amarok - en to sr@ijekavian translation catalogue (2539 entries)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевани

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
sr@ijekavian: Без груписања

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
sr@ijekavian: Без груписања (у једном реду)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
sr@ijekavian: Детаљније

en: License Agreement
sr@ijekavian: Лиценца

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Подаци нису доступни.<br />Задати објекат <tt>KAboutData</tt> не постоји.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Подаци нису доступни.<br />Задати објекат <tt>OcsData</tt> не постоји.</qt>

en: About %1
sr@ijekavian: О %1|/|О $[дат %1]

en: License: %1
sr@ijekavian: Лиценца: %1

en: &About
sr@ijekavian: &О програму

en: Get data from openDesktop.org to learn more about the team
sr@ijekavian: Добавите податке са openDesktop.org да сазнате више о тиму.

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
sr@ijekavian: Користите <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> за пријављивање грешака.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sr@ijekavian: Грешке пријављујте на <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
sr@ijekavian: &Аутор

en: A&uthors
sr@ijekavian: &Аутори

en: Get data from openDesktop.org to learn more about contributors
sr@ijekavian: Добавите податке са openDesktop.org да сазнате више о доприносиоцима.

en: &Contributors
sr@ijekavian: &Доприносиоци

en: Get data from openDesktop.org to learn more about our generous donors
sr@ijekavian: Добавите податке са openDesktop.org да сазнате више о нашим великодушним донаторима.

en: <p>Each year in October the Amarok team organizes a funding drive called <b>Roktober</b>.</p><p>If you want your name mentioned on this list <a href="http://amarok.kde.org/donations"> donate during Roktober</a> and opt-in.</p>
sr@ijekavian: <p>Сваке године у октобру, Амароков тим организује прикупљање средстава по имену <b>Роктобар</b>.</p><p>Ако желите да вам се име нађе на овом списку, <a href="http://amarok.kde.org/donations">приложите нешто током Роктобра</a> и наведите то.</p>

en: &Donors
sr@ijekavian: &Донатори

en: T&ranslation
sr@ijekavian: &Превод

en: Internet connection not available
sr@ijekavian: Интернет веза није доступна

en: Network error
sr@ijekavian: Грешка мреже

en: Email contributor
sr@ijekavian: Е‑пошта за доприносиоца

en: Visit contributor's homepage
sr@ijekavian: Посјети домаћу страницу доприносиоца

en: IRC channels:
sr@ijekavian: ИРЦ канали:

en: Favorite music:
sr@ijekavian: Омиљена музика:

en: Visit %1's openDesktop.org profile
sr@ijekavian: Посјети профил %1 на Отворена површ

en: Visit %1's profile on openDesktop.org
sr@ijekavian: Посјети профил %1 на Отворена површ

en: Visit contributor's blog
sr@ijekavian: Посјети блог доприносиоца

en: Visit contributor's del.icio.us profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Делишусу

en: Visit contributor's Digg profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Дигу

en: Visit contributor's Facebook profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Фејсбуку

en: Visit contributor's Last.fm profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на ЛастФМ‑у

en: Visit contributor's LinkedIn profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Линкедину

en: Visit contributor's MySpace homepage
sr@ijekavian: Посјети домаћу страницу доприносиоца на Мајспејсу

en: Visit contributor's Reddit profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Редиту

en: Visit contributor's YouTube profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Јутјубу

en: Visit contributor's Twitter feed
sr@ijekavian: Посјети довод доприносиоца са Твитера

en: Visit contributor's Wikipedia profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Википедији

en: Visit contributor's Xing profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Зингу

en: Visit contributor's identi.ca feed
sr@ijekavian: Посјети довод доприносиоца са Идентике

en: Visit contributor's libre.fm profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на ЛибреФМ‑у

en: Visit contributor's StackOverflow profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Стаковерфлоуу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, se
en: Name
sr@ijekavian: име

en: Amarok Menu
sr@ijekavian: Амароков мени

en: Play/Pause
sr@ijekavian: Пусти/паузирај

en: Click to change
sr@ijekavian: Кликните за измјену

en: &Replay Gain Mode
sr@ijekavian: Режим &поновљивог појачања

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
sr@ijekavian: &Искључено

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
sr@ijekavian: &Нумера

en: &Album
sr@ijekavian: &Албум

en: Burn
sr@ijekavian: Нарежи

en: Current Playlist
sr@ijekavian: Тренутна листа нумера

en: Selected Tracks
sr@ijekavian: Изабране нумере

en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

en: Stop after current Track
sr@ijekavian: Заустави након текуће нумере

en: Stop after current track: Off
sr@ijekavian: Заустави након текуће нумере: искључено

en: Stop after current track: On
sr@ijekavian: Заустави након текуће нумере: укључено

en: No track playing
sr@ijekavian: Ништа није пуштено

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FormatSelectionDialog)
en: Amarok
sr@ijekavian: Амарок

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
sr@ijekavian: Да ли приказати и другу, лијеву етикету времена.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
sr@ijekavian: Поставите ово за приказивање још једне етикете времена у прозору плејера, лијево од клизача тражења.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
sr@ijekavian: Да ли приказати преостало вријеме нумере у лијевој етикети времена.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
sr@ijekavian: Поставите ово за приказивање преосталог времена нумере умјесто протеклог времена у прозору плејера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
sr@ijekavian: Којим нумерама или албумима дати предност у насумичном режиму

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
sr@ijekavian: Нумере или албуми са изабраним својством ће имати веће шансе да буду одабрани у насумичном режиму.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
sr@ijekavian: Како смјењивати нумере у листи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
sr@ijekavian: Одређује како ће Амарок смјењивати нумере у листи

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
sr@ijekavian: Стање динамичког режима

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
sr@ijekavian: Ако је постављено, укључује динамички режим и нумере ће бити пуштане према назначеној динамичкој листи нумера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
sr@ijekavian: Дуплира нумере у динамичком режиму.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
sr@ijekavian: Уколико је означено, нумере које се додају у динамичком режиму могу имати дупликате.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
sr@ijekavian: Број претходних нумера.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
sr@ijekavian: Број нумера које треба оставити у листи нумера прије тренутно пуштане.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
sr@ijekavian: Број наступајућих нумера.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
sr@ijekavian: Број нумера које треба учитати у листу нумера прије тренутно пуштане.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
sr@ijekavian: Да ли приказати иконицу у системској касети.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
sr@ijekavian: Укључите или искључите Амарокову касетну иконицу.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
sr@ijekavian: Да ли сакрити приказ контекста.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
sr@ijekavian: Укључите или искључите Амароков приказ контекста.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
sr@ijekavian: Број нивоа опозива у листи нумера.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
sr@ijekavian: Број нивоа опозива у листи нумера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
sr@ijekavian: Да ли листа нумера складишти релативну путању.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
sr@ijekavian: Ако је постављено, ручно сачуване листе нумера у Амароку садржаће релативну путању до нумера умјесто апсолутне.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
sr@ijekavian: Име фајла спољашњег веб прегледача који Амарок позива.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
sr@ijekavian: Да ли аутоматски прибавити недостајуће омоте албума.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
sr@ijekavian: Да ли приказивати позадинске слике у окну прегледача.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing song visible
sr@ijekavian: Аутоматски клизај листу нумера тако да текућа нумера буде видљива.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
sr@ijekavian: Омоти албума у прегледачу збирке

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
sr@ijekavian: Приказ контекста

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
sr@ijekavian: Пуштај џингл првог покретања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Enable context applets collapse animations
sr@ijekavian: Анимирано сажимање контекстних аплета

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
sr@ijekavian: Уколико је укључено, контекстни аплети ће имати анимацију сажимања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова пребрисати постојеће фајлове.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће бити пребрисани већ постојећи одредишни фајлови.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова The у именима извођача преместити на крај.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању фајлова The у именима извођача биће премештено на крај, нпр. „Beatles, The“.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова замијенити подвлаком размаке у именима.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће размаци у именима фајлова бити смијењени подвлаком.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова узимати слике омота за иконице фасцикли.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће слике омота бити узимане за иконице фасцикле.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
sr@ijekavian: Путања одредишне фасцикле збирке за организовање фајлова.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
sr@ijekavian: Путања одредишне фасцикле збирке за организовање фајлова.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова преименовати фајлове тако да су сагласни са ВФАТ фајл системима.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће бити смијењени знакови несагласни са ВФАТ фајл системима (нпр. „:“, „*“ и „?“).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова преименовати фајлове тако да садрже само 7‑битне аски знакове.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће бити смијењени знакови несагласни са 7‑битним аски кодирањем.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова користити посебну шему именовања.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће фајлови бити преименовани према посебној форматској ниски.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
sr@ijekavian: Форматска ниска при организовању фајлова, за посебну шему именовања.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
sr@ijekavian: Ако је укључена посебна шема имена фајлова, при организовању ће фајлови бити преименовани према овој форматској ниски.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
sr@ijekavian: Регуларни израз који треба замијенити.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
sr@ijekavian: При организовању фајлова биће смијењене подниске које поклапа овај регуларни израз.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
sr@ijekavian: Ниска за смјену.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
sr@ijekavian: При организовању фајлова поклопљене подниске биће смијењене овом.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
sr@ijekavian: Основни или напредни режим

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
sr@ijekavian: У основном режиму, шема имена фајлова ствара се превлачењем графичких токена; у напредном режиму слике се замјењују текстом.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
sr@ijekavian: Претподешавања формата

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
sr@ijekavian: Списак претподешених формата (токенске шеме).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
sr@ijekavian: Главна јачина

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
sr@ijekavian: Амарокова главна јачина, вриједност између 0 и 100.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
sr@ijekavian: Стање утишаности

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
sr@ijekavian: Укључите или искључите звук

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
sr@ijekavian: Да ли утапати нумеру када се притисне заустављање.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
sr@ijekavian: Укључите или искључите утапање.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
sr@ijekavian: Да ли утапати нумеру када се притисне паузирање.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
sr@ijekavian: Трајање утапања, у милисекундама

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
sr@ijekavian: Трајање утапања у милисекундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
sr@ijekavian: Еквилајзер: 0 = искључен, 1 до n = број претподешавања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
sr@ijekavian: Када је укључено, еквилајзерски прикључак филтрира аудио ток.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains include pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
sr@ijekavian: 11 појачања еквилајзера укључују претпојачање, опсег је -100 до 100, 0 је нормално.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
sr@ijekavian: Списак назива корисничких претподешавања еквилајзера

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
sr@ijekavian: Списак вриједности корисничких претподешавања

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
sr@ijekavian: Режим поправке јачине при пуштању.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
sr@ijekavian: Да ли поправљати јачину звука тако да све нумере звуче исто, и да ли поправку одређивати по нумери или по албуму.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
sr@ijekavian: Искључи поновљиво појачање

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
sr@ijekavian: Свака нумера исте јачине

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
sr@ijekavian: Сваки албум исте јачине

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
sr@ijekavian: Трајање кратког тражења, у секундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
sr@ijekavian: Трајање средњег тражења, у секундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
sr@ijekavian: Трајање дугог тражења, у секундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
sr@ijekavian: Да ли при суспендовању паузирати нумеру која се тренутно пушта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
sr@ijekavian: Да ли спречити одлазак система на спавање док се пушта нумера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
sr@ijekavian: Треба ли Амарок да почне пуштање када се нумера дода на листу (и ништа друго се не пушта).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
sr@ijekavian: Локалитет Амазона за добављање омота

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
sr@ijekavian: Одређује са ког Амазоновог сервера треба довлачити слике омота.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
sr@ijekavian: Локалитет Википедије за добављање података

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
sr@ijekavian: Одређује на ком језику треба узимати податке са Википедије.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
sr@ijekavian: Користи подршку за К‑обавјештења

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
sr@ijekavian: Екрански приказ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
sr@ijekavian: Укључите или искључите екрански приказ (ОСД).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
sr@ijekavian: Користи Граул за обавјештења

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
sr@ijekavian: Укључите или искључите употребу Граула за обавјештења.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
sr@ijekavian: Прозирност

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
sr@ijekavian: Учините позадину ОСД‑а прозирном.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
sr@ijekavian: Да ли користити посебне боје за ОСД

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
sr@ijekavian: Можете користити посебне боје за ОСД ако поставите ово.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
sr@ijekavian: Боја фонта ОСД‑а

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
sr@ijekavian: Боја текста ОСД‑а. Боја се наводи по РГБ‑у, као списак раздвојен запетама са три цијела броја између 0 и 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
sr@ijekavian: Скалирање фонта ОСД‑а

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
sr@ijekavian: Множилац увеличања фонта екранског приказа, у процентима у односу на уобичајено. 100 је нормална величина.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
sr@ijekavian: Колико милисекунди треба приказивати текст

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
sr@ijekavian: Вријеме у милисекундама за приказивање ОСД‑а. Вриједност 0 значи без сакривања. Подразумијевана вриједност је 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
sr@ijekavian: Усправни помјерај

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
sr@ijekavian: Усправни положај ОСД‑а у односу на изабрано поравнање екрана и ОСД‑а. Ако је изабрано поравнање уз врх, усправни помјерај је растојање између горњег дијела ОСД‑а и врха екрана. Ако је изабрано поравнање уз дно, усправни помјерај је размак између доњег дијела ОСД‑а и дна екрана.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
sr@ijekavian: Екран за ОСД

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
sr@ijekavian: Екран који приказује ОСД. За једномониторска окружења ово би требало да буде 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
sr@ijekavian: Поравнај ОСД са

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
sr@ijekavian: Релативан положај ОСД‑а. Могући избори су лијево, средина, десно и центар.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen) i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Don't show when a fullscreen application is active
sr@ijekavian: Не приказуј када је активан цјелоекрански програм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
sr@ijekavian: Не приказује ОСД уколико је фокусиран неки други програм који ради у целоекранском режиму.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
sr@ijekavian: Настави пуштање посљедње пуштане нумере по покретању

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
sr@ijekavian: Ако је постављено, Амарок по покретању наставља пуштање посљедње пуштане нумере.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
sr@ijekavian: УРЛ нумере коју треба наставити по покретању

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
sr@ijekavian: Унутрашње: УРЛ нумере коју треба наставити по покретању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
sr@ijekavian: Унутрашње: Настави пуштање из паузираног стања

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
sr@ijekavian: Вријеме од кога треба наставити, у милисекундама

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
sr@ijekavian: Унутрашње: Положај у нумери од кога треба наставити пуштање по покретању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
sr@ijekavian: Списак логичких промјенљивих које описују који прегледачи ће бити видљиви, од врха ка дну.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
sr@ijekavian: Нумера пуштана при посљедњем гашењу. Вриједност је -1 ако ништа није пуштано.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
sr@ijekavian: Број (гледано с врха) посљедње коришћеног прегледача.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
sr@ijekavian: Да ли се фасцикле збирке претражују рекурзивно

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
sr@ijekavian: Да ли се фасцикле збирке претражују на промјене

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
sr@ijekavian: Да ли се измене у метаподацима уписују назад

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
sr@ijekavian: Да ли се измене статистике нумере уписују назад

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
sr@ijekavian: Да ли се измене омота албума уписују назад

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
sr@ijekavian: Највеће димензије угнежђеног омота

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
sr@ijekavian: Списак фасцикли у збирци

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
sr@ijekavian: Да ли се бројеви нумера приказују у прегледачу збирке.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
sr@ijekavian: Да ли се године приказују у прегледачу збирке.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
sr@ijekavian: Да ли користити Мозилин откривач скупа знакова при погађању кодирања ИД3 ознака.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played songs
sr@ijekavian: Предај пуштане пјесме

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played songs are submitted to Audioscrobbler
sr@ijekavian: Да ли се пуштене пјесме предају Аудиоскроблеру

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
sr@ijekavian: Корисничко име

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
sr@ijekavian: Корисничко име за повезивање са Аудиоскроблером

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Password
sr@ijekavian: Лозинка

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
sr@ijekavian: Лозинка за повезивање са Аудиоскроблером

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
sr@ijekavian: Пошаљи податке о композитору

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
sr@ijekavian: Узми за извођача податке о композитору са ЛастФМ‑у

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
sr@ijekavian: Добави сличне извођаче

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar songs are retrieved from Audioscrobbler
sr@ijekavian: Да ли се сличне пјесме добављају са Аудиоскроблера

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
sr@ijekavian: Тип уређаја

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
sr@ijekavian: Тип мултимедијалног уређаја.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
sr@ijekavian: Тачка монтирања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
sr@ijekavian: Тачка монтирања за повезивање мултимедијалног уређаја.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
sr@ijekavian: Наредба монтирања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
sr@ijekavian: Наредба монтирања за повезивање мултимедијалног уређаја.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
sr@ijekavian: Наредба демонтирања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
sr@ijekavian: Наредба демонтирања за прекидање везе са мултимедијалним уређајем.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
sr@ijekavian: Аутоматски бриши подемисије

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
sr@ijekavian: Да ли се већ пуштене подемисије аутоматски бришу када се мултимедијални уређај повеже.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
sr@ijekavian: Синхронизуј статистику

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
sr@ijekavian: Да ли синхронизовати статистику Амарока са бројевима пуштања и рејтинзима на уређају, и да ли предати пуштене нумере ЛастФМ‑у.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
sr@ijekavian: Ручно додати сервери

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
sr@ijekavian: Сервери за дијељење музике које је додао корисник.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
sr@ijekavian: Лозинке сервера

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
sr@ijekavian: Лозинке чуване према имену домаћина.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
sr@ijekavian: Уврсти називе нумера при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
sr@ijekavian: Уврсти називе албума при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
sr@ijekavian: Уврсти имена умјетника при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
sr@ijekavian: Уврсти називе жанрова при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
sr@ijekavian: Уврсти имена композитора при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
sr@ijekavian: Уврсти године при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
sr@ijekavian: Назив распореда који се учитава при покретању

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
sr@ijekavian: Да ли ће Амарок користити своју унутрашњу базу, умјесто спољашњег мотора.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
sr@ijekavian: Име домаћина спољашњег сервера који Амарок позива.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
sr@ijekavian: Преко којег се порта на серверу повезати на мотор базе.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
sr@ijekavian: Име базе коју ће Амарок користити. Корисник мора имати одговарајућа права приступа.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
sr@ijekavian: Корисничко име за приступ спољашњој бази.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
sr@ijekavian: Лозинка корисника спољашње базе.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
sr@ijekavian: Одбројава до извршавања провјере.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
sr@ijekavian: Да ли активирати Амароков скриптни модул.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
sr@ijekavian: Укључите или искључите Амароков скриптни модул.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
sr@ijekavian: Да ли аутоматски ажурирати уграђене скрипте.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање уграђених скрипти.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
sr@ijekavian: Да ли активирати скриптну конзолу.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
sr@ijekavian: Да ли упозоравати на скрипте које приступају превазиђеном АПИ‑ју.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
sr@ijekavian: Да ли сачувати текућу сесију при напуштању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
sr@ijekavian: Да ли приказати траку расположења тренутне нумере у клизачу напретка, ако је доступна.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
sr@ijekavian: Укључује и искључује траку расположења у клизачу напретка, ако је доступна.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
sr@ijekavian: Стил који се користи за исцртавање траке расположења.

