amarok - en to sq translation catalogue (269 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
sq: Pa Grupim

en: License Agreement
sq: Marrëveshje Liçensimi

en: About %1
sq: Rreth %1

en: License: %1
sq: Liçensa: %1

en: &About
sq: &Rreth

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sq: Ju lutemi raportoni gabimet tek <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
sq: A&utori

en: A&uthors
sq: A&utorët

en: T&ranslation
sq: P&ërkthimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_t
en: Name
sq: Emri

en: Play/Pause
sq: Këndo/Pusho

en: &Album
sq: &Albumi

en: Burn
sq: Djegia

en: Stop
sq: Ndal

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
sq: Emri i Përdoruesit

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password
sq: Fjalëkalimi

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
sq: Lloji i pajisjes

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
sq: Pika e montimit

en: New Bookmark
sq: Libërshënues i Ri

en: Filter bookmarks
sq: Filtro libërshënuesit

en: Group
sq: Grupi

en: Type
sq: Tipi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
sq: Përshkrimi

en: New Group
sq: Grup i Ri

en: none
sq: asnjë

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
sq: &Ngarko

en: &Delete
sq: &Fshije

en: Unknown
sq: I Panjohur

en: Files
sq: Skedarët

en: Album "%1"
sq: Albumi "%1"

en: Artist "%1"
sq: Artisti "%1"

en: Skip backwards in playlist
sq: Kërce mbrapa në listën e këngëve

en: Start playing current playlist
sq: Fillo leximin e listës së tanishme

en: Pause playback
sq: Pushoje këndimin

en: Stop playback
sq: Ndal këndimin

en: Skip forwards in playlist
sq: Kërce përpara në listën e këngëve

en: Additional options:
sq: Opcionet e mëtejshme:

en: Moving files to trash
sq: Lëvizja e skedarëve në kosh

en: First Level
sq: Niveli i Parë

en: Second Level
sq: Niveli i Dytë

en: Third Level
sq: Niveli i Tretë

en: Show Years
sq: Shfaq Vitet

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
sq: I Panjohur

en: Various Artists
sq: Artistë të Ndryshëm

en: Album
sq: Albumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
sq: Artisti i Albumit

en: Composer
sq: Krijuesi

en: Genre
sq: Zhanri

en: Year
sq: Viti

en: Label
sq: Etiketa

en: None
sq: Asnjë

en: Collection
sq: Koleksioni

en: More...
sq: Më Tepër...

en: Home
sq: Shtëpia

en: Add new preset
sq: Shto një paracaktim

en: Dynamic Playlists
sq: Lista Luajtjeje Dinamike

en: Previous:
sq: Paraardhës

en: Add Folder
sq: Shto Dosje

en: Source
sq: Burimi

en: Save As
sq: Ruaje Si

en: Confirm Delete
sq: Konfirmo Fshirjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
sq: Podcaste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
sq: Titulli

en: Summary
sq: Përmbledhja

en: Add Podcast
sq: Shto Podcast

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
sq: Të Përgjithshme

en: Configure General Options
sq: Konfiguro opcionet e përgjithshme

en: Playback
sq: Këndo

en: Configure Playback
sq: Konfiguro këndimin

en: Database
sq: Databaza

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
sq: fjalëkalimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
sq: &Serveri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User)
en: &Username:
sq: &Emri i Përdoruesit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password)
en: &Password:
sq: &Fjalëkalimi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
sq: Opcionet e përgjithshme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
sq: E përgjithshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
sq: Ngjyra e tekstit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
sq: &Vazhdo këndimin që në fillim për programit

en: Lyrics
sq: Lirikat

en: Search Scripts
sq: Kërko Skripte

en: Disc %1
sq: Disku %1

en: Play Count
sq: Numri i Luajtjeve

en: Score
sq: Rezultati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
sq: Etiketat

en: Reload
sq: Ringarko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sq: Parametrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2)
en: with
sq: me

