmód - 0: kikapcsolva, 1-től n-ig: alapbeállítás száma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
hu: Ha be van jelölve, equalizer fogja szűrni a hanganyagot.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
hu: Felhasználói equalizer alapbeállítások neveinek listája

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
hu: Felhasználói alapbeállítások értékeinek listája

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
hu: A lejátszási hangerő beállításának módja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
hu: A számok hangereje át legyen-e állítva úgy, hogy azonos hangerejűek legyenek, és ha igen, akkor az átállítás számonként vagy albumonként legyen végezve.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
hu: Replay Gain kikapcsolása

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
hu: Minden szám hangereje ugyanakkora legyen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
hu: Minden album hangereje ugyanakkora legyen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
hu: Egy rövid tekerés hossza másodpercben.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
hu: Egy közepes tekerés hossza másodpercben.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
hu: Egy hosszú tekerés hossza másodpercben.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
hu: Az Amarok szüneteltesse-e a lejátszást a számítógép felfüggesztésekor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
hu: Az Amarok megakadályozza-e a rendszer elalvását, ha megy a lejátszás.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
hu: Az Amarok elkezdje-e a lejátszást, ha egy szám kerül a lejátszólistára (és épp nem megy a lejátszás).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
hu: Amazon-régióazonosító borítók letöltéséhez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
hu: Ez határozza meg, mely Amazon-kiszolgálóról próbáljon a program borítókat letölteni.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
hu: Wikipedia-nyelv az információk letöltéséhez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
hu: Ez határozza meg, hogy a Wikipediáról milyen nyelvű információ legyen letöltve

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
hu: KNotify-támogatás használata

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
hu: OSD használata

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
hu: Az OSD bekapcsolása vagy kikapcsolása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
hu: Growl használata az értesítésekhez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
hu: A Growllal küldött értesítések bekapcsolása vagy kikapcsolása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
hu: Áttetszőség átkapcsolása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
hu: Az OSD háttere legyen áttetsző.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
hu: Egyéni színek használata az OSD-ben

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
hu: Jelölje be, ha meg szeretné adni az OSD színeit.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
hu: Az OSD szövegének színe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
hu: Az OSD-ben megjelenő szövegek színe. A színt RGB formában kell megadni: három, 0 és 255 közötti egész számot kell megadni, vesszővel elválasztva.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
hu: Az OSD betűmérete

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
hu: Az OSD betűinek nagyítási tényezője, százalékban. A 100 a „normál méret”.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
hu: Hány ezredmásodpercig legyen megjelenítve a szöveg

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
hu: Az az időtartam (ezredmásodpercben), ameddig az OSD-nek látszódnia kell. 0 esetén nem lesz elrejtve. Az alapértelmezett érték 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
hu: Y-pozíció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
hu: Az OSD Y-pozíciója, a kiválasztott képernyő és OSD-igazítás figyelembevételével. Ha az igazítás felfelé történik, akkor az Y érték az OSD felső széle és a képernyő felső széle közötti távolságot határozza meg. Ha lefelé történik az igazítás, akkor az OSD alsó széle és a képernyő alsó széle közötti távolságot határozza meg.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
hu: Az OSD képernyőszáma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
hu: Az itt megadott azonosítójú képernyőn jelenik meg az OSD. Ha csak egy monitort használ, 0-t kell megadni.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
hu: Az OSD igazítása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
hu: Az OSD relatív pozíciója. Lehetséges értékei: balról, egyenlő távolságra, jobbról, középen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
hu: Ne jelenítse meg, ha egy teljes képernyős alkalmazás aktív

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
hu: Ne jelenítse meg az OSD-t, ha egy másik alkalmazás van fókuszban és teljes képernyős módban fut.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
hu: A kilépéskor félbehagyott szám lejátszásának folytatása indításkor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor az Amarok indításakor folytatódik a legutóbb lejátszott szám lejátszása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
hu: Az indulásnál folytatandó szám URL-je

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
hu: Belső: a program indulásakor folytatandó szám URL-je.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
hu: Belső: A lejátszás folytatása szüneteltetett állapotban

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
hu: A szám lejátszását ettől az időpozíciótól kezdve kell folytatni (ezredmásodpercben)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
hu: Belső: a kezdéskor folytatandó szám folytatási időpozíciója.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
hu: Logikai értékek listája, amely azt írja le, hogy mely böngészők láthatók - fentről lefelé.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
hu: A legutóbbi kilépéskor lejátszás alatt levő szám. Ha nem volt lejátszás, akkor az érték -1.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
hu: A legutóbbi aktív böngésző száma (felülről).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
hu: A gyűjtemények mappái almappákkal együtt legyenek-e feldolgozva

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
hu: A gyűjtemények mappáit módosítás esetén újra fel kell-e dolgozni

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
hu: Vissza legyenek-e írva a metaadat-változások

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
hu: Vissza legyenek-e írva a számstatisztikák változásai

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
hu: Vissza legyenek-e írva az albumborítók változásai

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
hu: Beágyazott borító maximális méretei

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
hu: A gyűjteményhez tartozó mappák

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
hu: Megjelenjenek-e a szám-sorszámok a gyűjteményböngészőben.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
hu: Megjelenjenek-e az évek a gyűjteményböngészőben.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
hu: Legyen-e használva a Mozilla karakterkészlet-lekérdező funkciója az ID3-címkék kódolásának meghatározásához.

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
hu: Felhasználónév

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
hu: Az Audioscrobbler eléréséhez használt felhasználónév

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
hu: Jelszó

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
hu: Az Audioscrobbler eléréséhez használt jelszó

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
hu: Szerző adatainak küldése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
hu: Szerző adatainak használata Last.fm-ben előadóként

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
hu: A hasonló előadók letöltése

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
hu: Eszköztípus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
hu: A médiaeszköz típusa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
hu: Csatolási pont

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
hu: A médiaeszköz-kapcsolathoz használt csatolási pont.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
hu: Csatolási parancs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
hu: A médiaeszköz-kapcsolathoz használt csatolási parancs

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
hu: Leválasztási parancs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
hu: A médiaeszköz-kapcsolathoz használt leválasztási parancs

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
hu: Podcastok automatikus törlése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
hu: A már lejátszott podcastok automatikusan törlésre kerüljenek-e egy médiaeszközhöz való kapcsolódáskor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
hu: Statisztikák szinkronizálása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
hu: Az Amarok-statisztikák szinkronizálva legyenek-e az eszközön levő lejátszásszámlálóval, besorolásokkal, illetve a lejátszott számok el legyenek-e küldve a Last.fm-re.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
hu: Kézzel hozzáadott kiszolgálók

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
hu: A felhasználó által hozzáadott zenemegosztási kiszolgálók.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
hu: Kiszolgáló-jelszavak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
hu: Gépnevenként eltárolt jelszavak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
hu: A számnevek legyenek egyeztetve

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
hu: Az albumnevek legyenek egyeztetve

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
hu: Az előadónevek legyenek egyeztetve

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
hu: A műfajnevek legyenek egyeztetve

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
hu: A szerzőnevek legyenek egyeztetve

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
hu: Az évszámok legyenek egyeztetve

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
hu: Az induláskor betöltött elrendezés neve

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
hu: Az Amarok a saját belső adatbázisát használja-e (nem pedig egy külső rendszert).

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
hu: Azon külső kiszolgáló gépneve, amelyhez kapcsolódni kell.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
hu: Melyik kiszolgálóporton kell kapcsolódni az adatbázismotorhoz.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
hu: Azon adatbázis neve, amelyet az Amaroknak használnia kell. A felhasználónak rendelkeznie kell elegendő hozzáférési joggal.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
hu: A külső adatbázis eléréséhez használt felhasználónév.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
hu: A külső adatbázis-felhasználó jelszava.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
hu: Fenntart egy számlálót, hogy tudni lehessen, mikor kell ellenőrzést végezni.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
hu: Bekapcsolva legyen-e az Amarok parancsfájl modulja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
hu: Az Amarok parancsfájl moduljának be- vagy kikapcsolása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
hu: Automatikusan frissítve legyenek-e a beépített parancsfájlok

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
hu: A beépített parancsfájlok automatikus frissítésének bekapcsolása/kikapcsolása.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
hu: Bekapcsolva legyen-e a parancsfájl konzol.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
hu: Jelenjen-e meg figyelmeztetés azokhoz a parancsfájlokhoz, amelyek elavult API-kat használnak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
hu: El legyen-e mentve az aktuális munkamenet kilépéskor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
hu: Meg legyen-e jelenítve az aktuális szám hangulatsávja (ha elérhető) a pozíciójelző csúszkában

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
hu: A hangulatsávnak a pozíciójelző csúszkában való megjelenítésének be- vagy kikapcsolása (ha elérhető).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
hu: A hangulatsáv megjelenítéséhez használt stílus

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
hu: Minőségi tényező az automatikus lejátszólista-készítőhöz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
hu: Egy 0 és 10 közötti érték mondja meg, hogy az automatikus lejátszólista-készítő sebességre (0) vagy pontosságra (10) optimalizáljon-e.

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: New Bookmark
hu: Új könyvjelző

en: Bookmark Manager
hu: Könyvjelzőkezelő

en: Add Group
hu: Csoport hozzáadása

en: Filter bookmarks
hu: Könyvjelzők szűrése

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
hu: A könyvjelzők progresszív szűréséhez gépeljen a mezőbe

en: Bookmark this Album
hu: Az album könyvjelzőzése

en: Bookmark this Artist
hu: Az előadó könyvjelzőzése

en: Add Position Marker
hu: Pozíciójelölő hozzáadása

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
hu: Leírás

en: New Group
hu: Új csoport

en: none
hu: nincs

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
hu: &Betöltés

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Create timecode track
hu: &Időkódos szám létrehozása

en: New Timecode Track
hu: Új időkódos szám

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Context: %1
hu: Környezet: %1

en: Bookmark Context View Applets
hu: Környezeti nézet kisalkalmazásainak könyvjelzőzése

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
hu: Környezet

en: Files
hu: Fájlok

en: Files (%1)
hu: Fájlok (%1)

en: Album "%1" from %2
hu: Album: „%1”, hely: %2

en: Album "%1"
hu: Album: „%1”

en: Artist "%1" from %2
hu: Előadó: „%1”, hely: %2

en: Artist "%1"
hu: Előadó: „%1”

en: Bookmark Media Sources View
hu: Médiaforrások nézet könyvjelzőzése

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
hu: Navigálás

en: Bookmark Track Position
hu: Számbeli hely könyvjelzőzése

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
hu: Lejátszás

en: Files/URLs to open
hu: Megnyitandó fájlok, illetve URL-ek

en: Immediately start playing an audio cd
hu: Hang-CD lejátszásának azonnali megkezdése

en: Skip backwards in playlist
hu: Léptetés visszafelé a lejátszólistában

en: Start playing current playlist
hu: Az aktuális lejátszólista lejátszásának elindítása

en: Play if stopped, pause if playing
hu: Ha le van állítva, akkor lejátszás; ha lejátszás van, akkor szünet

en: Pause playback
hu: Lejátszás szüneteltetése

en: Stop playback
hu: Lejátszás leállítása

en: Skip forwards in playlist
hu: Léptetés előre a lejátszólistában

en: Additional options:
hu: További opciók:

en: Append files/URLs to playlist
hu: Fájlok/URL-ek hozzáfűzése a lejátszólistához

en: Queue URLs after the currently playing track
hu: URL-ek helyezése a sorba a lejátszás alatt álló szám utánra

en: Load URLs, replacing current playlist
hu: URL-ek betöltése, felülírva az aktuális lejátszólistát

en: Print verbose debugging information
hu: Részletes hibakeresési információ kiírása

en: Print verbose debugging information from the audio system
hu: Részletes hibakeresési információ kiírása a hangrendszerből

en: Disable colorization for debug output.
hu: A hibakeresési kimenet színezésének kikapcsolása.

en: Allow running multiple Amarok instances
hu: Több Amarok-példány futásának engedélyezése

en: Base for relative filenames/URLs
hu: A relatív fájlnevek, illetve URL-ek alapja

en: Database Error
hu: Adatbázis-hiba

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
hu: Az Amarok adatbázis az alábbi hibákat jelentette:
    %1
    A legtöbb esetben meg kell oldania ezeket a hibákat, hogy az Amarok megfelelően fusson.

en: Moving files to trash
hu: Fájlok áthelyezése a kukába

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
hu: A rendszer beállításainál be van állítva egy útvonal a zenék számára: „%1”.
    Szeretné azt használni gyűjteménymappaként?

en: Media Sources Home
hu: Médiaforrások kiindulópontja

en: Filter Music Sources
hu: Zeneforrások szűrése

en: &Media Sources
hu: &Médiaforrások

en: Go Up in Media Sources Pane
hu: Ugrás fel a médiaforrások ablaktáblához

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
hu: Itt találja a helyi zenéit, továbbá a hordozható zenelejátszókon és a CD-ken levő zenét.

en: Search collection
hu: Keresés a gyűjteményben

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
hu: Ebben az órában

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
hu: Ma

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
hu: A héten

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
hu: A hónapban

en: First Level
hu: &Első szint

en: Second Level
hu: &Második szint

en: Third Level
hu: &Harmadik szint

en: Show Years
hu: Évek megjelenítése

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
hu: Szám sorszámának megjelenítése

en: Show Cover Art
hu: Albumborító megjelenítése

en: Merged View
hu: Egyesített nézet

en: Sort Options
hu: Rendezési beállítások

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
hu: Nincsenek feliratok

en: Counting...
hu: Számlálás…

en: 1 track | %1 tracks
hu[0]: 1 szám
hu[1]: %1 szám

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Various Artists
hu: Különböző előadók

en: Year - Album
hu: Év - album

en: Track Artist
hu: A szám előadója

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
hu: Album-előadó

en: Composer
hu: Szerző

en: Genre
hu: Műfaj

en: Year
hu: Év

en: Label
hu: Felirat

en: None
hu: Nincs

en: Collapse All
hu: Összes összecsukása

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Copy to Collection
hu: Másolás gyűjteménybe

en: Move to Collection
hu: Áthelyezés gyűjteménybe

en: Move Tracks to Trash
hu: Számok áthelyezése a Kukába

en: Delete Tracks
hu: Számok törlése

en: More...
hu: Továbbiak…

en: &Add to Playlist
hu: &Hozzáadás a lejátszólistához

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
hu: A lejátszólista le&cserélése erre

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
hu: Fájlok rendszerezése

en: &Edit Track Details
hu: Számok &adatainak módosítása

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Filter Files
hu: Fájlok szűrése

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
hu: A fájlböngésző lehetővé teszi a rendszerén található fájlok böngészését függetlenül attól, hogy részei-e a helyi gyűjteményének. Hozzáadhatja ezeket a fájlokat a lejátszólistához vagy egyszerű fájlműveleteket hajthat végre.

en: &Move to Trash
hu: Á&thelyezés a Kukába

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
hu: Törlés megerősítése

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
hu[0]: Valóban szeretné törölni ezt az elemet?
hu[1]: Valóban szeretné törölni ezt a(z) %1 elemet?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
hu: Kukába való áthelyezés megerősítése

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
hu[0]: Valóban szeretné törölni ezt az elemet?
hu[1]: Valóban szeretné törölni ezt a(z) %1 elemet?

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Automated Playlist Generator
hu: Automatikus lejátszólista-készítő

en: Create playlists by specifying criteria
hu: Lejátszólista létrehozása a megadott feltételek alapján

en: Add new preset
hu: Új alapbeállítás hozzáadása

en: Edit selected preset
hu: A kijelölt alapbeállítás szerkesztése

en: Delete selected preset
hu: A kijelölt alapbeállítás törlése

en: Import a new preset
hu: Új alapbeállítás importálása

en: Export the selected preset
hu: A kijelölt alapbeállítás exportálása

en: Run APG with selected preset
hu: APG futtatása a kiválasztott alapbeállításokkal

en: APG Presets
hu: APG alapbeállítások

en: Generator Optimization
hu: Generátoroptimalizálás

en: Speed
hu: Sebesség

en: Accuracy
hu: Pontosság

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
hu: Feltétel szerkesztése

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
hu: Egyezés típusa:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
hu: A feltétel egy másik feltétellel lett helyettesítve,
    amely nincs betöltve vagy deaktiválva van.
    Az eredeti feltétel neve: %1.

en: This bias has no settings.
hu: A feltételnek nincsenek beállításai.

en: Dynamic Playlists
hu: Dinamikus lejátszólisták

en: Dynamically updating parameter based playlists
hu: Dinamikusan frissülő paraméteren alapuló lejátszólisták

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
hu: Dinamikus lejátszólistával az Amarok az Ön személyes DJ-évé válik, automatikusan kiválasztva a lejátszandó számokat az Ön által megadott jellemzők alapján.

en: Previous:
hu: Előző:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
hu: Hány előző szám legyen megtartva a lejátszólistában

en: Upcoming:
hu: Várakozó:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
hu: Hány várakozó (a jövőben lejátszandó) szám legyen hozzáadva a lejátszólistához

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
hu: Be

en: Turn dynamic mode on.
hu: Dinamikus mód bekapcsolása.

en: Duplicates
hu: Duplikátumok

en: New
hu: Új

en: New playlist
hu: Új lejátszólista

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit the selected playlist or bias
hu: A kijelölt lejátszólista vagy feltétel szerkesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
hu: Törlés

en: Delete the selected playlist or bias
hu: A kijelölt lejátszólista vagy feltétel törlése

en: Repopulate
hu: Újranépesítés

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
hu: A várakozó számok helyettesítése újakkal

en: &Rename playlist
hu: Lejátszólista átne&vezése

en: &Add new Bias
hu: Új feltétel hozzáadása

en: &Clone Playlist
hu: Lejátszólista &másolása

en: &Delete playlist
hu: Lejátszólista &törlése

en: &Edit bias...
hu: Feltétel &szerkesztése…

en: &Clone bias
hu: Feltétel &másolása

en: &Delete bias
hu: Feltétel &törlése

en: &Add new bias
hu: Ú&j feltétel hozzáadása

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
hu: A lejátszólista-böngészőben az importált és az elmentett lejátszólisták listája látható. Itt lehet készíteni dinamikus lejátszólistákat, továbbá itt lehet kezelni a podcast-feliratkozásokat és -epizódokat.

en: Add Folder
hu: Mappa hozzáadása

en: Visible Sources
hu: Látható források

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
hu: A mappák csak az <b>egyesített nézetben</b> jelennek meg.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
hu: Új mappa

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
hu[0]: 1 lejátszólista
hu[1]: %1 lejátszólista

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
hu: Betöltés…

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
hu[0]: Egy lejátszólista
hu[1]: %1 lejátszólista

en: Source
hu: Forrás

en: Create an Empty Playlist
hu: Egy üres lejátszólista létrehozása

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
hu: Ú&j

en: &Rename...
hu: Átneve&zés…

en: &Delete...
hu: &Törlés…

en: &Export As...
hu: &Exportálás mint…

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
hu[0]: egy szám
hu[1]: %1 szám

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
hu: %1 eltávolítása %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
hu[0]: egy lejátszólistáról
hu[1]: %1 lejátszólistáról

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
hu[0]: Egy szám eltávolítása innen: %2
hu[1]: %1 szám eltávolítása innen: %2

en: Confirm Playlist Deletion
hu: Lejátszólista törlésének megerősítése

en: Use relative path for &saving
hu: &Relatív útvonal használata a mentéshez

en: Save As
hu: Mentés másként

en: &Rename Folder...
hu: Mappa átne&vezése…

en: &Delete Folder
hu: Mappa &törlése

en: New name
hu: Új név

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
hu: Adja meg az új mappanevet:

en: Confirm Delete
hu: Törlés megerősítése

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
hu: Biztos, hogy törölni akarja ezt a mappát és a tartalmát?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
hu: Podcastok

en: List of podcast subscriptions and episodes
hu: Podcastok, amelyekre a felhasználó feliratkozott, és epizódok