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
sr@ijekavian: Фактор квалитета за аутогенератор листи нумера

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
sr@ijekavian: Вриједност између 0 и 10 којом се одређује да ли се аутогенератор листи оптимизује за брзину (0) или прецизност (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: New Bookmark
sr@ijekavian: Нови обиљеживач

en: Bookmark Manager
sr@ijekavian: Менаџер обиљеживача

en: Add Group
sr@ijekavian: Додај групу

en: Filter bookmarks
sr@ijekavian: Филтрирај обиљеживаче

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
sr@ijekavian: Почните да куцате за постепено филтрирање обиљеживача.

en: Bookmark this Album
sr@ijekavian: Обиљежи албум

en: Bookmark this Artist
sr@ijekavian: Обиљежи извођача

en: Add Position Marker
sr@ijekavian: Додај позициони обиљеживач

en: Group
sr@ijekavian: група

en: Type
sr@ijekavian: врста

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: URL
sr@ijekavian: УРЛ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
sr@ijekavian: опис

en: New Group
sr@ijekavian: Нова група

en: none
sr@ijekavian: ништа

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
sr@ijekavian: &Учитај

en: &Delete
sr@ijekavian: О&бриши

en: &Create timecode track
sr@ijekavian: &Направи временски ко̂д нумере

en: New Timecode Track
sr@ijekavian: Нови временски ко̂д нумере

en: Unknown
sr@ijekavian: Непознато

en: Context: %1
sr@ijekavian: Контекст: %1

en: Bookmark Context View Applets
sr@ijekavian: Обиљежи аплете приказа контекста

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
sr@ijekavian: Контекст

en: Files
sr@ijekavian: Фајлови

en: Files (%1)
sr@ijekavian: Фајлови (%1)

en: Album "%1" from %2
sr@ijekavian: Албум „%1“ (%2)

en: Album "%1"
sr@ijekavian: Албум „%1“

en: Artist "%1" from %2
sr@ijekavian: Извођач „%1“ од %2

en: Artist "%1"
sr@ijekavian: Извођач „%1“

en: Bookmark Media Sources View
sr@ijekavian: Обиљежи приказ медијских извора

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
sr@ijekavian: Иди

en: Bookmark Track Position
sr@ijekavian: Обиљежи позицију нумере

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
sr@ijekavian: Пусти

en: Files/URLs to open
sr@ijekavian: Фајлови/УРЛ‑ови за отварање

en: Immediately start playing an audio cd
sr@ijekavian: Одмах започни пуштање аудио ЦД‑а

en: Skip backwards in playlist
sr@ijekavian: Прескочи уназад у листи нумера

en: Start playing current playlist
sr@ijekavian: Почни да пушташ текућу листу нумера

en: Play if stopped, pause if playing
sr@ijekavian: Пусти ако је заустављено, паузирај ако се пушта

en: Pause playback
sr@ijekavian: Паузирај пуштање

en: Stop playback
sr@ijekavian: Заустави пуштање

en: Skip forwards in playlist
sr@ijekavian: Прескочи унапред у листи нумера

en: Additional options:
sr@ijekavian: Додатне опције:

en: Append files/URLs to playlist
sr@ijekavian: Додај фајлове/УРЛ‑ове у листу нумера

en: Queue URLs after the currently playing track
sr@ijekavian: Стави УРЛ‑ове у ред послије нумере која се тренутно пушта

en: Load URLs, replacing current playlist
sr@ijekavian: Учитај УРЛ‑ове, замијенивши текућу листу

en: Print verbose debugging information
sr@ijekavian: Исписуј опширне исправљачке податке

en: Print verbose debugging information from the audio system
sr@ijekavian: Исписуј опширне исправљачке податке из звучног система

en: Disable colorization for debug output.
sr@ijekavian: Искључи бојење у исправљачком излазу.

en: Allow running multiple Amarok instances
sr@ijekavian: Дозволи покретање више примјерака Амарока

en: Base for relative filenames/URLs
sr@ijekavian: Основа за релативна имена фајлова/УРЛ‑ова

en: Database Error
sr@ijekavian: Грешка у бази

en: Moving files to trash
sr@ijekavian: Премијештам фајлове у смеће

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
sr@ijekavian: Путања музике, %1, постављена је у Системским поставкама.
    Желите ли користити њу као фасциклу збирке?

en: Media Sources Home
sr@ijekavian: Домаћа медијских извора

en: Filter Music Sources
sr@ijekavian: Филтрирај изворе музике

en: &Media Sources
sr@ijekavian: &Медијски извори

en: Go Up in Media Sources Pane
sr@ijekavian: Нагоре у окну медијских извора

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
sr@ijekavian: Овдје ћете пронаћи локалну музику, као и музику са преносних аудио плејера и ЦД‑ова.

en: Search collection
sr@ijekavian: Претражи збирку

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
sr@ijekavian: додато у току сата

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
sr@ijekavian: додато у току дана

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
sr@ijekavian: додато ове седмице

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
sr@ijekavian: додато овог мјесеца

en: First Level
sr@ijekavian: први ниво

en: Second Level
sr@ijekavian: други ниво

en: Third Level
sr@ijekavian: трећи ниво

en: Show Years
sr@ijekavian: године

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
sr@ijekavian: бројеви нумера

en: Show Cover Art
sr@ijekavian: омоти албума

en: Merged View
sr@ijekavian: Обједињени приказ

en: Sort Options
sr@ijekavian: Опције ређања

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
sr@ijekavian: Без етикета

en: Counting...
sr@ijekavian: Бројим...

en: 1 track | %1 tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: 1 нумера

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: Непознато

en: Various Artists
sr@ijekavian: Разни извођачи

en: Album
sr@ijekavian: албум

en: Year - Album
sr@ijekavian: година — албум

en: Track Artist
sr@ijekavian: извођач нумере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
sr@ijekavian: извођач албума

en: Composer
sr@ijekavian: композитор

en: Genre
sr@ijekavian: жанр

en: Year
sr@ijekavian: Година

en: Label
sr@ijekavian: етикета

en: None
sr@ijekavian: ништа

en: Collection
sr@ijekavian: Збирка

en: Copy to Collection
sr@ijekavian: Копирај у збирку

en: Move to Collection
sr@ijekavian: Премјести у збирку

en: Move Tracks to Trash
sr@ijekavian: Премести нумере у смеће

en: Delete Tracks
sr@ijekavian: Обриши нумере

en: More...
sr@ijekavian: Више...

en: &Add to Playlist
sr@ijekavian: Дод&ај у листу нумера

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
sr@ijekavian: &Замијени листу нумера

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
sr@ijekavian: Организуј фајлове

en: &Edit Track Details
sr@ijekavian: &Уреди податке нумере

en: Refresh
sr@ijekavian: Освежи

en: Filter Files
sr@ijekavian: Филтрирање фајлова

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
sr@ijekavian: Прегледач фајлова вам омогућава прегледање фајлова било гдје на систему, без обзира на то да ли су ти фајлови дио збирке. Поред обављања основних радњи, фајлове можете и додавати у листу нумера.

en: &Move to Trash
sr@ijekavian: &Премести у смеће

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
sr@ijekavian: Потврда брисања

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да обришете ову %1 ставку?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да обришете ове %1 ставке?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да обришете ових %1 ставки?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да обришете ову ставку?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
sr@ijekavian: Потврда премијештања у смеће

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да премјестите ову %1 ставку у смеће?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да премјестите ове %1 ставке у смеће?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да премјестите ових %1 ставки у смеће?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да премјестите ову ставку у смеће?

en: Home
sr@ijekavian: Домаће

en: Automated Playlist Generator
sr@ijekavian: Аутогенератор листи нумера

en: Create playlists by specifying criteria
sr@ijekavian: Направи листу нумера задавањем критеријума

en: Add new preset
sr@ijekavian: Додај ново претподешавање

en: Edit selected preset
sr@ijekavian: Уреди изабрано претподешавање

en: Delete selected preset
sr@ijekavian: Обриши изабрано претподешавање

en: Import a new preset
sr@ijekavian: Увези ново претподешавање

en: Export the selected preset
sr@ijekavian: Извези изабрано претподешавање

en: Run APG with selected preset
sr@ijekavian: Покрени АГЛ са изабраним претподешавањем

en: APG Presets
sr@ijekavian: Претподешавања АГЛ‑а

en: Generator Optimization
sr@ijekavian: Оптимизација генератора

en: Speed
sr@ijekavian: Брзина

en: Accuracy
sr@ijekavian: Прецизност

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
sr@ijekavian: Уређивање наклоности

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
sr@ijekavian: Тип наклоности:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
sr@ijekavian: Ова наклоност је замена другој наклоности
    која тренутно није учитана или је искључена.
    Име изворне наклоности било је %1.

en: This bias has no settings.
sr@ijekavian: Ова наклоност нема поставки.

en: Dynamic Playlists
sr@ijekavian: Динамичке листе нумера

en: Dynamically updating parameter based playlists
sr@ijekavian: Листе нумера с параметарским динамичким ажурирањем

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
sr@ijekavian: Уз динамичку листу нумера Амарок постаје ваш лични диџеј, бирајући аутоматски нумере према више задатих параметара.

en: Previous:
sr@ijekavian: Претходних:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
sr@ijekavian: Број претходних нумера који се оставља у листи нумера.

en: Upcoming:
sr@ijekavian: Наступајућих:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
sr@ijekavian: Број наступајућих нумера који се додаје у листу нумера.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
sr@ijekavian: Укључен

en: Turn dynamic mode on.
sr@ijekavian: Укључи динамички режим.

en: Duplicates
sr@ijekavian: Дупликати

en: Allow duplicate songs in result
sr@ijekavian: Дозволи дупликате песама у резултату

en: New
sr@ijekavian: Нова

en: New playlist
sr@ijekavian: Нова листа нумера

en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

en: Edit the selected playlist or bias
sr@ijekavian: Уреди изабрану листу или наклоност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

en: Delete the selected playlist or bias
sr@ijekavian: Обриши изабрану листу или наклоност

en: Repopulate
sr@ijekavian: Попуни поново

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
sr@ijekavian: Замијени надолазеће нумере новима.

en: &Rename playlist
sr@ijekavian: П&реименуј листу нумера

en: &Add new Bias
sr@ijekavian: &Додај нову наклоност

en: &Clone Playlist
sr@ijekavian: &Клонирај листу нумера

en: &Delete playlist
sr@ijekavian: &Обриши листу нумера

en: &Edit bias...
sr@ijekavian: Уреди &наклоност

en: &Clone bias
sr@ijekavian: &Клонирај наклоност

en: &Delete bias
sr@ijekavian: О&бриши наклоност

en: &Add new bias
sr@ijekavian: Дод&ај нову наклоност

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
sr@ijekavian: Прегледач листа нумера садржи списак увезених и сачуваних листа. Овдје такође можете одредити моћне динамичке листе нумера и управљати претплатама и епизодама подемисија.

en: Add Folder
sr@ijekavian: Додај фасциклу

en: Visible Sources
sr@ijekavian: Видљиви извори

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
sr@ijekavian: Фасцикле се приказују само у <b>обједињеном приказу</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
sr@ijekavian[0]: %1 листа нумера
sr@ijekavian[1]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[2]: %1 листи нумера
sr@ijekavian[3]: Једна листа нумера

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
sr@ijekavian[0]: %1 листа нумера
sr@ijekavian[1]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[2]: %1 листи нумера
sr@ijekavian[3]: Једна листа нумера

en: Source
sr@ijekavian: извор

en: Create an Empty Playlist
sr@ijekavian: Направи празну листу нумера

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
sr@ijekavian: &Нова

en: &Rename...
sr@ijekavian: П&реименуј...

en: &Delete...
sr@ijekavian: О&бриши...

en: &Export As...
sr@ijekavian: Извези &као...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: нумеру

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
sr@ijekavian: Уклони %1 из %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
sr@ijekavian[0]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[1]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[2]: %1 листи нумера
sr@ijekavian[3]: листе нумера

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
sr@ijekavian[0]: Уклони %1 нумеру из %2
sr@ijekavian[1]: Уклони %1 нумере из %2
sr@ijekavian[2]: Уклони %1 нумера из %2
sr@ijekavian[3]: Уклони нумеру из %2

en: Confirm Playlist Deletion
sr@ijekavian: Потврда брисања листе нумера

en: Use relative path for &saving
sr@ijekavian: Релативна путања при &уписивању

en: Save As
sr@ijekavian: Уписивање као

en: &Rename Folder...
sr@ijekavian: &Преименуј фасциклу...

en: &Delete Folder
sr@ijekavian: &Обриши фасциклу

en: New name
sr@ijekavian: Ново име

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
sr@ijekavian: Унесите ново име фасцикле:

en: Confirm Delete
sr@ijekavian: Потврда брисања

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете ову фасциклу и њен садржај?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
sr@ijekavian: Подемисије

en: List of podcast subscriptions and episodes
sr@ijekavian: Списак претплаћених подемисија и епизода

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
sr@ijekavian: Управљајте претплатама на подемисије и прегледајте појединачне епизоде. Одавдје се такође преузимају епизоде, а можете назначити Амароку и да их аутоматски преузима.

en: &Add Podcast
sr@ijekavian: &Додај подемисију

en: &Update All
sr@ijekavian: &Ажурирај све

en: Import OPML File
sr@ijekavian: Увези ОПМЛ фајл

en: By
sr@ijekavian: —

[ctx: Podcast published on date]
en: On
sr@ijekavian: Од

en: File Size:
sr@ijekavian: Величина фајла:

en: Subscription Date:
sr@ijekavian: Датум претплате:

en: Keywords:
sr@ijekavian: Кључне ријечи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
sr@ijekavian: Додај подемисију...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
sr@ijekavian: додај подемисију...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
sr@ijekavian: Освјежи све подемисије

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
sr@ijekavian: Подеси подемисије...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
sr@ijekavian: Период претраживања...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
sr@ijekavian[0]: %1 канал
sr@ijekavian[1]: %1 канала
sr@ijekavian[2]: %1 канала
sr@ijekavian[3]: 1 канал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
sr@ijekavian: Наслов

en: Summary
sr@ijekavian: Сажетак

en: Add Podcast
sr@ijekavian: Додавање подемисије

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
sr@ijekavian: Унесите УРЛ РСС 1.0, 2.0 или атом довода:

en: Saved Playlists
sr@ijekavian: Сачуване листе нумера

en: User generated and imported playlists
sr@ijekavian: Листе нумера које је створио или увезао корисник.

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
sr@ijekavian: Ствара, уређује, организује и учитава листе нумера. Амарок овдје аутоматски додаје све листе нумере које пронађе током претраге збирке и све које сте сачували.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
sr@ijekavian: Интернет прегледач служи за прегледање извора садржаја на вези који се уграђују директно у Амарок. Амарок се доставља са одређеним бројем ових извора, али се још много њих може придодати путем скрипти.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
sr@ijekavian: Опште

en: Configure General Options
sr@ijekavian: Поставке општих опција

en: Local Collection
sr@ijekavian: Локална збирка

en: Configure Local Collection
sr@ijekavian: Поставке локалне збирке

en: Metadata
sr@ijekavian: Метаподаци

en: Configure Metadata Handling
sr@ijekavian: Поставке обраде метаподатака

en: Playback
sr@ijekavian: Пуштање

en: Configure Playback
sr@ijekavian: Поставке пуштања

en: Notifications
sr@ijekavian: Обавјештења

en: Configure Notifications
sr@ijekavian: Поставке обавјештења

en: Database
sr@ijekavian: База

en: Configure Database
sr@ijekavian: Подеси базу

en: Plugins
sr@ijekavian: Прикључци

en: Configure Plugins
sr@ijekavian: Подеси прикључке

en: Scripts
sr@ijekavian: Скрипте

en: Configure Scripts
sr@ijekavian: Подеси скрипте

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
sr@ijekavian: Поставке збирке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
sr@ijekavian: Фасцикле збирке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
sr@ijekavian: Кроз ове фасцикле ће бити потражени медији који ће чинити вашу збирку. Можете кликнути десним на фасциклу да бисте је појединачно претражили, уколико је претходно изабрана:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
sr@ijekavian: Увоз музике

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
sr@ijekavian: Да ли да Амарок транскодира нумере када се копирају или преместе у локалну збирку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
sr@ijekavian: Транскодирај нумере:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
sr@ijekavian: Амарок је успео да успостави успешну везу са базом података.

en: Success
sr@ijekavian: Успјех

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
sr@ijekavian: Амарокова база је пријавила следеће грешке:
    %1
    У већини случајева мораћете да разрешите ове грешке да би Амарок радио исправно.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
sr@ijekavian: Измене у поставкама базе података ступиће
    на снагу пошту се Амарок поново покрене.

en: Database settings changed
sr@ijekavian: Поставке базе измијењене

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
sr@ijekavian: лозинка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
sr@ijekavian: Попуните да би се користила спољашња база. Подразумевано се већ користи угнежђена мајСКуЛ база.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
sr@ijekavian: &Спољашња мајСКуЛ база

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
sr@ijekavian: Поставке повезивања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
sr@ijekavian: &Сервер:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
sr@ijekavian: Унесите име постојећег мајСКуЛ сервера_!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
sr@ijekavian: П&орт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
sr@ijekavian: Унесите број порта за приступ серверу. Подразумевано је 3306._!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_User) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: &Username:
sr@ijekavian: Корисничко &име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
sr@ijekavian: Унесите лозинку подразумијеваног корисника._!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
sr@ijekavian: &Лозинка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
sr@ijekavian: Унесите корисничко име за приступ бази са пуним дозволама приступа._!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
sr@ijekavian: &База:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
sr@ijekavian: Унесите име базе. Подразумевано је amarokdb._!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
sr@ijekavian: Испробај везу са базом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
sr@ijekavian: Амарок очекује да наведена база и кориснички налог већ постоје. Корисник такође мора имати све дозволе за приступ бази. Измене ће ступити на снагу тек пошто се Амарок поново покрене.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
sr@ijekavian: Уколико база већ није подешена, можете то учинити сљедећим СКуЛ наредбама (уз унос исправне лозинке):

en: Excluded Labels
sr@ijekavian: Искључене етикете

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
sr@ijekavian: Додај ову етикету на списак искључених

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
sr@ijekavian: Етикета коју треба искључити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
sr@ijekavian: Синхронизација статистике неће дирати изабране етикете

