amarok - en to sk translation catalogue (2206 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
sk: Žiadne zoskupovanie

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
sk: Žiadne  zoskupovanie (v jednej línii)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
sk: Podrobný

en: License Agreement
sk: Licenčné podmienky

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
sk: <qt>Žiadne informácie nie sú dostupné.<br />Podporovaný KAboutData objekt neexistuje.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
sk: <qt>Žiadne informácie nie sú dostupné.<br />Podporovaný OcsData objekt neexistuje.</qt>

en: About %1
sk: Informácie o aplikácii %1

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Frameworks %3</html>
sk: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verzia %2</b><br />Používate KDE Frameworky %3</html>

en: License: %1
sk: Licencia: %1

en: &About
sk: Informácie o &aplikácii

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
sk: Pre hlásenie chýb prosím použite <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a>.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sk: Prosím nahlasujte chyby na <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
sk: A&utor

en: A&uthors
sk: A&utori

en: &Contributors
sk: &Prispievatelia

en: &Donors
sk: &Darcovia

en: T&ranslation
sk: Prek&lad

en: Email contributor
sk: Email prispievateľa

en: Visit contributor's homepage
sk: Navštíviť prispievateľovu domovskú stránku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
sk: Meno

en: Amarok Menu
sk: Ponuka aplikácie Amarok

en: Play/Pause
sk: Prehrať/Pozastaviť

en: Click to change
sk: Kliknite pre zmenu

en: &Replay Gain Mode
sk: Režim &Replay Gain

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
sk: &Vypnúť

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
sk: S&topa

en: Burn
sk: Napáliť

en: Current Playlist
sk: Aktuálny zoznam skladieb

en: Selected Tracks
sk: Vybrané skladby

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop after current Track
sk: Zastaviť po aktuálnej skladbe

en: Stop after current track: Off
sk: Zastaviť po aktuálnej skladbe: Vypnuté

en: Stop after current track: On
sk: Zastaviť po aktuálnej skladbe: Zapnuté

en: No track playing
sk: Nie je prehrávaná žiadna skladba

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
sk: Či zobraziť druhý ukazovateľ so zostávajúcim časom skladby

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
sk: Nastavte, či chcete druhý ukazovateľ so zostávajúcim časom skladby v okne prehrávača vľavo od posuvníka vyhľadávania v okne prehrávača.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
sk: Či zobrazovať čas zostávajúci do konca skladby v ľavom časovom ukazovateli.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
sk: Nastavte pre zobrazenie zostávajúceho času skladby v okne prehrávača, namiesto zobrazenia už prehraného času.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
sk: Ktoré stopy alebo albumy uprednostňovať v náhodnom režime

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
sk: Stopy alebo albumy s vybranou vlastnosťou budú s väčšou pravdepodobnosťou vybrané pri náhodnom režime.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
sk: Ako postupovať pri prehrávaní skladieb v zozname skladieb

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
sk: Určí ako bude Amarok postupovať cez skladby v zozname skladieb

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
sk: Stav dynamického režimu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
sk: Ak je nastavené, bude zapnutý dynamický režim a skladby budú pridávané podľa stanoveného dynamického zoznamu skladieb.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
sk: Duplicitné skladby v dynamickom režime.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
sk: Ak je nastavené, skladby pridané v dynamickom režime môžu mať duplikáty.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
sk: Počet predchádzajúcich skladieb.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
sk: Počet skladieb nachádzajúcich sa na zozname skladieb pred aktívnou skladbou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
sk: Počet zostávajúcich skladieb.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
sk: Počet skladieb nachádzajúcich sa v zozname skladieb za aktívnou skladbou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
sk: Či ukázať ikonu v systémovej lište.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
sk: Povoliť/Zakázať zobrazenie ikony aplikácie Amarok v systémovej lište.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
sk: Či skryť kontextový pohľad.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
sk: Povoliť/Zakázať kontextový pohľad v aplikácii Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
sk: Počet úrovní pre krok späť v zozname skladieb

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
sk: Počet úrovní pre krok späť v zozname skladieb.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
sk: Ukladať v zoznamoch skladieb relatívne cesty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
sk: Ak je nastavené, budú ručne ukladané zoznamy skladieb obsahovať relatívnu cestu k stopám, nie absolútnu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
sk: Názov súboru externého webového prehliadača, ktorý má Amarok spúšťať.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
sk: Či sa automaticky pokúsiť stiahnuť obal albumu

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
sk: Či ukazovať obrázky pozadia v paneli prehliadača

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
sk: Ukázať obal  albumu v prehliadači kolekcií

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
sk: Ukázať kontextový pohľad

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
sk: Prehrať prvom spustení džingel

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Enable context applets collapse animations
sk: Povoliť animácie balenia sa kontextových appletov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
sk: Ak je nastavené, kontextové applety sa zbalia použitím animácie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
sk: Či usporiadanie súborov prepíše existujúce súbory.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
sk: Ak je nastavené, Usporiadanie súborov prepíše existujúci cieľ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
sk: Či bude usporiadanie súborov presunie The v menách umelcov na koniec.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
sk: Ak je nastavené, Usporiadanie súborov presunie The v menách umelcov na koniec ako v "Beatles, The".

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sk: Či usporiadanie súborov nahradí medzery v názvoch súborov podčiarkovníkmi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sk: Ak je nastavené, Usporiadanie súborov nahradí medzery v názvoch súborov podčiarkovníkmi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
sk: Či usporiadanie súborov bude používať obrázky obalov namiesto ikon priečinkov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
sk: Ak je nastavené, Usporiadanie súborov bude používať obrázky obalov ako ikony priečinkov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
sk: Cesta cieľového priečinka kolekcie pre Spravovanie súborov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
sk: Cesta cieľového priečinka kolekcie pre Spravovanie súborov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
sk: Či usporiadanie súborov bude premenovávať súbory tak, aby boli kompatibilné s vfat súborovými systémami.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
sk: Ak je nastavené, Usporiadanie súborov nahradí znaky, ktoré nie sú kompatibilné s vfat súborovými systémami (ako je ':', '*' a '?').

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
sk: Či usporiadanie súborov premenuje súbory tak, že budú obsahovať iba 7-bitové ASCII znaky.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
sk: Ak je nastavené, Usporiadanie súborov nahradí znaky, ktoré nie sú kompatibilné so 7-bitovou ASCII znakovou sadou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
sk: Či bude usporiadanie súborov používať vlastnú schému pre názvy súborov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
sk: Ak je nastavené, Usporiadanie súborov bude premenovávať súbory podľa vlastného formátovacieho reťazca.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
sk: Formátovací reťazec pre Usporiadanie súborov, ak je použitá vlastná schéma pre pomenovávanie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
sk: Ak je zapnutá vlastná schéma pre názvy súborov, potom bude Usporiadanie súborov premenovávať súbory na základe tohto formátovacieho reťazca.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
sk: Regulárny výraz, ktorý má byť nahradený.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
sk: Usporiadanie súborov nahradí podreťazce, ktoré zodpovedajú tomuto regulárnemu výrazu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
sk: Nahrádzam reťazec.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
sk: Usporiadanie súborov nahradí zhodujúce sa podreťazce týmto reťazcom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
sk: Základný alebo pokročilý režim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
sk: V základnom režime sa používajú na vytvorenie schémy názvu súboru grafické značky, ktoré sa preťahujú, v pokročilom režime sú obrázky nahradené textom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
sk: Predvoľby formátu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
sk: Zoznam prednastavených formátov  (symbolické schémy).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
sk: Hlavná hlasitosť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
sk: Hlavná hlasitosť aplikácie Amarok, hodnota medzi 0 a 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
sk: Stav stlmenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
sk: Stlmiť/Zrušiť tlmenie zvuku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
sk: Či postupne zoslabiť skladby pri stlačení stop.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
sk: Povoliť/zakázať zoslabenie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
sk: Či postupne zoslabiť skladby pri stlačení pauzy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
sk: Dĺžka zoslabovania, v milisekundách

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
sk: Dĺžka zoslabovania v milisekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
sk: Režim pre ekvalizér - 0 = vypnutý, 1 až n = číslo predvoľby

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
sk: Ak je povolené, zásuvný modul ekvalizéra filtruje zvukový stream.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
sk: Zoznam používateľských názvov predvolieb pre ekvalizér

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
sk: Zoznam používateľských hodnôt predvolieb

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
sk: Mód pre upravenie hlasitosti prehrávania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
sk: Či upraviť hlasitosť skladieb na rovnakú úroveň, a či urobiť úpravu po skladbách alebo po albumoch.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
sk: Vypnúť opakovanie

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
sk: Spraviť pre každú skladbu rovnakú hlasitosť

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
sk: Spraviť pre každý album rovnakú hlasitosť

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
sk: Dĺžka krátkeho vyhľadávania, v sekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
sk: Dĺžka stredného vyhľadávania, v sekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
sk: Dĺžka dlhého vyhľadávania, v sekundách.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
sk: Či by mala aplikácia Amarok pozastaviť aktuálne prehrávanú skladbu pri uspaní.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
sk: Či by mala aplikácia Amarok zabrániť systému prejsť do režimu spánku, ak sa prehráva skladba.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
sk: Či by mala aplikácia Amarok začať prehrávanie, ak je skladba pridaná do zoznamu skladieb (a nič iné sa neprehráva).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
sk: Amazon umiestnenie pre získavanie obalov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
sk: Určuje, z ktorého Amazon serveru by mali byť získavané obrázky obalov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
sk: Wikipédia locale pre získavanie informácií

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
sk: Určuje, v akom jazyku sú získavané informácie z Wikipédie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
sk: Použiť podporu KNotify

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
sk: Používať On-Screen Display (OSD)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
sk: Povoliť/Zakázať OSD.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
sk: Pre oznamovanie použiť zavrčanie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
sk: Povoliť/Zakázať zavrčania pre upozornenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
sk: Prepnúť priehľadnosť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
sk: Spraviť pozadie OSD priehľadným.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
sk: Či používať vlastné farby pre OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
sk: Ak je zaškrtnuté, je možné pre OSD používať vlastné farby.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
sk: Farba písma pre OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
sk: Farba textu OSD. Farba je určená v modeli RGB, čiže čiarkami oddelenou trojicou celých čísel z intervalu 0 až 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
sk: Úprava mierky písma pre OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
sk: Násobiteľ úpravy mierky pre písmo OSD, 100 percent normálneho je &#8220;normálna veľkosť&#8221;.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
sk: Koľko milisekúnd má byť text zobrazený

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
sk: Čas v milisekundách, kedy má byť OSD viditeľný. Hodnota 0 znamená, že sa OSD nebude nikdy skrývať. Predvolená hodnota je 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
sk: Y posun umiestnenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
sk: Y umiestnenie OSD relatívne vzhľadom k vybranej obrazovke a zarovnaniu OSD. Ak je vybrané zarovnanie nahor, Y posun udáva medzeru medzi hornou časťou OSD a vrchom obrazovky. Ak je vybrané zarovnanie nadol, Y posun udáva medzeru medzi dolnou časťou OSD a spodkom obrazovky.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
sk: Obrazovka OSD

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
sk: Obrazovka, na ktorú sa má zobraziť OSD. Pre prostredia iba s jednou obrazovkou má byť nastavená na 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
sk: Zarovnať OSD k

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
sk: Relatívne umiestnenie OSD. Možné hodnoty sú doľava, do stredu, doprava a na stred.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Don't show when a fullscreen application is active
sk: Neukazovať, ak je aktívny režim aplikácie na celú obrazovku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
sk: Neukazovať On-Screen-Display, ak je zameraná ďalšia aplikácia a beží v režime celej obrazovky.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
sk: Obnoviť po spustení prehrávanie naposledy hranej skladby

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
sk: Ak je nastavené, Amarok po štarte pokračuje v prehrávaní naposledy hranej stopy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
sk: URL skladby, ktorou sa pokračuje pri štarte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
sk: Vnútorné: URL skladby, ktorou sa pokračuje pri štarte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
sk: Vnútorné: Obnoviť prehrávanie v pozastavenom stave

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
sk: Čas, od ktorého sa má pokračovať, v milisekundách

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
sk: Vnútorné: Pozícia v skladbe, od ktorej sa má pokračovať pri štarte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
sk: Zoznam hodnôt popisujúcich, ktoré prehliadače sú viditeľné,  zhora nadol.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
sk: Skladba prehrávaná pred posledným ukončením programu. Hodnota je -1 v prípade, že nebola prehrávaná žiadna skladba.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
sk: Číslo (zhora) naposledy aktívneho prehliadača.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
sk: Či prehľadávať priečinky kolekcií rekurzívne

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
sk: Či prehľadávať priečinky kolekcií pri zmene

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
sk: Či sa zmeny meta dát zapíšu späť

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
sk: Či sa zmeny štatistiky skladieb zapíšu späť

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
sk: Či sa zmeny obalu albumu zapíšu späť

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
sk: Maximálne rozmery zabudovaných obalov

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
sk: Zoznam priečinkov v kolekcii

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
sk: Či zobrazovať čísla skladieb v prehliadači kolekcie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
sk: Či zobrazovať roky v prehliadači zbierky.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
sk: Či použiť detektor znakovej sady Mozilla na zistenie kódovania ID3 značiek.

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
sk: Používateľské meno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
sk: Používateľské meno pre pripojenie na Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
sk: Heslo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
sk: Heslo pre pripojenie na Audioscrobbler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
sk: Poslať údaje skladateľa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
sk: Použiť údaje skladateľa v Last.fm ako umelca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
sk: Získať podobných umelcov

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
sk: Typ zariadenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
sk: Typ mediálneho zariadenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
sk: Bod pripojenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
sk: Bod pripojenia použitý pre pripojenie mediálneho zariadenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
sk: Príkaz pre pripojenie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
sk: Príkaz použitý pre pripojenie mediálneho zariadenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
sk: Príkaz odpojenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
sk: Príkaz použitý pre odpojenie mediálneho zariadenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
sk: Automatické vymazanie podcast položiek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
sk: Či sa podcast položky, ktoré už boli prehrané, automaticky vymažú pri pripojení mediálneho zariadenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
sk: Synchronizačné štatistiky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
sk: Či by mali byť štatistiky aplikácie Amarok synchronizované s počtom prehraní/hodnoteniami na zariadení a či by mali byť prehrané stopy automaticky odoslané na Last.fm.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
sk: Manuálne pridané servery

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
sk: Servery zdieľajúce hudbu pridané používateľom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
sk: Heslá pre server

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
sk: Heslá uložené podľa názvu hostiteľa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
sk: Do porovnávania zahrnúť názvy skladieb

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
sk: Do porovnávania zahrnúť názvy albumov

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
sk: Do porovnávania zahrnúť mená umelcov

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
sk: Do porovnávania zahrnúť názvy žánrov

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
sk: Do porovnávania zahrnúť mená skladateľov

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
sk: Do porovnávania zahrnúť roky

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
sk: Názov grafickej úpravy, ktorá bude nahraná pri spustení

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
sk: Či Amarok použije jeho vlastnú internú databázu oproti externému zdroju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
sk: Názov hostiteľa externého servera ku ktorému sa pripojí.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
sk: Ktorý port servera sa použije pre pripojenie k databáze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
sk: Meno databázy, ktorú Amarok použije.Používateľ musí mať dostatočné prístupové oprávnenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
sk: Používateľské meno pre prístup ku externej databáze.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
sk: Heslo pre používateľa externej databázy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
sk: Nechať spustené počítadlo, aby bolo jasné, kedy spustiť CHECK.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
sk: Či povoliť skriptovací modul aplikácie Amarok

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
sk: Povoliť/Zakázať skriptovací modul aplikácie Amarok.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
sk: Či automaticky aktualizovať zabudované skripty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
sk: Povoliť/Zakázať automatickú aktualizáciu zabudovaných skriptov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
sk: Či povoliť konzolu skriptov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
sk: Či sa zobrazovať varovanie o skriptoch pristupujúcich k zastaraným rozhraniam API.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
sk: Či uložiť aktuálne sedenie pri ukončení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
sk: Či zobraziť moodbar aktuálnej skladby, ak je dostupný v posuvníku priebehu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
sk: Povoliť/Zrušiť ukazovanie moodbar, ak je dostupný v posuvníku priebehu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
sk: Štýl, ktorý bude použitý pri vykresľovaní moodbar

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
sk: Faktor kvality pre automatický generátor zoznamu skladieb

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
sk: Hodnota medzi 0 a 10, ktorá reguluje, či sa automatický generátor zoznamu skladieb snaží optimalizovať na rýchlosť (0) alebo na presnosť (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: New Bookmark
sk: Nová záložka

en: Bookmark Manager
sk: Správca záložiek

en: Add Group
sk: Pridať skupinu

en: Filter bookmarks
sk: Filtrovať záložky

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
sk: Začnite písať pre progresívne filtrovanie záložiek

en: Bookmark this Album
sk: Pridať album do  záložiek

en: Bookmark this Artist
sk: Pridať umelca do záložiek

en: Add Position Marker
sk: Pridať značku pozície

en: Group
sk: Zoskupiť

en: Type
sk: Typ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
sk: Popis

en: New Group
sk: Nová skupina

en: none
sk: žiadne

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
sk: &Načítať

en: &Delete
sk: &Vymazať

en: &Create timecode track
sk: &Vytvoriť skladbu s časovým kódom

en: New Timecode Track
sk: Nová skladba s časovým kódom

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Context: %1
sk: Kontext: %1

en: Bookmark Context View Applets
sk: Pridať záložky appletom kontextového pohľadu

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
sk: Kontext

en: Files
sk: Súbory

en: Files (%1)
sk: Súbory (%1)

en: Album "%1" from %2
sk: Album "%1" z %2

en: Artist "%1" from %2
sk: Umelec "%1" z %2

en: Artist "%1"
sk: Umelec "%1"

en: Bookmark Media Sources View
sk: Pridať záložky pohľadu zdrojov médií

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
sk: Navigovať

en: Bookmark Track Position
sk: Pridať umiestnenie do záložiek

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
sk: Prehrať

en: Files/URLs to open
sk: Súbory/Adresy URL k otvoreniu

en: Immediately start playing an audio cd
sk: Začať prehrávať Audio CD

en: Skip backwards in playlist
sk: Preskočiť dozadu v zozname skladieb

en: Start playing current playlist
sk: Zahájiť prehrávanie aktuálneho zoznamu skladieb

en: Play if stopped, pause if playing
sk: Prehrať pokiaľ je zastavené, pozastaviť pokiaľ je prehrávané

en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Stop playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Skip forwards in playlist
sk: Preskočiť dopredu v zozname skladieb

en: Additional options:
sk: Ďalšie voľby:

en: Append files/URLs to playlist
sk: Pripojiť súbory/URL do zoznamu skladieb

en: Queue URLs after the currently playing track
sk: Zaradiť URL za práve prehrávanú skladbu

en: Load URLs, replacing current playlist
sk: Načítať URL a nahradiť nimi aktuálny zoznam skladieb

en: Print verbose debugging information
sk: Zobraziť podrobné ladiace informácie

en: Print verbose debugging information from the audio system
sk: Tlačiť podrobné ladiace informácie zo zvukového systému

en: Disable colorization for debug output.
sk: Zakázať farebný ladiaci výstup.

en: Allow running multiple Amarok instances
sk: Povoliť spustenie viacerých inštancií aplikácie Amarok

en: Base for relative filenames/URLs
sk: Základ pre relatívne názvy súborov/URL

en: Database Error
sk: Chyba databázy

en: The Amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
sk: Databáza Amarok ohlásila nasledujúce chyby:
    %1
    Vo väčšine prípadov budete musieť vyriešiť tieto chyby skôr, než bude aplikácia Amarok pracovať správne.

en: Moving files to trash
sk: Presúvam súbory do koša

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
sk: Cesta k hudbe, %1, je nastavená v Systémových nastaveniach.
    Chcete tieto nastavenia použiť ako priečinok pre kolekciu?

en: Media Sources Home
sk: Domov zdrojov médií

en: Filter Music Sources
sk: Filtrovať hudobné zdroje

en: &Media Sources
sk: Zdroje &médií

en: Go Up in Media Sources Pane
sk: Prejsť vyššie v paneli zdrojov médií

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
sk: Toto je miesto, kde nájdete vašu lokálnu hudbu, ako aj hudbu z mobilných zvukových prehrávačov a nosičov CD.

en: Search collection
sk: Prehľadať kolekciu

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
sk: Pridaná táto hodina

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
sk: Pridané dnes

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
sk: Pridané tento týždeň

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
sk: Pridané tento mesiac

en: First Level
sk: Prvá úroveň

en: Second Level
sk: Druhá úroveň

en: Third Level
sk: Tretia úroveň

en: Show Years
sk: Zobraziť roky

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
sk: Zobraziť čísla skladieb

en: Show Cover Art
sk: Zobraziť obal

en: Merged View
sk: Zlúčený pohľadu

en: Sort Options
sk: Možnosti triedenia

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
sk: Bez popisov

en: Counting...
sk: Počítanie...

en: 1 track | %1 tracks
sk[0]: 1 skladba
sk[1]: %1 skladby
sk[2]: %1 skladieb

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Various Artists
sk: Rôzni umelci

en: Year - Album
sk: Rok - Album

en: Track Artist
sk: Umelec skladby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
sk: Umelec albumu

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Genre
sk: Žáner

en: Year
sk: Rok

en: Label
sk: Popis

en: None
sk: Žiadne

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

en: Collection
sk: Kolekcia

en: Copy to Collection
sk: Kopírovať súbory do kolekcie

en: Move to Collection
sk: Presunúť súbory do kolekcie

en: Move Tracks to Trash
sk: Presunúť skladby do koša

en: Delete Tracks
sk: Vymazať skladby

en: More...
sk: Viac...

en: &Add to Playlist
sk: Prid&ať do zoznamu skladieb

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
sk: P&remiestniť zoznam skladieb

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
sk: Usporiadať súbory

en: &Edit Track Details
sk: Uprav&iť informácie o skladbe...

