amarok - en to pl translation catalogue (2273 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
pl: Domyślny

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
pl: Bez grupowania

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
pl: Bez grupowania (pojedynczy wiersz)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
pl: Szczegółowy

en: License Agreement
pl: Umowa licencyjna

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
pl: <qt>Brak informacji.<br />Dostarczony obiekt KAboutData nie istnieje.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
pl: <qt>Brak informacji.<br />Dostarczony obiekt OcsData nie istnieje.</qt>

en: About %1
pl: O %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
pl: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Wersja %2</b><br />Wykorzystuje Szkielety KDE %3</html>

en: License: %1
pl: Licencja: %1

en: &About
pl: &O...

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
pl: Do zgłaszania błędów służy <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a>.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
pl: Proszę zgłaszać błędy do <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
pl: A&utor

en: A&uthors
pl: A&utorzy

en: &Contributors
pl: Współtwór&cy

en: &Donors
pl: &Sponsorzy

en: T&ranslation
pl: Tłu&maczenie

en: Email contributor
pl: Napisz e-maila do osoby współtworzącej

en: Visit contributor's homepage
pl: Odwiedź stronę domową osoby współtworzącej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
pl: Nazwa

en: Amarok Menu
pl: Menu Amaroka

en: Play/Pause
pl: Odtwarzaj/Wstrzymaj

en: Click to change
pl: Kliknij, aby zmienić

en: &Replay Gain Mode
pl: Tryb &Replay Gain

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
pl: &Wyłączony

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
pl: &Utwór

en: Burn
pl: Nagraj

en: Current Playlist
pl: Bieżąca lista odtwarzania

en: Selected Tracks
pl: Wybrane utwory

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop after current Track
pl: Zatrzymaj po bieżącym utworze

en: Stop after current track: Off
pl: Zatrzymaj po bieżącym utworze: wyłączone

en: Stop after current track: On
pl: Zatrzymaj po bieżącym utworze: włączone

en: No track playing
pl: Nie jest odtwarzany żaden utwór

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
pl: Czy wyświetlać drugą etykietę czasu po lewej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wyświetlać drugą etykietę czasu po lewej stronie suwaka pozycji w utworze (w oknie odtwarzacza).

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
pl: Czy wyświetlać pozostały czas utworu w lewej tabeli czasu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
pl: Zaznacz to, aby wyświetlać pozostały czas odtwarzania zamiast czasu, który upłynął od początku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
pl: Jakie utwory lub albumy preferować w trybie losowym

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
pl: Utwory lub albumy z wybraną własnością będą częściej wybierane, jako następny utwór w trybie losowym.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
pl: Jak przeszukiwać progresywnie listę odtwarzania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
pl: Określa, jak amarok będzie przechodził przez utwory na liście odtwarzania

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
pl: Stan trybu dynamicznego.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
pl: Jeśli ustawione, tryb dynamiczny zostanie włączony i utwory będą dodawane odpowiednio do określonej listy odtwarzania.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
pl: Powielone utwory w trybie dynamicznym.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
pl: Jeżeli ustawione, to utwory dodane w trybie dynamicznym mogą być powielone.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
pl: Ilość poprzednich utworów.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
pl: Liczba utworów do pozostawienia na liście odtwarzania przed bieżącym utworem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
pl: Ilość nadchodzących utworów.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
pl: Liczba utworów do dodania do listy odtwarzania po bieżącym utworze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
pl: Czy pokazywać ikonę na tacce systemowej

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
pl: Włącza/wyłącza ikonę Amaroka na tacce systemowej.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
pl: Czy pokazać widok podręczny.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
pl: Włącza/wyłącza widok podręczny w Amaroku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
pl: Liczba możliwych cofnięć w liście odtwarzania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
pl: Liczba możliwych cofnięć w liście odtwarzania.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
pl: Czy lista odtwarzania przechowuje ścieżkę względną

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, ręcznie zapisane listy odtwarzania Amaroka będą zawierały ścieżkę względną do każdego utworu, a nie bezwzględną.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
pl: Nazwa pliku lub zewnętrzna przeglądarka WWW wywoływana z Amaroka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
pl: Czy samoczynnie próbować pobierać okładki, jeśli są potrzebne

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
pl: Określa czy pokazywać obrazy tła w panelu przeglądarki

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing track visible
pl: Samoczynnie przewiń listę odtwarzania tak, aby widzieć odtwarzany utwór

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
pl: Pokaż okładki w przeglądarce zbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
pl: Pokaż widok podręczny

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
pl: Odtwarzaj brzęczenie pierwszego uruchomienia

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
pl: Włącz animacje zwijania apletów podręcznych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
pl: Jeżeli ustawione, aplety podręczne będą zwijane przy użyciu animacji.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show track's artist in Collection Browser if different from album artist
pl: Pokaż wykonawcę utworu w Przeglądarce Zbiorów, jeśli różni się od wykonawcy albumu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Explicitly show artist in Collection Browser for Various Artists albums and tracks where artist differs from album artist.
pl: Jednoznacznie pokaż wykonawcę w Przeglądarce Zbiorów dla albumów o Różnych Wykonawcach i utworów, w których wykonawca różni się od wykonawcy albumu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
pl: Czy organizowane pliki będą zastępowały istniejące pliki.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, pliki zgromadzone przez Organizator będą zastępowały docelowe pliki.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
pl: Czy Zbieranie plików przeniesie "The" w nazwach wykonawców na koniec.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
pl: Jeśli ustawione, to Zbieranie plików przeniesie "The" w nazwach wykonawców na koniec tak jak np. w "Beatles, The".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
pl: Czy Zbieranie plików będzie zamieniać spacje w nazwach plików na podkreślenia.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
pl: Jeśli ustawione, Organizator plików będzie zamieniać spacje w nazwach plików na podkreślniki ('_')

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
pl: Czy Zbieranie plików będzie używało okładek jako ikony katalogów.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
pl: Jeśli ustawione, Organizator plików będzie używał okładek jako ikon katalogów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
pl: Miejsce, gdzie ma znajdować się katalog Zbioru dla Organizatora plików.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
pl: Miejsce docelowe katalogu zbioru dla organizowania plików.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
pl: Czy zbierane pliki będą zmieniać nazwy plików w sposób zgodny z systemem plików VFAT.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
pl: Jeśli ustawione, Organizator plików będzie podmieniał znaki, które nie są zgodne z systemem plików VFAT (takie jak ":", "," i "?").

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
pl: Czy zbierane pliki będą zmieniały nazwy plików tak, aby zawierały tylko 7-bitowe znaki ASCII.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
pl: Jeśli ustawione, Organizator plików będzie zastępował znaki, które nie są zgodne z 7-bitowym zestawem znaków ASCII.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
pl: Czy zbierane pliki będą używały własnego schematu nazywania plików.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
pl: Jeśli ustawione, Organizator plików będzie zmieniał nazwy plików odpowiednio do własnego formatu nazwy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
pl: Format nazwy dla Organizatora plików, jeśli jest używany własny schemat nazywania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
pl: Jeśli został włączony własny schemat nazw plików, Organizator plików będzie zmieniał nazwy plików zgodnie z tym formatem nazwy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
pl: Wyrażenie regularne do zastąpienia.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
pl: Zbieranie plików będzie zastępowało podciągi pasujące do tego wyrażenia regularnego.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
pl: Zastępowanie ciągu znaków.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
pl: Zbieranie plików będzie zastępowało pasujące podciągi tym ciągiem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
pl: Tryb podstawowy lub zaawansowany

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
pl: W trybie podstawowym graficzne tokeny przeciągania/upuszczania są używane do tworzenia schematu nazwy pliku, w trybie zaawansowanym obrazy są zastąpione tekstem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
pl: Formaty nastaw

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
pl: Lista formatów nastaw (schematy tokenów).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
pl: Głośność główna

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
pl: Wartość głośności głównej, z przedziału od 0 do 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
pl: Stan wyciszenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
pl: Wycisz/Włącz dźwięk.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
pl: Czy wyciszać utwory po wciśnięciu przycisku Stop.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
pl: Włącza/wyłącza wyciszanie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
pl: Określa czy stopniowo wyciszać utwór przy ich wstrzymywaniu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
pl: Długość wyciszania, w milisekundach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
pl: Długość wyciszania w milisekundach.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
pl: Tryb korektora - 0 = wyłączony, 1 do n = numer nastaw

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
pl: Jeśli włączone, wtyczka korektora filtruje strumień dźwięku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains including pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
pl: 11 wzmocnień korektora uwzględniające przedwzmacniacz zakres -100..100, 0 oznacza normalne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
pl: Lista z nazwami nastaw korektora stworzonymi przez użytkownika

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
pl: Lista z wartościami nastaw stworzonymi przez użytkownika

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
pl: Tryb dopasowywania głośności odtwarzania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
pl: Czy dopasowywać głośność utworów tak, by miały ten sam poziom i jeśli tak, to czy stosować te ustawienia dla utworu czy dla albumu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
pl: Wyłącz powtarzanie przyrostowe

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
pl: Każdy utwór ma mieć tę samą głośność

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
pl: Każdy album ma mieć tę samą głośność

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
pl: Długość krótkiego przesunięcia w sekundach.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
pl: Długość średniego przesunięcia w sekundach.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
pl: Długość długiego przesunięcia w sekundach.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
pl: Określa czy Amarok ma wstrzymać obecnie odtwarzany utwór przy usypianiu komputera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
pl: Określa czy Amarok ma powstrzymać system przed przejściem w stan uśpienia, gdy odtwarzany jest utwór.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
pl: Określa czy Amarok ma zacząć odtwarzać w przypadku dodania utworów do listy odtwarzania (i nic innego nie jest odtwarzane).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
pl: Język Amazona do pobierania okładek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
pl: Ustala, który serwer Amazon powinien być użyty do pobierania okładek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
pl: Język Wikipedii dla pobierania informacji

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
pl: Ustala w jakim języku informacja jest pobierana z Wikipedii.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
pl: Użyj obsługi powiadomień KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
pl: Użyj wyświetlania-na-ekranie (OSD)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
pl: Włącza/wyłącza wyświetlanie-na-ekranie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
pl: Użyj Growl do powiadamiania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
pl: Włącza/wyłącza użycie Growl dla powiadamiania.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
pl: Przełącznik przezroczystości

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
pl: Uczyń tło OSD przeźroczystym.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
pl: Czy używać własnych kolorów dla OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
pl: Jeśli to zaznaczysz, będziesz mógł używać własnych kolorów dla OSD.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
pl: Kolor czcionki używanej w wyświetlaniu-na-ekranie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
pl: Kolor tekstu OSD. Kolor jest określony jako RGB, zbiór trzech liczb całkowitych z przedziału 0-255 oddzielonych przecinkami.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
pl: Skalowanie czcionki dla OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
pl: Mnożnik skalowani dla czcionki OSD, w procentach-normalnej. 100 jest &#8220;normalnym rozmiarem&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
pl: Ile milisekund tekst powinien być wyświetlany

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
pl: Czas pokazywania OSD w milisekundach. Wartość 0 oznacza brak ukrywania. Domyślna wartość to 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
pl: Współrzędna Y

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
pl: Współrzędna Y OSD względem wybranego ekranu i dopasowania OSD. Jeśli jest wybrane dopasowanie Górne, współrzędna Y jest odległością pomiędzy górną krawędzią OSD a szczytem ekranu. Jeśli jest wybrane dopasowanie Dolne, współrzędna Y jest odległością pomiędzy dolną krawędzią OSD a dołem ekranu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
pl: Wyświetlanie-na-ekranie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
pl: Ekran, który będzie używany do wyświetlania OSD. Dla komputerów z jednym monitorem powinno być ustawione na 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
pl: Dopasuj OSD do

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
pl: Względna pozycja OSD. Możliwości: Lewo, Prawo, Połowa i Wyśrodkowanie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
pl: Nie pokazuj, gdy program pełnoekranowy jest aktywny

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
pl: Nie pokazuj wyświetlania-na-ekranie, jeżeli jest uaktywniony inny program uruchomiony w trybie pełnoekranowym.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
pl: Wznów odtwarzanie ostatniego utworu po uruchomieniu programu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
pl: Jeśli ustawione, Amarok wznawia odtwarzanie ostatniego utworu przy uruchomieniu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
pl: Adres URL utworu wznawianego przy starcie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
pl: Wewnętrzne: adres URL utworu, który ma być wznowiony przy starcie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
pl: Wewnętrzne: Wznów odtwarzanie w stanie wstrzymania

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
pl: Czas, na którym utwór ma być wznowiony, w milisekundach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
pl: Wewnętrzne: Pozycja w utworze, na której ma być wznowione odtwarzanie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
pl: Lista flag opisujących, które przeglądarki są widoczne, od góry do dołu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
pl: Utwór odtwarzany przy ostatnim wyjściu. Wartość -1 jeżeli nie był odgrywany żaden utwór.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
pl: Numer (od góry) ostatnio aktywnej przeglądarki.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
pl: Czy katalogi zbiorów powinny być przeszukiwane wgłąb

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
pl: Czy katalogi zbiorów powinny być przeszukiwane przy zmianach

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
pl: Określa czy zmiany metadanych są z powrotem zapisywane

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
pl: Określa czy zmiany statystyk utworu są z powrotem zapisywane

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
pl: Czy zapisywać zmiany do okładki albumu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
pl: Maksymalne wymiary osadzonej okładki

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
pl: Lista katalogów w zbiorze

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
pl: Czy numery ścieżek są pokazywane w przeglądarce zbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
pl: Czy lata są pokazywane w przeglądarce zbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
pl: Czy używać Detektora Zestawu Znaków Mozilli w celu odgadnięcia kodowania znaczników ID3.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played tracks
pl: Wyślij odtworzone utwory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played tracks are submitted to Audioscrobbler
pl: Czy odtwarzane utwory będą wysyłane do Audioscrobblera

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
pl: Nazwa użytkownika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
pl: Nazwa użytkownika używana przy połączeniu do Audioscrobblera

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
pl: Hasło

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
pl: Hasło używane przy łączeniu się z Audioscrobblerem

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
pl: Wyślij dane kompozytora

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
pl: Użyj danych kompozytora z Last.fm do wykonawcy

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
pl: Pobierz podobnych wykonawców

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar tracks are retrieved from Audioscrobbler
pl: Czy podobne utwory mają być pobierane z Audioscrobblera

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
pl: Rodzaj urządzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
pl: Typ nośnika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
pl: Punkt montowania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
pl: Polecenie montowania używanie w czasie łączenia z urządzeniem multimedialnym.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
pl: Polecenie montowania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
pl: Polecenie montowania używanie w czasie łączenia z urządzeniem multimedialnym.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
pl: Polecenie odmontowania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
pl: Polecenie odmontowania używane podczas łączenia się z urządzeniem multimedialnym.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
pl: Samoczynnie usuń podcasty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
pl: Czy podcasty już odtworzone mają być samoczynnie usuwane w chwili podłączenia urządzenia multimedialnego.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
pl: Synchronizuj statystyki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
pl: Czy statystyki Amaroka powinny być synchronizowane z licznikiem odtworzeń/ocen na urządzeniu i czy odtworzone utwory powinny być wysłane do Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
pl: Ręcznie dodane serwery

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
pl: Serwery współdzielonej muzyki dodane przez użytkownika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
pl: Hasła serwera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
pl: Hasła przechowywane przez serwer.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
pl: Uwzględniaj nazwy utworów przy dopasowaniu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
pl: Uwzględniaj nazwy albumów przy dopasowaniu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
pl: Uwzględniaj nazwy wykonawców przy dopasowaniu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
pl: Uwzględniaj nazwy gatunków przy dopasowaniu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
pl: Uwzględniaj nazwy kompozytorów przy dopasowaniu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
pl: Uwzględniaj lata przy dopasowaniu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
pl: Nazwa układu, który będzie wczytany podczas startu

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
pl: Czy Amarok ma używać własnej bazy danych, zamiast silnika zewnętrznego.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
pl: Nazwa zewnętrznego serwera, do którego się połączyć.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
pl: Do którego portu serwera podłącza się silnik bazy danych.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
pl: Nazwa bazy danych, którą będzie używał Amarok. Użytkownik powinien posiadać wystarczające prawa dostępu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
pl: Nazwa użytkownika używana przy dostępie do zewnętrznej bazy danych.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
pl: Hasło używane przez użytkownika zewnętrznej bazy danych.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
pl: Prowadzi naliczanie, aby wiedzieć, kiedy wykonać SPRAWDZANIE.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
pl: Określa czy włączyć moduł skryptów Amaroka.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
pl: Włącz/wyłącz moduł skryptów Amaroka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
pl: Czy samoczynnie uaktualniać wbudowane skrypty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
pl: Włącz/Wyłącz samoczynne uaktualnianie wbudowanych skryptów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
pl: Określa czy włączyć konsolę skryptów.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
pl: Określa czy wyświetlić ostrzeżenie o skryptach wykorzystujących przestarzałe API.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
pl: Określa czy zapisać bieżącą sesję przy wyjściu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
pl: Określa czy wyświetlać pasek nastroju bieżącego utworu w suwaku postępu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
pl: Włącz/Wyłącz wyświetlanie paska nastroju w suwaku postępu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
pl: Wygląd używany przy rysowaniu paska nastroju

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
pl: Współczynnik jakości dla Zautomatyzowanego Generatora List Odtwarzania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
pl: Wartość pomiędzy 0 a 10 pozwala decydować, czy Zautomatyzowany Generator List Odtwarzania będzie się koncentrować na szybkości (0) czy dokładności (10)

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: New Bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Bookmark Manager
pl: Zarządzanie zakładami

en: Add Group
pl: Dodaj grupę

en: Filter bookmarks
pl: Filtruj zakładki

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
pl: Zacznij pisać, aby progresywnie odfiltrować zakładki

en: Bookmark this Album
pl: Dodaj ten album do zakładek

en: Bookmark this Artist
pl: Dodaj tego wykonawcę do zakładek

en: Add Position Marker
pl: Dodaj znacznik pozycji

en: Group
pl: Grupuj

en: Type
pl: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: URL
pl: Adres URL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
pl: Opis

en: New Group
pl: Nowa grupa

en: none
pl: brak

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
pl: &Wczytaj

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Create timecode track
pl: &Utwórz utwór Timecode

en: New Timecode Track
pl: Nowy utwór Timecode

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Context: %1
pl: Kontekst: %1

en: Bookmark Context View Applets
pl: Dodaj do zakładek aplet widoku podręcznego

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
pl: Kontekst

en: Files
pl: Pliki

en: Files (%1)
pl: Pliki (%1)

en: Album "%1" from %2
pl: Album "%1" z %2

en: Artist "%1" from %2
pl: Wykonawca "%1" z %2

en: Artist "%1"
pl: Wykonawca "%1"

en: Bookmark Media Sources View
pl: Dodaj do zakładek widok źródeł multimediów

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
pl: Nawiguj

en: Bookmark Track Position
pl: Dodaj do zakładek pozycję utworu

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Files/URLs to open
pl: Pliki/adresy URL do otwarcia

en: Immediately start playing an audio cd
pl: Samoczynnie rozpoczynaj odtwarzanie dysku Audio CD

en: Skip backwards in playlist
pl: Przeskocz w tył na liście odtwarzania

en: Start playing current playlist
pl: Zacznij odtwarzać bieżącą listę

en: Play if stopped, pause if playing
pl: Odtwarzaj gdy zatrzymane, zatrzymaj gdy odtwarzane

en: Pause playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

en: Stop playback
pl: Zakończ odtwarzanie

en: Skip forwards in playlist
pl: Przeskocz w przód na liście odtwarzania

en: Additional options:
pl: Dodatkowe ustawienia:

en: Append files/URLs to playlist
pl: Dołącz pliki/adresy URL do listy odtwarzania

en: Queue URLs after the currently playing track
pl: Ustaw adresy URL w kolejce za bieżącym utworem

en: Load URLs, replacing current playlist
pl: Wczytaj adres URL, podmieniając bieżącą listę odtwarzania

en: Print verbose debugging information
pl: Drukuj szczegółowe informacje do debugowania

en: Print verbose debugging information from the audio system
pl: Wyświetlaj szczegółowe informacje debugowania z systemu dźwiękowego

en: Disable colorization for debug output.
pl: Wyłącz koloryzacje dla wyjścia debugowania.

en: Allow running multiple Amarok instances
pl: Zezwól na uruchamianie wielu instancji Amaroka

en: Base for relative filenames/URLs
pl: Baza dla względnych nazw plików/adresów URL

en: Database Error
pl: Błąd bazy danych

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
pl: Baza danych Amaroka zgłosiła następujące błędy:
    %1
    W większości przypadków będzie trzeba rozwiązać te błędy zanim Amarok będzie mógł być uruchomiony właściwie.

en: Moving files to trash
pl: Przenoszenie plików do kosza

[ctx: Error message box shown if there's a problem with Last.fm credentials]
en: Invalid Last.fm session key. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
pl: Nieprawidłowy klucz połączenia Last.fm. Połącz ponownie swoje konto Last.fm w Ustawieniach Wtyczki

[ctx: Error message box title]
en: Last.fm session key error
pl: Błąd klucza połączenia Last.fm

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
pl: Ścieżka do muzyki, %1, jest ustawiona w Ustawieniach systemowych.
    Czy chcesz użyć tej ścieżki jako katalogu zbioru?

en: Media Sources Home
pl: Katalog domowy źródeł multimediów

en: Filter Music Sources
pl: Filtruj źródła muzyki

en: &Media Sources
pl: &Źródła mediów

en: Go Up in Media Sources Pane
pl: Idź w górę na panelu źródeł mediów

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
pl: To jest miejsce, w którym znajdziesz swoją lokalną muzykę, a także muzykę z przenośnych odtwarzaczy i płyt CD.

en: Search collection
pl: Znajdź w zbiorze

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
pl: Dodano w tej godzinie

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
pl: Dodano dzisiaj

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
pl: Dodano w tym tygodniu

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
pl: Dodano w tym miesiącu

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Never Played
pl: Nigdy nieodtwarzane

en: First Level
pl: Pierwszy poziom

en: Second Level
pl: Drugi poziom

en: Third Level
pl: Trzeci poziom

en: Show Years
pl: Pokaż lata

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
pl: Pokaż numery ścieżek

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Artist for Various Artists
pl: Pokaż wykonawców dla różnych wykonawców

en: Show Cover Art
pl: Pokaż okładki

en: Merged View
pl: Scalony widok

en: Sort Options
pl: Ustawienia szeregowania

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
pl: Brak etykiet

en: Counting...
pl: Zliczanie...

en: 1 track | %1 tracks
pl[0]: 1 utwór
pl[1]: %1 utwory
pl[2]: %1 utworów

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Various Artists
pl: Różni wykonawcy

en: Year - Album
pl: Rok - Album

en: Track Artist
pl: Wykonawca utworu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Genre
pl: Gatunek

en: Year
pl: Rok

en: Label
pl: Etykieta

en: None
pl: Brak

en: Collapse All
pl: Zwiń wszystko

en: Collection
pl: Zbiór

en: Copy to Collection
pl: Skopiuj do zbioru

en: Move to Collection
pl: Przenieś do zbioru

en: Move Tracks to Trash
pl: Przenieś utwory do kosza

en: Delete Tracks
pl: Usuń utwory

en: More...
pl: Więcej...

en: &Add to Playlist
pl: Dod&aj do listy odtwarzania

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
pl: Zastąp listę odtwa&rzania

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
pl: Organizuj pliki

en: &Edit Track Details
pl: &Edytuj informacje o utworze

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Filter Files
pl: Filtruj pliki

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
pl: Przeglądarka plików pozwala Ci na przeglądanie plików w twoim systemie, niezależnie czy są one częścią twojego lokalnego zbioru. Możesz je potem dodać do listy odtwarzania lub wykonać na nich inne podstawowe czynności.

en: &Move to Trash
pl: Wyrzuć do &kosza

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
pl: Potwierdź usunięcie

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć ten wpis?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te %1 wpisy?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć tych %1 wpisów?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
pl: Potwierdź przenoszenie do kosza

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
pl[0]: Czy na pewno chcesz przenieść ten element do kosza?
pl[1]: Czy na pewno chcesz przenieść te %1 elementy do kosza?
pl[2]: Czy na pewno chcesz przenieść te %1 elementów do kosza?