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
hu: Podcast-feliratkozások kezelése és egyedi epizódok böngészése. Az epizódokat itt le is lehet tölteni lemezre, vagy el lehet végeztetni ezt automatikusan is az Amarokkal.

en: &Add Podcast
hu: &Podcast hozzáadása

en: &Update All
hu: Az össz&es frissítése

en: Import OPML File
hu: OPML-fájl importálása

en: By
hu: Előadó:

[ctx: Podcast published on date]
en: On
hu: Dátum:

en: File Size:
hu: Fájlméret:

en: Subscription Date:
hu: Feliratkozás dátuma:

en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
hu: Podcast hozzáadása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
hu: podcast hozzáadása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
hu: Az összes podcast frissítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
hu: Podcastok beállítása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
hu: Átvizsgálási időköz…

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
hu[0]: 1 csatorna
hu[1]: %1 csatorna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
hu: Cím

en: Summary
hu: Összegzés

en: Add Podcast
hu: Podcast hozzáadása

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
hu: Adja meg az RSS 1.0/2.0- vagy Atom-csatorna URL-jét:

en: Saved Playlists
hu: Mentett lejátszólisták

en: User generated and imported playlists
hu: Felhasználó által készített és importált lejátszólisták

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
hu: Lejátszólisták létrehozása, szerkesztése, rendszerezése és betöltése. Az Amarok automatikusan felveszi a gyűjtemény átvizsgálásakor talált lejátszólistákat. Az elmentett lejátszólisták szintén megjelennek itt.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
hu: Az internetes böngészővel online tartalomforrásokat lehet böngészni, amelyek közvetlenül integrálódnak az Amarokba. Az Amarokban alapállapotban is van számos ilyen forrás, de továbbiak is felvehetők parancsfájlok használatával.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
hu: Általános

en: Configure General Options
hu: Az általános opciók beállítása

en: Local Collection
hu: Helyi gyűjtemény

en: Configure Local Collection
hu: Helyi gyűjtemény beállítása

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Configure Metadata Handling
hu: Metaadat kezelés beállítása

en: Playback
hu: Lejátszás

en: Configure Playback
hu: A lejátszás beállítása

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Configure Notifications
hu: Az értesítések beállítása

en: Database
hu: Adatbázis

en: Configure Database
hu: Az adatbázis beállítása

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Configure Plugins
hu: Bővítménybeállítások

en: Scripts
hu: Parancsfájlok

en: Configure Scripts
hu: Parancsfájlok beállítása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
hu: Gyűjtemény-beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
hu: Gyűjteménymappák

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
hu: Ezekben a mappákban történik az anyagok keresése a gyűjtemény összeállításakor. Egy már előzőleg kijelölt mappa ismételt átnézéséhez kattintson arra a jobb egérgombbal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
hu: Zene importálása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
hu: Átkódolja-e az Amarok a számokat a Helyi gyűjteménybe másoláskor vagy áthelyezéskor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
hu: Számok átkódolása:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
hu: Az Amarok sikeresen csatlakozott az adatbázishoz.

en: Success
hu: Sikeres

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
hu: Az Amarok adatbázis az alábbi hibákat jelentette:
    %1
    A legtöbb esetben meg kell oldania ezeket a hibákat, hogy az Amarok megfelelően fusson.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
hu: Az adatbázis-beállítások változásai
    csak az Amarok újraindítása után lépnek életbe.

en: Database settings changed
hu: Az adatbázis-beállítások megváltoztak

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
hu: jelszó

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
hu: Jelölje be külső adatbázis használatának bekapcsolásához. Alapértelmezés szerint már van egy futó, beágyazott MySQL adatbázis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
hu: Külső M&ySQL-adatbázis használata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
hu: Kapcsolódási beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
hu: &Kiszolgáló:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
hu: Adja meg a meglévő MySQL-kiszolgáló nevét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
hu: &Port:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
hu: Adja meg a kiszolgáló eléréséhez használt port számát. Az alapértelmezés a 3306-os port.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
hu: &Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
hu: Adja meg az alapértelmezett felhasználó jelszavát.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
hu: &Jelszó:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
hu: Adja meg az adatbázishoz teljes jogosultsággal hozzáférő felhasználó nevét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
hu: &Adatbázis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
hu: Adja meg az adatbázis nevét. Az alapértelmezett alapbeállítás amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
hu: Adatbázis-kapcsolat tesztelése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
hu: Az Amarok feltételezi, hogy a fenti adatbázis és felhasználónév már létezik. A megadott felhasználónak teljes hozzáféréssel kell rendelkeznie az adatbázishoz. Ezen beállítások módosítása után újra kell indítani az Amarokot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
hu: Ha az adatbázis még nincs beállítva, használhatja a következő S&QL parancsokat a megfelelő jelszó behelyettesítése után:

en: Excluded Labels
hu: Kizárt címkék

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
hu: Adja ezt a címkét a kizárt címkék listájához

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
hu: Címke hozzáadása a kizártakhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
hu: A kiválasztott címkéket nem fogja érinteni a statisztika szinkronizáció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
hu: Általános beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
hu: Jelölje be, ha be szeretné kapcsolni az Amarok rendszertálca-ikonját.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
hu: Tálcaikon megj&elenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
hu: Jelölje be az albumborítók automatikus letöltéséhez az Internetről.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
hu: Albumborító automatikus letöltése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
hu: Jelölje be a környezeti kisalkalmazások összecsukási animációjának bekapcsolásához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
hu: Háttérképek megjelenítése a böngészőpanelen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
hu: Lejátszólista-beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
hu: Jelölje be a lejátszólista automatikus görgetéséhez, hogy az aktuális szám mindig látható legyen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
hu: Lejátszólista automatikus görgetése az aktuális számhoz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
hu: Hangulatsáv-beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
hu: <b>Megjegyzés</b>: A hangulat fájlokat kézzel kell előállítani. További információkért olvassa el a kapcsolódó (angol nyelvű) cikket a <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">KDE oldalán</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
hu: A Hangulatsáv lehetővé teszi a vizuális navigálást a zenéi közt.
    Ehhez a szolgáltatáshoz szükséges a „Hangulatsáv Generátor” külső eszköz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
hu: Hangulatsáv megjelenítése a pozíciójelző csúszkában

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
hu: Hangulatsáv-stílus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
hu: Hangulatstílus kiválasztása

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
hu: Alapértelmezés (rendszerszínek)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
hu: Mérges

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
hu: Fagyos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
hu: Boldog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
hu: Normál

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
hu: Kicsi (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
hu: Közepes (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
hu: Nagy (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
hu: Óriási (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
hu: Értékelések szinkronizálása

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
hu: Első lejátszások idejének szinkronizálása

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
hu: Legutóbbi lejátszások idejének szinkronizálása

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
hu: Lejátszások számának szinkronizálása

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
hu: Címkék szinkronizálása

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
hu: Szinkronizálás: %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
hu[0]: (%2egy kivétel%3)
hu[1]: (%2%1 kivétel%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
hu: Fájl címkék

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
hu: A metaadat változások (a „csillagos” értékelést is beleértve) visszaírása az eredeti fájlba.
    Ezt megakadályozhatja úgy is, hogy írásvédetté teszi a fájlt.
    Ez például jó ötlet lehet, ha Ön ezeket a fájlokat
    megosztja az Interneten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
hu: Metaadatok fájlba írása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
hu: A lejátszással kapcsolatos statisztikák (pl. értékelés, utolsó lejátszás,
    lejátszások száma) visszaírása a fájlba címkékként.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
hu: Statisztikák fájlba írása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
hu: A megváltozott borítók visszaírása a fájlba.
    Ez lecseréli a meglévő beágyazott borítókat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
hu: Borítók írása fájlba, maximális méret:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
hu: A borítók kicsinyítése, ha szükséges.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
hu: Ha be van jelölve, akkor az Amarok a Mozilla
    karakterkészlet-lekérdező funkcióját használva megpróbálja kitalálni,
    hogy mely karakterkészletet használják az ID3-címkék.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
hu: &ID3-címkék karakterkészletének meghatározása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
hu: Statisztika szinkronizálás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
hu: <b>Ellenőrizze a gyűjteményeket, hogy szinkronban maradjanak.</b> Ebbe beletartozik az iPod-okon lejátszott számok listájának elküldése, ha be van állítva a Last.fm bővítmény.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
hu: Elfelejtés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
hu: Beállítás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
hu: Hozzáadás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
hu: Szinkronizálás…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
hu: Ha szeretne OSD-t (képernyőn való kijelzés), akkor jelölje be. Az OSD megjeleníti a szám adatait egy új számra való váltáskor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
hu: OS&D használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
hu: &Időtartam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
hu: Az időtartam (ezredmásodpercben), ameddig az OSD-nek látszania kell. Az értéknek 500 és 10000 ms közt kell lennie.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
hu: Korlátlan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
hu: Ké&pernyő:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
hu: A képernyő, amelyen az OSD-nek meg kell jelennie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
hu: Ha szeretne egyéni színeket az OSD-ben, akkor jelölje be

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
hu: E&gyéni színösszeállítás használata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
hu: Az OSD szövegének színe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
hu: Szövegszín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
hu: Az OSD szövegszínének módosításához kattintson ide

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
hu: Ha be van jelölve, bekapcsolja az átlátszóságot, ha a rendszer támogatja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
hu: Á&ttetsző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
hu: Betűméretezés:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
hu: Jelölje be a rendszerértesítések használatához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
hu: Rend&szerértesítések használata

en: Current Phonon backend does not support volume fading
hu: Az aktuális Phonon háttérprogram nem támogatja az elhalkulást

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
hu: Ha be van jelölve, akkor az Amarok<br>azon a helyen folytatja a lejátszást, ahol az előző használat alkalmával le volt állítva (egy szalagos magnetofonhoz hasonlóan)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
hu: A &lejátszás folytatása indításkor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
hu: <html>Engedélyezze ezt a lehetőséget, ha azt szeretné, hogy a lejátszás automatikusan elinduljon, amikor számok kerülnek a lejátszólistára az egér segítségével, amikor megnyomja az Entert vagy amikor a lejátszólista kicserélődik. Ha már megy a lejátszás, akkor semmi sem történik.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
hu: Lejátszás indítása a számok lejátszólistához adásakor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
hu: Elhalkulás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
hu: Elhalkulás leállításkor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
hu: Elhalkulás szüneteltetéskor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
hu: A elhalkulási idő hossza ezredmásodpercben.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
hu: Rendszer felfüggesztési beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
hu: Ha be van kapcsolva, akkor az Amarok megakadályozza a rendszer automatikus felfüggesztését, ha megy a lejátszás.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
hu: Automatikus felfüggesztés &megakadályozása lejátszás közben

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
hu: Ha be van kapcsolva, akkor az Amarok szünetelteti a lejátszást a rendszer felfüggesztésekor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
hu: &Lejátszás szüneteltetése felfüggesztéskor

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Internet Services
hu: Internetes szolgáltatások

en: Statistics importers
hu: Statisztika importálók

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
hu: A kézileg telepített parancsfájlok nem frissíthetőek automatikusan, folytatja?

en: Select Archived Script
hu: Archivált parancsfájl kiválasztása

en: Invalid Archive
hu: Érvénytelen archívum

en: Invalid Script File
hu: Érvénytelen parancsfájl

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
hu: Már létezik egy másik „%1” nevű parancsfájl
    Létező parancsfájl verziója: %2
    Kiválasztott parancsfájl verziója: %3

en: The script %1 was successfully installed
hu: A(z) „%1” parancsfájl sikeresen telepítve

en: Generic
hu: Általános

en: Lyrics
hu: Dalszöveg

en: Scriptable Service
hu: Szkriptelhető szolgáltatás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
hu: Parancsfájl eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
hu: Helyi parancsfájl telepítése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
hu: Parancsfájl konzol

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
hu: A parancsfájl konzol bekapcsolása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
hu: Parancsfájl konzol bekapcsolása

en: Search Scripts
hu: Parancsfájlok keresése

en: Main Script File
hu: Alap parancsfájl

en: Applet Icon File
hu: Kisalkalmazás ikonfájl

en: Images
hu: Képek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: %1 track | %1 tracks
hu[0]: %1 szám
hu[1]: %1 szám

en: Disc %1
hu: %1. lemez

en: &Queue
hu: Ho&zzáadás a sorhoz

en: Edit Track Details
hu: Számok adatainak módosítása

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
hu: %1 beállításai

en: Bar width:
hu: Oszlopszélesség:

en: %1 pixel | %1 pixels
hu[0]: %1 képpont
hu[1]: %1 képpont

en: Show fadebars:
hu: Eltűnő oszlopok:

en: Bars fall speed:
hu: Oszlopesési sebesség:

en: Frequency range:
hu: Frekvenciatartomány:

en: Sample size:
hu: Mintaméret:

en: Play Count
hu: Lejátszások száma

en: Score
hu: Pontszám

en: Last played
hu: Legutóbb lejátszva

en: Never
hu: Soha

en: Add label
hu: Felirat hozzáadása

en: Remove label
hu: Felirat eltávolítása

en: Show in Media Sources
hu: Megjelenítés a médiaforrásoknál

en: Add to blacklist
hu: Hozzáadás a feketelistához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
hu: Feliratok

en: Reload
hu: Újratöltés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
hu: Beállítások

en: Labels: No track playing
hu: Feliratok: Jelenleg nincs lejátszás

en: Labels: Fetching...
hu: Feliratok: Letöltés…

en: Labels: %1
hu: Feliratok: %1

en: Labels for %1 by %2
hu: Feliratok: %1, előadó: %2

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Blacklist Settings
hu: Feketelista beállítások

en: Replacement Settings
hu: Helyettesítési beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
hu: Ne jelenítse meg a következő címkéket:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
hu: Az előadóra illeszkedő címkék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
hu: A címre illeszkedő címkék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
hu: Az albumra illeszkedő címkék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
hu: Feketelista:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
hu: Címkebeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
hu: Minimális címkepontszám:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
hu: Csak a legalább ennyire értékelt címkék megjelenítése.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
hu: Maximum ennyi címke jelenjen meg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
hu: Ne jelenjen meg ennél több címke.
    Megjegyzés: a személyes címkék mindig megjelennek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
hu: A következő pontszámú személyes címkék megjelenítése:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
hu: Befolyásolja a személyes címkék betűméretét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
hu: Automatikusan hozzáadja a letöltött címkéket, ha nincs semmi hozzárendelve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
hu: Csak a legalább ennyire értékelt címkék hozzáadása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
hu: Hozzárendelt címkék színe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
hu: Címkék háttérszíne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
hu: Beállítja a címkék színét a jelenlegi színsémának megfelelően.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
hu: Színek visszaállítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
hu: A letöltött címke cseréje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
hu: kifejezésről erre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
hu: Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
hu: Segít a címkegyűjteményének tisztán tartásában a letöltött címkék cseréjével, a beállításainak megfelelően.
    Például „hip hop” -> „hip-hop”

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
hu: Letöltött címke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
hu: Csere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
hu: A kijelölt eltávolítása

en: Lyrics config
hu: Dalszöveg-beállítások

en: Font size:
hu: Betűméret:

en: Text alignment:
hu: Szövegigazítás:

en: Align left
hu: Balra

en: Align right
hu: Jobbra

en: Align center
hu: Középre

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Toggle auto scroll
hu: Automatikus görgetés be/ki

en: Reload lyrics
hu: Dalszöveg újratöltése

en: No lyrics found
hu: Nem található dalszöveg

en: Suggestions:
hu: Javaslatok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
hu: Cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
hu: Előadó:

en: Configure Playlist Info Applet
hu: Lejátszólista-információs kisalkalmazás beállítása

en: Width
hu: Szélesség

en: Songkick Concert Information
hu: Songkick - koncertinformáció

en: Concerts
hu: Koncertek

en: Reload Songkick
hu: A Songkick újratöltése

en: Concert information is being fetched.
hu: Koncertinformáció letöltése.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
hu: A Songkick letöltése sikertelen volt. Ellenőrizze az internetkapcsolatot: %1

en: There was no information found for this track
hu: Ehhez a számhoz nem található információ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
hu: Lapok újratöltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
hu: Lapok újratöltése a következő címmel és előadóval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
hu: Előadó

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
hu: Lapok

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
hu: Lapok újratöltése

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
hu: Lapok: Letöltés…

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
hu: Nincsenek lapok: %1, előadó: %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
hu: Lapok: Letöltési hiba

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
hu: Lapok: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
hu: Lapok beállítása

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
hu: Lapok újratöltése

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
hu: Jelenlegi szám - beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
hu: Lapok letöltése ehhez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
hu: Gitár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
hu: Basszus

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
hu: tabulatúra innen:

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Track
hu: Szám

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
hu: Wikipedia-információt nem sikerült letölteni: %1

en: No information found...
hu: Információ nem található…

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
hu: .*\(.*(album|pont|zeneszám).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
hu: .*\(.*(dal|szám).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
hu: A következő szükséges a Wikipédia kereséshez: „%1”.

en: Choose Language
hu: Válasszon nyelvet

en: Configure Applets...
hu: Kisalkalmazások beállítása…

en: &Context
hu: &Környezet

en: No labels found on Last.fm
hu: Nem találhatóak feliratok a Last.fm-en

en: Unable to retrieve from Last.fm
hu: Nem sikerült letölteni a Last.fm-ről

en: No connection to Last.fm
hu: Nem sikerült kapcsolódni a Last.fm-hez

en: ontour
hu: turnén

en: dates
hu: dátumok

en: Do not show under Various Artists
hu: Ne legyen megjelenítve a „Különbö&ző előadók” alatt

en: Show under Various Artists
hu: Megjelenítés a „Külön&böző előadók” alatt

en: %1 - Stopped %2
hu: %1 - leállítva - %2

en: Playback Ended Markers
hu: Befejeződött lejátszások jelölői

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
hu: Összetett gyűjtemény

en: Audio CD
hu: Hang-CD

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
hu: Az Ogg Vorbis egy teljesen szabad, korlátozásoktól mentes, tömörítést használó hangformátum, amely tökéletesen alkalmas a tömörített zenei anyagok számítógépen való tárolására. A hangminősége valamivel jobb, mint az azonos bitrátájú MP3-é. Nem minden hordozható lejátszó támogatja az Ogg Vorbis formátumot.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
hu: A FLAC egy veszteségmentes tömörítést használó hangformátum, amelyet semmiféle szabadalom vagy jogdíj nem terhel. Tökéletes hang-CD-minőséget ad, a fájlméretet pedig általában 50%-kal csökkenti. Mivel a fájlméret még így is jóval nagyobb, mint az Ogg Vorbis vagy az MP3 esetében, ezért hordozható lejátszóra nem javasolt ez a formátum.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
hu: A WAV egy egyszerű, tömörítetlen hangformátum. Sok helyet foglal el, viszont az eredeti minőséget megőrzi. Általában nem ajánlott a használata (esetleg speciális igények esetén). Ha tökéletes minőséget szeretne, használja helyette a FLAC formátumot.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
hu: Az MP3 a legelterjedtebb tömörítéses hangformátum. Majdnem minden hordozható lejátszó támogatja. A hátránya az, hogy nem szabad formátum, ezért általában nem javasolt a használata.

en: Audio CD settings - Amarok
hu: Hang-CD-beállítások - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
hu: Elérhető formátumok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
hu: Speciális

en: Loading remote collection from host %1
hu: Távoli gyűjtemény betöltése a(z) „%1” gépről

en: Music share at %1
hu: Zenemegosztás itt: %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
hu: Az Amarok adatbázisséma frissítése folyamatban van. Ne zárja be az Amarokot, mivel az korrupciót okozhat az adatbázisban.

en: Updating Amarok database schema
hu: Amarok adatbázisséma frissítése

en: Source track does not exist: %1
hu: A forrásszám nem létezik: „%1”

en: Could not create directory: %1
hu: Nem sikerült létrehozni a könyvtárat: %1

en: Transferring: %1
hu: Átvitel: %1

en: Transcoding: %1
hu: Átkódolás: %1

en: Removing: %1
hu: Eltávolítás: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
hu: <ul><li>%1</li></ul>A legtöbb esetben ez azt jelenti, hogy nem minden szám lett importálva.<br>A duplikátumokról további információkért nézze meg az <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok dokumentációt</a>.

en: Errors During Collection Scan
hu: Gyűjtemény-átvizsgálási hiba

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
hu: Duplikátumok találhatók, a második fájl figyelmen kívül lesz hagyva:
    %1
    %2

en: &Configure Device
hu: Esz&köz beállítása

en: &Eject Device
hu: &Eszköz kiadása

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
hu: Az elárvult számok újra hozzáadása és az elavult számok elfelejtése

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
hu: Sikeres inicializálás.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
hu: Az iTunes adatbázis sikeresen írva ide: %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
hu: Az iTunes adatbázis írása meghiúsult ide: %1. Hibajelzés nem volt.