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Filter Files
sk: Filtrovať súbory

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
sk: Prehliadač súborov vám umožňuje prezerať súbory kdekoľvek vo vašom systéme bez ohľadu na to, či sú tieto súbory súčasťou vašej lokálnej kolekcie. Potom môžete pridať tieto súbory do zoznamu skladieb, ako aj realizovať základné operácie so súbormi.

en: &Move to Trash
sk: &Presunúť do koša

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
sk: Potvrdiť odstránenie

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
sk[0]: Ste si istí, že chcete odstrániť túto položku?
sk[1]: Ste si istí, že chcete odstrániť tieto %1 položky?
sk[2]: Ste si istí, že chcete odstrániť týchto %1 položiek?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
sk: Potvrdiť Presun do koša

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
sk[0]: Ste si istí, že chcete presunúť túto položku do koša?
sk[1]: Ste si istí, že chcete presunúť tieto %1 položky do koša?
sk[2]: Ste si istí, že chcete presunúť týchto %1 položiek do koša?

en: Home
sk: Domovská zložka

en: Automated Playlist Generator
sk: Automatický generátor zoznamu skladieb

en: Create playlists by specifying criteria
sk: Vytvoriť zoznamy skladieb zadaním kritérií

en: Add new preset
sk: Pridať novú predvoľbu

en: Edit selected preset
sk: Upraviť vybranú predvoľbu

en: Delete selected preset
sk: Vymazať vybranú predvoľbu

en: Import a new preset
sk: Importovať novú predvoľbu

en: Export the selected preset
sk: Exportovať vybranú predvoľbu

en: Run APG with selected preset
sk: Spustiť APG s vybraným prednastavením

en: APG Presets
sk: Predvoľby APG

en: Generator Optimization
sk: Optimalizácia generátora

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Accuracy
sk: Presnosť

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
sk: Upraviť ovplyvnenie

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
sk: Typ zhody:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
sk: Toto ovplyvnenie je náhradou za iné ovplyvnenie,
    ktoré nie je v súčasnej dobe načítané alebo je deaktivované.
    Názov pôvodného ovplyvnenie bol %1.

en: This bias has no settings.
sk: Toto ovplyvnenie nemá žiadne nastavenie.

en: Dynamic Playlists
sk: Dynamické zoznamy skladieb

en: Dynamically updating parameter based playlists
sk: Dynamická aktualizácia zoznamov skladieb s udanými parametrami

en: Previous:
sk: Predchádzajúca:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
sk: Počet predchádzajúcich skladieb zostávajúcich v zozname skladieb.

en: Upcoming:
sk: Nasledujúca:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
sk: Počet nasledujúcich skladieb na pridanie do zoznamu skladieb.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
sk: Zapnuté

en: Turn dynamic mode on.
sk: Zapnúť dynamický režim

en: Duplicates
sk: Duplikáty

en: New
sk: Nový

en: New playlist
sk: Nový zoznam skladieb

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit the selected playlist or bias
sk: Upraviť vybraný zoznam skladieb alebo ovplyvnenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete the selected playlist or bias
sk: Vymazať vybraný zoznam skladieb alebo ovplyvnenie

en: Repopulate
sk: Znovu naplniť

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
sk: Nahradiť pripravené skladby novými.

en: &Rename playlist
sk: Premenovať zoznam skladieb

en: &Add new Bias
sk: Prid&ať nové ovplyvnenie

en: &Clone Playlist
sk: &Klonovať zoznam skladieb

en: &Delete playlist
sk: Odstrániť zoznam skladieb

en: &Edit bias...
sk: Upraviť ovplyvn&enie

en: &Clone bias
sk: &Klonovať ovplyvnenie

en: &Delete bias
sk: &Vymazať ovplyvnenie

en: &Add new bias
sk: Prid&ať nové ovplyvnenie

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
sk: Prehliadač zoznamov skladieb obsahuje zoznamy importovaných a uložených zoznamov skladieb. Môžete pomocou neho špecifikovať dynamické zoznamy skladieb a spravovať vaše odoberané podcast položky a epizódy.

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: Visible Sources
sk: Viditeľné zdroje

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
sk: Zložky sú zobrazené iba <b>zlúčenom pohľade</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
sk: Nový priečinok

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
sk[0]: Jeden zoznam skladieb
sk[1]: %1 zoznamy skladieb
sk[2]: %1 zoznamov skladieb

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
sk: Načítava sa...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
sk[0]: Jeden zoznam skladieb
sk[1]: %1 zoznamy skladieb
sk[2]: %1 zoznamov skladieb

en: Source
sk: Zdroj

en: Create an Empty Playlist
sk: Vytvoriť prázdny zoznam skladieb

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
sk: &Nové

en: &Rename...
sk: Pre&menovať...

en: &Delete...
sk: &Zmazať...

en: &Export As...
sk: E&xportovať ako...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
sk[0]: Skladba
sk[1]: %1 skladby
sk[2]: %1 skladieb

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
sk: Odstrániť %1 z %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
sk[0]: 1 zoznam skladieb
sk[1]: %1 zoznamy skladieb
sk[2]: %1 zoznamov skladieb

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
sk[0]: Odstrániť skladbu z %2
sk[1]: Odstrániť %1 skladby z %2
sk[2]: Odstrániť %1 skladieb z %2

en: Confirm Playlist Deletion
sk: Potvrdiť Vymazanie zoznamu skladieb

en: Use relative path for &saving
sk: Pre &uloženie použiť relatívnu cestu

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: &Rename Folder...
sk: P&remenovať priečinok...

en: &Delete Folder
sk: &Zmazať priečinok

en: New name
sk: Nové meno

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
sk: Zadajte nové meno priečinku:

en: Confirm Delete
sk: Potvrdiť zmazanie

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
sk: Naozaj chcete vymazať tento priečinok a jeho obsah?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
sk: Podcasts položky

en: List of podcast subscriptions and episodes
sk: Zoznam odoberaných podcast položiek a epizód

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
sk: Spravujte vaše odoberané podcast položky a prezerajte individuálne epizódy. Epizódy môžete sťahovať na disk priamo odtiaľto, alebo môžte nastaviť Amarok tak, aby to robil automaticky.

en: &Add Podcast
sk: Prid&ať Podcast

en: &Update All
sk: Akt&ualizovať všetko

en: Import OPML File
sk: Importovať OPML súbor

en: By
sk: Od

[ctx: Podcast published on date]
en: On
sk: Na

en: File Size:
sk: Veľkosť súboru:

en: Subscription Date:
sk: Dátum odoberania:

en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
sk: Pridať Podcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
sk: pridať podcast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
sk: Obnoviť všetky Podcast položky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
sk: Nastaviť Podcast položky...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
sk: Interval prehľadávania...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
sk[0]: Jeden kanál
sk[1]: %1 kanály
sk[2]: %1 kanálov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
sk: Názov

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Add Podcast
sk: Pridať Podcast

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
sk: Zadajte URL RSS 1.0/2.0, alebo Atom kanálu:

en: Saved Playlists
sk: Uložené zoznamy skladieb

en: User generated and imported playlists
sk: Používateľom vytvorené a importované zoznamy skladieb

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
sk: Vytvorte, upravte, usporiadajte a nahrávajte zoznamy skladieb. Amarok automaticky pridá ktorýkoľvek zoznam skladieb, ktorý nájde pri prehľadávaní Vašej zbierky, a všetky zoznamy skladieb, ktoré uložíte, sa tu tiež zobrazia.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
sk: Internetový prehliadač Vám umožní prehliadať online zdroje obsahu priamo integrovateľného do aplikácie Amarok. Amarok registruje množstvo týchto zdrojov, ale veľké množstvo môže byť pridané pomocou skriptov.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
sk: Základné

en: Configure General Options
sk: Nastaviť základné možnosti

en: Local Collection
sk: Miestna kolekcia

en: Configure Local Collection
sk: Nastaviť lokálnu kolekciu

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Configure Metadata Handling
sk: Nastaviť spracovanie metadát

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Configure Playback
sk: Nastaviť prehrávanie

en: Notifications
sk: Upozornenia

en: Configure Notifications
sk: Nastaviť upozornenia

en: Database
sk: Databáza

en: Configure Database
sk: Nastaviť databázu

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Configure Plugins
sk: Konfigurovať zásuvné moduly

en: Scripts
sk: Skripty

en: Configure Scripts
sk: Nastaviť skripty

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
sk: Nastavenie kolekcie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
sk: Priečinky kolekcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
sk: Tieto priečinky budú prehľadané na médiá pre vytvorenie vašej kolekcie. Môžete kliknúť pravým tlačítkom myši na priečinok pre jeho individuálne opätovné prehľadanie, ak ste ho predtým vybrali:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
sk: Importujem hudbu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
sk: Či by mal Amarok prekódovať skladby, ak sú skopírované alebo presunuté do lokálnej kolekcie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
sk: Prekódovať skladby:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
sk: Amarok bol schopný nadviazať úspešné pripojenie k databáze.

en: Success
sk: Úspech

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
sk: Databáza Amarok ohlásila nasledujúce chyby:
    %1
    Vo väčšine prípadov budete musieť vyriešiť tieto chyby skôr, ako  aplikácia Amarok pobeží správne.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
sk: Zmeny v databázových nastavenia sa
    prejavia iba po reštarte Amaroku.

en: Database settings changed
sk: Nastavenia databázy zmenené

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
sk: heslo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
sk: Zaškrtnúť pre povolenie použitia externej databázy. V predvolenom nastavení je už beží zabudovaná MySQL databáza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
sk: Použiť &externú databázu MySQL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
sk: Nastavenie pripojenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
sk: Zadať názov existujúceho servera MySQL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
sk: Zadať číslo portu pre prístup k serveru. Predvolený port je 3306.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
sk: &Užívateľské meno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
sk: Zadať heslo pre predvoleného používateľa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
sk: &Heslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
sk: Zadať používateľské meno pre prístup k databáze s plnými prístupovými právami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
sk: &Databáza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
sk: Zadať názov databázy. Predvolené nastavenie je amarokdb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
sk: Testovať pripojenie k databáze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
sk: Amarok vyžaduje, aby uvedená databáza a používateľské konto už existovali.Tento používateľ tiež musí mať plný prístup k databáze. Musíte reštartovať Amarok po zmene týchto nastavení.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
sk: Ak vaša databáza už nie je nastavená, môžete použiť nasledujúce S&QL príkazy (po nahradení hesla tým správnym):

en: Excluded Labels
sk: Vylúčené popisy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
sk: Pridať tento popis do zoznamu vylúčených popisov

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
sk: Pridať popis na vylúčenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
sk: Vybrané popisy, ktoré nebudú dotknuté štatistikou synchronizáciou

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
sk: Všeobecné voľby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
sk: Zaškrtnúť pre povolenie ikony v systémovej lište.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
sk: Ukazovať &ikonu v lište

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
sk: Zaškrtnúť pre povolenie automatického získavania obalov z internetu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
sk: Automaticky získať obal albumu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
sk: Zaškrtnúť pre povolenie animácií pri balení kontextových appletov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
sk: Ukazovať obrázky pozadia v paneli prehliadača

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
sk: Možnosti zoznamu skladieb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
sk: Zaškrtnúť, aby zoznam skladieb automaticky presunul tak, aby bola viditeľná aktuálne prehrávaná skladba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
sk: Automaticky posunúť zoznam skladieb na aktuálnu skladbu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
sk: Možnosti pre Moodbar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
sk: <b>Poznámka</b>: Súbory nálady sa musia vytvárať ručne. Pre viac informácií navštíviť súvisiaci článok <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">na KDE UserBase</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
sk: Moodbar umožňuje navigovanie vo vašej hudbe vizuálne.
    Táto funkcia vyžaduje externé nástroj "Moodbar Generator".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
sk: Zobraziť Moodbar v posuvníku priebehu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
sk: Štýl pre Moodbar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
sk: Zvoliť zobrazovací štýl nálady

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
sk: Predvolená hodnota (Systémové farby)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
sk: Nahnevaný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
sk: Zmrazený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
sk: Šťastný

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
sk: Normálny

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
sk: Malé (200 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
sk: Stredné (400 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
sk: Veľké (800 px)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
sk: Obrovské (1600 px)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
sk: Synchronizovať hodnotenia

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
sk: Synchronizovať prvé prehrávané časy

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
sk: Synchronizovať posledné prehrávané časy

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
sk: Synchronizovať počty prehrávaní

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
sk: Synchronizovať popisy

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
sk: Synchronizovať %1

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
sk[0]: (%2jedna výnimka%3)
sk[1]: (%2%1 výnimky%3)
sk[2]: (%2%1 výnimiek%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
sk: Súborové značky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
sk: Zapísať zmeny meta dát (vrátane hodnotenia 'hviezdami') späť do pôvodného súboru.
    Môžete tiež zabrániť zapísaniu späť ochranou súboru proti zápisu.
    Toto by mohol byť dobrý nápad, ak aktuálne
    zdieľate tieto súbory cez internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
sk: Zapísať metadáta do súboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
sk: Zapísať štatistiku zmien prehrávania (napr. skóre, naposledy prehrávané, počet prehraní)
    ako značky späť do súboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
sk: Zapísať štatistiku do súboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
sk: Zapísať zmenené obaly späť do súboru.
    Toto nahradí existujúce zabudované obaly.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
sk: Zapísať obaly do súboru, maximálna veľkosť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
sk: Zmenšiť obaly v prípade potreby.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
sk: Pokiaľ je zvolené, Amarok použije detektor znakovej sady Mozilla pre pokúsenie sa automaticky odhadnúť
    znakové sady použité v značkách ID3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
sk: Povoliť d&etekciu znakovej sady v ID3 značkách

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
sk: Štatistická synchronizácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
sk: <b>Skontrolovať kolekcie, aby boli synchronizované.</b> To zahŕňa scrobbling skladieb hraných na zariadeniach iPod, ak máte nastavený zásuvný modul ste Last.fm.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
sk: Zabudnúť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
sk: Nastaviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
sk: Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
sk: Synchronizovať...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
sk: Zaškrtnúť pre zapnutie OSD. Ak je prehrávaná nová skladba, OSD stručne zobrazí jej údaje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
sk: Používať &On-Screen-Display

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
sk: &Doba trvania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
sk: Čas v milisekundách, počas ktorého má byť OSD zobrazený. Hodnota musí byť medzi 500 ms a 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
sk: Navždy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
sk: Ob&razovka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
sk: Obrazovka, na ktorej zobrazovať OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
sk: Zaškrtnúť pre povolenie vlastných farieb pre OSD.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
sk: Použiť &vlastné farby

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
sk: Farba OSD textu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
sk: Farba textu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
sk: Kliknutím vyberte farbu textu pre OSD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
sk: Ak je zaškrtnuté, umožňuje priehľadnosť, pokiaľ je to podporované vašim desktopovým systémom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
sk: P&riehľadnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
sk: Mierka písma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
sk: Zaškrtnúť pre použitie systémového upozornenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
sk: Použiť systémové upozornenia

en: Current Phonon backend does not support volume fading
sk: Aktuálny Phonon backend nepodporuje zoslabovanie hlasitosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
sk: Ak zvolíte toto nastavenie, Amarok <br>začne prehrávať od miesta, kde ste prestali minule -- presne ako kazetový prehrávač.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
sk: &Obnoviť prehrávanie pri spustení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
sk: <html>Povoliť túto možnosť, aby sa začalo prehrávanie, kedykoľvek sa skladba alebo viac pridajú do zoznamu skladieb pomocou myši, stlačením klávesy Enter alebo keď sa nahradí zoznam skladieb. Nerobiť nič, ak sa už niečo prehráva.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
sk: Začať prehrávanie, ak je skladba pridaná do zoznamu skladieb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
sk: Zoslabovanie hlasitosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
sk: Zoslabiť pri zastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
sk: Zoslabiť pri pozastavení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
sk: Dĺžka zoslabovania, v milisekundách.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
sk: Možnosti uspania systému

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
sk: Ak je povolené, aplikácia Amarok zabráni systému prejsť do režimu spánku, ak sa prehráva skladba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
sk: Zabrán&iť automaticky uspať, ak sa prehráva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
sk: Ak je povolené, aplikácia Amarok pozastaví aktuálne prehrávanú skladbu pri uspaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
sk: &Pozastaviť prehrávanie pri uspaní

en: Collections
sk: Kolekcie

en: Internet Services
sk: Internetové služby

en: Statistics importers
sk: Štatistický importéri

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
sk: Ručne inštalované skripty nemôžu byť automaticky aktualizované, pokračovať?

en: Select Archived Script
sk: Vybrať archivovaný skript

en: Invalid Archive
sk: Neplatný archív

en: Invalid Script File
sk: Neplatný súbor skriptu

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %2
    Selected Script's Version: %3
sk: Iný skript s názvom %1 už existuje
    Verzia existujúceho skriptu: %2
    Verzia vybraného skriptu: %3

en: The script %1 was successfully installed
sk: Skript %1 bol úspešne nainštalovaný

en: Generic
sk: Všeobecné

en: Lyrics
sk: Text piesne

en: Scriptable Service
sk: Skriptovacia služba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
sk: Odinštalovať skript

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
sk: Inštalovať lokálny skript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
sk: Konzola skriptov

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
sk: Povoliť konzolu skriptov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
sk: Povoliť konzolu skriptov

en: Search Scripts
sk: Hľadať skripty

en: Main Script File
sk: Hlavný súbor skriptu

en: Applet Icon File
sk: Súbor ikony apletu

en: Images
sk: Obrázky

en: Display
sk: Zobraziť

en: %1 track | %1 tracks
sk[0]: %1 skladba
sk[1]: %1 skladby
sk[2]: %1 skladieb

en: Disc %1
sk: Disk %1

en: &Queue
sk: Zaradiť do poradia

en: Edit Track Details
sk: Upraviť informácie o skladbe

[ctx: The title of the analyzer config dialog]
en: %1 config
sk: Konfigurácia %1

en: Bar width:
sk: Šírka zarážky:

en: %1 pixel | %1 pixels
sk[0]: %1 pixel
sk[1]: %1 pixely
sk[2]: %1 pixelov

en: Show fadebars:
sk: Zobraziť panely zoslabenia:

en: Bars fall speed:
sk: Rýchlosť poklesu zarážok:

en: Frequency range:
sk: Frekvenčný rozsah:

en: Sample size:
sk: Veľkosť vzorky:

en: Play Count
sk: Počet prehrávaní

en: Score
sk: Skóre

en: Last played
sk: Naposledy hrané

en: Never
sk: Nikdy

en: Add label
sk: Pridať popis

en: Remove label
sk: Odstrániť popis

en: Show in Media Sources
sk: Zobraziť v zdrojoch médií

en: Add to blacklist
sk: Pridať do blacklist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
sk: Popisy

en: Reload
sk: Obnoviť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Labels: No track playing
sk: Popisy: Žiadne skladby prehrávané

en: Labels: Fetching...
sk: Popisy: Sťahovanie...

en: Labels: %1
sk: Popisy: %1

en: Labels for %1 by %2
sk: Popisy pre %1 od %2

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Blacklist Settings
sk: Nastavenie blacklist

en: Replacement Settings
sk: Nastavenie náhrady

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
sk: Neukazovať nasledovných popisy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
sk: Popisy zodpovedajúce umelcovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
sk: Popisy zodpovedajúce názvu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
sk: Popisy zodpovedajúce albumu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
sk: Nastavenie popisov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
sk: Minimálne skóre popisu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
sk: Ukazovať iba popisy, ktoré sú hodnotené aspoň takto vysoko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
sk: Maximálne popisy, ktoré sa zobrazia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
sk: Neukazovať viac, než takto veľa popisov.
    Osobné popisy budú zobrazené vždy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
sk: Ukázať osobné popisy so skóre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
sk: Ovplyvňuje veľkosť písma osobných popisov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
sk: Automaticky pridať stiahnuté popisy, ak nie sú pridelené žiadne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
sk: Pridať iba popisy, ktoré sú hodnotené aspoň takto vysoko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
sk: Farba pre priradené popisy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
sk: Farba pre pozadie popisov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
sk: Nastaví farby štítkov podľa aktuálnej farebnej schémy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
sk: Obnoviť farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
sk: Nahradiť stiahnutý popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
sk: s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
sk: Toto vám pomôže udržať vašu zbierku popisov čistú nahradením stiahnutých popisov podľa vašich preferencií.
    Napr. "hip hop" -> "hip-hop"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
sk: Stiahnutý popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
sk: Náhrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Lyrics config
sk: Konfigurácia textov piesní

en: Font size:
sk: Veľkosť písma:

en: Text alignment:
sk: Zarovnanie textu:

en: Align left
sk: Zarovnať vľavo

en: Align right
sk: Zarovnať vpravo

en: Align center
sk: Zarovnať na stred

en: Font:
sk: Písmo:

en: Toggle auto scroll
sk: Prepnúť automatické posúvanie

en: Reload lyrics
sk: Znovu načítať text piesne

en: No lyrics found
sk: Nenašli sa žiadne texty

en: Suggestions:
sk: Návrhy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Title:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
sk: Umelec:

en: Configure Playlist Info Applet
sk: Nastaviť applet s informáciami o zozname skladieb

en: Width
sk: Šírka

en: Songkick Concert Information
sk: Informácie o module

en: Concerts
sk: Koncerty

en: Reload Songkick
sk: Načítať Songkick

en: Concert information is being fetched.
sk: Informácie o koncerte boli získané.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
sk: Nebolo možné stiahnuť Songkick. Prosím skontrolujte si svoje internetové pripojenie: %1

en: There was no information found for this track
sk: Neboli nájdené žiadne informácie o tejto skladbe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
sk: Znovu načítať karty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
sk: Znovu načítať karty s nasledujúcim názvom a umelcom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
sk: Umelec

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
sk: Karty

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
sk: Znovu načítať karty

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
sk: Karty: Sťahovanie...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
sk: Žiadne karty pre %1 od %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
sk: Karty: Chyba sťahovania

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
sk: Karty: %1 - %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
sk: Nastavenie kariet

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
sk: Znovu načítať karty

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
sk: Nastavenie aktuálnej skladby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
sk: Stiahnuť karty pre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
sk: Gitara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
sk: Bas

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
sk: karta poskytnutá z:

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Next
sk: Ďalej

en: Track
sk: Skladba

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
sk: Nepodarilo sa získať informáciu z Wikipedia: %1

en: No information found...
sk: Nenájdená žiadna informácia...