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Automated Playlist Generator
pl: Zautomatyzowany generator list odtwarzania

en: Create playlists by specifying criteria
pl: Twórz listy odtwarzania poprzez określanie kryteriów

en: Add new preset
pl: Dodaj nowe nastawy

en: Edit selected preset
pl: Edytuj wybrane nastawy

en: Delete selected preset
pl: Usuń wybrane nastawy

en: Import a new preset
pl: Zaimportuj nowe nastawy

en: Export the selected preset
pl: Wyeksportuj wybrane nastawy

en: Run APG with selected preset
pl: Uruchom APG z wybranymi nastawami

en: APG Presets
pl: Nastawy APG

en: Generator Optimization
pl: Optymalizacje generatora

en: Speed
pl: Szybkość

en: Accuracy
pl: Dokładność

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
pl: Edytuj ukierunkowanie

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
pl: Typ dopasowania:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
pl: To ukierunkowanie jest zamiennikiem dla innego ukierunkowania
    , które obecnie jest niewczytane lub dezaktywowane.
    Oryginalna nazwa ukierunkowania brzmiała %1.

en: This bias has no settings.
pl: Ukierunkowanie nie ma ustawień

en: Dynamic Playlists
pl: Dynamiczne listy odtwarzania

en: Dynamically updating parameter based playlists
pl: Dynamiczna aktualizacja parametrycznej listy odtwarzania

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
pl: Z dynamiczną listą odtwarzania Amarok staję się twoim osobistym DJem, samoczynnie wybierając utwory dla ciebie, bazując na pewnych parametrach, które wybierasz.

en: Previous:
pl: Poprzedni:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
pl: Liczba poprzednich utworów pozostawianych w liście odtwarzania.

en: Upcoming:
pl: Nadchodzące:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
pl: Liczba nadchodzących utworów do dodania do listy odtwarzania.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
pl: Wł.

en: Turn dynamic mode on.
pl: Włącz tryb dynamiczny.

en: Duplicates
pl: Powielenia

[ctx: Tooltip for dynamic playlist setting button]
en: Allow duplicate tracks in result
pl: Pozwalaj na powielone utwory w wynikach

en: New
pl: Nowy

en: New playlist
pl: Nowa lista odtwarzania

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit the selected playlist or bias
pl: Edytuj wybraną listę odtwarzania lub ukierunkowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
pl: Usuń

en: Delete the selected playlist or bias
pl: Usuń wybraną listę odtwarzania lub ukierunkowanie

en: Repopulate
pl: Zapełnij ponownie

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
pl: Zamień następne utwory nowymi.

en: &Rename playlist
pl: &Zmień nazwę listy odtwarzania

en: &Add new Bias
pl: &Dodaj nowe ukierunkowanie

en: &Clone Playlist
pl: &Klonuj listę odtwarzania

en: &Delete playlist
pl: &Usuń listę odtwarzania

en: &Edit bias...
pl: &Edytuj ukierunkowanie...

en: &Clone bias
pl: &Klonuj ukierunkowanie

en: &Delete bias
pl: &Usuń ukierunkowanie

en: &Add new bias
pl: &Dodaj nowe ukierunkowanie

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
pl: Przeglądarka listy odtwarzania zawiera listę zaimportowanych i zapisanych list odtwarzania. To także miejsce, w którym możesz określić potężne dynamiczne listy odtwarzania i zarządzać podcastami i ich subskrypcjami.

en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

en: Visible Sources
pl: Widoczne źródła

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
pl: Katalogi są pokazywane tylko w <b>widoku scalonym</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
pl: Nowy katalog

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
pl[0]: Jedna lista odtwarzania
pl[1]: %1 listy odtwarzania
pl[2]: %1 list odtwarzania

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
pl: Wczytywanie...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
pl[0]: Jedna lista odtwarzania
pl[1]: %1 listy odtwarzania
pl[2]: %1 list odtwarzania

en: Source
pl: Źródło

en: Create an Empty Playlist
pl: Utwórz pustą listę odtwarzania

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
pl: &Nowy

en: &Rename...
pl: &Zmień nazwę...

en: &Delete...
pl: &Usuń...

en: &Export As...
pl: Wy&eksportuj jako...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
pl[0]: jeden utwór
pl[1]: %1 utwory
pl[2]: %1 utworów

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
pl: Usuń %1 z %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
pl[0]: Jedna lista odtwarzania
pl[1]: %1 listy odtwarzania
pl[2]: %1 list odtwarzania

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
pl[0]: Usuń utwór z %2
pl[1]: Usuń %1 utwory z %2
pl[2]: Usuń %1 utworów z %2

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is playlist name, %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete playlist <i>%1</i> from %2?
pl: Czy usunąć listę odtwarzania <i>%1</i> z %2?

[ctx: Playlist deletion confirmation dialog. %1 is the playlist count (always more than 1), %2 is playlist provider pretty name]
en: Delete %1 playlists from %2?
pl: Czy usunąć listę odtwarzania %1 z %2?

en: Confirm Playlist Deletion
pl: Potwierdź usunięcie listy odtwarzania

en: Use relative path for &saving
pl: Użyj względnej ścieżki przy &zapisywaniu

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: &Rename Folder...
pl: &Zmień nazwę katalogu...

en: &Delete Folder
pl: &Usuń katalog

en: New name
pl: Nowa nazwa

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
pl: Podaj nową nazwę katalogu:

en: Confirm Delete
pl: Potwierdź usunięcie

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten katalog i jego zawartość?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
pl: Podcasty

en: List of podcast subscriptions and episodes
pl: Lista odcinków i subskrybowanych podcastów

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
pl: Zarządzaj swoimi subskrypcjami podcastów i przeglądaj poszczególne odcinki. Także tutaj pobiera się odcinki na dysk. Można ustawić, aby Amarok robił to samoczynnie.

en: &Add Podcast
pl: Dod&aj podcast

en: &Update All
pl: &Uaktualnij wszystko

en: Import OPML File
pl: Zaimportuj plik OPML

en: By
pl: Przez

[ctx: Podcast published on date]
en: On
pl: Na

en: File Size:
pl: Rozmiar pliku:

en: Subscription Date:
pl: Data subskrypcji:

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
pl: Dodaj podcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
pl: dodaj podcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
pl: Odśwież wszystkie podcasty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
pl: Ustawienia podcastów...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
pl: Odstęp przeszukiwania...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
pl[0]: Jeden kanał
pl[1]: %1 kanały
pl[2]: %1 kanałów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
pl: Tytuł

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Add Podcast
pl: Dodaj podcast

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
pl: Podaj RSS 1.0/2.0 lub adres kanału Atom:

en: Saved Playlists
pl: Zapisane listy odtwarzania

en: User generated and imported playlists
pl: Stworzone przez użytkownika oraz zaimportowane listy odtwarzania

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
pl: Twórz, edytuj, organizuj i wczytuj listy odtwarzania. Amarok samoczynnie dodaje dowolne listy odtwarzania podczas przeszukiwania Twojego zbioru. Listy, które sam zapisujesz też będą się tutaj pokazywały.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
pl: Przeglądarka Internetowa pozwala ci przeglądać zasoby internetowe bezpośrednio w Amaroku. Amarok jest dostarczany z pewną liczbą tych źródeł, ale dużo więcej można dodać używając skryptów.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
pl: Ogólne

en: Configure General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: Local Collection
pl: Lokalny zbiór

en: Configure Local Collection
pl: Ustawienia lokalnego zbioru

en: Metadata
pl: Metadane

en: Configure Metadata Handling
pl: Ustawienia obsługi metadanych

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Configure Playback
pl: Ustawienia odtwarzania

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Configure Notifications
pl: Ustawienia powiadomień

en: Database
pl: Baza danych

en: Configure Database
pl: Ustawienia bazy danych

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Configure Plugins
pl: Ustawienia wtyczek

en: Scripts
pl: Skrypty

en: Configure Scripts
pl: Ustawienia skryptów

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
pl: Ustawienia zbioru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
pl: Katalogi zbioru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
pl: W katalogach wybranych poniżej program będzie szukał plików multimedialnych do utworzenia twojego zbioru. Aby przeszukać ponownie, wybrany poprzednio katalog, naciśnij na niego prawym przyciskiem myszy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
pl: Importowanie muzyki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
pl: Określa, czy Amarok ma transkodować utwory, gdy są one kopiowane lub przenoszone z lokalnego zbioru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
pl: Transkoduj utwory:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
pl: Amarok ustanowił połączenie z bazą danych.

en: Success
pl: Powodzenie

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
pl: Baza danych Amaroka zgłosiła następujące błędy:
    %1
    W większości przypadków będzie trzeba rozwiązać te błędy zanim Amarok będzie mógł być uruchomiony właściwie.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
pl: Zmiany w ustawieniach bazy danych
    odniosą skutek dopiero po ponownym uruchomieniu Amaroka.

en: Database settings changed
pl: Ustawienia bazy danych uległy zmianie

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
pl: hasło

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
pl: Zaznacz, aby włączyć użycie zewnętrznej bazy danych. Domyślnie jest uruchomiona osadzona baza danych MySQL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
pl: Użyj &zewnętrznej bazy danych MySQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
pl: Ustawienia połączenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
pl: &Serwer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
pl: Podaj nazwę istniejącego serwera MySQL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
pl: Podaj numer portu umożliwiającego dostęp do serwera. Domyślny port to 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
pl: Nazwa &użytkownika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
pl: Podaj hasło dla domyślnego użytkownika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
pl: &Hasło:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
pl: Podaj nazwę użytkownika umożliwiającą dostęp do bazy danych z pełnymi prawami dostępu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
pl: &Baza danych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
pl: Podaj nazwę bazy danych. Domyślna nastawa to amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
pl: Testuj połączenie bazodanowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
pl: Amarok wymaga, aby powyższa baza danych i konto użytkownika już istniały. Ten użytkownik wymaga także pełnego dostępu do bazy. Zmiany odniosą skutek dopiero po ponownym uruchomieniu Amaroka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
pl: Jeśli Twoja baza danych nie jest jeszcze gotowa, możesz użyć następujących poleceń S&QL (po zastąpieniu hasła tym prawidłowym):

en: Excluded Labels
pl: Wykluczone etykiety

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
pl: Dodaj tę etykietę do listy wykluczonych etykiet

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
pl: Dodaj etykietę do wykluczonych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
pl: Wybrane etykiety nie zostaną ruszone przy synchronizacji statystyk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
pl: Opcje ogólne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
pl: Zaznacz, aby wyświetlać ikonę Amaroka na tacce systemowej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
pl: Pokaż &ikonę na tacce systemowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
pl: Zaznacz, aby włączyć samoczynnie pobieranie okładek z internetu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
pl: Samoczynnie pobieraj okładki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
pl: Zaznacz, aby włączyć animacje podczas zwijania apletu podręcznego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
pl: Pokaż obrazy tła w panelu przeglądarki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
pl: Opcje listy odtwarzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
pl: Zaznacz, aby sprawić, że lista odtwarzania przewinie się tak, że bieżący utwór jest zawsze widoczny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
pl: Samoczynnie przewijaj listę odtwarzania do bieżącego utworu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
pl: Opcje paska nastroju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
pl: <b>Uwaga</b>: Pliki nastroju należy utworzyć ręcznie. Po szczegóły zajrzyj do <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">artykułu w bazie użytkownika KDE</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
pl: Pasek nastroju umożliwia Ci wizualne poruszanie się po Twojej muzyce.
    Pamiętaj jednak, że ta funkcja wymaga zewnętrznego narzędzia: "Generator Paska nastroju".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
pl: Pokaż pasek nastroju w suwaku postępu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
pl: Wygląd paska nastroju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
pl: Wybierz styl wyświetlania nastroju

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
pl: Domyślny (Kolory systemowe)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
pl: Wściekły

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
pl: Zamrożony

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
pl: Szczęśliwy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
pl: Normalny

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
pl: Mała (200 piks)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
pl: Średnia (400 piks)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
pl: Duża (800 piks)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
pl: Olbrzymia (1600 piks)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
pl: Synchronizuj oceny

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
pl: Synchronizuj czasy pierwszego odtworzenia

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
pl: Synchronizuj czasy ostatniego odtworzenia

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
pl: Synchronizuj liczniki odtworzeń

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
pl: Synchronizuj etykiety

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
pl: Synchronizuj %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
pl[0]: (%2jeden wyjątek%3)
pl[1]: (%2%1 wyjątki%3)
pl[2]: (%2%1 wyjątków%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
pl: Znaczniki plików

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
pl: Zapisz zmiany metadanych (uwzględniając oceny 'gwiazdkowe') z powrotem do oryginalnego pliku.
    Możesz także zapobiec zapisu zwrotnego poprzez zabezpieczenie pliku przed zapisem.
    Może to być dobry pomysł jeżeli obecnie
    udostępniasz te pliki przez internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
pl: Zapisz metadane do pliku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
pl: Zapisz statystyki zmiany odtwarzania (np. punktacja, ostatnio odtwarzane, liczba odtworzeń)
    jako znacznik z powrotem do pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
pl: Zapisz statystyki do pliku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
pl: Zapisz zmienione okładki z powrotem do pliku.
    Zamieni to istniejące osadzone okładki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
pl: Zapisz okładki do pliku, maksymalny rozmiar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
pl: Przeskaluj okładki, jeśli jest to potrzebne.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
pl: Jeśli zaznaczone, Amarok użyje
    Detektora Zestawu Znaków Mozilli, aby podjąć próbę samoczynnego
    odgadnięcia zestawu znaków używanego w znacznikach ID3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
pl: &Włącz wykrywanie zestawu znaków w znacznikach ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
pl: Synchronizacja statystyk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
pl: <b>Zaznacz zbiory, aby utrzymywać je zsynchronizowanymi.</b> Uwzględnia to scrobblowanie utworów odtwarzanych na iPodach, jeśli masz ustawioną wtyczkę Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
pl: Zapomnij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
pl: Ustawienia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
pl: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
pl: Zsynchronizuj…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
pl: Zaznacz, aby włączyć wyświetlanie-na-ekranie. OSD na krótko wyświetla dane utworu w momencie gdy nowy utwór jest odtwarzany.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
pl: Użyj wyświetlania-na-ekranie (&OSD)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
pl: Czas &trwania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
pl: Czas pokazywania OSD w milisekundach. Wartość ta musi znajdować się pomiędzy 500 ms a 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
pl: Zawsze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
pl: Ek&ran:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
pl: Ekran, który ma wyświetlać OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
pl: Zaznacz, aby włączyć kolory użytkownika w OSD.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
pl: Użyj &własnych kolorów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
pl: Kolor tekstu OSD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
pl: Kolor tekstu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
pl: Kliknij, aby wybrać kolor tekstu OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
pl: Jeśli zaznaczone, to włącza prześwitywanie, jeśli w obsługiwane przez system pulpitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
pl: Przezroczys&tość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
pl: Skala czcionki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
pl: Zaznacz, aby użyć powiadomień systemowych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
pl: Użyj powiadomień &systemowych

en: Current Phonon backend does not support volume fading
pl: Obecny silnik Phonona nie wspiera zanikania dźwięku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
pl: Jeśli zaznaczone, Amarok<br> wznowi odtwarzanie w miejscu, w którym znajdowała się poprzednia sesja -- tak jak odtwarzacz kaset magnetofonowych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
pl: &Wznów odtwarzanie po uruchomieniu programu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
pl: <html>Włącz tę opcję, aby rozpocząć odtwarzanie, gdy utwór lub więcej są dodawanedo listy odtwarzania za pomocą myszy, naciskając klawisz Enter lub gdy lista zostanie zastąpiona. Ta opcja nie zadziała, jeśli coś już gra.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
pl: Zacznij odtwarzać w momencie dodania utworów do listy odtwarzania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
pl: Wyciszania głośności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
pl: Wycisz przy zatrzymywaniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
pl: Wycisz przy wstrzymywaniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
pl: Długość wyciszenia w milisekundach.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
pl: Opcje usypiania systemu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
pl: Jeśli włączone, to Amarok powstrzyma system przed samoczynnym uśpieniem, gdy odtwarzany jest utwór

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
pl: Nie usyp&iaj przy odtwarzaniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
pl: Jeśli włączone, to Amarok wstrzyma obecnie odtwarzany utwór przy usypianiu komputera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
pl: &Wstrzymaj odtwarzanie przy usypianiu

en: Collections
pl: Zbiory

en: Internet Services
pl: Usługi internetowe

en: Statistics importers
pl: Importowanie statystyk

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
pl: Nie można samoczynnie uaktualnić ręcznie zainstalowanych skryptów, czy kontynuować?

en: Select Archived Script
pl: Wybierz zarchiwizowany skrypt

en: Invalid Archive
pl: Nieprawidłowe archiwum

en: Invalid Script File
pl: Nieprawidłowy plik skryptu

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
pl: Inny skrypt o nazwie %1 już istnieje
    Wersja istniejącego skryptu: %2
    Wersja wybranego skryptu: %3

en: The script %1 was successfully installed
pl: Skrypt %1 został pomyślnie zainstalowany

en: Generic
pl: Zwykłe

en: Lyrics
pl: Słowa

en: Scriptable Service
pl: Usługa skryptowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
pl: Odinstaluj skrypt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
pl: Zainstaluj lokalny skrypt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
pl: Konsola skryptu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
pl: Włącz konsolę skryptu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
pl: Włącz konsolę skryptu

en: Search Scripts
pl: Znajdź skrypty

en: Main Script File
pl: Główny plik skryptu

en: Applet Icon File
pl: Plik ikony apletu

en: Images
pl: Obrazy

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: %1 track | %1 tracks
pl[0]: %1 utwór
pl[1]: %1 utwory
pl[2]: %1 utworów

en: Disc %1
pl: Płyta %1

en: &Queue
pl: &Umieść w kolejce

en: Edit Track Details
pl: Edytuj informacje o utworze

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
pl: Ustawienia %1

en: Bar width:
pl: Szerokość paska:

en: %1 pixel | %1 pixels
pl[0]: %1 piksel
pl[1]: %1 piksele
pl[2]: %1 pikseli

en: Show fadebars:
pl: Pokaż zanikające paski:

en: Bars fall speed:
pl: Szybkość opadania słupków:

en: Frequency range:
pl: Zakres częstotliwości:

en: Sample size:
pl: Rozmiar próbki:

en: Play Count
pl: Licznik odtworzeń

en: Score
pl: Punktacja

en: Last played
pl: Ostatnio odtwarzane

en: Never
pl: Nigdy

en: Add label
pl: Dodaj etykietę

en: Remove label
pl: Usuń etykietę

en: Show in Media Sources
pl: Pokaż w źródłach mediów

en: Add to blacklist
pl: Dodaj do czarnej listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
pl: Etykiety

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Labels: No track playing
pl: Etykiety: Brak utworu odtwarzanego

en: Labels: Fetching...
pl: Etykiety: Pobieranie...

en: Labels: %1
pl: Etykiety: %1

en: Labels for %1 by %2
pl: Etykiety dla %1 przez %2

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Blacklist Settings
pl: Ustawienia czarnej listy

en: Replacement Settings
pl: Ustawienia zastępcze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
pl: Nie pokazuj następujących etykiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
pl: Etykiety pasujące do artysty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
pl: Etykiety pasujące do tytułu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
pl: Etykiety pasujące do albumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
pl: Czarna lista:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
pl: Ustawienia etykiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
pl: Minimalna punktacja etykiety:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
pl: Pokaż tylko etykiety, które są ocenione co najmniej tak wysoko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
pl: Maksymalnie pokazywanych etykiet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
pl: Nie pokazuj więcej niż tyle etykiet.
    Zauważ, że osobiste etykiety zawsze będą pokazywane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
pl: Pokaż osobiste etykiety z punktacją:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
pl: Dotyczy rozmiaru czcionki osobistych etykiet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
pl: Samoczynnie dodaj pobrane etykiety, jeżeli żadne nie są przypisane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
pl: Dodaj tylko etykiety, które są ocenione co najmniej tak wysoko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
pl: Kolor dla przypisanych etykiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
pl: Kolor dla tła etykiet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
pl: Ustawia kolory etykiet według bieżącego schematu kolorów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
pl: Wyzeruj kolory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
pl: Zastąp pobrane etykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
pl: z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
pl: To pomoże zachować porządek w etykietach twojego zbioru przez zastępowanie pobranych etykiet według twoich preferencji.
    np. "hip hop" -> "hip-hop"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
pl: Pobierz etykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
pl: Zastąpienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
pl: Usuń wybrane

en: Lyrics config
pl: Ustawienia słów

en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Text alignment:
pl: Wyrównanie tekstu:

en: Align left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Align center
pl: Wyrównaj do środka