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
sr@ijekavian: Опште опције

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
sr@ijekavian: Попуните да укључите Амарокову иконицу у системској касети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
sr@ijekavian: &Касетна иконица

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
sr@ijekavian: Попуните за аутоматско добављање омота са Интернета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
sr@ijekavian: Аутоматски &добави омоте албума

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
sr@ijekavian: Попуните ако желите анимирано сажимање контекстних аплета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
sr@ijekavian: Позадинска слика у панелу прегледача

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
sr@ijekavian: Опције листе нумера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
sr@ijekavian: Попуните за аутоматско клизање листе нумера тако да текућа нумера увек буде видљива.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
sr@ijekavian: Аутоматски отклизај листу нумера до тренутне нумере

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
sr@ijekavian: Опције траке расположења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
sr@ijekavian: <b>Напомена</b>: Фајлови расположења морају да се генеришу ручно. За више информација погледајте <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">повезани чланак на Корисничкој бази КДЕ‑а</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
sr@ijekavian: Трака расположења омогућава да се визуелно крећете кроз своју музику.
    Имајте у виду да ова могућност захтијева спољну алатку moodbar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
sr@ijekavian: Трака расположења у клизачу напретка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
sr@ijekavian: Стил траке расположења

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
sr@ijekavian: Изаберите стил приказа расположења

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
sr@ijekavian: подразумевано (системске боје)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
sr@ijekavian: љутит

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
sr@ijekavian: замрзнут

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
sr@ijekavian: радостан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
sr@ijekavian: нормалан

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
sr@ijekavian: мали (200 пкс)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
sr@ijekavian: средњи (400 пкс)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
sr@ijekavian: велики (800 пкс)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
sr@ijekavian: огромни (1600 пкс)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
sr@ijekavian: Синхронизуј рејтинге

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
sr@ijekavian: Синхронизуј времена првог пуштања

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
sr@ijekavian: Синхронизуј времена последњег пуштања

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
sr@ijekavian: Синхронизуј бројеве пуштања

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
sr@ijekavian: Синхронизуј етикете

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
sr@ijekavian: Синхронизуј %1|/|Синхронизуј $[аку %1]

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
sr@ijekavian[0]: (%2%1 изузетак%3)
sr@ijekavian[1]: (%2%1 изузетка%3)
sr@ijekavian[2]: (%2%1 изузетака%3)
sr@ijekavian[3]: (%2%1 изузетак%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
sr@ijekavian: Ознаке фајлова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
sr@ijekavian: Уписује измене у метаподацима (укључујући и оцењивање звездицама) назад у изворни фајл.
    Ово можете спречити и укидањем дозвола уписа над фајлом.
    То може бити добар потез уколико тренутно
    делите фајлове путем Интернета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
sr@ijekavian: Уписуј метаподатке у фајл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
sr@ijekavian: Уписује статистику пуштања (нпр. резултат, последње пуштање, број пуштања)
    као ознаке назад у фајл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
sr@ijekavian: Уписуј статистику у фајл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
sr@ijekavian: Уписује измењене омоте назад у фајл.
    Ово ће заменити постојеће угнежђене омоте.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
sr@ijekavian: Уписуј омоте у фајл, највећа величина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
sr@ijekavian: Умањи омоте ако је потребно.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
sr@ijekavian: Ако је изабрано, Амарок ће користити Мозилин
    аутоматски откривач кодирања за погађање кодирања ИД3 ознака.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
sr@ijekavian: &Самооткривање кодирања у ИД3 ознакама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
sr@ijekavian: Синхронизација статистике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
sr@ijekavian: <b>Означите збирке које треба синхронизовати.</b> Овде спада скробловање нумера пуштаних на и‑подовима ако вам је подешен прикључак за ЛастФМ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
sr@ijekavian: Заборави

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
sr@ijekavian: Подеси...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
sr@ijekavian: Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
sr@ijekavian: Синхронизуј...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
sr@ijekavian: Опште

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
sr@ijekavian: Попуните да бисте укључили екрански приказ. ОСД укратко исписује на екрану податке о нумери која се тренутно пушта.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
sr@ijekavian: Користи &екрански приказ (ОСД)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel)
en: &Duration:
sr@ijekavian: &Трајање:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
sr@ijekavian: Вријеме у милисекундама за приказивање ОСД‑а. Вриједност мора бити између 500 ms и 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
sr@ijekavian: Заувијек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
sr@ijekavian: Ек&ран:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
sr@ijekavian: Екран на којем ће се приказивати ОСД.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
sr@ijekavian: Попуните да укључите посебне боје за екрански приказ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
sr@ijekavian: &Посебне боје

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
sr@ijekavian: Боја текста ОСД‑а.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
sr@ijekavian: Боја текста:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
sr@ijekavian: Кликните да изаберете боју текста ОСД‑а.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
sr@ijekavian: Попуните да активирате прозирност (ако је подржава систем површи).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
sr@ijekavian: &Прозиран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
sr@ijekavian: Скалирање фонта:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
sr@ijekavian: Попуните за употребу системских обавјештења.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
sr@ijekavian: Користи &системска обавјештења

en: Current Phonon backend does not support volume fading
sr@ijekavian: Тренутна позадина Фонона не подржава утапање звука.

en: Sound System - Amarok
sr@ijekavian: Звучни систем — Амарок

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, Амарок ће наставити пуштање од мјеста гдје сте напустили претходну сесију — баш као на касетофону.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
sr@ijekavian: &Настави пуштање по покретању

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
sr@ijekavian: <html>Укључите ову опцију да би пуштање почело кад год се једна или више нумера дода на листу, било мишем, притиском Enter‑а, или када се листа нумера замени. Ако се нешто већ пушта, нема ефекта.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
sr@ijekavian: Почни да пушташ када се нумере додају на листу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
sr@ijekavian: Утапање звука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
sr@ijekavian: Утапај при заустављању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
sr@ijekavian: Утапај при паузирању

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
sr@ijekavian: Трајање утапања, у милисекундама.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
sr@ijekavian: Опције суспендовања система

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
sr@ijekavian: Ако је укључено, биће спречено аутоматско суспендовање система док се нумера пушта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
sr@ijekavian: &Спречи аутоматско суспендовање током пуштања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
sr@ijekavian: Ако је укључено, при суспендовању ће бити паузирана тренутно пуштана нумера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
sr@ijekavian: &Паузирај пуштање при суспендовању

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sound System Configuration
sr@ijekavian: Подешавање звучног система

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButtonPhonon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pushButtonPhonon)
en: Phonon is the audio system used by Amarok.
sr@ijekavian: Фонон је звучни систем који Амарок користи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonPhonon)
en: Configure Phonon
sr@ijekavian: Подеси Фонон

en: Collections
sr@ijekavian: Збирке

en: Internet Services
sr@ijekavian: Интернет сервиси

en: Statistics importers
sr@ijekavian: Увозници статистике

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
sr@ijekavian: Ручно инсталиране скрипте не могу да се ажурирају аутоматски, наставити?

en: Select Archived Script
sr@ijekavian: Избор архивиране скрипте

en: Invalid Archive
sr@ijekavian: Лоша архива.

en: Invalid Script File
sr@ijekavian: Лош фајл скрипте.

en: The script %1 was successfully installed
sr@ijekavian: Скрипта %1 је успјешно инсталирана.

en: Generic
sr@ijekavian: Опште

en: Lyrics
sr@ijekavian: Стихови

en: Scriptable Service
sr@ijekavian: Скрипте сервиса

en: You are advised to only uninstall manually installed scripts using this button.
sr@ijekavian: Препоручујемо вам да овим дугметом деинсталирате само ручно инсталиране скрипте.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
sr@ijekavian: Деинсталирај скрипту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Local Script
sr@ijekavian: Инсталирај локалну скрипту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUpdateScripts) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUpdateScripts)
en: Automatically download and install updates for the built-in scripts from the Amarok website if available
sr@ijekavian: Ако су доступне, аутоматски преузми и инсталирај надоградње за уграђене скрипте са Амароковог веб сајта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUpdateScripts)
en: Automatically update built-in scripts
sr@ijekavian: Аутоматски ажурирај уграђене скрипте

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manageButton)
en: Browse, install, and uninstall scripts
sr@ijekavian: Прегледајте, инсталирајте или уклоните скрипте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Scripts
sr@ijekavian: Управљај скриптама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
sr@ijekavian: Скриптна конзола

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
sr@ijekavian: Активира скриптну конзолу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
sr@ijekavian: Активирај скриптну конзолу

en: Search Scripts
sr@ijekavian: Претражи скрипте

en: %1 track | %1 tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: 1 нумера

en: Disc %1
sr@ijekavian: Диск %1

en: &Queue
sr@ijekavian: &Стави у ред

en: Edit Track Details
sr@ijekavian: Уреди податке нумере

en: Play Count
sr@ijekavian: Број пуштања

en: Score
sr@ijekavian: Резултат

en: Never
sr@ijekavian: никада

en: Add label
sr@ijekavian: Додај етикету

en: Remove label
sr@ijekavian: Уклони етикету

en: Show in Media Sources
sr@ijekavian: Прикажи у медијским изворима

en: Add to blacklist
sr@ijekavian: Додај у листу забрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
sr@ijekavian: Етикете

en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sr@ijekavian: Поставке

en: Labels: No track playing
sr@ijekavian: Етикете: ништа није пуштено

en: Labels: Fetching...
sr@ijekavian: Етикете: добављам ...

en: Labels: %1
sr@ijekavian: Етикете: %1

en: Labels for %1 by %2
sr@ijekavian: Етикете за %1 — %2

en: General Settings
sr@ijekavian: Опште поставке

en: Blacklist Settings
sr@ijekavian: Поставке забрана

en: Replacement Settings
sr@ijekavian: Поставке замена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
sr@ijekavian: Не приказуј сљедеће етикете:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
sr@ijekavian: етикете које се поклапају са извођачем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
sr@ijekavian: етикете које се поклапају са насловом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
sr@ijekavian: етикете које се поклапају са албумом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
sr@ijekavian: Листа забрана:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
sr@ijekavian: Поставке етикета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
sr@ijekavian: Минимални резултат етикете:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
sr@ijekavian: Прикажи само етикете са најмање тим рејтингом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
sr@ijekavian: Највише приказаних етикета:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
sr@ijekavian: Не приказује више од наведеног броја етикета.
    Имајте у виду да ће се личне етикете увек приказивати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
sr@ijekavian: Прикажи личне етикете са резултатом:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
sr@ijekavian: Утиче на величину фонта личних етикета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
sr@ijekavian: Аутоматски додај преузете етикете уколико већ нису додијељене

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
sr@ijekavian: Додаје само етикете са најмање овим рејтингом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
sr@ijekavian: Боја додијељених етикета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
sr@ijekavian: Боја позадине етикета:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
sr@ijekavian: Поставља боје етикета према тренутној шеми боја.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
sr@ijekavian: Ресетуј боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
sr@ijekavian: Замени преузету етикету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: with
sr@ijekavian: са

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPushButton)
en: Add
sr@ijekavian: Додај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
sr@ijekavian: Ово ће вам помоћи да очувате своју збирку етикета уређеном, смењивањем преузетих етикета према вашим поставкама.
    Нпр. „хип хоп“ → „хип‑хоп“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
sr@ijekavian: преузета етикета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
sr@ijekavian: замјена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
sr@ijekavian: Уклони изабрано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sr@ijekavian: Наслов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
sr@ijekavian: Извођач:

en: Configure Playlist Info Applet
sr@ijekavian: Подешавање аплета за податке о листи нумера

en: Width
sr@ijekavian: Ширина

en: Add Last.fm artist station to the Playlist
sr@ijekavian: Додај извођачеву станицу на ЛастФМ‑овој листи нумера

en: Add top track to the Playlist
sr@ijekavian: Додај популарне нумере у листу

en: Show Similar Artists to %1
sr@ijekavian: Прикажи извођаче сличне са „%1“

en: Open Last.fm webpage for this artist
sr@ijekavian: Отвори веб страницу овог извођача на ЛастФМ‑у

en: Match: %1%
sr@ijekavian: Поклапање: %1%

en: Unable to fetch the picture: %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим слику: %1

[ctx: @info:tooltip Artist biography]
en: Show Biography
sr@ijekavian: Прикажи биографију

en: No description available.
sr@ijekavian: Опис није доступан.

[ctx: @label:textbox]
en: Tags: %1
sr@ijekavian: Ознаке: %1

en: Top track not found
sr@ijekavian: Популарна нумера није нађена

en: Top track: %1
sr@ijekavian: Популарне нумере: %1

en: Similar Artists
sr@ijekavian: Слични извођачи

en: Back
sr@ijekavian: Назад

en: Forward
sr@ijekavian: Напријед

en: Show Similar Artists for Currently Playing Track
sr@ijekavian: Прикажи сличне извођаче за текућу нумеру

en: Similar Artists Settings
sr@ijekavian: Поставке за сличне извођаче

en: Similar Artists to %1
sr@ijekavian: Слични извођачи за %1

en: Similar Artists: Not Found
sr@ijekavian: Слични извођачи нису нађени

[ctx: @item:intext Artist biography published date]
en: Published: %1
sr@ijekavian: Објављена: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of artists to show:
sr@ijekavian: Највише приказаних извођача:

en: Songkick Concert Information
sr@ijekavian: Подаци о концерту са Сонгкика

en: Concerts
sr@ijekavian: Концерти

en: Reload Songkick
sr@ijekavian: Учитај поново са Сонгкика

en: Concert information is being fetched.
sr@ijekavian: Добављам податке о концерту.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
sr@ijekavian: Не могу да преузмем са Сонгкика. Провјерите интернет везу: %1

en: There was no information found for this track
sr@ijekavian: Нису нађени подаци за ову нумеру

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре са овим насловом и извођачем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
sr@ijekavian: извођач

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
sr@ijekavian: Таблатуре

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
sr@ijekavian: Таблатуре: добављам...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
sr@ijekavian: Нема таблатура за %1 — %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
sr@ijekavian: Таблатуре: грешка при добављању

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
sr@ijekavian: Таблатуре: %1 – %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
sr@ijekavian: Поставке таблатура

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings)
en: Current Track Settings
sr@ijekavian: Поставке текуће нумере

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
sr@ijekavian: Добави таблатуре за

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
sr@ijekavian: гитару

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
sr@ijekavian: бас

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
sr@ijekavian: таблатуре доставља:

en: Upcoming Events
sr@ijekavian: Предстојећи догађаји

en: View Events Calendar
sr@ijekavian: Прикажи календар догађаја

[ctx: @title:group]
en: No track is currently playing
sr@ijekavian: Ништа није пуштено

en: Favorite Venues
sr@ijekavian: Омиљена места

en: No upcoming events
sr@ijekavian: Нема предстојећих догађаја

en: %1: No upcoming events
sr@ijekavian: %1: нема предстојећих догађаја

[ctx: @title:group Number of upcoming events]
en: 1 event | %1 events
sr@ijekavian[0]: %1 догађај
sr@ijekavian[1]: %1 догађаја
sr@ijekavian[2]: %1 догађаја
sr@ijekavian[3]: 1 догађај

[ctx: @title:group Number of upcoming events]
en: %1: 1 event | %1: %2 events
sr@ijekavian[0]: %1: %2 догађај
sr@ijekavian[1]: %1: %2 догађаја
sr@ijekavian[2]: %1: %2 догађаја
sr@ijekavian[3]: %1: 1 догађај

en: Upcoming Events Settings
sr@ijekavian: Поставке предстојећих догађаја

[ctx: @label:textbox Url label]
en: link
sr@ijekavian: веза

en: Map View
sr@ijekavian: Приказ мапе

en: Events Calendar
sr@ijekavian: Календар догађаја

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This week
sr@ijekavian: ове седмице

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This month
sr@ijekavian: овог мјесеца

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This year
sr@ijekavian: ове године

[ctx: @title:group]
en: Favorite Venues
sr@ijekavian: Омиљена места

[ctx: @info:tooltip Calendar action]
en: Jump to Today
sr@ijekavian: Скочи на данашње

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter events by date:
sr@ijekavian: Филтрирај догађаје према датуму:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: All events
sr@ijekavian: сви догађаји

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, groupVenueCheckBox)
en: &Group venue events
sr@ijekavian: &Групиши месне догађаје

[ctx: @label:textbox Title for a canceled upcoming event]
en: <s>%1</s> (Canceled)
sr@ijekavian: <s>%1</s> (отказан)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Show places as links
sr@ijekavian: Прикажи мјеста у облику веза

en: Maximize
sr@ijekavian: Максимизуј

en: Expand this widget
sr@ijekavian: Развиј овај виџет

en: Collapse this widget
sr@ijekavian: Сажми овај виџет

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search Venue
sr@ijekavian: Претрага места

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, countryCombo)
en: Restrict venues to a specific country
sr@ijekavian: Ограничи места на назначену земљу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, countryCombo)
en: Any Country
sr@ijekavian: било која земља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchResultsLabel)
en: Search Results:
sr@ijekavian: Резултати претраге:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedVenuesLabel)
en: Selected Venues:
sr@ijekavian: Изабрана места:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel)
en: Photo
sr@ijekavian: Фотографије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityLabel)
en: City:
sr@ijekavian: Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, UrlLabel)
en: URL:
sr@ijekavian: УРЛ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, websiteLabel)
en: Website:
sr@ijekavian: Веб сајт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryLabel)
en: Country:
sr@ijekavian: Земља:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, streetLabel)
en: Street:
sr@ijekavian: Улица:

en: Loading picture...
sr@ijekavian: Учитавам слику...

en: View map
sr@ijekavian: Приказ мапе

en: Open Last.fm webpage for this event
sr@ijekavian: Отвори веб страницу на ЛастФМ‑у за овај догађај

[ctx: @label:textbox]
en: Venue:
sr@ijekavian: Место:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

[ctx: @label:textbox]
en: Date:
sr@ijekavian: Датум:

[ctx: @label:textbox]
en: Attending:
sr@ijekavian: Посећеност:

[ctx: @label:textbox]
en: Tags:
sr@ijekavian: Ознаке:

[ctx: @info:tooltip]
en: <strong>Tags:</strong><nl/>%1
sr@ijekavian: <strong>Ознаке:</strong><nl/>%1

[ctx: @info:tooltip Supporting artists for an event]
en: <strong>Supporting artists:</strong><nl/>%1
sr@ijekavian: <strong>Учесници:</strong><nl/>%1

[ctx: @info:tooltip Number of days till an event]
en: Tomorrow | In <strong>%1</strong> days
sr@ijekavian[0]: за  <strong>%1</strong> дан
sr@ijekavian[1]: за <strong>%1</strong> дана
sr@ijekavian[2]: за <strong>%1</strong> дана
sr@ijekavian[3]: сутра