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
sk: .*\(.*(album|hudba|soundtrack).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
sk: .*\(.*(pieseň|skladba).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
sk: %1 je potreba pre vyhľadávanie vo Wikipédii.

en: Choose Language
sk: Zvoliť jazyk

en: Configure Applets...
sk: Nastaviť Applety...

en: &Context
sk: Kontext

en: No labels found on Last.fm
sk: Nenájdené žiadne popisy na Last.fm

en: Unable to retrieve from Last.fm
sk: Nemožno načítať z Last.fm

en: No connection to Last.fm
sk: Žiadne pripojenie k Last.fm

en: ontour
sk: na turné

en: dates
sk: dátumy

en: Do not show under Various Artists
sk: Neukazovať pod rôznymi umelcami

en: Show under Various Artists
sk: Ukazovať pod rôznymi umelcami

en: %1 - Stopped %2
sk: %1 - Zastavené %2

en: Playback Ended Markers
sk: Značky konca prehrávania

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
sk: Zlúčiť kolekciu

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
sk: Ogg Vorbis je úplne slobodný a nezaťažený  kompresný zvukový formát, ktorý je perfektný pre ukladanie vašej komprimovanej hudby na vašom počítači. Kvalita zvuku je trochu lepšia ako pri MP3 pri rovnakom dátovom toku. Nie všetky prenosné prehrávače podporujú formát Ogg Vorbis.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
sk: FLAC je komprimovaný audio formát bez straty kvality, oslobodený od patentov a licenčných poplatkov. Zabezpečuje perfektnú CD audio kvalitu pri súčasnej redukcii veľkosti o 50%. Pretože veľkosť súboru je oveľa väčšia ako pri Ogg Vorbis alebo MP3, neodporúča sa ho používať, ak chcete vašu hudbu prenášať do prenosného prehrávača.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
sk: WAV je základný, nekomprimovaný zvukový súborový formát. Zaberá veľa miesta, ale zabezpečuje perfektnú kvalitu. Nie je všeobecne odporúčaný, pokiaľ neviete, čo robíte. Ak chcete perfektnú kvalitu, použite namiesto neho FLAC.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
sk: MP3 je de facto štandard v komprimovanom zvuku, ktorý je kompatibilný s veľkým množstvom mobilných prehrávačov. Nie je však slobodný a v zásade sa neodporúča.

en: Audio CD settings - Amarok
sk: Nastavenie Audio CD - Amarok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
sk: Dostupné formáty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Loading remote collection from host %1
sk: Načítavam kolekciu zo zdroja %1

en: Music share at %1
sk: Zdieľaná hudba na %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
sk: Aktualizácia schémy databázy Amarok . Prosím, neukončujte teraz Amarok,pretože môže dôjsť k poškodeniu databázy.

en: Updating Amarok database schema
sk: Aktualizácia schémy databázy Amarok

en: Source track does not exist: %1
sk: Zdrojová skladba neexistuje: %1

en: Could not create directory: %1
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok %1

en: Transferring: %1
sk: Prenášam: %1

en: Transcoding: %1
sk: Prekódovanie: %1

en: Removing: %1
sk: Odstraňuje sa: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
sk: <ul><li>%1</li></ul>Vo väčšine prípadov to znamená, že nie všetky vaše skladby boli importované.<br>Pozrite si <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Príručku Amarok</a> kvôli informáciám o duplicitných skladbách.

en: Errors During Collection Scan
sk: Chyby počas prehľadávania kolekcie

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
sk: Nájdené duplikáty, druhý súbor bude ignorovaný:
    %1
    %2

en: &Configure Device
sk: &Nastaviť zariadenie

en: &Eject Device
sk: &Vysunúť zariadenie

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
sk: Znovu pridať opustené a zabudnúť zastarané skladby

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
sk: Inicializácia úspešná.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
sk: Databáza iTunes úspešne zapísaná do %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
sk: Zápis databázy iTunes do %1 zlyhal bez indikácie chyby

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
sk: Zápis databázy iTunes do %1 zlyhal: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
sk: Odpojené zariadenie iPod/iPad/iPhone

en: Unknown Collection
sk: Neznáma kolekcia

en: Unknown Artist
sk: Neznámy umelec

en: Unknown track
sk: Neznáma skladba

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
sk[0]: Zlyhalo spracovanie jednej skladby. (Viac informácií o tom je v ladiacom zázname Amarok)
sk[1]: Zlyhalo spracovanie %1 skladieb. (Viac informácií o tom je v ladiacom zázname Amarok)
sk[2]: Zlyhalo spracovanie %1 skladieb. (Viac informácií o tom je v ladiacom zázname Amarok)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singular forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
sk: Dokončená konsolidácia súborov zariadenia iPod. %1 opustené skladby zosúladené so zastaralými položkami databázy iTunes, %2 odstránené položky zastaralej databázy %3 opustené skladby vrátené späť do databázy iTunes. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
sk[0]: Prenesená jedna skladba do %2.
sk[1]: Prenesená %1 skladby do %2.
sk[2]: Prenesených %1 skladieb do %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
sk[0]: Prekódovaná jedna skladba na %2.
sk[1]: Prekódované %1 skladby na %2.
sk[2]: Prekódovaných %1 skladieb na %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
sk[0]: Prenos prerušený. Podarilo sa previesť jednu skladbu.
sk[1]: Prenos prerušený. Podarilo sa previesť %1 skladby.
sk[2]: Prenos prerušený. Podarilo sa previesť %1 skladieb.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
sk[0]: %2 Jedna skladba tam už bola.
sk[1]: %2 %1 skladby tam už boli.
sk[2]: %2 %1 skladieb tam už bolo.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
sk: Prenesené skladby do %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
sk[0]: Jedna skladba úspešne prenesená, ale prenos niektorých ďalších skladieb zlyhal.
sk[1]: %1 skladby úspešne prenesené, ale prenos niektorých ďalších skladieb zlyhal.
sk[2]: %1 skladieb úspešne prenesených, ale prenos niektorých ďalších skladieb zlyhal.

en: Transfer of tracks failed.
sk: Prenos skladieb zlyhal.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
sk[0]: Jedna skladba nebola prenesená, pretože by sa prekročila kapacita zariadenia iPod.<br>
sk[1]: %1 skladby neboli prenesené, pretože by sa prekročila kapacita zariadenia iPod.<br>
sk[2]: %1 skladieb nebolo prenesených, pretože by sa prekročila kapacita zariadenia iPod.<br>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
sk: <i>Amarok rezervuje %1 na zariadení iPod pre zapisovanie databázy iTunes.</i><br>

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
sk[0]: Jedna skladba nebola skopírovaná, pretože by ju nebolo možné prehrať - jej formát %2 nie je podporovaný.<br>
sk[1]: %1 skladby neboli skopírované, pretože by ich nebolo možné prehrať - ich formát %2 nie je podporovaný.<br>
sk[2]: %1 skladieb nebolo skopírovaných, pretože by ich nebolo možné prehrať - ich formát %2 nie je podporovaný.<br>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
sk[0]: Kopírovanie/presunutie/prekódovanie jedného súboru zlyhalo.<br>
sk[1]: Kopírovanie/presunutie/prekódovanie %1 súborov zlyhalo.<br>
sk[2]: Kopírovanie/presunutie/prekódovanie %1 súborov zlyhalo.<br>

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
sk[0]: Jedna skladba nebola prenesená kvôli vnútornej chybe aplikácie Amarok.<br>
sk[1]: %1 skladby neboli prenesené kvôli vnútornej chybe aplikácie Amarok.<br>
sk[2]: %1 skladieb nebolo prenesených kvôli vnútornej chybe aplikácie Amarok.<br>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
sk: <i>Podrobnosti nájdete v ladiacom výstupe Amarok.</i><br>

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
sk: Zvyšok nebol prenesený, pretože sa stratila kolekcia iPod.<br>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
sk: Chybové príčiny: %1<br>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
sk[0]: Odstraňovanie jednej skladby zo zariadenia iPod
sk[1]: Odstraňovanie %1 skladieb zo zariadenia iPod
sk[2]: Odstraňovanie %1 skladieb zo zariadenia iPod

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
sk: Čítanie skladieb zariadenia iPod

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
sk: Zastarané skladby

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
sk: Opustené skladby

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
sk: Zastarané a/alebo opustené skladby vymazané na %1. Môžete vyriešiť situáciu použitím akcie kolekcie <b>%2</b>. Môžete si tiež pozrieť skladby na karte Uložené zoznamy skladieb.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
sk: Pripájanie k zariadeniu iPhone, iPad alebo iPod touch zlyhalo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
sk: Nastavenie zariadenia iPod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
sk: Názov pre iPod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
sk: Prekódovať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
sk: Inicializovať iPod

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
sk: Informácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
sk: Generácia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
sk: Obal albumu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
sk: Riešenie problémov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
sk: Súbor SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
sk: Súbor SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
sk: Nie je možné analyzovať databázu iTunes kvôli neohlásenej chybe.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
sk: Nerozpoznaný model

en: iPod model was not recognized.
sk: Model iPod nebol rozpoznaný.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
sk: %1 rodina používa súbor %2 na generovanie správneho kontrolného súčtu databázy.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
sk: %1 rodina potrebuje súbor %2 na generovanie správneho kontrolného súčtu databázy.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
sk: Rodina %1 pravdepodobne používa hash-AB na generovanie správneho kontrolného súčtu databázy. libgpod (od verzie 0.8.2), nevie, ako ho vypočítať, ale snaží sa na to dynamicky načítať externú knižnicu libhashab.so.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
sk: Automaticky určiť (%1 súbor(ov) prítomných)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
sk: Podporované

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
sk: Nepodporované

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
sk: Prítomné

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
sk: <b>Nenájdené</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
sk: Nepotrebné

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
sk: <b>%1</b><br><br>Z bezpečnostných dôvodov, aplikácia Amarok <i>odmietne vykonávať akékoľvek zápisy</i> do zariadenia iPod (úprave databázy iTunes by mohla spôsobiť, že vyzerala prázdna z pohľadu zariadenia).<br>Pozrieť súbor <a href='%2'>README.overview</a> so zdrojového repozitára libgpod pre viac informácií.

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
sk: <b>%1</b><br><br>Vyššie uvedený problém zabraňuje aplikácii Amarok v používaní zariadenia iPod. Môžete sa pokúsiť znova vytvoriť kritické priečinky pre iPod a súbory (vrátane databázy iTunes) nižšie pomocou tlačidla<b>%2</b>.<br><br> Inicializácia zariadenia iPod<b> zničí iPod skladbu a fotografickú databázu</b>, ale to by nemalo vymazať všetky skladby. Skladby sa stanú opustené.

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
sk: Zlyhalo zapisovanie SysInfo: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
sk: Zlyhalo zapisovanie súboru SysInfo kvôli neohlásenej chybe.

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
sk: Nie je možné inicializovať iPod kvôli neohlásenej chybe.

en: Copying Tracks Failed
sk: Kopírovanie skladieb zlyhalo

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
sk: Skladby neskopírované: zariadenie bude skopírované na

en: Unsupported format: %1
sk: Nepodporovaný formát: %1

en: Already on device
sk: Už sa nachádza na zariadení

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
sk: Skladby neskopírované: tieto skladby sa ešte nachádzajú na zariadení

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
sk: Skladby neskopírované: na zariadení je nedostatok miesta

en: Transferring Tracks to Device
sk: Preniesť stopy do zariadenia

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
sk[0]: %1 zlyhalo kopírovanie skladby na zariadenie
sk[1]: %1 zlyhalo kopírovanie skladieb na zariadenie
sk[2]: %1 zlyhalo kopírovanie skladieb na zariadenie

en: The track failed to copy to the device
sk: Zlyhalo kopírovanie skladby na zariadenie

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
sk[0]: Skladba nezmazaná:
sk[1]: Skladby nezmazané:
sk[2]: Skladby nezmazané:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
sk[0]: Mazanie skladby zlyhalo
sk[1]: Mazanie skladieb zlyhalo
sk[2]: Mazanie skladieb zlyhalo

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
sk: %1 skladby už sú mazané zo zariadenia.

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
sk[0]: Vymazať skladbu zo zariadenia
sk[1]: Vymazať skladby zo zariadenia
sk[2]: Vymazať skladby zo zariadenia

en: &Disconnect Device
sk: &Odpojiť zariadenie

en: Media Device playlists
sk: Zoznam skladieb mediálneho zariadenia

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
sk: Podcasts položky na %1

en: Could not connect to MTP Device
sk: Nepodarilo sa pripojiť k MTP zariadeniu

en: Could not copy track from device.
sk: Nemôžem skopírovať stopu zo zariadenia

en: Unknown Album
sk: Neznámy album

en: Unknown Genre
sk: Neznámy žáner

en: Could not delete item
sk: Nemôžem vymazať položku

en: Delete failed
sk: Mazanie zlyhalo

en: Could not save playlist.
sk: Nemôžem uložiť zoznam skladieb.

en: Playdar Collection
sk: Kolekcia Playdar

en: Source collection removed
sk: Zdrojová kolekcia odstránená

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
sk: Klasická hudba

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
sk[0]: Naozaj chcete zmazať túto skladbu? Bude odstránená z %2 a zo základného úložného média.
sk[1]: Naozaj chcete zmazať tieto %1 skladby? Budú odstránené z %2 a zo základného úložného média.
sk[2]: Naozaj chcete zmazať týchto %1 skladieb? Budú odstránené z %2 a zo základného úložného média.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
sk[0]: Naozaj chcete presunúť túto skladbu do koša? Bude odstránená z %2.
sk[1]: Naozaj chcete presunúť tieto %1 skladby do koša? Budú odstránené z %2.
sk[2]: Naozaj chcete presunúť týchto %1 skladieb do koša? Budú odstránené z %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
sk[0]: Naozaj chcete presunúť túto skladbu? Bude premenovaná a originál vymazaný.
sk[1]: Naozaj chcete presunúť tieto %1 skladby? Budú premenované a originály vymazané.
sk[2]: Naozaj chcete presunúť týchto %1 skladieb? Budú premenované a originály vymazané.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
sk: Presunúť súbory

[ctx: rename files button]
en: &Rename
sk: Pre&menovať

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
sk[0]: Nastal problém a túto skladbu sa nepodarilo odstrániť. Uistite sa, že do adresára sa dá zapisovať.
sk[1]: Nastal problém a %1 skladby sa nepodarilo odstrániť. Uistite sa, že do adresára sa dá zapisovať.
sk[2]: Nastal problém a %1 skladieb sa nepodarilo odstrániť. Uistite sa, že do adresára sa dá zapisovať.

en: Unable to remove tracks
sk: Nemožno odstrániť skladby

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
sk: Zbierka nemá k dispozícii dostatok voľného miesta alebo sa nedá zapisovať.

en: Do you want to remove empty folders?
sk: Chcete odstrániť prázdne priečinky?

en: Remove empty folders?
sk: Odstrániť prázdne priečinky?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
sk: %1 (%2 od %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
sk: %1 (od %2)

en: today
sk: dnes

en: last week
sk: minulý týždeň

en: last month
sk: minulý mesiac

en: two months ago
sk: pred 2 mesiacmi

en: three months ago
sk: pred 3 mesiacmi

en: Trash
sk: Kôš

en: Moving to trash: %1
sk: Presúvanie do koša: %1

en: &Delete Episode
sk: Vymazať epizó&du

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
sk[0]: Ste si istí, že chcete odstrániť túto epizódu?
sk[1]: Ste si istí, že chcete odstrániť tieto %1 epizódy?
sk[2]: Ste si istí, že chcete odstrániť tieto %1 epizód?

en: Yes, delete from %1.
sk: Áno, vymazať z %1.

en: &Delete Channel and Episodes
sk: Vymazať kanál a epizó&dy

en: &Activate This Collection
sk: &Aktivovať túto kolekciu

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
sk: Súbor <i>%1</i> naznačuje, že by sme mali použiť <i>%2</i> ako hudobný priečinok na zariadení, ale tento neexistuje. Namiesto toho ustúpiť do <i>%3</i>

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
sk: %1 (neaktivované)

en: Configure USB Mass Storage Device
sk: Nastaviť zariadenie USB Mass Storage

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
sk[0]: Odstraňovanie jednej skladby z %2
sk[1]: Odstraňovanie %1 skladieb z %2
sk[2]: Odstraňovanie %1 skladieb z %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
sk: Konfigurácia zariadenia USB Mass Storage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
sk: Použiť automaticky, ak je pripojené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
sk: Hudba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
sk: Priečinok s hudbou:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
sk: Schéma názvu súboru skladieb, ktoré sú pridané do zariadenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
sk: Podcast priečinok:

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
sk: Základný zoznam skladieb je prázdny

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
sk: Keď bola aplikácia Amarok naposledy zatvorená, táto skladba bola v %1, ale Amarok nemôže už nájsť túto skladbu na súborovom systéme alebo v niektorej zo svojich zbierok. Môžete skúsiť pripojenie zariadenia, táto skladba by mohla byť na ňom.

en: Url is not a local file
sk: Url adresa nie je lokálny súbor

en: Could not create a temporary file to download playlist.
sk: Nemôžem vytvoriť dočasný priečinok na stiahnutie zoznamu skladieb.

en: Downloading remote playlist
sk: Sťahujem zoznam skladieb

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
sk: Nie je možné čítať zoznam skladieb z %1

en: The used file extension is not valid for playlists.
sk: Použitá súborová prípona nie je platná pre zoznamy skladieb.

en: Unknown playlist format
sk: Neznámy formát zoznamu skladieb

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
sk: Nastavenie názvu súboru podcast epizódy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
sk: Nastavenie rozloženia Podcast názvu súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
sk: Stanovené podcast kanálom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
sk: vlastné

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
sk: Dostupné polia : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
sk: Podcast nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
sk: Umiestnenie ukladaných súborov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
sk: Ak je zaškrtnuté, Amarok bude automaticky hľadať podcast aktualizácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
sk: Automaticky vyhľadávať aktualizácie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
sk: Stiahnutie média

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
sk: Stiahnuť médiá, akonáhle sú dostupné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
sk: Stiahnuť, ak je do&stupné

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
sk: Média sa musia explicitne stiahnuť, inak bude podcast prehraný zo vzdialeného servera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
sk: &Streamovať alebo stiahnuť na požiadanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
sk: Ak je zaškrtnuté, Amarok zahodí staré podcast epizódy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
sk: O&bmedziť počet epizód

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
sk: Ponechať maximálne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
sk: Maximálny počet podcast položiek, ktoré sú uložené

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
sk: RSS kanál a značky v sťahovaných súboroch niekedy nemusia obsahovať rovnaké informácie. Zapisovanie značiek overuje, že informácia  v zozname skladieb a na mediálnych zariadeniach budú rovnaké ako na  kanále.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
sk: Zapísať informácie z kanálu do značiek po sťahovaní.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
sk: Nastavenie názvu súboru epizódy

[ctx: change options]
en: Configure %1
sk: Nastaviť %1

en:  Item |  Items
sk[0]:  položka
sk[1]:  položky
sk[2]:  položiek

en: &Update All Channels
sk: Akt&ualizovať všetky kanály

en: &Configure General Settings
sk: Nastaviť všeobecné nastavenia

en: &Export subscriptions to OPML file
sk: &Exportovať prihlásenia na odber do súboru OPML

en: &Configure
sk: N&astaviť

en: &Remove Subscription
sk: Odst&rániť odoberanie

en: &Update Channel
sk: Akt&ualizovať kanál

en: &Download Episode
sk: Stiahnuť epizó&du

en: &Delete Downloaded Episode
sk: Vymazať stiahnutú epizódu

en: &Write Feed Information to File
sk: &Zapísať informáciu o kanáli do súboru

en: &Keep downloaded file
sk: &Ponechať stiahnutý súbor

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
sk: Prepnúť na "ponechať" stav stiahnutého súboru tejto podcast epizódy. Stiahnuté súbory s týmto stavom by sa nevymazali, aj keby sme požiadali o vyčistenie.

en: Already subscribed to %1.
sk: %1 už odoberáte.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
sk: každých

en:  minute |  minutes
sk[0]:  minúta
sk[1]:  minúty
sk[2]:  minút

en: Configure Local Podcasts
sk: Nastaviť lokálne podcast položky

en: Move Podcasts
sk: Presunúť Podcast položky

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
sk: Chcete presunúť všetky stiahnuté epizódy na nové miesto?