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Toggle auto scroll
pl: Przełącz samoprzewijanie

en: Reload lyrics
pl: Wczytaj słowa ponownie

en: No lyrics found
pl: Nie znaleziono żadnych słów

en: Suggestions:
pl: Podpowiedzi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
pl: Wykonawca:

en: Configure Playlist Info Applet
pl: Ustawienia apletu informacji o liście odtwarzania

en: Width
pl: Szerokość

[ctx: %1 is the artist for which similars are currently shown]
en: Similar to <b>%1</b>
pl: Podobne do <b>%1</b>

[ctx: Artist's listener and playcount from Last.fm]
en: %1 listeners<br>%2 plays
pl: %1 słuchaczy<br>%2 odtworzeń

[ctx: Number of user's own scrobbles of an artist on Last.fm, appended to previous string if not 0]
en: <br>%1 plays by you
pl: <br>%1 twoich odtworzeń

en: Songkick Concert Information
pl: Informacje o koncercie Songkick

en: Concerts
pl: Koncerty

en: Reload Songkick
pl: Wczytaj ponownie Songkick

en: Concert information is being fetched.
pl: Informacja o koncercie jest pobierana.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
pl: Nie można było pobrać Songkick. Proszę sprawdzić swoje połączenie z internetem: %1

en: There was no information found for this track
pl: Nie znaleziono informacji dla tego utworu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
pl: Wczytaj ponownie tabulatury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
pl: Wczytaj ponownie tabulatury z następującym tytułem i wykonawcą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
pl: Wykonawca

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
pl: Tabulatury

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
pl: Wczytaj ponownie tabulatury

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
pl: Tabulatury: Pobieranie...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
pl: Brak tabulatur dla %1 (%2)

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
pl: Tabulatury: Błąd pobierania

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
pl: Tabulatury: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
pl: Ustawienia tabulatur

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
pl: Wczytaj tabulatury ponownie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
pl: Ustawienia bieżącego utworu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
pl: Pobierz tabulatory dla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
pl: Gitara

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
pl: karta dostarczona przez:

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

[ctx: Disable automatic page changes when track changes in Wikipedia applet]
en: Don't change page automatically
pl: Sam nie zmieniaj strony

en: Track
pl: Utwór

[ctx: Right-click menu option for links in Wikipedia applet]
en: Copy Link to Clipboard
pl: Skopiuj odnośnik do schowka

[ctx: Right-click menu option for images in Wikipedia applet]
en: Copy Image to Clipboard
pl: Skopiuj obraz do schowka

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
pl: Nie można pobrać informacji z Wikipedii: %1

en: No information found...
pl: Nie znaleziono informacji...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\)
pl: .*\(.*(artysta|zespół).*\)

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\)
pl: .*\(.*(kompozytor|muzyk).*\)

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
pl: .*\(.*(album|punktacja|utwór).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
pl: .*\(.*(piosenka|ścieżka).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
pl: %1 jest potrzebne do wyszukiwania na Wikipedii.

en: Choose Language
pl: Wybierz język

[ctx: A message (link) shown for clicked non-Wikipedia links in Wikipedia applet. %1 is the url of the link]
en: Click to open %1 in a web browser
pl: Naciśnij, aby otworzyć %1 w przeglądarce sieciowej

en: Configure Applets...
pl: Ustawienia apletów...

en: &Context
pl: &Kontekst

en: No labels found on Last.fm
pl: Nie znaleziono etykiet na Last.fm

en: Unable to retrieve from Last.fm
pl: Nie można pobrać z Last.fm

en: No connection to Last.fm
pl: Brak połączenia do Last.fm

en: ontour
pl: w drodze

en: dates
pl: daty

en: Do not show under Various Artists
pl: Nie pokazuj pod "Różni wykonawcy"

en: Show under Various Artists
pl: Pokaż pod "Różni wykonawcy"

en: %1 - Stopped %2
pl: %1 - Zatrzymane %2

en: Playback Ended Markers
pl: Znaczniki końca odtwarzania

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
pl: Łączony zbiór

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
pl: Ogg Vorbis jest w pełni wolnym i nieobciążonym prawnie skompresowanym formatem dźwięku, który jest idealny do przechowywania skompresowanej muzyki na komputerze. Jakość dźwięku jest trochę lepsza niż MP3 przy tym samym próbkowaniu. Niestety nie wszystkie przenośne odtwarzacze wspierają format Ogg Vorbis.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
pl: FLAC jest bezstratnym skompresowanym formatem audio, wolnym od patentów i opłat licencyjnych. Zachowuje idealną jakość CD jednocześnie redukując rozmiar pliku o około 50%. Ponieważ rozmiar pliku jest dużo większy niż Ogg Vorbis lub MP3, format ten nie jest zalecany do używania na przenośnym odtwarzaczu.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
pl: WAV jest podstawowym, nieskompresowanym formatem pliku muzycznego. Zabiera dużo miejsca, ale zachowuje perfekcyjną jakość. Nie jest zalecany, chyba że wiesz co robisz. Jeżeli chcesz idealnej jakości, użyj FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
pl: MP3 jest w zasadzie standardem kompresowanego dźwięku, zgodnym z prawie wszystkimi odtwarzaczami przenośnymi. Jednak jest on niewolny i przez to nie zalecany.

en: Audio CD settings - Amarok
pl: Ustawienia Audio CD - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
pl: Dostępne formaty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
pl: Rozszerzone...

en: Loading remote collection from host %1
pl: Otwieranie zewnętrznego zbioru z hosta %1

en: Music share at %1
pl: Muzyka współdzielona na %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
pl: Uaktualnianie schematu bazy danych Amaroka. Proszę teraz nie zamykać Amaroka, ponieważ może to skutkować w późniejszych błędach w bazie danych.

en: Updating Amarok database schema
pl: Uaktualnianie schematu bazy danych Amaroka

en: Source track does not exist: %1
pl: Utwór źródłowy nie istnieje: %1

en: Could not create directory: %1
pl: Nie można było utworzyć katalogu: %1

en: Transferring: %1
pl: Przenoszenie: %1

en: Transcoding: %1
pl: Transkodowanie: %1

en: Removing: %1
pl: Usuwanie: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
pl: <ul><li>%1</li></ul>W większości przypadków oznacza to, że nie wszystkie twoje utwory zostały zaimportowane.<br>Zajrzyj do <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Instrukcji Amaroka</a> po informacje nt. powielonych utworów.

en: Errors During Collection Scan
pl: Błąd przy przeszukiwaniu zbiorów

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
pl: Znaleziono powielenia, drugi plik zostanie zignorowany:
    %1
    %2

en: &Configure Device
pl: &Ustawienia urządzenia

en: &Eject Device
pl: Wysuń urządzeni&e

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
pl: Ponownie dodaj porzucone i zapomnij o niesłuchanych utworach

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
pl: Pomyślnie zainicjowano iPoda.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
pl: Pomyślnie zapisano bazę danych iTunes na %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
pl: Nieudany zapis bazy danych iTunes na %1 bez wskazania błędu

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
pl: Nieudany zapis bazy danych iTunes na %1: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
pl: Rozłączony iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
pl: Nieznany zbiór

en: Unknown Artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown track
pl: Nieznany utwór

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
pl[0]: Nie udało się przetworzyć jednego utworu. (Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dzienniku debugowania Amarok)
pl[1]: Nie udało się przetworzyć %1 utworów. (Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dzienniku debugowania Amarok)
pl[2]: Nie udało się przetworzyć %1 utworów. (Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dzienniku debugowania Amarok)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
pl: Ukończono konsolidację plików iPoda. %1 porzuconych utworów dopasowano do niesłuchanych wpisów w bazie danych iTunes, usunięto %2 niesłuchanych wpisów bazy danych, dodano %3 porzuconych utworów z powrotem do bazy danych iTunes. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
pl[0]: Przesłano jeden utwór do %2.
pl[1]: Przesłano %1 utwory do %2.
pl[2]: Przesłano %1 utworów do %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
pl[0]: Transkodowano jeden utwór do %2.
pl[1]: Transkodowano %1 utwory do %2.
pl[2]: Transkodowano %1 utworów do %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
pl[0]: Przerwano przesyłanie. Udało się przesłać jeden utwór.
pl[1]: Przerwano przesyłanie. Udało się przesłać %1 utwory.
pl[2]: Przerwano przesyłanie. Udało się przesłać %1 utworów.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
pl[0]: %2 Jeden utwór już tam był.
pl[1]: %2 %1 utwory już tam były.
pl[2]: %2 %1 utworów już tam było.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
pl: Przesłanych utworów do %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
pl[0]: Pomyślnie przesłano jeden utwór, lecz przesłanie pewnych innych utworów nie powiodło się.
pl[1]: Pomyślnie przesłano %1 utwory, lecz przesłanie pewnych innych utworów nie powiodło się.
pl[2]: Pomyślnie przesłano %1 utworów, lecz przesłanie pewnych innych utworów nie powiodło się.

en: Transfer of tracks failed.
pl: Nieudane przesyłanie utworów.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
pl[0]: Jeden utwór nie został przesłany, bo przekroczyłby pojemność iPoda.<br>
pl[1]: %1 utwory nie zostały przesłane, bo przekroczyłyby pojemność iPoda.<br>
pl[2]: %1 utworów nie zostało przesłanych, bo przekroczyłyby pojemność iPoda.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
pl: <i>Amarok rezerwuje %1 na iPodzie do zapisu bazy danych iTunes.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
pl[0]: Jeden utwór nie został skopiowany, bo nie można byłoby go odtworzyć - jego format %2 jest nieobsługiwany.<br>
pl[1]: %1 utwory nie zostały skopiowane, bo nie można byłoby ich odtworzyć - są one nieobsługiwanymi formatami (%2).<br>
pl[2]: %1 utworów nie zostało skopiowanych, bo nie można byłoby ich odtworzyć - są one nieobsługiwanymi formatami (%2).<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
pl[0]: Nieudane kopiowanie/przenoszenie/transkoduj jednego z plików.<br>
pl[1]: Nieudane kopiowanie/przenoszenie/transkoduj %1 plików.<br>
pl[2]: Nieudane kopiowanie/przenoszenie/transkoduj %1 plików.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
pl[0]: Nie skopiowano jednego utworu ze względu na wewnętrzny błąd Amaroka.<br>
pl[1]: Nie skopiowano %1 utworów ze względu na wewnętrzny błąd Amaroka.<br>
pl[2]: Nie skopiowano %1 utworów ze względu na wewnętrzny błąd Amaroka.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
pl: <i>Szczegóły możesz znaleźć w wyjściu do debugowania Amaroka.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
pl: Reszta nie została przesłana, bo zbiór iPoda znikł.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
pl: Błąd powoduje: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
pl[0]: Usuwanie jednego utworu z iPoda
pl[1]: Usuwanie %1 utworów z iPoda
pl[2]: Usuwanie %1 utworów z iPoda

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
pl: Czytanie utworów z iPoda

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
pl: Niesłuchane utwory

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
pl: Porzucone utwory

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
pl: Wykryto niesłuchane i/lub porzucone utwory na %1. Możesz rozwiązać tę sytuację wykonując działanie zbioru <b>%2</b>. Możesz także obejrzeć utwory na karcie zapisanych list odtwarzania.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
pl: Łączenie się do iPhone, iPad lub iPod nie powiodło się.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
pl: Ustawienia urządzenia iPod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
pl: Nazwa iPoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
pl: Transkoduj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
pl: &Inicjuj iPoda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
pl: Informacje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
pl: Generacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
pl: Wideoklip:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
pl: Oprawa graficzna albumu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
pl: Rozwiązywanie problemów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
pl: Plik informacji systemowych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
pl: Plik rozszerzonych informacji systemowych:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
pl: Nie można przetworzyć bazy danych iTunes ze względu na niezgłoszony błąd.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
pl: Nierozpoznany model

en: iPod model was not recognized.
pl: Model iPoda nie został rozpoznany.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
pl: Rodzina %1 używa pliku %2 do wygenerowania poprawnej sumy kontrolnej bazy danych.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
pl: Rodzina %1 potrzebuje pliku %2 do wygenerowania poprawnej sumy kontrolnej.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
pl: Rodzina %1 prawdopodobnie używa hash-AB do do wygenerowania poprawnej sumy kontrolnej bazy danych. libgpod (w wersji 0.8.2) nie wie jak ją obliczyć, ale próbuje dynamicznie wczytać zewnętrzną bibliotekę libhashab.so, aby tego dokonać.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
pl: Samoczynnie wykryj (%1 plik(i) dostępny(e))

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
pl: Obsługiwane

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
pl: Nieobsługiwane

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
pl: Obecne

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
pl: <b>Nieznalezione</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
pl: Niepotrzebne

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
pl: <b>%1</b><br><br>Dla bezpieczeństwa, Amarok <i>odmówi wykonywania jakichkolwiek zapisów</i> na iPoda. (modyfikowanie bazy danych iTunes może stwarzać pozory jego pustości z punktu widzenia urządzenia)<br>Przeczytaj plik <a href='%2'>README.overview</a> z repozytorium źródła libgpod po więcej informacji.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
pl: <b>%1</b><br><br>Powyższy problem powstrzymuje Amaroka przed używaniem twojego iPoda. Możesz spróbować ponownie utworzyć krytyczne pliki i foldery iPoda (uwzględniając w tym bazę danych iTunes) przy użyciu poniższego przycisku <b>%2</b>.<br><br> Inicjowanie iPoda <b>niszczy bazę danych utworów i zdjęć iPoda</b>, jednak nie powinno usunąć żadnych utworów. Utwory pozostaną porzucone.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
pl: Nieudany zapis informacji systemowych: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
pl: Nieudany zapis informacji systemowych ze względu na niezgłoszony błąd

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
pl: Nie można zainicjować iPoda ze względu na niezgłoszony błąd.

en: Copying Tracks Failed
pl: Kopiowanie utworów nieudane

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
pl: Utwory nie skopiowane: na to urządzanie już jest coś kopiowane

en: Unsupported format: %1
pl: Nieobsługiwany format: %1

en: Already on device
pl: Utwór już istnieje na urządzeniu

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
pl: Utwory nie skopiowane: urządzenie już zawiera te utwory

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
pl: Utwory nie skopiowane: brak miejsca na urządzeniu

en: Transferring Tracks to Device
pl: Przenoszenie utworów na urządzenie

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
pl[0]: Nie udało się skopiować %1 utworu na urządzenie
pl[1]: Nie udało się skopiować %1 utworów na urządzenie
pl[2]: Nie udało się skopiować %1 utworów na urządzenie

en: The track failed to copy to the device
pl: Nie udało się skopiować utworu na urządzenie

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
pl[0]: Utwór nie usunięty:
pl[1]: Utwory nie usunięte:
pl[2]: Utworów nie usuniętych:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
pl[0]: Usuwanie utworu nieudane
pl[1]: Usuwanie utworów nieudane
pl[2]: Usuwanie utworów nieudane

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
pl: %1 utworów jest już usuwanych z urządzenia

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
pl[0]: Usuwanie utworu z urządzenia
pl[1]: Usuwanie utworów z urządzenia
pl[2]: Usuwanie utworów z urządzenia

en: &Disconnect Device
pl: &Rozłącz urządzenie

en: Media Device playlists
pl: Listy odtwarzania urządzenia mediów

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
pl: Podcasty na %1

en: Could not connect to MTP Device
pl: Nie można było podłączyć się do urządzenia MTP

en: Could not copy track from device.
pl: Nie można było skopiować utworu z urządzenia.

en: Unknown Album
pl: Nieznany album

en: Unknown Genre
pl: Nieznany gatunek

en: Could not delete item
pl: Nie można było usunąć elementu

en: Delete failed
pl: Usuwanie nieudane

en: Could not save playlist.
pl: Nie można zapisać listy odtwarzania.

en: Playdar Collection
pl: Zbiór Playdar

en: Source collection removed
pl: Usunięto zbiór źródłowy

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
pl: Klasyczna

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
pl[0]: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć ten utwór? Zostanie on usunięty z %2 i z podległego nośnika pamięci.
pl[1]: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć te %1 utwory? Zostaną one usunięte z %2 i z podległego nośnika pamięci.
pl[2]: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć te %1 utworów? Zostaną one usunięte z %2 i z podległego nośnika pamięci.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
pl[0]: Czy na pewno chcesz przenieść ten utwór do kosza? Zostanie on usunięty z %2.
pl[1]: Czy na pewno chcesz przenieść te %1 utwory do kosza? Zostaną one usunięte z %2.
pl[2]: Czy na pewno chcesz przenieść te %1 utworów do kosza? Zostaną one usunięte z %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
pl[0]: Czy na pewno chcesz przenieść ten utwór? Zostanie zmieniona jego nazwa, a oryginał zostanie usunięty.
pl[1]: Czy na pewno chcesz przenieść te %1 utwory? Zostaną zmienione ich nazwy, a oryginały zostaną usunięte.
pl[2]: Czy na pewno chcesz przenieść te %1 utworów? Zostaną zmienione ich nazwy, a oryginały zostaną usunięte.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
pl: Przenieś pliki

[ctx: rename files button]
en: &Rename
pl: &Zmień nazwę

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
pl[0]: Wystąpił problem i nie można usunąć tego utworu. Upewnij się, że katalog jest przeznaczony do zapisu.
pl[1]: Wystąpił problem i nie można usunąć %1 utworów. Upewnij się, że katalog jest przeznaczony do zapisu.
pl[2]: Wystąpił problem i nie można usunąć %1 utworów. Upewnij się, że katalog jest przeznaczony do zapisu.

en: Unable to remove tracks
pl: Nie można usunąć utworów

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
pl: Zbiór nie ma wystarczającej ilości wolnej przestrzeni lub nie można do niego zapisywać.

en: Do you want to remove empty folders?
pl: Czy chcesz usunąć puste katalogi?

en: Remove empty folders?
pl: Usunąć puste katalogi?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
pl: %1 (%2 przez %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
pl: %1 (przez %2)

en: today
pl: dzisiaj

en: last week
pl: ostatni tydzień

en: last month
pl: ostatni miesiąc

en: two months ago
pl: dwa miesiące temu

en: three months ago
pl: trzy miesiące temu

en: Trash
pl: Kosz

en: Moving to trash: %1
pl: Przenoszenie do kosza: %1

en: &Delete Episode
pl: &Usuń odcinek

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć ten odcinek?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te %1 odcinki?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć tych %1 odcinków?

en: Yes, delete from %1.
pl: Tak, usuń z %1.

en: &Delete Channel and Episodes
pl: &Usuń kanał i odcinki

en: &Activate This Collection
pl: &Aktywuj ten zbiór

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
pl: Plik <i>%1</i> sugeruje, że na urządzeniu jako katalogu muzyki powinniśmy użyć <i>%2</i>, ale katalog nie istnieje. Wobec tego powrócono do <i>%3</i>

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
pl: %1 (nieaktywowane)

en: Configure USB Mass Storage Device
pl: Ustawienia urządzenia mediów USB

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
pl[0]: Usuwanie jednego utworu z %2
pl[1]: Usuwanie %1 utworów z %2
pl[2]: Usuwanie %1 utworów z %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
pl: Ustawienia urządzeń masowej pamięci USB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
pl: Użyj samoczynnie przy podłączeniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
pl: Muzyka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
pl: Katalog z muzyką:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
pl: Schemat nazw plików utworów, które zostają dodane do urządzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
pl: Katalog z podcastami:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
pl: Poniższa lista odtwarzania jest pusta

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
pl: W momencie ostatniego zamknięcia Amaroka, utwór ten był w %1, ale Amarok już nie może znaleźć tego utworu, ani na systemie plików, ani w twoich zbiorach. Możesz spróbować podłączyć urządzenie, na którym znajduje się ten utwór.

en: Stream (%1)
pl: Strumień (%1)

en: Url is not a local file
pl: Adres url nie jest plikiem lokalnym

en: Could not create a temporary file to download playlist.
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego by pobrać listę odtwarzania.

en: Downloading remote playlist
pl: Pobieranie zdalnej listy odtwarzania

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
pl: Nie można odczytać listy odtwarzania z %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
pl: Używane rozszerzenie pliku nie jest prawidłowe dla listy odtwarzania.

en: Unknown playlist format
pl: Nieznany format listy odtwarzania

en: Playlist_%1
pl: Lista odtwarzania_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
pl: Ustawienia nazwy pliku odcinka podcasta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
pl: Ustawienia układu nazwy pliku podcasta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
pl: Określone przez kanał podcastu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
pl: własne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
pl: Dostępne pola : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
pl: Ustawienia Podcasta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, UrlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel)
en: URL:
pl: Adres URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
pl: Miejsce zapisu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
pl: Jeśli zaznaczone, Amarok będzie samoczynnie szukał uaktualnień w podcastach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
pl: Samoczynnie poszukuj uaktualnień

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
pl: Pobieranie mediów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
pl: Pobierz media gdy tylko staną się dostępne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
pl: Pobierz, gdy &dostępne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
pl: Media muszą być jawnie pobrane, inaczej podcast będzie odtworzony ze zdalnego serwera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
pl: Strumień lub pobranie na żą&danie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
pl: Jeśli zaznaczone, Amarok będzie samoczynnie wyrzucał stare odcinki podcastów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
pl: Ogranicz &liczbę odcinków

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
pl: Zachowaj maksimum:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
pl: Maksymalna liczba wpisów podcastów do przechowywania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
pl: Kanał RSS i znaczniki pobranego pliku czasem nie zawierają tych samych informacji. Zapisanie znaczników daje pewność, że informacje na liście odtwarzania i urządzeniach multimedialnych będą takie same, jak w kanale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
pl: Zapisz informacje kanału do znaczników po pobraniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
pl: Ustawienia nazwy pliku epizodu