[ctx: @info:tooltip]
en: <strong>Location:</strong><nl/>%1
sr@ijekavian: <strong>Локација:</strong><nl/>%1

en: Next
sr@ijekavian: Сљедеће

en: Track
sr@ijekavian: Нумера

en: Update Supported Languages
sr@ijekavian: Ажурирај подржане језике

en: Get Supported Languages
sr@ijekavian: Добави подржане језике

en: Wikipedia
sr@ijekavian: Википедија

en: Wikipedia: %1
sr@ijekavian: Википедија: %1

en: Wikipedia General Settings
sr@ijekavian: Опште поставке Википедије

en: Wikipedia Language Settings
sr@ijekavian: Поставке језика Википедије

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим податке са Википедије: %1

en: No information found...
sr@ijekavian: Подаци нису нађени...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\))
sr@ijekavian: .*\(.*(извођач|група).*\))

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\))
sr@ijekavian: .*\(.*(композитор|музичар).*\))

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
sr@ijekavian: .*\(.*(албум|нумера|пратња).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
sr@ijekavian: .*\(.*(песма|пратња).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
sr@ijekavian: За тражење на Википедији потребно је %1.|/|За тражење на Википедији $[по-роду-броју %1 'потребан је' 'потребна је' 'потребно је' 'потребни су' 'потребне су' 'потребна су'] %1.

en: Choose Language
sr@ijekavian: Изаберите језик

en: &Context
sr@ijekavian: &Контекст

en: No labels found on Last.fm
sr@ijekavian: Нису нађене етикете на ЛастФМ‑у

en: Unable to retrieve from Last.fm
sr@ijekavian: Не могу да добавим са ЛастФМ‑а

en: No connection to Last.fm
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са ЛастФМ‑ом

en: ontour
sr@ijekavian: са турнеје

en: dates
sr@ijekavian: датуми

en: Amarok Applet Manager
sr@ijekavian: Менаџер аплета за Амарок

en: (C) 2008, Aaron Seigo, (C) 2009, Leo Franchi
sr@ijekavian: © 2008, Арон Џ. Сајго, © 2009, Лио Франки

en: Aaron Seigo
sr@ijekavian: Арон Џ. Сајго

en: Original author
sr@ijekavian: Првобитни аутор

en: Leo Franchi
sr@ijekavian: Лио Франки

en: Developer
sr@ijekavian: Програмер

en: For install or remove, operates on applets installed for all users.
sr@ijekavian: За инсталирање или уклањање, ради са аплетима доступним свим корисницима.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the applet at <path>
sr@ijekavian: Инсталирај аплет из путање

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the applet at <path>
sr@ijekavian: Ажурирај аплет из путање

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the applet named <name>
sr@ijekavian: Уклони аплет по имену

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
sr@ijekavian: Апсолутна путања до корена пакета̂. Ако се не наведе, биће претражене подразумијеване фасцикле за ову КДЕ сесију.

en: Successfully removed %1
sr@ijekavian: Уклањање %1 успешно

en: Removal of %1 failed.
sr@ijekavian: Уклањање %1 није успјело.

en: Plugin %1 is not installed.
sr@ijekavian: Прикључак %1 није инсталиран.

en: Successfully installed %1
sr@ijekavian: Успјешно инсталирање %1

en: Installation of %1 failed.
sr@ijekavian: Инсталирање %1 није успјело.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
sr@ijekavian: Захтијева се install, remove, upgrade или list.

en: Do not show under Various Artists
sr@ijekavian: Не приказуј под „Разни извођачи“

en: Show under Various Artists
sr@ijekavian: Приказуј под „Разни извођачи“

en: %1 - Stopped %2
sr@ijekavian: %1 — заустављено %2

en: Playback Ended Markers
sr@ijekavian: Обиљеживачи завршетка пуштања

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
sr@ijekavian: Скупна збирка

en: Audio CD
sr@ijekavian: Аудио ЦД

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
sr@ijekavian: ОГГ Ворбис је потпуно слободан и неоптерећен формат компресије звука, савршен за чување компримоване музике на рачунару. Квалитет звука је мало бољи од МП3 при истом битском протоку. Имајте у виду да неки преносни плејери не подржавају ОГГ Ворбис.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
sr@ijekavian: ФЛАЦ је формат компресије звука без губитака, слободан од патената и трошкова лиценцирања. Одржава савршен аудио ЦД квалитет и уједно смањује величину фајла за око 50%. Како су фајлови значајно већи него код ОГГ Ворбиса или МП3, није препоручљив за смијештање музике на преносни плејер.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
sr@ijekavian: ВАВ је основни, некомпресовани формат аудио фајлова. Заузима пуно мјеста, али задржава савршен квалитет. У принципу није препоручљив, осим ако знате тачно шта желите. За савршен квалитет боље користите ФЛАЦ.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
sr@ijekavian: МП3 је de facto стандард за компресију звука, сагласан са скоро свим преносним плејерима. Међутим, није слободан, због чега није препоручљив.

en: Audio CD settings - Amarok
sr@ijekavian: Поставке за аудио ЦД — Амарок

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
sr@ijekavian: Доступни формати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, oggButton)
en: Ogg Vorbis
sr@ijekavian: ОГГ Ворбис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flacButton)
en: FLAC
sr@ijekavian: ФЛАЦ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wavButton)
en: Wav
sr@ijekavian: ВАВ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp3Button)
en: MP3
sr@ijekavian: МП3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

en: Loading remote collection from host %1
sr@ijekavian: Учитавам удаљену збирку са домаћина %1...

en: Music share at %1
sr@ijekavian: Дијељење музике на %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
sr@ijekavian: Ажурирам шему Амарокове базе. Не обустављајте Амарок сада, иначе може доћи до искварења базе.

en: Updating Amarok database schema
sr@ijekavian: Ажурирам шему Амарокове базе

en: Source track does not exist: %1
sr@ijekavian: Изворна нумера не постоји: %1

en: Could not create directory: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу %1

en: Transferring: %1
sr@ijekavian: Преносим: %1

en: Transcoding: %1
sr@ijekavian: Транскодирам: %1

en: Removing: %1
sr@ijekavian: Уклањам: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
sr@ijekavian: <ul><li>%1</li></ul>Ово најчешће значи да неке од нумера нису увезене.<br />Погледајте <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Амароков приручник</a> за више детаља о дупликатима нумера.

en: Errors During Collection Scan
sr@ijekavian: Грешке при претраживању збирке

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
sr@ijekavian: Нађени дупликати, други фајл се занемарује:
    %1
    %2

en: &Configure Device
sr@ijekavian: &Подеси уређај

en: &Eject Device
sr@ijekavian: &Избаци уређај

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
sr@ijekavian: Поново додај нумере сирочиће и заборави устајале

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
sr@ijekavian: Припремање успешно.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
sr@ijekavian: И‑Тјунсова база успешно уписана у %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
sr@ijekavian: Уписивање и‑Тјунсове базе у %1 пропало без назначавања грешке

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
sr@ijekavian: Уписивање и‑Тјунсове базе у %1 пропало: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
sr@ijekavian: Неповезани и‑под/и‑пад/и‑фон

en: Unknown Collection
sr@ijekavian: Непозната збирка

en: Unknown Artist
sr@ijekavian: Непознат извођач

en: Unknown track
sr@ijekavian: Непозната нумера

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
sr@ijekavian[0]: Пропала обрада %1 нумере (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)
sr@ijekavian[1]: Пропала обрада %1 нумере (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)
sr@ijekavian[2]: Пропала обрада %1 нумера (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)
sr@ijekavian[3]: Пропала обрада %1 нумере (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
sr@ijekavian[0]: %1 нумера пренесена на %2.
sr@ijekavian[1]: %1 нумере пренесене на %2.
sr@ijekavian[2]: %1 нумера пренесено на %2.
sr@ijekavian[3]: Нумера пренесена на %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
sr@ijekavian[0]: %1 нумера транскодирана на %2.
sr@ijekavian[1]: %1 нумере транскодиране на %2.
sr@ijekavian[2]: %1 нумера транскодирано на %2.
sr@ijekavian[3]: Нумера транскодирана на %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
sr@ijekavian[0]: Пренос обустављен. Успешно пренета %1 нумера.
sr@ijekavian[1]: Пренос обустављен. Успешно пренете %1 нумере.
sr@ijekavian[2]: Пренос обустављен. Успешно пренето %1 нумера.
sr@ijekavian[3]: Пренос обустављен. Успешно пренета једна нумера.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
sr@ijekavian[0]: %2 %1 нумера већ била тамо.
sr@ijekavian[1]: %2 %1 нумере већ биле тамо.
sr@ijekavian[2]: %2 %1 нумера већ било тамо.
sr@ijekavian[3]: %2 Једна нумера већ била тамо.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
sr@ijekavian: Нумере пренесене на %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
sr@ijekavian[0]: %1 нумера је успешно пренесена, али неке друге нису.
sr@ijekavian[1]: %1 нумере су успешно пренесене, али неке друге нису.
sr@ijekavian[2]: %1 нумера је успешно пренесено, али неке друге нису.
sr@ijekavian[3]: Нумера је успешно пренесена, али неке друге нису.

en: Transfer of tracks failed.
sr@ijekavian: Пренос нумера пропао.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
sr@ijekavian[0]: <html>%1 нумера није пренесена зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>
sr@ijekavian[1]: <html>%1 нумере нису пренесене зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>
sr@ijekavian[2]: <html>%1 нумера није пренесено зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Нумера није пренесена зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
sr@ijekavian: <i>Амарок резервише %1 на и‑поду ради уписивања и‑Тјунсове базе.</i><br />

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
sr@ijekavian[0]: <html>%1 нумера није копирана зато што не би могле да се пусте због неподржаног формата (%2).<br /></html>
sr@ijekavian[1]: <html>%1 нумере нису копиране зато што не би могле да се пусте због неподржаног формата (%2).<br /></html>
sr@ijekavian[2]: <html>%1 нумера није копирано зато што не би могле да се пусте због неподржаног формата (%2).<br /></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Нумера није копирана зато што не би могла да се пусти због неподржаног формата (%2).<br /></html>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
sr@ijekavian[0]: Копирање/премештање/транскодирање %1 фајла пропало.
sr@ijekavian[1]: Копирање/премештање/транскодирање %1 фајла пропало.
sr@ijekavian[2]: Копирање/премештање/транскодирање %1 фајлова пропало.
sr@ijekavian[3]: Копирање/премештање/транскодирање фајла пропало.

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
sr@ijekavian[0]: <html>%1 нумера није пренесена због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>
sr@ijekavian[1]: <html>%1 нумере нису пренесене због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>
sr@ijekavian[2]: <html>%1 нумера није пренесено због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Нумера није пренесена због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
sr@ijekavian: <i>Детаље потражите у Амароковом исправљачком излазу.</i><br />

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
sr@ijekavian: <html>Остатак није пренесен зато што је збирка са и‑пода нестала.<br /></html>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
sr@ijekavian: <html>Узроци грешке: %1<br /></html>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
sr@ijekavian[0]: Уклањам %1 нумеру са и‑пода
sr@ijekavian[1]: Уклањам %1 нумере са и‑пода
sr@ijekavian[2]: Уклањам %1 нумера са и‑пода
sr@ijekavian[3]: Уклањам нумеру са и‑пода

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
sr@ijekavian: Читам нумере са и‑пода

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
sr@ijekavian: Устајале нумере

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
sr@ijekavian: Нумере сирочићи

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
sr@ijekavian: Устајале нумере или нумере сирочићи откривене на %1. Ово стање можете разрешити радњом збирке <b>%2</b>. Такође можете погледати нумере под језичком <i>Сачуване листе нумера</i>.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
sr@ijekavian: Повезивање и‑фона, и‑пада или и‑пода пропало.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
sr@ijekavian: Подешавање уређаја и‑пода

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
sr@ijekavian: Име и‑пода:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
sr@ijekavian: Транскодирање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
sr@ijekavian: Модел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
sr@ijekavian: &Припреми и‑под

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupBox)
en: Information
sr@ijekavian: Информација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
sr@ijekavian: Генерација:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
sr@ijekavian: Видео:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
sr@ijekavian: Омот албума:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
sr@ijekavian: Претресање проблема

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
sr@ijekavian: Фајл SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
sr@ijekavian: Фајл SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
sr@ijekavian: Не могу да рашчланим и‑Тјунсову базу због непријављене грешке.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
sr@ijekavian: Непознати модел

[ctx: default iPod name (when user-set name is empty)]
en: iPod
sr@ijekavian: и‑под

en: iPod model was not recognized.
sr@ijekavian: Модел и‑пода није препознат.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
sr@ijekavian: Фамилија %1 користи фајл %2 за генерисање исправне контролне суме базе.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
sr@ijekavian: Фамилија %1 захтева фајл %2 за генерисање исправне контролне суме базе.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
sr@ijekavian: Фамилија %1 вероватно користи hash-AB за генерисање исправне контролне суме базе. libgpod (закључно са издањем 0.8.2) не зна како да је израчуна, већ покушава да динамички учита спољашњу библиотеку libhashab.so ради тога.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
sr@ijekavian: Аутоматски откриј (фајл %1 присутан)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
sr@ijekavian: подржан

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
sr@ijekavian: није подржан

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
sr@ijekavian: присутан

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
sr@ijekavian: <b>није нађен</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
sr@ijekavian: није потребан

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
sr@ijekavian: <p><b>%1</b></p><p>Сигурности ради, Амарок ће <i>одбити да ишта упише</i> на и‑под (измена и‑Тјунсове базе могла би учинити да она изгледа празно са становишта уређаја).</p><p>За више детаља погледајте фајл <a href='%2'>README.overview</a> у изворној ризници libgpod‑а.</p>

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
sr@ijekavian: <p><b>%1</b></p><p>Горњи проблем спречава Амарок да користи и‑под. Можете покушати да поново направите кључне фасцикле и фајлове на и‑поду (укључујући и и‑Тјунсову базу) кликом на дугме <b>%2</b> испод.</p><p>Припремање и‑пода <b>уништава базу нумера и слика на њему</b>, али не би требало да обрише ниједну нумеру. Нумере ће постати сирочићи.</p>

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
sr@ijekavian: Неуспело уписивање SysInfo‑а: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
sr@ijekavian: Неуспело уписивање SysInfo‑а због непријављене грешке

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
sr@ijekavian: Не могу да припремим и‑под због непријављене грешке.

en: Copying Tracks Failed
sr@ijekavian: Копирање нумера није успјело

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
sr@ijekavian: Нумере нису копиране: већ се нешто копира не уређај

en: Unsupported format: %1
sr@ijekavian: Неподржан формат: %1

en: Already on device
sr@ijekavian: Већ на уређају

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
sr@ijekavian: Нумере нису копиране: већ постоје на уређају

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
sr@ijekavian: Нумере нису копиране: нема довољно слободног простора на уређају

en: Transferring Tracks to Device
sr@ijekavian: Преносим нумере на уређај

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
sr@ijekavian[0]: %1 нумера није могла бити копирана на уређај
sr@ijekavian[1]: %1 нумере нису могле бити копиране на уређај
sr@ijekavian[2]: %1 нумера није могло бити копирано на уређај
sr@ijekavian[3]: %1 нумера није могла бити копирана на уређај

en: The track failed to copy to the device
sr@ijekavian: Нумера није могла бити копирана на уређај

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
sr@ijekavian[0]: Нумере које нису обрисане:
sr@ijekavian[1]: Нумере које нису обрисане:
sr@ijekavian[2]: Нумере које нису обрисане:
sr@ijekavian[3]: Нумера која није обрисана:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
sr@ijekavian[0]: Брисање нумера није успјело
sr@ijekavian[1]: Брисање нумера није успјело
sr@ijekavian[2]: Брисање нумера није успјело
sr@ijekavian[3]: Брисање нумере није успјело

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
sr@ijekavian: %1 нумера се већ брише са уређаја

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
sr@ijekavian[0]: Уклањам нумере са уређаја
sr@ijekavian[1]: Уклањам нумере са уређаја
sr@ijekavian[2]: Уклањам нумере са уређаја
sr@ijekavian[3]: Уклањам нумеру са уређаја

en: &Disconnect Device
sr@ijekavian: Прекини везу са &уређајем

en: Media Device playlists
sr@ijekavian: Листе нумера са мултимедијалног уређаја

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
sr@ijekavian: Подемисије на %1

en: Could not connect to MTP Device
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са МТП уређајем

en: Could not copy track from device.
sr@ijekavian: Не могу да копирам нумере са уређаја.

en: Unknown Album
sr@ijekavian: Непознат албум

en: Unknown Genre
sr@ijekavian: Непознат жанр

en: Could not delete item
sr@ijekavian: Не могу да обришем ставку

en: Delete failed
sr@ijekavian: Брисање није успјело

en: Could not save playlist.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам листу нумера

en: Playdar Collection
sr@ijekavian: Збирка Плејдара

en: Source collection removed
sr@ijekavian: Изворна збирка уклоњена

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
sr@ijekavian: класична

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да уклоните ову %1 нумеру? Биће уклоњене из %2 и са подложног складишног медијума.
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да уклоните ове %1 нумере? Биће уклоњене из %2 и са подложног складишног медијума.
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да уклоните ових %1 нумера? Биће уклоњене из %2 и са подложног складишног медијума.
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да уклоните ову нумеру? Биће уклоњена из %2 и са подложног складишног медијума.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да преместите ову %1 нумеру у смеће? Биће уклоњене из %2.
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да преместите ове %1 нумере у смеће? Биће уклоњене из %2.
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да преместите ових %1 нумера у смеће? Биће уклоњене из %2.
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да преместите ову нумеру у смеће? Биће уклоњена из %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да премјестите ову %1 нумеру? Биће преименоване а оригинали обрисани.
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да премјестите ове %1 нумере? Биће преименоване а оригинали обрисани.
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да премјестите ових %1 нумера? Биће преименоване а оригинали обрисани.
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да премјестите ову нумеру? Биће преименована а оригинал обрисан.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
sr@ijekavian: Премијештање фајлова

[ctx: rename files button]
en: &Rename
sr@ijekavian: &Преименуј...

