amarok - en to ka translation catalogue (1270 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
ka: ნაგულისხმები

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
ka: დაჯგუფების გარეშე

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
ka: დაჯგუფების გარეშე (ერთი ხაზი)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
ka: დამატებითი შეტყობინებები

en: License Agreement
ka: სა&ლიცენზიო შეთანხმება

en: About %1
ka: %1-ის შესახებ

en: License: %1
ka: ლიცენზია: %1

en: &About
ka: &შესახებ

en: A&uthor
ka: &ავტორი

en: A&uthors
ka: &ავტორები

en: &Contributors
ka: შემომწირავ&ები

en: &Donors
ka: &დონორები

en: T&ranslation
ka: &თარგმანი

en: Email contributor
ka: სხვა მონაწილეები

en: Visit contributor's homepage
ka: მონაწილის ვებსაიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
ka: სახელი

en: Amarok Menu
ka: Amarok-ის მენიუ

en: Play/Pause
ka: დაკვრა/პაუზა

en: Click to change
ka: შესაცვლელად დააწკაპუნეთ

en: &Replay Gain Mode
ka: &ხმის გაძლიერების რეჟიმი

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
ka: &გამორთ

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
ka: &აუდიობილიკი

en: &Album
ka: ალბომის სახელი

en: Burn
ka: CD-ზე ჩაწერა

en: Current Playlist
ka: მიმდინარე დასაკრავი სია

en: Selected Tracks
ka: მონიშნული ტრეკები

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Stop after current Track
ka: მიმდინარე ტრეკის შემდეგ გაჩერება

en: Stop after current track: Off
ka: მიმდინარე ტრეკის შემდეგ გაჩერება: გამორთულია

en: Stop after current track: On
ka: მიმდინარე ტრეკის შემდეგ გაჩერება: ჩართულია

en: No track playing
ka: ტრეკის დაკვრა არ მიმდინარეობს

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
ka: ნაჩვენები იქნება მეორე, დარჩენილი დროის ჭდე, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
ka: დინამიკური რეჟიმის სტატუსი.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
ka: წინა ტრეკების რაოდენობა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
ka: მომავალი ტრეკების რაოდენობა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
ka: სისტემის კუთხეში Amarok-ის ხატულის ჩართვა/გამორთვა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
ka: კონტექსტური ხედის დამალვა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
ka: დასაკრავ სიაში დაბრუნებების დონე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
ka: დასაკრავ სიაში დაბრუნებების დონე.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
ka: კონტექსტური ხედის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
ka: სტრიქონის ჩანაცვლება.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
ka: ძირითადი ან დამატებითი რეჟიმი

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
ka: ფორმატის პრესეტები

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
ka: ძირითადი ტომი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
ka: დადუმების მდგომარეობა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
ka: ხმის დადუმება/გადუმების გამორთვა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
ka: ხმის გაძლიერების გათიშვა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
ka: ყველა ტრეკის იგივე სიმძლავრით დაკვრა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
ka: ყველა ალბომის იგივე სიმძლავრით დაკვრა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
ka: მოკლე გადახვევის ხანგრძლივობა, წამებში.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
ka: საშუალო გადახვევის ხანგრძლივობა, წამებში.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
ka: გრძელი გადახვევის ხანგრძლივობა, წამებში.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
ka: KNotify-ის მხარდაჭერის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
ka: ეკრანზე-გამოტანის ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
ka: ნახევრადგამჭვირვალობის გადართვა

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
ka: OSD ფონტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
ka: OSD ფონტის ზომის მასშტაბი

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
ka: Y მდებარეობის წანაცვლება

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
ka: OSD ეკრანი

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
ka: OSD-ის სწორება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
ka: საქაღალდეების სია კოლექციაში

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
ka: დაკრული სიმღერების გადაცემა

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
ka: პაროლი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
ka: კომპოზიტორის მონაცემების გაგზავნა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
ka: მსგავსი შემსრულებლების მიღება

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
ka: მოწყობილობის ტიპი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
ka: მედია მოწყობილობის ტიპი.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
ka: მიმაგრების წერტილი

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
ka: მიმაგრების ბრძანება

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
ka: მიმაგრების მოხსნის ბრძანება

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
ka: პოდკასტების ავტომატური წაშლა

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
ka: სტატისტიკის სინქრონიზაცია

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
ka: ხელით დამატებული სერვერები

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
ka: სერვერის პაროლები

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
ka: დამახსოვრებული პაროლები ჰოსტის სახელის მიხედვით.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
ka: დამთხვევისას წლებიც ჩაისმება

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: New Bookmark
ka: ახალი სანიშნე

en: Bookmark Manager
ka: სანიშნების მმართველი

en: Add Group
ka: ჯგუფის დამატება

en: Filter bookmarks
ka: სანიშნების გაფილტვრა

en: Bookmark this Album
ka: ამ ალბომის რჩეულებში ჩამატება

en: Bookmark this Artist
ka: ამ შემსრულებლის რჩეულებში ჩამატება

en: Add Position Marker
ka: მდებარეობის სანიშნის ჩამატება

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
ka: აღწერა

en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

en: none
ka: არცერთი

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
ka: &ჩატვირთვა

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Context: %1
ka: კონტექსტი: %1

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
ka: კონტექსტი

en: Files
ka: ფაილები

en: Files (%1)
ka: ფაილები (%1)

en: Album "%1" from %2
ka: %2-ის ალბომი "%1"

en: Album "%1"
ka: ალბომი "%1"

en: Artist "%1" from %2
ka: შემსრულებელი "%1" %2-დან

en: Artist "%1"
ka: შემსრულებელი "%1"

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
ka: ნავიგაცია

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
ka: დაკვრა

en: Files/URLs to open
ka: გასახსნელი ფაილები/ბმულები

en: Pause playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Stop playback
ka: დაკვრის გაჩერება

en: Additional options:
ka: დამატებითი პარამეტრები:

en: Database Error
ka: მონაცემთა ბაზის შეცდომა

en: Moving files to trash
ka: ფაილების სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Filter Music Sources
ka: &მუსიკის წყაროების გაფილტვრა

en: &Media Sources
ka: &მედიის წყაროები

en: Search collection
ka: კოლექციაში ძებნა

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
ka: ამ საათში დამატებული

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
ka: დღესდამატებული

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
ka: ამ კვირაში დამატებული

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
ka: ამ თვეში დამატებული

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
ka: არასდროს-დაკრული

en: First Level
ka: პირველი დონე

en: Second Level
ka: მეორე დონე

en: Third Level
ka: მესამე დონე

en: Show Years
ka: წლების ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
ka: ტრეკის ნომრების ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
ka: შემსრულებლის ჩვენება სხვადასხვა შემსრულებლისთვის

en: Show Cover Art
ka: ყდის სურათის ჩვენება

en: Merged View
ka: შერწყმული ხედი

en: Sort Options
ka: დალაგების პარამეტრები

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
ka: ჭდის გარეშე

en: Counting...
ka: დათვლა...

en: 1 track | %1 tracks
ka[0]: 1 ტრეკი
ka[1]: %1 ტრეკი

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Various Artists
ka: სხვადასხვა შემსრულებლები

en: Album
ka: ალბომი

en: Year - Album
ka: წელი - ალბომი

en: Track Artist
ka: ტრეკი შემსრულებელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
ka: ალბომი შემსრულებელი

en: Composer
ka: კომპოზიტორი

en: Genre
ka: ჟანრი

en: Year
ka: წელი

en: Label
ka: იარლიყი

en: None
ka: არცერთი

en: Collapse All
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Collection
ka: კოლექცია

en: Copy to Collection
ka: კოლექციაში კოპირება

en: Move to Collection
ka: კოლექციაში გადატანა

en: Move Tracks to Trash
ka: ტრეკების ნაგავში გადაყრა

en: Delete Tracks
ka: ტრეკების წაშლა

en: More...
ka: მეტი...

en: &Add to Playlist
ka: &დასაკრავი სიაში დამატება

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
ka: დასაკრავი სიის &ჩანაცვლება