[ctx: change options]
en: Configure %1
pl: Ustawienia %1

en:  Item |  Items
pl[0]:  wpis
pl[1]:  wpisy
pl[2]:  wpisów

en: &Update All Channels
pl: &Uaktualnij wszystkie kanały

en: &Configure General Settings
pl: Ustawienia &ogólne

en: &Export subscriptions to OPML file
pl: Wy&eksportuj subskrypcje do pliku OPML

en: &Configure
pl: &Ustawienia

en: &Remove Subscription
pl: &Usuń subskrypcję

en: &Update Channel
pl: &Uaktualnij kanał

en: &Download Episode
pl: Pobierz o&dcinek

en: &Delete Downloaded Episode
pl: &Usuń pobrany odcinek

en: &Write Feed Information to File
pl: &Zapisz informacje o kanale do pliku

en: &Keep downloaded file
pl: Zachowaj pobrany pli&k

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
pl: Przełącz stan pobranego pliku na "zachowaj" tego odcinka podcastu. Pliki pobrane o tym stanie nie zostaną usunięte nawet po przeprowadzeniuczyszczenia.

en: Already subscribed to %1.
pl: Już masz subskrypcję %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
pl: co

en:  minute |  minutes
pl[0]:  minuta
pl[1]:  minuty
pl[2]:  minut

en: Configure Local Podcasts
pl: Ustawienia lokalnych podcastów

en: Move Podcasts
pl: Przenieś podcasty

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
pl: Czy chcesz przenieść wszystkie pobrane odcinki do nowego położenia?

en: Select file for OPML export
pl: Wybierz plik do eksportu OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz zaprzestać subskrypcji w "%1"?

en: Delete downloaded episodes
pl: Usuń pobrane odcinki

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
pl[0]: Jeszcze %1 podcast jest w trakcie pobierania
pl[1]: Jeszcze %1 podcasty są w trakcie pobierania
pl[2]: Jeszcze %1 podcastów jest w trakcie pobierania

en: Cancel Download and Quit.
pl: Zaniechaj pobierania i zakończ.

en: Unable to save podcast episode file to %1
pl: Nie można zapisać odcinka podcastu do %1

en: Downloading Podcast Media
pl: Pobieranie podcastów

en: Downloading Podcast "%1"
pl: Pobieranie podcastu "%1"

en: Local Podcasts
pl: Lokalne podcasty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
pl: Samoczynne odświeżanie:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
pl: wyłączony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
pl: Główny folder:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podstawowy katalog dla wszystkich nowych kanałów podcastu.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Gdy kanał podcastu zostanie dodany to na katalog pobierania zostanie użyta ścieżka<span style=" font-style:italic;">&lt;podstawowy katalog&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;nazwa kanału&gt;</span>.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Może to zostać zmienione dla każdego kanału indywidualnie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
pl: Podstawowy katalog dla wszystkich nowych kanałów podcastu.
    Gdy kanał podcastu zostanie dodany to na katalog pobierania zostanie użyta ścieżka <base directory>/<channel name>.
    Może to zostać zmienione dla każdego kanału indywidualnie.

en: The configured database plugin could not be loaded.
pl: Nie można wczytać wtyczki dla ustawionej bazy danych.

en: Organize tracks
pl: Organizuj utwory

en: Transcode and organize tracks
pl: Transkoduj i organizuj utwory

en: Move tracks
pl: Przenieś utwory

en: Transcode and move tracks
pl: Transkoduj i przenieś utwory

en: Copy tracks
pl: Skopiuj utwory

en: Transcode and copy tracks
pl: Transkoduj i kopiuj utwory

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
pl[0]: Organizowanie jednego utworu
pl[1]: Organizowanie %1 utworów
pl[2]: Organizowanie %1 utworów

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
pl[0]: Transkodowanie i organizowanie jednego utworu
pl[1]: Transkodowanie i organizowanie %1 utworów
pl[2]: Transkodowanie i organizowanie %1 utworów

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
pl[0]: Przenoszenie jednego utworu do %2
pl[1]: Przenoszenie %1 utworów do %2
pl[2]: Przenoszenie %1 utworów do %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
pl[0]: Transkodowanie i przenoszenie jednego utworu do %2
pl[1]: Transkodowanie i przenoszenie %1 utworów do %2
pl[2]: Transkodowanie i przenoszenie %1 utworów do %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
pl[0]: Kopiowanie jednego utworu do %2
pl[1]: Kopiowanie %1 utworów do %2
pl[2]: Kopiowanie %1 utworów do %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
pl[0]: Transkodowanie i kopiowanie jednego utworu do %2
pl[1]: Transkodowanie i kopiowanie %1 utworów do %2
pl[2]: Transkodowanie i kopiowanie %1 utworów do %2

en: No network connection
pl: Brak połączenia z siecią

en: File does not exist
pl: Plik nie istnieje

en: Not a file
pl: Nie jest to plik

en: No read permissions
pl: Brak uprawnień do odczytu

en: Unknown Composer
pl: Nieznany kompozytor

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
pl: cokolwiek

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
pl: Nazwa pliku

[ctx: Track field name]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: Track field name]
en: Artist
pl: Wykonawca

[ctx: Track field name]
en: Genre
pl: Gatunek

[ctx: Track field name]
en: Composer
pl: Kompozytor

[ctx: Track field name]
en: Year
pl: Rok

[ctx: Track field name]
en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: Track field name]
en: Track Number
pl: Numer ścieżki

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
pl: Numer płyty

[ctx: Track field name]
en: Length
pl: Długość

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
pl: Szybkość transmisji

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
pl: Próbkowanie

[ctx: Track field name]
en: File Size
pl: Rozmiar pliku

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
pl: Dodano do zbioru

[ctx: Track field name]
en: Score
pl: Punktacja

[ctx: Track field name]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: Track field name]
en: First Played
pl: Pierwsze odtworzenie

[ctx: Track field name]
en: Last Played
pl: Ostatnio odtwarzane

[ctx: Track field name]
en: Playcount
pl: Licznik odtworzeń

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
pl: Niepowtarzalny id

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
pl: Wzmocnienie utworu

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
pl: Szczyt wzmocnienia utworu

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
pl: Wzmocnienie albumu

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
pl: Szczyt wzmocnienia albumu

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

[ctx: Track field name]
en: Label
pl: Etykieta

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
pl: Ostatnio modyfikowane

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
pl: Słowa

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
pl: cokolwiek

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
pl: nazwa pliku

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
pl: tytuł

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
pl: wykonawca

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
pl: gatunek

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
pl: kompozytor

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
pl: rok

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
pl: komentarz

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
pl: nr utworu

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
pl: numer płyty

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
pl: długość

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
pl: szybkość transmisji

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
pl: próbkowanie

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
pl: rozmiar pliku

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
pl: dodano

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
pl: punktacja

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
pl: ocena

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
pl: pierwsze odtworzenie

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
pl: ostatnie odtworzenie

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
pl: licznik odtworzeń

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
pl: unikalnyid

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
pl: wzmocnienieutworu

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
pl: szczytwzmocnieniautworu

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
pl: wzmocniealbumu

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
pl: szczytwzmocnieniaalbumu

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
pl: wykonawcaalbumu

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
pl: etykieta

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
pl: zmodyfikowane

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
pl: słowa

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
pl[0]: %1 dzień,
pl[1]: %1 dni,
pl[2]: %1 dni,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
pl[0]: %1 rok
pl[1]: %1 lata
pl[2]: %1 lat

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
pl[0]: %1 miesiąc
pl[1]: %1 miesiące
pl[2]: %1 miesięcy

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
pl[0]: %1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
pl[0]: %1 godzina
pl[1]: %1 godziny
pl[2]: %1 godzin

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
pl[0]: %1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
pl[0]: %1 sekunda
pl[1]: %1 sekundy
pl[2]: %1 sekund

en: Importing podcast channel from %1
pl: Importowanie kanału podcastu z %1

en: Updating podcast channel
pl: Uaktualnianie kanału podcastu

en: Updating "%1"
pl: Uaktualnianie "%1"

en: Importing podcast from %1 failed with error:
pl: Importowanie kanału podcastu z %1 nieudane z powodu błędu:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
pl: Uaktualnienia podcastu z %1 zakończone błędem:

en: Updating "%1" failed with error:
pl: Uaktualnianie "%1" zakończone błędem:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
pl: Podczas przetwarzania %1 oczekiwano kanału, otrzymano jednak stronę HTML.
    Czy podałeś/aś poprawny adres URL?

en: Feed has an unknown type: %1
pl: Kanał nieznanego typu: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
pl: %1 nie jest źródłem RSS w wersji 2.0

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
pl: %1 nie jest źródłem RSS w wersji 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
pl: %1 nie jest poprawnym kanałem Atom.

en: Alternative Enclosures:
pl: Alternatywne załączniki:

en: unknown type
pl: nieznany typ

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: One week ago | %1 weeks ago
pl[0]: tydzień temu
pl[1]: %1 tygodnie temu
pl[2]: %1 tygodni temu

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: One day ago | %1 days ago
pl[0]: %1 dzień temu
pl[1]: %1 dni temu
pl[2]: %1 dni temu

en: One hour ago | %1 hours ago
pl[0]: %1 godzinę temu
pl[1]: %1 godziny temu
pl[2]: %1 godzin temu

en: One minute ago | %1 minutes ago
pl[0]: %1 minutę temu
pl[1]: %1 minuty temu
pl[2]: %1 minut temu

en: Within the last minute
pl: W przeciągu ostatniej minuty

en: The future
pl: Przyszłość

[ctx: number of months ago]
en: %1M
pl: %1m

[ctx: w for weeks]
en: %1w
pl: %1t

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
pl: Jutro

[ctx: h for hours]
en: %1h
pl: %1g

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
pl: Pusta lista odtwarzania (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
pl: Rozmaite utwory (%1)

en: Unknown Artist(s)
pl: Nieznany wykonawca(y)

en: Unknown Album(s)
pl: Nieznany album(y)

en: Various Albums
pl: Rozmaite albumy

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
pl: Szybkość bitowa jest miarą ilości danych wykorzystywanych do przedstawienia sekundy ścieżki dźwiękowej.<br>Enkoder używany w Amaroku lepiej radzi sobie ze stałą szybkością bitową.<br>VBR jest eksperymentalna i najprawdopodobniej będzie dawać gorsze wyniki niż CBR.<br>Z tego powodu, miara szybkości bitowej na tym suwaku jest całkiem dokładnym szacunkiem szybkości bitowej zakodowanej ścieżki.<br>Enkoder jest przezroczysty przy 128kbps dla większości próbowanych próbek ze zniekształceniami tylko w ekstremalnych przypadkach.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
pl: Docelowa szybkość transmisji dla kodowania ze stałą szybkością

en: Smaller file
pl: Mniejszy plik

en: Better sound quality
pl: Lepsza jakość dźwięku

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
pl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) jest opatentowanym stratnym kodekiem dla dźwięku cyfrowego.<br>AAC ogólnie osiąga lepszą jakość niż MP3 przy podobnym bitrate. Jest to sensowy wybór dla iPoda i pewnych innych przenośnych odtwarzaczy muzyki.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
pl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) jest kodekiem dźwięku do bezstratnej kompresji cyfrowej muzyki.<br>Zalecany tylko dla odtwarzaczy muzyki firmy Apple i odtwarzaczy, które nie obsługują FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
pl: <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>Poziom kompresji</a> jest liczbą stałą o wartości z zakresu od 0 do 8, która określa kompromis pomiędzy rozmiarem pliku i szybkością kompresji, podczas kodowania kodekiem <b>FLAC</b>.<br/> Ustawienie poziomu kompresji na <b>0</b> zapewnia najkrótszy czas kompresji, ale generuje zauważalnie większy plik<br/>Z innej strony, poziom kompresji równy <b>8</b> czyni kompresję całkiem powolną, ale generuje najmniejszy plik.<br/>Zauważ, że FLAC z definicji jest bezstratnym kodekiem, co oznacza, że jakość dźwięku pliku wyjściowego jest dokładnie taka sama bez względu na poziom kompresji.<br/>Również, poziomy powyżej <b>5</b> dramatycznie wydłużają czas kompresji, a tworzą tylko trochę mniejszy plik i są niezalecane.

en: Compression level
pl: Poziom kompresji

en: Faster compression
pl: Szybsza kompresja

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
pl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) jest otwartym i wolnym od opłat licencyjnych kodekiem do bezstratnej kompresji muzyki cyfrowej.<br>Jeżeli chcesz przechowywać muzykę bez pogarszania jakości dźwięku, FLAC jest doskonałym wyborem.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
pl: Szybkość transmisji  jest miarą ilości danych używanych do reprezentacji jednej sekundy ścieżki dźwiękowej.<br>Używany przez Amaroka enkoder <b>MP3</b> obsługuje ustawienie <ahref=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>zmiennego bitrate (VBR)</a>, co oznacza że wartość bitrate waha się wzdłuż ścieżki w zależności od złożoności dźwięku. Bardziej złożone przedziały danych są zakodowane z wyższym bitrate niż te z mniej złożone; to podejście daje ogólnie lepszą jakość i mniejszy plik od posiadania stałej szybkości transmisji na całej ścieżce. <br>Z tego powodu, miara szybkości transmisji na tym suwaku jest tylko szacunkiem przeciętnej szybkości zakodowanej ścieżki.<br><b>160kb/s</b> jest dobrym wyborem do słuchania muzyki na przenośnym odtwarzaczu muzyki. <br/>Cokolwiek poniżej <b>120kb/s</b> może dawać niezadowalającą jakość dźwięku i wszystko powyżej <b>205kb/s</b> jest prawdopodobnie przesadą.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
pl: Oczekiwana przeciętna szybkość transmisji dla kodowanie ze zmienną szybkością

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
pl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) jest opatentowanym cyfrowym kodekiem dźwięku używającym pewnej formy stratnej kompresji danych.<br>Mimo swoich wad jest powszechnym formatem konsumenckich magazynów dźwięku i jest szeroko obsługiwany przezprzenośne odtwarzacze dźwięku.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
pl: Szybkość transmisji jest miarą ilości danych używanych do reprezentacji jednej sekundy ścieżki dźwiękowej.<br>Używany przez Amaroka enkoder <b>Opus</b> obsługuje ustawienie <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>zmiennego bitrate (VBR)</a>, co oznacza że wartość bitrate waha się wzdłuż ścieżki w zależności od złożoności dźwięku. Bardziej złożone przedziały danych są zakodowane z wyższą szybkością niż te z mniej złożone; to podejście daje ogólnie lepszą jakość i mniejszy plik od posiadania stałej szybkości na całej ścieżce. <br>Z tego powodu, miara szybkości transmisji na tym suwaku jest tylko szacunkiem przeciętnej szybkości transmisji zakodowanej ścieżki.<br><b>128kb/s</b> jest dobrym wyborem do słuchania muzyki na przenośnym odtwarzaczu muzyki. <br/>Cokolwiek poniżej <b>100kb/s</b> może dawać niezadowalającą jakość dźwięku i wszystko powyżej <b>256kb/s</b> jest prawdopodobnie przesadą.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
pl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a>  jest, wolnym od patentów, cyfrowym, kodekiem dźwięku używającym stratnej formy kompresji danych.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
pl: Szybkość transmisji jest miarą ilości danych używanych do reprezentacji jednej sekundy ścieżki dźwiękowej.<br>Używany przez Amaroka enkoder <b>Vorbis</b> obsługuje ustawienie <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details> zmiennej szybkości transmisji (VBR)</a>, co oznacza że wartość szybkości transmisji waha się wzdłuż ścieżki w zależności od złożoności dźwięku. Bardziej złożone przedziały danych są zakodowane z wyższą szybkością transmisji niż te z mniej złożone; to podejście daje ogólnie lepszą jakość i mniejszy plik od posiadania stałej szybkości transmisji na całej ścieżce. <br>Enkoder Vorbis używa wskaźnika jakości "-q parameter" pomiędzy -1 i 10, aby określić pewny oczekiwany poziom jakości dźwięku. Miara bitrate na tym suwaku jest tylko grubym szacunkiem (dostarczonym przez Vorbis) przeciętnej szybkości transmisji zakodowanej ścieżki przy podanej wartości q. W rzeczywistości, z nowszymi i bardziej skutecznymi wersjami Vorbis, właściwa szybkość transmisji jest nawet niższy.<br><b>-q5</b> jest dobrym wyborem do słuchania muzyki na przenośnym odtwarzaczu muzyki.<br/>Cokolwiek poniżej <b>-q3</b> może dawać niezadowalającą jakość dźwięku i wszystko powyżej <b>-q8</b> jest prawdopodobnie przesadą.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
pl: Wskaźnik jakości dla kodowania ze zmienną szybkością

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
pl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> jest otwartym i wolnym od opłat licencyjnych kodekiem dźwięku wykorzystującym stratną kompresję dźwięku.<br>Tworzy mniejszy plik niż odpowiednik MP3 lub wyższą jakość. Ogg Vorbis jest ogólnie znakomitym wyborem, szczególnie dla przenośnych odtwarzaczy muzyki, które go wspierają.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
pl: Szybkość transmisji  jest miarą ilości danych używanych do reprezentacji jednej sekundy ścieżki dźwiękowej.<br>Ze względu na ograniczenia własnościowego formatu <b>WMA</b> i trudności związane z inżynierią wsteczną własnościowego enkodera, używany przez Amaroka enkoder WMA ustawia <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>stały bitrate (CBR)</a>.<br>Z tego powodu miara bitrate na tym suwaku jest całkiem dokładnym szacunkiem szybkości transmisji zakodowanej ścieżki.<br><b>136kb/s</b> jest dobrym wyborem do słuchania muzyki na przenośnym odtwarzaczu muzyki.<br/>Cokolwiek poniżej <b>112kb/s</b> może dawać niezadowalającą jakość dźwięku i wszystko powyżej <b>182kb/s</b> jest prawdopodobnie przesadą.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
pl: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) jest własnościowym kodekiem opracowanym przez Microsoft wykorzystującym stratną kompresję dźwięku.<br>Zalecany tylko dla przenośnych odtwarzaczy muzyki, które nie wspierają Ogg Vorbis.

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Just Copy
pl: Tylko skopiuj

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
pl: Wszystkie utwory do %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
pl: Nie-%1 utwory do %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
pl: Gdy potrzeba do %1

en: Fetching Cover
pl: Pobieranie okładki

en: There was an error communicating with cover provider: %1
pl: Wystąpił błąd podczas komunikacji z dostawcą okładek: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
pl: Pomyślnie pobrano okładkę dla %1.

en: Fetching cover for '%1' failed.
pl: Pobieranie okładki dla %1 nieudane.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
pl: Anulowano pobieranie okładki dla %1.

en: Unable to find a cover for '%1'.
pl: Nie można znaleźć okładki dla %1.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
pl[0]: Pobierz okładkę
pl[1]: Pobierz okładki
pl[2]: Pobierz okładki

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
pl[0]: Pobierz okładkę dla tego albumu
pl[1]: Pobierz okładki dla tych %1 albumów
pl[2]: Pobierz okładki dla tych %1 albumów

en: Display Cover
pl: Pokaż okładkę

en: Display artwork for this album
pl: Pokaż okładkę dla tego albumu

en: Unset Cover | Unset Covers
pl[0]: Wyczyść okładkę
pl[1]: Wyczyść okładki
pl[2]: Wyczyść okładki

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
pl[0]: Usuń okładkę dla tego albumu
pl[1]: Usuń okładkę dla %1 albumów
pl[2]: Usuń okładkę dla %1 albumów

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
pl[0]: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę okładkę ze zbioru?
pl[1]: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć te %1 okładki ze zbioru?
pl[2]: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć te %1 okładek ze zbioru?

en: Set Custom Cover
pl: Ustaw własną okładkę

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
pl[0]: Ustaw własną okładkę dla tego albumu
pl[1]: Ustaw własną okładkę dla tych %1 albumów
pl[2]: Ustaw własną okładkę dla tych %1 albumów

en: Select Cover Image File
pl: Wybierz plik okładki

en: Finding cover for
pl: Znajdywanie okładki dla

en: Enter Custom Search
pl: Podaj własne wyszukiwanie

en: Sort by size
pl: Uszereguj według rozmiaru

en: Cover Image Save Location
pl: Miejsce zapisu obrazu okładki

en: Sorry, the cover could not be saved.
pl: Przepraszamy, nie można zapisać okładki.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
pl: Przepraszamy, nie można pobrać obrazu okładki.

en: Fetching Large Cover
pl: Pobieranie dużej okładki

en: Download Progress
pl: Postęp pobierania

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Search
pl: Znajdź

en: Search For More Results
pl: Znajdź większą ilości wyników

en: No Images Found
pl: Nie znaleziono obrazów

en: 1 Image Found | %1 Images Found
pl[0]: Znaleziono 1 obraz
pl[1]: Znaleziono %1 obrazy
pl[2]: Znaleziono %1 obrazów

en: Notes
pl: Notatki

[ctx: @item::intable]
en: Artist
pl: Wykonawca

[ctx: @item::intable]
en: Country
pl: Kraj

[ctx: @item::intable]
en: Date
pl: Data

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
pl: Typ

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
pl: Wydano

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
pl: Źródło

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
pl: Szerokość

[ctx: @item::intable URL]
en: link
pl: odnośnik

[ctx: @item::intable]
en: URL
pl: Adres URL

en: Cover Manager
pl: Zarządzanie okładkami

en: Albums By
pl: Albumy wykonawcy

en: All Artists
pl: Wszyscy wykonawcy

en: Enter search terms here
pl: Tutaj podaj kryteria wyszukiwania

en: All Albums
pl: Wszystkie albumy

en: Albums With Cover
pl: Albumy z okładkami

en: Albums Without Cover
pl: Albumy bez okładek

en: Fetch Missing Covers
pl: Pobierz brakujące okładki

en: Fetching
pl: Pobieranie

en: Loading
pl: Wczytywanie

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
pl: Zakończono.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
pl[0]: Nie znaleziono okładki
pl[1]: Nie znaleziono <b>%1</b> okładek
pl[2]: Nie znaleziono <b>%1</b> okładek

en: Fetching cover for %1 - %2...
pl: Pobieranie okładki dla %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
pl: Pobieranie okładki dla %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
pl[0]: Pobieranie okładki:
pl[1]: Pobieranie <b>%1</b> okładek... :
pl[2]: Pobieranie <b>%1</b> okładek... :

en: 1 fetched | %1 fetched
pl[0]: Pobrano jedną
pl[1]: Pobrano %1
pl[2]: Pobrano %1

en: 1 not found | %1 not found
pl[0]: 1 nie znaleziony
pl[1]: %1 nie znalezione
pl[2]: %1 nie znalezionych

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
pl[0]: Jeden wynik dla "%2"
pl[1]: %1 wyniki dla "%2"
pl[2]: %1 wyników dla "%2"

en: 1 album | %1 albums
pl[0]: 1 album
pl[1]: %1 albumy
pl[2]: %1 albumów

en: %1 by %2
pl: %1 autorstwa %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
pl[0]: %2 - ( <b>1</b> bez okładki )
pl[1]: %2 - ( <b>%1</b> bez okładki )
pl[2]: %2 - ( <b>%1</b> bez okładki )

en: Cover Image
pl: Okładka

en: No Artist
pl: Brak wykonawcy

en: Cover View
pl: Widok okładki

en: Could not open file "%1".
pl: Nie można otworzyć pliku "%1".