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
sr@ijekavian[0]: Дошло је до проблема и %1 нумера не може бити уклоњена. Проверите да ли је фасцикла уписива.
sr@ijekavian[1]: Дошло је до проблема и %1 нумера не могу бити уклоњене. Проверите да ли је фасцикла уписива.
sr@ijekavian[2]: Дошло је до проблема и %1 нумера не може бити уклоњено. Проверите да ли је фасцикла уписива.
sr@ijekavian[3]: Дошло је до проблема и ова нумера не може бити уклоњена. Проверите да ли је фасцикла уписива.

en: Unable to remove tracks
sr@ijekavian: Нумере није могуће уклонити

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
sr@ijekavian: Збирка нема довољно слободног простора или није уписива.

en: Do you want to remove empty folders?
sr@ijekavian: Желите ли да уклоните празне фасцикле?

en: Remove empty folders?
sr@ijekavian: Уклонити празне фасцикле?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
sr@ijekavian: %1 (%2 — %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
sr@ijekavian: %1 (%2)

en: today
sr@ijekavian: данас

en: last week
sr@ijekavian: прошле седмице

en: last month
sr@ijekavian: прошлог мјесеца

en: two months ago
sr@ijekavian: прије два мјесеца

en: three months ago
sr@ijekavian: прије три мјесеца

en: Trash
sr@ijekavian: Смеће

en: Moving to trash: %1
sr@ijekavian: Премијештам у смеће: %1

en: &Delete Episode
sr@ijekavian: &Обриши епизоду

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да обришете ову %1 епизоду?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да обришете ове %1 епизоде?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да обришете ових %1 епизода?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да обришете ову епизоду?

en: Yes, delete from %1.
sr@ijekavian: Да, обриши са %1.

en: &Delete Channel and Episodes
sr@ijekavian: &Обриши канал и епизоде

en: &Activate This Collection
sr@ijekavian: &Активирај ову збирку

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
sr@ijekavian: Фајл <tt>%1</tt> наводи <tt>%2</tt> као музичку фасциклу на уређају, али таква не постоји. Спадам на <tt>%3</tt>.

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
sr@ijekavian: %1 (није активирана)

en: Configure USB Mass Storage Device
sr@ijekavian: Подешавање УСБ уређаја за опште складиштење

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
sr@ijekavian[0]: Уклањам %1 нумеру из %2
sr@ijekavian[1]: Уклањам %1 нумере из %2
sr@ijekavian[2]: Уклањам %1 нумера из %2
sr@ijekavian[3]: Уклањам нумеру из %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
sr@ijekavian: Подешавање УСБ уређаја за опште складиштење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
sr@ijekavian: Аутоматски употреби по прикључивању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
sr@ijekavian: Музика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
sr@ijekavian: Фасцикла музике:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
sr@ijekavian: Шема имена фајлова нумера које се додају на уређај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
sr@ijekavian: Фасцикла подемисија:

en: Scanning %1
sr@ijekavian: Претражујем %1

en: UPnP Error: %1
sr@ijekavian: Грешка УПнП‑а: %1

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
sr@ijekavian: Подложна листа нумера је празна

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
sr@ijekavian: Када је Амарок последњи пут затворен, ова нумера је била на %1, али више не може да се нађе на фајл систему нити у било којој другој збирци. Покушајте да утакнете уређај на коме би се нумера могла налазити.

en: Stream (%1)
sr@ijekavian: Ток (%1)

en: Could not create a temporary file to download playlist.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл за преузимање листе нумера.

en: Downloading remote playlist
sr@ijekavian: Преузимам удаљену листу нумера

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
sr@ijekavian: Не могу да читам листу нумера из %1.

en: The used file extension is not valid for playlists.
sr@ijekavian: Фајл са датим наставком није прихватљив као листа нумера.

en: Unknown playlist format
sr@ijekavian: Непознат формат листе нумера

en: Playlist_%1
sr@ijekavian: Листа_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
sr@ijekavian: Подешавање имена фајла подемисије

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
sr@ijekavian: Подешавање имена фајла подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
sr@ijekavian: Одређује га канал подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
sr@ijekavian: Посебно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
sr@ijekavian: Доступна поља: %artist%, %title%, %genre%, %year%, %composer%, %pubdate%, %number%, %album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
sr@ijekavian: Подешавање подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
sr@ijekavian: Локација уписивања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
sr@ijekavian: Када је попуњено, Амарок ће аутоматски тражити новине на подемисијама.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
sr@ijekavian: Аутоматски тражи новине

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, qgroupbox)
en: Media Download
sr@ijekavian: Преузимање медијума

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
sr@ijekavian: Преузми медијум чим постане доступан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
sr@ijekavian: Преузми кад је до&ступно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
sr@ijekavian: Медијум мора бити експлицитно преузет, иначе ће подемисија бити пуштена са удаљеног сервера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
sr@ijekavian: Проток или преузимање на за&хтјев

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
sr@ijekavian: Ако је попуњено, Амарок ће бацати старе подемитоване епизоде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
sr@ijekavian: Ограничи &број епизода

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
sr@ijekavian: Чувај највише:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
sr@ijekavian: Највећи број подемисијских ставки за складиштење

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
sr@ijekavian: РСС довод и ознаке у преузетом фајлу понекад садрже различите податке. Уписивање ознака осигурава да ће подаци у листи нумера и на медијском уређају бити идентични као у доводу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
sr@ijekavian: Упиши податке о доводу у ознаке након преузимања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
sr@ijekavian: Подешавање имена фајла епизоде

[ctx: change options]
en: Configure %1
sr@ijekavian: Подешавање %1

en:  Item |  Items
sr@ijekavian[0]:  ставка
sr@ijekavian[1]:  ставке
sr@ijekavian[2]:  ставки
sr@ijekavian[3]:  ставка

en: Podcast
sr@ijekavian: Подемисија

en: &Update All Channels
sr@ijekavian: &Ажурирај све канале

en: &Configure General Settings
sr@ijekavian: &Подеси опште поставке

en: &Export subscriptions to OPML file
sr@ijekavian: &Извези претплате у ОПМЛ фајл

en: &Configure
sr@ijekavian: По&деси

en: &Remove Subscription
sr@ijekavian: &Уклони претплату

en: &Update Channel
sr@ijekavian: &Ажурирај канал

en: &Download Episode
sr@ijekavian: Преузми &епизоду

en: &Delete Downloaded Episode
sr@ijekavian: &Обриши преузету епизоду

en: &Write Feed Information to File
sr@ijekavian: &Упиши податке о доводу у фајл

en: &Keep downloaded file
sr@ijekavian: &Задржи преузети фајл

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
sr@ijekavian: Одредите стање „задржавања“ за овај фајл подемисије. Преузети фајлови са овим стањем неће бити обрисани када се примени прочишћавање.

en: Already subscribed to %1.
sr@ijekavian: Већ постоји претплата за %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
sr@ijekavian: сваких

en:  minute |  minutes
sr@ijekavian[0]:  минут
sr@ijekavian[1]:  минута
sr@ijekavian[2]:  минута
sr@ijekavian[3]:  минут

en: Configure Local Podcasts
sr@ijekavian: Подешавање локалних подемисија

en: Move Podcasts
sr@ijekavian: Премештање подемисија

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
sr@ijekavian: Желите ли да преместите преузете епизоде на другу локацију?

en: Select file for OPML export
sr@ijekavian: Избор ОПМЛ фајла за увоз

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да одјавите претплату на „%1“?

en: Delete downloaded episodes
sr@ijekavian: Обриши преузете епизоде

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
sr@ijekavian[0]: %1 преузимање подемисије још увијек у току
sr@ijekavian[1]: %1 преузимања подемисије још увијек у току
sr@ijekavian[2]: %1 преузимања подемисије још увијек у току
sr@ijekavian[3]: Преузимање подемисије још увијек у току

en: Cancel Download and Quit.
sr@ijekavian: Откажи преузимање и напусти.

en: Unable to save podcast episode file to %1
sr@ijekavian: Не могу да сачувам фајл подемисијине епизоде у %1

en: Downloading Podcast Media
sr@ijekavian: Преузимам подемисијски медијум

en: Downloading Podcast "%1"
sr@ijekavian: Преузимам подемисију „%1“

en: Local Podcasts
sr@ijekavian: Локалне подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
sr@ijekavian: искључено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
sr@ijekavian: Основна фасцикла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Основна фасцикла за све нове канале подемисија.</p><p>Када се канал дода, као фасцикла за преузимање користи се <tt>&lt;основна-фасцикла&gt;/&lt;име‑канала&gt;</tt>.</p><p>Ово се може измијенити за сваки канал појединачно.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
sr@ijekavian: <html><p>Основна фасцикла за све нове канале подемисија.</p><p>Када се канал дода, као фасцикла за преузимање користи се <tt>&lt;основна-фасцикла&gt;/&lt;име‑канала&gt;</tt>.</p><p>Ово се може измијенити за сваки канал појединачно.</p></html>

en: The configured database plugin could not be loaded.
sr@ijekavian: Не могу да учитам подешени прикључак базе података.

en: Organize tracks
sr@ijekavian: Организуј нумере

en: Transcode and organize tracks
sr@ijekavian: Транскодирај и организуј нумере

en: Move tracks
sr@ijekavian: Премести нумере

en: Transcode and move tracks
sr@ijekavian: Транскодирај и премести нумере

en: Copy tracks
sr@ijekavian: Копирај нумере

en: Transcode and copy tracks
sr@ijekavian: Транскодирај и копирај нумере

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Организујем %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: Организујем %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Организујем %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Организујем нумеру

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Транскодирам %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: Транскодирам %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Транскодирам %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Транскодирам нумеру

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Премештам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Премештам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Премештам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Премештам нумеру у %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Транскодирам и премештам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Транскодирам и премештам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Транскодирам и премештам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Транскодирам и премештам нумеру у %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Копирам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Копирам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Копирам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Копирам нумеру у %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Транскодирам и копирам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Транскодирам и копирам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Транскодирам и копирам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Транскодирам и копирам нумеру у %2

en: No network connection
sr@ijekavian: Нема мрежне везе

en: File does not exist
sr@ijekavian: Фајл не постоји

en: Not a file
sr@ijekavian: Није фајл

en: No read permissions
sr@ijekavian: Нема дозволе за читање

en: Unknown Composer
sr@ijekavian: Непознат композитор

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
sr@ijekavian: било шта|/|$[својства _род с _број ј ген 'било чега' аку 'било шта']

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
sr@ijekavian: име фајла|/|$[својства _род с _број ј ген 'имена фајла' аку 'име фајла']

[ctx: Track field name]
en: Title
sr@ijekavian: наслов|/|$[својства _род м _број ј ген 'наслова' аку 'наслов']

[ctx: Track field name]
en: Artist
sr@ijekavian: извођач|/|$[својства _род м _број ј ген,аку 'извођача']

[ctx: Track field name]
en: Album
sr@ijekavian: албум|/|$[својства _род м _број ј ген 'албума' аку 'албум']

[ctx: Track field name]
en: Genre
sr@ijekavian: жанр|/|$[својства _род м _број ј ген 'жанра' аку 'жанр']

[ctx: Track field name]
en: Composer
sr@ijekavian: композитор|/|$[својства _род м _број ј ген,аку 'композитора']

[ctx: Track field name]
en: Year
sr@ijekavian: година|/|$[својства _род ж _број ј ген 'године' аку 'годину']

[ctx: Track field name]
en: Comment
sr@ijekavian: коментар|/|$[својства _род м _број ј ген 'коментара' аку 'коментар']

[ctx: Track field name]
en: Track Number
sr@ijekavian: број нумере|/|$[својства _род м _број ј ген 'броја нумере' аку 'број нумере']

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
sr@ijekavian: број диска|/|$[својства _род м _број ј ген 'броја диска' аку 'број диска']

[ctx: Track field name]
en: Bpm
sr@ijekavian: опм|/|$[својства _род м _број ј ген 'опм' аку 'опм']

[ctx: Track field name]
en: Length
sr@ijekavian: трајање|/|$[својства _род с _број ј ген 'трајања' аку 'трајање']

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
sr@ijekavian: битски проток|/|$[својства _род м _број ј ген 'битског протока' аку 'битски проток']

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
sr@ijekavian: узорковање|/|$[својства _род с _број ј ген 'узорковања' аку 'узорковање']

[ctx: Track field name]
en: File Size
sr@ijekavian: величина фајла|/|$[својства _род ж _број ј ген 'величине фајла' аку 'величину фајла']

[ctx: Track field name]
en: Format
sr@ijekavian: формат|/|$[својства _род м _број ј ген 'формата' аку 'формат']

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
sr@ijekavian: додато у збирку|/|$[својства _род с _број ј ген 'додатог у збирку' аку 'додато у збирку']

[ctx: Track field name]
en: Score
sr@ijekavian: резултат|/|$[својства _род м _број ј ген 'резултата' аку 'резултат']

[ctx: Track field name]
en: Rating
sr@ijekavian: рејтинг|/|$[својства _род м _број ј ген 'рејтинга' аку 'рејтинг']

[ctx: Track field name]
en: First Played
sr@ijekavian: прво пуштање|/|$[својства _род с _број ј ген 'првог пуштања' аку 'прво пуштање']

[ctx: Track field name]
en: Last Played
sr@ijekavian: посљедње пуштање|/|$[својства _род с _број ј ген 'посљедњег пуштања' аку 'посљедње пуштање']

[ctx: Track field name]
en: Playcount
sr@ijekavian: број пуштања|/|$[својства _род м _број ј ген 'броја пуштања' аку 'број пуштања']

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
sr@ijekavian: јединствени ИД|/|$[својства _род м _број ј ген 'јединственог ИД‑а' аку 'јединствени ИД']

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
sr@ijekavian: појачање нумере|/|$[својства _род с _број ј ген 'појачања нумере' аку 'појачање нумере']

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
sr@ijekavian: врхунац појачања нумере|/|$[својства _род м _број ј ген 'врхунца појачања нумере' аку 'врхунац појачања нумере']

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
sr@ijekavian: појачање албума|/|$[својства _род с _број ј ген 'појачања албума' аку 'појачање албума']

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
sr@ijekavian: врхунац појачања албума|/|$[својства _род м _број ј ген 'врхунца појачања албума' аку 'врхунац појачања албума']

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
sr@ijekavian: извођач албума|/|$[својства _род м _број ј ген,аку 'извођача албума']

[ctx: Track field name]
en: Label
sr@ijekavian: етикета|/|$[својства _род ж _број ј ген 'етикете' аку 'етикету']

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
sr@ijekavian: последња измијена|/|$[својства _род ж _број ј ген 'последње измијене' аку 'последња измијена']

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
sr@ijekavian: стихови|/|$[својства _род м _број к ген 'стихова' аку 'стихове']

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
sr@ijekavian: билошта

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
sr@ijekavian: имефајла

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
sr@ijekavian: извођач

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
sr@ijekavian: албум

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
sr@ijekavian: жанр

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
sr@ijekavian: композитор

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
sr@ijekavian: година

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
sr@ijekavian: коментар

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
sr@ijekavian: бројнумере

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
sr@ijekavian: бројдиска

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bpm
sr@ijekavian: опм

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
sr@ijekavian: трајање

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
sr@ijekavian: битскипроток

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
sr@ijekavian: узорковање

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
sr@ijekavian: величинафајла

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
sr@ijekavian: формат

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
sr@ijekavian: додато

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
sr@ijekavian: резултат

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
sr@ijekavian: рејтинг

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
sr@ijekavian: првопуштање

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
sr@ijekavian: посљедњепуштање

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
sr@ijekavian: бројпуштања

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
sr@ijekavian: јединствениид

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
sr@ijekavian: појачањенумере

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
sr@ijekavian: врхунацпојачањанумере

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
sr@ijekavian: појачањеалбума

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
sr@ijekavian: врхунацпојачањаалбума

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
sr@ijekavian: извођачалбума

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
sr@ijekavian: етикета

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
sr@ijekavian: измијењено

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
sr@ijekavian: текст

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
sr@ijekavian[0]: %1 дан,
sr@ijekavian[1]: %1 дана,
sr@ijekavian[2]: %1 дана,
sr@ijekavian[3]: %1 дан,

[ctx: the time format for a time length when the time is 1 hour or above see QTime documentation.]
en: h:mm:ss
sr@ijekavian: h.mm.ss

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
sr@ijekavian[0]: %1 година
sr@ijekavian[1]: %1 године
sr@ijekavian[2]: %1 година
sr@ijekavian[3]: 1 година

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
sr@ijekavian[0]: %1 мјесец
sr@ijekavian[1]: %1 мјесеца
sr@ijekavian[2]: %1 мјесеци
sr@ijekavian[3]: 1 мјесец

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
sr@ijekavian[0]: %1 дан
sr@ijekavian[1]: %1 дана
sr@ijekavian[2]: %1 дана
sr@ijekavian[3]: 1 дан

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
sr@ijekavian[0]: %1 сат
sr@ijekavian[1]: %1 сата
sr@ijekavian[2]: %1 сати
sr@ijekavian[3]: 1 сат

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
sr@ijekavian[0]: %1 минут
sr@ijekavian[1]: %1 минута
sr@ijekavian[2]: %1 минута
sr@ijekavian[3]: 1 минут

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
sr@ijekavian[0]: %1 секунда
sr@ijekavian[1]: %1 секунде
sr@ijekavian[2]: %1 секунди
sr@ijekavian[3]: 1 секунда

en: Importing podcast channel from %1
sr@ijekavian: Увозим канал подемисије са %1

en: Updating podcast channel
sr@ijekavian: Ажурирам канал подемисије

en: Updating "%1"
sr@ijekavian: Ажурирам „%1“

en: Importing podcast from %1 failed with error:
sr@ijekavian: Увожење подемисије са %1 пропало уз грешку:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
sr@ijekavian: Ажурирање подемисије са %1 пропало уз грешку:

en: Updating "%1" failed with error:
sr@ijekavian: Ажурирање „%1“ пропало уз грешку:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
sr@ijekavian: При рашчлањивању %1 очекиван је довод али је примљена ХТМЛ страница.
    Да ли сте унијели исправан УРЛ?

en: Feed has an unknown type: %1
sr@ijekavian: Непозната врста довода: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
sr@ijekavian: %1 није РСС довод верзије 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
sr@ijekavian: %1 није исправан РСС довод верзије 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
sr@ijekavian: %1 није исправан атом довод.