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
ka: ფაილების დალაგება

en: &Edit Track Details
ka: &ტრეკის დეტალების ჩასწორება

en: Refresh
ka: განახლება

en: Filter Files
ka: ფილტრის ფაილები

en: &Move to Trash
ka: &სანაგვე ყუთში გადატანა

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
ka: დაადასტურეთ წაშლა

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
ka[0]: ნამდვილად გნებავთ 1 ჩანაწერის სამუდამოდ წაშლა ?
ka[1]: ნამდვილად გნებავთ %1 ჩანაწერის სამუდამოდ წაშლა ?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
ka: ნაგავში გადატანის დასტური

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ეს ჩანაწერი ნაგავში გადაიტანოთ?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, %1 ჩანაწერი ნაგავში გადაიტანოთ?

en: Home
ka: საწყისი

en: Automated Playlist Generator
ka: დასაკრავი სიის ავტომატური შემქმნელი

en: Create playlists by specifying criteria
ka: დინამიკური დასაკრავი სიების შექმნა სხვადასხვა პირობებით

en: Add new preset
ka: ახალი პრესეტის დამატება

en: Edit selected preset
ka: მონიშნული პრესეტის ჩასწორება

en: Delete selected preset
ka: მონიშნული პრესეტის წაშლა

en: Import a new preset
ka: ახალი პრესეტის შემოტანა

en: Export the selected preset
ka: მონიშნული პრესეტის გატანა

en: APG Presets
ka: APG პრესეტები

en: Generator Optimization
ka: გენერატორის ოპტიმიაზცია

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Accuracy
ka: სიზუსტე

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
ka: პირობის ჩასწორება

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
ka: დამთხვევის ტიპი:

en: Dynamic Playlists
ka: დინამიკური დასაკრავი სიები

en: Previous:
ka: წინა:

en: Upcoming:
ka: მოახლოებული:

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
ka: ჩართული

en: Turn dynamic mode on.
ka: დინამიკური რეჟიმის ჩართვა.

en: Duplicates
ka: დუბლიკატები

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
ka: შედეგში დუბლირებული სიმღერების დაშვება

en: New
ka: ახალი

en: New playlist
ka: ახალი დასაკრავი სია

en: Edit
ka: ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
ka: წაშლა

en: Repopulate
ka: თავიდან შევსება

en: &Rename playlist
ka: &დასაკრავი სიის სახელი გადარქმევა

en: &Add new Bias
ka: &ახალი პირობის დამატება

en: &Clone Playlist
ka: დასაკრავი სიის &კლონირება

en: &Delete playlist
ka: დასაკრავი სიის &წაშლა

en: &Edit bias...
ka: &პირობის ჩასწორება...

en: &Clone bias
ka: &პირობის დუბლირება

en: &Delete bias
ka: &პირობის წაშლა

en: &Add new bias
ka: &ახალი პირობის დამატება

en: Add Folder
ka: საქაღალდის დამატება

en: Visible Sources
ka: ხილული წყაროები

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
ka[0]: ერთი დასაკრავი სია
ka[1]: %1 დასაკრავი სია

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
ka: იტვირთება...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
ka[0]: ერთი დასაკრავი სია
ka[1]: %1 დასაკრავი სია

en: Source
ka: წყარო

en: Create an Empty Playlist
ka: ცარიელი დასაკრავი სიის შექმნა

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
ka: &ახალი

en: &Rename...
ka: &სახელის გადარქმევა...

en: &Delete...
ka: &წაშლა...

en: &Export As...
ka: &გატანა, როგორც...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
ka[0]: ტრეკი
ka[1]: %1 ტრეკი

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
ka: %1-ის წაშლა %2-დან

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
ka[0]: 1 დასაკრავი სია
ka[1]: %1დასაკრავი სია

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
ka[0]: ტრეკის %2-დან წაშლა
ka[1]: %1 ტრეკის წაშლა %2-დან

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
ka: წავშალო დასაკრავი სია <i>%1</i> %2-დან?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
ka: წავშალო %1 დასაკრავი სია %2-დან?

en: Confirm Playlist Deletion
ka: დასაკრავი სიის წაშლის დადასტურება

en: Save As
ka: შეინახე როგორც

en: &Rename Folder...
ka: საქაღალდის სახელის &შეცვლა...

en: &Delete Folder
ka: &საქაღალდის წაშლა

en: New name
ka: ახალი სახელი

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
ka: შეიყვანეთ ახალი საქაღალდის სახელი:

en: Confirm Delete
ka: დაადასტურეთ წაშლა

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ეს საქაღალდე და მისი შემცველობა?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
ka: პოდკასტები

en: &Add Podcast
ka: პოდკასტის &დამატება

en: &Update All
ka: ყველას &განახლება

en: Import OPML File
ka: OPML ფაილის შემოტანა

en: By
ka: ავტორი

[ctx: Podcast published on date]
en: On
ka: დრო

en: File Size:
ka: ფაილის ზომა:

en: Subscription Date:
ka: გამოწერის თარიღი:

en: Keywords:
ka: საკვანძო სიტყვები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
ka: პოდკასტის დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
ka: პოდკასტის დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
ka: ყველა პოდკასტის განახლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
ka: პოდკასტების მორგება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
ka: სკანირების ინტერვალი...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
ka[0]: ერთი არხი
ka[1]: %1 არხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
ka: სათაური

en: Summary
ka: შეჯამება

en: Add Podcast
ka: პოდკასტის დამატება

en: Saved Playlists
ka: შენახული დასაკრავი სიები

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
ka: ზოგადი

en: Configure General Options
ka: ზოგადი პარამეტრების მორგება

en: Local Collection
ka: ლოკალური კოლექცია

en: Configure Local Collection
ka: ლოკალური კოლექციის მორგება

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

en: Configure Metadata Handling
ka: მეტამონაცემების დამუშავების მორგება

en: Playback
ka: დაკვრა

en: Configure Playback
ka: დაკვრის მორგება

en: Notifications
ka: შეტყობინებები

en: Configure Notifications
ka: შეტყობინებების მორგება

en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

en: Configure Database
ka: მონაცემთა ბაზის მორგება

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Configure Plugins
ka: დამატებების მორგება

en: Scripts
ka: სკრიპტები

en: Configure Scripts
ka: სკრიპტების მორგება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
ka: კოლექციის მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
ka: კოლექციის საქაღალდეები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
ka: მუსიკის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
ka: ტრეკების გადაყვანა:

en: Success
ka: წარმატება

en: Database settings changed
ka: მონაცემთა ბაზის პარამეტრები შეიცვალა

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
ka: პაროლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
ka: გარე &MySQL ბაზის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
ka: შეერთების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
ka: &სერვერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
ka: შეიყვანეთ არსებული MySQL სერვერის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
ka: &პორტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
ka: შეიყვანეთ სერვერის პორტი. ნაგულისხმებია პორტი 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
ka: &მომხმარებლის სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
ka: შეიყვანეთ ნაგულისხმები მომხმარებლის პაროლი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
ka: &პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
ka: შეიყვანეთ ბაზაზე სრული წვდომის პრივილეგიების მქონე მომხმარებლის სახელი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
ka: &მონაცემთა ბაზა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
ka: შეიყვანეთ ბაზის სახელი. ნაგულისხმები სახელია amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
ka: ბაზასთან მიერთების ტესტირება

en: Excluded Labels
ka: გამორიცხული ჭდეები

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
ka: შეიყვანეთ გამოსარიცხი ჭდე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
ka: დასაკრავი სიების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
ka: ნაგულისხმები (სისტემის ფერები)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
ka: გაბრაზებული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
ka: გაყინული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
ka: ბედნიერი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
ka: ნორმალური

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
ka: პატარა (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
ka: საშუალო (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
ka: დიდი (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
ka: უზარმაზარი (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
ka: შეფასებების სინქრონიზაცია

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
ka: პირველად დაკრული დროების სინქრონიზაცია

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
ka: ბოლოს დაკრული დროების სინქრონიზაცია

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
ka: დაკვრების რაოდენობის სინქრონიზაცია