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
pl: Plik wejściowy utworzony przez skaner zbiorów Amaroka.<br>Zobacz <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Tryb wsadowy</a>.

en: Input file
pl: Plik wejściowy

en: Full rescan
pl: Pełne ponowne przeszukiwanie

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
pl: Przeszukaj cały zbiór. <i>Nie</i> zostaną utracone żadne statystyki.

en: Import batch file...
pl: Zaimportuj plik wsadowy...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
pl: Zaimportuj zbiór z pliku utworzonego przez skanera zbiorów Amaroka.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
pl: Prze&szukuj katalogi wgłąb (wymaga pełnego ponownego przeszukiwania, jeśli dopiero co zaznaczono)

en: &Watch folders for changes
pl: Ś&ledź zmiany w katalogach

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
pl: Jeśli jest zaznaczone, Amarok odczyta wszystkie podkatalogi.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
pl: Jeżeli zaznaczone, to katalog zbioru będzie obserwowany pod kątem zmian.
    Obserwator nie zauważy zmian za dowiązaniami symbolicznymi.

en: Rescan '%1'
pl: Przeszukaj ponownie '%1'

en: Import Collection
pl: Zaimportuj zbiór

en: Import configuration
pl: Zaimportuj ustawienia

en: Migrating
pl: Przenoszenie

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
pl: <b><font color='red'>Błąd:</font></b> Nie udało się przenieść utworów

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
pl[0]: <b><font color='green'>Sukces:</font></b> Zaimportowano %1 utwór
pl[1]: <b><font color='green'>Sukces:</font></b> Zaimportowano %1 utwory
pl[2]: <b><font color='green'>Sukces:</font></b> Zaimportowano %1 utworów

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
pl: <b><font color='red'>Błąd:</font></b> Nie udało się przenieść statystyk

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
pl: <b><font color='red'>Błąd:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
pl: Zaimportowano <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
pl: Przeniesiono <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
pl: Przeniesiono <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
pl: Porzucone <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
pl: Zaimportowano <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;z %2<br/>&nbsp;&nbsp;do %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
pl: Zaimportowano <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
pl: Zaimportowano <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
pl: Porzucone niejednoznaczne <b><font color='red'>%1</font></b>

en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
pl: Diagnostyka %1

[ctx: Usage]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Usage]
en: No
pl: Nie

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
pl: Diagnostyka-%1
    
    Informacje ogólne:
    Wersja %1: %2
    Wersja Szkieletów KDE: %3
    Wersja Qt: %4
    Wersja Phonon: %5
    Silnik Phonon: %6 (%7, %8)
    PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
pl: Włączone skrypty:
    %1
    Włączone wtyczki:
    %2
    Włączone aplety:
    %3

en: AND
pl: ORAZ

en: OR
pl: LUB

en: Simple text
pl: Prosty tekst

en: Edit Filter
pl: Edytuj filtr

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
pl: Warunek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
pl: odwróć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
pl: i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
pl: lub

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
pl: Filtr znajdywania

en: Configure Equalizer
pl: Ustawienia korektora graficznego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
pl: Aktywna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
pl: Nastawy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
pl: Lista dostępnych nastaw korektora graficznego.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
pl: Zapisz zmiany obecnie wybranych nastaw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
pl: Zapisz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
pl: Usuń obecnie wybraną nastawę. Niedostępne dla wbudowanych nastaw.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
pl: Wyzeruj, zaznaczone ustawienie nastaw, do domyślnych lub do ostatnio zapisanej zmiany.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
pl: Przestaw do wartości domyślnych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
pl: Pasma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
pl: Wzmocnienie

en: Choose Best Matches
pl: Wybierz najlepsze dopasowania

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
pl: Użyj najwyższego wyniku dla każdego utworu bez decyzji. Alternatywnie, możesz kliknąć na <b>Wybierz najlepsze dopasowania z tego albumu</b> w menu podręcznym dla dobrych sugestii; może to dostarczyć nawet lepszych wyników, bo zapobiega wzajemnemu mieszaniu się różnych wydań albumów.

en: Clear Choices
pl: Wyczyść wybory

en: Clear all choices, even manually made ones.
pl: Wyczyść wszystkie wybory, nawet te dokonane ręcznie.

en: Collapse Chosen
pl: Zwiń wybrane

en: Expand Unchosen
pl: Rozwiń niewybrane

en: Expand All
pl: Rozwiń wszystko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
pl: Uaktualnij znaczniki dla wybranych utworów i wyjdź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
pl: &Uaktualnij znaczniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
pl: Wyjdź bez zapisywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: %1 or %2
pl: %1 lub %2

en: The Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: The Artist
pl: Wykonawca

en: Artist's Initial
pl: Inicjały wykonawcy

en: File Extension of Source
pl: Rozszerzenie pliku źródła

en: Track Number
pl: Numer ścieżki

en: You can use the following tokens:
pl: Możesz użyć następujących znaczników:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
pl: Jeśli otaczasz fragmenty tekstu, które zawierają znacznik, nawiasami klamrowymi to sekcja ta będzie niewidoczna, jeśli znacznik jest pusty.

en: Original: %1
pl: Oryginał: %1

en: Preview: %1
pl: Podgląd: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
pl: Wystąpił konflikt nazw plików, obecne pliki zostaną nadpisane.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
pl: Wystąpił konflikt nazw plików, obecne pliki nie zostaną zmienione.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
pl: Organizuj pliki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
pl: Podstawowy katalog, w którym umieszczać pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
pl: Katal&og zbioru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
pl: Katalog zbioru, do którego zostaną przeniesione pliki.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
pl: <html>Pokaż/ukryj dodatkowe elementy sterowania do określania ścieżek docelowych utworów na podstawie ich metadanych.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
pl: Podgląd celu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
pl: Jeśli zaznaczone, zastępuje pliki o tej samej nazwie bez pytania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zaznacz to, aby samoczynnie zastąpić pliki o tej samej nazwie. <span style=" font-style:italic;">(Uwaga: Zastąpienia nie można cofnąć)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
pl: Zastąp &docelowe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
pl: Zamiana znaków

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
pl: Jeśli zaznaczone, podmienia spacje na podkreślenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
pl: Jeśli zaznaczone, wszystkie odstępy w nazwach plików zostaną zastąpione podkreślnikiem ('_'). Gdy ta opcja jest odznaczona, przerwy w nazwach plików zostaną pozostawione.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
pl: Zastąp odstępy &podkreśleniami

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
pl: Jeśli zaznaczone, to dołącz ", The" do nazw wykonawców rozpoczynających się od "The".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
pl: Jeśli zaznaczone, to wszyscy wykonawcy zaczynający się od "The" będą mieli to słowo przesunięte na koniec. Na przykład, "The Beatles" stanie się "Beatles, The"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
pl: Dołącz 'The' do nazw wykon&awców

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
pl: Zastępuje podkreślnikami znaki niekompatybilne z systemami plików MS-DOS/VFAT. 
    
    Większość ludzi może pozostawić tę opcję jako włączoną.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
pl: Zastępuje podkreślnikami znaki niekompatybilne z systemami plików MS-DOS/VFAT. Do niekompatybilnych znaków zaliczają się |?*<":>+[] oraz znaki kontrolne unicode.
    
    Większość ludzi może pozostawić tę opcję jako włączoną, ponieważ zapewnia poprawne przenoszenie plików multimedialnych do zewnętrznych nośników danych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
pl: Nazwy kompatybilne z &VFAT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jeżeli zaznaczone, to wszystkie znaki nie-ASCII zostaną zamienione na podkreślniki.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nie zaznaczaj tej opcji, jeżeli masz nie-angielskie znaki w swoich znacznikach. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Większość osób może pozostawić tę opcję niezaznaczoną.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jeżeli zaznaczone, to wszystkie znaki nie-ASCII zostaną zamienione na podkreślniki.<span style=" font-weight:600;"> Nie zaznaczaj tej opcji jeżeli masz nie-angielskie znaki w swoich znacznikach. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Większość osób może pozostawić  tę opcję <span style=" font-style:italic;">niezaznaczoną.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
pl: Ogranicz do &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
pl: Zastąp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
pl: Ciąg znaków

en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Track Details: %1 by %2
pl: Szczegóły utworu: %1 wykonywane przez %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
pl[0]: Jeden utwór
pl[1]: Informacja dla %1 utworów
pl[2]: Informacja dla %1 utworów

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
pl: <b>%1</b> wykonywane przez <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
pl: <b>%1</b> wykonywane przez <b>%2</b> z albumu <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
pl[0]: Edycja 1 pliku
pl[1]: Edycja %1 plików
pl[2]: Edycja %1 plików

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
pl: Żadna

en: The track is not playable. %1
pl: Utwór jest nieodtwarzalny. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
pl: Informacja o ścieżce

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
pl: Pods&umowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
pl: Właściwości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
pl: Statystyki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
pl: Długość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
pl: Szybkość bitowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
pl: Próbkowanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
pl: Rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
pl: Zbiór:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
pl: Ocena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
pl: Licznik odtworzeń:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
pl: Punktacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
pl: Pierwsze odtworzenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
pl: Ostatnie odtworzenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
pl: Notatka:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
pl: Z&naczniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
pl: T&ytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
pl: Wykonawc&a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
pl: &Kompozytor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
pl: Wykonawca albumu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
pl: Numer ścież&ki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
pl: &Gatunek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
pl: Numer &płyty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
pl: &Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
pl: Uder&zeń na minutę:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
pl: Ko&mentarz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
pl: Uzyskaj znaczniki z MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
pl: Odgadnij znaczniki z &nazwy pliku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
pl: Sło&wa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
pl: E&tykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
pl: Etykieta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
pl: Tutaj podaj własną etykietę lub wybierz jedną z listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
pl: Inne etykiety dla tego elementu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
pl: Położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
pl: &Poprzedni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
pl: &Następny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
pl: Na ścież&kę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
pl: &Zapisz i zamknij

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
pl: Następujące tokeny mogą być użyte do określenia schematu nazwy pliku:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
pl: Odgadnij znaczniki z nazwy pliku

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
pl: &lt;pusto&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
pl: Edytuj &przypadek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
pl: &Nazwij przypadek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
pl: P&ierwsza litera każdego słowa dużymi literami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
pl: &Wszystkie dużymi literami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
pl: Wszystkie &małymi literami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
pl: Usuń rozdzielające &spacje w znacznikach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
pl: &Zamień podkreślenia na odstępy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
pl: Podgląd wyniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
pl: Kompozytor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
pl: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
pl:  Numer ścieżki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
pl: Komentarz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
pl: Gatunek:

en: Unknown album
pl: Nieznany album

en: Unknown artist
pl: Nieznany artysta

en: No comments
pl: Brak komentarzy

en: Unknown composer
pl: Nieznany kompozytor

en: Unknown disc number
pl: Nieznany numer płyty

en: Unknown genre
pl: Nieznany gatunek

en: Unknown title
pl: Nieznany tytuł

en: Unknown year
pl: Nieznany rok

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
pl: Losowe utwory

[ctx: And bias representation]
en: Match all
pl: Dopasuj wszystkie

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
pl: oraz

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
pl: lub

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
pl: Dopasuj jakiekolwiek

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
pl: Losowo

en: Generating playlist...
pl: Tworzenie listy odtwarzania...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
pl: Odtwarzanie albumu

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
pl: Ukierunkowanie "Odtwarzanie albumu" dodaje utwory należące do jednego albumu.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
pl: Następny utwór z albumu

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
pl: Jakikolwiek późniejszy utwór z albumu

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
pl: Utwory z tego samego albumu

en: Track directly follows previous track in album
pl: Utwór bezpośrednio następuje po poprzednim utworze w albumie

en: Track comes after previous track in album
pl: Utwór przypada po poprzednim utworze w albumie

en: Track is in the same album as previous track
pl: Utwór jest w tym samym albumie, co poprzedni utwór

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
pl: EchoNest podobnych wykonawców

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
pl: Ukierunkowanie "EchoNest" znajduje utwory na echo nest i dodaje tylko podobne utwory.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
pl: Podobny do poprzedniego wykonawcy (zgłoszone przez EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
pl: Podobny do jakiegokolwiek wykonawcy na bieżącej liście odtwarzania (zgłoszone przez EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
pl: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> myśli, że wykonawca jest podobny do

en: the previous track's artist
pl: wykonawca poprzedniego utworu

en: one of the artist in the current playlist
pl: jeden z wykonawców na bieżącej liście odtwarzania

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
pl: Jeżeli inaczej

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
pl: Ukierunkowanie "Jeżeli inaczej" dodaje utwory, które pasują do co najmniej jednego z pod-ukierunkowań.
     Zostanie wykonane sprawdzenie tylko drugiego pod-ukierunkowania, jeżeli pierwsze nie zwróci żadnych wyników.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
pl: Dopasuj wszystkie sekwencyjnie

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
pl: inaczej

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
pl: Partycja

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
pl: Ukierunkowanie "Część" wypełnia części listy odtwarzania różnymi pod-ukierunkowaniami.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
pl: To decyduje jaka część listy odtwarzania powinna spełniać kryteria

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
pl: Partycja

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
pl: Odtwarzanie Quiz

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
pl: Ukierunkowanie "Odtwarzanie Quiz" dodaje utwory, które rozpoczynają się
    znakiem końcowym ostatniego odtwarzanego utworu.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
pl: Utwory, których tytuł zaczyna się
    znakiem końcowym ostatnio odtwarzanego utworu

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
pl: Utwory, których nazwa wykonawcy zaczyna się
    znakiem końcowym ostatnio odtwarzanego utworu

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
pl: Utwory, których nazwa albumu zaczyna się
    znakiem końcowym ostatnio odtwarzanego utworu

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
pl: Ostatni znak poprzedniego utworu to
    pierwszy znak następnego utworu

en: of the track title (Title quiz)
pl: tytułu utworu (Quiz tytułu)

en: of the artist (Artist quiz)
pl: wykonawcy (Quiz wykonawcy)

en: of the album name (Album quiz)
pl: nazwy albumu (Quiz albumu)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
pl: Znajdź

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
pl: Ukierunkowanie "Zapytanie wyszukiwania" dodaje utwory znalezione
    przez zapytanie wyszukiwania. Używa tego samego zapytania
    wyszukiwania co przeglądarka zbiorów.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
pl: Znajdź: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
pl: Dopasuj meta znacznik

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
pl: Ukierunkowanie "Dopasowanie znacznika" dodaje utwory
    , które spełniają określone warunki.

en: Invert condition
pl: Odwróć warunek

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
pl: Nie %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
pl: Losowo

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
pl: Ukierunkowanie losowe dodaje losowe utwory
    z całego zbioru bez żadnego ukierunkowania.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
pl: Oraz

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
pl: Ukierunkowanie "Oraz" dodaje utwory, które pasują do
    wszystkich pod-ukierunkowań.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
pl: Lub

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
pl: Ukierunkowanie "Lub" dodaje utwory, które pasują do
    co najmniej jednego pod-ukierunkowania.

en: Replacement for bias %1
pl: Zamiennik dla ukierunkowania %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
pl: Nowa lista odtwarzania

en: Rock and Pop
pl: Rock i Pop

en: Album play
pl: Odtwarzanie albumu

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
pl: Ocena

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
pl: Napotkano zbyt wiele błędów w liście odtwarzania. Odtwarzanie zatrzymane.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
pl: <b>%1</b> wykonywane przez <b>%2</b> z albumu <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
pl: <b>%1</b> wykonywane przez <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
pl: <b>%1</b> wykonywane przez <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
pl:  na <b>%1</b>

en: Manual
pl: Ręczne

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Club
pl: Klubowa

en: Full Bass
pl: Pełen bass

en: Full Treble
pl: Pełen sopran

en: Full Bass + Treble
pl: Pełen bass + sopran

en: Laptop/Headphones
pl: Laptop/Słuchawki

en: Large Hall
pl: Duża hala

en: Live
pl: Na żywo

en: Party
pl: Impreza

[ctx: Database type]
en: embedded
pl: osadzona

[ctx: Database type]
en: external
pl: zewnętrzna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
pl: Nazwa użytkownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
pl: Rodzaj bazy danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
pl: Położenie bazy danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
pl: Nazwa docelowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
pl: Nazwa serwera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
pl: Plik binarny serwera MySQL

en: Amarok 2.x Statistics Importer
pl: Importowanie statystyk Amaroka 2.x

en: Banshee Statistics Importer
pl: Importowanie statystyk Banshee

en: Clementine Statistics Importer
pl: Importowanie statystyk Clementine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
pl: Rodzaj połączenia

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
pl: Importowanie statystyk Amaroka 1.4

en: iTunes Statistics Importer
pl: Importowanie statystyk iTunes

en: Rhythmbox Statistics Importer
pl: Importowanie statystyk Rhythmbox

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
pl: Nazwa docelowa

en: Now playing
pl: Teraz odtwarzany

en: Retrieved lyrics is empty
pl: Pobrane słowa są puste

en: Lyrics data could not be parsed
pl: Nie można było przetworzyć danych o słowach utworu

en: No information available for this track
pl: Nie ma informacji dla tego utworu

en: The audio player by KDE
pl: Odtwarzacz muzyki dla KDE

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, The Amarok Development Squad
pl: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2024, Zespół programistyczny Amaroka

en: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
pl: IRC:
    irc.libera.chat - #amarok
    
    Informacja zwrotna:
    amarok@kde.org
    
    (Data zbudowania: %1)

en: <i>Inactive authors</i>
pl: <i>Nieaktywni autorzy</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
pl: Autorstwo w Amaroku to nie hobby, to styl życia. Gdy ludzie zaczynają się w to angażować, chcemy im to tutaj uświadomić przez szacunek dla nich:

en: Developer (Stecchino)
pl: Programista (Stecchino)

en: Developer (dr_lepper)
pl: Programista (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
pl: Założyciel projektu (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
pl: Przepisanie zbioru iPod i więcej (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
pl: Rokymoter, zmiatanie błędów (Mamarok)

en: Developer (rengels)
pl: Programista (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
pl: Wersja dla Windows (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
pl: Programista (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
pl: Programista (Sentynel)

en: Rokymoter, Developer (sven423)
pl: Rokymoter, programista (sven423)

en: Developer (Teo`)
pl: Programista (Teo`)

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
pl: Rokymoter, Podręcznik (valorie)

en: Developer (eean)
pl: Programista (eean)

en: Developer (jefferai)
pl: Programista (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
pl: Programista (lfranchi)

en: Developer, Vision
pl: Programista, Wizja

en: Developer (maxx_k)
pl: Programista (maxx_k)

en: Developer (nhn)
pl: Programista (nhn)

en: Developer (sebr)
pl: Programista (sebr)

en: Developer (xevix)
pl: Programista (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
pl: Programista, wsparcie Replay Gain

en: MP3tunes integration
pl: Integracja z Mp3tunes

en: Windows porting
pl: Portowanie do Windows

en: Usability
pl: Użyteczność

en: Developer (hydrogen)
pl: Programista (hydrogen)

en: Biased playlists
pl: Ukierunkowana lista odtwarzania

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
pl: Odgadywanie znaczników, etykiety, analizator spektrum

en: Nepomuk integration
pl: Integracja z Nepomuk

en: Podcast improvements
pl: Usprawnienia podcastów

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
pl: Live CD, zmiatanie błędów (oggb4mp3)

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
pl: Phonon, Lord-President multimediów KDE (apachelogger)

en: Assorted patches
pl: Dostarczone łatki

en: Icons
pl: Ikony

en: Developer, Website theme (KRF)
pl: Programista, motyw strony domowej (KRF)

en: Artwork
pl: Okładki

en: Developer (MaskMaster)
pl: Programista (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
pl: Śledzenie i unicestwianie błędów

en: UPnP support and patches (nsm)
pl: Obsługa UPnP i łatki (nsm)

en: Website hosting
pl: Hostowanie strony domowej

en: Scripting interface
pl: Interfejs skryptów

en: Nepomuk Collection (phalgun)
pl: Zbiór Nepomuk (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
pl: Kod Taglib & ktrm

en: Patches & Windows porting (shakes)
pl: Łatki i portowanie do Windows (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
pl: Aplety zdjęć i wideo, widok podręczny

en: Developer, Automated Playlist Generator
pl: Twórca, Zautomatyzowany Generator List Odtwarzania

en: Developer
pl: Programista

en: Splash screen artist
pl: Twórca ekranu powitalnego

en: Context view
pl: Widok podręczny

en: Former contributors
pl: Poprzedni współpracownicy

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
pl: Osoby z poniższej listy miały swój wkład do Amaroka. Dziękujemy!