en: Select file for OPML export
sk: Vyberať súbor pre export OPML

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
sk: Chcete sa skutočne odhlásiť z "%1"?

en: Delete downloaded episodes
sk: Zmazať stiahnuté epizódy

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
sk[0]: Stále sa sťahuje podcast
sk[1]: Stále sa sťahuje %1 podcast položky
sk[2]: Stále sa sťahuje %1 podcast položiek

en: Cancel Download and Quit.
sk: Zrušiť sťahovanie a ukončiť

en: Unable to save podcast episode file to %1
sk: Nedá sa uložiť súbor s podcast epizódou do %1

en: Downloading Podcast Media
sk: Sťahujem Podcast média

en: Downloading Podcast "%1"
sk: Sťahujem Podcast "%1"

en: Local Podcasts
sk: Lokálne Podcast položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
sk: Automaticky aktualizovať:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
sk: zakázané

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
sk: Základný adresár:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Základný adresár pre všetky nové podcast kanály.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Keď sa pridá podcast kanál <span style=" font-style:italic;">&lt;základný adresár&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;názov kanála&gt;</span> sa použije ako adresár sťahovania.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Toto možno zmeniť pre každý kanál zvlášť.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
sk: Základný adresár pre všetky nové podcast kanály.
    Po pridaní podcast kanála je <base directory>/<channel name> použitý ako adresár pre sťahovanie.
    To možno zmeniť pre každý kanál zvlášť.

en: The configured database plugin could not be loaded.
sk: Nastavený databázový plugin sa nedá načítať.

en: Organize tracks
sk: Usporiadať skladby

en: Transcode and organize tracks
sk: Prekódovať a usporiadať skladby

en: Move tracks
sk: Presunúť skladby

en: Transcode and move tracks
sk: Prekódovať a presunúť skladby

en: Copy tracks
sk: Kopírovať skladby

en: Transcode and copy tracks
sk: Prekódovať a kopírovať skladby

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
sk[0]: Usporiadanie jednej skladby
sk[1]: Usporiadanie %1 skladieb
sk[2]: Usporiadanie %1 skladieb

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
sk[0]: Prekódovanie a usporiadanie jednej skladby
sk[1]: Prekódovanie a usporiadanie %1 skladieb
sk[2]: Prekódovanie a usporiadanie %1 skladieb

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
sk[0]: Presúvanie jednej skladby do %2
sk[1]: Presúvanie %1 skladieb do %2
sk[2]: Presúvanie %1 skladieb do %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
sk[0]: Prekódovanie a presúvanie jednej skladby na %2
sk[1]: Prekódovanie a presúvanie %1 skladieb na %2
sk[2]: Prekódovanie a presúvanie %1 skladieb na %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
sk[0]: Kopírovanie jednej skladby do %2
sk[1]: Kopírovanie %1 skladieb do %2
sk[2]: Kopírovanie %1 skladieb do %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
sk[0]: Prekódovanie a kopírovanie jednej skladby na %2
sk[1]: Prekódovanie a kopírovanie %1 skladieb na %2
sk[2]: Prekódovanie a kopírovanie %1 skladieb na %2

en: No network connection
sk: Bez sieťového pripojenia

en: File does not exist
sk: Súbor neexistuje

en: Not a file
sk: Nie je súbor

en: No read permissions
sk: Žiadne prístupové práva na čítanie

en: Unknown Composer
sk: Neznámy skladateľ

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
sk: hocičo

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
sk: Názov súboru

[ctx: Track field name]
en: Title
sk: Názov

[ctx: Track field name]
en: Artist
sk: Umelec

[ctx: Track field name]
en: Genre
sk: Žáner

[ctx: Track field name]
en: Composer
sk: Skladateľ

[ctx: Track field name]
en: Year
sk: Rok

[ctx: Track field name]
en: Comment
sk: Komentár

[ctx: Track field name]
en: Track Number
sk: Číslo skladby

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
sk: Číslo disku

[ctx: Track field name]
en: Length
sk: Dĺžka

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
sk: Dátový tok

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
sk: Rýchlosť vzorkovania

[ctx: Track field name]
en: File Size
sk: Veľkosť súboru

[ctx: Track field name]
en: Format
sk: Formát

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
sk: Pridané do kolekcie

[ctx: Track field name]
en: Score
sk: Skóre

[ctx: Track field name]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: Track field name]
en: First Played
sk: Prvýkrát prehrávané

[ctx: Track field name]
en: Last Played
sk: Naposledy prehrávané

[ctx: Track field name]
en: Playcount
sk: Počet prehrávaní

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
sk: Jedinečné Id

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
sk: Nárast skladby

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
sk: Vrchol nárastu skladby

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
sk: Nárast albumu

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
sk: Vrchol nárastu albumu

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
sk: Umelec albumu

[ctx: Track field name]
en: Label
sk: Popis

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
sk: Posledná zmena

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
sk: Text piesne

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
sk: všetko

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
sk: názov súboru

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
sk: názov

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
sk: umelec

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
sk: žáner

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
sk: skladateľ

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
sk: rok

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
sk: poznámka

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
sk: číslo stopy

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
sk: číslo disku

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
sk: dĺžka

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
sk: dátový tok

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
sk: vzorkovacia frekvencia

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
sk: veľkosť súboru

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
sk: formát

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
sk: pridané

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
sk: skóre

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
sk: hodnotenie

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
sk: počet prehrávaní

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
sk: urobené jedinečným

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
sk: popis

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
sk: zmenené

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
sk: text piesne

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
sk[0]: %1 deň,
sk[1]: %1 dni,
sk[2]: %1 dní,

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
sk[0]: %1 rok
sk[1]: %1 roky
sk[2]: %1 rokov

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
sk[0]: %1 mesiac
sk[1]: %1 mesiace
sk[2]: %1 mesiacov

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
sk[0]: %1 deň
sk[1]: %1 rozloženie
sk[2]: %1 rozloženie

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
sk[0]: %1 hodina
sk[1]: %1 hodiny
sk[2]: %1 hodín

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
sk[0]: %1 minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
sk[0]: %1 sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

en: Importing podcast channel from %1
sk: Importuje sa podcast kanál z %1

en: Updating podcast channel
sk: Aktualizuje sa podcast kanál

en: Updating "%1"
sk: Aktualizuje sa "%1"

en: Importing podcast from %1 failed with error:
sk: Importovaný podcast z %1 zlyhal s chybou:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
sk: Aktualizovaný podcast z %1 zlyhal s chybou:

en: Updating "%1" failed with error:
sk: Aktualizácia "%1" zlyhala s chybou:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
sk: Počas analýzy %1, bol očakávaný kanál, ale bola prijatá HTML stránka.
    Vložili ste správnu URL?

en: Feed has an unknown type: %1
sk: Kanál má neznámy typ: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
sk: %1 nie je kanál verzie RSS 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
sk: %1 nie je platný kanál RSS 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
sk: %1 nie je platný kanál Atom.

en: Alternative Enclosures:
sk: Alternatívne prílohy

en: unknown type
sk: neznámy typ

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: One week ago | %1 weeks ago
sk[0]: Minulý týždeň
sk[1]: Pred %1 týždňami
sk[2]: Pred %1 týždňami

en: Yesterday
sk: Včera

en: One day ago | %1 days ago
sk[0]: Včera
sk[1]: Pred %1 dňami
sk[2]: Pred %1 dňami

en: One hour ago | %1 hours ago
sk[0]: Pred hodinou
sk[1]: Pred %1 hodinami
sk[2]: Pred %1 hodinami

en: One minute ago | %1 minutes ago
sk[0]: Pred minútou
sk[1]: Pred %1 minútami
sk[2]: Pred %1 minútami

en: Within the last minute
sk: Behom poslednej minúty

en: The future
sk: V budúcnosti

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
sk: Zajtra

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
sk: Prázdny zoznam skladieb (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocalizedString::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
sk: Rôzne skladby (%1)

en: Unknown Artist(s)
sk: Neznámy umelec(i)

en: Unknown Album(s)
sk: Neznámy album(y)

en: Various Albums
sk: Rôzne albumy

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The encoder used by Amarok operates better with a constant bitrate.<br>VBR is experimental and likely to get even worse results than the CBR.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br>The encoder is transparent at 128kbps for most samples tested with artifacts only appearing in extreme cases.
sk: Dátový tok je miera množstva dát použitých na zachytenie sekundy zvukovej stopy. <br>Dekodér použitý v aplikácii Amarok pracuje lepšie s konštantným dátovým tokom.<br> VBR (variabilný dátový tok) je experimentálny a obvykle má za dôsledok horšie výsledky ako CBR (konštantný dátový tok).<br>Z toho dôvodu je meranie dátového toku týmto posuvníkom veľmi presným odhadom dátového toku dekódovanej stopy.<br>Dekodér je transparentný na rýchlosti 128kbps pre väčšinu testovaných snímkov a artefakty sa objavujú iba v ojedinelých prípadoch.

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
sk: Cieľ dátového toku pre kódovanie konštantným dátovým tokom

en: Smaller file
sk: Menší súbor

en: Better sound quality
sk: Lepšia zvuková kvalita

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) is a patented lossy codec for digital audio.<br>AAC generally achieves better sound quality than MP3 at similar bit rates. It is a reasonable choice for the iPod and some other portable music players.
sk: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding>Advanced Audio Coding</a> (AAC) je patentovaný stratový kodek pre digitálny zvuk.<br>AAC všeobecne dosahuje lepšiu kvalitu zvuku ako MP3 pri podobných dátových tokoch. Je to rozumná voľba pre iPod a niektoré ďalšie prenosné hudobné prehrávače.

en: Apple Lossless
sk: Apple bezstratové

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
sk: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) je zvukový kodek pre bezstratovú kompresiu digitálnej hudby.<br>Odporúčané len pre hudobné prehrávače Apple a prehrávače, ktoré nepodporujú FLAC.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
sk: <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>úroveň kompresie level</a> je celé číslo medzi 0 a 8, ktoré predstavuje kompromis medzi veľkosťou súboru a rýchlosťou kompresie pri kódovaní s <b>FLAC</b>.<br/> Nastavenie úrovne kompresie na <b>0</b> poskytuje najkratšiu čas kompresie, ale vytvára porovnateľne veľký súbor.<br/>Na druhej strane, úroveň kompresie <b>8</b> robí kompresiu celkom pomalou, ale vytvára najmenšie súbory.<br/>Treba si uvedomiť, že FLAC je podľa definície bezstratový kodek, kvalita zvuku na výstupe je rovnaká bez ohľadu na úroveň kompresie.<br/>Taktiež úrovne nad <b>5</b> výrazné predĺžia dobu kompresie, ale vytvoria len nepatrne menší súbor, a neodporúčajú sa.

en: Compression level
sk: Úroveň komprimácie

en: Faster compression
sk: Rýchlejšia komprimácia

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
sk: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) je otvorený a kráľovsky slobodný voľnou kodek pre bezstratovú kompresiu digitálnej hudby.<br>Ak chcete uložiť svoju hudbu bez kompromisov v kvalite zvuku, FLAC je vynikajúca voľba.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
sk: Dátový tok je meradlom množstva dát použitých pre reprezentáciu sekundy zvukovej skladby.<br>Kodér <b>MP3</b> používaný aplikáciou Amarok podporuje nastavenie<a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>premenlivého dátového toku (VBR)</a>, čo znamená, že hodnota dátového toku sa pohybuje spolu so skladbou na základe zložitosti zvukového obsahu. Zložitejšie intervaly dát sú kódované vyšším dátovým tokom než tie menej zložité; tento prístup poskytuje celkovo lepšiu kvalitu a menší súbor ako pri konštantnom dátovom toku v celej skladbe.<br>Z tohto dôvodu je meranie dátového toku tohto posuvníka len odhad priemerného dátového toku kódovanej skladby.<br><b>160kb/s</b> je dobrá voľba pre počúvanie hudby na prenosnom prehrávači.<br/>Čokoľvek pod <b>120kb/s</b> môže byť nevyhovujúce pre hudbu a čokoľvek nad <b>205kb/s</b> je asi zbytočné.

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
sk: Očakávaný priemerný dátový tok pre kódovanie premenlivým dátovým tokom

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
sk: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) je patentovaný digitálny zvukový kodek používajúci formu stratovej dátovej kompresie.<br>Aj cez svoje nedostatky, to je zvyčajný formát pre ukladanie zvuku spotrebiteľov, a je široko podporovaný na prenosných hudobných prehrávačoch.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
sk: Dátový tok je meradlom množstva dát použitých pre reprezentáciu sekundy zvukovej skladby.<br>Kodér <b>Opus</b> používaný aplikáciou Amarok podporuje nastavenie<a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>premenlivého dátového toku (VBR)</a>, čo znamená, že hodnota dátového toku sa pohybuje spolu so skladbou na základe zložitosti zvukového obsahu. Zložitejšie intervaly dát sú kódované vyšším dátovým tokom než tie menej zložité; tento prístup poskytuje celkovo lepšiu kvalitu a menší súbor ako pri konštantnom dátovom toku v celej skladbe.<br>Z tohto dôvodu je meranie dátového toku tohto posuvníka len odhad priemerného dátového toku kódovanej skladby.<br><b>128kb/s</b> je dobrá voľba pre počúvanie hudby na prenosnom prehrávači.<br/>Čokoľvek pod <b>100kb/s</b> môže byť nevyhovujúce pre hudbu a čokoľvek nad <b>256kb/s</b> je asi zbytočné.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
sk: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> je patentovo slobodný digitálny zvukový kodek používajúci formu stratovej dátovej kompresie.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
sk: Dátový tok je meradlom množstva dát použitých pre reprezentáciu sekundy zvukovej skladby.<br>Kodér <b>Vorbis</b> používaný aplikáciou Amarok podporuje nastavenie <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>premenlivého dátového toku (VBR)</a>, čo znamená, že hodnota dátového toku sa pohybuje spolu so skladbou na základe zložitosti zvukového obsahu. Zložitejšie intervaly dát sú kódované vyšším dátovým tokom než tie menej zložité; tento prístup poskytuje celkovo lepšiu kvalitu a menší súbor ako pri konštantnom dátovom toku v celej skladbe.<br>Kodér Vorbis používa hodnotenie kvality "parameter -q" medzi -1 a 10 na definovanie určitej očakávanej úrovne kvality zvuku. Meranie dátového toku tohto posuvníka je len hrubý odhad (poskytovaný od Vorbis) priemerného dátového toku kódovanej skladby, ktorý je daný hodnotou q. V skutočnosti s novšími a účinnejšími verziami Vorbis je aktuálny dátový tok ešte nižší.<br><b>-q5</b> je dobrá voľba pre počúvanie hudby na prenosnom prehrávači.<br/>Čokoľvek pod <b>-q3</b> môže byť nevyhovujúce pre hudbu a čokoľvek nad <b>-q8</b> je asi zbytočné.

en: Quality rating for variable bitrate encoding
sk: Hodnotenie kvality premenlivého kódovania dátového toku

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
sk: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> je otvorený a kráľovsky slobodný zvukový kodek pre stratovú kompresiu zvuku.<br>Vytvára menšie súbory ako MP3 pri rovnakej alebo vyššej kvalite. Ogg Vorbis je všeobecne skvelou voľbou, najmä pre prenosné hudobné prehrávače, ktoré ho podporujú.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
sk: Dátový tok je meradlom množstva dát použitých pre reprezentáciu sekundy zvukovej skladby.<br>Vzhľadom na obmedzenia proprietárneho formátu <b>WMA</b> a problému reverzného inžinierstva proprietárneho kodéra, kodér WMA používaný aplikáciou Amarok stanovuje nastavenie <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>konštantného dátového toku (CBR)</a>.<br>Z tohto dôvodu je meranie dátového toku tohto posuvníka len celkom presný odhad dátového toku kódovanej skladby.<br><b>136kb/s</b> je dobrá voľba pre počúvanie hudby na prenosnom prehrávači.<br/>Čokoľvek pod <b>112kb/s</b> môže byť nevyhovujúce pre hudbu a čokoľvek nad <b>182kb/s</b> je asi zbytočné.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
sk: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) je proprietárny kodek vyvinutý spoločnosťou Microsoft pre stratovú kompresiu zvuku.<br>Odporúčané len pre prenosné hudobné prehrávače, ktoré nepodporujú Ogg Vorbis.

en: Invalid
sk: Neplatné

en: Just Copy
sk: Iba kopírovať

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
sk: Všetky skladby na %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
sk: Nie %1 skladieb na %1

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
sk: V prípade potreby na %1

en: Fetching Cover
sk: Získava sa obal

en: There was an error communicating with cover provider: %1
sk: Nastala chyba pri komunikácii s poskytovateľom obalov: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
sk: Obal pre '%1' bol stiahnutý úspešne.

en: Fetching cover for '%1' failed.
sk: Sťahovanie obalu pre '%1' zlyhalo.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
sk: Zrušené sťahovanie obalu pre '%1'.

en: Unable to find a cover for '%1'.
sk: Nie je možné nájsť obal pre '%1'.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
sk[0]: Získať obrázok obalu
sk[1]: Získať obrázky obalov
sk[2]: Získať obrázky obalov

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
sk[0]: Získať obal pre tento album
sk[1]: Získať obal týchto %1 albumov
sk[2]: Získať obal týchto %1 albumov

en: Display Cover
sk: Zobraziť obal

en: Display artwork for this album
sk: Zobraziť obal pre tento album

en: Unset Cover | Unset Covers
sk[0]: Zr&ušiť obal
sk[1]: Zr&ušiť obaly
sk[2]: Zr&ušiť obaly

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
sk[0]: Odstrániť obal tohoto albumu
sk[1]: Odstrániť obal týchto %1 albumov
sk[2]: Odstrániť obal týchto %1 albumov

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
sk[0]: Naozaj chcete odstrániť tento obal z kolekcie?
sk[1]: Naozaj chcete odstrániť tieto %1 obaly z kolekcie?
sk[2]: Naozaj chcete odstrániť tieto %1 obaly z kolekcie?

en: Set Custom Cover
sk: Nastaviť vlastný obal

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
sk[0]: Nastaviť vlastný obal pre tento album
sk[1]: Nastaviť vlastný obal pre tieto %1 albumy
sk[2]: Nastaviť vlastný obal pre tieto %1 albumy

en: Select Cover Image File
sk: Vybrať obrázok obalu

en: Finding cover for
sk: Hľadanie obalu pre

en: Enter Custom Search
sk: Vložiť vlastné hľadanie

en: Sort by size
sk: Triediť podľa veľkosti

en: Cover Image Save Location
sk: Umiestnenie pre uloženie obrázkov obalov

en: Sorry, the cover could not be saved.
sk: Je nám ľúto, obalu sa nepodarilo uložiť.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
sk: Je nám ľúto, obrázky obalu sa nepodarilo získať.

en: Fetching Large Cover
sk: Sťahovanie veľkého obalu

en: Download Progress
sk: Priebeh sťahovania

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Search
sk: Hľadať

en: Search For More Results
sk: Hľadať ďalšie výsledky

en: No Images Found
sk: Žiadne obrázky nenájdené

en: 1 Image Found | %1 Images Found
sk[0]: Nájdený 1 obrázok
sk[1]: Nájdené %1 obrázky
sk[2]: Nájdených %1 obrázkov

en: Notes
sk: Poznámky

[ctx: @item::intable]
en: Artist
sk: Umelec

[ctx: @item::intable]
en: Country
sk: Krajina

[ctx: @item::intable]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
sk: Formát

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
sk: Výška

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
sk: Typ

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
sk: Vydané

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
sk: Zdroj

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
sk: Šírka

[ctx: @item::intable URL]
en: link
sk: odkaz

en: Cover Manager
sk: Správca obalov

en: Albums By
sk: Albumy od

en: All Artists
sk: Všetci umelci

en: Enter search terms here
sk: Sem zadajte výrazy pre vyhľadávanie

en: All Albums
sk: Všetky albumy

en: Albums With Cover
sk: Albumy s obalom

en: Albums Without Cover
sk: Albumy bez obalu

en: Fetch Missing Covers
sk: Stiahnuť chýbajúce obaly

en: Fetching
sk: Sťahujem

en: Loading
sk: Načítavam

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
sk: Hotovo.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
sk[0]:  Obal nenájdený
sk[1]:  <b>%1</b> obaly nenájdené
sk[2]:  <b>%1</b> obalov nenájdených

en: Fetching cover for %1 - %2...
sk: Sťahujem obal pre %1 - %2...

en: Fetching cover for %1...
sk: Sťahujem obal pre %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
sk[0]: Sťahujem 1 obal:
sk[1]: Sťahujem <b>%1</b> obaly... :
sk[2]: Sťahujem <b>%1</b> obalov... :

en: 1 fetched | %1 fetched
sk[0]: 1 stiahnutý
sk[1]: %1 stiahnuté
sk[2]: %1 stiahnutých

en: 1 not found | %1 not found
sk[0]: 1 nenájdený
sk[1]: %1 nenájdené
sk[2]: %1 nenájdených

en: Connecting...
sk: Pripájam sa...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
sk[0]: 1 výsledok pre "%2"
sk[1]: %1 výsledky pre "%2"
sk[2]: %1 výsledkov pre "%2"

en: 1 album | %1 albums
sk[0]: 1 album
sk[1]: %1 albumy
sk[2]: %1 albumov

en: %1 by %2
sk: %1 od %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
sk[0]: %2 - ( <b>1</b> bez obalu )
sk[1]: %2 - ( <b>%1</b> bez obalu )
sk[2]: %2 - ( <b>%1</b> bez obalu )

en: Cover Image
sk: Obrázok s obalom

en: No Artist
sk: Žiadny umelec

en: Cover View
sk: Pohľad balu

en: Could not open file "%1".
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor "%1".