en: Alternative Enclosures:
sr@ijekavian: Алтернативна обухваћења:

en: unknown type
sr@ijekavian: непозната врста

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
sr@ijekavian: никада

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: One week ago | %1 weeks ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 седмицу
sr@ijekavian[1]: прије %1 седмице
sr@ijekavian[2]: прије %1 седмица
sr@ijekavian[3]: прије 1 седмице

en: Yesterday
sr@ijekavian: јуче

en: One day ago | %1 days ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 дан
sr@ijekavian[1]: прије %1 дана
sr@ijekavian[2]: прије %1 дана
sr@ijekavian[3]: прије 1 дана

en: One hour ago | %1 hours ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 сат
sr@ijekavian[1]: прије %1 сата
sr@ijekavian[2]: прије %1 сати
sr@ijekavian[3]: прије 1 сата

en: One minute ago | %1 minutes ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 минут
sr@ijekavian[1]: прије %1 минута
sr@ijekavian[2]: прије %1 минута
sr@ijekavian[3]: прије 1 минута

en: Within the last minute
sr@ijekavian: у току прошлог минута

en: The future
sr@ijekavian: у будућности

[ctx: number of months ago]
en: %1M
sr@ijekavian: %1 м

[ctx: w for weeks]
en: %1w
sr@ijekavian: %1 н

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
sr@ijekavian: сутра

[ctx: d for days]
en: %1d
sr@ijekavian: %1 д

[ctx: h for hours]
en: %1h
sr@ijekavian: %1 ч

en: Unknown Artist(s)
sr@ijekavian: Непознат(и) извођач(и)

en: Unknown Album(s)
sr@ijekavian: Непознат(и) албум(и)

en: Various Albums
sr@ijekavian: Разни албуми

[ctx: A saved playlist titled <artist> - <album>]
en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
sr@ijekavian: Циљани битски проток при кодирању константним протоком

en: Smaller file
sr@ijekavian: мањи фајл

en: Better sound quality
sr@ijekavian: бољи квалитет звука

en: Apple Lossless
sr@ijekavian: АЛАЦ

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">АЛАЦ („Еплов безгубитни“)</a> је звучни кодек за компресију дигиталне музике без губитака. Препоручује се само за Еплове музичке плејере, односно плејере који не подржавају ФЛАЦ.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
sr@ijekavian: <p><a href="http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html">Степен компресије</a> је целобројна вредност између 0 и 8 која представља компромис између величине фајла и брзине компресовања при кодирању <b>ФЛАЦ‑ом</b>.</p><p>Постављање степена компресије на <b>0</b> даје најбржу компресију али ствара релативно велики фајл. Са друге стране, степен компресије <b>8</b> чини компресовање врло спорим, али даје најмањи фајл.</p><p>Имајте у виду да је квалитет звука излазног фајла потпуно исти без обзира на степен компресије, пошто је ФЛАЦ по дефиницији кодек без губитака. Такође, степени изнад <b>5</b> драматично продужавају време компресовања а стварају незнатно мањи фајл, те нису препоручљиви.</p>

en: Compression level
sr@ijekavian: Степен компресије

en: Faster compression
sr@ijekavian: бржа компресија

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec">ФЛАЦ („бесплатни безгубитни аудио кодек“)</a> је отворени кодек без накнада за компресију дигиталне музике без губитака. Уколико желите да складиштите музику без компромиса у квалитету звука, ФЛАЦ је одличан избор.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p><b>МП3</b> кодер који Амарок користи подржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR">променљиви битски проток (ВБР)</a>, што значи да ће вредност битског протока варирати током нумере зависно од сложености звучног садржаја. Сложеније деонице података кодирају се већим битским протоком у односу на једноставније; овакав приступ свеукупно даје бољи квалитет и мањи фајл у односу на константан битски проток током целе нумере.</p><p>Услед овога, мера битског протока у овом клизачу је само процена просечног битског протока кодиране нумере. <b>160 kb/s</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>120 kb/s</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>205 kb/s</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
sr@ijekavian: Очекивани просечни битски проток при кодирању променљивим протоком.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3">МП3 („МПЕГ аудио слој 3“)</a> је патентирани кодек за дигитални звук који користи компресију са губицима. Упркос недостацима, ово је уобичајени формат за потрошачко складиштење звука, и широко је подржан на преносним музичким плејерима.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p><b>Опус</b> кодер који Амарок користи подржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate">променљиви битски проток (ВБР)</a>, што значи да ће вредност битског протока варирати током нумере зависно од сложености звучног садржаја. Сложеније деонице података кодирају се већим битским протоком у односу на једноставније; овакав приступ свеукупно даје бољи квалитет и мањи фајл у односу на константан битски проток током целе нумере.</p><p>Услед овога, мера битског протока у овом клизачу је само процена просечног битског протока кодиране нумере. <b>128 kb/s</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>100 kb/s</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>256 kb/s</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Opus
sr@ijekavian: опус

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">Опус</a> је дигитални аудио кодек за компресију са губицима, неоптерећен патентима.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p><b>Ворбис</b> кодер који Амарок користи подржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details">променљиви битски проток (ВБР)</a>, што значи да ће вредност битског протока варирати током нумере зависно од сложености звучног садржаја. Сложеније деонице података кодирају се већим битским протоком у односу на једноставније; овакав приступ свеукупно даје бољи квалитет и мањи фајл у односу на константан битски проток током целе нумере.</p><p>Ворбис кодер користи рејтинг квалитета „-q X“, где је X између -1 и 10, да би одредио очекивани ниво квалитета  звука. Мера битског протока у овом клизачу је само груба процена (коју доставља Ворбис) просечног битског протока кодиране нумере за задату вредност -q. Заправо, у новијим и ефикаснијим верзијама Ворбиса стваран битски проток је чак и мањи.</p><p><b>-q5</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>-q3</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>-q8</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Quality rating for variable bitrate encoding
sr@ijekavian: Рејтинг квалитета за кодирање променљивим битским протоком

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis">ОГГ Ворбис</a> је отворени звучни кодек без накнада за компресију звука са губицима. Ствара мање фајлове него МП3 при истом или бољем квалитету. ОГГ Ворбис је свеукупно одличан избор, нарочито уколико га преносни плејер подржава.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p>Због ограничења власничког формата <b>ВМА</b> и тешкоћа у реверзном инжињерингу власничког кодера, ВМА кодер који Амарок користи одржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio">константан битски проток (ЦБР)</a>.</p><p>Услед овога, мера битског протока у овом клизачу је прилично прецизна процена битског протока кодиране нумере. <b>136 kb/s</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>112 kb/s</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>182 kb/s</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Windows Media Audio
sr@ijekavian: ВМА

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">ВМА („Виндоуз медија аудио“)</a> је власнички кодек за компресију звука са губицима, који је развио Мајкрософт. Препоручује се само за преносне музичке плејере који не подржавају ОГГ Ворбис.

en: Invalid
sr@ijekavian: лош

en: Just Copy
sr@ijekavian: само копирање

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
sr@ijekavian: све нумере у %1|/|све нумере у $[аку %1]

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
sr@ijekavian: не-%1 нумере у %1|/|не-%1 нумере у $[аку %1]

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
sr@ijekavian: када треба у %1|/|када треба у $[аку %1]

en: Fetching Cover
sr@ijekavian: Добављам омот

en: There was an error communicating with cover provider: %1
sr@ijekavian: Грешка при комуникацији са добављачем омота: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
sr@ijekavian: Успјешно добављен омот за „%1“.

en: Fetching cover for '%1' failed.
sr@ijekavian: Добављање омота за „%1“ није успјело.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
sr@ijekavian: Добављање омота за „%1“ је отказано.

en: Unable to find a cover for '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да нађем омот за „%1“.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
sr@ijekavian[0]: Добави омоте
sr@ijekavian[1]: Добави омоте
sr@ijekavian[2]: Добави омоте
sr@ijekavian[3]: Добави омот

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
sr@ijekavian[0]: Добави омоте за %1 албума
sr@ijekavian[1]: Добави омоте за %1 албума
sr@ijekavian[2]: Добави омоте за %1 албума
sr@ijekavian[3]: Добави омот за овај албум

en: Display Cover
sr@ijekavian: Прикажи омот

en: Display artwork for this album
sr@ijekavian: Прикажи омот за овај албум

en: Unset Cover | Unset Covers
sr@ijekavian[0]: Уклони омоте
sr@ijekavian[1]: Уклони омоте
sr@ijekavian[2]: Уклони омоте
sr@ijekavian[3]: Уклони омот

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
sr@ijekavian[0]: Уклони омоте за %1 албум
sr@ijekavian[1]: Уклони омоте за %1 албума
sr@ijekavian[2]: Уклони омоте за %1 албума
sr@ijekavian[3]: Уклони омот за овај албум

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да уклоните овај %1 омот из збирке?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да уклоните ова %1 омота из збирке?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да уклоните ових %1 омота из збирке?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да уклоните овај омот из збирке?

en: Set Custom Cover
sr@ijekavian: Постави посебан омот

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
sr@ijekavian[0]: Постави посебан омот за овај %1 албум
sr@ijekavian[1]: Постави посебан омот за ова %1 албума
sr@ijekavian[2]: Постави посебан омот за ових %1 албума
sr@ijekavian[3]: Постави посебан омот за овај албум

en: Select Cover Image File
sr@ijekavian: Избор фајла слике омота

en: Finding cover for
sr@ijekavian: Тражим омот за

en: Enter Custom Search
sr@ijekavian: Унесите посебну претрагу

en: Last.fm
sr@ijekavian: ЛастФМ

en: Google
sr@ijekavian: Гугл

en: Discogs
sr@ijekavian: Дискогс

en: Sort by size
sr@ijekavian: Поређај по величини

en: Cover Image Save Location
sr@ijekavian: Локација уписивања слике омота

en: Sorry, the cover could not be saved.
sr@ijekavian: Омот није могао бити сачуван.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
sr@ijekavian: Слика омота није могла бити добављена.

en: Fetching Large Cover
sr@ijekavian: Добављам велики омот

en: Download Progress
sr@ijekavian: Ток преузимања

en: Search
sr@ijekavian: Тражи

en: Search For More Results
sr@ijekavian: Тражи додатне резултате

en: No Images Found
sr@ijekavian: Нису нађене слике.

en: 1 Image Found | %1 Images Found
sr@ijekavian[0]: Нађена је %1 слика
sr@ijekavian[1]: Нађене су %1 слике
sr@ijekavian[2]: Нађено је %1 слика
sr@ijekavian[3]: Нађена је %1 слика

en: Notes
sr@ijekavian: Биљешке

[ctx: @item::intable]
en: Artist
sr@ijekavian: извођач

[ctx: @item::intable]
en: Country
sr@ijekavian: земља

[ctx: @item::intable]
en: Date
sr@ijekavian: датум

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
sr@ijekavian: формат

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
sr@ijekavian: висина

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
sr@ijekavian: врста

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
sr@ijekavian: година издавања

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
sr@ijekavian: извор

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
sr@ijekavian: ширина

[ctx: @item::intable URL]
en: link
sr@ijekavian: веза

[ctx: @item::intable]
en: URL
sr@ijekavian: УРЛ

en: Cover Manager
sr@ijekavian: Менаџер омота

en: Albums By
sr@ijekavian: Албуми од

en: All Artists
sr@ijekavian: Сви извођачи

en: Enter search terms here
sr@ijekavian: Израз за претрагу

en: All Albums
sr@ijekavian: Сви албуми

en: Albums With Cover
sr@ijekavian: Албуми са омотом

en: Albums Without Cover
sr@ijekavian: Албуми без омота

en: Fetch Missing Covers
sr@ijekavian: Добави недостајуће омоте

en: Fetching
sr@ijekavian: Добављам

en: Loading
sr@ijekavian: Учитавам

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
sr@ijekavian: Завршено.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
sr@ijekavian[0]:  <b>%1</b> омот није нађен
sr@ijekavian[1]:  <b>%1</b> омота нису нађена
sr@ijekavian[2]:  <b>%1</b> омота није нађено
sr@ijekavian[3]:  Омот није нађен

en: Fetching cover for %1 - %2...
sr@ijekavian: Добављам омот за %1 — %2...

en: Fetching cover for %1...
sr@ijekavian: Добављам омот за %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
sr@ijekavian[0]: Добављам <b>%1</b> омот:
sr@ijekavian[1]: Добављам <b>%1</b> омота:
sr@ijekavian[2]: Добављам <b>%1</b> омота:
sr@ijekavian[3]: Добављам омот:

en: 1 fetched | %1 fetched
sr@ijekavian[0]: %1 добављен
sr@ijekavian[1]: %1 добављена
sr@ijekavian[2]: %1 добављених
sr@ijekavian[3]: 1 добављен

en:  -
sr@ijekavian:  —

en: 1 not found | %1 not found
sr@ijekavian[0]: %1 није нађен
sr@ijekavian[1]: %1 нису нађена
sr@ijekavian[2]: %1 није нађено
sr@ijekavian[3]: 1 није нађен

en: Connecting...
sr@ijekavian: Повезујем се...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
sr@ijekavian[0]: %1 резултат за „%2“
sr@ijekavian[1]: %1 резултата за „%2“
sr@ijekavian[2]: %1 резултата за „%2“
sr@ijekavian[3]: 1 резултат за „%2“

en: 1 album | %1 albums
sr@ijekavian[0]: %1 албум
sr@ijekavian[1]: %1 албума
sr@ijekavian[2]: %1 албума
sr@ijekavian[3]: 1 албум

en: %1 by %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
sr@ijekavian[0]: %2 — (<b>%1</b> без омота)
sr@ijekavian[1]: %2 — (<b>%1</b> без омота)
sr@ijekavian[2]: %2 — (<b>%1</b> без омота)
sr@ijekavian[3]: %2 — (<b>%1</b> без омота)

en: Cover Image
sr@ijekavian: Слика омота

en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: No Artist
sr@ijekavian: Нема извођача

en: Cover View
sr@ijekavian: Приказ омота

en: Could not open file "%1".
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл „%1“.

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
sr@ijekavian: Улазни фајл који прави Амароков претраживач збирке.<br />Погледајте више <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">о пакетном режиму</a>.

en: Input file
sr@ijekavian: Улазни фајл

en: Full rescan
sr@ijekavian: Потпуно поново претражи

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
sr@ijekavian: Поново претражује цијелу збирку. Ово <i>неће</i> брисати статистику.

en: Import batch file...
sr@ijekavian: Увези пакетни фајл...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
sr@ijekavian: Увоз збирке из фајла који произведе amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
sr@ijekavian: &Претражуј фасцикле рекурзивно (захтева потпуно поновно претраживање уколико је први пут попуњено)

en: &Watch folders for changes
sr@ijekavian: &Прати измјене у фасциклама

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
sr@ijekavian: Ако је изабрано, Амарок ће читати и све потфасцикле.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
sr@ijekavian: Уколико је попуњено, биће надгледане измене у фасциклама збирке.
    (Надзорник неће видети измене иза симболичких веза.)

en: Rescan '%1'
sr@ijekavian: Поново претражи „%1“

en: Import Collection
sr@ijekavian: Увоз збирке

en: Import configuration
sr@ijekavian: Увоз поставе

en: Migrating
sr@ijekavian: Селидба

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
sr@ijekavian: <b><font color='red'>Неуспех:</font></b> ниједна нумера није увезена

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
sr@ijekavian[0]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезена %1 нумера
sr@ijekavian[1]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезене %1 нумере
sr@ijekavian[2]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезено %1 нумера
sr@ijekavian[3]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезена 1 нумера

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
sr@ijekavian: <b><font color='red'>Неуспех:</font></b> не могу да увезем статистику

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
sr@ijekavian: <b><font color='red'>Грешка:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
sr@ijekavian: Увезена <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
sr@ijekavian: Увезена <b>%1 — %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
sr@ijekavian: Увезена <b>%1 — %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
sr@ijekavian: Одбачена: <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
sr@ijekavian: Увезена <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;из %2<br/>&nbsp;&nbsp;у %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
sr@ijekavian: Увезена <b><font color='green'>%1 — %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;са %3<br/>&nbsp;&nbsp;у %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
sr@ijekavian: Увезена <b><font color='green'>%1 — %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;са %4<br/>&nbsp;&nbsp;у %5

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
sr@ijekavian[0]: Изабран <b>%1</b> фајл.
sr@ijekavian[1]: Изабрана <b>%1</b> фајла.
sr@ijekavian[2]: Изабрано <b>%1</b> фајлова.
sr@ijekavian[3]: Изабран <b>1</b> фајл.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ове ставке ће бити <b>трајно обрисане</b> са диска.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ове ставке ће бити премјештене у смеће.</qt>

en: &Send to Trash
sr@ijekavian: Пошаљи у &смеће

en: About to delete selected files
sr@ijekavian: Спремам се да обришем изабране фајлове

en: Deleting files
sr@ijekavian: Бришем фајлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddWarningIcon)
en: Icon Placeholder, not in GUI
sr@ijekavian: Мјестодржач иконице, није у ГУИ‑ју

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddDeleteText)
en: Deletion method placeholder, never shown to user.
sr@ijekavian: Мјестодржач метода за брисање, никад се не приказује кориснику.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: List of files that are about to be deleted.
sr@ijekavian: Списак фајлова који ће управо бити обрисани.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: This is the list of items that are about to be deleted.
sr@ijekavian: Ово је списак ставки које ће управо бити обрисане.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddNumFiles)
en: Placeholder for number of files, not in GUI
sr@ijekavian: Мјестодржач за број фајлова, није у ГУИ‑ју

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
sr@ijekavian: &Бриши фајлове умјесто премијештања у смеће

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
sr@ijekavian: Ако је попуњено, фајлови ће бити трајно уклањани умјесто пребацивања у смеће.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ако је ова кућица попуњена, фајлови ће бити <b>трајно уклањани</b> умјесто да се пребацују у смеће.</p><p><em>Користите ово са опрезом</em>: на већини фајл система, обрисане фајлове није могуће поуздано повратити.</p></qt>

en: Select Plugin for %1
sr@ijekavian: Избор прикључка за %1

en: Configure Media Device
sr@ijekavian: Подешавање мултимедијалног уређаја

en: Pre-&connect command:
sr@ijekavian: Наредба &прије повезивања:

en: Example: mount %d
sr@ijekavian: Примјер: mount %d

en: Set a command to be run before connecting to your device (e.g. a mount command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
sr@ijekavian: Поставите овдје наредбу која ће се извршити прије повезивања са уређајем (нпр. за монтирање).
    %d ће бити замијењено чвором уређаја, а %m тачком монтирања.
    Празне наредбе неће бити извршене.

en: Post-&disconnect command:
sr@ijekavian: Наредба послије прекидања &везе:

en: Example: eject %d
sr@ijekavian: Примјер: eject %d

en: Set a command to be run after disconnecting from your device (e.g. an eject command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
sr@ijekavian: Поставите овдје наредбу која ће се извршити послије прекидања везе са уређајем (нпр. за избацивање).
    %d ће бити замијењено чвором уређаја, а %m тачком монтирања.
    Празне наредбе неће бити извршене.

en: &Transcode before transferring to device
sr@ijekavian: &Транскодирај прије пребацивања на уређај

en: Transcode to preferred format (%1) for device
sr@ijekavian: Транскодирај у пожељни формат (%1) за уређај

en: Whenever possible
sr@ijekavian: када је год могуће

en: When necessary
sr@ijekavian: када је неопходно

en: Remove transcoded files after transfer
sr@ijekavian: Уклони транскодиране фајлове по преносу

en: For this feature, a script of type "Transcode" has to be running
sr@ijekavian: За ову могућност мора се извршавати скрипта типа „Транскодирање“

en: Copy to Clipboard
sr@ijekavian: Копирај у клипборд

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
sr@ijekavian: Дијагностика за %1|/|Дијагностика за $[аку %1]