en: Analyzers, patches, shoutcast
pl: Analizatory, łatki, shoutcast

en: Patches
pl: Łatki

en: MySQL support
pl: Wsparcie MySQL

en: Postgresql support
pl: Wsparcie postgresql

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
pl: Urządzenia MTP i Rio Karma, łatki

en: Graphics, splash-screen
pl: Grafiki, ekran startowy

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
pl: Analizatory, przeglądarka podręczna i efekty tacki systemowej

en: Icons and image work
pl: Ikony i obrazki

en: Dialog to filter the collection titles
pl: Okno filtrowania tytułów zbiorów

en: Tester, IRC channel operator, whipping
pl: Tester, operator kanały IRC, biczowanie

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
pl: Rokymoter, naprawa błędów (FIretech)

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
pl: Pasek boczny Konquerora, pewne metody DCOP

en: FHT routine, bugfixes
pl: Procedura FHT, łatanie błędów

en: K3b export code
pl: Kod eksportu do K3b

en: Bugfixes, PostgreSQL support
pl: Łatki błędów, wsparcie PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
pl: Wsparcie dla Wikipedii, łatki

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
pl: Poprzednie logo Amaroka, poprzedni ekran startowy, poprzednie ikony

en: Audioscrobbler support
pl: Wsparcie Audioscrobbler

en: Loads of stuff
pl: Masa rzeczy

en: Splash screen
pl: Ekran powitalny

en: Local Music
pl: Muzyka lokalna

en: Local sources of content
pl: Lokalne źródła treści

en: Online sources of content
pl: Sieciowe źródła treści

en: Playlists
pl: Listy odtwarzania

en: Various types of playlists
pl: Różne typy list odtwarzania

en: Browse local hard drive for content
pl: Przeglądaj lokalny twardy dysk w poszukiwaniu treści

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
pl: &Widok

en: Lock Layout
pl: Zablokuj układ

en: Reset Layout
pl: Przywróć domyślny układ

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
pl: <qt>Zamknięcie głównego okna utrzyma Amaroka działającego w tacce systemowej. Użyj <B>Zakończ</B> z menu albo ikony Amaroka z tacki systemowej, aby wyjść z programu.</qt>

en: Docking in System Tray
pl: Dokowanie na tacce systemowej

en: Play Media (Files or URLs)
pl: Odtwarzaj media (pliki lub adresy URL)

en: Add Media (Files or URLs)
pl: Dodaj media (pliki lub adresy URL)

en: Add Stream
pl: Dodaj strumień

en: Enter Stream URL:
pl: Podaj adres URL strumienia:

en: &Add Media...
pl: &Dodaj multimedia...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
pl: &Wyczyść listę odtwarzania

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
pl: Edytuj &kolejkę

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
pl: &Usuń powielenia

en: &Add Stream...
pl: &Dodaj strumień...

en: &Export Playlist As...
pl: Wy&eksportuj listę odtwarzania jako...

en: Equalizer
pl: Korektor graficzny

en: Bookmark Playlist Setup
pl: Dodaj do zakładek ustawienia listy odtwarzania

en: Bookmark Context Applets
pl: Dodaj do zakładek aplety podręczne

en: Play Media...
pl: Odtwarzaj multimedia...

en: Edit Details of Currently Selected Track
pl: Edytuj szczegóły obecnie wybranego utworu

en: Seek Forward by %1 seconds
pl: Przesuń do przodu o %1 sekund

en: Seek Backward by %1 seconds
pl: Przesuń do tył o %1 sekund

en: Update Collection
pl: Uaktualnij zbiór

en: Synchronize Statistics...
pl: Synchronizuj statystyki...

en: Previous Track
pl: Poprzedni utwór

en: Restart current track
pl: Odtwórz ponownie bieżący utwór

en: Shuffle Playlist
pl: Wymieszaj listę odtwarzania

en: Repopulate Playlist
pl: Zapełnij listę odtwarzania

en: Disable Dynamic Playlist
pl: Wyłącz dynamiczną listę odtwarzania

en: Next Track
pl: Następny utwór

en: Increase Volume
pl: Zwiększ głośność

en: Decrease Volume
pl: Zmniejsz głośność

en: Toggle Main Window
pl: Przełącz główne okno

en: Toggle Full Screen
pl: Przełącz pełny ekran

en: Search playlist
pl: Znajdź na liście odtwarzania

en: Show active track
pl: Pokaż aktywny utwór

en: Show Notification Popup
pl: Pokaż dymki powiadomień

en: Mute Volume
pl: Wyłącz dźwięk

en: Last.fm: Love Current Track
pl: Last.fm: Dodaj bieżący utwór do ulubionych

en: Last.fm: Ban Current Track
pl: Last.fm: Zablokuj bieżący utwór

en: Last.fm: Skip Current Track
pl: Last.fm: Pomiń bieżący utwór

en: Queue Track
pl: Umieść w kolejce

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
pl: Umieść wykonawcę - tytuł bieżącego utworu w schowku

en: Rate Current Track: 1
pl: Oceń bieżący utwór: 1

en: Rate Current Track: 2
pl: Oceń bieżący utwór: 2

en: Rate Current Track: 3
pl: Oceń bieżący utwór: 3

en: Rate Current Track: 4
pl: Oceń bieżący utwór: 4

en: Rate Current Track: 5
pl: Oceń bieżący utwór: 5

en: Network Request Viewer
pl: Przeglądarka żądań sieciowych

en: &About Amarok
pl: &O Amaroku

en: &Diagnostics
pl: &Diagnostyka

en: &Report Bug...
pl: Zgłoś &błąd...

en: &Music
pl: &Muzyka

en: &Playlist
pl: &Lista odtwarzania

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
pl: Wybrano ukrycie paska menu.
    
    Proszę pamiętać, że zawsze można użyć skrótu "%1", aby przywołać go z powrotem.

en: Hide Menu
pl: Ukryj menu

en: Paused  ::  %1
pl: Wstrzymany  ::  %1

en: Apply this layout change?
pl: Zastosować zmiany układu?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
pl: Poziom dopasowania z MusicBrainz: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
pl: Poziom dopasowania z MusicDNS: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
pl: Wybierz najlepsze dopasowania z tego albumu

en: Go to Artist Page
pl: Przejdź do strony wykonawcy

en: Go to Album Page
pl: Przejdź do strony albumu

en: Go to Track Page
pl: Przejdź do strony utworu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
pl: Żądania sieci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
pl: &Czyść

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
pl: Metoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
pl: Odpowiedź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
pl: Długość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
pl: Typ treści

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
pl: Informacje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
pl: Szczegóły żądania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
pl: Szczegóły odpowiedzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
pl: Wartość

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
pl: Wczytywanie podcastu OPML z %1 zakończone błędem:

en: Playlist Layouts
pl: Układy listy odtwarzania

en: Configure Playlist Layouts...
pl: Ustaw układy listy odtwarzania...

en: Configuration for
pl: Ustawienia dla

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
pl: [przedrostek]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
pl: [przyrostek]

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Custom
pl: Własna

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
pl: Ustalona stała lub względna wartość (np. 128px lub 12%)

en: Fit content
pl: Dopasuj zawartość

en: Fit the element text
pl: Dopasuj tekst elementu

[ctx: automatic width]
en: Automatic
pl: Samoczynna

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
pl: Zabierz jednorodną część dostępnej przestrzeni dla wszystkich elementów z samoczynnie dobraną szerokością

en: Alignment:
pl: Dopasowanie:

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Configuration for '%1'
pl: Ustawienia dla '%1'

en: Show cover
pl: Pokaż okładkę

en: Invalid playlist layout.
pl: Niepoprawny układ listy odtwarzania.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
pl: Napotkano nieznany element nazwy podczas czytania układu.

en: copy of %1
pl: kopia %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
pl: Bieżący układ "%1" jest tylko do odczytu. Tworzenie nowego układu "%2" z dokonanymi zmianami i ustawianie go jako aktywnego

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
pl: Układ '%1' jest jednym z domyślnych układów i nie może być usunięty.

en: Cannot Delete Default Layouts
pl: Nie można usunąć domyślnych układów

en: Head
pl: Nagłówek

en: Body
pl: Cz. główna

en: Body (Various artists)
pl: Cz. główna (Różni wykonawcy)

en: Single
pl: Singiel

en: New playlist layout
pl: Nowy układ listy odtwarzania

en: Copy playlist layout
pl: Skopiuj układ listy odtwarzania

en: Delete playlist layout
pl: Usuń układ listy odtwarzania

en: Rename playlist layout
pl: Zmień nazwę układu listy odtwarzania

en: Choose a name for the new playlist layout
pl: Podaj nazwę dla tego układu listy odtwarzania

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
pl: Proszę wprowadzić nazwę dla układu listy odtwarzania, który zamierzasz utworzyć:

en: Cannot create a layout with no name.
pl: Nie można utworzyć układu bez nazwy.

en: Layout name error
pl: Błąd nazwy układu

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
pl: Nie można utworzyć układu o istniejącej już nazwie.

en: Cannot create a layout containing '/'.
pl: Nie można utworzyć układu zawierającego '/'.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
pl: Proszę wprowadzić nazwę dla układu listy odtwarzaniu, który będzie kopią układu '%1':

en: Choose a new name for the playlist layout
pl: Wybierz nową nazwę dla tego układu listy odtwarzania

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
pl: Proszę podać nową nazwę dla układu listy odtwarzania, którego nazwę zmieniasz:

en: Cannot rename a layout to have no name.
pl: Nie można zmienić nazwy układu na pustą.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
pl: Nie można zmienić nazwy układu na już istniejącą.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
pl: Układ "%1", który zmodyfikowałeś jest jednym z domyślnych i nie może być nadpisany. Zapisano jako nowy układ "%2"

en: Default Layout
pl: Domyślny układ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
pl: Edytor układu listy odtwarzania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
pl: Dostępne układy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
pl: Układ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
pl: Pokaż wbudowane kontrolki odtwarzania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
pl: Grupuj wg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
pl: Pokaż podpowiedzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
pl: Przeglądaj

en: Track Progression
pl: Następowanie utworów

en: Standard
pl: Standardowe

en: Only Queue
pl: Tylko z kolejki

en: Repeat Track
pl: Powtarzaj utwór

en: Repeat Album
pl: Powtarzaj album

en: Repeat Playlist
pl: Powtarzaj listę odtwarzania

en: Random Tracks
pl: Losowe utwory

en: Random Albums
pl: Losowe albumy

en: Favor
pl: Sprzyjaj

en: Higher Scores
pl: Wyższym punktacjom

en: Higher Ratings
pl: Wyższym ocenom

en: Not Recently Played
pl: Nieodtwarzanym ostatnio

en: Shuffle
pl: Kolejność losowa

en: Add a sorting level to the playlist.
pl: Dodaj poziom szeregowania do listy odtwarzania.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
pl: Dodaj utwory do listy odtwarzania

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
pl: Umieść utwory w kolejce

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
pl: Zastąp listę odtwarzania

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
pl: Puste pole

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
pl: Okładka

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
pl: Katalog

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
pl: Podzielnik

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
pl: Nazwa pliku

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
pl: Długość grupy

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
pl: Grupuj utwory

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
pl: Etykiety

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
pl: Nastrój

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
pl: Pasek nastroju

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
pl: Źródło

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
pl: Znak źródła

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
pl: Tytuł (z numerem ścieżki)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
pl: <a href='%1'>Tryb dynamiczny</a> Włączony. <a href='%2'>Wypełnij ponownie</a> | <a href='%3'>Wyłączone</a>

en: &Save Current Playlist
pl: &Zapisz bieżącą listę odtwarzania

en: &Save playlist to "%1"
pl: &Zapisz listę odtwarzania do "%1"

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
pl[0]: 1 utwór (%2)
pl[1]: %1 utwory (%2)
pl[2]: %1 utworów (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
pl[0]: 1 utwór
pl[1]: %1 utwory
pl[2]: %1 utworów

en: No tracks
pl: Brak utworów

en: Total playlist size: %1
pl: Całkowity rozmiar listy odtwarzania: %1

en: Queue size: %1
pl: Rozmiar kolejki: %1

en: Queue length: %1
pl: Długość kolejki: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
pl: <b>Uwaga:</b> Utwór ten nie jest odtwarzalny.<br>%1

en: No extra information available
pl: Nie ma dodatkowych informacji dla tego utworu

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Disc Number
pl: Numer płyty

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
pl: Ścieżka

en: BPM
pl: Uderzenia na minutę

en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
pl: Katalog

en: Bitrate
pl: Szybkość transmisji

en: Sample Rate
pl: Próbkowanie

en: Rating
pl: Ocena

[ctx: Column name]
en: Last Played
pl: Ostatnio odtwarzany

en: Mood
pl: Nastrój

en: File Size
pl: Rozmiar pliku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
pl: Edytor kolejki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
pl: Przesuń w górę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
pl: Przesuń w dół

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
pl: Usuń utwór z kolejki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
pl: Wyczyść kolejkę

en: Clear the playlist sorting configuration.
pl: Wyczyść ustawienia szeregowania listy odtwarzania.

en: Add a playlist sorting level.
pl: Dodaj poziom szeregowania listy odtwarzania.

en: Filter %1
pl: Filtr %1

en: Search %1
pl: Szukaj %1

en: %1 layout
pl: układ %1

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Start typing to progressively search through the playlist
pl: Zacznij pisać aby przeszukiwać progresywnie listę odtwarzania

en: Tracks
pl: Utwory

en: Albums
pl: Albumy

en: Artists
pl: Wykonawcy

en: Composers
pl: Kompozytorzy

en: Years
pl: Lata

en: Show only matches
pl: Pokaż tylko pasujące

en: Search Preferences
pl: Ustawienia wyszukiwania

en: Tracks Added
pl: Utwory dodane

en: Tracks Removed
pl: Utwory usunięte

en: Tracks moved
pl: Utwór przeniesiony

en: Tracks have been hidden due to the active search.
pl: Utwory zostały ukryte przed aktywnym znajdywaniem.

[ctx: Placeholder message in empty playlist view]
en: Add some tracks here by dragging them from all around.
pl: Dodaj utwory poprzez przeciągnięcie ich w to miejsce.

en: The following sources are available for this track:
pl: Dla tego utworu są dostępne następujące źródła:

en: Stop Playing After This Track
pl: Zatrzymaj odtwarzanie po tym utworze

en: Remove From Playlist
pl: Usuń z listy odtwarzania

en: Select Source
pl: Wybierz źródło

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
pl: Grupa "Dopasuj jakikolwiek"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
pl: Grupa "Dopasuj wszystkie"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
pl: Nieznany grupa dopasowania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
pl: Edytor grup kryteriów. Możesz zdecydować o typie zależności - czy będzie to "dopasuj do wszystkich" czy "dopasuj do jednego". Jeśli będzie to "dopasuj do wszystkich", Generator będzie dążył do tego, by lista odtwarzania pasowała do wszystkich kryteriów znajdujących się w danej grupie. Przy "dopasuj do jednego" z kolei, lista będzie musiała spełniać przynajmniej jedno kryterium znajdujące się w danej grupie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
pl: Ustawienia grup kryteriów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
pl: Dla GALO utwory znajdujące się na liście odtwarzania odpowiadają kryteriom danej grupy tylko i wyłącznie wtedy, gdy wszystkie kryteria wewnątrz niej zostaną spełnione. Takie postępowanie jest analogiczne do logicznej procedury ORAZ: "utwory muszą spełniać kryteria A, B oraz C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
pl: Dopasowuj zgodnie ze wszystkimi kryteriami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
pl: Dla GALO utwory znajdujące się na liście odtwarzania odpowiadają kryteriom danej grupy tylko i wyłącznie wtedy, gdy jakiekolwiek kryterium wewnątrz niej zostanie spełnione. Takie postępowanie jest analogiczne do logicznej procedury LUB: "utwory muszą spełniać kryteria A, B oraz C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
pl: Dopasowuj zgodnie z jakimkolwiek z kryteriów

en: Checkpoint
pl: Punkt kontrolny

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
pl: Przytwierdza utwór, album lub wykonawcę na pewnej pozycji na liście odtwarzania

en: Checkpoint: %1
pl: Punkt kontrolny: %1

en: unassigned
pl: nieprzydzielone

en: "%1" (track) by %2
pl: "%1" (utwór) %2

en: "%1" (album) by %2
pl: "%1" (album) %2

en: "%1" (artist)
pl: "%1" (wykonawca)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
pl: Edytor dla kryterium punktu kontrolnego.  Użytkownik może umieścić utwór, album, lub artystę na konkretnej pozycji w liście odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
pl: Ustawienia kryteriów 'Punkty kontrolne'

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
pl: Wybierz utwór, który chcesz użyć jako punkt kontrolny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
pl: Pozycja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the track in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
pl: Żądana pozycja utworu na liście odtwarzania w godzinach, minutach i sekundach. Uwaga: z powodu ograniczeń Qt, maksymalna możliwa do podania pozycja to 24 godziny.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
pl: Jak bardzo GALO ma dbać o to, by podany utwór znalazł się na liście odtwarzania o podanym czasie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
pl: Dopasowanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
pl: przybliżone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
pl: dokładne

en: Playlist Duration
pl: Czas trwania listy odtwarzania

en: Sets the preferred duration of the playlist
pl: Decyduje o preferowanej długości listy odtwarzania

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
pl: Czas trwania listy odtwarzania: równy %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
pl: Czas trwania listy odtwarzania: większy niż %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
pl: Czas trwania listy odtwarzania: mniejszy niż %1

en: Playlist duration: unknown
pl: Czas trwania listy odtwarzania: nieznany

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
pl: Edytor dla kryterium 'Czas trwania listy odtwarzania'. Można samemu wybrać nazwę kryterium; docelowy czas trwania oraz to, czy lista odtwarzania ma być krótsza, równa czy dłuższa niż podany czas trwania; oraz surowość z jaką APG ma dopasowywać ten czas trwania.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
pl: Ustawienia kryterium 'Czas trwania listy odtwarzania'

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
pl: Czy długość stworzonej listy odtwarzania ma być krótsza, równej długości lub dłuższa od danej wartości.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
pl: krótsze niż

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
pl: równy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
pl: dłuższe niż

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
pl: Pożądany czas trwania listy odtwarzania, w godzinach, minutach i sekundach.  Zauważ: z powodu ograniczeń Qt, maksymalny czas trwania jaki możesz określić to 24 godziny.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
pl: Określa to, w jakim stopniu GALO ma przestrzegać reguły dopasowywania listy odtwarzania do podanego czasu (określa dozwolone odchylenia czasowe).

en: Total File Size of Playlist
pl: Całkowity rozmiar plików listy odtwarzania

en: Sets the preferred total file size of the playlist
pl: Ustawia preferowany całkowity rozmiar plików listy odtwarzania

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
pl: Całkowity rozmiar plików listy odtwarzania: równy %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
pl: Całkowity rozmiar plików listy odtwarzania: większy niż %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
pl: Całkowity rozmiar plików listy odtwarzania: mniejszy niż %1

en: Total file size of playlist: unknown
pl: Całkowity rozmiar plików listy odtwarzania: nieznany

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
pl: Edytor dla kryterium 'Długości listy odtwarzania'. Użytkownik może określić docelową liczbę utworów i czy lista odtwarzania ma zawierać mniej, tyle samo, czy więcej utworów niż ta liczba; oraz surowość z jaką APG ma dopasować docelową liczbę utworów.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
pl: Ustawienia kryterium 'Całkowity rozmiar listy odtwarzania'

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
pl: Określa czy całkowity rozmiar wszystkich plików w wygenerowanej liście odtwarzania powinien być mniejszy, równa, czy większy od podanej wartości.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
pl: mniejszy niż

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
pl: większy niż

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
pl: Docelowy całkowity rozmiar wszystkich plików na liście odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
pl: Jednostki rozmiaru plików użyte przez kryterium. Zauważ że kB to 1 000 bajtów; MB to 1 000 000 bajtów; i tak dalej.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jak surowy powinien być APG przy dopasowywaniu całkowitego rozmiaru wszystkich plików na liście odtwarzania do podanego rozmiaru.</p></body></html>

en: Playlist Length
pl: Długość listy odtwarzania

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
pl: Ustawia preferowaną liczbę utworów w liście odtwarzania

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
pl[0]: Długość listy odtwarzania: 1 utwór
pl[1]: Długość listy odtwarzania: %1 utwory
pl[2]: Długość listy odtwarzania: %1 utworów

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
pl[0]: Długość listy odtwarzania: więcej niż %1 utwór
pl[1]: Długość listy odtwarzania: więcej niż %1 utwory
pl[2]: Długość listy odtwarzania: więcej niż %1 utworów

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
pl[0]: Długość listy odtwarzania: mniej niż %1 utwór
pl[1]: Długość listy odtwarzania: mniej niż %1 utwory
pl[2]: Długość listy odtwarzania: mniej niż %1 utworów

en: Playlist length: unknown
pl: Długość listy odtwarzania: nieznana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
pl: Ustawienia kryterium 'Długość listy odtwarzania'

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
pl: Określa czy liczba ścieżek wygenerowanej listy odtwarzania powinna być mniejsza, równa, czy większa od podanej wartości.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
pl: mniej niż

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
pl: Docelowa liczba ścieżek dla wygenerowanej listy odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
pl: Jak rygorystyczny powinien być APG przy dopasowywaniu czasu trwania listy odtwarzania do określonej liczby ścieżek.

en: Prevent Duplicates
pl: Zapobiegaj powieleniom

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
pl: Zapobiega pojawianiu się duplikatów utworów, albumów lub wykonawców na liście odtwarzania

en: Prevent duplicate tracks
pl: Zapobiegaj powielonym utworom

en: Prevent duplicate artists
pl: Zapobiegaj powielonym wykonawcom

en: Prevent duplicate albums
pl: Zapobiegaj powielonym albumom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
pl: Edytor kryterium zapobiegania powieleniom. Gdy ustawiony na "utwór", to  będzie próbował zapobiec dostaniu się, do listy odtwarzania, więcej niż jednej kopii tego samego utworu.  Gdy ustawiony na "album" lub "wykonawca", to będzie próbował zapobiec dostaniu się, do listy odtwarzania, więcej niż jednego utworu z danego albumu lub danego wykonawcy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
pl: Ustawienia ograniczników mających zapobiec duplikatom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
pl: Decyduje o tym, jakiemu typowi duplikatów zapobiegać. "Zapobiegaj duplikatom utworów" jest najmniej restrykcyjne, podczas gdy "zapobiegaj duplikatom twórców" jest najbardziej restrykcyjne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
pl: Zapobiegaj powieleniom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
pl: utworów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
pl: albumy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
pl: wykonawcy

en: Match Tags
pl: Dopasuj znaczniki

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
pl: Upewnij się, że wszystkie utwory z listy odtwarzania pasują do tego opisu