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
sk: Vstupný súbor vytvorený s amarokcollectionscanner.<br>Pozrieť<a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Dávkový režim</a>.

en: Input file
sk: Vstupný súbor

en: Full rescan
sk: Znovu prehľadať úplne

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
sk: Znovu prehľadať vašu celú zbierku. Toto <i>nespôsobí</i> zmazanie žiadnej zo štatistík.

en: Import batch file...
sk: Importovať dávkový súbor...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
sk: Importovať kolekciu zo súboru vytvoreného s amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
sk: &Prehľadať priečinky rekurzívne (vyžaduje úplne opätovné prehľadávanie, ak sú nanovo kontrolované)

en: &Watch folders for changes
sk: &Sledovať zmeny v priečinkoch

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
sk: Pokiaľ je zvolené, Amarok bude čítať všetky podriadené priečinky.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
sk: Pokiaľ je zvolené, priečinky kolekcií budú sledovať zmeny.
    Sledovanie si nebude všímať zmeny za symbolickými odkazmi.

en: Rescan '%1'
sk: Znovu prehľadať '%1'

en: Import Collection
sk: Importovať kolekciu

en: Import configuration
sk: Importovať nastavenie

en: Migrating
sk: Prevádza sa

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
sk: <b><font color='red'>Zlyhalo:</font></b> Žiadne skladby neboli importované

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
sk[0]: <b><font color='green'>Úspech:</font></b>Boli získané informácie o %1 skladbe
sk[1]: <b><font color='green'>Úspech:</font></b> Boli získané informácie o %1 skladbách
sk[2]: <b><font color='green'>Úspech:</font></b> Boli získané informácie o %1 skladbách

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
sk: <b><font color='red'>Zlyhalo:</font></b> Nie je možné importovať štatistiku

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
sk: <b><font color='red'>Chyba:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
sk: Importovaný <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
sk: Importované <b>%1 - %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
sk: Importované <b>%1 - %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
sk: Zamietnuté <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
sk: Importované <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;z %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
sk: Importované <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;od %3<br/>&nbsp;&nbsp;do %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
sk: Importované <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;od %4<br/>&nbsp;&nbsp;do %5

[ctx: Track has been matched ambiguously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
sk: Viacero nejednoznačných výsledkov nájdených pre <b><font color='red'>%1</font></b> bolo zamietnutých.

en: Copy to Clipboard
sk: Kopírovať do schránky

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
sk: Diagnostika %1

[ctx: Usage]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: Usage]
en: No
sk: Nie

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Frameworks Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9
sk: %1 Diagnostika
    
    Základné informácie:
       %1 Verzia: %2
       Verzia KDE Frameworks: %3
       Verzia Qt: %4
       Verzia Phonon: %5
       Phonon Backend: %6 (%7, %8)
       PulseAudio: %9

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
sk: Povolené skripty:
    %1
    Povolené zásuvné moduly:
    %2
    Povolené applety:
    %3

en: Simple text
sk: Jednoduchý textový

en: Edit Filter
sk: Upraviť filter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
sk: Podmienka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
sk: invertovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
sk: a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
sk: alebo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
sk: Filter hľadania

en: Configure Equalizer
sk: Konfigurovať ekvalizér

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
sk: Aktívne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
sk: Predvoľby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
sk: Zoznam dostupných predvolieb pre ekvalizér.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
sk: Uložiť zmeny aktuálne vybranej predvoľby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
sk: Uložiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
sk: Zmazať aktuálne vybranú predvoľbu. Nie je dostupné pre zabudované predvoľby.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
sk: Znovu nastaviť vybranú predvoľbu na predvolenú hodnotu alebo poslednú uloženú zmenu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
sk: Vrátiť na predvolené

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
sk: Pásma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
sk: Predzosilnenie

en: Choose Best Matches
sk: Zvoliť najlepšie zhody

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
sk: Použiť najlepší výsledok pre každú nerozhodnutú skladbu. Prípadne môžete kliknúť na <b>Zvoliť najlepšie zhody z tohto albumu</b> v kontextovej ponuke dobrého návrhu; môže poskytnúť ešte lepšie výsledky, pretože zabraňuje miešaniu rôznych vydaní albumu dohromady.

en: Clear Choices
sk: Vyčistiť voľby

en: Clear all choices, even manually made ones.
sk: Vyčistiť všetky voľby, dokonca aj ručne urobené.

en: Collapse Chosen
sk: Zbaliť zvolené

en: Expand Unchosen
sk: Rozbaliť nezvolené

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
sk: Aktualizovať značky pre skontrolované skladby a skončiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
sk: &Aktualizovať značky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
sk: Ukončiť bez uloženia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: %1 or %2
sk: %1 alebo %2

en: The Album Artist
sk: Umelec albumu

en: The Artist
sk: Umelec

en: Artist's Initial
sk: Iniciály umelca

en: File Extension of Source
sk: Súborová prípona zdroja

en: Track Number
sk: Číslo skladby

en: You can use the following tokens:
sk: Môžete použiť nasledujúce značky:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
sk: Ak uzavriete do zložených zátvoriek časti textu, ktoré obsahujú značky, tieto sekcie budú skryté, ak je značka prázdna.

en: Original: %1
sk: Originál: %1

en: Preview: %1
sk: Náhľad: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
sk: Existuje konflikt názvov súborov, jestvujúce súbory budú prepísané.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
sk: Existuje konflikt názvov súborov, jestvujúce súbory nebudú zmenené.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
sk: Usporiadať súbory

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
sk: Základný adresár, do ktorého vkladať súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
sk: &Priečinok kolekcie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
sk: Priečinok kolekcie, do ktorého budú prenesené súbory.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
sk: <html>Ukázať/skryť ďalšie ovládacie prvky pre určenie cieľových ciest skladieb na základe ich metadát.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
sk: Voľby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
sk: Náhľad cieľa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
sk: Ak je zaškrtnuté, súbory s rovnakým názvom budú prepísané bez pýtania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Toto zaškrtnúť, aby sa automaticky prepisovali súbory s rovnakým názvom. <span style=" font-style:italic;">(Varovanie: Prepísanie je nevratné)</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
sk: &Prepísať cieľ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
sk: Náhrada znakov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
sk: Ak je zaškrtnuté, konvertovať medzery na podčiarkovníky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú všetky medzery nahradené v názvoch súborov s podčiarkovníkmi. Ak nie, budú medzery ponechané tak, ako sú.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
sk: &Nahradiť medzery podčiarkovníkmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
sk: Ak je zaškrtnuté, pripojiť ', The' k menám umelcov, ktoré začínajú s 'The'.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
sk: Ak je zaškrtnuté, umelci začínajúci s "The" ho budú mať presunuté na koniec. Príklad: "The Beatles" by sa stalo "Beatles, The"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
sk: &Pripojiť ', The' k menám umelcov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
sk: Nahradiť znaky, ktoré nie sú kompatibilné so súborovými systémami MS-DOS/VFAT s podčiarkovníkmi.
    
    Väčšina ľudí môže nechať túto voľbu povolenú.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
sk: Ak je zaškrtnuté, nahradiť znaky, ktoré nie sú kompatibilné so súborovými systémami MS-DOS/VFAT s podčiarkovníkmi. Nekompatibilné znaky zahŕňajú |?*<":>+[] a riadiace znaky unicode.
    
    Väčšina ľudí môže nechať túto voľbu povolenú, pretože zabezpečuje, že kopírovanie do multimediálnych zariadení bude fungovať správne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
sk: Bezpečné názvy pre &VFAT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ak je zaškrtnuté, budú všetky znaky okrem ASCII nahradené podčiarkovníkmi.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nezaškrtnite túto voľbu, ak máte neanglické znaky vo svojich značkách. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Väčšina ľudí môže nechať túto možnosť nezaškrtnutú.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ak je zaškrtnuté, budú všetky znaky okrem ASCII nahradené podčiarkovníkmi.<span style=" font-weight:600;">Nezaškrtnite túto voľbu, ak máte neanglické znaky vo svojich značkách. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Väčšina ľudí môže nechať túto možnosť <span style=" font-style:italic;">nezaškrtnutú.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
sk: Obmedziť na &ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
sk: Nahradiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
sk: Reťazec znakov

en: Tags
sk: Značky

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Track Details: %1 by %2
sk: Podrobnosti o skladbe: %1 od %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
sk[0]: 1 skladba
sk[1]: Informácie o %1 skladbách
sk[2]: Informácie o %1 skladbách

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sk: <b>%1</b> od <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sk: <b>%1</b> od <b>%2</b> na <b>%3</b>

en: Editing 1 file | Editing %1 files
sk[0]: Upravujem 1 súbor
sk[1]: Upravujem %1 súbory
sk[2]: Upravujem %1 súborov

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
sk: Žiadne

en: The track is not playable. %1
sk: Skladba sa nedá prehrať. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
sk: Informácie o stope

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
sk: Zhrn&utie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
sk: Vlastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
sk: Štatistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
sk: Dĺžka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
sk: Dátový tok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
sk: Rýchlosť vzorkovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
sk: Veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
sk: Formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
sk: Kolekcia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
sk: Hodnotenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
sk: Počet prehraní:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
sk: Skóre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
sk: Prvýkrát prehrávané:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
sk: Naposledy prehrávané:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
sk: Poznámka:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
sk: &Značky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
sk: &Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
sk: &Umelec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
sk: &Skladateľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
sk: Umelec albumu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
sk: Číslo skladby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
sk: &Žáner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
sk: Číslo disku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
sk: &Rok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
sk: Úderov za minútu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
sk: &Komentár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
sk: Získať značky z MusicBrain&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
sk: &Odhadnúť značky z názvu súboru

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
sk: &Text piesne

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
sk: &Popisy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
sk: Vložte sem svoj vlastný popis, alebo vyberte jeden zo zoznamu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
sk: Vlastné popisy pre túto položku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
sk: Umiestnenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
sk: &Predchádzajúca skladba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
sk: &Nasledujúca skladba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
sk: Na s&kladbu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
sk: Uložiť a &zavrieť

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
sk: Nasledovné značky sa môžu použiť na definovanie schémy názvu súboru:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
sk: Odhadnúť značky z názvu súboru

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
sk: &lt;prázdne&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
sk: Editovať &index

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
sk: &Názov indexu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
sk: &Prvé písmeno každého slova veľké

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
sk: Vš&etko veľkými písmenami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
sk: Všetko ma&lými písmenami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
sk: Odstrániť v značkách &medzery na konci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
sk: &Nahradiť podčiarkovníky medzerami

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
sk: Náhľad výsledku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
sk: Skladateľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
sk: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
sk:  Číslo skladby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
sk: Komentár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
sk: Žáner:

en: Unknown album
sk: Neznámy album

en: Unknown artist
sk: Neznámy umelec

en: No comments
sk: Žiadne komentáre

en: Unknown composer
sk: Neznámy skladateľ

en: Unknown disc number
sk: Neznáme číslo disku

en: Unknown genre
sk: Neznámy žáner

en: Unknown title
sk: Neznámy titul

en: Unknown year
sk: Neznámy rok

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
sk: Náhodné skladby

[ctx: And bias representation]
en: Match all
sk: Zodpovedá  všetkým

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
sk: a

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
sk: alebo

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
sk: Zodpovedá ľubovoľnému

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
sk: Náhodné

en: Generating playlist...
sk: Vytváranie zoznamu skladieb...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
sk: Prehranie albumu

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
sk: Ovplyvnenie "AlbumPlay" pridá skladby, ktoré patria do jedného albumu.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
sk: Nasledujúca skladba zo zariadenia

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
sk: Ktorákoľvek ďalšia skladba z albumu

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
sk: Skladby z rovnakého albumu

en: Track directly follows previous track in album
sk: Skladba priamo nasleduje predchádzajúcu skladbu v albume

en: Track comes after previous track in album
sk: Skladba prichádza po predchádzajúcej skladbe v albume

en: Track is in the same album as previous track
sk: Skladba je v rovnakom albume ako predchádzajúca skladba

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
sk: Podo umelci s EchoNest

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
sk: Ovplyvnenie "EchoNest" vyhľadáva skladby na echo hniezda a pridáva iba podobné skladby.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
sk: Podobné predchádzajúcemu umelcovi (ako je oznámené z EchoNest)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
sk: Podobne ako u akéhokoľvek umelca v aktuálnom zozname skladieb (ako je oznámené z EchoNest)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
sk: <a href="http://the.echonest.com/">echonest</a> si myslí, že umelec je podobný

en: the previous track's artist
sk: Umelec z predchádzajúcich skladieb

en: one of the artist in the current playlist
sk: Jeden z umelcov v súčasnom zozname skladieb

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
sk: Ovplyvnenie "IfElse" pridáva skladby, ktoré zodpovedajú aspoň jednému z čiastkových ovplyvnení.
    Bude iba kontrolovať druhé čiastkové ovplyvnenie, ak prvé nevráti žiadne výsledky.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
sk: Zodpovedá všetkým postupne

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
sk: Oddiel

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
sk: Ovplyvnenie "Part" vypĺňa časti zoznamu skladieb z rôznych čiastkových ovplyvnení.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
sk: Toto kontroluje, ktorá časť zoznamu skladieb by mala odpovedať kritériám.

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
sk: Oddiel

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
sk: Ovplyvnenie "QuizPlay" pridá skladby, ktoré začínajú
    so znakom, s ktorým končila posledná skladba.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
sk: Skladby, ktorých názvy začínajú so znakom,
    s ktorým končila posledná skladba

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
sk: Skladby, ktorých meno umelca začína
    so znakom, s ktorým končila posledná skladba

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
sk: Skladby, ktorých názov albumu začína
    so znakom, s ktorým končila posledná skladba

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
sk: Posledný znak predchádzajúcej piesne je
    prvý znak nasledujúcej piesne

en: of the track title (Title quiz)
sk: z názvu skladby (Title quiz)

en: of the artist (Artist quiz)
sk: z umelca (Artist quiz)

en: of the album name (Album quiz)
sk: z názvu albumu (Album quiz)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
sk: Ovplyvnenie "SearchQuery" pridáva skladby, ktoré sa
    nájdu podľa vyhľadávacieho dopytu. Používa rovnaký vyhľadávací
    dopyt ako prehliadač kolekcie.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
sk: Hľadať: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
sk: Zodpovedá meta značke

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
sk: Ovplyvnenie "TagMatch" pridáva skladby, ktoré
    spĺňajú určitú podmienku.

en: Invert condition
sk: Otočiť podmienku

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
sk: Nie %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
sk: Náhodné

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
sk: Náhodné ovplyvnenie pridáva náhodné skladby
    z celá kolekcie bez akéhokoľvek ovplyvnenia.

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
sk: A

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
sk: Ovplyvnenie "And" pridáva skladby, ktoré zodpovedajú
    všetkým čiastkových ovplyvneniam.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
sk: Alebo

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
sk: Ovplyvnenie "Or" pridáva skladby, ktoré zodpovedajú
    najmenej jednému z čiastkových ovplyvnení.

en: Replacement for bias %1
sk: Náhrada za ovplyvnenie %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
sk: Nový zoznam skladieb

en: Rock and Pop
sk: Rock a Pop

en: Album play
sk: Prehranie albumu

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
sk: V zozname skladieb je príliš veľa chýb.Prehrávanie zastavené.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sk: <b>%1</b> od <b>%2</b> na <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sk: <b>%1</b> od <b>%2</b>

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
sk: od <b>%1</b>

en: Manual
sk: Ručne

en: Classical
sk: Klasická hudba

en: Club
sk: Klub

en: Full Bass
sk: Maximum basov

en: Full Treble
sk: Maximálne výšky

en: Full Bass + Treble
sk: Maximálne basy a výšky

en: Laptop/Headphones
sk: Laptop/slúchadlá

en: Large Hall
sk: Veľká hala

en: Live
sk: Živá hudba

en: Party
sk: Párty

en: Soft Rock
sk: Soft rock

en: Zero
sk: Vynulovať

[ctx: Database type]
en: embedded
sk: zabudované

[ctx: Database type]
en: external
sk: externé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
sk: Používateľské meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
sk: Typ databázy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
sk: Umiestnenie databázy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
sk: Meno cieľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
sk: Hostiteľ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
sk: Názov databázy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
sk: Server MySQL binárny

en: Amarok 2.x Statistics Importer
sk: Importér štatistiky Amarok 2.x

en: Banshee Statistics Importer
sk: Importér štatistiky Banshee

en: Clementine Statistics Importer
sk: Importér štatistiky Clementine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
sk: Typ pripojenia

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
sk: Importér štatistiky Amarok 1.4

en: iTunes Statistics Importer
sk: Importér štatistiky iTunes

en: Rhythmbox Statistics Importer
sk: Importér štatistiky Rhythmbox

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
sk: Meno cieľa

en: Now playing
sk: Práve prehrávam

en: Retrieved lyrics is empty
sk: Načítaný text piesne je prázdny

en: Lyrics data could not be parsed
sk: Nepodarilo sa načítať text piesne

en: No information available for this track
sk: Žiadne dostupné informácie o tejto skladbe

en: The audio player by KDE
sk: Audio prehrávač od KDE

en: <i>Inactive authors</i>
sk: <i>Neaktívni autori</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
sk: Autorstvo aplikácie Amarok nie je koníček, je to životný štýl. Ale keď ľudia idú ďalej, chceme ich tu rešpektovať prostredníctvom zmienky o nich:

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
sk: Bart 'Kde sú moje špáradlá' Cerneels

en: Developer (Stecchino)
sk: Vývojár (Stecchino)

en: Developer (dr_lepper)
sk: Vývojár (dr_lepper)

en: Project founder (markey)
sk: Zakladateľ projektu (markey)

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
sk: Prepísanie kolekciu iPod a viac (strohel)

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
sk: Rokymoter, triedenie chýb (Mamarok)

en: Developer (rengels)
sk: Vývojár (rengels)

en: Windows build (TheOneRing)
sk: Zostavenie okien (TheOneRing)

en: Developer (stuffcorpse)
sk: Vývojár (stuffcorpse)

en: Developer (Sentynel)
sk: Vývojár (Sentynel)

en: Developer (Teo`)
sk: Vývojár (Teo`)

en: Ian 'The Beard' Monroe
sk: Ian 'Brada' Monroe

en: Developer (eean)
sk: Vývojár (eean)

en: Developer (jefferai)
sk: Vývojár (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
sk: Vývojár (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
sk: Lydia 'sa mýli(TM)' Pintscher

en: Developer, Vision
sk: Vývojár, Vision

en: Developer (maxx_k)
sk: Vývojár (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
sk: Nikolaj Hald 'Tiež veľmi sexy' Nielsen

en: Developer (nhn)
sk: Vývojár (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
sk: Seb 'čo jazdí dole po príbojovej vlne' Ruiz

en: Developer (sebr)
sk: Vývojár (sebr)

en: Developer (xevix)
sk: Vývojár (xevix)

en: Developer, Replay Gain support
sk: Vývojár, Podpora Raplay gain

en: MP3tunes integration
sk: Integrácia MP3tunes

en: Windows porting
sk: Portovanie na Windows

en: Usability
sk: Použiteľnosť

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
sk: Dan 'Hej, ono sa to skompilovalo...' Meltzer

en: Developer (hydrogen)
sk: Vývojár (hydrogen)

en: Biased playlists
sk: Ovplyvnený zoznam skladieb

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
sk: Odhadovanie značiek, popisy, spektrálny analyzátor

en: Nepomuk integration
sk: Nepomuk integrácia

en: Podcast improvements
sk: Podcast vylepšenia

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
sk: Phonon, Lord prezident z KDE Multimedia (apachelogger)

en: Assorted patches
sk: Rozmanité opravy

en: Icons
sk: Ikony

en: Developer, Website theme (KRF)
sk: Vývojár, Webová téma (KRF)

en: Artwork
sk: Obal

en: Developer (MaskMaster)
sk: Vývojár (MaskMaster)

en: Bug triaging and sanitizing
sk: Odstraňovanie chýb

en: UPnP support and patches (nsm)
sk: Podpora UPnP a opravy (nsm)

en: Website hosting
sk: Webové hosťovanie

en: Scripting interface
sk: Skriptovacie rozhranie

en: Nepomuk Collection (phalgun)
sk: Kolekcia Nepomuk (phalgun)

en: TagLib & ktrm code
sk: TagLib & ktrm kód

en: Patches & Windows porting (shakes)
sk: Patche & Porty pre Windows (shakes)

en: Photos & Videos applets, Context View
sk: Foto & Video applety, kontextový pohľad

en: Developer, Automated Playlist Generator
sk: Vývojár, Automatický generátor zoznamu skladieb

en: Developer
sk: Vývojár

en: Splash screen artist
sk: Umelec úvodnej obrazovky

en: Context view
sk: Kontextový pohľad

en: Former contributors
sk: Pôvodní prispievatelia

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
sk: Ľudia zobrazení nižšie prispievali do aplikácie Amarok v minulosti. Ďakujem!