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
ka: ჭდეები სინქრონიზაცია

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
ka: %1-ის სინქრონიზაცია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
ka: ფაილის ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
ka: მეტამონაცემების ფაილში ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
ka: სტატისტიკის ფაილში ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
ka: სტატისტიკის სინქრონიზაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
ka: დავიწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
ka: მორგება…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
ka: დამატება…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
ka: სინქრონიზაცია…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
ka: ძირითადი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
ka: &ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
ka: სამუდამოდ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en:  ms
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
ka: &ეკრანი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
ka: ფერების &ხელით მითითება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
ka: OSD ტექსტს ფერი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
ka: ტექსტის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
ka: &ნახევრადგამჭვირვალე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
ka: ფონტის გადიდება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
ka: ჩართეთ სისტემური გაფრთხილებების გამოსაყენებლად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
ka: &სისტემური გაფრთხილებების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
ka: ხმის მინავლება

en: Collections
ka: კოლექციები

en: Internet Services
ka: ინტერნეტ-სერვისები

en: Statistics importers
ka: სტატისტიკის შემომტანები

en: Select Archived Script
ka: აირჩიეთ დაარქივებული სკრიპტი

en: Invalid Archive
ka: არასწორი არქივი

en: Invalid Script File
ka: არასწორი სკრიპტის ფაილი

en: Generic
ka: ზოგადი

en: Lyrics
ka: ლირიკა

en: Scriptable Service
ka: სკრიპტვადი სერვისი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
ka: სკრიპტის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
ka: ლოკალური სკრიპტის დაყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
ka: სკრიპტის კონსოლი

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
ka: სკრიპტის კონსოლის ჩართვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
ka: სკრიპტის კონსოლის ჩართვა

en: Search Scripts
ka: სკრიპტების მოძებნა

en: Main Script File
ka: მთავარი სკრიპტის ფაილები

en: Applet Icon File
ka: აპლეტის ხატულის ფაილი

en: Images
ka: სურათები

en: Display
ka: ეკრანი

en: %1 track | %1 tracks
ka[0]: %1 ტრეკი
ka[1]: %1 ტრეკი

en: Disc %1
ka: დისკი %1

en: &Queue
ka: &რიგი

en: Edit Track Details
ka: ტრეკის დეტალების ჩასწორება

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
ka: %1 კონფიგურაცია

en: Bar width:
ka: პანელის სიგანე:

en: %1 pixel | %1 pixels
ka[0]: 1 პიქსელი
ka[1]: %1 პიქსელი

en: Frequency range:
ka: სიხშირის დიაპაზონი:

en: %1 Hz
ka: %1 ჰც

en: Sample size:
ka: სემპლის ზომა:

en: Play Count
ka: დაკვრების რაოდენობა

en: Score
ka: ქულები

en: Last played
ka: ბოლოს დაკვრის დრო

en: Never
ka: არასოდეს

en: Add label
ka: ჭდის დამატება

en: Remove label
ka: ჭდის წაშლა

en: Show in Media Sources
ka: მედიის წყაროებში ჩვენება

en: Add to blacklist
ka: შავ სიაში ჩამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
ka: ჭდეები

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
ka: მორგება

en: Labels: %1
ka: დონეები: %1

en: General Settings
ka: საერთო პარამეტრები

en: Blacklist Settings
ka: შავი სიის პარამეტრები

en: Replacement Settings
ka: ჩანაცვლების პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
ka: შავი სია:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
ka: ჭდის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
ka: ფერების ჩამოყრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
ka: -ით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
ka: ჭდის გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
ka: შემცვლელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
ka: მონიშნულის წაშლა

en: Lyrics config
ka: ლირიკის კონფიგურაცია

en: Font size:
ka: ფონტის ზომა:

en: Text alignment:
ka: ტექსტის სწორება:

en: Align left
ka: მარცხნვ სწორება

en: Align right
ka: მარჯვნივ სწორება

en: Align center
ka: ცენტრზე სწორება

en: Font:
ka: ფონტი:

en: Toggle auto scroll
ka: ავტომატური აქაჩვის გადართვა

en: Reload lyrics
ka: ლირიკის გადატვირთვა

en: No lyrics found
ka: ლირიკის პოვნა შეუძლებელია

en: Suggestions:
ka: მინიშნებები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
ka: სათაური:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
ka: შემსრულებელი:

en: Width
ka: სიგანე

en: Concerts
ka: კონცერტები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
ka: ჩანართების თავიდან ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
ka: შემსრულებელი

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
ka: ჩანართები

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
ka: ჩანართების თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
ka: ჩანართები: გამოთხოვა...

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
ka: ჩანართები: გამოთხოვის შეცდომა

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
ka: ჩანართები: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
ka: ჩანართების მორგება

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
ka: ჩანართების თავიდან ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
ka: მიმდინარე ტრეკის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
ka: გიტარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
ka: ბასი

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Track
ka: აუდიობილიკი

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
ka: ბმულის ბმულის ბაფერში კოპირება

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
ka: გამოსახულების ბუფერში კოპირება

en: No information found...
ka: ინფორმაცია ნაპოვნი არაა...

en: Choose Language
ka: აირჩიეთ ენა

en: Configure Applets...
ka: აპლეტების მორგება...

en: &Context
ka: &კონტექსტი

en: dates
ka: თარიღები

en: %1 - Stopped %2
ka: %1 - გაჩერებული %2

en: Audio CD
ka: აუდიო CD

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
ka: ფორმატები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Removing: %1
ka: წაშლა: %1

en: &Configure Device
ka: &მოწყობილობის მორგება

en: &Eject Device
ka: &მოწყობილობის გამოღება

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
ka: ინიციალიზაცია წარმატებულია.

en: Unknown Collection
ka: უცნობი კოლექცია

en: Unknown Artist
ka: უცნობი შემსრულებელი

en: Unknown track
ka: უცნობი ტრეკი

en: Transfer of tracks failed.
ka: ტრეკების გადაგზავნის შეცდომა.

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
ka: ტრეკების წაკითხვა iPod-დან

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
ka: ტრეკები, რომლებიც მოწყობილობაზე არ არსებობს

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
ka: ტრეკები, რომლებიც ბაზაში არ არსებობს

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
ka: iPod მოწყობილობის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
ka: iPod-ის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
ka: ტრეკების გადაყვანა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
ka: მოდელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
ka: &iPod-ის ინიციალიზაცია

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
ka: ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
ka: თაობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
ka: ვიდეო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
ka: ალბომის ყდა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
ka: პრობლემების გადაჭრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
ka: ფაილი SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
ka: ფაილი SysInfoExtended:

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
ka: გამოუცნობი მოდელი

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
ka: მხარდაჭერილი

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
ka: არსებობს

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
ka: <b>ნაპოვნი არაა</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
ka: საჭირო არაა

en: Copying Tracks Failed
ka: ტრეკების კოპირების შეცდომა

en: Unsupported format: %1
ka: მხარდაუჭერელი ფორმატი: %1

en: Already on device
ka: უკვე მოწყობილობაზეა

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
ka[0]: ტრეკი არ წაშლილა:
ka[1]: ტრეკები არ წაშლილა:

en: &Disconnect Device
ka: &მოწყობილობის გამოერთება

en: Media Device playlists
ka: მედია მოწყობილობის დასაკრავი სიები

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
ka: პოდკასტები %1-ზე

en: Could not connect to MTP Device
ka: MTP მოწყობილობასთან მიერთების შეცდომა

en: Could not copy track from device.
ka: მოწყობილობიდან ტრეკის კოპირების შეცდომა.

en: Unknown Album
ka: უცნობი ალბომი

en: Unknown Genre
ka: უცნობი ჟანრი

en: Could not delete item
ka: ჩანაწერის წაშლის შეცდომა

en: Delete failed
ka: წაშლის შეცდომა

en: Could not save playlist.
ka: დასაკრავი სიის შენახვის შეცდომა.

en: Playdar Collection
ka: Playdar კოლექცია

en: Source collection removed
ka: საწყისი კოლექცია წაშლილია

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
ka: კლასიკა

[ctx: @title:window]
en: Move Files
ka: ფაილების გადატანა

[ctx: rename files button]
en: &Rename
ka: &სახელის გადარქმევა

en: Unable to remove tracks
ka: ტრეკების წაშლა შეუძლებელია

en: Do you want to remove empty folders?
ka: გნებავთ ცარიელი საქაღალდეების წაშლა?