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
pl: Dopasuj znacznik:%1 %2 %3 %4

en:  not
pl:  nie jest

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
pl[0]: %1 gwiazdka
pl[1]: %1 gwiazdki
pl[2]: %1 gwiazdek

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
pl: równy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
pl: większy niż

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
pl: przed

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
pl: wł.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
pl: po

en: within
pl: wewnątrz

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
pl: równy

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
pl: zaczyna się od

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
pl: kończy się na

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
pl: zawiera

en: regexp
pl: wyrażenie regularne

en: unknown comparison
pl: nieznane porównanie

en: %1 day | %1 days
pl[0]: %1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

en: %1 month | %1 months
pl[0]: %1 miesiąc
pl[1]: %1 miesiące
pl[2]: %1 miesięcy

en: %1 year | %1 years
pl[0]: %1 rok
pl[1]: %1 lata
pl[2]: %1 lat

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
pl[0]: dzień
pl[1]: dni
pl[2]: dni

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
pl[0]: miesiąc
pl[1]: miesiące
pl[2]: miesięcy

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
pl[0]: rok
pl[1]: lata
pl[2]: lat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
pl: Edytor dla kryterium 'Zgodność ze znacznikami'. Można samemu określić właściwości utworów, a GALO wypełni listę odtwarzania utworami, które do tych właściwości pasują. Działa to podobnie do zdolności porównawczych znajdujących się w generatorze list odtwarzania Amaroka w wersji 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
pl: Ustawienia dopasowania ograniczeń znacznika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
pl: Decyduje o tym, do jakiej własności chcesz przyrównywać utwory.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
pl: Pole:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">GALO wybierze wszystkie utwory, które <span style=" font-weight:600;">nie</span> spełniają wybranych wymagań.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
pl: Odwróć:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
pl: Decyduje o tym, czy GALO ma wybierać utwory mniejsze, równe czy większe niż podana wartość.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
pl: Liczbowa wartość, do jakiej ma pasować utwór

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
pl: Jak bardzo GALO ma dbać o to, by dane utworów zgadzały się z podaną wartością.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
pl: Decyduje o tym, czy GALO ma wybierać utwory z podanego przedziału czasowego, czy też ma wybierać takie, które są starsze, równe wiekiem lub młodsze od podanej daty.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
pl: jest w ostatnich

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
pl: Data utworu, pod kątem której GALO ma tworzyć listy odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
pl: Względny przedział czasu, który APG ma spróbować dopasować.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
pl: Jak bardzo GALO ma dbać o to, by utwory zgadzały się z podaną datą.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
pl: Decyduje o tym, czy GALO ma wyszukiwać utwory zaczynające się od, zawierające, czy kończące się na wybranym ciągu znaków.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
pl: równy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
pl: zaczyna się od

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
pl: kończy się na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
pl: zawiera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
pl: Ciąg znaków, pod kątem których GALO ma tworzyć listy odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
pl: Decyduje o tym, czy GALO ma wybierać utwory mniejsze, równe czy większe niż podana długość odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
pl: Czas utworów, pod kątem którego GALO ma tworzyć listy odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
pl: Jak bardzo GALO ma trzymać się reguły wyszukiwania utworów o czasie podobnym do podanego.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
pl: Decyduje o tym, czy GALO ma wybierać utwory o ocenie mniejszej, równej czy większej od podanej.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
pl: Ocena utworu, pod kątem której GALO ma tworzyć listy odtwarzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
pl: Jak bardzo GALO ma dbać o to, by podany utwór miał daną ocenę.

en: url
pl: adres url

en: title
pl: tytuł

en: artist name
pl: nazwa wykonawcy

en: album name
pl: nazwa albumu

en: genre
pl: gatunek

en: composer
pl: kompozytor

[ctx: Field name]
en: year
pl: rok

en: comment
pl: komentarz

en: track number
pl: numer ścieżki

en: disc number
pl: numer płyty

en: length
pl: długość

en: added to collection
pl: dodano do zbioru

en: score
pl: punktacja

en: rating
pl: ocena

en: first played
pl: pierwsze odtworzenie

en: last played
pl: ostatnie odtworzenie

en: play count
pl: ilość odtworzeń

en: label
pl: etykieta

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
pl: Generator listy odtwarzania nie mógł wczytać żadnych utworów ze zbioru.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
pl: Nie ma utworów, które pasowałyby do wszystkich kryteriów. Generator listy odtwarzania wyszuka utwory najbliższe podanym warunkom, ale możesz też chcieć osłabić kryteria, aby znaleźć więcej utworów.

en: New playlist preset
pl: Nowe nastawy listy odtwarzania

en: Unnamed playlist preset
pl: Nienazwane nastawy listy odtwarzania

en: Generating a new playlist
pl: Tworzenie nowej listy odtwarzania

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
pl: Generator list odtwarzania stworzył listę, która nie spełnia wszystkich podanych przez Ciebie kryteriów. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego rezultatu, spróbuj usunąć niektóre wymogi lub zmienić tolerancję generatora na odstępstwa od podanych zasad. Można wtedy spróbować wygenerować nową listę odtwarzania.

en: Add new
pl: Dodaj nowy

en: Constraint Group
pl: Grupa kryteriów

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
pl: Edytor nastaw APG

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
pl: Drzewo kryteriów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
pl: Nazwa nastaw APG

en: Import preset
pl: Zaimportuj nastawy

en: Preset files
pl: Pliki nastaw

en: Preset exported to %1
pl: Nastawy wyeksportowane do %1

en: Preset could not be exported to %1
pl: Nie można wyeksportować nastaw do %1

en: Presets could not be imported from %1
pl: Nie można zaimportować nastaw z %1

en: %1 could not be opened for preset import
pl: Nie można otworzyć %1 do importu nastaw

en: Example 1: new tracks added this week
pl: Przykład 1: nowe utwory dodane w tym tygodniu

en: Example 2: rock or pop music
pl: Przykład 2: muzyka rock lub pop

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
pl: Przykład 3: około jednej godziny utworów różnych artystów

en: Example 4: like my favorite radio station
pl: Przykład 4: taka jak moja ulubiona radiostacja

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
pl: Przykład 5: 80-minutowa płyta CD z rockiem, metalem i industrialem

en: Export "%1" preset
pl: Wyeksportuj nastawy "%1"

en: Preset files (*.xml)
pl: Pliki nastaw (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
pl: Pliki list odtwarzania na dysku

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
pl: Nie można wczytać pliku listy odtwarzania "%1".

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
pl: Napotkano wersję %1 schematu bazy danych listy odtwarzania, jednakże ta wersja Amaroka obsługuje tylko wersję %2 (i poprzednie wersje zaczynając od %2). Lista odtwarzania zapisana w bazie danych Amaroka prawdopodobnie nie będzie działać i jakiekolwiek próby zapisywania w niej mogą skutkować jej utratą. Prawdopodobnie uruchomiono starszą wersję Amaroka z bazą danych zapisaną w nowszej wersji.

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
pl: Przyszła wersja bazy danych listy odtwarzania?

en: Amarok Database
pl: Baza danych Amaroka

en: Local playlists stored in the database
pl: Lokalne listy odtwarzania przechowywane w bazie danych

en: <Empty>
pl: <Pusto>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
pl: Amarok nie znalazł żadnych wtyczek. Wskazuje to na problemy z instalacją.

en: Scanning music
pl: Przeszukiwanie muzyki

en: Abort for scanner requested
pl: Zażądano przerwania dla skanera

en: Aborting scanner with error: %1
pl: Przerywanie skanera z błędem: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
pl: Nie można znaleźć skanera zbiorów Amaroka!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
pl: Nie można uruchomić skanera zbiorów Amaroka.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
pl: Przeszukiwanie zbioru musiało zostać przerwane. Napotkano zbyt wiele awarii (%1) podczas przeszukiwania. Następujące pliki były powodem awarii:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
pl: Nie można znaleźć komponentu edytora tekstu KDE.
    Proszę sprawdzić instalację KDE.  Nastąpi wyjście z konsoli!

en: Code
pl: Kod

en: Console
pl: Konsola

en: Output
pl: Wyjście

en: Error
pl: Błąd

en: Execute Script
pl: Wykonaj skrypt

en: &New Script
pl: &Nowy skrypt

en: &Delete Script
pl: &Usuń skrypt

en: &Clear All Scripts
pl: Wy&czyść wszystkie skrypty

en: Previous Script
pl: Poprzedni skrypt

en: Next Script
pl: Następny skrypt

en: &View
pl: &Widok

en: This will stop this script! Continue?
pl: To zatrzyma ten skrypt! Czy kontynuować?

en: Choose where to save your scripts
pl: Wybierz miejsce zapisu swoich skryptów

en: Remove script file from disk?
pl: Czy usunąć skrypt z dysku?

en: Remove Script
pl: Usuń skrypt

en: Are you absolutely certain?
pl: Czy jesteś bezwzględnie pewien?

en: Terminate
pl: Zakończ

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
pl: Skrypt %1 wykonuje się już od 5 sekund, czy chcesz go zakończyć?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the script authors and their emails]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script authors, %2, and ask them to upgrade it before the next Amarok release.
pl: Skrypt %1 wykorzystuje przestarzałe wywołania skryptowe API. Napisz do autorów skryptu, %2, i poproś o uaktualnienie przed następnym wydaniem Amaroka.

en: Script error reported by: %1
    %2
pl: Błąd skryptu zgłoszony przez: %1
    %2

en: Add new Ampache server
pl: Dodaj nowy serwer Ampache

en: Successfully connected
pl: Pomyślnie połączono

en: Connection failure
pl: Błąd połączenia

en: Authentication failed.
pl: Uwierzytelnianie nie powiodło się.

en: Authentication Error
pl: Błąd uwierzytelniania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
pl: Dodaj serwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
pl: Usuń serwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
pl: Adres serwera

en: Amarok frontend for your Ampache server
pl: Nakładka Amaroka na twój serwer Ampache.

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
pl: Używaj Amaroka jako samodzielnej nakładki na twój serwer Ampache.To pozwoli ci na przeglądanie i odtwarzanie całej zawartości Ampache z Amaroka.

en: Ampache Server %1
pl: Serwer Ampache %1

en: Updated: %1
pl: Uaktualniono: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
pl: <p>Nie znaleziono informacji dla tego utworu.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
pl: <p>Nie znaleziono informacji dla tego albumu.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
pl: <p>Nie znaleziono informacji dla tego wykonawcy.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
pl: Sprawdź połączenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
pl: Profil gpodder.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Zapisz się do gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
pl: &Test logowania

en: Gpodder Podcasts
pl: Podcasty Gpodder

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
pl: Próba synchronizacji stanów z gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
pl: Próba synchronizacji subskrypcji z gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
pl: Usłudze GPodder nie udało się uzyskać danych z serwera. Spróbuje jednak ponownie za 10 sekund...

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
pl: gpodder.net: Usługa katalogu podcast

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
pl: gpodder.net jest sieciowym katalogiem podcastów i usługą synchronizacji.

en: Subscribe
pl: Prenumeruj

en: gpodder.net credentials
pl: dane poufne gpodder.net

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
pl: Nie znaleziono uruchomionego Portfela. Czy chcesz, aby Amarok zapisał twoje dane poufne dotyczące gpodder.net jako zwykły tekst?

en: Testing...
pl: Testowanie...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
pl: Nazwa użytkownika lub hasło są puste, proszę je poprawić i spróbować ponownie

en: Failed
pl: Niepowodzenie

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
pl: Sukces

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
pl: Nazwa użytkownika lub hasło są niepoprawne, proszę je poprawić i spróbować ponownie

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
pl: Nie można połączyć się z usługą gpodder.net lub wystąpił inny błąd.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
pl: Błąd przetwarzania Reply, sprawdź czy gpodder.net pracuje poprawnie i zgłoś błąd

en: No description available...
pl: Brak opisu...

en: From Jamendo.com
pl: Z Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
pl: Strona, na której wykonawcy mogą swobodnie dzielić się swoją muzyką

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
pl: Archiwum darmowej muzyki, licencjonowanej na zasadach Creative Commons

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
pl: Jamendo.com łączy wspólnie wykonawców i miłośników muzyki. Strony pozwalają wykonawcom na umieszczenie własnych albumów i dzielenia się nimi ze światem, a użytkownicy mogą pobierać je wszystkie za darmo. Słuchaj i pobieraj całą zawartość Jamendo bezpośrednio z poziomu Amaroka.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
pl: Uaktualnij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
pl: Pobieranie

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
pl: Gatunek / Wykonawca

en: Genre / Artist / Album
pl: Gatunek / Wykonawca / Album

en: Downloading Jamendo.com database...
pl: Pobieranie bazy danych Jamendo.com...

en: Updating the local Jamendo database.
pl: Uaktualnianie lokalnej bazy danych Jamendo.

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
pl[0]: Uaktualnianie bazy danych Jamendo.com ukończone. Dodano 1 utwór z
pl[1]: Uaktualnianie bazy danych Jamendo.com ukończone. Dodano %1 utwory z
pl[2]: Uaktualnianie bazy danych Jamendo.com ukończone. Dodano %1 utworów z

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
pl[0]: 1 album z
pl[1]: %1 albumy z
pl[2]: %1 albumów z

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
pl[0]: 1 wykonawca.
pl[1]: %1 wykonawców.
pl[2]: %1 wykonawców.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
pl: Podobne Last.Fm

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
pl: Podobne ukierunkowanie "Last.fm" znajduje utwory na Last.fm i dodaje tylko utwory podobne.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
pl: Podobny do poprzedniego utworu (zgłoszone przez Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
pl: Podobny do poprzedniego wykonawcy (zgłoszone przez Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
pl: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> myśli, że utwór jest podobny do

en: the previous track
pl: poprzedni utwór

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
pl: Tygodniowy najlepszy artysta Last.fm

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
pl: Ukierunkowanie "Tygodniowy Top" dodaje utwory, które są najwyżej na listach Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
pl: Utwory z top listy Last.fm z %1 to %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
pl: od:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
pl: do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
pl: Profil Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectToAccount)
en: Connect to account
pl: Połącz z kontem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_ScrobblerUsername)
en: Not connected
pl: Niepołączony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="https://www.last.fm/join">Sign up to Last.fm</a>
pl: <a href="https://www.last.fm/join">Zapisz się na Last.fm</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectAccount)
en: Disconnect account
pl: Rozłącz konto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
pl: Usługi Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
pl: &Wyślij utwory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
pl: &Użyj danych kompozytora, jeśli dostępne w Last.fm, do wykonawcy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
pl: Użyj znaczników Last.fm takich jak <b>7 z 10 gwiazdek</b> do reprezentowania ocen Amaroka przy synchronizacji statystyk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
pl: Użyj eleganckich znaczników do reprezentacji ocen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
pl: <html>Przy scrobblowaniu utworów do Last.fm, poprawiane są powszechne błędy w znacznikach utworów, takie jak wykonawca, album i tytuł. Sprawdź to, aby wiedzieć kiedy to następuje i co jest zakresem samoczynnej poprawki.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
pl: Ogłaszaj sugestie poprawek dla znaczników utworów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
pl: <html>Zaznacz jeśli chcesz, aby pewne utwory nie były anni scrobblowane, ani pokazywane jako odtwarzane na Last.fm</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
pl: Nie scrobbluj utworów z etykietą:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
pl: <html>Wybierz preferowaną etykietę (lub napisz taką). Utwory z tą etykietą nie będą scrobblowane</html>

en: Last.fm: The social music revolution
pl: Last.fm: Społeczna rewolucja muzyczna

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
pl: Last.fm jest popularną usługą sieciową, która dostarcza spersonalizowane stacje radiowe i rekomendacje muzyki. Osobista stacja jest dopasowywana na podstawie twoich przyzwyczajeń muzycznych i poleca Ci nową muzykę. Można także odtwarzać stacje z muzyką, która jest podobna do wykonywanej przez określonego wykonawcę, a także słuchać strumieni osób, które dodałeś jako swoich  przyjaciół.

en: Last.fm: Love
pl: Last.fm: Dodaj do ulubionych

en: Enter an artist name
pl: Podaj nazwę wykonawcy

en: Enter a tag
pl: Podaj znacznik

en: Enter a Last.fm user name
pl: Podaj nazwę użytkownika Last.fm

en: Username: %1
pl: Nazwa użytkownika: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
pl[0]: Licznik odtworzeń: %1 odtworzenie
pl[1]: Licznik odtworzeń: %1 odtworzenia
pl[2]: Licznik odtworzeń: %1 odtworzeń

en: Create a Custom Last.fm Station
pl: Utwórz własną stację Last.fm

en: Tag
pl: Znacznik

en: User
pl: Użytkownik

en: %1's Streams
pl: Strumienie %1

en: Global Tags
pl: Znaczniki globalne

en: Friends' Loved Radio
pl: Ulubione radio znajomych

en: Friends' Personal Radio
pl: Osobiste radio znajomych

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
pl: Nie udało się otworzyć Portfela KDE, aby odczytać dane poufne do Last.fm

en: Error migrating Last.fm username from KWallet. Please reconnect your Last.fm account in Plugin Settings.
pl: Błąd przenoszenia nazwy użytkownika Last.fm z KWallet. Połącz ponownie swoje konto Last.fm w Ustawieniach Wtyczki

en: Do you want to disconnect Amarok from Last.fm account %1?
pl: Czy odłączyć Amaroka od konta Last.fm %1?

en: Disconnect Last.fm account?
pl: Rozłączyć konto Last.fm?

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
pl: Nieudana

[ctx: Last.fm authentication process status]
en: Opening Last.fm web page
pl: Otwieranie strony sieciowej Last.fm

[ctx: Pushbutton to complete Last.fm authentication process]
en: Finish connecting account
pl: Ukończ łączenie konta

en: Last.fm account connection was not successful. Please make sure you have authorized Amarok to connect to your Last.fm account on the Last.fm web page that was opened and try again.
pl: Nie udało się połączyć z kontem na Last.fm. Upewnij się, że upoważniłeś Amaroka do łączenia twojego konta Last.fm na stronie sieciowej Last.fm, która została otwarta i spróbuj ponownie.

en: Unable to connect to Last.fm service.
pl: Nie można połączyć się z usługą Last.fm

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
pl[0]: %2 (%1 odtworzenie)
pl[1]: %2 (%1 odtworzenia)
pl[2]: %2 (%1 odtworzeń)

en: Personal Radio
pl: Osobiste radio

en: My Recommendations
pl: Doradzane dla mnie

en: My Radio Station
pl: Moja stacja radiowa

en: My Mix Radio
pl: Moje wymieszane Radio

en: My Top Artists
pl: Moi ulubieni wykonawcy

en: My Tags
pl: Moje znaczniki

en: Friends
pl: Znajomi

en: Last.fm: &Ban
pl: Last.fm: &Ignoruj

en: Ban this track
pl: Nie odtwarzaj więcej tego utworu

en: Last.fm: &Skip
pl: Last.fm: &Pomiń

en: Skip this track
pl: Pomiń ten utwór

en: Global Tag Radio: "%1"
pl: Radio tagów globalnych: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
pl: Stacja radiowa użytkownika: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
pl: Wykonawcy podobni do "%1"

en: Artist Fan Radio: "%1"
pl: Radio fanów wykonawcy: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
pl: Radio sąsiada %1

en: %1's Personal Radio
pl: Osobiste radio %1

en: %1's Mix Radio
pl: Radio z mieszanką utworów z lat %1-tych

en: %1's Recommended Radio
pl: Polecane radio %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
pl: Polecane radio %1 (Popularność %2)

en: Group Radio: %1
pl: Radio grupowe: %1

en: Track Radio
pl: Radio utworu

en: Artist Radio
pl: Radio wykonawcy

en: Last.fm is cool...
pl: Last.fm is jest super...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
pl: Aby słuchać strumieni Last.fm i radia musisz być płacącym członkiem Last.fm i musisz być podłączonym do strumienia w <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>obsługiwanym kraju</a>. Wszystkie inne funkcje Last.fm działając bez problemu.

en: Error starting track from Last.fm radio
pl: Błąd przy rozpoczynaniu utworu z radia Last.fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
pl: Ulubiony utwór: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
pl: Zbanowany utwór: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
pl: %1 <b>%2</b> powinien być poprawiony na <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
pl: Last.fm sugeruje, że pewne znaczniki utworu <b>%1</b> powinny zostać poprawione:

en: Play Similar Artists from Last.fm
pl: Odtwarzaj podobnych wykonawców z Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
pl: spowalnia dopasowywanie utworów

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
pl: Pobieranie "%1" wykonawcy "%2" z Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
pl: Pobieranie albumu z Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
pl: Pobieranie z Magnatune prawdopodobnie się nie powiodło. Nie można odczytać pliku zip

en: Uncompressing Magnatune.com download...
pl: Rozpakowywanie pobranego pliku z Magnatune.com...

en: Adding album cover to collection
pl: Dodaj okładkę albumu do zbioru

en: Preview Tracks
pl: Przeglądaj utwory

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
pl: Utwory, które zamierzasz właśnie skopiować są strumieniami do prezentacji. Jeśli chcesz reklamowe darmowe strumienie oraz lepszej jakości, rozważ zakup albumu. Pamiętaj, że gdy kupujesz w Magnatune wykonawca otrzymuje 50% opłaty. Dodatkowo, jeśli kupujesz poprzez Amaroka, wpierasz projekt Amaroka 10% kwoty.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
pl: Uaktualnienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
pl: Jeśli zaznaczysz to pole, to Amarok okresowo będzie sprawdzał dostępność uaktualnień bazy Magnatune i pobierze je samoczynnie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
pl: Samoczynnie uaktualnij bazę danych Magnatune.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
pl: Pobrane ponownie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
pl: Tutaj podaj swój e-mail by móc pobrać ponownie jakiekolwiek poprzednio zakupione albumy z Magnatune bezpośrednio z Amaroka.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
pl: Opcje członkostwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
pl: Jestem członkiem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
pl: Typ członkostwa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
pl: Strumień

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Aby otrzymać więcej informacji na temat członkostwa w Magnatune.com oraz aby się zapisać, idź do </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
pl: Opcje strumienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
pl: Podejrzyj typ strumienia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
pl: Wysokiej jakości Mp3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
pl: Niskiej jakości Mp3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
pl: Pobieranie albumu z Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
pl: Opcje pobierania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
pl: Wybierz format:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
pl: Pobierz do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
pl: Jeśli pobierzesz do miejsca, które jest już monitorowane przez Amaroka, album zostanie samoczynnie dodany do twojego zbioru.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
pl: Informacja z Magnatune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
pl: &Pobierz

en: Processing download
pl: Przetwarzanie pobierania

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
pl: We wprowadzonej informacji członkowskiej znajduje się błąd. Proszę ją poprawić i spróbować ponownie.

en: Could not process download
pl: Nie można było pobrać albumu

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
pl: Pobierz ponownie poprzednio zakupiony album "%1" wykonawcy "%2" z Magnatune.com.
    