en: Analyzers, patches, shoutcast
sk: Analyzátory, patche , vysielanie

en: Patches
sk: Patche

en: MySQL support
sk: Podpora MySQL

en: Postgresql support
sk: Podpora Postgresql

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
sk: MTP a Rio Karma mediálne zariadenia, patche

en: Graphics, splash-screen
sk: Grafika, úvodná obrazovka

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
sk: Analyzátory, Prehliadač kontextov a systray eye-candy

en: Icons and image work
sk: Ikony a práca s obrázkami

en: Dialog to filter the collection titles
sk: Dialóg na filtrovanie titulov kolekcií

en: Tester, IRC channel operator, whipping
sk: Tester, operátor IRC kanála, whipping

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
sk: Bočná lišta pre Konqueror, DCOP metódy

en: FHT routine, bugfixes
sk: FHT routine, fixovanie  chýb

en: K3b export code
sk: Kód pre export do K3b

en: Bugfixes, PostgreSQL support
sk: Fixovanie chýb, Podpora PostgreSQL

en: Wikipedia support, patches
sk: Podpora Wikipédie, patche

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
sk: Tvorca loga Amarok, tvorca úvodnej obrazovky, tvorca ikon

en: Audioscrobbler support
sk: Podpora Audioscrobbler

en: Loads of stuff
sk: Množstvo vecí

en: Splash screen
sk: Úvodná obrazovka

en: Local Music
sk: Miestna hudba

en: Local sources of content
sk: Miestne zdroje obsahu

en: Online sources of content
sk: Internetové zdroje obsahu

en: Playlists
sk: Zoznamy skladieb

en: Various types of playlists
sk: Rôzne typy zoznamov skladieb

en: Browse local hard drive for content
sk: Prehliadať miestny disk kvôli obsahu

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
sk: &Pohľad

en: Lock Layout
sk: Zamknúť rozloženie

en: Reset Layout
sk: Vynulovať rozloženie

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
sk: <qt>Po uzatvorení hlavného okna bude stále aplikácia Amarok spustená v systémovej lište. Použite <B>Koniec</B> z ponuky alebo ikonu aplikácie Amarok v lište pre ukončenie celej aplikácie.</qt>

en: Docking in System Tray
sk: Pohltenie v systémovej lište.

en: Play Media (Files or URLs)
sk: Prehrať médium (súbory alebo URL)

en: Add Media (Files or URLs)
sk: Pridať médium (súbory alebo adresy URL)

en: Add Stream
sk: Pridať stream

en: Enter Stream URL:
sk: Zadajte URL pre stream:

en: &Add Media...
sk: Prid&ať média...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
sk: &Vymazať zoznam skladieb

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
sk: Upraviť frontu

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
sk: &Odstrániť duplikáty

en: &Add Stream...
sk: &Pridať stream...

en: &Export Playlist As...
sk: &Exportovať zoznam skladieb ako...

en: Equalizer
sk: Ekvalizér

en: Bookmark Playlist Setup
sk: Založenie nastavenia zoznamu skladieb

en: Bookmark Context Applets
sk: Pridať záložky kontextovým appletom

en: Play Media...
sk: Prehrať média...

en: Edit Details of Currently Selected Track
sk: Upraviť podrobnosti aktuálne vybranej skladby

en: Seek Forward by %1 seconds
sk: Hľadať dopredu o %1 sekúnd

en: Seek Backward by %1 seconds
sk: Hľadať dozadu o %1 sekúnd

en: Update Collection
sk: Aktualizovať kolekciu

en: Synchronize Statistics...
sk: Synchronizovať štatistiky...

en: Previous Track
sk: Predchádzajúca skladba

en: Restart current track
sk: Znovu spustiť aktuálnu skladbu

en: Shuffle Playlist
sk: Zamiešať zoznam skladieb

en: Repopulate Playlist
sk: Znova naplniť zoznam skladieb

en: Disable Dynamic Playlist
sk: Zakázať dynamický zoznam skladieb

en: Next Track
sk: Nasledujúca skladba

en: Increase Volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Decrease Volume
sk: Znížiť hlasitosť

en: Toggle Main Window
sk: Prepnúť hlavné okno

en: Toggle Full Screen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

en: Search playlist
sk: Prehľadať zoznam skladieb

en: Show active track
sk: Zobraziť aktívnu skladbu

en: Show Notification Popup
sk: Ukazovať vyskakovacie upozornenia

en: Mute Volume
sk: Stlmiť hlasitosť

en: Last.fm: Love Current Track
sk: Last.fm: Túto skladbu milujem

en: Last.fm: Ban Current Track
sk: Last.fm: Zablokovať aktuálnu skladbu

en: Last.fm: Skip Current Track
sk: Last.fm: Preskočiť aktuálnu skladbu

en: Queue Track
sk: Zaradiť skladbu do poradia

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
sk: Dať Umelca - Názov aktuálnej skladby do schránky

en: Rate Current Track: 1
sk: Ohodnotiť aktuálnu skladbu: 1

en: Rate Current Track: 2
sk: Ohodnotiť aktuálnu skladbu: 2

en: Rate Current Track: 3
sk: Ohodnotiť aktuálnu skladbu: 3

en: Rate Current Track: 4
sk: Ohodnotiť aktuálnu skladbu: 4

en: Rate Current Track: 5
sk: Ohodnotiť aktuálnu skladbu: 5

en: Network Request Viewer
sk: Prehliadač sieťovej požiadavky

en: &About Amarok
sk: O aplikácii &Amarok

en: &Diagnostics
sk: Diagnostika

en: &Report Bug...
sk: &Nahlásiť chybu...

en: &Music
sk: &Hudba

en: &Playlist
sk: &Zoznam skladieb

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
sk: Rozhodli ste sa skryť panel ponuky.
    
    Prosím, nezabudnite, že môžete vždy použiť skratku "%1", aby ho obnovili.

en: Hide Menu
sk: Skryť ponuku

en: Paused  ::  %1
sk: Pozastavené  ::  %1

en: Apply this layout change?
sk: Použiť túto zmenu rozloženia?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
sk: Pomer zhody pre MusicBrainz: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
sk: Pomer zhody pre MusicDNS: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
sk: Zvoliť najlepšie zhody z tohto albumu

en: Go to Artist Page
sk: Prejsť na stránku umelca

en: Go to Album Page
sk: Prejsť na stránku albumu

en: Go to Track Page
sk: Prejsť na stránku skladby

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
sk: Sieťová požiadavka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
sk: &Vyčistiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
sk: Metóda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
sk: Odpoveď

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
sk: Dĺžka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
sk: Typ obsahu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
sk: Podrobnosti požiadavky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
sk: Podrobnosti odpovede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
sk: Hodnota

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
sk: Čítanie OPML podcast položky z %1 zlyhalo s chybou:

en: Playlist Layouts
sk: Rozloženia zoznamu skladieb

en: Configure Playlist Layouts...
sk: Nastaviť rozloženia zoznamu skladieb...

en: Configuration for
sk: Nastavenie pre

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
sk: [predpona]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
sk: [prípona]

en: Width:
sk: Šírka

en: Custom
sk: Vlastné

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
sk: Buď pevná (absolútna) hodnota alebo relatívna hodnota (napr.128px alebo 12%.)

en: Fit content
sk: Prispôsobiť obsah

en: Fit the element text
sk: Prispôsobiť element textu

[ctx: automatic width]
en: Automatic
sk: Automaticky

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
sk: Zobrať homogénnu časť miesta dostupného pre všetky elementy s automatickou šírkou

en: Alignment:
sk: Zarovnanie:

en: Font:
sk: Písmo:

en: Configuration for '%1'
sk: Nastavenie pre '%1'

en: Show cover
sk: Zobraziť obal

en: Invalid playlist layout.
sk: Neplatné rozloženie zoznamu skladieb

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
sk: Pri načítavaní rozloženia som narazil na neznámy element.

en: copy of %1
sk: kópia z %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
sk: Aktuálne rozloženie '%1' je určené iba na čítanie. Vytvorte nové rozloženie '%2' s Vašimi zmenami a nastavte ho ako aktívne

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sk: Rozloženie '%1' je jedným z predvolených rozložení a nemôže byť zmazané.

en: Cannot Delete Default Layouts
sk: Nemôžem zmazať predvolené rozloženia

en: Head
sk: Hlavička

en: Body
sk: Telo

en: Body (Various artists)
sk: Telo (Rôzni umelci)

en: Single
sk: Singel

en: New playlist layout
sk: Nové rozloženie zoznamu skladieb

en: Copy playlist layout
sk: Kopírovať rozloženie zoznamu skladieb

en: Delete playlist layout
sk: Zmazať rozloženie zoznamu skladieb

en: Rename playlist layout
sk: Premenovať rozloženie zoznamu skladieb

en: Choose a name for the new playlist layout
sk: Vyberte meno pre nové rozloženie zoznamu skladieb

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
sk: Prosím, vložte meno rozloženia zoznamu skladieb, ktoré sa chystáte definovať:

en: Cannot create a layout with no name.
sk: Nemôžem vytvoriť rozloženie bez mena.

en: Layout name error
sk: Chyba mena rozloženia

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
sk: Nemôžem vytvoriť rozloženie s takým istým názvom ako existujúce rozloženie.

en: Cannot create a layout containing '/'.
sk: Nemôžem vytvoriť rozloženie obsahujúce '/'.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
sk: Zadajte prosím názov pre rozloženie zoznamu skladieb, ktoré sa chystáte určiť ako kópiu rozloženia '%1':

en: Choose a new name for the playlist layout
sk: Zadajte nový názov pre rozloženie zoznamu skladieb

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
sk: Zadajte nový názov pre rozloženie zoznamu skladieb, ktorý sa chystáte premenovať:

en: Cannot rename a layout to have no name.
sk: Nemôžem premenovať rozloženie bez mena.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
sk: Nemôžem premenovať rozloženie rovnakým menom aké má existujúce rozloženie.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
sk: Rozloženie '%1', ktoré ste pozmenili, je jedným z predvolených rozložení a nemôže byť prepísané. Bolo uložené ako nové rozloženie pod názvom '%2'

en: Default Layout
sk: Predvolené rozloženie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
sk: Editor rozloženia zoznamu skladieb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
sk: Dostupné rozloženia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
sk: Rozloženie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
sk: Ukázať ovládače prehrávania v jednej línii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
sk: Zoskupiť podľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
sk: Zobrazovať popisky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
sk: Náhľad

en: Track Progression
sk: Priebeh skladby

en: Standard
sk: Štandardné

en: Only Queue
sk: Iba fronta

en: Repeat Track
sk: Opakovať skladbu

en: Repeat Album
sk: Opakovať album

en: Repeat Playlist
sk: Opakovať zoznam skladieb

en: Random Tracks
sk: Náhodné skladby

en: Random Albums
sk: Náhodné albumy

en: Favor
sk: Uprednostňovať

en: Higher Scores
sk: Najvyššie skóre

en: Higher Ratings
sk: Najvyššie hodnotenia

en: Not Recently Played
sk: V poslednej dobe neprehrávané

en: Shuffle
sk: Náhodné poradie

en: Add a sorting level to the playlist.
sk: Pridať úroveň triedenia na zoznam skladieb.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
sk: Pridať skladby do zoznamu skladieb

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
sk: Radiť skladby do fronty

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
sk: Nahradiť zoznam skladieb

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
sk: Zástupný znak

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
sk: Obrázok s obalom

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
sk: Adresár

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
sk: Oddeľovač

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
sk: Názov súboru

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
sk: Zoskupiť podľa dĺžky trvania

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
sk: Zoskupiť skladby

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
sk: Popisy

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
sk: Nálada

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
sk: Zdroj

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
sk: Znak zdroja

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
sk: Názov

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
sk: Názov (s číslom skladby)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
sk: <a href='%1'>Dynamický režim</a> Povolený. <a href='%2'>Znovu naplniť</a> | <a href='%3'>Vypnúť</a>

en: &Save Current Playlist
sk: &Uložiť aktuálny zoznam skladieb

en: &Save playlist to "%1"
sk: &Uložiť zoznam skladieb do "%1"

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
sk[0]: %1 skladba (%2)
sk[1]: %1 skladby (%2)
sk[2]: %1 skladieb (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
sk[0]: %1 skladba
sk[1]: %1 skladby
sk[2]: %1 skladieb

en: No tracks
sk: Žiadne stopy

en: Total playlist size: %1
sk: Celková veľkosť zoznamu skladieb: %1

en: Queue size: %1
sk: Veľkosť fronty: %1

en: Queue length: %1
sk: Dĺžka fronty: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
sk: <b>Poznámka:</b> Táto skladba sa nedá prehrať.<br>%1

en: No extra information available
sk: Nie sú dostupné žiadne ďalšie informácie

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
sk: Názov súboru

en: Disc Number
sk: Číslo disku

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
sk: Skladba

en: Comment
sk: Komentár

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
sk: Adresár

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Sample Rate
sk: Rýchlosť vzorkovania

en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: Column name]
en: Last Played
sk: Naposledy prehrávané

en: Mood
sk: Nálada

en: File Size
sk: Veľkosť súboru

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
sk: Editor fronty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
sk: Presunúť hore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
sk: Presunúť dole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
sk: Vybrať skladbu z poradia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
sk: Vyčistiť rad

en: Clear the playlist sorting configuration.
sk: Vymazať nastavenie triedenia zoznamu skladieb.

en: Add a playlist sorting level.
sk: Pridať úroveň triedenia zoznamu skladieb.

en: Search %1
sk: Hľadať %1

en: %1 layout
sk: %1 rozloženie

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
sk: Zoznam skladieb

en: Start typing to progressively search through the playlist
sk: Začnite písať pre progresívne vyhľadávanie v zozname skladieb

en: Tracks
sk: Skladby

en: Albums
sk: Albumy

en: Artists
sk: Umelci

en: Composers
sk: Skladatelia

en: Years
sk: Roky

en: Show only matches
sk: Zobraziť iba zhody

en: Search Preferences
sk: Nastavenie vyhľadávania

en: Tracks Added
sk: Skladby pridané

en: Tracks Removed
sk: Skladby odstránené

en: Tracks moved
sk: Skladby presunuté

en: Tracks have been hidden due to the active search.
sk: Skladby boli skryté kvôli aktívnemu vyhľadávaniu.

en: The following sources are available for this track:
sk: Pre túto skladbu sú dostupné nasledujúce zdroje:

en: Stop Playing After This Track
sk: Zastaviť prehrávanie po skladbe

en: Remove From Playlist
sk: Odstrániť zo zoznamu skladieb

en: Select Source
sk: Vyberte zdroj

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
sk: Skupina "Zodpovedá ľubovoľnému"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
sk: Skupina "Zodpovedá  všetkým"

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
sk: Neznáma zodpovedajúca skupina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
sk: Editor pre obmedzenie skupín. Môžete nastaviť typ skupiny na "zodpovedá všetkým" alebo "zodpovedá ľubovoľnému". Ak je typ skupiny nastavený na "zodpovedá všetkým", generátor sa bude snažiť, aby zoznam skladieb vyhovoval všetkým obmedzeniam v rámci skupiny. Ak je typ skupiny nastavená na "zodpovedá ľubovoľnému", generátor sa bude snažiť, aby zoznam skladieb vyhovoval  niektorému z obmedzení v rámci skupiny.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
sk: Nastavenie skupiny obmedzenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
sk: APG bude považovať skupinu obmedzení za splnenú, ak sú všetky z obmedzení v nej splnené. Toto je analogické s logickým AND: "skladby by mala vyhovovať vlastnosti A, B, a C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
sk: Vyhovovať všetkým obmedzeniam v skupine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
sk: APG bude považovať skupinu obmedzení za splnenú, ak je niektoré z obmedzení v nej splnené. Toto je analogické s logickým OR: "skladby by mala vyhovovať vlastnosti A, B, alebo C".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
sk: Vyhovovať ľubovoľnému obmedzeniu v skupine

en: Checkpoint
sk: Kontrolný bod

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
sk: Stanovuje skladbu, album alebo umelca na určitej pozícii v zozname skladieb

en: Checkpoint: %1
sk: Kontrolný bod: %1

en: unassigned
sk: nepriradené

en: "%1" (track) by %2
sk: "%1" (skladba) od %2

en: "%1" (album) by %2
sk: "%1" (albumu) od %2

en: "%1" (artist)
sk: "%1" (umelec)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
sk: Editor pre obmedzenie kontrolného bodu. Používateľ môže nastaviť skladbu, album alebo umelca tak, aby boli umiestnené na určitej pozícii v zozname skladieb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
sk: Nastavenie obmedzenia kontrolného bodu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
sk: Vyberte skladbu, ktorú chcete použiť ako kontrolný bod.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
sk: Pozícia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
sk: Ako prísny by mal byť APG pri umiestňovaní vybranej skladby pri určenom čase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
sk: Zhoda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyR
en: fuzzy
sk: nepresný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactR
en: exact
sk: presne

en: Playlist Duration
sk: Doba trvanie zoznamu skladieb

en: Sets the preferred duration of the playlist
sk: Nastaví preferovanú dobu trvania zoznamu skladieb

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
sk: Doba trvanie zoznamu skladieb: rovná %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
sk: Doba trvanie zoznamu skladieb: viac ako %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
sk: Doba trvanie zoznamu skladieb: menej ako %1

en: Playlist duration: unknown
sk: Doba trvanie zoznamu skladieb: neznáma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
sk: Editor pre obmedzenie doby trvania zoznamu skladieb. Používateľ môže nastaviť názov obmedzenia; cieľovú dobu trvania a či zoznam skladieb by mal byť menší, rovnaký alebo väčší než je doba trvania; a presnosť, s ktorou by mala prispôsobovať uvedená doba trvania s APG.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
sk: Nastavenie obmedzenia doby trvania zoznamu skladieb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
sk: Či by mala byť doba trvania vytvoreného zoznamu skladieb menšia ako, rovná, alebo väčšia ako určená hodnota.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
sk: menšie ako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
sk: rovné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
sk: väčšie ako

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
sk: Požadovaná doba trvania zoznamu skladieb v hodinách, minútach a sekundách. Poznámka: z dôvodu obmedzenia Qt, maximálna doba trvania zoznamu skladieb, ktorú môžete určiť, je 24 hodín.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
sk: Ako prísny by mal byť APG pri dobe trvania zoznamu skladieb zodpovedajúcej určenému času.

en: Total File Size of Playlist
sk: Celková súborová veľkosť zoznamu skladieb

en: Sets the preferred total file size of the playlist
sk: Nastaví preferovanú celkovú súborovú veľkosť v zozname skladieb

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
sk: Celková súborová veľkosť zoznamu skladieb: rovná sa %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
sk: Celková súborová veľkosť zoznamu skladieb: viac ako %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
sk: Celková súborová veľkosť zoznamu skladieb: menej ako %1

en: Total file size of playlist: unknown
sk: Celková súborová veľkosť zoznamu skladieb: neznáma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
sk: Editor pre obmedzenie dĺžky zoznamu skladieb. Používateľ môže upraviť cieľový počet skladieb a či zoznam skladieb obsahuje menej ako, rovnako alebo viac ako je tento počet skladieb; a presnosť, s ktorou by mal APG  vyhovieť cieľovému počtu skladieb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
sk: Nastavenie obmedzenia celkovej veľkosti zoznamu skladieb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sk: Či by mala byť celková veľkosť všetkých súborov vo vytvorenom zozname skladieb menšia ako, rovná, alebo väčšia ako určená hodnota.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
sk: menej ako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
sk: viac ako

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
sk: Cieľová celková veľkosť všetkých súborov v zozname skladieb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
sk: Jednotky veľkosti súboru používané podľa obmedzenia. kB je 1000 bajtov; MB je 1,000,000 bajtov; a tak ďalej.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p> Ako prísny by mal byť APG pri celkovej veľkosti všetkých súborov v zozname skladieb zodpovedajúcej určenej veľkosti.</p></body></html>

en: Playlist Length
sk: Dĺžka zoznamu skladieb

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
sk: Nastaví preferovaný počet skladieb v zozname skladieb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
sk[0]: Dĺžka zoznamu skladieb: 1 skladba
sk[1]: Dĺžka zoznamu skladieb: %1 skladby
sk[2]: Dĺžka zoznamu skladieb: %1 skladieb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
sk[0]: Dĺžka zoznamu skladieb: viac ako 1 skladba
sk[1]: Dĺžka zoznamu skladieb: viac ako %1 skladby
sk[2]: Dĺžka zoznamu skladieb: viac ako %1 skladieb

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
sk[0]: Dĺžka zoznamu skladieb: menej ako 1 skladba
sk[1]: Dĺžka zoznamu skladieb: menej ako %1 skladby
sk[2]: Dĺžka zoznamu skladieb: menej ako %1 skladieb

en: Playlist length: unknown
sk: Dĺžka zoznamu skladieb: neznáma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
sk: Nastavenie obmedzenia dĺžky zoznamu skladieb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sk: Či by mal byť počet skladieb vo vytvorenom zozname skladieb menší ako, rovný, alebo väčší ako určená hodnota.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
sk: menej ako

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
sk: Cieľový počet skladieb pre vytvorený zoznam skladieb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
sk: Ako prísny by mal byť APG pri dĺžke zoznamu skladieb, ktorý zodpovedá určenému počtu skladieb.