en: Remove empty folders?
ka: წავშალო ცარიელი საქაღალდეები?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
ka: %1 (%2 %3-გან)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
ka: %1 (%2-ის)

en: today
ka: დღეს

en: last week
ka: წინა კვირაში

en: last month
ka: წინა თვეში

en: two months ago
ka: ორი თვის წინ

en: three months ago
ka: სამი თვის წინ

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Moving to trash: %1
ka: ნაგავში გადატანა: %1

en: &Delete Episode
ka: &ეპიზოდის წაშლა

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ეს ეპიზოდი წაშალოთ?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, %1 ეპიზოდის წაშლა?

en: Yes, delete from %1.
ka: დიახ %1-დან წაშლა.

en: &Delete Channel and Episodes
ka: &არხისა და ეპიზოდების წაშლა

en: &Activate This Collection
ka: &ამ კოლექციის აქტივაცია

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
ka: %1 (გამორთულია)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
ka: მუსიკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
ka: მუსიკის საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
ka: პოდკასტის საქაღალდე:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Stream (%1)
ka: ნაკადი (%1)

en: Url is not a local file
ka: ბმული ლოკალური ფაილი არაა

en: Downloading remote playlist
ka: დაშორებული დასაკრავი სიის გადმოწერა

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
ka: %1-დან დასაკრავი სიის წაკითხვის შეცდომა

en: Unknown playlist format
ka: დასაკრავი სიის ფაილის უცნობი ფორმატი

en: Playlist_%1
ka: დასაკრავისია_%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
ka: ხელით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
ka: ხელმისაწვდომი ველები : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
ka: პოდკასტის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
ka: შენახვის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
ka: მედიის გადმოწერა

[ctx: change options]
en: Configure %1
ka: %1-ის მორგება

en:  Item |  Items
ka[0]:  ელემენტი
ka[1]:  ელემენტი

en: Podcast
ka: პოდკასტი

en: &Update All Channels
ka: &ყველა არხის განახლება

en: &Configure General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრების &მორგება

en: &Configure
ka: &მორგება

en: &Remove Subscription
ka: გამოწერის &წაშლა

en: &Update Channel
ka: არხის &განახლება

en: &Download Episode
ka: ეპიზოდის &გადმოწერა

en: &Delete Downloaded Episode
ka: გადმოწერილი &ეპიზოდის წაშლა

en: &Write Feed Information to File
ka: ლენტის &ინფორმაციის ფაილში ჩაწერა

en: &Keep downloaded file
ka: გადმოწერილი ფაილის &შენარჩუნება

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
ka: ყოველ

en:  minute |  minutes
ka[0]:  წუთი
ka[1]:  წუთი

en: Move Podcasts
ka: პოდკასტების გადატანა

en: Cancel Download and Quit.
ka: გადმოწერის გაუქმება და წაშლა.

en: Local Podcasts
ka: ლოკალური პოდკასტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
ka: ავტომატური განახლება:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
ka: გამორთულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
ka: საბაზისო საქაღალდე:

en: Organize tracks
ka: ტრეკების ორგანიზება

en: Transcode and organize tracks
ka: ტრეკების გადაყვანა და დალაგება

en: Move tracks
ka: ტრეკების გადატანა

en: Transcode and move tracks
ka: ტრეკების გადაყვანა და გადატანა

en: Copy tracks
ka: ტრეკების კოპირება

en: Transcode and copy tracks
ka: ტრეკების გადაყვანა და კოპირება

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
ka[0]: 1 ტრეკის დალაგება
ka[1]: %1 ტრეკის დალაგება

en: No network connection
ka: ქსელური შეერთებების გარეშე

en: File does not exist
ka: ფაილი არ არსებობს

en: Not a file
ka: ფაილი არაა

en: No read permissions
ka: წაკითხვის წვდომის გარეშე

en: Unknown Composer
ka: უცნობი კომპოზიტორი

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
ka: ნებისმიერი

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
ka: ფაილის სახელი

[ctx: Track field name]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: Track field name]
en: Artist
ka: შემსრულებელი

[ctx: Track field name]
en: Album
ka: ალბომი

[ctx: Track field name]
en: Genre
ka: ჟანრი

[ctx: Track field name]
en: Composer
ka: კომპოზიტორი

[ctx: Track field name]
en: Year
ka: წელი

[ctx: Track field name]
en: Comment
ka: კომენტარი

[ctx: Track field name]
en: Track Number
ka: აუდიობილიკი ნომერი

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
ka: დისკის ნომერი

[ctx: Track field name]
en: Length
ka: ხანგრძლივობა

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
ka: სიჩქარე

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
ka: სემპლების სიჩქარე

[ctx: Track field name]
en: File Size
ka: ფაილის ზომა

[ctx: Track field name]
en: Format
ka: ფორმატი

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
ka: ჩამატებულია კოლექციაში

[ctx: Track field name]
en: Score
ka: ქულები

[ctx: Track field name]
en: Rating
ka: შეფასება

[ctx: Track field name]
en: First Played
ka: პირველად დაკვრის დრო

[ctx: Track field name]
en: Last Played
ka: ბოლოს დაკვრის დრო

[ctx: Track field name]
en: Playcount
ka: დაკვრის დრო

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
ka: უნიკალური ID

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
ka: ტრეკის ხმის სიმაღლე

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
ka: ტრეკის ხმის სიმაღლის პიკი

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
ka: ალბომის ხმის სიმაღლე

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
ka: ალბომის ხმის სიმაღლის პიკი

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
ka: ალბომი შემსრულებელი

[ctx: Track field name]
en: Label
ka: იარლიყი

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
ka: ბოლოს შეცვლის თარიღი

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
ka: ლირიკა

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
ka: ნებისმიერი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
ka: სათაური

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
ka: შემსრულებელი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
ka: ალბომი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
ka: ჟანრი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
ka: კომპოზიტორი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
ka: წელი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
ka: კომენტარი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
ka: ტრეისნომერი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
ka: დისკისნომერი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
ka: ხანგრძლივობა

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
ka: სიჩქარე

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
ka: სემპლებისსიჩქარე

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
ka: ფაილისზომა

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
ka: ფორმატი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
ka: დამატებული

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
ka: ქულები

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
ka: შეფასება

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
ka: პირველადდაკვრისდრო

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
ka: ბოლოსდაკვრისდრო

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
ka: დაკვრებისრიცხვი

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
ka: უნიკალურიid

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
ka: ჭდე

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
ka: შეიცვალა

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
ka: ლირიკა

[ctx: the time format for a time length when the time is below 1 hour see QTime documentation.]
en: m:ss
ka: წ:წწ

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
ka[0]: 1 დღე,
ka[1]: %1 დღე,

[ctx: the time format for a time length when the time is 1 hour or above see QTime documentation.]
en: h:mm:ss
ka: ს:წწ:წწ

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
ka[0]: %1 წელი
ka[1]: %1 წელი

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
ka[0]: %1 თვე
ka[1]: %1 თვე

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: %1 დღე

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
ka[0]: 1 საათი
ka[1]: %1 საათი

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: 1 წამი
ka[1]: %1 წამი

en: Updating "%1"
ka: %1-ის განახლება

en: unknown type
ka: უცნობი ტიპი

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
ka: არასოდეს

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: monthname year]
en: %1
ka: %1%

en: One week ago | %1 weeks ago
ka[0]: 1 კვირის წინ
ka[1]: %1 კვირის წინ

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: One day ago | %1 days ago
ka[0]: 1 დღის წინ
ka[1]: %1 დღის წინ

en: One hour ago | %1 hours ago
ka[0]: 1 საათის წინ
ka[1]: %1 საათის წინ

en: One minute ago | %1 minutes ago
ka[0]: 1 წუთის წინ
ka[1]: %1 წუთის წინ

en: Within the last minute
ka: უკანასკნელ წუთის განმავლობაში

en: The future
ka: მომავალი

[ctx: number of months ago]
en: %1M
ka: %1თვ

[ctx: w for weeks]
en: %1w
ka: %1კვ

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
ka: ხვალ

[ctx: d for days]
en: %1d
ka: %1დღ

[ctx: h for hours]
en: %1h
ka: %1სთ

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
ka: ცარიელი დასაკრავი სია (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
ka: სხვადასხვა ტრეკები (%1)

en: Unknown Artist(s)
ka: უცნობი შემსრულებელი

en: Unknown Album(s)
ka: უცნობი ალბომი

en: Various Albums
ka: სხვადასხვა ალბომები

en: Smaller file
ka: უფრო პატარა ფაილი

en: Better sound quality
ka: ხმის უკეთესი ხარისხი

en: Compression level
ka: შეკუმშვის დონე

en: Faster compression
ka: სწრაფი კოდირება

en: Invalid
ka: არასწორი

en: Just Copy
ka: უბრალოდ კოპირება

en: Fetching Cover
ka: ყდის გამოთხოვა

en: There was an error communicating with cover provider: %1
ka: შეცდომა ყდების მომწოდებელთან მიერთებისას: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
ka: '%1'-ის ყდა წარმატებით გამოვითხოვე.