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
hu: Az iTunes adatbázis írása meghiúsult ide: %1. Ok: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
hu: Leválasztott iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
hu: Ismeretlen gyűjtemény

en: Unknown Artist
hu: Ismeretlen előadó

en: Unknown track
hu: Ismeretlen szám

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
hu[0]: Egy szám feldolgozása sikertelen. (további információk az Amarok hibakeresési naplófájljában)
hu[1]: %1 szám feldolgozása sikertelen. (további információk az Amarok hibakeresési naplófájljában)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
hu: Az iPod fájlok egységesítése befejeződött. %1 elárvult szám illeszkedett elavult iTunes adatbázis bejegyzés(ek)re, %2 elavult adatbázis bejegyzés törölve lett, %3 elárvult szám újra hozzá lett adva az iTunes adatbázishoz. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
hu[0]: Egy szám átmásolva ide: %2
hu[1]: %1 szám átmásolva ide: %2

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
hu[0]: Egy szám átkódolva ide: %2.
hu[1]: %1 szám átkódolva ide: %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
hu[0]: Másolás megszakítva. Egy számot sikerült átmásolni.
hu[1]: Másolás megszakítva. %1 számot sikerült átmásolni.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
hu[0]: %2 Egy szám már ott volt.
hu[1]: %2 %1 szám már ott volt.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
hu: Számok átmásolva ide: %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
hu[0]: Egy szám sikeresen átmásolva, de néhány szám másolása sikertelen volt.
hu[1]: %1 szám sikeresen átmásolva, de néhány szám másolása sikertelen volt.

en: Transfer of tracks failed.
hu: A számok átkódolása meghiúsult.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
hu[0]: Egy szám nem lett átmásolva, mert túllépné az iPod kapacitását.<br>
hu[1]: %1 szám nem lett átmásolva, mert túllépné az iPod kapacitását.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
hu: <i>Az Amarok %1 területet tartalékol az iPodon az iTunes adatbázis írása miatt</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
hu[0]: Egy szám nem lett átmásolva, mert nem lenne lejátszható - a(z) %2 formátum nem támogatott.<br>
hu[1]: %1 szám nem lett átmásolva, mert nem lenne lejátszható - nem támogatott formátumok (%2).<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
hu[0]: Egy fájl másolása/mozgatása/átkódolása sikertelen.<br>
hu[1]: %1 fájl másolása/mozgatása/átkódolása sikertelen.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
hu[0]: Egy számot nem sikerült átküldeni egy belső Amarok hiba miatt.<br>
hu[1]: %1 számot nem sikerült átküldeni egy belső Amarok hiba miatt.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
hu: <i>Részleteket az Amarok hibakeresési kimenetében talál.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
hu: A többi nem került másolásra, mert az iPod gyűjtemény eltűnt.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
hu: Hibaokok: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
hu[0]: Egy szám eltávolítása az iPodról
hu[1]: %1 szám eltávolítása az iPodról

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
hu: iPod számok olvasása

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
hu: Elavult számok

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
hu: Elárvult számok

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
hu: Elavult és/vagy elárvult számok észlelve a következőn: %1. A problémát megoldhatja a(z) <b>%2</b> gyűjtemény-művelet használatával. A számok listáját megtekintheti a „Mentett lejátszólisták” lapfülön.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
hu: Nem sikerült csatlakozni az iPhone-hoz, iPadhez vagy iPod Touch-hoz.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
hu: iPod beállítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
hu: iPod neve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
hu: Átkódolás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
hu: Modell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
hu: iPod &inicializálása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
hu: Jellemzők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
hu: Generáció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
hu: Videó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
hu: Albumgrafika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
hu: SysInfo fájl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
hu: SysInfoExtended fájl:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
hu: Az iTunes adatbázis nem dolgozható fel egy nem jelentett hiba miatt.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
hu: Ismeretlen modell

en: iPod model was not recognized.
hu: Az iPod modellje nem lett felismerve.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
hu: A(z) %1 család a(z) %2 fájlt használja a helyes adatbázis ellenőrzőösszeg előállításához.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
hu: A(z) %1 családnak szüksége van a(z) %2 fájlra a helyes adatbázis ellenőrzőösszeg előállításához.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
hu: A(z) %1 család valószínűleg a hash-AB algoritmust használja a helyes adatbázis ellenőrzőösszeg előállításához. A libgpod (0.8.2-es verzió) nem tudja kiszámítani, de megpróbálja dinamikusan betölteni a libhashab.so külső függvénykönyvtárat, hogy ezt megtegye.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
hu: Automatikus felismerés (%1 fájl van jelen)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
hu: Támogatott

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
hu: Nem támogatott

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
hu: Jelenlévő

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
hu: <b>Nem található</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
hu: Nem szükséges

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
hu: <b>%1</b><br><br>Biztonsági okokból az Amarok <i>megtagad minden írást</i> az iPod-ra. (az iTunes adatbázis módosítása után az eszköznek úgy tűnhet hogy az üres)<br>További információkért tekintse meg a <a href='%2'>README.overview</a> fájlt, a ligpod forrástárolójában.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
hu: <b>%1</b><br><br>A fenti probléma megakadályozza az Amarok-ot abban, hogy az iPod-ot használja. Megpróbálhatja újra létrehozni az iPod kritikus mappáit és fájljait (beleértve az iTunes adatbázist is) a lenti <b>%2</b> gombot használva.<br><br> Az előkészítés <b>tönkreteszi az iPod szám- és fotóadatbázisát</b>, azonban a fájlokat nem törli. A számok elárvultak lesznek.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
hu: Nem sikerült a SysInfo kiírása: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
hu: Nem sikerült kiírni a SysInfo fájlt egy nem jelentett hiba miatt

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
hu: Nem sikerült az iPod előkészítése egy nem jelentett hiba miatt.

en: Copying Tracks Failed
hu: A számok másolása nem sikerült

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
hu: A számok nem lettek átmásolva: már folyamatban van másolás az eszközre

en: Unsupported format: %1
hu: Nem támogatott formátum: %1

en: Already on device
hu: Már az eszközön vannak

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
hu: A számok nem lettek átmásolva: az eszközön már rajta vannak ezek a számok

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
hu: A számok nem lettek átmásolva: az eszközön nincs elegendő szabad hely

en: Transferring Tracks to Device
hu: Számok átvitele az eszközre

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
hu[0]: %1 számot nem sikerült az eszközre másolni
hu[1]: %1 számot nem sikerült az eszközre másolni

en: The track failed to copy to the device
hu: Nem sikerült az eszközre másolni a számot

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
hu[0]: A szám nem lett törölve:
hu[1]: A számok nem lettek törölve:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
hu[0]: A szám törlése nem sikerült
hu[1]: A számok törlése nem sikerült

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
hu: %1 szám törlés alatt áll az eszközön.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
hu[0]: Szám törlése az eszközről
hu[1]: Számok törlése az eszközről

en: &Disconnect Device
hu: &Lekapcsolódás az eszközről

en: Media Device playlists
hu: Médiaeszköz-lejátszólisták

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
hu: Podcastok itt: %1

en: Could not connect to MTP Device
hu: Nem sikerült kapcsolódni az MTP eszközhöz

en: Could not copy track from device.
hu: Nem sikerült másolni a számot az eszközről.

en: Unknown Album
hu: Ismeretlen album

en: Unknown Genre
hu: Ismeretlen műfaj

en: Could not delete item
hu: Nem sikerült törölni az elemet

en: Delete failed
hu: Nem sikerült a törlés

en: Could not save playlist.
hu: Nem sikerült elmenteni a lejátszólistát.

en: Playdar Collection
hu: Playdar gyűjtemény

en: Source collection removed
hu: A forrásgyűjtemény eltávolítva

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
hu: Klasszikus

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
hu[0]: Biztosan törölni szeretné ezt a számot? El lesz távolítva a(z) %2 gyűjteményből és a háttértárról.
hu[1]: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %1 számot? El lesznek távolítva a(z) %2 gyűjteményből és a háttértárról.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
hu[0]: Biztosan át szeretné helyezni ezt a számot a kukába? El lesz távolítva a(z) %2 gyűjteményből.
hu[1]: Biztosan át szeretné helyezni ezt a(z) %1 számot a kukába? El lesznek távolítva a(z) %2 gyűjteményből.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
hu[0]: Valóban szeretné áthelyezni ezt a db számot? Át lesz nevezve, az eredeti pedig törölve lesz.
hu[1]: Valóban szeretné áthelyezni ezt a(z) %1 db számot? Át lesznek nevezve, az eredetik pedig törölve lesznek.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
hu: Fájlok áthelyezése

[ctx: rename files button]
en: &Rename
hu: Átneve&zés

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
hu[0]: Probléma lépett fel, a számot nem sikerült eltávolítani. Ellenőrizze, hogy írható-e a könyvtár.
hu[1]: Probléma lépett fel, %1 számot nem sikerült eltávolítani. Ellenőrizze, hogy írható-e a könyvtár.

en: Unable to remove tracks
hu: Nem lehet eltávolítani a számokat

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
hu: A gyűjteményben nincs elegendő szabad hely, vagy nem írható.

en: Do you want to remove empty folders?
hu: Szeretné eltávolítani az üres mappákat?

en: Remove empty folders?
hu: Eltávolítja az üres mappákat?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
hu: %1 (%3 - %2)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
hu: %1 (előadó: %2)

en: today
hu: ma

en: last week
hu: múlt héten

en: last month
hu: múlt hónapban

en: two months ago
hu: 2 hónapja

en: three months ago
hu: 3 hónapja

en: Trash
hu: Kuka

en: Moving to trash: %1
hu: Áthelyezés a kukába: %1

en: &Delete Episode
hu: Epizód &törlése

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
hu[0]: Valóban szeretné törölni ezt az epizódot?
hu[1]: Valóban szeretné törölni ezt a(z) %1 epizódot?

en: Yes, delete from %1.
hu: Igen, törlés innen: %1.

en: &Delete Channel and Episodes
hu: Csatorna és epizódok &törlése

en: &Activate This Collection
hu: Gyűjtemény &aktiválása

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
hu: A(z) <i>%1</i> fájl azt javasolja, hogy a(z) <i>%2</i> mappa legyen a zenemappa az eszközön, de nem létezik. Ezért visszatérünk a(z) <i>%3</i> mappára

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
hu: %1 (nincs aktiválva)

en: Configure USB Mass Storage Device
hu: USB-s tárolóeszköz beállítása

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
hu[0]: Egy szám eltávolítása innen: %2
hu[1]: %1 eltávolítása innen: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
hu: USB-s tárolóeszköz beállítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
hu: Automatikus használat, amikor csatlakoztatva van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
hu: Zene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
hu: Zenemappa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
hu: Az eszközhöz hozzáadott számok fájlnévmintája

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
hu: Podcast-mappa:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
hu: A mögöttes lejátszólista üres

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
hu: Amikor az Amarok be lett zárva, akkor ez a szám itt állt: %1, de az Amarok nem találja a számot a fájlrendszeren vagy a gyűjtemények között. Megpróbálhatja csatlakoztatni az eszközét, a szám lehet hogy még rajta van.

en: Stream (%1)
hu: Adatfolyam (%1)

en: Url is not a local file
hu: Az URL nem egy helyi fájl

en: Could not create a temporary file to download playlist.
hu: Nem sikerült létrehozni átmeneti fájlt a lejátszólista letöltéséhez.

en: Downloading remote playlist
hu: Távoli lejátszólista letöltése

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
hu: A lejátszólista nem olvasható innen: %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
hu: A használt fájlkiterjesztés nem érvényes a lejátszólistához.

en: Unknown playlist format
hu: Ismeretlen lejátszólista-formátum

en: Playlist_%1
hu: Lejátszólista_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
hu: Podcast epizódnév-beállítás

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
hu: Podcast fájlnév-elrendezés beállítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
hu: A podcast csatorna adja meg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
hu: egyéni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
hu: Elérhető mezők: %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
hu: Podcast-beállítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
hu: Mentési hely:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
hu: Ha be van jelölve, akkor az Amarok automatikusan fogja figyelni, van-e frissítése a podcastnak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
hu: Frissítések automatikus keresése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
hu: Média-letöltés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
hu: A média azonnali letöltése annak elérhetővé válásakor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
hu: &Letöltés, amikor elérhető

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
hu: Kérés esetén a média letöltésre kerül, egyéb esetben a podcast a távoli kiszolgálóról lesz lejátszva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
hu: Adatfolyam-lejátszás vagy &kérésre letöltés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
hu: Ha be van jelölve, akkor az Amarok törli a régebbi podcast-epizódokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
hu: &Epizódok számának korlátozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
hu: Legfeljebb ennyi legyen megtartva:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
hu: Maximum hány darab podcast-elem legyen tárolva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
hu: Előfordul, hogy az RSS-csatorna más információkat tartalmaz, mint a letöltött fájlban levő címkék. A címkék módosítása biztosítja, hogy a lejátszólistában és a médiaeszközökön levő információ megegyezzen a csatornában érkezővel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
hu: Csatornainformáció írása a címkékbe a letöltés után.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
hu: Epizódnév-beállítás

[ctx: change options]
en: Configure %1
hu: „%1” beállítása

en:  Item |  Items
hu[0]:  elem
hu[1]:  elem

en: &Update All Channels
hu: Minden csatorna &frissítése

en: &Configure General Settings
hu: Az á&ltalános opciók beállítása

en: &Export subscriptions to OPML file
hu: Feliratkozások &exportálása OPML-fájlba

en: &Configure
hu: &Beállítás

en: &Remove Subscription
hu: &Leiratkozás

en: &Update Channel
hu: Csatorna &frissítése

en: &Download Episode
hu: &Epizód letöltése

en: &Delete Downloaded Episode
hu: A letöltött epizód &törlése

en: &Write Feed Information to File
hu: &Csatornainformáció írása fájlba

en: &Keep downloaded file
hu: &Tartsa meg a letöltött fájlt

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
hu: Kapcsolja be a „megtart” letöltési fájl állapotot ehhez a podcast epizódhoz. Az így letöltött fájlok nem lesznek törölve, még tisztítás során sem.

en: Already subscribed to %1.
hu: Már fel van iratkozva erre: „%1”.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
hu: minden

en:  minute |  minutes
hu[0]:  perc
hu[1]:  perc

en: Configure Local Podcasts
hu: Helyi podcastok beállítása

en: Move Podcasts
hu: Podcastok áthelyezése

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
hu: Szeretné áthelyezni az összes letöltött epizódot az új helyre?

en: Select file for OPML export
hu: Válassza ki az exportálandó OPML-fájlt

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
hu: Valóban szeretne leiratkozni erről: „%1”?

en: Delete downloaded episodes
hu: A letöltött epizódok törlése

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
hu[0]: Egy podcast-letöltés még folyamatban van
hu[1]: %1 podcast-letöltés még folyamatban van

en: Cancel Download and Quit.
hu: Letöltés megszakítása és kilépés.

en: Unable to save podcast episode file to %1
hu: Nem sikerült elmenteni a podcast-epizódfájlt ide: %1

en: Downloading Podcast Media
hu: Podcast-média letöltése

en: Downloading Podcast "%1"
hu: „%1” podcast letöltése

en: Local Podcasts
hu: Helyi podcastok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
hu: Automatikus frissítés:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
hu: kikapcsolva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
hu: Alapkönyvtár:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Alapkönyvtár az új podcast-csatornákhoz.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Egy podcast-csatorna hozzáadásakor az <span style=" font-style:italic;">&lt;alapkönyvtár&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;csatornanév&gt;</span> lesz a letöltési könyvtár.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ez minden egyes csatorna esetében külön-külön módosítható.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
hu: Alapkönyvtár az új podcast-csatornákhoz.
    Egy podcast-csatorna hozzáadásakor az <alapkönyvtár>/<csatornanév> lesz a letöltési könyvtár.
    Ez minden egyes csatorna esetében külön-külön módosítható.

en: The configured database plugin could not be loaded.
hu: A beállított adatbázis-bővítmény nem tölthető be.

en: Organize tracks
hu: Számok rendszerezése

en: Transcode and organize tracks
hu: Számok átkódolása és rendszerezése

en: Move tracks
hu: Számok áthelyezése

en: Transcode and move tracks
hu: Számok átkódolása és áthelyezése

en: Copy tracks
hu: Számok másolása

en: Transcode and copy tracks
hu: Számok átkódolása és áthelyezése

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
hu[0]: Egy szám rendszerezése
hu[1]: %1 szám rendszerezése

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
hu[0]: Egy szám átkódolása és rendszerezése
hu[1]: %1 szám átkódolása és rendszerezése

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
hu[0]: Egy szám áthelyezése ide: %2
hu[1]: %1 szám áthelyezése ide: %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
hu[0]: Egy szám átkódolása és áthelyezése ide: %2
hu[1]: %1 szám átkódolása és áthelyezése ide: %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
hu[0]: Egy szám másolása ide: %2
hu[1]: %1 szám másolása ide: %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
hu[0]: Egy szám átkódolása és másolása ide: %2
hu[1]: %1 szám átkódolása és másolása ide: %2

en: No network connection
hu: Nincs hálózati kapcsolat

en: File does not exist
hu: A fájl nem létezik

en: Not a file
hu: Nem fájl

en: No read permissions
hu: Nincs olvasási jog

en: Unknown Composer
hu: Ismeretlen szerző

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
hu: bármi

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
hu: Fájlnév

[ctx: Track field name]
en: Title
hu: Cím

[ctx: Track field name]
en: Artist
hu: Előadó

[ctx: Track field name]
en: Genre
hu: Műfaj

[ctx: Track field name]
en: Composer
hu: Zeneszerző

[ctx: Track field name]
en: Year
hu: Év

[ctx: Track field name]
en: Comment
hu: Megjegyzés

[ctx: Track field name]
en: Track Number
hu: A szám sorszáma

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
hu: Lemez-sorszám

[ctx: Track field name]
en: Length
hu: Hossz

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
hu: Bitsebesség

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
hu: Mintavételezési gyakoriság

[ctx: Track field name]
en: File Size
hu: Fájlméret

[ctx: Track field name]
en: Format
hu: Formátum

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
hu: Gyűjteményhez adva

[ctx: Track field name]
en: Score
hu: Pontszám

[ctx: Track field name]
en: Rating
hu: Értékelés

[ctx: Track field name]
en: First Played
hu: Először lejátszva

[ctx: Track field name]
en: Last Played
hu: Legutóbb lejátszva

[ctx: Track field name]
en: Playcount
hu: Lejátszások száma

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
hu: Egyedi azonosító

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
hu: Dal hangosítása

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
hu: Dalhangosítási csúcsérték

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
hu: Album hangosítása

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
hu: Albumhangosítási csúcsérték

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
hu: Album-előadó

[ctx: Track field name]
en: Label
hu: Címke

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
hu: Utolsó módosítás

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
hu: Dalszöveg

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
hu: bármi

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
hu: fájlnév

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
hu: cím

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
hu: előadó

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
hu: műfaj

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
hu: szerző

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
hu: év

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
hu: megjegyzés

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
hu: sorszám

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
hu: lemezsorszám

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
hu: hossz

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
hu: bitráta

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
hu: mintavételezés

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
hu: fájlméret

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
hu: formátum

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
hu: hozzáadva

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
hu: pontszám

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
hu: besorolás

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
hu: előszörjátszva

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
hu: utoljárajátszva

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
hu: lejátszásokszáma

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
hu: egyediazonosító

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
hu: számhangosítás

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
hu: számhangosításicsúcsérték