    Użytkownik: %3
    Hasło: %4

en: Loading artist info...
pl: Wczytywanie szczegółów o wykonawcy...

en: Fetching %1 Artist Info
pl: Pobieranie informacji o wykonawcy %1

en: Loading album info...
pl: Wczytywanie informacji o albumie...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
pl: Rok wydania: %1

en: Description:
pl: Opis:

en: From Magnatune.com
pl: Z Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
pl: Pobieranie strony tytułowej Magnatune.com...

en: Fetching Magnatune.com front page
pl: Pobieranie strony tytułowej Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
pl: Pobieranie twojej strony ulubionych Magnatune.com...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
pl: Pobieranie twojej osobistej strony poleceń Magnatune.com...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
pl: Nie-diabelskie wydawnictwo, które jest fair zarówno dla wykonawców jaki i klientów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
pl: Kliknij na ten przycisk, aby teraz pobrać bazę danych Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
pl: Amarok musi pobrać bazę danych Magnatune, aby włączyć sklep Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
pl: Jeśli włączysz następującą opcję, Amarok sprawdzi dostępność uaktualnień Magnatunes i pobierze je samoczynnie. Zawsze możesz wyłączyć tę opcję później w ustawieniach usługi Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
pl: Uaktualnij

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
pl: Menadżer wznawiania pobierań

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
pl: To są albumy, które zostały pobrane poprzednio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
pl: &Pobierz ponownie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
pl: Wykonawca - Album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
pl: Pobieranie listy albumów poprzednio zakupionych w Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
pl: Zapisanie się jako członek magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Po zostaniu członkiem Magnatune.com, uzyskujesz nieograniczony dostęp do pobierania każdego albumu z Amaroka przy użyciu pojedynczego kliknięcia myszą. Dołączając możesz także słuchać - bez reklam - wszystkich strumieni Magnatune.com.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zespół Amaroka dostaje 10% twojej początkowej opłaty członkowskiej, tak więc dołączając, jednocześnie wspierasz rozwój Amaroka.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jak zawsze, wykonawcy dostają 50% opłaty członkowskiej rozdzielonej na podstawie wykonawców, których pobierasz i strumieni, których słuchasz.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aby dowiedzieć się więcej o członkostwie w Magnatune.com, lub żeby się zapisać, kliknij tutaj: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Informacje o członkostwie</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Po przyłączeniu się, przejdź do ustawień Magnatune w "Ustawienia->Ustawienia Amaroka->Wtyczki" i  podaj swoje informacje członkowskie. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
pl: Zamknij

en: "Fair trade" online music store
pl: Internetowy sklep muzyczny "Fair Trade"

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
pl: Magnatune.com jest firmą nagraniową o odmiennym stylu, której motto to "Nie jesteśmy źli!". Połowa kwoty każdego zakupu idzie bezpośrednio do wykonawcy a jeśli zakupisz album poprzez Amaroka, projekt Amarok otrzyma 10% prowizji. Magnatune.com także oferuje członkostwa "ile tylko możesz", które pozwalają Ci na pobranie tyle muzyki ile tylko chcesz.

en: Artist / Album
pl: Wykonawca / Album

en: Re-download
pl: Pobierz ponownie

en: Update Database
pl: Uaktualnij bazę danych

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Download Album
pl: Pobierz album

en: Signup
pl: Zapisz się

en: Downloading Magnatune.com database...
pl: Pobieranie bazy danych Magnatune.com...

en: Updating the local Magnatune database.
pl: Uaktualnianie lokalnej bazy danych Magnatune.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with &#37;20
pl: Usługa Magnatune przyjmuje następujące wiadomości:
    
    	addMoodyTracks mood count: Dodaje losowe utwory z określonym nastrojem do listy odtwarzania. Parametr nastroju musi mieć odstępy zakończone &#37;20

en: ERROR: No arguments supplied
pl: BŁĄD: Nie podano argumentów

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
pl: BŁĄD: Niewłaściwa liczba argumentów dla addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
pl: BŁĄD: Błąd przetwarzania dla argumentu 2 (liczenie)

en: ERROR: Unknown argument.
pl: BŁĄD: Nieznany parametr.

[ctx: A type of command that triggers an action in the integrated Magnatune.com service]
en: Magnatune
pl: Informacje z Magnatune

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
pl[0]: Uaktualnianie bazy danych Magnatune.com ukończone. Baza danych zawiera 1 ścieżkę na
pl[1]: Uaktualnianie bazy danych Magnatune.com ukończone. Baza danych zawiera %1 ścieżki na
pl[2]: Uaktualnianie bazy danych Magnatune.com ukończone. Baza danych zawiera %1 ścieżek na

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
pl[0]: 1 album z
pl[1]: %1 albumy z
pl[2]: %1 albumów z

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
pl[0]: 1 wykonawca.
pl[1]: %1 wykonawców.
pl[2]: %1 wykonawców.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
pl: Demon Amaroka MP3Tunes Harmony

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
pl: Obsługuje AutoSync dla usługi MP3Tunes w Amaroku.

en: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
pl: IRC:
    server: irc.libera.chat / channel: #amarok
    
    Informacja zwrotna:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
pl: Identyfikator, którego powinien używać demon.

en: The email to be used for authentication.
pl: E-mail używany przy autoryzacji.

en: The pin to be used for authentication.
pl: PIN używany przy autoryzacji.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
pl: Logowanie do Mp3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
pl: E-mail:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
pl: AutoSync to usługa z MP3tunes, która pozwala na samoczynne przenoszenie twojej muzyki między komputerami i urządzeniami.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
pl: AutoSync to usługa z MP3tunes, która pozwala na samoczynne przenoszenie Twojej muzyki między komputerami i urządzeniami. Możesz wysłać muzykę z jednego miejsca i natychmiastowo ściągnąć ją do innego.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
pl: Włącz AutoSync

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
pl: Kod PIN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Utwórz szafkę Mp3tunes</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
pl: Internetowa szafka muzyczna, w której możesz bezpiecznie przechowywać i mieć dostęp do swojej muzyki: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
pl: Szafka MP3tunes: Twoja muzyka wszędzie!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
pl: Włączono AutoSync MP3Tunes

en: MP3tunes AutoSync Disabled
pl: Wyłączono AutoSync MP3Tunes

en: Authenticating
pl: Uwierzytelnianie

en: MP3tunes failed to Authenticate.
pl: Logowanie do MP3tunes nie powiodło się.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
pl: MP3Tunes Harmony: Rozłączono

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
pl: MP3Tunes Harmony: Oczekiwanie na PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
pl: MP3Tunes Harmony: Pomyślnie podłączono

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
pl: Błąd Mp3tunes Harmony
    %1

en: MP3tunes Locker
pl: Szafka Mp3tunes

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
pl: Tylko następujące typy utworów mogą być wysłane do MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma i ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
pl: Przesyłanie do MP3tunes rozpoczęte

en: Uploading Track %1/%2
pl: Przesyłanie utworu %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
pl: Dodaj lokalny lub zdalny plik OPML do dołączenia do listy.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
pl: Jeżeli pozostawisz puste, to zostanie użyty tytuł z OPML.

en: Loading Podcast Info...
pl: Pobieranie informacji o podcaście...

en: Fetching Podcast Info
pl: Pobieranie informacji o podcaście

en: Add OPML
pl: Dodaj OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
pl: Dodaj OPML

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Podcast Directory
pl: Katalog podcastów

en: A large listing of podcasts
pl: Duża lista podcastów

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
pl: Obszerna lista podcastów do wyszukiwania, na które można się zapisać bezpośrednio z Amaroka.

en: Add an OPML file to the list.
pl: Dodaj plik OPML do listy.

en: Loading info...
pl: Wczytywanie informacji...

en: This service does not accept any messages
pl: Usługa nie akceptuje żadnych wiadomości

en: ERROR: unknown message
pl: BŁĄD: nieznana wiadomość

en: Neither playable nor downloadable url specified.
pl: Określono adresu url, którego nie można ani odtworzyć, ani pobrać.

en: No service named %1 is currently loaded
pl: Żadna usługa o nazwie %1 nie jest obecnie wczytana

en: This collection is currently offline
pl: Ten zbiór jest obecnie offline

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
pl: %1 ma możliwość synchronizacji metadanych utworu, takich jak licznik odtworzeń, czy ocena z innymi zbiorami. Czy chcesz utrzymać %1 zsynchronizowane?
    
    Zawsze możesz zmienić decyzję w ustawieniach Amaroka.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
pl: Wygląda na to, ze masz tylko Lokalny Zbiór. Synchronizacja statystyk ma sens tylko, jeśli istnieje więcej niż jeden zbiór.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
pl[0]: Odtworzono %2 razy z czego jedno odtworzenie jest niedawne i niepowtarzalne dla tego źródła
pl[1]: Odtworzono %2 razy z czego %1 odtworzenia są niedawne i niepowtarzalne dla tego źródła
pl[2]: Odtworzono %2 razy z czego %1 odtworzeń jest niedawnych i niepowtarzalnych dla tego źródła

en: Ignored labels: %1
pl: Ignorowane etykiety: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
pl: Może dopasować utwory po: %1
    Może synchronizować: %2

en: Synchronize Statistics
pl: Synchronizuj statystyki

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
pl: Dopasowywanie utworów do synchronizacji statystyk

en: Synchronizing Track Statistics
pl: Synchronizacja statystyk utworów

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
pl[0]: Dokonano synchronizacji %2. Uaktualniono <b>jeden</b> utwór.
pl[1]: Dokonano synchronizacji %2. Uaktualniono <b>%1</b> utwory.
pl[2]: Dokonano synchronizacji %2. Uaktualniono <b>%1</b> utworów.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
pl[0]: <b>Jeden</b> utwór stoi w kolejce do scrobblowania jako %2.
pl[1]: <b>%1</b> utwory stoją w kolejce do scrobblowania jako %2.
pl[2]: <b>%1</b> utworów stoi w kolejce do scrobblowania jako %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
pl[0]: Czas odtwarzania <b>jednego</b> utworu był za krótki, aby można go było zascrobblować.
pl[1]: Czas odtwarzania <b>%1</b> utworów był za krótki, aby można je było zascrobblować.
pl[2]: Czas odtwarzania <b>%1</b> utworów był za krótki, aby można je było zascrobblować.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
pl[0]: <b>Jeden</b> utwór miał za mało metadanych, aby można go było zascrobblować.
pl[1]: <b>%1</b> utwory miały za mało metadanych, aby można je było zascrobblować.
pl[2]: <b>%1</b> utworów miało za mało metadanych, aby można je było zascrobblować.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
pl[0]: <b>Jeden</b> utwór został zgłoszony jako grany w przyszłości.
pl[1]: <b>%1</b> utwory zostały zgłoszone jako grane w przyszłości.
pl[2]: <b>%1</b> utworów zostało zgłoszonych jako grane w przyszłości.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
pl[0]: <b>Jeden</b> utwór został ostatnio odtworzony zbyt dawno, aby mógł zostać zascrobblowany.
pl[1]: <b>%1</b> utwory zostały ostatnio odtworzone zbyt dawno, aby mogły zostać zascrobblowane.
pl[2]: <b>%1</b> utworów zostało ostatnio odtworzonych zbyt dawno, aby mogło zostać zascrobblowanych.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
pl[0]: Scrobblowanie <b>jednego</b> utworu zostało pominięte, ze względu na ustawienia użytkownika.
pl[1]: Scrobblowanie <b>%1</b> utworów zostało pominięte, ze względu na ustawienia użytkownika.
pl[2]: Scrobblowanie <b>%1</b> utworów zostało pominięte, ze względu na ustawienia użytkownika.

en: Configure Synchronization...
pl: Ustaw synchronizację...

en: Tracks matched by: %1
pl: Utwory dopasowane po: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
pl: Żaden z wybranych zbiorów nie obsługuje zapisu %1 - nie ma sensu tego synchronizować.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
pl: Wybierz zbiory do synchronizacji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
pl: Wybierz pola do synchronizacji

en: Configure Synchronization Target
pl: Ustaw cel synchronizacji

en: Add Synchronization Target
pl: Dodaj cel synchronizacji

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
pl: <span style="color:red; font-weight:bold;">Ważne:</span> przed synchronizacją utworów z celem opartym na plikach upewnij się zawsze, że plik bazy danych nie jest obecnie w użyciu!

en: Choose Target Type
pl: Wybierz rodzaj celu

en: Configure Target
pl: Ustaw cel

en: Back
pl: Wstecz

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
pl: Nie ma utworów niepowtarzalnych dla jednego ze źródeł uczestniczących w synchronizacji

en: There are no tracks excluded from synchronization
pl: Nie ma utworów wykluczonych z synchronizacji

en: Expand Tracks With Conflicts
pl: Rozwiń utwory z konfliktami

en: Expand Updated
pl: Rozwiń uaktualnione

en: Collapse Tracks Without Conflicts
pl: Zwiń ścieżki bez konfliktów

en: Collapse Not Updated
pl: Zwiń nieuaktualnione

en: Reset All Ratings to Undecided
pl: Wyzeruj wszystkie oceny na nie zdecydowano

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
pl: Uwzględnij etykiety z %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
pl: Wyklucz etykiety z %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
pl: Wyzeruj wszystkie oceny na nie zdecydowano (nie synchronizuj ich)

en: All Tracks
pl: Wszystkie utwory

en: Updated Tracks
pl: Uaktualnione utwory

en: Tracks With Conflicts
pl: Utwory z konfliktami

en: There are no tracks with conflicts
pl: Nie ma żadnych utworów z konfliktami

en: There are no tracks going to be updated
pl: Nie ma żadnych utworów do uaktualnienia

en: Tracks that are unique to their sources
pl: Utwory, które są niepowtarzalne dla ich źródeł

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
pl: Utwory, które zostały wykluczone z synchronizacji przez niejednoznaczność

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
pl[0]: <b>Jedno</b> odtworzenie
pl[1]: <b>%1</b> odtworzenia
pl[2]: <b>%1</b> odtworzeń

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
pl[0]: %2 z <b>jednego</b> utworu zostanie zascrobblowane jako %3.
pl[1]: %2 z <b>%1</b> utwory zostaną zascrobblowane jako %3.
pl[2]: %2 z <b>%1</b> utworów zostanie zascrobblowanych jako %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
pl: Pokazano %1 z %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
pl: Dopasowane utwory

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
pl: Odfiltruj utwory...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
pl: Wpływa na wszystkie zaliczające się utwory, nie tylko na te pokazane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
pl: Przejmij oceny z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
pl: Rozwiń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
pl: Zwiń

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
pl: Niepowtarzalne utwory

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
pl: Wykluczone utwory

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
pl: Scrobblowanie

en: Abort
pl: Porzuć

en: Multiple background tasks running (click to show)
pl: W tle działa wiele zadań (kliknij, aby pokazać)

en: Abort all background tasks
pl: Wstrzymaj wszystkie operacje działające w tle

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Rediscover Your Music
pl: Odkryj swoją muzykę na nowo

en: Slim Toolbar
pl: Wąski pasek narzędzi

en: Volume: %1% (muted)
pl: Głośność: %1% (wyciszony)

en: Volume: %1%
pl: Głośność: %1%

en: Transcode Tracks
pl: Transkoduj utwory

en: Transc&ode
pl: Transk&oduj

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
pl: Podczas kopiowania, możesz wybrać czy chcesz transkodować swoje pliki dźwiękowe do innego formatu enkoderem (kodekiem). Możesz  tego potrzebować do zaoszczędzenia miejsca lub do uczynienia swoich plików odczytywalnymi przez przenośny odtwarzacz muzyki lub przez określony program.

en: &Copy
pl: S&kopiuj

en: Just copy the tracks without transcoding them.
pl: Tylko skopiuj utwory, bez ich transkodowania.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
pl: Podczas przenoszenia, możesz wybrać czy chcesz transkodować swoje pliki dźwiękowe do innego formatu enkoderem (kodekiem). Możesz  tego potrzebować do zaoszczędzenia miejsca lub do uczynienia swoich plików odczytywalnymi przez przenośny odtwarzacz muzyki lub przez określony program. Tylko pliki, które zostały poprawnie transkodowane, zostaną usunięte z ich pierwotnego położenia.

en: &Move
pl: &Przenieś

en: Just move the tracks without transcoding them.
pl: Przenieś utwory, bez ich transkodowania.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
pl: Obecnie niedostępne na twoim systemie.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
pl: Zbiór docelowy wskazuje, że ten format nie będzie odtwarzalny.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
pl: Transkoduj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
pl: Transkoduj wszystkie utwory do wybranego formatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
pl: Transkoduj wszystkie utwory

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
pl: Transkoduj utwory tylko gdy jest to potrzebne do odtwarzania w docelowym zbiorze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
pl: Transkoduj tylko, gdy potrzebne do odtwarzalności

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
pl: Transkoduj, tylko gdy formaty plików źródła i celu różnią się

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
pl: Transkoduj, tylko gdy formaty źródła i celu różnią się

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
pl: <b>Uwaga:</b> Brak enkodera. Jeśli chcesz przekształcać utwory, to proszę zainstalować pakiet <i>ffmpeg</i> lub <i>libav</i> (z owijką <i>ffmpeg</i> ) z odpowiednimi enkoderami. W przeciwnym przypadku możesz zaznaczyć opcję <i>Zapamiętaj ten wybór na przyszłość</i> aby pominąć to okno dialogowe w przypadku przyszłych przesyłań.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
pl: Zapamiętaj ten wybór na przyszłość

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
pl: W celu ustawienia parametrów operacji transkodowania, proszę wybrać enkoder z wykazu.

en:  (recommended)
pl:  (zalecane)

en: Ask before each transfer
pl: Zapytaj przed każdym przesyłaniem

en: Muted
pl: Wyciszony

en: <i>Volume: %1</i>
pl: <i>Głośność: %1</i>

en: Score: %1
pl: Wynik: %1

en: Rating: %1
pl: Ocena: %1

en: Play count: %1
pl: Licznik odtworzeń: %1

en: Last played: %1
pl: Ostatnio odtwarzane: %1

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: List and run bookmarks, or create new ones
pl: Wyświetl i przywołaj z zakładki lub utwórz nową

en: Amarok Bookmarks
pl: Zakładki Amaroka

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
pl: Skopiuj bieżącą zakładkę widoku do schowka

en: Scheme
pl: Schemat

en: Preset:
pl: Nastawa:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
pl: Lista wybieralnych nastaw schematów/formatów nazw plików.

en: Add preset
pl: Dodaj nastawę

en: Saves the current scheme/format as new preset.
pl: Zapisuje obecny schemat/format jako nastawa.

en: Update preset
pl: Uaktualnij nastawę

en: Updates the preset with the current scheme/format.
pl: Uaktualnia nastawę bieżącym schematem/formatem.

en: Remove preset
pl: Usuń nastawę

en: Removes the currently selected preset.
pl: Usuwa obecnie wybraną nastawę.

en: Ignore
pl: Pomiń

en: Folder
pl: Katalog

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
pl: Początkowy

en: Collection root
pl: Korzeń zbioru

en: &Basic...
pl: &Podstawowa...

en: &Advanced...
pl: &Zaawansowana...

en: New Preset
pl: Nowe nastawy

en: Preset Name
pl: Nazwa nastaw

en: second | seconds
pl[0]: sekunda
pl[1]: sekundy
pl[2]: sekund

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin

en: day | days
pl[0]: dzień
pl[1]: dni
pl[2]: dni

en: week | weeks
pl[0]: tydzień
pl[1]: tygodnie
pl[2]: tygodni

en: month | months
pl[0]: miesiąc
pl[1]: miesiące
pl[2]: miesięcy

en: year | years
pl[0]: rok
pl[1]: lata
pl[2]: lat

en: Simple Search
pl: Proste wyszukiwanie

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
pl: przed

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
pl: w

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
pl: po

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
pl: między

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
pl: starsza niż

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
pl: nowsza niż

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
pl: pomiędzy

en: Rating changed
pl: Ocena zmieniona

en: Volume: 100% (muted)
pl: Głośność: 100% (wyciszone)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
pl: Podgląd OSD
    Przeciągnij na docelowe miejsce

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Pause
pl: Wstrzymaj

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
pl: %1 wolnych

en: Track Progress
pl: Postęp utworu

en: The amount of time elapsed in current track
pl: Czas, który już upłynął w bieżącym utworze

en: The amount of time remaining in current track
pl: Czas, który pozostał w bieżącym utworze

en: Enter space-separated terms to search.
pl: Podaj, oddzielone odstępami, kryteria przeszukiwania.

en: Edit filter
pl: Edytuj filtr

en: Volume
pl: Głośność

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
pl: Idź do: %1

en: Drag in and out items from above.
pl: Przeciągnij i upuść powyższe elementy

en: [prefix]
pl: [przedrostek]

en: [suffix]
pl: [przyrostek]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
pl: Punkt kontrolny: <b>%1</b>

en: Track: %1
pl: Ścieżka: %1

en: Artist: %1
pl: Wykonawca: %1

en: empty
pl: pusty