en: Fetching cover for '%1' failed.
ka: '%1'-ის ყდის გამოთხოვის შეცდომა.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
ka: '%1'-ის ყდის გამოთხოვა გაუქმდა.

en: Unable to find a cover for '%1'.
ka: '%1'-ის ყდა არ არსებობს.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
ka[0]: ყდის გამოთხოვა
ka[1]: ყდების გამოთხოვა

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
ka[0]: ამ ალბომის ნახატების გადმოწერა
ka[1]: %1 ალბომის ნახატების გადმოწერა

en: Display Cover
ka: ყდის ჩვენება

en: Unset Cover | Unset Covers
ka[0]: ყდის მოხსნა
ka[1]: ყდების მოხსნა

en: Select Cover Image File
ka: აირჩიეთ ყდის გამოსახულების ფაილი

en: Sort by size
ka: ზომის მიხედვით დალაგება

en: Fetching Large Cover
ka: დიდი ყდის გადმოწერა

en: Download Progress
ka: გადმოწერის მიმდინარეობა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Search
ka: ძებნა

en: No Images Found
ka: გამოსახულებები ვერ ვიპოვე

en: 1 Image Found | %1 Images Found
ka[0]: ნაპოვნია 1 გამოსახულება
ka[1]: ნაპოვნია %1 გამოსახულება

en: Notes
ka: შენიშვნები

[ctx: @item::intable]
en: Artist
ka: შემსრულებელი

[ctx: @item::intable]
en: Country
ka: ქვეყანა

[ctx: @item::intable]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
ka: ფორმატი

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
ka: სიმაღლე

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
ka: გამოცემის თარიღი

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
ka: წყარო

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
ka: სიგანე

[ctx: @item::intable URL]
en: link
ka: ბული

en: Cover Manager
ka: ყდის მმართველი

en: Albums By
ka: ალბომის შემსრულებელი

en: All Artists
ka: ყველა შემსრულებელი

en: Enter search terms here
ka: შეიყვანეთ საძებნი სტრიქონი

en: All Albums
ka: ყველა ალბომი

en: Albums With Cover
ka: ყდიანი ალბომები

en: Albums Without Cover
ka: უყდო ალბომები

en: Fetch Missing Covers
ka: ნაკლული ყდების გამოთხოვა

en: Fetching
ka: გამოთხოვა

en: Loading
ka: ჩატვირთვა

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
ka: დასრულდა.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
ka[0]:  ყდა ნაპოვნი არაა
ka[1]:  <b>%1</b> ყდა ნაპოვნი არაა

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
ka[0]: <b>1</b> ყდის გამოთხოვა... :
ka[1]: <b>%1</b> ყდის გამოთხოვა... :

en: 1 fetched | %1 fetched
ka[0]: 1 გამოთხოვილია
ka[1]: %1 გამოთხოვილია

en: 1 not found | %1 not found
ka[0]: 1 ნაპოვნი რაა
ka[1]: %1 ნაპოვნი რაა

en: Connecting...
ka: დაკავშირება…

en: 1 album | %1 albums
ka[0]: 1 ალბომი
ka[1]: %1 ალბომი

en: %1 by %2
ka: %1 %2-სგან

en: Cover Image
ka: ყდის სურათი

en: No Artist
ka: შემსრულებლის გარეშე

en: Cover View
ka: ყდის ხედი

en: Could not open file "%1".
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %1.

en: Input file
ka: შეყვანის ფაილი

en: Full rescan
ka: მთლიანად თავიდან სკანირება

en: Rescan '%1'
ka: '%1'-ის თავიდან სკაპირება

en: Import Collection
ka: კოლექციის შემოტანა

en: Import configuration
ka: კონფიგურაციის შემოტანა

en: Migrating
ka: მიგრირება

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
ka: <b><font color='red'>შეცდომა:</font></b> ტრეკები შემოტანილი არაა

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
ka: <b><font color='red'>შეცდომა:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
ka: შემოტანილია <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
ka: შემოტანილია <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
ka: შემოტანილია <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
ka: მოცილებულია <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
ka: შემოტანილია <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;%2-დან<br/>&nbsp;&nbsp;%3-ში

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
ka: შემოტანილია <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;%3-დან<br/>&nbsp;&nbsp;to %4-ში

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
ka: შემოტანილია <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;%4-დან<br/>&nbsp;&nbsp;%5-ში

en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
ka: %1 დიაგნოსტიკა

[ctx: Usage]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Usage]
en: No
ka: არა

en: AND
ka: და

en: OR
ka: ან

en: Simple text
ka: უბრალო ტექსტი

en: Edit Filter
ka: ფილტრის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
ka: მდგომარეობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
ka: ინვერსია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
ka: და

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
ka: ან

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
ka: ძებნის ფილტრი

en: Configure Equalizer
ka: ეკვალაიზერის მორგება

en: %0
    dB
ka: %0
    დბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
ka: აქტიური

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
ka: პრესეტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
ka: შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
ka: ნაგულისხმებ მნიშვნელობაზე დაბრუნება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
ka: გუნდები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqMaxEq)
en: +dB
ka: +დბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqZero)
en: 0dB
ka: 0დბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqMinEq)
en: -dB
ka: - დბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand2Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand3Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqBand4Label) i18n:
en: Hz
ka: ჰც

en: Choose Best Matches
ka: აირჩიეთ საუკეთესო დამთხვევები

en: Clear Choices
ka: არჩევნების გასუფთავება

en: Expand All
ka: ყველას ამოკეცვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
ka: &ჭდეების განახლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
ka: შენახვის გარეშე გასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: %1 or %2
ka: %1 ან %2

en: The Album Artist
ka: ალბომის შემსრულებელი

en: The Artist
ka: შემსრულებელი

en: Artist's Initial
ka: შემსრულებლის ინიციალები

en: File Extension of Source
ka: წყაროს ფაილის გაფართოება

en: Track Number
ka: აუდიობილიკის ნომერი

en: You can use the following tokens:
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ შემდეგი კოდები:

en: Original: %1
ka: ორიგინალი: %1

en: Preview: %1
ka: მინიატურა: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
ka: ფაილების დალაგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
ka: &კოლექციის საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
ka: სამიზნის მინიატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
ka: &სამიზნის თავზე გადაწერა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
ka: &სიმბოლოს ჩანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
ka: &VFAT-ისთვის უსაფრთხო სახელები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
ka: &ASCII-ზე შეზღუდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
ka: გამოცვლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
ka: სტრიქონი

en: Tags
ka: ჭდეები

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Track Details: %1 by %2
ka: ტრეკის დეტალები: %1 %2-სგან

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
ka[0]: 1 ტრეკის დეტალი
ka[1]: %1 ტრეკის დეტალი

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
ka: <b>%1</b> ავტორი <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
ka: <b>%1</b> ავტორი <b>%2</b> დრო <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
ka[0]: 1 ფაილის ჩასწორება
ka[1]: %1 ფაილის ჩასწორება

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
ka: არაფერი

en: The track is not playable. %1
ka: ტრეკი დაკვრადი არაა. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
ka: ტრეკის ინფორმაცია