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
hu: albumhangosítás

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
hu: albumhangosításicsúcsérték

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
hu: albumelőadója

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
hu: felirat

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
hu: módosítva

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
hu: dalszöveg

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
hu[0]: %1 nap,
hu[1]: %1 nap,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
hu[0]: %1 év
hu[1]: %1 év

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
hu[0]: %1 hónap
hu[1]: %1 hónap

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
hu[0]: %1 nap
hu[1]: %1 nap

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
hu[0]: %1 óra
hu[1]: %1 óra

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
hu[0]: %1 perc
hu[1]: %1 perc

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
hu[0]: %1 másodperc
hu[1]: %1 másodperc

en: Importing podcast channel from %1
hu: Podcast-csatorna importálása innen: %1

en: Updating podcast channel
hu: Podcast-csatorna frissítése

en: Updating "%1"
hu: „%1” frissítése

en: Importing podcast from %1 failed with error:
hu: A podcast %1 helyről való importálása sikertelen. Hibaüzenet:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
hu: A podcast %1 helyről való frissítése sikertelen. Hibaüzenet:

en: Updating "%1" failed with error:
hu: „%1” frissítésekor hiba lépett fel:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
hu: %1 elemzésekor a program egy csatornát (feed) várt, de HTML-lap érkezett.
    Biztosan a helyes URL-t adta meg?

en: Feed has an unknown type: %1
hu: A csatorna típusa ismeretlen: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
hu: „%1” nem egy RSS 2.0-csatorna.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
hu: „%1” nem egy érvényes RSS 1.0-csatorna.

en: %1 is not a valid Atom feed.
hu: „%1” nem egy érvényes Atom-csatorna.

en: Alternative Enclosures:
hu: Alternatív mellékletek:

en: unknown type
hu: ismeretlen típus

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
hu: Soha

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: One week ago | %1 weeks ago
hu[0]: Egy héttel ezelőtt
hu[1]: %1 héttel ezelőtt

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: One day ago | %1 days ago
hu[0]: Egy nappal ezelőtt
hu[1]: %1 nappal ezelőtt

en: One hour ago | %1 hours ago
hu[0]: Egy órával ezelőtt
hu[1]: %1 órával ezelőtt

en: One minute ago | %1 minutes ago
hu[0]: Egy perccel ezelőtt
hu[1]: %1 perccel ezelőtt

en: Within the last minute
hu: Az elmúlt percben

en: The future
hu: A jövő

[ctx: number of months ago]
en: %1M
hu: %1hó

[ctx: w for weeks]
en: %1w
hu: %1hét

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
hu: Holnap

[ctx: d for days]
en: %1d
hu: %1n

[ctx: h for hours]
en: %1h
hu: %1ó

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
hu: Üres lejátszólista (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
hu: Különböző számok (%1)

en: Unknown Artist(s)
hu: Ismeretlen előadók

en: Unknown Album(s)
hu: Ismeretlen albumok

en: Various Albums
hu: Különböző albumok

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
hu: A bitráta az egy másodpercnyi hangsáv reprezentálásához használt adatmennyiség mértékegysége.<br>Az Amarok által használt kódoló jobb eredményt ad konstans bitrátával.<br>A VBR kísérleti, és valószínűleg rosszabb eredményt ad, mint a CBR.<br>Ebből az okból kifolyólag a csúszkán látható bitráta egy meglehetősen pontos becslése a kódolt szám bitrátájának.<br>A kódoló a legtöbb tesztelt mintára transzparensen működik 128kbps bitrátával, hibák csak extrém esetekben jelennek meg.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
hu: Cél bitráta a konstans bitrátájú kódoláshoz

en: Smaller file
hu: Kisebb fájl

en: Better sound quality
hu: Jobb hangminőség

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
hu: Az <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) egy szabadalomvédett veszteséges kodek digitális hanghoz.<br>Az AAC általában jobb hangminőséget biztosít ugyanazon bitráta mellett, mint az MP3. Ésszerű választás iPodhoz és más hordozható zenelejátszókhoz.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
hu: Az <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) egy hangkodek digitális zene veszteségmentes tömörítéséhez.<br>Csak Apple zenelejátszókhoz és FLAC-ot nem támogató lejátszókhoz ajánlott.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
hu: A <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>tömörítési szint</a> egy egész érték 0 és 8 között, amely a <b>FLAC</b>-kal történő kódolás során a fájlméret és a tömörítési sebesség közti kompromisszumot jelöli.<br/>A tömörítési szint <b>0</b>-ra állítása eredményezi a leggyorsabb tömörítést, de a legnagyobb fájlt is.<br/>Másrészt a <b>8</b>-as tömörítési szint meglehetősen lassúvá teszi a tömörítést, de így lesz a legkisebb a fájl.<br/>Fontos megjegyezni, hogy mivel a FLAC egy veszteségmentes kódolás, az eredmény hangminősé tömörítési szinttől függetlenül ugyanolyan lesz.<br/>Továbbá az <b>5</b> fölötti tömörítési szintek drámaian növelik a tömörítési időt, cserébe minimálisan kisebb lesz csak a fájl, ezért nem ajánlottak.

en: Compression level
hu: Tömörítési szint

en: Faster compression
hu: Gyorsabb tömörítés

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
hu: A FLAC (<a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/FLAC">Free Lossless Audio Codec</a>) egy nyílt és jogdíjmentes kodek, digitális zene veszteséges tömörítéséhez.<br>Ha zenéit a hangminőség romlása nélkül szeretné tárolni, akkor a FLAC kiváló választás.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
hu: A bitráta azt adja meg, hogy mennyi adat reprezentálja a hangsáv egyetlen másodpercét.<br>Az Amarok <b>MP3</b> kódolója támogatja a <a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/MP3#Bits.C5.B1r.C5.B1s.C3.A9g">váltózó bitráta (VBR)</a> beállítást, amely mellett a bitráta az audiotartalom komplexitásának megfelelően változik. A komplexebb részek magasabb bitrátával kódoltak, mint a kevésbe összetettebbek; ez a megoldás magasabb átlagos minőséget, és kisebb fájlméretet eredményez, mint a konstans bitráta az egész szám alatt.<br>Ezért a bitráta mértéke ezen a csúszkán csak egy becslés a kódolt fájl átlagos bitrátájára.<br><b>160kb/s</b> jó választás a hordozható lejátszókon történő zenehallgatáshoz.<br>Bármi <b>120kb/s</b> alatt elégtelen lehet zenékhez és bármi <b>205kb/s</b> felett valószínűleg túlzás.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
hu: Várható átlagos bitráta a változó bitrátájú kódolásnál

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
hu: Az MP3 (<a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/MP3">MPEG Audio Layer 3</a>) egy szabadalmaztatott digitális hangkodek, amely veszteséges tömörítést használ.<br>Hátrányai ellenére igen gyakori hangtárolási formátum, és a hordozható zenelejátszókon széleskörűen támogatott.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
hu: A bitráta azt adja meg, hogy mennyi adat reprezentálja a hangsáv egyetlen másodpercét.<br>Az Amarok <b>Opus</b> kódolója támogatja a <a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1ltoz%C3%B3_bitr%C3%A1ta">váltózó bitráta (VBR)</a> beállítást, amely mellett a bitráta az audiotartalom komplexitásának megfelelően változik. A komplexebb részek magasabb bitrátával kódoltak, mint a kevésbe összetettebbek; ez a megoldás magasabb átlagos minőséget, és kisebb fájlméretet eredményez, mint a konstans bitráta az egész szám alatt.<br>Ezért a bitráta mértéke ezen a csúszkán csak egy becslés a kódolt fájl átlagos bitrátájára.<br><b>128kb/s</b> jó választás a hordozható lejátszókon történő zenehallgatáshoz.<br>Bármi <b>100kb/s</b> alatt elégtelen lehet zenékhez és bármi <b>256kb/s</b> felett valószínűleg túlzás.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
hu: Az <a href=https://hu.wikipedia.org/wiki/Opus_(hangform%C3%A1tum)>Opus</a> egy szabadalommentes digitális hangkodek, amely veszteséges tömörítést használ.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
hu: A bitráta azt adja meg, hogy mennyi adat reprezentálja a hangsáv egyetlen másodpercét.<br>Az Amarok <b>Vorbis</b> kódolója támogatja a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details">váltózó bitráta (VBR)</a> beállítást, amely mellett a bitráta az audiotartalom komplexitásának megfelelően változik. A komplexebb részek magasabb bitrátával kódoltak, mint a kevésbe összetettebbek; ez a megoldás magasabb átlagos minőséget, és kisebb fájlméretet eredményez, mint a konstans bitráta az egész szám alatt.<br>A Vorbis kódoló a q paramétert használja a várt hangminőség beállítására. A paraméter -1 és 10 között állítható. A bitráta mértéke ezen a csúszkán csak egy durva becslés (ezt a Vorbis adja) a kódolt szám átlagos bitrátájára. Valójában az újabb és hatékonyabb Vorbis verzióknál a tényleges bitráta még alacsonyabb.<br>A <b>-q5</b> beállítás jó választás a hordozható lejátszókon történő zenehallgatáshoz.<br>Bármi <b>-q3</b> alatt elégtelen lehet zenékhez és bármi <b>-q8</b> felett valószínűleg túlzás.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
hu: Minőségi ráta a változó bitrátájú kódoláshoz

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
hu: Az <a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Vorbis">Ogg Vorbis</a> egy nyílt és jogdíjmentes hangkodek veszteségmentes hangtömörítéshez.<br>Kisebb fájlokat eredményez mint az MP3, egyező vagy magasabb minőségnél. Az Ogg Vorbis mindent összevetve kiváló választás az olyan hordozható zenelejátszókra, amelyek támogatják.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
hu: A bitráta azt adja meg, hogy mennyi adat reprezentálja a hangsáv egyetlen másodpercét.<br>A tulajdonosi <b>WMA</b> formátum korlátozásai, és a tulajdonosi kódoló visszafejtésének nehézségei miatt az Amarok a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio">konstans bitráta (CBR)</a> beállítást használja.<br>Ezért a bitráta mértéke ezen a csúszkán egy elég pontos becslés a kódolt fájl bitrátájára.<br><b>136kb/s</b> jó választás a hordozható lejátszókon történő zenehallgatáshoz.<br>Bármi <b>112kb/s</b> alatt elégtelen lehet zenékhez és bármi <b>182kb/s</b> felett valószínűleg túlzás.

en: Windows Media Audio
hu: WMA (Windows Media Audio)

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
hu: A WMA (<a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">Windows Media Audio</a>) egy tulajdonosi kodek, amelyet a Microsoft fejlesztett ki veszteséges hangtömörítésre.<br>Csak az olyan médialejátszóknál javasolt, amelyek nem támogatják az Ogg Vorbist.

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Just Copy
hu: Csak másolás

[ctx: %1 example: 'Compression level' %2 example: '5']
en: %1 %2
hu: %1: %2

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
hu: Minden szám átmásolva ide: %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
hu: Nem %1 számok átmásolva ide: %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
hu: Ha szükséges, átmásolva ide: %1

en: Fetching Cover
hu: Borító letöltése

en: There was an error communicating with cover provider: %1
hu: Hiba történt a borítószolgáltatóval folytatott kommunikáció során: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
hu: Borító letöltve ehhez: „%1”.

en: Fetching cover for '%1' failed.
hu: Nem sikerült borítót letölteni ehhez: „%1”.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
hu: „%1” borítójának letöltése megszakítva.

en: Unable to find a cover for '%1'.
hu: Nem található borító ehhez: „%1”.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
hu[0]: Borító letöltése
hu[1]: Borítók letöltése

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
hu[0]: Képanyag letöltése ehhez az albumhoz
hu[1]: Képanyag letöltése %1 albumhoz

en: Display Cover
hu: Borító megjelenítése

en: Display artwork for this album
hu: Képanyag megjelenítése ezen albumhoz

en: Unset Cover | Unset Covers
hu[0]: Borító eltávolítása
hu[1]: Borítók eltávolítása

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
hu[0]: Az album képanyagának eltávolítása
hu[1]: %1 album képanyagának eltávolítása

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
hu[0]: Biztos, hogy törölni kívánja ezt a borítót a gyűjteményből?
hu[1]: Biztos, hogy törölni kívánja ezt a(z) %1 db borítót a gyűjteményből?

en: Set Custom Cover
hu: Egyéni borító beállítása

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
hu[0]: Egyéni képanyag beállítása ehhez az albumhoz
hu[1]: Egyéni képanyag beállítása ezen %1 albumhoz

en: Select Cover Image File
hu: Válasszon egy borítóképet

en: Finding cover for
hu: Borító letöltése ehhez

en: Enter Custom Search
hu: Adjon meg egyéni keresést

en: Sort by size
hu: Rendezés méret szerint

en: Cover Image Save Location
hu: Borítókép mentési helye:

en: Sorry, the cover could not be saved.
hu: Elnézést, a borító nem menthető.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
hu: A borító nem tölthető le.

en: Fetching Large Cover
hu: Nagy borító letöltése

en: Download Progress
hu: Letöltési folyamat

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Search
hu: Keresés

en: Search For More Results
hu: További találatok keresése

en: No Images Found
hu: Nem találhatók képek

en: 1 Image Found | %1 Images Found
hu[0]: 1 kép található
hu[1]: %1 kép található

en: Notes
hu: Jegyzetek

[ctx: @item::intable]
en: Artist
hu: Előadó

[ctx: @item::intable]
en: Country
hu: Ország

[ctx: @item::intable]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
hu: Formátum

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
hu: Magasság

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
hu: Típus

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
hu: Kiadva

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
hu: Méret

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
hu: Forrás

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
hu: Szélesség

[ctx: @item::intable URL]
en: link
hu: hivatkozás

en: Cover Manager
hu: Borítókezelő

en: Albums By
hu: Ezen előadó albumai

en: All Artists
hu: Az összes előadó

en: Enter search terms here
hu: Adja meg a keresési kifejezést

en: All Albums
hu: Az összes album

en: Albums With Cover
hu: Borítóval rendelkező albumok

en: Albums Without Cover
hu: Borítóval nem rendelkező albumok

en: Fetch Missing Covers
hu: A hiányzó borítók letöltése

en: Fetching
hu: Letöltés

en: Loading
hu: Betöltés

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
hu: Kész.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
hu[0]:  A borító nem található
hu[1]:  <b>%1</b> borító nem található

en: Fetching cover for %1 - %2...
hu: Borító letöltése ehhez: %1 - %2…

en: Fetching cover for %1...
hu: Borító letöltése ehhez: %1…

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
hu[0]: <b>1</b> borító letöltése…:
hu[1]: <b>%1</b> borító letöltése…:

en: 1 fetched | %1 fetched
hu[0]: 1 letöltve
hu[1]: %1 letöltve

en: 1 not found | %1 not found
hu[0]: 1 nem található
hu[1]: %1 nem található

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás…

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
hu[0]: 1 találat erre: „%2”
hu[1]: %1 találat erre: „%2”

en: 1 album | %1 albums
hu[0]: 1 album
hu[1]: %1 album

en: %1 by %2
hu: %1 (előadó: %2)

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
hu[0]: %2 - (<b>1</b> borító nélkül)
hu[1]: %2 - (<b>%1</b> borító nélkül)

en: Cover Image
hu: A borító képe

en: No Artist
hu: Nincs előadó

en: Cover View
hu: Borítónézet

en: Could not open file "%1".
hu: A(z) „%1” fájl nem nyitható meg.

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
hu: Az amarokcollectionscanner által előállított bemeneti fájl.<br>Lásd<a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Kötegelt mód</a>.

en: Input file
hu: Bemeneti fájl

en: Full rescan
hu: Teljes újravizsgálás

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
hu: A teljes gyűjtemény ismételt átvizsgálása. Semelyik statisztikát <i>nem fogja törölni</i>.

en: Import batch file...
hu: Kötegelt fájl importálása…

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
hu: Gyűjtemény importálása fájlból, amelyet az Amarok gyűjteménykereső készített.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
hu: Mappák vizsgálata &rekurzívan (bekapcsoláskor teljes átvizsgálás szükséges)

en: &Watch folders for changes
hu: A mappák &változásainak figyelése

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
hu: Ha be van jelölve, az Amarok be fogja olvasni az összes almappát.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
hu: Ha ki van választva, akkor a gyűjtemény mappáinak változásai figyelve lesznek.
    A figyelő nem veszi észre a szimbolikus linkek mögötti változásokat.

en: Rescan '%1'
hu: „%1” ismételt átvizsgálása

en: Import Collection
hu: Gyűjtemény importálása

en: Import configuration
hu: Beállítások importálása

en: Migrating
hu: Migrálás

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
hu: <b><font color='red'>Sikertelen:</font></b> Egyetlen szám sem lett importálva.

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
hu[0]: <b><font color='green'>Siker:</font></b> %1 szám importálva.
hu[1]: <b><font color='green'>Siker:</font></b> %1 szám importálva.

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
hu: <b><font color='red'>Sikertelen:</font></b> Statisztika nem importálható.

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
hu: <b><font color='red'>Hiba:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
hu: Importálva: <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
hu: Importálva: <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
hu: Importálva: <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
hu: Kihagyva: <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
hu: Importálva: <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;innen %2<br/>&nbsp;&nbsp;ide %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
hu: Importálva: <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;innen: %3<br/>&nbsp;&nbsp;ide: %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
hu: Importálva: <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;innen: %4<br/>&nbsp;&nbsp;ide: %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
hu: Több találat van erre: <b><font color='red'>%1</font></b>, ezért elvetésre kerül.