en: Prevent Duplicates
sk: Zabrániť duplikátom

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
sk: Zabrániť, aby sa duplicitné skladby, albumy alebo umelcov objavili v zozname skladieb

en: Prevent duplicate tracks
sk: Zabrániť duplicitným skladbám

en: Prevent duplicate artists
sk: Zabrániť duplicitným umelcom

en: Prevent duplicate albums
sk: Zabrániť duplicitným albumom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
sk: Editor pre obmedzenie zabránenia duplikátom. Pri nastavení na "skladba", sa bude snažiť zabrániť viac ako jednej kópii rovnakej skladby, aby skončila v zozname skladieb. Pri nastavení na "album" alebo "umelec", sa bude snažiť zabrániť viac ako jednej skladbe z daného albumu alebo od daného umelca, aby skončila v zozname skladieb.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
sk: Nastavenie obmedzenia zabránenia duplikátom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
sk: Regulovať, ktorým duplikátom zabraňovať. "Zabrániť duplicitným skladbám" je najmenej obmedzujúce a "Zabrániť duplicitným umelcom" je najviac obmedzujúce.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
sk: Zabrániť duplikátom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
sk: skladby

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
sk: albumy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
sk: umelci

en: Match Tags
sk: Zodpovedá značkám

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
sk: Zaistiť, aby všetky skladby v zozname skladieb zodpovedali zadanej charakteristike

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
sk: Zodpovedá značke:%1 %2 %3 %4

en:  not
sk:  nie

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
sk[0]: %1 hviezda
sk[1]: %1 hviezdy
sk[2]: %1 hviezd

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
sk: je rovné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
sk: väčšie ako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
sk: pred

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
sk: na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
sk: po

en: within
sk: vnútri

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
sk: je rovné

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
sk: začína na

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
sk: končí na

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
sk: obsahuje

en: regexp
sk: reg. výraz

en: unknown comparison
sk: neznáme porovnanie

en: %1 day | %1 days
sk[0]: %1 deň
sk[1]: %1 rozloženie
sk[2]: %1 rozloženie

en: %1 month | %1 months
sk[0]: %1 mesiac
sk[1]: %1 mesiace
sk[2]: %1 mesiacov

en: %1 year | %1 years
sk[0]: %1 rok
sk[1]: %1 roky
sk[2]: %1 rokov

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
sk[0]: deň
sk[1]: dni
sk[2]: dní

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
sk[0]: mesiac
sk[1]: mesiacov
sk[2]: Mesiace

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
sk[0]: rok
sk[1]: rokov
sk[2]: rok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
sk: Editor pre obmedzenie TagMatch. Používateľ môže špecifikovať charakteristiku skladby a APG vyplní zoznam skladieb, ktoré zodpovedajú tejto charakteristike. Toto funguje podobne ako porovnávanie atribútov inteligentných zoznamov skladieb v Amarok 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
sk: Nastavenie obmedzenia zodpovedajúcich značiek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
sk: Vyberie, ktorej charakteristike skladby chcete vyhovieť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
sk: Pole:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">APG zvolí všetky skladby, ktoré <span style=" font-weight:600;">nezodpovedajú</span> určeným charakteristikám.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
sk: Invertovať:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
sk: Či by mal APG zvoliť skladby, ktoré sú menšie ako, rovné, alebo väčšie ako je určená hodnota.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
sk: Číselná hodnota, ktorej by mala charakteristika skladby zodpovedať.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
sk: Ako prísny by mal byť APG pri skladbách zodpovedajúcich určenej hodnote.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
sk: Či by mal APG zvoliť skladby, ktoré sú pred, rovnako, alebo po určenom dátume; alebo či by mal zvoliť skladby, ktoré sú v určitom časovom rozmedzí.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
sk: v rámci zvyšku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
sk: Určený dátum, ktorý by mal APG použiť pri porovnávaní.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
sk: Relatívna doba, ktorej by sa mal APG snažiť prispôsobiť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
sk: Ako prísny by mal byť APG pri skladbách zodpovedajúcich určenom dátume.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
sk: Či by mal APG zosúladiť skladby, ktoré sú rovnaké, začínajú s, končia s, alebo obsahujú určený reťazec.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
sk: je rovné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
sk: začína na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
sk: končí na

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
sk: obsahuje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
sk: Reťazec, ktorý by APG mal použiť pri porovnávaní skladieb.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
sk: Či by mal APG zvoliť skladby, ktoré sú menšie ako, rovné, alebo väčšie ako je určený čas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
sk: Čas, ktorému by sa mal APG pokúsiť vyhovieť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
sk: Ako prísny by mal byť APG pri skladbách zodpovedajúcich určenému času.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
sk: Či by mal APG zvoliť skladby, ktoré sú menšie ako, rovné, alebo väčšie ako je určené hodnotenie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
sk: Hodnotenie, ktorému by sa mal APG pokúsiť vyhovieť.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
sk: Ako prísny by mal byť APG pri skladbách zodpovedajúcich určenému hodnoteniu.

en: title
sk: názov

en: artist name
sk: meno umelca

en: album name
sk: názov albumu

en: genre
sk: žáner

en: composer
sk: skladateľ

[ctx: Field name]
en: year
sk: rok

en: comment
sk: komentár

en: track number
sk: číslo skladby

en: disc number
sk: číslo disku

en: length
sk: dĺžka

en: added to collection
sk: pridané do kolekcie

en: score
sk: skóre

en: rating
sk: hodnotenie

en: first played
sk: prvýkrát prehrávané

en: last played
sk: naposledy prehrávané

en: play count
sk: počet prehraní

en: label
sk: popis

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
sk: Generátor zoznamu skladieb zlyhal pri načítaní akejkoľvek skladby z kolekcie.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
sk: Neexistujú žiadne skladby, ktoré zodpovedajú všetkým obmedzeniam. Generátor zoznamu skladieb nájde skladby, ktoré zodpovedajú najlepšie, ale možno budete chcieť zvážiť uvoľnenie obmedzení, aby sa našli ďalšie skladby.

en: New playlist preset
sk: Predvoľba nového zoznamu skladieb

en: Unnamed playlist preset
sk: Predvoľba nepomenovaného zoznamu skladieb

en: Generating a new playlist
sk: Vytváranie nového zoznamu skladieb

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
sk: Generátor zoznamu skladieb vytvoril zoznam skladieb, ktorý nespĺňa všetky vaše obmedzenia. Ak nie ste spokojní s výsledkami, skúste uvoľniť alebo odstrániť niektoré obmedzenia a potom vytvoriť nový zoznam skladieb.

en: Add new
sk: Pridať nový

en: Constraint Group
sk: Skupina obmedzenia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
sk: Prednastavený editor v APG

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
sk: Strom obmedzení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
sk: Prednastavený názov v APG

en: Import preset
sk: Importovať predvoľbu

en: Preset files
sk: Súbory predvoľby

en: Preset exported to %1
sk: Predvoľba exportovaná do %1

en: Preset could not be exported to %1
sk: Predvoľbu nebolo možné exportovať do %1

en: Presets could not be imported from %1
sk: Predvoľby nebolo možné importovať z %1

en: %1 could not be opened for preset import
sk: %1 nebolo možné otvoriť pre import predvoľby

en: Example 1: new tracks added this week
sk: Príklad 1: nové skladby pridané tento týždeň

en: Example 2: rock or pop music
sk: Príklad 2: rock alebo pop music

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
sk: Example 3: asi hodina skladieb od rôznych umelcov

en: Example 4: like my favorite radio station
sk: Príklad 4: ako moja obľúbená rádiová stanica

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
sk: Príklad 5: 80-minútové CD s rock, metal a industrial

en: Export "%1" preset
sk: Exportovať predvoľbu "%1"

en: Preset files (*.xml)
sk: Súbory predvoľby (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
sk: Súbory zoznamu skladieb na disku

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
sk: Súbor so zoznamom skladieb "%1" sa nedá načítať.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
sk: Zistená %1 verzia databázovej schémy zoznamu skladieb, ale táto verzia aplikácie Amarok podporuje iba verziu %2 (a predchádzajúce verzie začínajúce s %2). Zoznamy skladieb uložené v databáze Amarok pravdepodobne nebudú  fungovať a všetky operácie zápisu s nimi môžu viesť k ich strate. Možno ste spustili staršiu verziu aplikácie Amarok s databázou zapísanou novšou verziou?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
sk: Budúca verzie databázy zoznamu skladieb?

en: Amarok Database
sk: Amarok databáza

en: Local playlists stored in the database
sk: Miestne zoznamy skladieb uložené v databáze

en: <Empty>
sk: <Prázdne>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
sk: Aplikácii Amarok sa nepodarilo nájsť žiadne zásuvné moduly. To naznačuje problém s inštaláciou.

en: Scanning music
sk: Prehľadávanie hudby

en: Abort for scanner requested
sk: Prerušiť požadované pre skener

en: Aborting scanner with error: %1
sk: Prerušenie skenera s chybou: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
sk: Nepodarilo sa nájsť amarokcollectionscanner!

en: Unable to start Amarok collection scanner.
sk: Nemožno spustiť skener kolekcie Amarok

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
sk: Prehľadávanie kolekcie musel byť prerušené. Príliš veľa pádov (%1) nastalo v priebehu prehľadávania. Nasledovné súbory spôsobili pády:
    
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
sk: Nenájdený žiadny komponent textového editora KDE.
    Prosím, skontrolujte si svoju inštaláciu KDE. Ukončenie konzoly!

en: Code
sk: Kód

en: Console
sk: Konzola

en: Output
sk: Výstup

en: Error
sk: Chyba

en: Execute Script
sk: Vykonať skript

en: &New Script
sk: Nový skript

en: &Delete Script
sk: Vymazať skript

en: &Clear All Scripts
sk: &Vyčistiť všetky skripty

en: Previous Script
sk: Predchádzajúci skript

en: Next Script
sk: Nasledujúci skript

en: &View
sk: &Pohľad

en: This will stop this script! Continue?
sk: Toto sa zastaví tento skript! Pokračovať?

en: Choose where to save your scripts
sk: Zvoľte, kam uložiť svoje skripty

en: Remove script file from disk?
sk: Odstrániť súbor skriptu z disku?

en: Remove Script
sk: Odstrániť skript

en: Are you absolutely certain?
sk: Ste si absolútne istí?

en: Terminate
sk: Ukončiť

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
sk: Script %1 je už teraz vyhodnocovaný viac ako 5 sekúnd, ukončiť?

en: Script error reported by: %1
    %2
sk: Chyba skriptu ohlásená od: %1
    %2

en: Add new Ampache server
sk: Pridať nový server Ampache

en: Successfully connected
sk: Úspešne pripojený

en: Connection failure
sk: Pripojenie zlyhalo

en: Authentication failed.
sk: Overenie totožnosti zlyhalo.

en: Authentication Error
sk: Chyba overovania pravosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
sk: Pridať server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
sk: Odstrániť server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress)
en: Server Address
sk: Adresa servera

en: Amarok frontend for your Ampache server
sk: Amarok rozhranie pre váš server Ampache

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
sk: Použite Amarok ako jednoliate rozhranie pre spojenie s vašim Ampache serverom.To vám umožní prechádzať a prehrať všetok obsah Ampache z aplikácie Amarok.

en: Updated: %1
sk: Aktualizované: %1

en: <p>No information found for this track.</p>
sk: <p>Neboli nájdené žiadne informácie o tejto skladbe.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
sk: <p>Neboli nájdené žiadne informácie o tomto albume.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
sk: <p>Neboli nájdené žiadne informácie o tomto umelcovi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
sk: Skontrolovať pripojenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
sk: Profil gpodder.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Zaregistrovať sa na gpodder.net</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
sk: O&testovať prihlásenie

en: Gpodder Podcasts
sk: Gpodder podcast položky

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
sk: Prebieha pokus o synchronizovanie stavov s gpodder.net

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
sk: Prebieha pokus o synchronizovanie prihlásení na odber s gpodder.net

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
sk: Službe GPodder sa nepodarilo získať dáta zo servera. Bude to opakovať za 10 sekúnd ...

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
sk: gpodder.net je online podcast adresár a synchronizačná služba

en: Subscribe
sk: Odoberať

en: gpodder.net credentials
sk: Prihlasovacie údaje gpodder.net

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
sk: Nebola nájdená bežiaca aplikácia KWallet Chcete, aby aplikácia  Amarok uložila vaše gpodder.net prihlasovacie údaje ako čistý text?

en: Testing...
sk: Testujem...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
sk: Buď je prázdne používateľské meno alebo heslo. Prosím, opravte a skúste znovu.

en: Failed
sk: Zlyhalo

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
sk: Úspech

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
sk: Buď nie je v poriadku používateľské meno alebo heslo. Vykonajte prosím opravu a skúste sa prihlásiť znovu.

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
sk: Nedá sa pripojiť k službe gpodder.net alebo nastala iná chyba.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
sk: Chyba pri spracovaní odpovede, skontrolovať, či  gpodder.net pracuje správne a nahlásiť chybu

en: No description available...
sk: Popis nedostupný...

en: From Jamendo.com
sk: Z Jamendo.com

en: A site where artists can freely share their music
sk: Stránka, na ktorej môžu umelci slobodne zdieľať ich hudbu

en: An archive of free, Creative Commons licensed music
sk: Archív slobodnej hudby, pod licenciou Creative Commons

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
sk: Jamendo.com uvádza umelcov a milovníkov hudby do vzájomného kontaktu. Stránky umelcom umožnia nahrať ich vlastné albumy, aby ich zdieľali so svetom a používateľom ich všetky voľne sťahovať. Počúvajte a sťahujte všetok obsah na Jamendo.com z aplikácie Amarok.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
sk: Aktualizovať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
sk: Stiahnuť

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
sk: Žáner / Umelec

en: Genre / Artist / Album
sk: Žáner / Umelec / Album

en: Downloading Jamendo.com database...
sk: Sťahovanie databázy Jamendo.com...

en: Updating the local Jamendo database.
sk: Aktualizujem miestnu databázu Jamendo

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
sk[0]: Aktualizácia databázy Jamendo.com bola dokončená. Pridaná %1 skladba na
sk[1]: Aktualizácia databázy Jamendo.com bola dokončená. Pridané %1 skladby na
sk[2]: Aktualizácia databázy Jamendo.com bola dokončená. Pridaných %1 skladieb na

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sk[0]: 1 album z
sk[1]: %1 albumy z
sk[2]: %1 albumov z

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sk[0]: 1 umelec.
sk[1]: %1 umelci.
sk[2]: %1 umelcov.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
sk: Last.fm podobné

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
sk: Ovplyvnenie podobné "Last.fm" vyhľadáva skladby na Last.fm a pridáva iba podobné skladby.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
sk: Podobné predchádzajúcej skladbe (ako je oznámené z Last.fm)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
sk: Podobné predchádzajúcemu umelcovi (ako je oznámené z Last.fm)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
sk: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> si myslí, že skladba je podobná

en: the previous track
sk: predchádzajúca skladba

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
sk: Týždenný top umelec na Last.fm

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
sk: Ovplyvnenie "WeeklyTop" pridá, skladby, ktoré sú na vrchole týždenného rebríčka Last.fm.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
sk: Skladby z top zoznamov Last.fm od %1 do %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
sk: od:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
sk: do:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
sk: Profil Last.fm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
sk: Služby Last.fm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
sk: Odoslať informácie o &skladbách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
sk: Po&užiť údaje skladateľa v Last.fm ako umelca, ak sú k dispozícii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
sk: Použiť značky Last.fm ako <b>7 z 10 hviezd</b> na označenie svojho Amarok hodnotenia počas štatistickej synchronizácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
sk: Použite ozdobné značky na znázornenie hodnotenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
sk: <html>Keď je scrobbling skladby na Last.fm, to automaticky opravuje bežné chyby v značkách skladby, ako umelec, album a názov. Toto zaškrtnúť na obdržanie  upozornenia, keď sa to a čo bolo automaticky opravené</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
sk: Oznámiť návrhy korekcie pre značky skladby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
sk: <html>Zaškrtnite, či chcete, aby určité skladby nemali ani scrobbling a neboli ani aktualizované na teraz hrajúce Last.fm</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
sk: Nerobiť scrobble skladieb s popisom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
sk: <html>Vybrať uprednostňovaný popis (alebo napísať nový). Na skladbách s týmto popisom sa nebude robiť scrobbling.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
sk: Last.fm: Sociálna hudobná revolúcia

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends
sk: Last.fm je obľúbená online služba, ktorá poskytuje osobné doporučenia pre rádiových staníc a hudby. Osobná stanica na počúvanie je prispôsobené podľa vašich zvykov počúvania a poskytuje vám návrhy pri hľadaní novej hudby. Je tiež možné púšťať si stanice s hudbou, ktorá je podobná určitému umelcovi a rovnako tiež počúvať stream položky od ľudí, ktorých ste si pridali ako priateľov.

en: Last.fm: Love
sk: Last.fm: Obľúbené

en: Enter an artist name
sk: Zadajte meno umelca

en: Enter a tag
sk: Zadajte značku

en: Enter a Last.fm user name
sk: Zadať používateľské meno pre Last.fm

en: Username: %1
sk: Používateľ: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
sk[0]: Počet prehraní: %1
sk[1]: Počet prehraní: %1
sk[2]: Počet prehraní: %1

en: Create a Custom Last.fm Station
sk: Vytvoriť vlastnú stanicu Last.fm

en: Tag
sk: Značka

en: User
sk: Používateľ

en: %1's Streams
sk: %1 stream položky

en: Global Tags
sk: Globálne značky

en: Friends' Loved Radio
sk: Rádio obľúbené priateľmi

en: Friends' Personal Radio
sk: Osobné rádio priateľov

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
sk: Zlyhalo otvorenie KDE Wallet pre čítanie prihlasovacích údajov Last.fm

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Unable to connect to Last.fm service.
sk: Nedá sa pripojiť k službe Last.fm.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
sk[0]: %2 (%1 prehranie)
sk[1]: %2 (%1 prehrania)
sk[2]: %2 (%1 prehraní)

en: Personal Radio
sk: Osobné rádio

en: My Recommendations
sk: Moje odporúčania

en: My Radio Station
sk: Moja rádiová stanica

en: My Mix Radio
sk: Moje Mix Rádio

en: My Top Artists
sk: Moji obľúbení umelci

en: My Tags
sk: Moje značky

en: Friends
sk: Priatelia

en: Last.fm: &Ban
sk: Last.fm: &zakázať

en: Ban this track
sk: Zakázať túto skladbu

en: Last.fm: &Skip
sk: Last.fm: Pre&skočiť

en: Skip this track
sk: Preskočiť túto skladbu

en: Global Tag Radio: "%1"
sk: Rádio podľa globálnej značky: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
sk: Rádio podľa používateľskej značky: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
sk: Umelci podobní k %1

en: Artist Fan Radio: "%1"
sk: Rádio fanúšikov umelca: %1"

en: %1's Neighbor Radio
sk: Susedné rádio %1

en: %1's Personal Radio
sk: Osobné rádio %1

en: %1's Mix Radio
sk: Mix Rádio od %1

en: %1's Recommended Radio
sk: Doporučené rádio %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
sk: Doporučené rádio %1 (Obľúbenosť %2)

en: Group Radio: %1
sk: Rádio skupiny: %1

en: Track Radio
sk: Rádio stopa

en: Artist Radio
sk: Rádio umelca

en: Last.fm is cool...
sk: Last.fm je super...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
sk: Ak chcete počúvať stream položky Last.fm a rádio musíte byť platiaci prispievateľ Last.fm a budete musieť streamovať z <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>podporovanej krajiny</a>. Všetky ostatné funkcie Last.fm pracujú dobre.

en: Error starting track from Last.fm radio
sk: Nastala chyba pri spúšťaní skladby z rádia Last.fm

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
sk: Zbožňovaná skladba: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
sk: Zakázaná skladba: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
sk: %1 <b>%2</b> by malo byť opravené na <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
sk: Last.fm naznačuje, že niektoré značky skladby <b>%1</b> by mali byť opravené:

en: Play Similar Artists from Last.fm
sk: Prehrávať skladby od podobných umelcov z Last.fm

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
sk: spomaľuje porovnávanie skladieb

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
sk: Sťahujem '%1' od %2 z Magnatune.com

en: Downloading album from Magnatune.com
sk: Sťahujem album z Magnatune.com

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
sk: Sťahovanie z Magnatune zlyhalo.Nemôžem otvoriť zip súbor

en: Uncompressing Magnatune.com download...
sk: Dekomprimujem súbory stiahnuté z Magnatune.com

en: Adding album cover to collection
sk: Pridanie obalu albumu do kolekcie

en: Preview Tracks
sk: Náhľad skladieb

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
sk: Skladby, ktoré sa chystáte kopírovať, sú ukážkami streamov Magnatune.com. ak chcete lepšiu kvalitu a streamy zdarma, uvažujte o zakúpení stiahnutej kópie. Pamätajte na to, že keď nakupujete na Magnatune, dostane umelec polovicu z vami zaplatenej čiastky. A pokiaľ nákup urobíte v aplikácii Amarok, podporíte ho desiatimi percentami.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
sk: Aktualizácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
sk: Ak zaškrtnete toto pole, aplikácia Amarok si bude pravidelne kontrolovať aktualizácie databázy  Magnatune a automaticky si ich sťahovať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase)
en: Update Magnatune database automatically
sk: Aktualizovať databázu Magnatune automaticky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
sk: Opakované stiahnutie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
sk: Vložte sem Váš e-mail, aby ste mohli opakovane stiahnuť Váš predchádzajúci nákup z Magnatune priamo,  bez použitia aplikácie Amarok.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
sk: Možnosti členstva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
sk: Som členom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
sk: Typ členstva:

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
sk: Používateľské meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Pre viac informácií o členstve v Magnatune.com a kvôli zaregistrovaniu sa prejsť na  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
sk: Možnosti pre Stream

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
sk: Typ náhľadu streamu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
sk: Vysoká kvalita Mp3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
sk: Nízka kvalita Mp3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
sk: Stiahnutie albumu z Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
sk: Voľby sťahovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
sk: Vyberte formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
sk: Stiahnuť do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
sk: Ak stiahnete do umiestnenia, ktoré je už sledované aplikáciou Amarok, album bude automaticky pridaný do kolekcie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
sk: Magnatune informácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
sk: &Stiahnutie

en: Processing download
sk: Spracúvam sťahovanie

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
sk: Zdá sa, že v poskytnutej informácii o členstve je nejaká chyba. Prosím, vykonajte opravu a skúste to znovu.

en: Could not process download
sk: Nemôžem začať sťahovanie

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
sk: Opakované stiahnutie predchádzajúceho kúpeného albumu "%1" od "%2" z Magnatune.com.
    