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
ka: &მიმოხილვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
ka: თვისებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
ka: სტატისტიკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
ka: ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
ka: ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
ka: სემპლის სიხშირე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
ka: ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
ka: ფორმატი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
ka: კოლექცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
ka: შეფასება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
ka: დაკვრების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
ka: ქულები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
ka: პირველად დაკვრის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
ka: ბოლოს დაკვრის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
ka: შენიშვნა:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
ka: &ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
ka: &სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
ka: &შემსრულებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
ka: &კომპოზიტორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
ka: ალბომის შემსრულებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
ka: &ალბომი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
ka: &ტრეკის ნომერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
ka: &ჟანრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
ka: &დისკის ნომერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
ka: &წელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
ka: &ტაქტი წუთში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
ka: &კომენტარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
ka: ჭდეების &MusicBrainz-დან მიღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
ka: ჭდეების &ფაილის სახელიდან მიხვედრა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
ka: &ლირიკა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
ka: &ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
ka: ჭდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
ka: &წინა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
ka: &შემდეგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
ka: &შენახვა და დახურვა

en: Guess Tags from Filename
ka: ჭდეების ფაილის სახელიდან მიხვედრა

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
ka: &lt;ცარიელი&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
ka: რეგისტრის &ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
ka: &როგორც სათაური

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
ka: შედეგი მინიატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
ka: კომპოზიტორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
ka: წელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
ka:  აუდიობილიკის ნომერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
ka: კომენტარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
ka: ალბომი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
ka: ჟანრი:

en: Unknown album
ka: უცნობი ალბომი

en: Unknown artist
ka: უცნობი შემსრულებელი

en: No comments
ka: კომენტარების გარეშე

en: Unknown composer
ka: უცნობი კომპოზიტორი

en: Unknown disc number
ka: დისკის უცნობი ნომერი

en: Unknown genre
ka: უცნობი ჟანრი

en: Unknown title
ka: უცნობი სათაური

en: Unknown year
ka: უცნობი წელი

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
ka: შემთხვევითი ტრეკები

[ctx: And bias representation]
en: Match all
ka: ემთხვევა ყველას

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
ka: და

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
ka: ან

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
ka: ემთხვევა ნებისმიერს

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Generating playlist...
ka: დასაკრავი სიის გენერაცია...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
ka: ალბომების დაკვრა

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
ka: დანაყოფი

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
ka: დანაყოფი

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
ka: შემთხვევითი

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
ka: და

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
ka: ან

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
ka: ახალი დასაკრავი სია

en: Rock and Pop
ka: როკი და პოპი

en: Rock
ka: როკი

en: Pop
ka: პოპი

en: Album play
ka: ალბომების დაკვრა

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
ka: შეფასება

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
ka: <b>%1</b> ავტორი <b>%2</b> დრო <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
ka: <b>%1</b> ავტორი <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
ka: <b>%1</b>-დან

en: Manual
ka: ხელით

en: Classical
ka: კლასიკა

en: Club
ka: კლუბი

en: Dance
ka: საცეკვაო

en: Full Bass
ka: ბასის გაძლიერება

en: Full Treble
ka: მაღალი სიხშირეების გაძლიერება

en: Large Hall
ka: დიდი ოთახი

en: Live
ka: მიმდინარე

en: Party
ka: წვეულება

en: Reggae
ka: რეგა

en: Soft
ka: რბილი

en: Ska
ka: სკა

en: Soft Rock
ka: რბილი როკი

en: Techno
ka: რექნო

en: Zero
ka: ზერო

[ctx: Database type]
en: embedded
ka: ჩადგმული

[ctx: Database type]
en: external
ka: გარე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
ka: მონაცემთა ბაზის ტიპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
ka: ბაზის მდებარეობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
ka: სამიზნის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
ka: პორტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
ka: ბაზის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
ka: MySQL სერვერის გამშვები ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
ka: შეერთების ტიპი

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
ka: სამიზნის სახელი

en: Now playing
ka: მიმდინარეობს დაკვრა

en: Leo Franchi
ka: ლეო ფრანჩი

en: MP3tunes integration
ka: MP3tunes-თან ინტეგრაცია

en: Windows porting
ka: Windows-ზე გადატანა

en: Christie Harris
ka: ქრისტი ჰარისი

en: Dan Leinir Turthra Jensen
ka: დან ლაინირ თუთა იენსენი

en: Icons
ka: ხატულები

en: Artwork
ka: ნამუშევრები

en: Website hosting
ka: ვებგვერდის ჰოსტინგი

en: Scripting interface
ka: სკრიპტების ინტერფეისი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Context view
ka: კონტექსტური ხედი

en: Patches
ka: პაჩები

en: MySQL support
ka: MySQL-ის მხარდაჭერა

en: Postgresql support
ka: PostgreSQL-ის მხარდაჭერა

en: Enrico Ros
ka: ენრიკო როსი

en: Splash screen
ka: მისასალმებელი ფანჯარა

en: Local Music
ka: ლოკალური მუსიკა

en: Local sources of content
ka: შემცველობის ლოკალური წყაროები

en: Internet
ka: ინტერნეტი

en: Online sources of content
ka: შემცველობის ონლაინ-წყაროები

en: Playlists
ka: დასაკრავი სიები

en: Various types of playlists
ka: დასაკრავი სიის სხვადასხვა ტიპები

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
ka: &ნახვა

en: Lock Layout
ka: განლაგების დაბლოკვა

en: Reset Layout
ka: განლაგების საწყის მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Docking in System Tray
ka: სისტემურ საათთან მიმაგრება

en: Add Stream
ka: ნაკადის დამატება

en: Enter Stream URL:
ka: შეიყვანეთ ნაკადის URL:

en: &Add Media...
ka: &მედიის დამატება...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
ka: &დასაკრავი სიის გასუფთავება

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
ka: &რიგის ჩასწორება

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
ka: &დუბლიკატების წაშლა

en: &Add Stream...
ka: &ნაკადის დამატება...

en: &Export Playlist As...
ka: &დასაკრავი სიის გატანა, როგორც...

en: Equalizer
ka: ეკვალაიზერი

en: Update Collection
ka: კოლექციის განახლება

en: Previous Track
ka: წინა აუდიობილიკი

en: Restart current track
ka: მიმდინარე ტრეკის თავიდან დაწყება

en: Shuffle Playlist
ka: დასაკრავი სიის შემთხვევითობა

en: Repopulate Playlist
ka: დასაკრავი სიის თავიდან შევსება

en: Next Track
ka: შემდეგი აუდიობილიკი

en: Increase Volume
ka: ხმის აწევა

en: Decrease Volume
ka: ხმის დაწევა

en: Toggle Main Window
ka: მთავარი ფანჯრის გადართვა

en: Toggle Full Screen
ka: მთელ ეკრანზე გასვლის გადართვა

en: Search playlist
ka: დასაკრავ სიაში ძებნა

en: Show active track
ka: აქტიური ტრეკის ჩვენება

en: Show Notification Popup
ka: გაფრთხილების მხტუნარას ჩვენება

en: Mute Volume
ka: ხმის დადუმება

en: Last.fm: Love Current Track
ka: Last.fm: მიმდინარე ტრეკი მომწონს

en: Last.fm: Ban Current Track
ka: Last.fm: მიმდინარე ტრეკის დაბანა

en: Last.fm: Skip Current Track
ka: Last.fm: მიმდინარე ტრეკის გამოტოვება

en: Queue Track
ka: ტრეკის რიგში ჩაყენება

en: &About Amarok
ka: &Amarok-ის შესახებ

en: &Diagnostics
ka: დიაგნოსტიკა

en: &Report Bug...
ka: &შეცდომის ანგარიში...

en: &Music
ka: მუსიკა

en: &Playlist
ka: &დასაკრავი სია

en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

en: &Settings
ka: გამართვა

en: Hide Menu
ka: მენიუს დამალვა

en: Go to Artist Page
ka: შემსრულებლის გვერდზე გადასვლა

en: Go to Album Page
ka: ალბომის გვერდზე გადასვლა

en: Go to Track Page
ka: ტრეკის გვერდზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
ka: ქსელის მოთხოვნები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
ka: &გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
ka: მეთოდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
ka: პასუხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
ka: სიგრძე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
ka: შემცველობის ტიპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
ka: ინფო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
ka: მოთხოვნის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
ka: პასუხის დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: %0
    Hz
ka: %0
    ჰც

en: %0
    kHz
ka: %0
    კჰც

en: Playlist Layouts
ka: დასაკრავი სიის განლაგებები

en: Configuration for
ka: კონფიგურაცია

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
ka: [პრეფიქსი]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
ka: [სუფიქსი]