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
hu: %1 diagnosztika

[ctx: Usage]
en: Yes
hu: Igen

[ctx: Usage]
en: No
hu: Nem

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
hu: %1 diagnosztika
    
    Általános információk:
       %1 verzió: %2
       KDE Frameworks verzió: %3
       Qt verzió: %4
       Phonon verzió: %5
       Phonon háttérprogram: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
hu: Bekapcsolt parancsfájlok:
    %1
    Bekapcsolt bővítmények:
    %2
    Bekapcsolt kisalkalmazások:
    %3

en: AND
hu: ÉS

en: OR
hu: VAGY

en: Simple text
hu: Egyszerű szöveg

en: Edit Filter
hu: Szűrő szerkesztése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
hu: Feltétel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
hu: megfordítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
hu: és

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
hu: vagy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
hu: Keresési szűrő

en: Configure Equalizer
hu: A hangszínszabályzó beállítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
hu: Aktív

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
hu: Alapbeállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
hu: Az elérhető hangszínszabályzó alapbeállítások listája.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
hu: A jelenleg kijelölt alapbeállítás változásainak elmentése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
hu: Mentés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
hu: A jelenleg kijelölt alapbeállítás törlése. Beépített alapbeállítások esetében nem elérhető.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
hu: A kijelölt alapbeállítás visszaállítása az alapértelmezett vagy az utolsó mentett állapotra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
hu: Az alapértelmezés visszaállítása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
hu: Sávok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
hu: Előerősítő

en: Choose Best Matches
hu: Válassza ki a legjobb találatokat

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
hu: Használja a legelső találatot minden egyes el nem döntött szám esetén. Eltérő esetben használhatja a <b>Válassza a legjobb találatokat erről az albumról</b> opciót a környezeti menüből, egy jó javaslaton; ez jobb eredményt adhat, hiszen megakadályozza a különböző albumkiadások összekeverését.

en: Clear Choices
hu: Választások törlése

en: Clear all choices, even manually made ones.
hu: Minden választás törlése, a kézzel hozzáadottakat is.

en: Collapse Chosen
hu: Kiválasztott összecsukása

en: Expand Unchosen
hu: Nem kiválasztottak kinyitása

en: Expand All
hu: Összes kinyitása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
hu: MusicBrainz címkéző

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
hu: A kijelölt számok címkéinek frissítése és kilépés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
hu: &Címkék frissítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
hu: Kilépés mentés nélkül

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: %1 or %2
hu: %1 vagy %2

en: The Album Artist
hu: Album-előadó

en: The Artist
hu: Előadó

en: Artist's Initial
hu: Az előadó kezdőbetűje

en: File Extension of Source
hu: A forrás fájlkiterjesztése

en: Track Number
hu: A szám sorszáma

en: You can use the following tokens:
hu: A következő változókat lehet használni:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
hu: Ha egy bizonyos, változót tartalmazó szövegrész kapcsos zárójelek {} közt szerepel, akkor az a rész rejtve lesz, amennyiben a változó értéke üres.

en: Original: %1
hu: Eredeti: %1

en: Preview: %1
hu: Előnézet: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
hu: Fájlnévütközés történt. A létező fájlok felülírásra kerülnek.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
hu: Fájlnévütközés történt. A létező fájlok nem lesznek módosítva.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
hu: Fájlok rendszerezése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
hu: Alapkönyvtár, amely alá a fájlokat tenni kell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
hu: &Gyűjteménymappa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
hu: A gyűjteménymappa, ahová a fájlok  át lesznek helyezve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
hu: <html>Jelenítse meg / rejtse el a további beállításokat a cél szám-útvonal metaadat alapú meghatározásához.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
hu: A cél előnézete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonos nevű fájlok kérdezés nélkül felül lesznek írva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jelölje be az azonos nevű fájlok automatikus felülírásához. <span style=" font-style:italic;">(Figyelmeztetés: a felülírás nem visszavonható)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
hu: A cél &felülírása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
hu: Karaktercsere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
hu: Ha be van jelölve, akkor minden szóköz helyére alulvonás kerül

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
hu: Ha be van jelölve, akkor a fájlnevekben levő összes szóköz helyettesítve lesz 1-1 alulvonással. Ha viszont nincs bejelölve, akkor a szóközök érintetlenül maradnak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
hu: Szókö&zök helyettesítése alulvonásokkal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
hu: Ha be van jelölve, akkor a „The” névelővel kezdődő előadónevekben a névelő a név végére kerül „, The” formában.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
hu: Ha be van jelölve, akkor azon előadók, amelyek neve a „The” névelővel kezdődik, úgy lesznek kezelve, mintha a „The” nem lenne ott. Példa: a „The Beatles” névből ez lenne: „Beatles, The”.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
hu: A „The” névelő &hozzáfűzése az előadónevekhez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
hu: Az MS-DOS/VFAT fájlrendszerekkel nem kompatibilis karaktereket aláhúzás karakterekre cseréli.
    
    Általában bekapcsolva hagyható.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
hu: Ha be van jelölve, akkor az MS-DOS/VFAT fájlrendszerekkel nem kompatibilis karakterek helyettesítve lesznek aláhúzás karakterekkel. Ilyen karakterek például a Unicode vezérlőkarakterei, továbbá a következők: |?*<":>+[].
    
    A legtöbb ember esetében bekapcsolva hagyható ez az opció, mivel biztosítja, hogy a médiaeszközökre való másolások helyesen fognak működni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
hu: &VFAT-biztos nevek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ha be van jelölve, az összes nem ASCII karakter helyettesítve lesz aláhúzás karakterekkel.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ne jelölje be ezt a beállítást, ha vannak nem angol karakterei a címkéiben.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A legtöbb embernek bejelöletlenül hagyhatja ezt a beállítást.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ha be van jelölve, az összes nem ASCII karakter helyettesítve lesz aláhúzás karakterekkel.<span style=" font-weight:600;"> Ne jelölje be ezt a beállítást, ha vannak nem angol karakterei a címkéiben. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A legtöbb embernek <span style=" font-style:italic;">bejelölhetetlenül</span> hagyhatja ezt a beállítást.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
hu: Korlátozás ASC&II-re

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
hu: Csere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
hu: Karakterszöveg

en: Tags
hu: Címkék

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Track Details: %1 by %2
hu: Szám-információk: %1, előadó: %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
hu[0]: 1 szám adatai
hu[1]: %1 szám adatai

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
hu: <b>%1</b>, előadó: <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
hu: <b>%1</b>, előadó: <b>%2</b>, album: <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
hu[0]: 1 fájl szerkesztése
hu[1]: %1 fájl szerkesztése

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
hu: Egyik sem

en: The track is not playable. %1
hu: A szám nem játszható le. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
hu: Szám-információk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
hu: Ö&sszegzés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
hu: Tulajdonságok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
hu: Statisztika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
hu: Hossz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
hu: Bitráta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
hu: Mintavétel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
hu: Méret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
hu: Formátum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
hu: Gyűjtemény:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
hu: Besorolás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
hu: Lejátszások száma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
hu: Pontszám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
hu: Először játszva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
hu: Utoljára játszva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
hu: Megjegyzés:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
hu: &Címkék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
hu: &Cím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
hu: Elő&adó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
hu: Szer&ző:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
hu: Album-előadó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
hu: Szá&m sorszáma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
hu: Mű&faj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
hu: Lemez&szám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
hu: É&v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
hu: Üt&em per perc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
hu: Meg&jegyzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
hu: Címkék letöltése a MusicBrain&zről

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
hu: Címkék meghatározása a &fájlnévből

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
hu: &Dalszöveg

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
hu: &Címkék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
hu: Felirat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
hu: Adja meg az egyéni feliratát itt, vagy válasszon egyet a listából.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
hu: Egyéni feliratok ehhez az elemhez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
hu: Elérési út:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
hu: E&lőző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
hu: &Következő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
hu: &Számonként

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
hu: M&entés és bezárás

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
hu: Fájlnév-séma összeállításához a következő változók használhatók:<br>                           <font color="%1">%track% (szám)</font>, <font color="%2">%title% (cím)</font>,                           <font color="%3">%artist% (előadó)</font>, <font color="%4">%composer% (zeneszerző)</font>,                           <font color="%5">%year% (év)</font>, <font color="%6">%album% (album)</font>,                           <font color="%7">%albumartist% (album előadója)</font>, <font color="%8">%comment% (megjegyzés)</font>,                           <font color="%9">%genre% (műfaj)</font>, %ignore% (figyelmen kívül hagyás).

en: Guess Tags from Filename
hu: Címkék meghatározása a fájlnévből

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
hu: &lt;üres&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
hu: Kis-/nagy&betűs írásmód módosítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
hu: Kis-/nagybetűket &címszerűen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
hu: Nagy ke&zdőbetűs szavakká

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
hu: Csupa &nagybetűkké

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
hu: Csupa &kisbetűkké

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
hu: A címkék &végén levő szóközök törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
hu: &Alulvonások helyettesítése szóközökkel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
hu: Az eredmény előnézete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
hu: <üres>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
hu: Szerző:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
hu: Év:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
hu:  A szám sorszáma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
hu: Megjegyzés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
hu: Műfaj:

en: Unknown album
hu: Ismeretlen album

en: Unknown artist
hu: Ismeretlen előadó

en: No comments
hu: Nincsenek megjegyzések

en: Unknown composer
hu: Ismeretlen szerző

en: Unknown disc number
hu: Ismeretlen lemezsorszám

en: Unknown genre
hu: Ismeretlen műfaj

en: Unknown title
hu: Ismeretlen cím

en: Unknown year
hu: Ismeretlen év

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
hu: Véletlenszerű számok

[ctx: And bias representation]
en: Match all
hu: Összes illesztése

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
hu: és

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
hu: vagy

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
hu: Bármely illesztése

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Generating playlist...
hu: Lejátszólista készítése…

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
hu: Albumlejátszás

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
hu: Az „Albumlejátszás” feltétel hozzáadja azokat a számokat, amelyek egy albumhoz tartoznak.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
hu: A következő szám az albumról

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
hu: Bármelyik későbbi szám az albumról

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
hu: A szám ugyanarról az albumról van

en: Track directly follows previous track in album
hu: A szám közvetlenül az előző szám után következik az albumban

en: Track comes after previous track in album
hu: A szám az előző szám után következik az albumban

en: Track is in the same album as previous track
hu: A szám ugyanabban az albumban van, mint az előző szám

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
hu: Hasonló előadók - Echo Nest

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
hu: Az „Echo Nest” feltétel megkeresi a számot az Echo Nest-en és csak hasonló számokat ad hozzá.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
hu: Hasonló az előző előadóhoz (az EchoNest jelentése szerint)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
hu: Hasonló bármelyik előadóhoz az aktuális lejátszólistán (az EchoNest jelentése szerint)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
hu: Az <a href="http://the.echonest.com/">EchoNest</a> szerint az előadó hasonló ehhez:

en: the previous track's artist
hu: az előző szám előadója

en: one of the artist in the current playlist
hu: az aktuális lejátszólista egyik előadója

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
hu: Ha Különben

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
hu: A „Ha Különben” feltétel akkor ad hozzá számokat, ha legalább egy alfeltétel teljesül.
    Csak akkor ellenőrzi a második alfeltételt, ha az első nem ad vissza eredményt.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
hu: Összes illesztése sorban

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
hu: különben

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
hu: Arány

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
hu: A „Rész” feltétel különböző részfeltételek számaival tölti fel a lejátszólistát.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
hu: Megadja, hogy a lejátszólista mekkora része kell, hogy megfeleljen a feltételnek

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
hu: Arány

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
hu: Kvízjáték

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
hu: A „Kvízjáték” feltétel azokat a számokat adja
    hozzá, amelyek egy karakter egyik utolsó karakterével végződnek.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
hu: Számok, melyek címe olyan karakterrel
    kezdődik, amellyel az utolsó szám végződött

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
hu: Számok, melyek előadója olyan karakterrel
    kezdődik, amellyel az utolsó szám végződött

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
hu: Számok, melyek albumneve olyan karakterrel
    kezdődik, amellyel az utolsó szám végződött

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
hu: Az előző szám utolsó karaktere
    a következő szám első karaktere

en: of the track title (Title quiz)
hu: a szám címe (címkvíz)

en: of the artist (Artist quiz)
hu: az előadó (előadókvíz)

en: of the album name (Album quiz)
hu: az albumnév (albumkvíz)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
hu: A „Keresés” feltétel olyan számokat ad hozzá
    amelyeket megtalál a keresés. Ugyanazt a keresőt
    használja, mint a gyűjteményböngésző.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
hu: Keresés: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
hu: Metacímke illesztése

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
hu: A „Címkeillesztés” feltétel hozzáadja azokat
    a számokat, amelyek teljesítenek egy megadott feltételt.

en: Invert condition
hu: Feltétel invertálása

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
hu: Nem %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
hu: Véletlenszerű

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
hu: A véletlenszerű feltétel azokból a számokból ad
    hozzá, amelyekhez egy feltétel sem tartozik.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
hu: És

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
hu: Az „És” feltétel hozzáadja azokat a számokat,
    amelyek az összes részfeltételre illeszkednek.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
hu: Vagy

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
hu: A „Vagy” feltétel hozzáadja azokat a számokat,
    amelyek legalább egy részfeltételre illeszkednek.

en: Replacement for bias %1
hu: A(z) %1 feltételek cseréje

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
hu: Új lejátszólista

en: Rock and Pop
hu: Rock és pop

en: Album play
hu: Albumlejátszás

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
hu: Értékelés

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
hu: Túl sok hiba van a lejátszólistában. Lejátszás leállítva.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
hu: <b>%1</b>, előadó: <b>%2</b>, album: <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
hu: <b>%1</b>, előadó: <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
hu: <b>%1</b>, album: <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
hu: , innen: <b>%1</b>

en: Manual
hu: Kézi

en: Classical
hu: Klasszikus

en: Full Bass
hu: Teljes mély

en: Full Treble
hu: Teljes magas

en: Full Bass + Treble
hu: Teljes mély és magas

en: Laptop/Headphones
hu: Laptop/Fejhallgató

en: Large Hall
hu: Nagy terem

en: Live
hu: Élő

[ctx: Database type]
en: embedded
hu: beágyazott

[ctx: Database type]
en: external
hu: külső

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
hu: Felhasználónév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
hu: Adatbázis típusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
hu: Adatbázis helye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
hu: Cél neve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
hu: Gépnév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
hu: Adatbázis neve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
hu: MySQL kiszolgáló bináris

en: Amarok 2.x Statistics Importer
hu: Amarok 2.x statisztika importáló

en: Banshee Statistics Importer
hu: Banshee statisztika importáló

en: Clementine Statistics Importer
hu: Clementine statisztika importáló

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
hu: Kapcsolat típusa

en: Amarok 1.4 (FastForward)
hu: Amarok 1.4 (kódnevén FastForward)

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
hu: Amarok 1.4 statisztika importáló

en: iTunes Statistics Importer
hu: iTunes statisztika importáló

en: Rhythmbox Statistics Importer
hu: Rhythmbox statisztika importáló

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
hu: Cél neve

en: Now playing
hu: Jelenleg lejátszás alatt

en: Retrieved lyrics is empty
hu: A letöltött dalszöveg üres

en: Lyrics data could not be parsed
hu: Nem sikerült elemezni a dalszöveg-adatokat

en: No information available for this track
hu: Ehhez a számhoz nincs információ

en: The audio player by KDE
hu: Zenelejátszó a KDE-től

en: <i>Inactive authors</i>
hu: <i>Inaktív szerzők</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
hu: Az Amarok fejlesztése nem hobbi, hanem életstílus. De amikor az emberek továbblépnek, akkor továbbra is szeretnénk megtisztelni őket, így itt megemlítjük őket:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
hu: Bart „Hol vannak a fogpiszkálóim” Cerneels

en: Developer (Stecchino)
hu: Fejlesztő (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
hu: Edward „Hádész” Toroshchin

en: Developer (dr_lepper)
hu: Fejlesztő (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
hu: A projekt alapítója (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
hu: iPod gyűjtemény újraírása és sok más (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
hu: Rokymoter, hibajavítás (Mamarok)

en: Ralf 'SalsaMaster' Engels
hu: Ralf „Salsamester” Engels

en: Developer (rengels)
hu: Fejlesztő (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
hu: Windowsos változat (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
hu: Fejlesztő (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
hu: Fejlesztő (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
hu: Rokymoter, fejlesztő (sven423)

en: Developer (Teo`)
hu: Fejlesztő (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
hu: Rokymoter, kézikönyv (valorie)

en: Ian 'The Beard' Monroe
hu: Ian „A szakáll” Monroe

en: Developer (eean)
hu: Fejlesztő (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
hu: Jeff „IROKSOHARD” Mitchell

en: Developer (jefferai)
hu: Fejlesztő (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
hu: Fejlesztő (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
hu: Lydia „tévedett (TM)” Pintscher

en: Release Vixen (Nightrose)
hu: Kiadási boszorkány (Nightrose)

en: Developer, Vision
hu: Fejlesztő, vízió

en: Developer (maxx_k)
hu: Fejlesztő (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
hu: Nikolaj Hald „Szintén klassz” Nielsen

en: Developer (nhn)
hu: Fejlesztő (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
hu: Seb „Szörfölős” Ruiz

en: Developer (sebr)
hu: Fejlesztő (sebr)

en: Developer (xevix)
hu: Fejlesztő (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
hu: Fejlesztő, Replay Gain-támogatás

en: MP3tunes integration
hu: MP3tunes-integráció

en: Windows porting
hu: Windowsra való portolás

en: Usability
hu: Felhasználhatóság

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
hu: Dan „Hé, lefordult…” Meltzer

en: Developer (hydrogen)
hu: Fejlesztő (hydrogen)

en: Biased playlists
hu: Feltétel-alapú lejátszólisták

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
hu: Címkekitaláló, címkék, spektrumanalizátor

en: Nepomuk integration
hu: Nepomuk-integráció

en: Podcast improvements
hu: Podcast-fejlesztések

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
hu: Live CD, hibajavítás (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
hu: Phonon, a KDE multimédia elnöke (apachelogger)

en: Assorted patches
hu: Válogatott hibajavítások

en: Icons
hu: Ikonok

en: Developer, Website theme (KRF)
hu: Fejlesztő, weblap-téma (KRF)

en: Artwork
hu: Képanyag

en: Developer (MaskMaster)
hu: Fejlesztő (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
hu: Hibapriorizálás és -tisztítás

en: UPnP support and patches (nsm)
hu: UPnP támogatás és javítások (nsm)

en: Website hosting
hu: Weblap-szolgáltatás

en: Scripting interface
hu: Parancsfájlírási felület

en: Nepomuk Collection (phalgun)
hu: Nepomuk-gyűjtemény (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
hu: TagLib- és ktrm-kezelő kód

en: Patches & Windows porting (shakes)
hu: Javítások és Windowsra való portolás (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
hu: Kisalkalmazások fotókhoz és videókhoz, környezeti nézet

en: Developer, Automated Playlist Generator
hu: Fejlesztő, automatikus lejátszólista-készítő

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Splash screen artist
hu: Nyitóképernyő-grafikus

en: Context view
hu: Környezeti nézet

en: Former contributors
hu: Korábbi közreműködők

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
hu: A lentebb felsorolt személyek a múltban járultak hozzá az Amarok fejlesztéséhez. Köszönjük nekik.

en: Analyzers, patches, shoutcast
hu: Analizátorok, javítások, Shoutcast

en: Patches
hu: Javítások

en: MySQL support
hu: MySQL-támogatás

en: Postgresql support
hu: PostgreSQL-támogatás

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
hu: MTP és Rio Karma médiaeszközök, javítások

en: Graphics, splash-screen
hu: Grafika, nyitóképernyő

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
hu: Analizátorok, környezetböngésző és a rendszertálca kinézete

en: Gábor Lehel
hu: Lehel Gábor

en: Icons and image work
hu: Ikonok és képek

en: Dialog to filter the collection titles
hu: Párbeszédablak a gyűjteménycímek szűréséhez

en: Tester, IRC channel operator, whipping
hu: Tesztelő, IRC-csatorna-operátor, noszogató

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
hu: Rokymoter, hibajavító (Firetech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
hu: Konqueror-oldalsáv, DCOP-módszerek

en: FHT routine, bugfixes
hu: FHT-rutin, hibajavítások

en: K3b export code
hu: K3b-exportálási kód

en: Bugfixes, PostgreSQL support
hu: Hibajavítások, PostgreSQL-támogatás

en: Wikipedia support, patches
hu: Wikipedia-támogatás, javítások

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
hu: Korábbi Amarok-embléma, korábbi nyitóképernyő, korábbi ikonok

en: Audioscrobbler support
hu: Audioscrobbler-támogatás

en: Loads of stuff
hu: Sokféle dolog

en: Splash screen
hu: Nyitóképernyő

en: ZImin Stanislav
hu: Zimin Stanislav

en: Local Music
hu: Helyi zene

en: Local sources of content
hu: Helyi tartalomforrások

en: Online sources of content
hu: Online tartalomforrások

en: Playlists
hu: Lejátszólisták

en: Various types of playlists
hu: Különféle lejátszólisták

en: Browse local hard drive for content
hu: Tartalom böngészése a helyi merevlemezen

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
hu: &Nézet

en: Lock Layout
hu: Elrendezés zárolása

en: Reset Layout
hu: Elrendezés visszaállítása

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
hu: <qt>Ha bezárja a főablakot, az Amarok továbbra is futni fog a rendszertálcán. Használja az Amarok-menü vagy az Amarok-tálcaikon <B>Kilépés</B> parancsát, ha ki szeretne lépni a programból.</qt>

en: Docking in System Tray
hu: Dokkolás a rendszertálcába

en: Play Media (Files or URLs)
hu: Média lejátszása (fájlok vagy URL-ek)

en: Add Media (Files or URLs)
hu: Média hozzáadása (fájlok vagy URL-ek)

en: Add Stream
hu: Adatfolyam hozzáadása

en: Enter Stream URL:
hu: Adja meg az adatfolyam URL-jét:

en: &Add Media...
hu: Mé&dia hozzáadása…

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
hu: Lejátszólista &kiürítése

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
hu: S&or szerkesztése

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
hu: D&uplikátumok eltávolítása

en: &Add Stream...
hu: &Adatfolyam hozzáadása…

en: &Export Playlist As...
hu: Lejátszólista &exportálása másként…

en: Equalizer
hu: Hangszínszabályzó

en: Bookmark Playlist Setup
hu: Lejátszólista-beállítás könyvjelzőzése

en: Bookmark Context Applets
hu: Környezeti kisalkalmazások könyvjelzőzése

en: Play Media...
hu: Média lejátszása…

en: Edit Details of Currently Selected Track
hu: A kijelölt szám részleteinek szerkesztése

en: Seek Forward by %1 seconds
hu: Tekerés előre %1 másodperccel

en: Seek Backward by %1 seconds
hu: Tekerés visszafelé %1 másodperccel

en: Update Collection
hu: A gyűjtemény frissítése

en: Synchronize Statistics...
hu: Statisztikák szinkronizálása…

en: Previous Track
hu: Előző szám

en: Restart current track
hu: Aktuális szám újrakezdése

en: Shuffle Playlist
hu: Lejátszólista keverése

en: Repopulate Playlist
hu: A lejátszólista újranépesítése

en: Disable Dynamic Playlist
hu: Dinamikus lejátszólista kikapcsolása

en: Next Track
hu: Következő szám

en: Increase Volume
hu: Hangerő növelése

en: Decrease Volume
hu: Hangerő csökkentése

en: Toggle Main Window
hu: A főablak megjelenítése/elrejtése

en: Toggle Full Screen
hu: Teljes képernyős mód átkapcsolása

en: Search playlist
hu: Keresés a lejátszólistában

en: Show active track
hu: Aktív szám megjelenítése

en: Show Notification Popup
hu: Felbukkanó értesítés megjelenítése

en: Mute Volume
hu: Hangerő elnémítása

en: Last.fm: Love Current Track
hu: Last.fm: a jelenlegi szám kedveltnek jelölése

en: Last.fm: Ban Current Track
hu: Last.fm: a jelenlegi szám tiltása

en: Last.fm: Skip Current Track
hu: Last.fm: a jelenlegi szám kihagyása

en: Queue Track
hu: A szám hozzáadása a sorhoz

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
hu: Az aktuális szám „Előadó - Cím” párásának vágólapra másolása

en: Rate Current Track: 1
hu: Az aktuális szám besorolása: 1

en: Rate Current Track: 2
hu: Az aktuális szám besorolása: 2

en: Rate Current Track: 3
hu: Az aktuális szám besorolása: 3

en: Rate Current Track: 4
hu: Az aktuális szám besorolása: 4

en: Rate Current Track: 5
hu: Az aktuális szám besorolása: 5

en: Network Request Viewer
hu: Hálózatikérés-megjelenítő

en: &About Amarok
hu: Névjegy: &Amarok

en: &Diagnostics
hu: &Diagnosztika

en: &Report Bug...
hu: Hibabe&jelentés…

en: &Music
hu: &Zene

en: &Playlist
hu: &Lejátszólista

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
hu: Ön beállította a menüsáv elrejtését.
    