    Používateľské meno: %3
    Heslo: %4

en: Loading artist info...
sk: Načítavam informácie o umelcovi...

en: Fetching %1 Artist Info
sk: Sťahujú sa informácie o umelcovi %1

en: Loading album info...
sk: Načítavajú sa informácie o albume...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
sk: Rok vydania: %1

en: Description:
sk: Popis:

en: From Magnatune.com
sk: Z Magnatune.com

en: Loading Magnatune.com frontpage...
sk: Načítava sa úvodná stránka Magnatune.com

en: Fetching Magnatune.com front page
sk: Sťahuje sa úvodná stránka Magnatune.com

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
sk: Načítavanie vašej obľúbenej stránky Magnatune.com...

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
sk: Načítavam stránku Vašich osobných odporúčaní Magnatune.com...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
sk: Hudobné vydavateľstvo, ktoré je férové k umelcom aj svojim zákazníkom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
sk: Kliknúť na toto tlačidlo, aby sa teraz stiahla databáza Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
sk: Amarok potrebuje stiahnuť databázu Magnatune, aby bolo možné povoliť Magnatune store.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
sk: Ak povolíte nasledujúcu voľbu, Amarok bude kontrolovať aktualizácie Magnatune a automaticky ich sťahovať. Vždy môžete túto voľbu neskôr zakázať v nastavení služby Magnatune.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
sk: Aktualizovať

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
sk: Manažér opakovaných sťahovaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
sk: Toto sú albumy, ktoré ste v minulosti stiahli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
sk: Op&akované stiahnutie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
sk: Umelec - Album

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
sk: Sťahujem zoznam predchádzajúcich nákupov na Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
sk: Registrovanie sa člena Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tým, že sa stanete členom Magnatune.com, získate neobmedzený prístup k sťahovaniu a môžete si stiahnuť album zvnútra aplikácie Amarok s jediným kliknutím myši. Pripojením sa môžete počúvať všetky streamované skladby z Magnatune.com slobodne.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tím Amarok dostane 10% vašej počiatočnej členskej platby, takže tým, že sa pripojíte, tiež podporujete vývoj aplikácie Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ako vždy, umelci získavajú 50% z členskej platby(ieb) rozdelených na základe toho, ktorého umelca sťahujete a streamujete.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pre viac informácií o členstve v Magnatune.com alebo o zaregistrovaní sa, kliknite sem: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Informácie o členstve</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Po pridaní sa prejdite nastavte Magnatune "Nastavenie->Nastaviť Amarok->Zásuvné moduly" a zadajte vaše členské informácie. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sk: Zatvoriť

en: "Fair trade" online music store
sk: "Fair trade" online obchod s hudbou

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
sk: Magnatune.com je odlišný druh nahrávacej spoločnosti, ktorej heslom je "Nie sme zlí!" 50 % každého predaja ide priamo k umelcovi a ak si album zakúpite cez Amarok, dostane z toho projekt Amarok 10 % odmenu. Magnatune.com tiež ponúka členstvo nazvané "všetko čo dokážete zjesť", ktoré Vám umožňuje stiahnuť toľko hudby, koľko by ste radi.

en: Artist / Album
sk: Umelec / Album

en: Re-download
sk: Opakované stiahnutie

en: Update Database
sk: Aktualizovať databázu

en: Tools
sk: Nástroje

en: Download Album
sk: Stiahnuť album

en: Signup
sk: Zaregistrovať

en: Downloading Magnatune.com database...
sk: Sťahovanie databázy Magnatune.com...

en: Updating the local Magnatune database.
sk: Aktualizujem miestnu databázu Magnatune.

en: ERROR: No arguments supplied
sk: CHYBA: Neboli doplnené žiadne argumenty

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
sk: CHYBA: Zlý počet argumentov pre addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
sk: CHYBA: Počas prehliadky bola zistená chyba pre argument 2 (počet)

en: ERROR: Unknown argument.
sk: CHYBA: Neznámy argument.

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
sk[0]: Aktualizácia databázy Magnatune.com je hotová. Databáza obsahuje 1 skladbu na
sk[1]: Aktualizácia databázy Magnatune.com je hotová. Databáza obsahuje %1 skladby na
sk[2]: Aktualizácia databázy Magnatune.com je hotová. Databáza obsahuje %1 skladieb na

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sk[0]: 1 album z
sk[1]: %1 albumy z
sk[2]: %1 albumov z

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sk[0]: 1 umelec.
sk[1]: %1 umelci.
sk[2]: %1 umelcov.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
sk: Démon aplikácie Amarok pre MP3tunes Harmony

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
sk: Riadi automatickú synchronizáciu služby MP3tunes v aplikácii Amarok.

en: The identifier the daemon should use.
sk: Démon bude používať tento identifikátor

en: The email to be used for authentication.
sk: Email, ktorý bude použitý na overenie pravosti.

en: The pin to be used for authentication.
sk: PIN, ktorý bude použitý na overenie pravosti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
sk: Prihlásenie MP3tunes

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
sk: E-mail:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
sk: AutoSync je možnosť z Mp3tunes, ktorá Vám umožní  automaticky presunúť Vašu hudbu medzi počítačmi a zariadeniami.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
sk: AutoSync je možnosť z Mp3tunes, ktorá Vám umožní  automaticky presunúť Vašu hudbu medzi počítačmi a zariadeniami. Môžete nahrať hudbu z jednej lokality a mať ju okamžite stiahnutú do iných  lokalít.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
sk: Povoliť AutoSync

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
sk: PIN kód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Získať Mp3tunes Locker</span></a></p></body></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
sk: Internetová služba, kde môžete bezpečne ukladať svoju hudbu a pristupovať k nej: http:// mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
sk: MP3tunes Locker: Vaša hudba kdekoľvek!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
sk: Automatická synchronizácia MP3tunes povolená

en: MP3tunes AutoSync Disabled
sk: Automatická synchronizácia MP3tunes zakázaná

en: Authenticating
sk: Overovanie pravosti

en: MP3tunes failed to Authenticate.
sk: Zlyhalo overenie MP3tunes.

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
sk: MP3tunes Harmony: Odpojený

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
sk: MP3tunes Harmony: Čaká sa na vloženie PIN

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
sk: MP3tunes Harmony: Úspešne pripojené

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
sk: Chyba MP3tunes Harmony
    %1

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
sk: Na MP3tunes môžu byť nahrávané iba nasledujúce typy skladieb: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma a ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
sk: Nahrávanie na MP3tunes inicializované

en: Uploading Track %1/%2
sk: Nahrávam skladbu %1/%2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
sk: Pridať lokálny alebo vzdialený súbor OPML, aby sa zaradil do zoznamu

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
sk: Ak sa ponechá prázdne, použije sa názov z OPML.

en: Loading Podcast Info...
sk: Sťahujú sa Podcast informácie...

en: Fetching Podcast Info
sk: Získavajú sa Podcast informácie

en: Add OPML
sk: Pridať OPML

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
sk: Pridať OPML

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: Podcast Directory
sk: Podcast adresár

en: A large listing of podcasts
sk: Veľký výpis pre podcast položky

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
sk: Úplný podcast zoznam položiek, ktoré sa dajú prehľadávať, a  ktoré môžete odoberať priamo z aplikácie Amarok.

en: Add an OPML file to the list.
sk: Pridať súbor OPML do zoznamu

en: Loading info...
sk: Načítavam informácie...

en: This service does not accept any messages
sk: Táto služba neprijíma žiadne  správy

en: ERROR: unknown message
sk: CHYBA: neznáma správa

en: Neither playable nor downloadable url specified.
sk: Buď sa nedá prehrať alebo ani stiahnuť zadaná adresa url.

en: No service named %1 is currently loaded
sk: V súčasnosti nie je nahratá žiadna služba nazvaná %1

en: This collection is currently offline
sk: Táto kolekcia je v súčasnej dobe nepripojená

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
sk: % 1 má schopnosť synchronizovať skladby meta-dáta skladby, ako je počet prehrávaní alebo hodnotenie sinými kolekciami. Chcete ponechať %1 synchronizované? 
    
    Môžete kedykoľvek zmeniť rozhodnutie v nastavení Amarok.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
sk: Vyzerá to, že máte lokálnu kolekciu. Synchronizácia štatistiky má zmysel len vtedy, ak existuje viac ako jedena kolekcia.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
sk[0]: Prehrávané %2-krát, z ktorých jedno prehranie je nedávne a jedinečné pre tento zdroj
sk[1]: Prehrávané %2-krát, z ktorých %1 prehrávania sú nedávne a jedinečné pre tento zdroj
sk[2]: Prehrávané %2-krát, z ktorých %1 prehrávaní je nedávnych a jedinečných pre tento zdroj

en: Ignored labels: %1
sk: Ignorované popisy: %1

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
sk: Možno zosúladiť skladby podľa: %1
    Možno synchronizovať: %2

en: Synchronize Statistics
sk: Synchronizovať štatistiku

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
sk: Porovnanie skladieb pre štatistickú synchronizáciu

en: Synchronizing Track Statistics
sk: Synchronizovanie štatistiky skladby

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
sk[0]: Synchronizácia %2 hotová. <b>Jedna</b> skladba bola aktualizovaná.
sk[1]: Synchronizácia %2 hotová. <b>%1</b> skladby boli aktualizované.
sk[2]: Synchronizácia %2 hotová. <b>%1</b> skladieb bolo aktualizovaných.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
sk[0]: <b>Jedna</b> skladba bola vo fronte pre scrobbling na %2.
sk[1]: <b>%1</b> skladby boli vo fronte pre scrobbling na %2.
sk[2]: <b>%1</b> skladieb bolo vo fronte pre scrobbling na %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
sk[0]: <b>Jeden</b> čas prehrávania skladby bol príliš krátky pre scrobbling.
sk[1]: <b>%1</b> časy prehrávania skladieb boli príliš krátke pre scrobbling.
sk[2]: <b>%1</b> časov prehrávania skladieb bolo príliš krátkych pre scrobbling.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
sk[0]: <b>Jedna</b> skladba mala nedostatočné metadáta pre scrobbling.
sk[1]: <b>%1</b> skladby mali nedostatočné metadáta pre scrobbling.
sk[2]: <b>%1</b> skladieb malo nedostatočné metadáta pre scrobbling.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
sk[0]: <b>Jedna</b> skladba bola ohlásené, že sa prehrá v budúcnosti.
sk[1]: <b>%1</b> skladby boli ohlásené, že sa prehrajú v budúcnosti.
sk[2]: <b>%1</b> skladieb bolo ohlásených, že sa prehrajú v budúcnosti.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
sk[0]: <b>Jedna</b> skladba bola naposledy hraná v príliš vzdialenej minulosti pre scrobbling.
sk[1]: <b>%1</b> skladby boli naposledy hrané v príliš vzdialenej minulosti pre scrobbling.
sk[2]: <b>%1</b> skladieb bolo naposledy hraných v príliš vzdialenej minulosti pre scrobbling.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
sk[0]: Scrobbling <b>jednej</b> skladby bol preskočený, ako je nastavené používateľom.
sk[1]: Scrobbling <b>%1</b> skladieb bol preskočený, ako je nastavené používateľom.
sk[2]: Scrobbling <b>%1</b> skladieb bol preskočený, ako je nastavené používateľom.

en: Configure Synchronization...
sk: Nastaviť synchronizáciu...

en: Tracks matched by: %1
sk: Skladby vyhovujúce podľa: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
sk: Žiadna vybraná kolekcia nepodporuje zapisovanie %1 - nemá zmysel synchronizovať.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
sk: Vyberať kolekcie pre synchronizáciu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
sk: Vyberať polia pre synchronizáciu

en: Configure Synchronization Target
sk: Nastaviť cieľ synchronizácie

en: Add Synchronization Target
sk: Pridať cieľ synchronizácie

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
sk: <span style="color:red; font-weight:bold;">Dôležité:</span> pred synchronizáciou skladieb s cieľom založenom na súbore sa vždy uistiť, že súbor databázy sa aktuálne nepoužíva!

en: Choose Target Type
sk: Zvoliť cieľový typ

en: Configure Target
sk: Nastaviť cieľ

en: Back
sk: Späť

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
sk: Nie sú žiadne skladby jedinečné pre jeden zo zdrojov, ktoré sa podieľajú na synchronizácii

en: There are no tracks excluded from synchronization
sk: Nie sú žiadne skladby vylúčené zo synchronizácie

en: Expand Tracks With Conflicts
sk: Rozbaliť skladby s konfliktmi

en: Expand Updated
sk: Rozbaliť aktualizované

en: Collapse Tracks Without Conflicts
sk: Zbaliť skladby bez konfliktov

en: Collapse Not Updated
sk: Zbaliť neaktualizované

en: Reset All Ratings to Undecided
sk: Obnoviť všetky hodnotenia na nerozhodnuté

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
sk: Zahrnúť popisy z %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
sk: Vylúčiť popisy  z %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
sk: Obnoviť všetky popisy na nerozhodnuté (Nesynchronizovať ich)

en: All Tracks
sk: Všetky stopy

en: Updated Tracks
sk: Aktualizované stopy

en: Tracks With Conflicts
sk: Skladby s konfliktmi

en: There are no tracks with conflicts
sk: Nie sú žiadne skladby s konfliktmi

en: There are no tracks going to be updated
sk: Nie sú žiadne skladby, ktoré budú aktualizované

en: Tracks that are unique to their sources
sk: Skladby, ktoré sú jedinečné pre ich zdroje

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
sk: Skladby, ktoré boli vylúčené z synchronizácie kvôli nejednoznačnosti

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
sk[0]: <b>Jedno</b> prehranie
sk[1]: <b>%1</b> prehrania
sk[2]: <b>%1</b> prehraní

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
sk[0]: %2 z <b>jednej</b> skladby pre scrobbling pre %3.
sk[1]: %2 z <b>%1</b> skladieb pre scrobbling pre %3.
sk[2]: %2 z <b>%1</b> skladieb pre scrobbling pre %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
sk: Ukazovanie %1 z %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
sk: Vyhovujúce skladby

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
sk: Filtrovať stopy...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
sk: Ovplyvňuje všetky použiteľné skladby, nielen tie zobrazené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
sk: Prevziať hodnotenia z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
sk: Rozbaliť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
sk: Zbaliť

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
sk: Jedinečné stopy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
sk: Vylúčené stopy

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Multiple background tasks running (click to show)
sk: Spustených viacero úloh na pozadí (kliknúť pre ukázanie)

en: Abort all background tasks
sk: Prerušiť všetky operácie na pozadí

en: Main Toolbar
sk: Hlavná lišta

en: Rediscover Your Music
sk: Objavte Vašu hudbu

en: Slim Toolbar
sk: Úzka lišta

en: Volume: %1% (muted)
sk: Hlasitosť: %1% (stlmená)

en: Volume: %1%
sk: Hlasitosť: %1%

en: Transcode Tracks
sk: Prekódovať skladby

en: Transc&ode
sk: Prekódovať

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
sk: Pri kopírovaní, si môžete zvoliť, že prekódujete svoje hudobné súbory do iného formátu s kodérom (kodekom). To možno vykonať pre úsporu miesta, alebo aby sa vaše súbory čitateľné s prenosným hudobným prehrávačom alebo s konkrétnym softvérovým programom.

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: Just copy the tracks without transcoding them.
sk: Stačí skopírovať skladby bez ich prekódovanie.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
sk: Pri presúvaní, si môžete zvoliť, že prekódujete svoje hudobné súbory do iného formátu s kodérom (kodekom). To možno vykonať pre úsporu miesta, alebo aby sa vaše súbory čitateľné s prenosným hudobným prehrávačom alebo s konkrétnym softvérovým programom.Iba úspešne prekódované súbory budú odstránené zo svojho pôvodného umiestnenia.

en: &Move
sk: &Presunúť

en: Just move the tracks without transcoding them.
sk: Stačí presunúť skladby bez ich prekódovanie.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
sk: V súčasnej dobe nie je k dispozícii vo vašom systéme.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
sk: Cieľová kolekcia naznačuje, že tento formát by sa nedal prehrať.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
sk: Prekódovať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
sk: Prekódovať všetky skladby do vybraného formátu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
sk: Prekódovať všetky skladby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
sk: Prekódovať skladby iba v prípade potreby prehrávania v cieľovej kolekcii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
sk: Prekódovať iba v prípade potreby prehrávania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
sk: Prekódovať iba v prípade, že sa zdrojový a cieľový súborový formát líšia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
sk: Prekódovať iba v prípade, že sa zdrojový a cieľový formát líšia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
sk: <b>Poznámka:</b> Nie je k dispozícii žiadny kodér. Ak chcete prekódovať skladby, prosím, nainštalujte balík <i>ffmpeg</i> alebo <i>libav</i> (s programom <i>ffmpeg</i> wrapper) s príslušnými kodérmi. V opačnom prípade môžete zaškrtnúť možnosť <i>Zapamätať si nabudúce túto voľbu</i>, aby sa preskočil tento dialóg pri budúcich prenosoch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
sk: Zapamätať si nabudúce túto voľbu

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
sk: Ak chcete nastaviť parametre operácie prekódovania, prosím, vyberte kodér zo zoznamu.

en:  (recommended)
sk:  (odporúčané)

en: Ask before each transfer
sk: Opýtať sa pred každým prenosom

en: Muted
sk: Stlmené

en: <i>Volume: %1</i>
sk: <i>Hlasitosť: %1</i>

en: Score: %1
sk: Skóre: %1

en: Rating: %1
sk: Hodnotenie: %1

en: Play count: %1
sk: Počet prehrávaní: %1

en: Last played: %1
sk: Naposledy prehrávané: %1

en: Bookmark
sk: Záložka

en: List and run bookmarks, or create new ones
sk: Prehliadať a spustiť záložky, alebo vytvoriť nové

en: Amarok Bookmarks
sk: Záložky aplikácie Amarok

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
sk: Kopírovať záložku aktuálneho pohľadu do schránky

en: Scheme
sk: Schéma

en: Preset:
sk: Predvoľba:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
sk: Zoznam voliteľných predvolieb schémy/formátu názvu súboru.

en: Add preset
sk: Pridať predvoľbu

en: Saves the current scheme/format as new preset.
sk: Uloží aktuálnu schému/formát ako novú predvoľbu.

en: Update preset
sk: Aktualizovať predvoľbu

en: Updates the preset with the current scheme/format.
sk: Aktualizuje predvoľbu ako aktuálnu schému/formát.

en: Remove preset
sk: Odstrániť predvoľbu

en: Removes the currently selected preset.
sk: Odstráni aktuálne vybranú predvoľbu.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Folder
sk: Priečinok

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
sk: Pôvodné

en: Collection root
sk: Koreň kolekcie

en: &Basic...
sk: &Základné...

en: &Advanced...
sk: &Pokročilé...

en: New Preset
sk: Nová predvoľba

en: Preset Name
sk: Názov predvoľby

en: second | seconds
sk[0]: sekunda
sk[1]: Sekundy
sk[2]: Sekundy

en: minute | minutes
sk[0]: minúta
sk[1]: minúty
sk[2]: minút

en: hour | hours
sk[0]: hodina
sk[1]: hodiny
sk[2]: hodín

en: day | days
sk[0]: deň
sk[1]: dni
sk[2]: dní

en: week | weeks
sk[0]: týždeň
sk[1]: minulý týždeň
sk[2]: minulý týždeň

en: month | months
sk[0]: mesiac
sk[1]: mesiacov
sk[2]: Mesiace

en: year | years
sk[0]: rok
sk[1]: rokov
sk[2]: rok

en: Simple Search
sk: Jednoduché vyhľadávanie

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
sk: pred

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
sk: na

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
sk: po

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
sk: medzi

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
sk: staršie ako

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
sk: novšie ako

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
sk: medzi

en: Rating changed
sk: Hodnotenie zmenené

en: Volume: 100% (muted)
sk: Hlasitosť: 100% (stlmená)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
sk: On-Screen-Display náhľad
    Pretiahnuť k zmene umiestnenia

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Play
sk: Prehrávanie

en: Pause
sk: Pozastaviť

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
sk: %1 voľných

en: Track Progress
sk: Priebeh skladby

en: The amount of time elapsed in current track
sk: Množstvo času uplynutého od začiatku prehrávania súčasnej pesničky

en: The amount of time remaining in current track
sk: Množstvo času zostávajúceho do konca prehrávania súčasnej pesničky

en: Enter space-separated terms to search.
sk: Zadajte medzerou oddelené slová pre vyhľadávanie

en: Edit filter
sk: Upraviť filter

en: Volume
sk: Hlasitosť

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
sk: prejsť na: %1

en: Drag in and out items from above.
sk: Vtiahnuť a vytiahnuť položky zhora.

en: [prefix]
sk: [predpona]

en: [suffix]
sk: [prípona]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
sk: Kontrolný bod: <b>%1</b>

en: Track: %1
sk: Skladba: %1

en: Artist: %1
sk: Umelec: %1

en: empty
sk: prázdne