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Custom
ka: ხელით

en: Fit content
ka: შემცველობის ჩატევა

en: Fit the element text
ka: ელემენტის ტექსტის ჩატევა

[ctx: automatic width]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Alignment:
ka: სწორება:

en: Font:
ka: ფონტი:

en: Configuration for '%1'
ka: '%1'-ის მორგება

en: Show cover
ka: ყდის ჩვენება

en: Invalid playlist layout.
ka: დასაკრავი სიის არასწორი განლაგება.

en: copy of %1
ka: %1-ის ასლი

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
ka: განლაგებ '%1' ერთ-ერთ- ნაგულისხმევი განლაგებაა და მას ვერ წაშლით.

en: Cannot Delete Default Layouts
ka: ნაგულისხმევი განლაგებების წაშლა შეუძლებელია

en: Head
ka: თავი

en: Body
ka: სხეული

en: Single
ka: ერთი

en: Layout name error
ka: განლაგების სახელის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
ka: ხელმისაწვდომი განლაგებები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
ka: განლაგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
ka: დაჯგუფების პირობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
ka: მინიშნებების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
ka: გადახედვა

en: Track Progression
ka: ტრეკის მიმდინარეობა

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Only Queue
ka: მხოლოდ რიგი

en: Repeat Track
ka: აუდიობილიკის გამეორება

en: Repeat Album
ka: ალბომის გამეორება

en: Repeat Playlist
ka: დასაკრავი სიის გამეორება

en: Random Tracks
ka: შემთხვევითი ტრეკები

en: Random Albums
ka: შემთხვევითი ალბომები

en: Higher Scores
ka: უმაღლესი ქულები

en: Shuffle
ka: შემთხვევით

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
ka: დასაკრავი სიის ჩანაცვლება

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
ka: შემავსებელი

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
ka: ყდის სურათი

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
ka: საქაღალდე

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
ka: გამყოფი

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
ka: ფაილის სახელი

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
ka: ჭდეები

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
ka: ხასიათი

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
ka: წყარო

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
ka[0]: %1 ტრეკი (%2)
ka[1]: %1 ტრეკი (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
ka[0]: %1 ტრეკი
ka[1]: %1 ტრეკი

en: No tracks
ka: ტრეკების გარეშე

en: Total playlist size: %1
ka: დასაკრავი სიის სრული ზომა: %1

en: Queue size: %1
ka: რიგის ზომა: %1

en: Queue length: %1
ka: რიგის სიგრძე: %1

[ctx: %1: bitrate]
en: %1 kbps
ka: %1 კბ/წმ

en: No extra information available
ka: დამატებითი ინფორმაციის ხელმისაწვდომი არაა

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Disc Number
ka: დისკის ნომერი

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
ka: აუდიობილიკი

en: Comment
ka: კომენტარი

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
ka: საქაღალდე

en: Bitrate
ka: სიჩქარე

en: Sample Rate
ka: სემპლების სიჩქარე

en: Rating
ka: შეფასება

[ctx: Column name]
en: Last Played
ka: ბოლოს დაკვრის დრო

en: Mood
ka: ხასიათი

en: File Size
ka: ფაილის ზომა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
ka: რიგის რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
ka: აწევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
ka: ჩამოწევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
ka: რიგის გასუფთავება

en: Filter %1
ka: %1-ის ფილტრი

en: Search %1
ka: %1-ის მოძებნა

en: %1 layout
ka: %1 განლაგება

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

en: Tracks
ka: აუდიობილიკები

en: Albums
ka: ალბომები

en: Artists
ka: შემსრულებლები

en: Composers
ka: კომპოზიტორები

en: Years
ka: წელი

en: Show only matches
ka: მხოლოდ დამთხვევების ჩვენება

en: Search Preferences
ka: ძებნის პარამეტრები

en: Tracks Added
ka: ტრეკები დაემატა

en: Tracks Removed
ka: ტრეკები წაიშალა

en: Tracks moved
ka: ტრეკები გადატანილია

en: OK
ka: დიახ

en: Stop Playing After This Track
ka: ამ ტრეკის შემდეგ დაკვრის შეწყვეტა

en: Remove From Playlist
ka: დასაკრავი სიიდან წაშლა

en: Select Source
ka: წყაროს არჩევა

en: Checkpoint
ka: საკონტროლო წერტილი

en: unassigned
ka: მიუნიჭებელი

en: "%1" (track) by %2
ka: "%1" (აუდიობილიკი) by %2

en: "%1" (album) by %2
ka: (ალბომი) %2-ის "%1"

en: "%1" (album)
ka: "%1" (ალბომი)

en: "%1" (artist)
ka: "%1" (ხელოვანი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: h:mm:ss
ka: ს:წწ:წწ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
ka: დამთხვევა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
ka: გადღაბნილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
ka: ზუსტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
ka: მოკლეა, ვიდრე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
ka: უდრის

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
ka: გრძელია, ვიდრე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
ka: ნაკლები, ვიდრე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
ka: მეტი, ვიდრე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: kB
ka: კბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: MB
ka: მბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: GB
ka: გბ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: TB
ka: ტბ

en: Playlist Length
ka: დასაკრავი სიის ხანგრძლივობა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
ka: ნაკლები, ვიდრე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
ka: ტრეკები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
ka: ალბომები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
ka: შემსრულებლები

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
ka: ემთხვევა ჭდე:%1 %2 %3 %4

en:  not
ka:  არ

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
ka[0]: %1 ვარსკვლავი
ka[1]: %1 ვარსკვლავი

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
ka: უდრის

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
ka: მეტი ვიდრე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
ka: მითითებულ დრომდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
ka: მითითებულ დროს

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
ka: მითითებულ დროის შემდეგ

en: within
ka: მითითებულ საზღვრებში

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
ka: უდრის

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
ka: იწყება

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
ka: მთავრდება

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
ka: შეიცავს

en: regexp
ka: რეგგამოს

en: unknown comparison
ka: უცნობი შედარება

en: %1 day | %1 days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: %1 დღე

en: %1 month | %1 months
ka[0]: %1 თვე
ka[1]: %1 თვე

en: %1 year | %1 years
ka[0]: 1 წელი
ka[1]: %1 წელი

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
ka[0]: დღე
ka[1]: დღე

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
ka[0]: თვე
ka[1]: თვე

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
ka[0]: წელი
ka[1]: წელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
ka: ველი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
ka: ინვერსია:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
ka: ბოლოში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
ka: უდრის

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
ka: იწყება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
ka: მთავრდება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
ka: შეიცავს

en: title
ka: სათაური

en: artist name
ka: შემსრულებლის სახელი

en: album name
ka: ალბომის სახელი

en: genre
ka: ჟანრი

en: composer
ka: კომპოზიტორი

[ctx: Field name]
en: year
ka: წელი

en: comment
ka: კომენტარი

en: track number
ka: ტრეკის ნომერი

en: disc number
ka: დისკის ნომერი

en: length
ka: ხანგრძლივობა

en: added to collection
ka: ჩამატებულია კოლექციაში

en: score
ka: ქულები

en: rating
ka: შეფასება

en: first played
ka: პირველად დაკვრის დრო

en: last played
ka: ბოლოს დაკვრის დრო

en: play count
ka: დაკვრების რაოდენობა

en: label
ka: ჭდე

en: Add new
ka: ახლის დამატება

en: Constraint Group
ka: პირობების ჯგუფი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
ka: APG პრესეტების რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
ka: შეზღუდვების ხე

en: Import preset
ka: პრესეტის შემოტანა

en: Preset files
ka: პრესეტის ფაილები

en: Amarok Database
ka: Amarok-ის ბაზა

en: <Empty>
ka: <ცარიელი>

en: Scanning music
ka: მუსიკის ძებნა

en: Code
ka: კოდი

en: Console
ka: კონსოლი

en: Output
ka: გამოტანა

en: Error
ka: შეცდომა

en: Execute Script
ka: სკრიპტის შესრულება

en: &New Script
ka: &ახალი სკრიპტი

en: &Delete Script
ka: &სკრიპტის წაშლა

en: &Clear All Scripts
ka: &ყველა სკრიპტის გასუფთავება

en: Previous Script
ka: წინა სკრიპტი

en: Next Script
ka: შემდეგი სკრიპტი

en: &View
ka: &ნახვა

en: Remove Script
ka: სკრიპტის წაშლა

en: Terminate
ka: შეწყვეტა

en: Successfully connected
ka: მიერთება წარმატებულია

en: Connection failure
ka: შეერთების შეცდომა

en: Authentication failed.
ka: ავთენტიკაცია წარუმატებელია.