    Jegyezze meg, hogy mindig használhatja a „%1” gyorsbillentyűt a visszaállításához.

en: Hide Menu
hu: Menü elrejtése

en: Paused  ::  %1
hu: Szünet  ::  %1

en: Apply this layout change?
hu: Alkalmazza az elrendezés módosítását?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
hu: Musicbrainz egyezés aránya: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
hu: MusicDNS egyezés aránya: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
hu: Válassza a legjobb találatokat erről az albumról

en: Go to Artist Page
hu: Ugrás az előadó oldala

en: Go to Album Page
hu: Ugrás az album oldala

en: Go to Track Page
hu: Ugrás a szám oldala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
hu: Hálózati kérések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
hu: &Törlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
hu: Mód

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
hu: Válasz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
hu: Hossz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
hu: Tartalomtípus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
hu: Információ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
hu: A kérés részletei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
hu: A válasz részletei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
hu: Érték

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
hu: Az OPML-podcast %1 helyről való olvasása sikertelen. Hibaüzenet:

en: Playlist Layouts
hu: Lejátszólista-elrendezések

en: Configure Playlist Layouts...
hu: Lejátszólista-elrendezések beállítása…

en: Configuration for
hu: Beállítás ehhez:

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
hu: [előtag]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
hu: [utótag]

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Custom
hu: Egyéni

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
hu: Vagy egy fix (abszolút) érték, vagy egy relatív érték (például 128px vagy 12%).

en: Fit content
hu: Illeszkedés a tartalomhoz

en: Fit the element text
hu: Illeszkedés az elem szövegéhez

[ctx: automatic width]
en: Automatic
hu: Automatikus

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
hu: Az automatikus szélességű elemek számára elérhető (egyenletesen elosztott) hely arányos része legyen elfoglalva

en: Alignment:
hu: Igazítás:

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Configuration for '%1'
hu: Beállítás ehhez: „%1”

en: Show cover
hu: Borító megjelenítése

en: Invalid playlist layout.
hu: Érvénytelen lejátszólista-elrendezés.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
hu: Az Amarok ismeretlen elemnevet talált az elrendezés olvasásakor.

en: copy of %1
hu: %1 másolata

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
hu: A jelenlegi elrendezés („%1”) csak olvasható. A program létrehoz egy új elrendezést („%2”) a módosításokkal, majd beállítja azt aktívként.

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
hu: A(z) „%1” elrendezés az alapértelmezett elrendezések egyike, ezért az nem törölhető.

en: Cannot Delete Default Layouts
hu: Az alapértelmezett elrendezések nem törölhetők

en: Head
hu: Fejléc

en: Body
hu: Bejegyzések

en: Body (Various artists)
hu: Bejegyzések (különböző előadók)

en: Single
hu: Egyedi

en: New playlist layout
hu: Új lejátszólista-elrendezés

en: Copy playlist layout
hu: Lejátszólista-elrendezés másolása

en: Delete playlist layout
hu: Lejátszólista-elrendezés törlése

en: Rename playlist layout
hu: Lejátszólista-elrendezés átnevezése

en: Choose a name for the new playlist layout
hu: Adjon meg egy nevet az új lejátszólista-elrendezés számára

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
hu: Adjon meg egy nevet a létrehozandó lejátszólista-elrendezés számára:

en: Cannot create a layout with no name.
hu: Névtelen elrendezés nem hozható létre.

en: Layout name error
hu: Elrendezésnév-hiba

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
hu: Nem lehet létrehozni olyan elrendezést, amelynek a neve egyezik egy már létező elrendezés nevével.

en: Cannot create a layout containing '/'.
hu: Nem lehet létrehozni olyan elrendezést, amelynek a neve tartalmaz „/” karaktert.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
hu: Adjon meg egy nevet a(z) „%1” elrendezés másolataként létrehozandó lejátszólista-elrendezés számára:

en: Choose a new name for the playlist layout
hu: Adjon meg egy új nevet a lejátszólista-elrendezés számára

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
hu: Adjon meg egy új nevet az átnevezendő lejátszólista-elrendezés számára:

en: Cannot rename a layout to have no name.
hu: Nem lehet üres nevűre átnevezni egy elrendezést.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
hu: Nem lehet olyan névre átnevezni egy elrendezést, amely nevet már birtokolja egy másik elrendezés.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
hu: Az Ön által módosított „%1” elrendezés az alapértelmezett elrendezések egyike, amelyet ezért nem lehet felülírni. Új, „%2” nevű elrendezésként lett elmentve.

en: Default Layout
hu: Alapértelmezett elrendezés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
hu: Lejátszólistaelrendezés-szerkesztő

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
hu: Az elérhető elrendezések

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
hu: Elrendezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
hu: Beágyazott lejátszásvezérlők megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
hu: Csoportosítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
hu: Tippek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
hu: Előnézet

en: Track Progression
hu: Számok lejátszási sorrendje

en: Standard
hu: Normál

en: Only Queue
hu: Csak sor

en: Repeat Track
hu: A szám ismétlése

en: Repeat Album
hu: Az album ismétlése

en: Repeat Playlist
hu: A lejátszólista ismétlése

en: Random Tracks
hu: Véletlenszerű számok

en: Random Albums
hu: Véletlenszerű albumok

en: Favor
hu: Előnyben részesítés

en: Higher Scores
hu: Magasabb pontszámok

en: Higher Ratings
hu: Magasabb besorolások

en: Not Recently Played
hu: Mostanában nem lejátszott

en: Shuffle
hu: Keverés

en: Add a sorting level to the playlist.
hu: Rendezési szint hozzáadása a lejátszólistához.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
hu: Számok hozzáadása a lejátszólistához

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
hu: Számok sorba állítása

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
hu: Lejátszólista cseréje

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
hu: Helykihagyás

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
hu: A borító képe

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
hu: Könyvtár

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
hu: Elválasztó

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
hu: Fájlnév

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
hu: Csoport teljes hossza

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
hu: Csoportbeli számok mennyisége

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
hu: Feliratok

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
hu: Hangulat

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
hu: Hangulatsáv

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
hu: Forrás

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
hu: Forrásembléma

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
hu: Cím

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
hu: Cím (a szám sorszámával)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
hu: <a href='%1'>Dinamikus mód</a> bekapcsolva. <a href='%2'>Újranépesítés</a> | <a href='%3'>Kikapcsolás</a>

en: &Save Current Playlist
hu: Aktuális lejátszólista m&entése

en: &Save playlist to "%1"
hu: Lejátszólista m&entése ide: „%1”

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
hu[0]: %1 szám (%2)
hu[1]: %1 szám (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
hu[0]: %1 szám
hu[1]: %1 szám

en: No tracks
hu: Nincsenek számok

en: Total playlist size: %1
hu: A lejátszólista teljes mérete: %1

en: Queue size: %1
hu: A sor mérete: %1

en: Queue length: %1
hu: A sor hossza: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
hu: <b>Megjegyzés:</b> Ez a szám nem játszható le.<br>%1

en: (...)
hu: (…)

en: No extra information available
hu: Nem érhetők el további információk

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
hu: Fájlnév

en: Disc Number
hu: Lemez-sorszám

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
hu: A szám sorszáma

en: BPM
hu: BPM (ütem/perc)

en: Comment
hu: Megjegyzés

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
hu: Könyvtár

en: Bitrate
hu: Bitráta

en: Sample Rate
hu: Mintavételi ráta

en: Rating
hu: Besorolás

[ctx: Column name]
en: Last Played
hu: Legutóbb lejátszva

en: Mood
hu: Hangulat

en: File Size
hu: Fájlméret

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
hu: Sorszerkesztő

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
hu: Fel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
hu: Le

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
hu: A szám kivevése a sorból

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
hu: Sor törlése

en: Clear the playlist sorting configuration.
hu: Lejátszólista-rendezési beállítások törlése

en: Add a playlist sorting level.
hu: Lejátszólista-rendezési szint hozzáadása

en: Filter %1
hu: Szűrő - %1

en: Search %1
hu: Keresés - %1

en: %1 layout
hu: %1 elrendezés

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Start typing to progressively search through the playlist
hu: A lejátszólistában való progresszív kereséshez gépeljen a mezőbe

en: Tracks
hu: Számok

en: Albums
hu: Albumok

en: Artists
hu: Előadók

en: Composers
hu: Szerzők

en: Years
hu: Év

en: Show only matches
hu: Csak az egyezők megjelenítése

en: Search Preferences
hu: Keresési beállítások

en: Tracks Added
hu: Számok hozzáadva

en: Tracks Removed
hu: Számok eltávolítva

en: Tracks moved
hu: Számok áthelyezve

en: Tracks have been hidden due to the active search.
hu: Bizonyos számok el lettek rejtve az aktív keresés miatt.

en: The following sources are available for this track:
hu: Ehhez a számhoz a következő források érhetők el:

en: Stop Playing After This Track
hu: A lejátszás leállítása ezen szám után

en: Remove From Playlist
hu: Törlés a lejátszólistából

en: Select Source
hu: Forrás kiválasztása

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
hu: „Bármely illesztése” csoport

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
hu: „Összes illesztése” csoport

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
hu: Ismeretlen találatcsoport

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
hu: Egy szerkesztő a Megszorítási csoportokhoz. A csoporttípus lehet „összes illesztése” vagy „bármely illesztése”. Ha a csoporttípus „összes illesztése”, a Készítő megpróbálja megpróbálja az összes megszorítást illeszteni a lejátszólistára. Ha a csoporttípus „bármely illesztése”, a Készítő megpróbálja bármelyik feltételt illeszteni a lejátszólistára.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
hu: Megszorítási csoport beállításai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
hu: Az ALK kielégítettnek tekinti a megszorítási csoportot, ha az összes megszorítás ki van elégítve. Ez megfelel egy logikai ÉS-nek: „a számoknak illeszkedniük kell az A, B, és C tulajdonságokra”.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
hu: A csoport összes megszorításának illesztése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
hu: Az ALK kielégítettnek tekinti a megszorítási csoportot, ha bármely megszorítás ki van elégítve. Ez megfelel egy logikai VAGY-nak: „a számoknak illeszkedniük kell az A, B, vagy C tulajdonságokra”.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
hu: A csoport bármely megszorításának illesztése

en: Checkpoint
hu: Ellenőrzőpont

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
hu: Egy szám, album vagy előadó rögzítése egy bizonyos pozícióra a lejátszólistában

en: Checkpoint: %1
hu: Ellenőrzőpont: %1

en: unassigned
hu: nincs társítva

en: "%1" (track) by %2
hu: „%1” (szám), előadó: %2

en: "%1" (album) by %2
hu: „%1” (album), előadó: %2

en: "%1" (album)
hu: „%1” (album)

en: "%1" (artist)
hu: „%1” (előadó)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
hu: Egy szerkesztő ellenőrzőpont-feltételekhez. A felhasználó elhelyezhet számokat, albumokat vagy előadókat a lejátszólista egy bizonyos pontján.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
hu: Ellenőrzőpont-szerkesztő beállításai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
hu: Válassza ki az ellenőrzőpontként használni kívánt számot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
hu: Pozíció:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
hu: Milyen szigorú legyen az ALK a kijelölt szám elhelyezésekor a megadott időnél.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
hu: Tulajdonság:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
hu: pontos

en: Playlist Duration
hu: Lejátszólista hossza

en: Sets the preferred duration of the playlist
hu: A lejátszólista kívánt hosszának beállítása

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
hu: Lejátszólista időtartama: egyenlő %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
hu: Lejátszólista időtartama: több mint %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
hu: Lejátszólista időtartama: kevesebb mint %1

en: Playlist duration: unknown
hu: Lejátszólista időtartama: ismeretlen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
hu: Szerkesztő a Lejátszólista-időtartam feltételhez. A felhasználó megadhatja a feltétel nevét, a célidőtartamot, és hogy a lejátszólista rövidebb, egyenlő, vagy hosszabb legyen annál a hossznál; az ALK-ban megadott hossznak meg kell egyeznie ezzel a hosszal.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
hu: Lejásztólista-időtartam feltétel beállításai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
hu: A lejátszólista időtartama rövidebb, egyenlő, vagy hosszabb legyen a megadott értéknél.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
hu: rövidebb, mint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
hu: egyenlő ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
hu: hosszabb, mint

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
hu: A kívánt hossz a lejátszólistában órákban, percekben és másodpercekben megadva. Megjegyzés: a Qt korlátozásai miatt a megadható maximális lejátszási hossz 24 óra.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
hu: Milyen szigorú legyen az ALK a lejátszólista hossza és a megadott idő egyezésénél.

en: Total File Size of Playlist
hu: A lejátszólista teljes fájlmérete

en: Sets the preferred total file size of the playlist
hu: Beállítja a lejátszólista kívánt teljes fájlméretét

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
hu: A lejátszólista teljes fájlmérete: legyen egyenlő %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
hu: A lejátszólista teljes fájlmérete: több mint %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
hu: A lejátszólista teljes fájlmérete: kisebb mint %1

en: Total file size of playlist: unknown
hu: A lejátszólista teljes fájlmérete: ismeretlen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
hu: Szerkesztő a lejátszólista-időtartam feltételhez. A felhasználó megadhatja a célt a számok darabszámára, és hogy a lejátszólista pontosan ennyit, kevesebbet vagy többet tartalmazzon; emellett megadható az ALK szigorúsága, hogy milyen erősen tartsa be ezeket a feltételeket.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
hu: Lejátszólista összesített méret feltétel beállításai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
hu: Az előállított lejátszólistán lévő zeneszámok összesített fájlmérete kisebb, egyenlő, vagy nagyobb legyen a megadott értéknél.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
hu: kevesebb mint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
hu: több mint

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
hu: A lejátszólista fájljainak összesített méretcélja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
hu: A fájlméret egységek, amit a megkötés használ. Ne feledje, hogy egy kB az 1.000 bájt; egy MB 1.000.000 bájt; és így tovább.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Milyen szigorú legyen az ALK a lejátszólista teljes mérete és a megadott méret egyezésénél.</p></body></html>

en: Playlist Length
hu: Lejátszólista hossza

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
hu: A lejátszólistában lévő számok darabszámának beállítása

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
hu[0]: Lejátszólista hossza: 1 szám
hu[1]: Lejátszólista hossza: %1 szám

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
hu[0]: Lejátszólista hossza: több mint 1 szám
hu[1]: Lejátszólista hossza: több mint %1 szám

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
hu[0]: Lejátszólista hossza: kevesebb mint 1 szám
hu[1]: Lejátszólista hossza: kevesebb mint %1 szám

en: Playlist length: unknown
hu: Lejátszólista hossza: ismeretlen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
hu: Lejásztólista-hossz feltétel beállításai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
hu: Az előállított lejátszólistán lévő számok darabszáma kisebb, egyenlő, vagy nagyobb legyen a megadott értéknél.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
hu: kevesebb, mint

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
hu: Az előállított lejátszólistában szereplő számok darabszám-célja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
hu: Milyen szigorú legyen az ALK a lejátszólista hossza és a megadott időhossz egyezésénél.

en: Prevent Duplicates
hu: Duplikátumok elkerülése

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
hu: Megakadályozza a duplikált számok, albumok vagy előadók megjelenését a lejátszólistában

en: Prevent duplicate tracks
hu: Duplikált számok elkerülése

en: Prevent duplicate artists
hu: Duplikált előadók elkerülése

en: Prevent duplicate albums
hu: Duplikált albumok elkerülése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
hu: Szerkesztő a „Duplikátumok elkerülése” beállításhoz. Ha a „számok”-ra van beállítva, akkor megpróbálja megakadályozni hogy ugyanaz a szám felkerüljön többször a listára. Ha „album”-ra vagy „előadó”-ra van beállítva, akkor megpróbálja elkerülni hogy egy albumról, vagy egy előadótól több szám kerüljön a listára.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
hu: Lejásztólista duplikátum feltétel beállításai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
hu: Beállítja, hogy milyen duplikátumok legyenek elkerülve. A „duplikált számok elkerülése” a legmegengedőbb, a „duplikált előadók elkerülése” pedig a legszigorúbb feltétel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
hu: Duplikátumok elkerülése

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
hu: számok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
hu: albumok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
hu: előadók

en: Match Tags
hu: Címkék illesztése

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
hu: A lejátszólistában lévő összes szám feleljen meg a megadott jellemzőnek

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
hu: Címkeillesztés: %1 %2 %3 %4

en:  not
hu:  nem

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
hu[0]: %1 csillag
hu[1]: %1 csillag

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
hu: „%1”

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
hu: egyenlő

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
hu: nagyobb, mint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
hu: ez előtt van:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
hu: ekkor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
hu: ez után van:

en: within
hu: kifejezésről erre:

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
hu: egyenlő ezzel:

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
hu: ezzel kezdődik:

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
hu: erre végződik:

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
hu: tartalmazza ezt:

en: regexp
hu: reg. kif.