[ctx: Usage]
en: Yes
sr@ijekavian: да

[ctx: Usage]
en: No
sr@ijekavian: не

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
sr@ijekavian: Активне скрипте:
    %1
    Активни прикључци:
    %2
    Активни аплети:
    %3

en: AND
sr@ijekavian: И

en: OR
sr@ijekavian: ИЛИ

en: Simple text
sr@ijekavian: обичан текст

en: Edit Filter
sr@ijekavian: Уређивање филтера

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
sr@ijekavian: Услов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
sr@ijekavian: изврнуто

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
sr@ijekavian: и

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
sr@ijekavian: или

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
sr@ijekavian: Филтер претраге

en: Configure Equalizer
sr@ijekavian: Подешавање еквилајзера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
sr@ijekavian: Активан

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
sr@ijekavian: Претподешавања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
sr@ijekavian: Списак доступних претподешавања еквилајзера.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
sr@ijekavian: Сачувај измјене изабраног претподешавања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
sr@ijekavian: Сачувај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
sr@ijekavian: Обришите изабрано претподешавање. Уграђена се не могу брисати.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
sr@ijekavian: Ресетујте изабрану поставку претподешавања на подразумијевану или на последњу сачувану измену.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
sr@ijekavian: Ресетуј на подразумијевано

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
sr@ijekavian: Опсези

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
sr@ijekavian: претпојачање

en: Choose Best Matches
sr@ijekavian: Изабери најбоља поклапања

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
sr@ijekavian: Узима резултат на врху за сваку неодређену нумеру. Уместо овога можете кликнути на <i>Изабери најбоља поклапања са овог албума</i> у контекстном менију неког доброг предлога; то можете бити боља варијанта, јер спречава мешање различитих издања албума.

en: Clear Choices
sr@ijekavian: Очисте изборе

en: Clear all choices, even manually made ones.
sr@ijekavian: Чисти све изборе, чак и ручно начињене.

en: Collapse Chosen
sr@ijekavian: Сажми изабране

en: Collapse All
sr@ijekavian: Сажми све

en: Expand Unchosen
sr@ijekavian: Прошири неизабране

en: Expand All
sr@ijekavian: Прошири све

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
sr@ijekavian: Мјузикбрејнзов уређивач ознака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
sr@ijekavian: Ажурирај ознаке за изабране нумере и напусти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
sr@ijekavian: &Ажурирај ознаке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
sr@ijekavian: Напусти без уписивања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
sr@ijekavian: &Одустани

en: %1 or %2
sr@ijekavian: %1 или %2

en: The Album Artist
sr@ijekavian: извођач албума

en: The Artist
sr@ijekavian: извођач

en: Artist's Initial
sr@ijekavian: иницијали извођача

en: File Extension of Source
sr@ijekavian: наставак фајла извора

en: Track Number
sr@ijekavian: број нумере

en: You can use the following tokens:
sr@ijekavian: Можете употријебити сљедеће токене:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
sr@ijekavian: Ако окружите витичастим заградама дијелове текста који садрже токен, ти дијелови ће бити скривени када је токен празан.

en: Original: %1
sr@ijekavian: Оригинал: %1

en: Preview: %1
sr@ijekavian: Преглед: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
sr@ijekavian: Постоји сукоб у именима фајлова, постојећи фајлови ће бити пребрисани.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
sr@ijekavian: Постоји сукоб у именима фајлова, постојећи фајлови неће бити мењани.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
sr@ijekavian: Организовање фајлова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
sr@ijekavian: Основна фасцикла у коју се смијештају фајлови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
sr@ijekavian: Фасцикла &збирке:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
sr@ijekavian: Фасцикла збирке у коју ће фајлови бити премјештени.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
sr@ijekavian: <html>Прикажи/сакриј допунске контроле за састављање одредишних путања нумера према метаподацима.</html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, optionsButton)
en: Options
sr@ijekavian: Опције

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
sr@ijekavian: Преглед одредишта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, истоимени фајлови се пребрисују без питања.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Попуните да би се аутоматски пребрисали истоимени фајлови. <i>Упозорење: пребрисавање није могуће опозвати.</i></p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
sr@ijekavian: Пребриши &одредиште

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
sr@ijekavian: Замјена знакова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, размаци се претварају у подвлаке.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, сви размаци у именима фајлова ће бити замењени подвлакама. Уколико није, размаци ће бити остављени гдје јесу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
sr@ijekavian: Замијени размаке &подвлакама

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, додаје се „, The“ на крај имена извођача која почињу са „The“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
sr@ijekavian: Ако је попуњено, „The“ са почетка имена извођача биће премештено на крај. На примјер, „The Beatles“ ће постати „Beatles, The“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
sr@ijekavian: &Премести „The“ у именима извођача

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
sr@ijekavian: Замијени знакове несагласне са МС‑ДОС/ВФАТ фајл системима подвлакама.
    
    Већина корисника може оставити ову опцију укљученом.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, мења знакове несагласне са МС‑ДОС/ВФАТ фајл системима подвлакама. У несагласне знакове спадају |?*<":>+[] и уникодски контролни знакови. 
    
    Већини корисника ће ова опција бити потребна, јер се стара да копирање на медијске уређаје исправно функционише.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
sr@ijekavian: Имена безбједна за &ВФАТ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Ако је попуњено, сви не‑аски знакови ће бити замењени подвлакама. <b>Немојте укључивати ову опцију уколико имате неенглеске знакове у ознакама.</b></p>
    <p>Већини корисника ово није потребно.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Ако је попуњено, сви не‑аски знакови ће бити замијењени подвлакама. <b>Немојте укључивати ову опцију уколико имате неенглеске знакове у ознакама.</b></p>
    <p>Већини корисника ово није потребно.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
sr@ijekavian: Ограничи на &аски

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
sr@ijekavian: Замијени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
sr@ijekavian: Регуларни израз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
sr@ijekavian: Знаковна ниска

en: Tags
sr@ijekavian: Ознаке

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Track Details: %1 by %2
sr@ijekavian: Подаци о нумери: %1 од %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
sr@ijekavian[0]: Подаци за %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: Подаци за %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Подаци за %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Подаци за 1 нумеру

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b> (<b>%3</b>)

en: Editing 1 file | Editing %1 files
sr@ijekavian[0]: Уређујем %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Уређујем %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Уређујем %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Уређујем 1 фајл

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
sr@ijekavian: ниједна

en: The track is not playable. %1
sr@ijekavian: Нумера не може да се пусти. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
sr@ijekavian: Подаци о нумери

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
sr@ijekavian: Саж&етак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftHeaderLabel)
en: Properties
sr@ijekavian: Својства

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
sr@ijekavian: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
sr@ijekavian: Трајање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
sr@ijekavian: Битски проток:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
sr@ijekavian: Узорковање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: Size:
sr@ijekavian: Величина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
sr@ijekavian: Формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
sr@ijekavian: Збирка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
sr@ijekavian: Рејтинг:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
sr@ijekavian: Број пуштања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
sr@ijekavian: Резултат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
sr@ijekavian: Прво пуштање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
sr@ijekavian: Посљедње пуштање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
sr@ijekavian: Напомена:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
sr@ijekavian: О&знаке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
sr@ijekavian: Нас&лов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
sr@ijekavian: &Извођач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
sr@ijekavian: &Композитор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
sr@ijekavian: Извођач албума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
sr@ijekavian: &Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
sr@ijekavian: Бро&ј нумере:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
sr@ijekavian: &Жанр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
sr@ijekavian: &Број диска:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
sr@ijekavian: &Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
sr@ijekavian: &Откуцаја по минуту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
sr@ijekavian: &Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
sr@ijekavian: Добави ознаке са &Мјузикбрејнза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
sr@ijekavian: Погоди ознаке из &имена фајла

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
sr@ijekavian: Сти&хови

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
sr@ijekavian: Ети&кете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
sr@ijekavian: Етикета:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
sr@ijekavian: Унесите посебну етикету или одаберите неку са списка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
sr@ijekavian: Посебне етикете за ову ставку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
sr@ijekavian: &Претходно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
sr@ijekavian: &Сљедеће

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
sr@ijekavian: По &нумери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
sr@ijekavian: &Сачувај и затвори

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
sr@ijekavian: Сљедећи токени могу се користити у дефиницији шеме имена фајла:<br /><font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>, <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>, <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>, <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>, <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
sr@ijekavian: Погађање ознака из имена фајла

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
sr@ijekavian: &lt;празно&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
sr@ijekavian: Уреди &величину слова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
sr@ijekavian: &Енглеска насловна величина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
sr@ijekavian: Велико &прво слово сваке ријечи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
sr@ijekavian: Сва слова &велика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
sr@ijekavian: Сва слова &мала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
sr@ijekavian: Уклони пратеће &размаке у ознакама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
sr@ijekavian: Замијени размаке &подвлакама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
sr@ijekavian: Преглед резултата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
sr@ijekavian: <празно>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
sr@ijekavian: Композитор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
sr@ijekavian: Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
sr@ijekavian: Број нумере:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
sr@ijekavian: Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
sr@ijekavian: Жанр:

en: Unknown album
sr@ijekavian: Непознат албум

en: Unknown artist
sr@ijekavian: Непознат извођач

en: No comments
sr@ijekavian: Нема коментара

en: Unknown composer
sr@ijekavian: Непознат композитор

en: Unknown disc number
sr@ijekavian: Непознат број диска

en: Unknown genre
sr@ijekavian: Непознат жанр

en: Unknown title
sr@ijekavian: Непознат наслов

en: Unknown year
sr@ijekavian: Непозната година

en: Transfer Queue to Device
sr@ijekavian: Ред за пренос на уређај

en: Music Location
sr@ijekavian: Музичка локација

en: Your music will be transferred to:
    %1
sr@ijekavian: Ваша музика ће бити пребачена на:
    %1

en: You can have your music automatically grouped in
    a variety of ways. Each grouping will create
    directories based upon the specified criteria.
sr@ijekavian: Музику можете аутоматски груписати на више начина.
    Свако груписање ће створити фасцикле на основу
    назначених критеријума.

en: Groupings
sr@ijekavian: Груписања

en: Select first grouping:
sr@ijekavian: Изаберите прво груписање:

en: Select second grouping:
sr@ijekavian: Изаберите друго груписање:

en: Select third grouping:
sr@ijekavian: Изаберите треће груписање:

en: Convert spaces to underscores
sr@ijekavian: Претвори размаке у подвлаке

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
sr@ijekavian: Насумичне нумере

[ctx: And bias representation]
en: Match all
sr@ijekavian: Поклопи све

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
sr@ijekavian: и

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
sr@ijekavian: или

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
sr@ijekavian: Поклопи било шта

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
sr@ijekavian: Насумична

en: Generating playlist...
sr@ijekavian: Правим листу нумера...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
sr@ijekavian: Пуштање албума

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
sr@ijekavian: Наклоност „Пуштање албума“ додаје
    нумере које припадају истом албуму.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
sr@ijekavian: Следећа нумера са албума

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
sr@ijekavian: Било која наредна нумера са албума

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
sr@ijekavian: Нумере са истог албума

en: Track directly follows previous track in album
sr@ijekavian: Нумера непосредно за претходном нумером у албуму

en: Track comes after previous track in album
sr@ijekavian: Нумера следи након претходне нумере у албуму

en: Track is in the same album as previous track
sr@ijekavian: Нумера је у истом албуму као и претходна

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
sr@ijekavian: Слични извођачи са Ехо неста

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
sr@ijekavian: Наклоност „Ехо нест“ тражи нумере на
    Ехо несту и додаје само сличне нумере.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
sr@ijekavian: Слично претходном извођачу (према извештају Ехо неста)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
sr@ijekavian: Слично било ком извођачу из тренутне листе (према извештају Ехо неста)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
sr@ijekavian: <a href="http://the.echonest.com/">Ехо нест</a> сматра да је извођач сличан

en: the previous track's artist
sr@ijekavian: извођачу претходне нумере

en: one of the artist in the current playlist
sr@ijekavian: једном од извођача у тренутној листи

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
sr@ijekavian: Ако—иначе

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
sr@ijekavian: Наклоност „Ако—иначе“ додаје нумере које се
    поклапају са најмање једном од поднаклоности.
    Друга поднаклоност проверава се само уколико
    прва не да никакав резултат.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
sr@ijekavian: Поклопи све секвенцијално

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
sr@ijekavian: иначе

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
sr@ijekavian: Пропорција

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
sr@ijekavian: Наклоност „Пропорција“ попуњава делове
    листе из различитих поднаклоности.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
sr@ijekavian: Одређује колики дио листе нумера треба да задовољи критеријум

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
sr@ijekavian: Пропорција

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
sr@ijekavian: Игра квиза

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
sr@ijekavian: Наклоност „Игра квиза“ додаје нумере које почињу
    словом којим се претходна нумера завршава.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
sr@ijekavian: Нумере чији наслов почиње словом
    којим се претходна нумера завршава

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
sr@ijekavian: Нумере чије име извођача почиње
    словом којим се претходна нумера завршава

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
sr@ijekavian: Нумере чије име албума почиње словом
    којим се претходна нумера завршава

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
sr@ijekavian: Последње слово претходне песме
    је прво слово наредне песме.

en: of the track title (Title quiz)
sr@ijekavian: из наслова нумере (квиз наслова)

en: of the artist (Artist quiz)
sr@ijekavian: из имена извођача (квиз извођача)

en: of the album name (Album quiz)
sr@ijekavian: из имена албума (квиз албума)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
sr@ijekavian: Претрага

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
sr@ijekavian: Наклоност „Претрага“ додаје нумере
    нађене упитом претраге. Прихвата исте
    упите претраге као и прегледач збирке.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
sr@ijekavian: Тражи: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
sr@ijekavian: Поклапање метаознака

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
sr@ijekavian: Наклоност „Поклапање метаознака“ додаје
    нумере које задовољавају одређени услов.

en: Invert condition
sr@ijekavian: Изврни услов

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
sr@ijekavian: Није %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
sr@ijekavian: Насумична

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
sr@ijekavian: Насумична наклоност додаје произвољне нумере из
    целе збирке (односно, нема никакве наклоности).

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
sr@ijekavian: И

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
sr@ijekavian: Наклоност „И“ додаје нумере које се
    поклапају са свим поднаклоностима.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
sr@ijekavian: Или

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
sr@ijekavian: Наклоност „Или“ додаје нумере које се
    поклапају са најмање једном од поднаклоности.

en: Replacement for bias %1
sr@ijekavian: Замена за наклоност %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
sr@ijekavian: Нова листа нумера

en: Rock and Pop
sr@ijekavian: Рок и поп

en: Rock
sr@ijekavian: рок

en: Pop
sr@ijekavian: поп

en: Album play
sr@ijekavian: Пуштање албума

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
sr@ijekavian: Рејтинг

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
sr@ijekavian: Сувише грешака у листи нумера. Пуштање заустављено.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b> (<b>%3</b>)

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> (<b>%2</b>)

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
sr@ijekavian:  <b>%1</b>

en: Manual
sr@ijekavian: ручно

en: Classical
sr@ijekavian: класична

en: Club
sr@ijekavian: клупска

en: Dance
sr@ijekavian: плесна

en: Full Bass
sr@ijekavian: пун бас

en: Full Treble
sr@ijekavian: пун високотонац

en: Full Bass + Treble
sr@ijekavian: пун бас и високотонац

en: Laptop/Headphones
sr@ijekavian: лаптоп или слушалице

en: Large Hall
sr@ijekavian: велика хала

en: Live
sr@ijekavian: уживо

en: Party
sr@ijekavian: журка

en: Reggae
sr@ijekavian: реге

en: Soft
sr@ijekavian: лагана

en: Ska
sr@ijekavian: ска

en: Soft Rock
sr@ijekavian: лагани рок

en: Techno
sr@ijekavian: техно

en: Zero
sr@ijekavian: нулти

[ctx: Database type]
en: embedded
sr@ijekavian: угнежђена

[ctx: Database type]
en: external
sr@ijekavian: спољашња

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList)
en: Username
sr@ijekavian: Корисничко име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
sr@ijekavian: Тип базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
sr@ijekavian: Локација базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
sr@ijekavian: Име циља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
sr@ijekavian: Име домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Port
sr@ijekavian: Порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
sr@ijekavian: Назив базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
sr@ijekavian: Извршни фајл МајСКуЛ‑овог сервера

en: Amarok 2.x
sr@ijekavian: Амарок 2.x

en: Amarok 2.x Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Амарока 2.x

en: Banshee
sr@ijekavian: Злослутница

en: Banshee Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Злослутнице

en: Clementine
sr@ijekavian: Клементина

en: Clementine Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Клементине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
sr@ijekavian: Тип везе

en: Amarok 1.4 (FastForward)
sr@ijekavian: Амарок 1.4 (FastForward)

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Амарока 1.4

en: Apple iTunes
sr@ijekavian: Еплов и‑Тјунс

en: iTunes Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из и‑Тјунса

en: Rhythmbox
sr@ijekavian: Ритам машина

en: Rhythmbox Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Ритам машине

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
sr@ijekavian: Име циља

en: Now playing
sr@ijekavian: Сад пуштам

en: Retrieved lyrics is empty
sr@ijekavian: Добављени стихови су празни

en: Lyrics data could not be parsed
sr@ijekavian: Стихови не могу бити рашчлањени

en: No information available for this track
sr@ijekavian: Подаци за ову нумеру нису доступни

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2013, The Amarok Development Squad
sr@ijekavian: © 2002–2003, Марк Кречман
    © 2003–2013, Амароков развојни одред

en: IRC:
    irc.freenode.net - #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
sr@ijekavian: ИРЦ:
    irc.freenode.net - #amarok #amarok.de #amarok.es #amarok.fr
    
    Пишите на:
    amarok@kde.org
    
    (Датум градње: %1)