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sq: Shto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
sq: Artisti:

en: Width
sq: Gjerësia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
sq: Këngëtari

en: Track
sq: Kënga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
sq: Formatet në dispozicion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
sq: Të Avancuara

en: Unknown Artist
sq: Artist i Panjohur

en: Unknown track
sq: Këngë e panjohur

en: Unknown Album
sq: Album i Panjohur

en: Unknown Genre
sq: Zhanër i Panjohur

en: today
sq: sot

en: last week
sq: java e fundit

en: last month
sq: muaji i fundit

en: two months ago
sq: dy muaj më parë

en: three months ago
sq: tre muaj më parë

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
sq: I Panjohur

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
sq: I Panjohur

[ctx: change options]
en: Configure %1
sq: Konfiguro %1

en: &Configure
sq: &Konfiguro

en: &Download Episode
sq: &Shkarko Episodin

en: Local Podcasts
sq: Podcast-et Lokale

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
sq: Kurrë

en: Yesterday
sq: Dje

en: One day ago | %1 days ago
sq[0]: Një ditë më parë
sq[1]: %1 ditë më parë

en: One hour ago | %1 hours ago
sq[0]: Një orë më parë
sq[1]: %1 orë më parë

en: One minute ago | %1 minutes ago
sq[0]: Një minutë më parë
sq[1]: %1 minuta më parë

en: Within the last minute
sq: Brenda minutës së fundit

en: The future
sq: E Ardhmja

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
sq: Nesër

en: Search
sq: Kërko

en: Cover Manager
sq: Menaxhuesi i Kapakut

en: Albums By
sq: Albumet Sipas

en: All Albums
sq: Të Gjithë Albumet

en: Fetch Missing Covers
sq: Gje Mbulesat që Mungojnë

en: Connecting...
sq: Duke u lidhur...

en: 1 album | %1 albums
sq[0]: 1 album
sq[1]: %1 albume

en: Migrating
sq: Migrimi

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
sq: <b><font color='red'>Gabim:</font></b> %1

en: AND
sq: DHE

en: OR
sq: OSE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
sq: dhe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: &Cancel
sq: &Anullo

en: %1 or %2
sq: %1 ose %2

en: Artist's Initial
sq: Inicialet e Artistit

en: File Extension of Source
sq: Zgjatimi i Skedarit të Burimit

en: Track Number
sq: Numri i Këngës

en: You can use the following tokens:
sq: Ju mund të zgjidhni tokenët që vijojnë:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
sq: Nëse ju i rrethoni seksionet e tekstit që përmbajnë një token me kllapa të përthyera, ai seksion do të fshihet nëse tokeni është bosh.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame)
en: Options
sq: Opsionet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
sq: Zëvendëso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
sq: Shprehje e rregullt

en: Tags
sq: Etiketat

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
sq: I Panjohur

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
sq[0]: 1 Këngë
sq[1]: Informacion për %1 Këngë

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sq: <b>%1</b> nga <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sq: <b>%1</b> nga <b>%2</b> në <b>%3</b>

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
sq: Asnjë

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
sq: Informatat e këngës

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
sq: P&ërmbledhje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
sq: Statistikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
sq: Gjatësia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
sq: Frekuenca e kampionimit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
sq: Përmasa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
sq: Formati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
sq: Koleksioni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
sq: Vlerësimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
sq: Pikët:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
sq: &Artisti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
sq: &Zhanri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
sq: &Viti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
sq: Ko&mento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sq: Hiqe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
sq: Vendi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
sq: &E Mëparshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
sq: &Tjetër

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
sq: Albumi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
sq: Lloji:

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sq: <b>%1</b> nga <b>%2</b> në <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sq: <b>%1</b> nga <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
sq: <b>%1</b> në <b>%2</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel)
en: Username
sq: Emri i Përdoruesit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
sq: Emri i Hostit

en: Usability
sq: Përdorshmëria

en: Icons
sq: Ikonat

en: Artwork
sq: Punë artistike

en: Developer
sq: Zhvillues

en: Internet
sq: Interneti

en: Playlists
sq: Luajlista

en: Docking in System Tray
sq: Palosja në tabakun sistemor

en: Equalizer
sq: Barazuesi

en: Previous Track
sq: Kënga e mëparshme

en: Next Track
sq: Kënga e ardhshme

en: Increase Volume
sq: Rrite zërin

en: Decrease Volume
sq: Ule zërin

en: &Music
sq: &Muzikë

en: &Tools
sq: &Mjetet

en: &Settings
sq: &Parametrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
sq: &Pastro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
sq: Gjatësia

en: Head
sq: Koka

en: Body
sq: Përmbajtje

en: Single
sq: I vetëm

en: Repeat Track
sq: Përsërit Këngën

en: Repeat Album
sq: Përsërit Albumin

en: Repeat Playlist
sq: Përsërit Luajlistën

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
sq: Vendmbajtës

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
sq: Direktori

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
sq: Ndarësi

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
sq: Emri i Skedarit

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
sq: Humor

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
sq: Burimi

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
sq: Titulli

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
sq: Emri i Skedarit

en: Disc Number
sq: Numri i Diskut

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
sq: Kënga

en: Comment
sq: Koment

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
sq: Direktori

en: Rating
sq: Vlerësimi

[ctx: Column name]
en: Last Played
sq: Të Luajtura Së Fundmi

en: Mood
sq: Humor

en: File Size
sq: Madhësia e Pjesës:

en: Filter %1
sq: Filtri %1

en: Tracks
sq: Gjurmët

en: Albums
sq: Albumet

en: Artists
sq: Artistët

en: Composers
sq: Kompozitorët

en: Years
sq: Vitet

en: Search Preferences
sq: Preferimet e kërkimit

en: Remove From Playlist
sq: Hiqe Prej Luajliste

en: Select Source
sq: Zgjidh Burimin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox
en: less than
sq: më pak se

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
sq: këngët

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
sq: më e madhe se

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
sq: fillon me

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
sq: mbaron me

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
sq: përmban

en: genre
sq: lloji

en: composer
sq: kompozitori

en: comment
sq: komenti

en: length
sq: gjatësia

en: score
sq: pikët

en: rating
sq: vlerësimi

en: Subscribe
sq: Regjistrimi

en: Testing...
sq: Duke Testuar...

en: Failed
sq: Dështoi

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
sq: Me sukses

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
sq: Përditëso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
sq: Shkarko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
sq: Profili i Last.fm

en: Last.fm: Love
sq: Last.fm: Dashuri

en: Enter a tag
sq: Vendos një etiketë

en: Tag
sq: Etiketa

en: User
sq: Përdoruesi

en: Global Tags
sq: Etiketat Globale

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
sq: Dështoi

en: Personal Radio
sq: Radio Personale

en: Friends
sq: Miqtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
sq: Jam anëtar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
sq: Rrjedhë

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
sq: Emri i Përdoruesit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
sq: &Shkarko

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: From Magnatune.com
sq: Nga Magnatune.com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sq: Mbylle

en: Update Database
sq: Aktualizo Database

en: Tools
sq: Veglat

en: Authenticating
sq: Po kryhet mirëfilltësimi

en: MP3tunes Locker
sq: MP3tunes Bllokues

en: Abort
sq: Anullo

en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

en: Muted
sq: Zëri u Bllokua

en: Bookmark
sq: Libërshënues

en: Ignore
sq: Shpërfille

en: Folder
sq: Dosje

en: &Basic...
sq: &Bazë...

en: &Advanced...
sq: &Të Avancuara...

en: Paused
sq: Në Pauzë

en: Play
sq: Këndo

en: Pause
sq: Pusho

en: Volume
sq: Zëri