en: unknown comparison
hu: ismeretlen összehasonlítás

en: %1 day | %1 days
hu[0]: %1 nap
hu[1]: %1 nap

en: %1 month | %1 months
hu[0]: %1 hónap
hu[1]: %1 hónap

en: %1 year | %1 years
hu[0]: %1 év
hu[1]: %1 év

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
hu[0]: nap
hu[1]: nap

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
hu[0]: hónap
hu[1]: hónap

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
hu[0]: év
hu[1]: év

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
hu: Szerkesztő a Címkeillesztés feltételhez. A felhasználó megadhatja a szám tulajdonságait, és az ALK olyan számokkal tölti fel a lejátszólistát, amelyek illeszkednek a tulajdonságokra. Ez hasonlóképpen működik, mint az Amarok 1.4 okos lejátszólistáinak attribútum-illesztése.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
hu: Címkeillesztés feltétel beállítások

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
hu: Válassza ki, mely számtulajdonságokra szeretne illeszteni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
hu: Mező:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az ALK kiválaszt minden számot, amely <span style=" font-weight:600;">nem</span> illeszkedik a megadott tulajdonságra.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
hu: Megfordítás:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
hu: Az ALK olyan számokat válasszon, amelyek kisebbek, egyenlőek vagy nagyobbak mint a megadott érték.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
hu: A numerikus érték, amely a szám tulajdonságával egyezik meg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
hu: Milyen szigorú legyen az ALK a számok illeszkedésénél a megadott értékhez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
hu: Az ALK olyan számokat válasszon, amelyek korábbiak, későbbiek vagy pontosan egy adott dátumra esnek; vagy válasszon olyan számokat, amelyek egy adott időközbe esnek.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
hu: ebbe esik: legutóbbi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
hu: A megadott dátum, amit az ALK az illesztéshez használ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
hu: A relatív időköz, amire az ALK illeszteni próbál.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
hu: Milyen szigorú legyen az ALK a számok illesztésénél a megadott dátumhoz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
hu: Az ALK olyan számokat válasszon, amelyek a megadott karakterlánccal megegyeznek, azzal kezdődnek, azzal végződnek vagy tartalmazzák azt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
hu: egyenlő ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
hu: ezzel kezdődik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
hu: erre végződik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
hu: tartalmazza ezt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
hu: A karakterlánc, amelyet az ALK az illesztéshez használ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
hu: Az ALK olyan számokat válasszon, amelyek rövidebbek, hosszabbak vagy pontosan adott hosszúak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
hu: Az hossz, amelyet az ALK az illesztéshez használ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
hu: Milyen szigorú legyen az ALK a számok illesztésénél a megadott hosszhoz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
hu: Az ALK olyan számokat válasszon, amelyek magasabb, alacsonyabb vagy pontosan adott minősítésűek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
hu: A minősítés, amelyet az ALK az illesztéshez használ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
hu: Milyen szigorú legyen az ALK a számok illesztésénél a megadott minősítéshez.

en: title
hu: cím

en: artist name
hu: előadó neve

en: album name
hu: albumnév

en: genre
hu: műfaj

en: composer
hu: szerző

[ctx: Field name]
en: year
hu: év

en: comment
hu: megjegyzés

en: track number
hu: szám sorszáma

en: disc number
hu: lemezsorszám

en: length
hu: hossz

en: added to collection
hu: gyűjteményhez adva

en: score
hu: pontszám

en: rating
hu: besorolás

en: first played
hu: először játszva

en: last played
hu: utoljára játszva

en: play count
hu: lejátszások száma

en: label
hu: címke

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
hu: A lejátszólista-készítő egy számot sem tudott betölteni a gyűjteményből.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
hu: Nincsenek olyan számok, amelyek az összes megszorításnak megfelelnek. A lejátszólista-készítő a legjobban illeszkedő számokat keresi, de érdemes lehet néhány megszorítást törölnie, hogy több számot találhasson.

en: New playlist preset
hu: Új lejátszólista alapbeállítás

en: Unnamed playlist preset
hu: Névtelen lejátszólista alapbeállítás

en: Generating a new playlist
hu: Új lejátszólista készítése

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
hu: A lejátszólista-készítő olyan lejátszási listát készített, amely nem felelt meg az összes megszorításnak. Ha nem elégedett az eredménnyel, próbáljon meg eltávolítani néhány megszorítást és új lejátszási listát készíttetni.

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Constraint Group
hu: Megszorítási csoport

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
hu: ALK alapbeállítás szerkesztő

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
hu: Megszorítási fa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
hu: ALK alapbeállítás név

en: Import preset
hu: Alapbeállítás importálása

en: Preset files
hu: Alapbeállítás fájlok

en: Preset exported to %1
hu: Alapbeállítás exportálva ide: %1

en: Preset could not be exported to %1
hu: Az alapbeállítások nem exportálhatók ide: %1

en: Presets could not be imported from %1
hu: Az alapbeállítások nem importálhatók innen: %1

en: %1 could not be opened for preset import
hu: %1 nem nyitható meg alapbeállítás importálásához

en: Example 1: new tracks added this week
hu: 1. példa: a héten hozzáadott számok

en: Example 2: rock or pop music
hu: 2. példa: rock- vagy popzene

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
hu: 3. példa: körülbelül egy órányi zene különböző előadóktól

en: Example 4: like my favorite radio station
hu: 4. példa: mint a kedvenc rádió állomásom

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
hu: 5. példa: egy 80 perces rock, metél és indusztriális CD

en: Export "%1" preset
hu: „%1” alapbeállítás exportálása

en: Preset files (*.xml)
hu: Alapbeállítás fájlok (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
hu: Lejátszólista-fájlok a lemezen

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
hu: A(z) „%1” lejátszólista-fájlt nem sikerült betölteni.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
hu: A lejátszólista adatbázis sémájának %1 verziója észlelve, az Amarok azonban csak a(z) %2 verziót támogatja (és az előző verziókat, amelyek ezzel kezdődnek: %2). Az Amarok adatbázisba mentett lejátszólisták valószínűleg nem fognak működni, és az azokat érintő írási műveletek törölhetik őket. Lehetséges, hogy az Amarok egy régi verzióját indította el egy olyan adatbázissal, amelyet egy újabb verzióval hozott létre?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
hu: Ez a lejátszólista-adatbázis későbbi verziója?

en: Amarok Database
hu: Amarok adatbázis

en: Local playlists stored in the database
hu: Az adatbázisban tárolt helyi lejátszólisták

en: <Empty>
hu: <Üres>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
hu: Az Amarok nem talált egyetlen bővítményt sem. Ez telepítési problémára utal.

en: Scanning music
hu: Zene keresése

en: Abort for scanner requested
hu: Az átvizsgálás megszakítása lett kérve

en: Aborting scanner with error: %1
hu: Keresés megszakítva, hiba: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
hu: Az Amarok gyűjteménykereső nem található!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
hu: Nem sikerült elindítani az Amarok gyűjteménykeresőt.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
hu: A gyűjtemény-átvizsgálást meg kellett szakítani. A művelet során túl sok (%1) hiba történt. A következő fájlok okoztak hibákat:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
hu: A KDE szövegszerkesztő komponens nem található.
    Ellenőrizze a KDE telepítését. Kilépés a konzolból!

en: Code
hu: Kód

en: Console
hu: Konzol

en: Output
hu: Kimenet

en: Error
hu: Hiba

en: Execute Script
hu: Parancsfájl végrehajtása

en: &New Script
hu: Ú&j parancsfájl

en: &Delete Script
hu: Parancsfájl &törlése

en: &Clear All Scripts
hu: Minden parancsfájl tör&lése

en: Previous Script
hu: Előző parancsfájl

en: Next Script
hu: Következő parancsfájl

en: &View
hu: &Nézet

en: This will stop this script! Continue?
hu: Ez le fogja állítani ezt a parancsfájlt! Folytatja?

en: Choose where to save your scripts
hu: Válassza ki, hova mentse a parancsfájlokat

en: Remove script file from disk?
hu: Eltávolítja a parancsfájlt a lemezről?

en: Remove Script
hu: Parancsfájl eltávolítása

en: Are you absolutely certain?
hu: Teljesen biztos benne?

en: Terminate
hu: Megszakítás

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
hu: A(z) „%1” parancsfájl több mint 5 másodperce értékelődik ki, megszakítja?

en: Script error reported by: %1
    %2
hu: %1 parancsfájlhibát jelentett.
    %2

en: Add new Ampache server
hu: Új Ampache kiszolgáló hozzáadása

en: Successfully connected
hu: Sikeresen kapcsolódva

en: Connection failure
hu: Kapcsolódási hiba

en: Authentication failed.
hu: A hitelesítés nem sikerült.

en: Authentication Error
hu: Hitelesítési hiba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
hu: Kiszolgáló eltávolítása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
hu: A kiszolgáló címe

en: Amarok frontend for your Ampache server
hu: Amarok felület az Ön Ampache kiszolgálójához

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
hu: Az Amarok használata felhasználói felületként egy Ampache-kiszolgálóhoz. Ezzel a funkcióval böngészhető és lejátszható az összes Ampache-tartalom az Amarokból.

en: Ampache Server %1
hu: %1 Ampache-kiszolgáló

en: Updated: %1
hu: Frissítve: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
hu: <p>Ehhez a számhoz nem található információ.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
hu: <p>Ehhez az albumhoz nem található információ.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
hu: <p>Ehhez az előadóhoz nem található információ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
hu: Kapcsolat ellenőrzése

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
hu: gpodder.net profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Regisztráció a gpodder.net-re</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
hu: Bejelentkezés &tesztelése

en: Gpodder Podcasts
hu: Gpodder podcastok

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
hu: Állapotok szinkronizálásának megkísérlése a gpodder.net-tel

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
hu: Feliratkozások szinkronizálásának kísérlete a gpodder.net oldallal

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
hu: A GPodder szolgáltatás nem kapott adatokat a kiszolgálótól. Újrapróbálkozás 10 másodperc múlva…

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
hu: prodder.net: podcast mappaszolgáltatás

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
hu: A gpodder.net egy internetes podcast mappa- és szinkronizációs szolgáltatás

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: gpodder.net credentials
hu: Bejelentkezési adatok a gpodder.net-hez

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
hu: Nem található futó KWallet jelszókezelő. Szeretné, ha az Amarok kódolatlan szövegként mentené az Ön gpodder.net bejelentkezési adatait?

en: Testing...
hu: Tesztelés…

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
hu: Vagy a felhasználónév, vagy a jelszó üres. Módosítsa, majd próbálkozzon újra.

en: Failed
hu: Sikertelen

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
hu: Siker

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
hu: Vagy a felhasználónév, vagy a jelszó helytelen. Módosítsa, majd próbálkozzon újra.

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a gpoddet.net szolgáltatáshoz, vagy egyéb hiba történt.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
hu: Hiba történt a válasz feldolgozásakor, ellenőrizze hogy a gpodder.net megfelelően működik-e, és jelentse a hibát

en: No description available...
hu: Nincs elérhető leírás…

en: From Jamendo.com
hu: A Jamendo.com-ról

en: A site where artists can freely share their music
hu: Egy weblap, ahol az előadók szabadon megoszthatják a zenéjüket

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
hu: Szabad, Creative Commons licencű zenék archívuma

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
hu: A Jamendo.com összekapcsolja egymással az előadókat és a zenekedvelőket. A szolgáltatás használatával az előadók feltölthetik az albumaikat, megosztva azokat a világgal, a felhasználók pedig letölthetik azokat ingyenesen. Hallgassa és töltse le a Jamendo.com tartalmait az Amarokkal.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
hu: Frissítés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
hu: Letöltés

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
hu: Műfaj / előadó

en: Genre / Artist / Album
hu: Műfaj / előadó / album

en: Downloading Jamendo.com database...
hu: A Jamendo.com adatbázisának letöltése…

en: Updating the local Jamendo database.
hu: A helyi Jamendo-adatbázis frissítése.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
hu[0]: A Jamendo.com-adatbázis frissítése befejeződött. Hozzáadásra került 1 szám
hu[1]: A Jamendo.com-adatbázis frissítése befejeződött. Hozzáadásra került %1 szám

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
hu[0]: 1 albumról
hu[1]: %1 albumról

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
hu[0]: 1 előadótól.
hu[1]: %1 előadótól.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
hu: Last.fm - hasonló

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
hu: A „Last.fm” feltétel számokat keres a Last.fm-en, de csak a hasonló számokat adja hozzá.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
hu: Hasonló az előző számhoz a Last.fm jelentése szerint

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
hu: Hasonló az előző előadóhoz a Last.fm jelentése szerint

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
hu: A <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> szerint a szám hasonló ehhez

en: the previous track
hu: az előző szám

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
hu: Last.fm - A hét legkedveltebb előadói

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
hu: A „WeeklyTop” feltétel olyan számokat add hozzá, amelyek rajta vannak a Last.fm heti toplistáján.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
hu: Számok a Last.fm %1 és %2 közötti toplistáiról

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
hu: ettől:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
hu: eddig:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
hu: Last.fm-profil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
hu: Last.fm-szolgáltatások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
hu: Számok el&küldése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
hu: &Zeneszerző adatainak használata, ha elérhető a Last.fm-ben előadóként

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
hu: Használjon Last.fm címkéket (pl. <b>7 csillag a 10-ből</b>) az Amarok minősítések ábrázolásához a statisztika szinkronizálásnál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
hu: Használjon különleges címkéket a minősítésekhez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
hu: <html>Amikor számokat tölt fel a Last.fm-re, akkor az automatikusan javítja a gyakori hibákat a címkékben, mint például az előadó, album és cím. Jelölje be, ha szeretne értesülni, amikor ez megtörténik, és hogy mi volt a javítás</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
hu: Jelezze a javítási javaslatokat a számcímkékhez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
hu: <html>Válassza ki, ha nem szeretne bizonyos számokat feltölteni és frissíteni a Last.fm „most játszott” listájára.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
hu: Ne töltsön fel számokat a következő címkével:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
hu: <html>Válassza ki a kívánt címkét (vagy írjon be egy újat). A számok ezzel a címkével nem kerülnek elküldésre.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
hu: Last.fm: A közösségi zeneforradalom

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
hu: A Last.fm egy népszerű online szolgáltatás, amely lehetővé teszi személyes rádióadó és zenei javaslatok készítését. A személyes rádióadó az Ön zenehallgatási szokásaira lesz szabva és javaslatokat ad új zenékre. Lehet hallgatni olyan adókat is, amelyek zenéje hasonlít egy adott előadóéra. Hallgathat adatfolyamokat az Ön által barátokként felvett emberektől.

en: Last.fm: Love
hu: Last.fm: kedvelt

en: Enter an artist name
hu: Adjon meg egy előadónevet

en: Enter a tag
hu: Adjon meg egy címkét

en: Enter a Last.fm user name
hu: Adjon meg egy Last.fm-felhasználónevet

en: Username: %1
hu: Felhasználónév: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
hu[0]: Lejátszások száma: %1 lejátszás
hu[1]: Lejátszások száma: %1 lejátszás

en: Create a Custom Last.fm Station
hu: Egyéni Last.fm-adó létrehozása

en: Tag
hu: Címke

en: User
hu: Felhasználónév

en: %1's Streams
hu: %1 adatfolyamai

en: Global Tags
hu: Globális címkék

en: Friends' Loved Radio
hu: Barátok kedvelt rádiója

en: Friends' Personal Radio
hu: Barátok személyes rádiója

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
hu: Nem sikerült a KDE Irattárca megnyitása a Last.fm hitelesítési adatok beolvasásához.

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
hu: Sikertelen

en: Unable to connect to Last.fm service.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a Last.fm szolgáltatáshoz.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
hu[0]: %2 (%1 lejátszás)
hu[1]: %2 (%1 lejátszás)

en: Personal Radio
hu: Személyes rádió

en: My Recommendations
hu: A javaslataim

en: My Radio Station
hu: A rádióadóm

en: My Mix Radio
hu: A mixrádióm

en: My Top Artists
hu: A kedvenc előadóim

en: My Tags
hu: A címkéim

en: Friends
hu: Barátok

en: Last.fm: &Ban
hu: Last.fm: T&iltás

en: Ban this track
hu: Ezen szám tiltása

en: Last.fm: &Skip
hu: Last.fm: Ki&hagyás

en: Skip this track
hu: Ezen szám kihagyása

en: Global Tag Radio: "%1"
hu: „Globális címke”-rádió: „%1”

en: User Tag Radio: "%1"
hu: „Felhasználói címke”-rádió: „%1”

en: Similar Artists to "%1"
hu: „%1” előadóhoz hasonló előadók

en: Artist Fan Radio: "%1"
hu: „%1” előadó rajongóinak rádiója

en: %1's Neighbor Radio
hu: %1 szomszédainak rádiója

en: %1's Personal Radio
hu: %1 személyes rádiója

en: %1's Mix Radio
hu: %1 mixrádiója

en: %1's Recommended Radio
hu: %1 javasolt rádiója

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
hu: %1 javasolt rádiója (népszerűség: %2)

en: Group Radio: %1
hu: %1 csoport rádiója

en: Track Radio
hu: Számok rádiója

en: Artist Radio
hu: Előadó rádiója

en: Last.fm is cool...
hu: A Last.fm klassz…

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
hu: Hogy Last.fm csatornákat és rádiókat hallgasson, ahhoz a Last.fm előfizetőjének kell lennie. A rádiócsatornák használatához egy <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>támogatott országból</a> kell csatlakoznia. Minden más Last.fm szolgáltatás megfelelően működik.

en: Error starting track from Last.fm radio
hu: Hiba a szám Last.fm-rádióban való indításakor

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
hu: Kedvelt szám: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
hu: Tiltott szám: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
hu: A(z) %1 mező <b>%2</b> értékét erre kellene javítani: <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
hu: A Last.fm szerint a(z) <b>%1</b> szám néhány címkéje javításra szorul:

en: Play Similar Artists from Last.fm
hu: Hasonló előadók lejátszása a Last.fm-ről

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
hu: lelassítja az illeszkedő számot

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
hu: „%1” (előadó: %2) letöltése a Magnatune.com-ról

en: Downloading album from Magnatune.com
hu: Album letöltése a Magnatune.com-ról

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
hu: Úgy tűnik, a Magnatune-letöltés sikertelen volt. A zip-fájl nem olvasható.

en: Uncompressing Magnatune.com download...
hu: A Magnatune.com-letöltés kibontása…

en: Adding album cover to collection
hu: Albumborító felvétele a gyűjteménybe

en: Preview Tracks
hu: Számok előnézete

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
hu: Az Ön által másolni kívánt számok Magnatune.com-féle előnézeti adatfolyamok. Ha szeretne jobb minőséget és hirdetésmentes adatfolyamokat, akkor fontolja meg egy albumletöltés megvásárlását. Ne feledje, hogy a Magnatune-tól történő vásárlásokból az előadó 50%-os részesedést kap. Ha Ön az Amarokot használja a vásárláshoz, akkor ezzel az Amarok projektet 10%-kal támogatja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
hu: Frissítések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
hu: Ha bepipálja ezt a jelölőmezőt, akkor az Amarok időközönként Magnatune adatbázis-frissítéseket keres, és automatikusan letölti azokat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
hu: Magnatune-adatbázis frissítése automatikusan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
hu: Ismételt letöltések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
hu: Ha szeretné ismételten letölteni az Amarokkal a korábban megvásárolt Magnatune-anyagokat, akkor adja meg itt az email-címét.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
hu: Tagsági beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
hu: Tag vagyok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
hu: Tagság típusa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
hu: Adatfolyam

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
hu: Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">A Magnatune.com-tagsággal kapcsolatos információk, illetve feliratkozás: </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
hu: Adatfolyam-beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
hu: Előnézet-adatfolyam típusa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
hu: Magas minőségi szintű MP3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
hu: Alacsony minőségi szintű MP3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
hu: Magnatune.com - albumletöltés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
hu: Letöltési lehetőségek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
hu: Válasszon ki egy formátumot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
hu: Letöltés ide:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
hu: Ha olyan helyre tölt le, amelyet már figyel az Amarok, akkor az album automatikusan hozzá lesz adva a gyűjteményhez.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
hu: Magnatune-információ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
hu: &Letöltés

en: Processing download
hu: Letöltés feldolgozása

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
hu: Úgy tűnik, hiba van a megadott tagsági információban. Javítsa ki, majd próbálkozzon újra.

en: Could not process download
hu: Nem sikerült feldolgozni a letöltést

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
hu: Egy korábban megvásárolt album („%1”, előadó: „%2”) ismételt letöltése a Magnatune-ról.
    