en: Authentication Error
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
ka: სერვერის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
ka: სერვერის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
ka: სერვერის მისამართი

en: Ampache Server %1
ka: Ampache-ის სერვერი %1

en: Updated: %1
ka: განახლდა: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
ka: შეერთების შემოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
ka: &სატესტო შესვლა

en: Subscribe
ka: ხელმოწერა

en: Testing...
ka: ტესტირება...

en: Failed
ka: შეცდომა

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
ka: წარმატება

en: From Jamendo.com
ka: Jamendo.com-დან

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
ka: გადმოწერა

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
ka: ჟანრი / შემსრულებელი

en: Genre / Artist / Album
ka: ჟანრი / შემსრულებელი / ალბომი

en: the previous track
ka: წინა ტრეკი

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
ka: საიდან:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
ka: ვის:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
ka: Last.fm-ის პროფილი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
ka: Last.fm-ის სერვისები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
ka: &ტრეკების გადაცემა

en: Last.fm: Love
ka: Last.fm: სიყვარული

en: Enter an artist name
ka: შეიყვანეთ შემსრულებლის სახელი

en: Enter a tag
ka: შეიყვანეთ ჭდე

en: Enter a Last.fm user name
ka: შეიყვანეთ Last.fm-ის მომხმარებლის სახელი

en: Username: %1
ka: მომხმარებლის სახელი: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
ka[0]: დაკვრების რაოდენობა: %1
ka[1]: დაკვრების რაოდენობა: %1

en: Tag
ka: ჭდე

en: User
ka: მომხმარებელი

en: %1's Streams
ka: %1-ის ნაკადები

en: Global Tags
ka: გლობალური ჭდეები

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
ka: შეცდომა

en: Friends
ka: მეგობრები

en: Track Radio
ka: ტრეკის რადიო

en: Artist Radio
ka: შემსრულებლის რადიო

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
ka: საყვარელი ტრეკი: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
ka: დაბანილი ტრეკი: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
ka: %1 <b>%2</b> უნდა იყოს მიერთებული <b>%3</b>

en: Preview Tracks
ka: ტრეკების გადახედვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
ka: განახლებები

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
ka: ელფოსტა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
ka: წევრობის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
ka: წევრი ვარ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
ka: ნაკადი

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
ka: ნაკადის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
ka: გადახედვის ნაკადის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
ka: მაღალი ხარისხის mp3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
ka: დაბალ ხარისხის mp3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
ka: გადმოწერის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
ka: აირჩიეთ ფორმატი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
ka: გადმოწერის საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
ka: &გადმოწერა

en: Processing download
ka: გადმოწერის დამუშავება

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
ka: გამოშვების წელი: %1

en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
ka: &თავიდან გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
ka: შემსრულებელი - ალბომი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
ka: დახურვა

en: Artist / Album
ka: შემსრულებელი / ალბომი

en: Re-download
ka: თავიდან გადმოწერა

en: Update Database
ka: ბაზის განახება

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Download Album
ka: ალბომის გადმოწერა

en: Signup
ka: რეგისტრაცია

en: ERROR: No arguments supplied
ka: შეცდომა: არგუმენტები მითითებული არაა

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
ka: შეცდომა: addMoodyTracks-სთვის არგუმენტების რაოდენობა არასწორია

en: ok
ka: დიახ

en: ERROR: Unknown argument.
ka: შეცდომა: უცნობი არგუმენტი.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
ka: MP3tunes-ზე შესვლა

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
ka: ელფოსტა:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
ka: პაროლი:

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
ka: ავტოსინქის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
ka: პინ-კოდი:

en: Authenticating
ka: აუთენტიკაცია

en: Add OPML
ka: OPML-ის დამატება

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
ka: OPML-ის დამატება

en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Podcast Directory
ka: Podcast-ის სია

en: Loading info...
ka: ინფორმაციის ჩატვირთვა...

en: ERROR: unknown message
ka: შეცდომა: უცნობი შეტყობინება

en: Ignored labels: %1
ka: გამოტოვებულია ჭდეები: %1

en: Synchronize Statistics
ka: სტატისტიკის სინქრონიზაცია

en: Synchronizing Track Statistics
ka: ტრეკის სტატისტიკის სინქრონიზაცია

en: Configure Synchronization...
ka: სინქრონიზაციის მორგება...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
ka: აირჩიეთ კოლექციები სინქრონიზაციისთვის

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
ka: აირჩიეთ ველები სინქრონიზაციისთვის

en: Back
ka: უკან

en: Synchronize
ka: სინქრონიზაცია

en: All Tracks
ka: ყველა აუდიობილიკი

en: Updated Tracks
ka: განახლებული ტრეკები

en: Tracks With Conflicts
ka: კონფლიქტის მქონე ტრეკები

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
ka[0]: <b>ერთხელ</b> დაკვრა
ka[1]: <b>%1-ჯერ</b> დაკვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
ka: გაფართოება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
ka: აკეცვა

en: Abort
ka: გაუქმება

en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Volume: %1% (muted)
ka: ხმა: %1% (დადუმებული)

en: Volume: %1%
ka: ხმა: %1

en: &Copy
ka: &კოპირება

en: &Move
ka: &გადატანა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
ka: გადაყვანა

en:  (recommended)
ka:  (რეკომენდებულია)

en: Muted
ka: დადუმებული

en: <i>Volume: %1</i>
ka: <i>ხმა: %1</i>

en: Score: %1
ka: ქულები: %1

en: Rating: %1
ka: რეიტინგი: %1

en: Play count: %1
ka: დაკვრების რაოდენობა: %1

en: Last played: %1
ka: ბოლოს დაკვრის დრო: %1

en: Bookmark
ka: სანიშნი

en: Amarok Bookmarks
ka: Amarok-ის სანიშნები

en: Scheme
ka: სქემა

en: Preset:
ka: პრესეტი:

en: Add preset
ka: პრესეტის დამატება

en: Update preset
ka: პრესეტის განახლება

en: Remove preset
ka: პრესეტის წაშლა

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Folder
ka: საქაღალდე

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
ka: საწყისი

en: &Basic...
ka: &ძირითადი...

en: &Advanced...
ka: &დამატებით...

en: New Preset
ka: ახალი პრესეტი

en: Preset Name
ka: პრესეტის სახელი

en: second | seconds
ka[0]: წამი
ka[1]: წამი

en: minute | minutes
ka[0]: წუთი
ka[1]: წუთი

en: hour | hours
ka[0]: საათი
ka[1]: საათი

en: day | days
ka[0]: დღე
ka[1]: დღე

en: week | weeks
ka[0]: კვირა
ka[1]: კვირა

en: month | months
ka[0]: თვე
ka[1]: თვე

en: year | years
ka[0]: წელი
ka[1]: წელი

en: Simple Search
ka: მარტივი ძებნა

[ctx: Unit for data rate kilo bit per seconds]
en: kbps
ka: კბ/წმ

[ctx: Unit for sample rate]
en: Hz
ka: ჰც

[ctx: Unit for file size in mega byte]
en: MiB
ka: მიბ

[ctx: time format for specifying track length - hours, minutes, seconds]
en: h:m:ss
ka: ს:წ:წწ

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
ka: მითითებულ დრომდე

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
ka: მითითებულ დროს

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
ka: მითითებულ დროის შემდეგ

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
ka: მითითებულ დროის შუალედში

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
ka: ძველი, ვიდრე

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
ka: ახალი, ვიდრე

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
ka: მითითებულ დროის შუალედში

en: Stopped
ka: შეჩერებულია

en: Paused
ka: შეჩერება

en: Play
ka: დაკვრა

en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
ka: %1 თავისუფალია

en: Track Progress
ka: აუდიობილიკის მიმდინარეობა

en: Edit filter
ka: ფილტრის ჩასწორება

en: Volume
ka: საცავი

en: [prefix]
ka: [პრეფიქსი]

en: [suffix]
ka: [სუფიქსი]

en: Track: %1
ka: ტრეკი: %1

en: Album: %1
ka: ალბომი: %1

en: Artist: %1
ka: შემსრულებელი: %1

en: empty
ka: ცარიელია