    Felhasználónév: %3
    Jelszó: %4

en: Loading artist info...
hu: Előadó-információ betöltése…

en: Fetching %1 Artist Info
hu: Előadó-információ letöltése: %1

en: Loading album info...
hu: Album-információ betöltése…

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
hu: Kiadás éve: %1

en: Description:
hu: Leírás:

en: From Magnatune.com
hu: A Magnatune.com-ról

en: Loading Magnatune.com frontpage...
hu: A Magnatune.com nyitólapjának betöltése…

en: Fetching Magnatune.com front page
hu: A Magnatune.com nyitólapjának letöltése

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
hu: Az Ön Magnatune.com-kedvenceit tartalmazó oldal betöltése…

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
hu: Az Ön személyes Magnatune.com-javaslatait tartalmazó oldal betöltése…

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
hu: A gonoszságot mellőző kiadó, amely korrekt az előadókkal és a vásárlókkal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
hu: Kattintson erre a gombra a Magnatune adatbázis letöltéséhez most.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
hu: Az Amaroknak le kell tölteni a Magnatune adatbázist a Magnatune bolt használatához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
hu: Ha bekapcsolja a következő beállítást, akkor az Amarok keresni fogja a Magnatune frissítéseit, és automatikusan letölti azokat. Ezt bármikor kikapcsolhatja a Magnatune szolgáltatás beállításainál.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
hu: Frissítés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
hu: Újraletöltés-kezelő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
hu: Ön ezeket az albumokat töltötte le korábban:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
hu: Ú&jra letöltés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
hu: Előadó - album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
hu: Korábbi Magnatune.com-vásárlások listájának lekérése

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
hu: Magnatune.com tag regisztráció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ha Magnatune.com tag lesz, akkor korlátlan letöltési hozzáférést kap, és bármelyik albumot egy kattintással letöltheti az Amarokból. A csatlakozás után a Magnatune.com műsorszórásához is reklámmentesen hozzáférhet.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Az Amarok csapat a kezdeti tagsági díj 10%-át is megkapja, így a tagsági díjjal az Amarok fejlesztését is támogatja.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mint mindig, a művészek a tagsági díjak 50%-át is megkapják, az alapján, hogy mely művészektől tölt le és hallgat számokat.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">További információkat a Magnatune.com tagságról és a feliratkozásról itt talál: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Tagsági információk</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Miután csatlakozott, navigáljon a Magnatune beállításokhoz a „Beállítások -> Amarok beállítása -> Bővítmények” menüponthoz, és írja be tagsági adatait.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
hu: Bezárás

en: "Fair trade" online music store
hu: „Korrekt kereskedelmet” kínáló online zeneáruház.

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
hu: A Magnatune.com egy másféle zenekiadó - a mottója: „nem vagyunk gonoszak”. Minden vásárlás értékéből 50% közvetlenül az előadóhoz kerül. Ha Ön az Amarokon keresztül vásárol albumot, akkor abból 10% jutalékot kap az Amarok fejlesztőcsapata. A Magnatune.com kínál „amennyit csak meg bír enni” típusú tagságot is, amellyel annyi zenét tölthet le tőlük, amennyit csak szeretne.

en: Artist / Album
hu: Előadó / album

en: Re-download
hu: Újra letöltés

en: Update Database
hu: Az adatbázis frissítése

en: Tools
hu: Eszközök

en: Download Album
hu: Album letöltése

en: Signup
hu: Regisztráció

en: Downloading Magnatune.com database...
hu: A Magnatune.com adatbázisának letöltése…

en: Updating the local Magnatune database.
hu: A helyi Magnatune-adatbázis frissítése.

en: ERROR: No arguments supplied
hu: HIBA: nincs megadva argumentum

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
hu: HIBA: helytelen számú argumentum az addMoodyTracks-hez

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
hu: HIBA: elemzési hiba a 2. argumentumnál (darabszám)

en: ok
hu: OK

en: ERROR: Unknown argument.
hu: HIBA: ismeretlen argumentum.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
hu[0]: A Magnatune.com-adatbázis frissítése befejeződött. Hozzáadásra került 1 szám
hu[1]: A Magnatune.com-adatbázis frissítése befejeződött. Hozzáadásra került %1 szám

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
hu[0]: 1 album
hu[1]: %1 album

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
hu[0]: 1 előadótól.
hu[1]: %1 előadótól.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
hu: Az Amarok-féle MP3tunes Harmony szolgáltatás

en: (C) 2008, Casey Link
hu: © Casey Link, 2008.

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
hu: Az MP3tunes szolgáltatás automatikus szinkronizálási funkcióját kezeli az Amarokban.

en: The identifier the daemon should use.
hu: Az azonosító, amelyet a szolgáltatásnak használnia kell.

en: The email to be used for authentication.
hu: A felhasználó-azonosításhoz használandó email-cím.

en: The pin to be used for authentication.
hu: A felhasználó-azonosításhoz használandó PIN.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
hu: MP3tunes bejelentkezés

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
hu: E-mail:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
hu: Az automatikus szinkronizálás egy olyan képessége az MP3tunes-nak, amellyel a zenék automatikusan átmásolhatók a számítógépek és egyéb eszközök közt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
hu: Az automatikus szinkronizálás egy olyan képessége az MP3tunes-nak, amellyel a zenék automatikusan átmásolhatók a számítógépek és egyéb eszközök közt. A zenét egy adott helyről feltöltve az azonnal letölthetővé válik más helyekről.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
hu: Automatikus szinkronizálás bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
hu: PIN-kód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
hu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Legyen MP3tunes szekrénye</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
hu: Webes zeneszekrény, ahol biztonságosan eltárolhatja és elérheti a zenéjét: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
hu: MP3tunes-szekrény: az Ön zenéje mindenhol!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
hu: MP3tunes-autoszinkron bekapcsolva

en: MP3tunes AutoSync Disabled
hu: MP3tunes-autoszinkron kikapcsolva

en: Authenticating
hu: Felhasználóazonosítás

en: MP3tunes failed to Authenticate.
hu: Sikertelen felhasználóazonosítás az MP3tuneson.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
hu: MP3tunes Harmony: lekapcsolódva

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
hu: MP3tunes Harmony: várakozás PIN megadására

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
hu: MP3tunes Harmony: kapcsolódás megtörtént

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
hu: MP3tunes Harmony-hiba
    %1

en: MP3tunes Locker
hu: MP3tunes-szekrény

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
hu: Az MP3tunesra csak a következő típusú számok tölthetők fel: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
hu: Az MP3tunesra való feltöltés elkezdődött

en: Uploading Track %1/%2
hu: %1. szám feltöltése (összesen: %2)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
hu: Helyi vagy távoli OPML-fájl hozzáadása a listához.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
hu: Ha üresen marad, akkor az OPML-ben található cím lesz használva.

en: Loading Podcast Info...
hu: Podcast-információ betöltése…

en: Fetching Podcast Info
hu: Podcast-információ letöltése

en: Add OPML
hu: OPML hozzáadása

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
hu: OPML hozzáadása

en: New Folder
hu: Új mappa

en: A large listing of podcasts
hu: Podcastok nagy mennyiségben

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
hu: Kereshető podcastok széles körű listája, amelyekre közvetlenül fel lehet iratkozni az Amarokból.

en: Add an OPML file to the list.
hu: OPML-fájl hozzáadása a listához.

en: Loading info...
hu: Információ betöltése…

en: This service does not accept any messages
hu: Ez a szolgáltatás nem fogad üzeneteket

en: ERROR: unknown message
hu: HIBA: ismeretlen üzenet

en: Neither playable nor downloadable url specified.
hu: Sem lejátszható, sem letölthető URL sincs megadva.

en: No service named %1 is currently loaded
hu: Jelenleg nincs betöltve %1 nevű szolgáltatás

en: This collection is currently offline
hu: Ez a gyűjtemény jelenleg kapcsolat nélküli

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
hu: A(z) %1 gyűjtemény képes szinkronizálni a számok metaadatait, mint például a lejátszások számát vagy az értékeléseket más gyűjteményekkel. Szeretné a(z) %1 gyűjteményt szinkronban tartani?
    
    A döntését bármikor megváltoztathat az Amarok beállításaiban.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
hu: Úgy tűnik, hogy csak „Helyi zene” gyűjteménye van. A statisztika szinkronizációnak csak akkor van értelme, hogy több gyűjteménye is van.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
hu[0]: Lejátszva %2 alkalommal, amely közül egy lejátszás volt friss és egyedi ehhez a forráshoz
hu[1]: Lejátszva %2 alkalommal, amely közül %1 lejátszás volt friss és egyedi ehhez a forráshoz

en: Ignored labels: %1
hu: Mellőzött címkék: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
hu: Illeszkedhetnek erre: %1
    Szinkronizálható: %2

en: Synchronize Statistics
hu: Statisztikák szinkronizálása

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
hu: Illeszkedő számok a statisztika szinkronizáláshoz

en: Synchronizing Track Statistics
hu: Számstatisztikák szinkronizálása

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
hu[0]: A következő szinkronizálása elkészült: %2. <b>Egy</b> szám lett frissítve.
hu[1]: A következő szinkronizálása elkészült: %2. <b>%1</b> szám lett frissítve.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
hu[0]: <b>Egy</b> szám lett sorba állítva feltöltésre ide: %2.
hu[1]: <b>%1</b> szám lett sorba állítva feltöltésre ide: %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
hu[0]: <b>Egy</b> szám hossza túl rövid ahhoz, hogy feltöltésre kerüljön.
hu[1]: <b>%1</b> szám hossza túl rövid ahhoz, hogy feltöltésre kerüljön.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
hu[0]: <b>Egy</b> számnak túl kevés metaadata van ahhoz, hogy feltöltésre kerüljön.
hu[1]: <b>%1</b> számnak túl kevés metaadata van ahhoz, hogy feltöltésre kerüljön.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
hu[0]: <b>Egy</b> számról az lett jelentve, hogy a jövőben lett lejátszva.
hu[1]: <b>%1</b> számról az lett jelentve, hogy a jövőben lett lejátszva.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
hu[0]: <b>Egy</b> szám túl régen volt lejátszva ahhoz, hogy feltöltésre kerüljön.
hu[1]: <b>%1</b> szám túl régen volt lejátszva ahhoz, hogy feltöltésre kerüljön.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
hu[0]: A felhasználói beállítások miatt <b>egy</b> szám elküldése kihagyva.
hu[1]: A felhasználói beállítások miatt <b>%1</b> szám elküldése kihagyva.

en: Configure Synchronization...
hu: Szinkronizáció beállítása…

en: Tracks matched by: %1
hu: Illeszkedő számok erre: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
hu: Egyetlen kiválasztott gyűjtemény sem támogatja a(z) „%1” írását - így nincs értelme szinkronizálni.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
hu: Szinkronizálandó gyűjtemények kiválasztása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
hu: Szinkronizálandó mezők kiválasztása

en: Configure Synchronization Target
hu: Szinkronizálási cél beállítása

en: Add Synchronization Target
hu: Szinkronizálási cél hozzáadása

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
hu: <span style="color:red; font-weight:bold;">Fontos:</span> mielőtt számokat szinkronizál egy fájl-alapú céllal, mindig győződjön meg róla, hogy az adatbázisfájl nincs-e használatban!

en: Choose Target Type
hu: Válasszon céltípust

en: Configure Target
hu: Cél beállítása

en: Back
hu: Vissza

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
hu: Nincsenek olyan számok, amelyek egyediek a szinkronizációban részt vevő források között

en: There are no tracks excluded from synchronization
hu: Nincsenek a szinkronizálásból kihagyott számok

en: Expand Tracks With Conflicts
hu: Ütköző számok kinyitása

en: Expand Updated
hu: Frissítettek kinyitása

en: Collapse Tracks Without Conflicts
hu: Ütközés nélküli számok összecsukása

en: Collapse Not Updated
hu: Nem frissítettek összecsukása

en: Reset All Ratings to Undecided
hu: Minden értékelés visszaállítása nem eldöntöttre

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
hu: Vegye bele a címkéket a(z) %1 gyűjteményből

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
hu: Hagyja ki a címkéket a(z) %1 gyűjteményből

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
hu: Minden címke visszaállítása nem eldöntöttre (ne szinkronizálja azokat)

en: All Tracks
hu: Minden szám

en: Updated Tracks
hu: Frissített számok

en: Tracks With Conflicts
hu: Ütköző számok

en: There are no tracks with conflicts
hu: Nincsenek ütköző számok

en: There are no tracks going to be updated
hu: Nincsenek frissítendő számok

en: Tracks that are unique to their sources
hu: Számok, melyek egyediek a forrásukat tekintve

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
hu: Számok, amelyek ki lettek hagyva a szinkronizálásból, mert nem egyértelműek

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
hu[0]: <b>Egy</b> lejátszás
hu[1]: <b>%1</b> lejátszás

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
hu[0]: %2 az <b>egy</b> számból el lesz küldve ide: %3.
hu[1]: %2 a(z) <b>%1</b> számból el lesz küldve ide: %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
hu: %1 megjelenítése ennyiből: %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
hu: Illeszkedő számok

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
hu: Számok szűrése…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
hu: Minden illeszkedő számot érinti, nem csak a láthatókat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
hu: Szám-értékelések innen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
hu: Kibontás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
hu: Összecsukás

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
hu: Egyedi számok

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
hu: Kihagyott számok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
hu: Lejátszott számok elküldése

en: Abort
hu: Leállítás

en: Multiple background tasks running (click to show)
hu: Több háttérfeladat fut (kattintson a megjelenítéshez)

en: Abort all background tasks
hu: Az összes háttérművelet megszakítása

en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Rediscover Your Music
hu: Fedezze fel újra a zenéjét

en: Slim Toolbar
hu: Keskenyített eszköztár

en: Volume: %1% (muted)
hu: Hangerő: %1% (elnémítva)

en: Volume: %1%
hu: Hangerő: %1%

en: Transcode Tracks
hu: Számok átkódolása

en: Transc&ode
hu: Á&tkódolás

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
hu: Másolás közben egy kódolóval (kodek) átkódolhatja a zenéit más formátumba. Ezzel helyet spórolhat vagy olvashatóvá teszi őket egy hordozható zenelejátszó vagy egy program számára. Csak a sikeresen átkódolt számok lesznek eltávolítva az eredeti helyükről.

en: &Copy
hu: &Másolás

en: Just copy the tracks without transcoding them.
hu: Csak a számok másolása átkódolás nélkül.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
hu: Áthelyezés közben egy kódolóval (kodek) átkódolhatja a zenéit más formátumba. Ezzel helyet spórolhat vagy olvashatóvá teszi őket egy hordozható zenelejátszó vagy egy program számára. Csak a sikeresen átkódolt számok lesznek eltávolítva az eredeti helyükről.

en: &Move
hu: Át&helyezés

en: Just move the tracks without transcoding them.
hu: Csak a számok áthelyezése átkódolás nélkül.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
hu: Jelenleg nem érhető el a rendszerén.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
hu: A célgyűjtemény azt jelzi, hogy ez a formátum nem játszható le.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
hu: Átkódolás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
hu: Minden szám átkódolása a kiválasztott formátumba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
hu: Minden szám átkódolása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
hu: Számok átkódolása csak akkor, ha ez szükséges a cél gyűjtemény lejátszhatóságához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
hu: Átkódolás csak akkor, ha szükséges a lejátszhatósághoz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
hu: Átkódolás csak akkor, ha a forrás és a cél fájlformátum különböző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
hu: Átkódolás csak akkor, ha a forrás és a cél formátumok különbözőek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
hu: <b>Megjegyzés:</b> Nincs elérhető kódoló. Ha szeretne számokat átkódolni, akkor telepítse az <i>ffmpeg</i> vagy a <i>libav</i> csomagokat (az <i>ffmpeg</i> csomagolóval) a megfelelő kódolókkal. Ellenkező esetben bepipálhatja az <i>Emlékezzen erre a választásra legközelebb</i> jelölőnégyzetet, hogy ne jelenleg meg többet ez a párbeszédablak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
hu: Emlékezzen erre a választásra legközelebb

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
hu: Az átkódolási művelet paramétereinek beállításához válasszon egy kódolót a listából.

en:  (recommended)
hu:  (ajánlott)

en: Ask before each transfer
hu: Rákérdezés minden átvitel előtt

en: Muted
hu: Elnémítva

en: <i>Volume: %1</i>
hu: <i>Hangerő: %1%</i>

en: Score: %1
hu: Pontszám: %1

en: Rating: %1
hu: Besorolás: %1

en: Play count: %1
hu: Lejátszások száma: %1

en: Last played: %1
hu: Legutóbb lejátszva: %1

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: List and run bookmarks, or create new ones
hu: Könyvjelzők listázása és futtatása, új könyvjelző felvétele

en: Amarok Bookmarks
hu: Amarok-könyvjelzők

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
hu: Az aktuális könyvjelző másolása a vágólapra

en: Scheme
hu: Séma

en: Preset:
hu: Alapbeállítás:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
hu: A választható fájlnévsémák/előre beállított formátumok listája.

en: Add preset
hu: Új alapbeállítás hozzáadása

en: Saves the current scheme/format as new preset.
hu: A jelenlegi séma/formátum mentése új alapbeállításként.

en: Update preset
hu: Alapbeállítás frissítése

en: Updates the preset with the current scheme/format.
hu: Az alapbeállítás frissítése a jelenlegi sémával/formátummal.

en: Remove preset
hu: Alapbeállítás eltávolítása

en: Removes the currently selected preset.
hu: A jelenleg kijelölt alapbeállítás eltávolítása.

en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

en: Folder
hu: Mappa

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
hu: Kezdőbetű

en: Collection root
hu: Gyűjteménygyökér

en: &Basic...
hu: Ala&pvető…

en: &Advanced...
hu: S&peciális…

en: New Preset
hu: Új alapbeállítás

en: Preset Name
hu: Alapbeállítás neve

en: second | seconds
hu[0]: másodperc
hu[1]: másodperc

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

en: day | days
hu[0]: nap
hu[1]: nap

en: week | weeks
hu[0]: hét
hu[1]: hét

en: month | months
hu[0]: hónap
hu[1]: hónap

en: year | years
hu[0]: év
hu[1]: év

en: Simple Search
hu: Egyszerű keresés

[ctx: Unit for data rate kilo bit per seconds]
en: kbps
hu: kb/s

[ctx: time format for specifying track length - hours, minutes, seconds]
en: h:m:ss
hu: h:mm:ss

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
hu: ez előtt van:

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
hu: ekkor:

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
hu: ez után van:

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
hu: ezek közé esik:

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
hu: régebbi, mint

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
hu: újabb, mint

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
hu: ezek közé esik:

en: Rating changed
hu: Besorolás módosítva

en: Volume: 100% (muted)
hu: Hangerő: 100% (elnémítva)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
hu: OSD-előnézet
    Húzással áthelyezhető

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Paused
hu: Szünet

en: Play
hu: Lejátszás

en: Pause
hu: Szünet

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
hu: %1 szabad

en: Track Progress
hu: Lejátszási állapot

en: The amount of time elapsed in current track
hu: A jelenlegi számból eltelt idő mennyisége

en: The amount of time remaining in current track
hu: A jelenlegi számból hátralevő idő mennyisége

en: Enter space-separated terms to search.
hu: A kereséshez adjon meg szóközzel elválasztott kifejezéseket

en: Edit filter
hu: Szűrő szerkesztése

en: Volume
hu: Hangerő

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
hu: Ugrás ide: %1

en: Drag in and out items from above.
hu: Húzással lehet törölni, illetve fentről idetenni elemeket.

en: [prefix]
hu: [előtag]

en: [suffix]
hu: [utótag]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
hu: Ellenőrzőpont: <b>%1</b>

en: Track: %1
hu: Szám: %1

en: Artist: %1
hu: Előadó: %1

en: empty
hu: üres