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
sr@ijekavian: Барт Кернелс „Гдје су ми чачкалице“

en: Developer (Stecchino)
sr@ijekavian: Програмер (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
sr@ijekavian: Едуард Торошчин „Хад“

en: Developer (dr_lepper)
sr@ijekavian: Програмер (dr_lepper)

en: Mark Kretschmann
sr@ijekavian: Марк Кречман

en: Project founder (markey)
sr@ijekavian: Оснивач пројекта (markey)

en: Matěj Laitl
sr@ijekavian: Матјеј Лаитл

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
sr@ijekavian: Писање изнова збирке и‑пода и још тога (strohel)

en: Myriam Schweingruber
sr@ijekavian: Миријам Швајнгрубер

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
sr@ijekavian: Рокимотерка, тријажирање грешака (Mamarok)

en: Ralf 'SalsaMaster' Engels
sr@ijekavian: Ралф Енгелс „Мајстор салсе“

en: Developer (rengels)
sr@ijekavian: Програмер (rengels)

en: Patrick von Reth
sr@ijekavian: Патрик фон Рет

en: Windows build (TheOneRing)
sr@ijekavian: Градња за Виндоуз (TheOneRing)

en: Rick W. Chen
sr@ijekavian: Рик Чен

en: Developer (stuffcorpse)
sr@ijekavian: Програмер (stuffcorpse)

en: Sam Lade
sr@ijekavian: Сем Лејди

en: Developer (Sentynel)
sr@ijekavian: Програмер (Sentynel)

en: Sven Krohlas
sr@ijekavian: Свен Кролас

en: Rokymoter, Developer (sven423)
sr@ijekavian: Рокимотер, програмер (sven423)

en: Téo Mrnjavac
sr@ijekavian: Тео Мрњавац

en: Developer (Teo`)
sr@ijekavian: Програмер (Teo`)

en: Valorie Zimmerman
sr@ijekavian: Валори Цимерман

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
sr@ijekavian: Рокимотерка, приручник (valorie)

en: <i>Inactive authors</i>
sr@ijekavian: <i>Неактивни аутори</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
sr@ijekavian: Ауторство под Амароком није хоби, већ животни стил. Али када људи одлуче да нас напусте, желимо да их испоштујемо навођењем овде:

en: Ian 'The Beard' Monroe
sr@ijekavian: Ијан Монро „Брада“

en: Developer (eean)
sr@ijekavian: Програмер (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
sr@ijekavian: Џеф Мичел „ЈАКО РОКАМ“

en: Developer (jefferai)
sr@ijekavian: Програмер (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
sr@ijekavian: Програмер (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
sr@ijekavian: Лидија Пинчер „није у праву™“

en: Release Vixen (Nightrose)
sr@ijekavian: Издавачка лија (Nightrose)

en: Max Howell
sr@ijekavian: Макс Хауел

en: Developer, Vision
sr@ijekavian: Програмер, визија

en: Maximilian Kossick
sr@ijekavian: Максимилијан Косик

en: Developer (maxx_k)
sr@ijekavian: Програмер (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
sr@ijekavian: Николај Халд Нилсен „Приде врло врућ“

en: Developer (nhn)
sr@ijekavian: Програмер (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
sr@ijekavian: Себ Руиз „Сурфује доље јужно“

en: Developer (sebr)
sr@ijekavian: Програмер (sebr)

en: Alejandro Wainzinger
sr@ijekavian: Алехандро Вајнцингер

en: Developer (xevix)
sr@ijekavian: Програмер (xevix)

en: Alex Merry
sr@ijekavian: Алекс Мери

en: Developer, Replay Gain support
sr@ijekavian: Програмер, подршка за поновљиво појачање

en: Casey Link
sr@ijekavian: Кејси Линк

en: MP3tunes integration
sr@ijekavian: Интеграција МП3‑тјунса

en: Casper van Donderen
sr@ijekavian: Каспер ван Дондерен

en: Windows porting
sr@ijekavian: Преношење на Виндоуз

en: Christie Harris
sr@ijekavian: Кристи Харис

en: Rokymoter (dangle)
sr@ijekavian: Рокимотер (dangle)

en: Dan Leinir Turthra Jensen
sr@ijekavian: Дан Лејнир Туртра Јенсен

en: Usability
sr@ijekavian: Употребљивост

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
sr@ijekavian: Ден Мелцер „Хеј, компиловање је прошло...“

en: Developer (hydrogen)
sr@ijekavian: Програмер (hydrogen)

en: Daniel Caleb Jones
sr@ijekavian: Данијел Кејлеб Џоунс

en: Biased playlists
sr@ijekavian: Листе нумера са наклоношћу

en: Daniel Dewald
sr@ijekavian: Данијел Девалд

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
sr@ijekavian: Погађач ознака, етикете, анализатор спектра

en: Daniel Winter
sr@ijekavian: Данијел Винтер

en: Nepomuk integration
sr@ijekavian: Интеграција Непомука

en: Frank Meerkötter
sr@ijekavian: Франк Меркетер

en: Podcast improvements
sr@ijekavian: Унапређења подемисија

en: Greg Meyer
sr@ijekavian: Грег Мејер

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
sr@ijekavian: Живи ЦД, исправке грешака (oggb4mp3)

en: Harald Sitter
sr@ijekavian: Харалд Ситер

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
sr@ijekavian: Фонон, в.д. господара КДЕ‑ове мултимедије (apachelogger)

en: John Atkinson
sr@ijekavian: Џон Аткинсон

en: Assorted patches
sr@ijekavian: Разне закрпе

en: Kenneth Wesley Wimer II
sr@ijekavian: Кенет Вајмер

en: Icons
sr@ijekavian: Иконице

en: Kevin Funk
sr@ijekavian: Кевин Функ

en: Developer, Website theme (KRF)
sr@ijekavian: Програмер, тема за веб сајт (KRF)

en: Kuba Serafinowski
sr@ijekavian: Куба Серафиновски

en: Rokymoter
sr@ijekavian: Рокимотер

en: Lee Olson
sr@ijekavian: Ли Олсон

en: Artwork
sr@ijekavian: Графика

en: Ljubomir Simin
sr@ijekavian: Љубомир Симин

en: Rokymoter (ljubomir)
sr@ijekavian: Рокимотер (ljubomir)

en: Lucas Gomes
sr@ijekavian: Лукас Гомес

en: Developer (MaskMaster)
sr@ijekavian: Програмер (MaskMaster)

en: Mathias Panzenböck
sr@ijekavian: Матијас Панценбек

en: Mikko Caldara
sr@ijekavian: Мико Калдара

en: Bug triaging and sanitizing
sr@ijekavian: Тријажирање и допуњавање извјештаја о грешкама

en: Nikhil Marathe
sr@ijekavian: Никил Марате

en: UPnP support and patches (nsm)
sr@ijekavian: Подршка за УПнП и закрпе (nsm)

en: Nuno Pinheiro
sr@ijekavian: Нуно Пињеиро

en: Olivier Bédard
sr@ijekavian: Оливје Бедар

en: Website hosting
sr@ijekavian: Удомљавање веб сајта

en: Pasi Lalinaho
sr@ijekavian: Паси Лалинахо

en: Rokymoter (emunkki)
sr@ijekavian: Рокимотер (emunkki)

en: Peter Zhou Lei
sr@ijekavian: Џоу Леј

en: Scripting interface
sr@ijekavian: Сучеље за скриптовање

en: Phalgun Guduthur
sr@ijekavian: Фалгун Гудутур

en: Nepomuk Collection (phalgun)
sr@ijekavian: Непомукова збирка (phalgun)

en: Scott Wheeler
sr@ijekavian: Скот Вилер

en: TagLib & ktrm code
sr@ijekavian: Код за Таглиб и ktrm

en: Shane King
sr@ijekavian: Шејн Кинг

en: Patches & Windows porting (shakes)
sr@ijekavian: Закрпе и преношење на Виндоуз (shakes)

en: Simon Esneault
sr@ijekavian: Симон Еснео

en: Photos & Videos applets, Context View
sr@ijekavian: Аплети за фотографије и видео, приказ контекста

en: Soren Harward
sr@ijekavian: Сорен Харвард

en: Developer, Automated Playlist Generator
sr@ijekavian: Програмер, аутогенератор листи нумера

en: Thomas Lübking
sr@ijekavian: Томас Либкинг

en: Valentin Rouet
sr@ijekavian: Валантен Руе

en: Wade Olson
sr@ijekavian: Вејд Олсон

en: Splash screen artist
sr@ijekavian: Сликар уводног екрана

en: William Viana Soares
sr@ijekavian: Виљам Вијана Соарес

en: Context view
sr@ijekavian: Приказ контекста

en: Former contributors
sr@ijekavian: Ранији доприносиоци

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
sr@ijekavian: Доље наведени допринијели су Амароку у прошлости. Хвала им!

en: Adam Pigg
sr@ijekavian: Адам Пиг

en: Analyzers, patches, shoutcast
sr@ijekavian: Анализатори, закрпе, Шауткаст

en: Adeodato Simó
sr@ijekavian: Адеодато Симо

en: Patches
sr@ijekavian: Закрпе

en: Alexandre Oliveira
sr@ijekavian: Александре Оливеира

en: Andreas Mair
sr@ijekavian: Андреас Маир

en: MySQL support
sr@ijekavian: Подршка за МајСКуЛ

en: Andrew de Quincey
sr@ijekavian: Ендру де Квинси

en: Postgresql support
sr@ijekavian: Подршка за ПостгреСКуЛ

en: Andrew Turner
sr@ijekavian: Ендру Тернер

en: Andy Kelk
sr@ijekavian: Енди Келк

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
sr@ijekavian: МТП медијски уређаји и рио карма, закрпе

en: Christian Muehlhaeuser
sr@ijekavian: Кристијан Милхојзер

en: Derek Nelson
sr@ijekavian: Дерек Нелсон

en: Graphics, splash-screen
sr@ijekavian: Графика, уводни екран

en: Enrico Ros
sr@ijekavian: Енрико Рос

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
sr@ijekavian: Анализатори, прегледач контекста и уљепшавање системске касете

en: Frederik Holljen
sr@ijekavian: Фредерик Холјен

en: Gábor Lehel
sr@ijekavian: Габор Лехел

en: Gérard Dürrmeyer
sr@ijekavian: Жерар Дурмејер

en: Icons and image work
sr@ijekavian: Иконице и рад на сликама

en: Giovanni Venturi
sr@ijekavian: Ђовани Вентури

en: Dialog to filter the collection titles
sr@ijekavian: Дијалог за филтрирање имена̂ збирки

en: Jarkko Lehti
sr@ijekavian: Јарко Лехти

en: Tester, IRC channel operator, whipping
sr@ijekavian: Тестер, оператер ИРЦ канала, упаривање

en: Jocke Andersson
sr@ijekavian: Јоке Андерсон

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
sr@ijekavian: Рокимотер, исправке грешака (Firetech)

en: Marco Gulino
sr@ijekavian: Марко Гулино

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
sr@ijekavian: К‑освајачева бочна трака, неки ДКОП методи

en: Martin Aumueller
sr@ijekavian: Мартин Аумилер

en: Melchior Franz
sr@ijekavian: Мелхиор Франц

en: FHT routine, bugfixes
sr@ijekavian: ФХТ рутина, исправке грешака

en: Michael Pyne
sr@ijekavian: Мајкл Пајн

en: K3b export code
sr@ijekavian: Код за извоз у К3б

en: Mike Diehl
sr@ijekavian: Мајк Дил

en: Paul Cifarelli
sr@ijekavian: Пол Чифарели

en: Peter C. Ndikuwera
sr@ijekavian: Питер К. Ндикувера

en: Bugfixes, PostgreSQL support
sr@ijekavian: Исправке грешака, подршка за ПостгреСКуЛ

en: Pierpaolo Panfilo
sr@ijekavian: Пјерпаоло ди Панфило

en: Reigo Reinmets
sr@ijekavian: Рејго Рејнметс

en: Wikipedia support, patches
sr@ijekavian: Подршка за Википедију, закрпе

en: Roman Becker
sr@ijekavian: Роман Бекер

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
sr@ijekavian: Претходни Амароков лого, уводни екран и иконице

en: Sami Nieminen
sr@ijekavian: Сами Нијеминен

en: Audioscrobbler support
sr@ijekavian: Подршка за Аудиоскроблер

en: Stanislav Karchebny
sr@ijekavian: Станислав Карчебњи

en: Stefan Bogner
sr@ijekavian: Штефан Богнер

en: Loads of stuff
sr@ijekavian: Много тога

en: Tomasz Dudzik
sr@ijekavian: Томаш Дуђик

en: Splash screen
sr@ijekavian: Уводни екран

en: Andrew Browning
sr@ijekavian: Ендру Браунинг

en: Chris Wales
sr@ijekavian: Крис Вејлс

en: ZImin Stanislav
sr@ijekavian: Станислав Зимин

en: Local Music
sr@ijekavian: Локална музика

en: Local sources of content
sr@ijekavian: Локални извори садржаја

en: Internet
sr@ijekavian: Интернет

en: Online sources of content
sr@ijekavian: Извори садржаја на вези

en: Playlists
sr@ijekavian: Листе нумера

en: Various types of playlists
sr@ijekavian: Разне врсте листи нумера

en: Browse local hard drive for content
sr@ijekavian: Прегледајте садржај локалног хард‑диска

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

en: Lock Layout
sr@ijekavian: Закључај распоред

en: Reset Layout
sr@ijekavian: Ресетуј распоред

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Затварањем главног прозора, Амарок ће наставити да ради у системској касети. Користите <i>Напусти</i> из менија или Амарокову иконицу у системској касети да бисте изашли из програма.</qt>

en: Docking in System Tray
sr@ijekavian: Пристајање у системску касету

en: Play Media (Files or URLs)
sr@ijekavian: Пусти медијум (фајлови или УРЛ‑ови)

en: Add Media (Files or URLs)
sr@ijekavian: Додај медијум (фајлови или УРЛ‑ови)

en: Add Stream
sr@ijekavian: Додавање тока

en: Enter Stream URL:
sr@ijekavian: Унесите УРЛ тока:

en: &Add Media...
sr@ijekavian: &Додај медијум...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
sr@ijekavian: &Очисти листу нумера

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
sr@ijekavian: Уреди &ред

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
sr@ijekavian: Уклони &дупликате

en: &Add Stream...
sr@ijekavian: &Додај ток...

en: &Export Playlist As...
sr@ijekavian: Извези листу нумера &као...

en: Equalizer
sr@ijekavian: Еквилајзер

en: Bookmark Playlist Setup
sr@ijekavian: Обиљежи поставке листе нумера

en: Bookmark Context Applets
sr@ijekavian: Обиљежи контекстне аплете

en: Play Media...
sr@ijekavian: Пусти медијум...

en: Edit Details of Currently Selected Track
sr@ijekavian: Уреди детаље тренутно изабране нумере

en: Update Collection
sr@ijekavian: Ажурирај збирку

en: Synchronize Statistics...
sr@ijekavian: Синхронизуј статистику...

en: Previous Track
sr@ijekavian: Претходна нумера

en: Restart current track
sr@ijekavian: Поново покрени текућу нумеру

en: Shuffle Playlist
sr@ijekavian: Промешај листу нумера

en: Repopulate Playlist
sr@ijekavian: Поново попуни листу нумера

en: Disable Dynamic Playlist
sr@ijekavian: Искључи динамичку листу нумера

en: Next Track
sr@ijekavian: Сљедећа нумера

en: Increase Volume
sr@ijekavian: Повећај јачину

en: Decrease Volume
sr@ijekavian: Смањи јачину

en: Toggle Main Window
sr@ijekavian: Укључи/искључи главни прозор

en: Toggle Full Screen
sr@ijekavian: Преко цијелог екрана

en: Search playlist
sr@ijekavian: Претражи листу нумера

en: Show active track
sr@ijekavian: Прикажи текућу нумеру

en: Show Notification Popup
sr@ijekavian: Приказуј искачућа обавјештења

en: Mute Volume
sr@ijekavian: Утишај звук

en: Last.fm: Love Current Track
sr@ijekavian: ЛастФМ: воли текућу нумеру

en: Last.fm: Ban Current Track
sr@ijekavian: ЛастФМ: забрани текућу нумеру

en: Last.fm: Skip Current Track
sr@ijekavian: ЛастФМ: прескочи текућу нумеру

en: Queue Track
sr@ijekavian: Стави у ред

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
sr@ijekavian: Стави „извођач — наслов“ текуће нумере у клипборд

en: Rate Current Track: 1
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 1

en: Rate Current Track: 2
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 2

en: Rate Current Track: 3
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 3

en: Rate Current Track: 4
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 4

en: Rate Current Track: 5
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 5

en: Network Request Viewer
sr@ijekavian: Приказивач мрежних захтева

en: &About Amarok
sr@ijekavian: &О Амароку

en: &Diagnostics
sr@ijekavian: &Дијагностика

en: &Report Bug...
sr@ijekavian: П&ријави грешку...

en: &Music
sr@ijekavian: &Музика

en: &Amarok
sr@ijekavian: &Амарок

en: &Playlist
sr@ijekavian: &Листа нумера

en: &Tools
sr@ijekavian: Ала&тке

en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
sr@ijekavian: Изабрали сте да сакријете траку менија.
    
    У сваком тренутку можете је вратити пречицом „%1“.

en: Hide Menu
sr@ijekavian: Сакривање менија

en: Paused  ::  %1
sr@ijekavian: Паузирано  ::  %1

en: %1 - %2  ::  %3
sr@ijekavian: %1 — %2 ::  %3

en: Apply this layout change?
sr@ijekavian: Применити измену распореда?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
sr@ijekavian: Мјузикбрејнзов степен поклапања: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
sr@ijekavian: МјузикДНС‑ов степен поклапања: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
sr@ijekavian: Изабери најбоља поклапања са овог албума

en: Go to Artist Page
sr@ijekavian: На страницу извођача

en: Go to Album Page
sr@ijekavian: На страницу албума

en: Go to Track Page
sr@ijekavian: На страницу нумере

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
sr@ijekavian: Мрежни захтеви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
sr@ijekavian: &Очисти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
sr@ijekavian: метод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
sr@ijekavian: одговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Length
sr@ijekavian: Трајање|/|$[својства _род с _број ј]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
sr@ijekavian: врста садржаја

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Info
sr@ijekavian: подаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
sr@ijekavian: Подаци о захтеву

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
sr@ijekavian: Подаци о одговору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestDetails) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, responseDetails)
en: Value
sr@ijekavian: вриједност

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
sr@ijekavian: Читање ОПМЛ подемисије са %1 пропало уз грешку:

en: Playlist Layouts
sr@ijekavian: Распореди листе нумера

en: Configure Playlist Layouts...
sr@ijekavian: Подеси распореде листе нумера...

en: Configuration for
sr@ijekavian: Подешавање

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
sr@ijekavian: [префикс]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
sr@ijekavian: [суфикс]

en: Width:
sr@ijekavian: Ширина:

en: Custom
sr@ijekavian: посебна

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
sr@ijekavian: Фиксна (апсолутна) или релативна вриједност (нпр. 128px или 12%).

en: Fit content
sr@ijekavian: уклопи садржај

en: Fit the element text
sr@ijekavian: Уклопи текст елемента.

[ctx: automatic width]
en: Automatic
sr@ijekavian: аутоматска

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
sr@ijekavian: Заузима непрекидни дио простора доступног свим елементима са аутоматском ширином.

en: Alignment:
sr@ijekavian: Поравнање:

en: Font:
sr@ijekavian: Фонт:

en: Configuration for '%1'
sr@ijekavian: Поставке за „%1“

en: Show cover
sr@ijekavian: Прикажи омот

en: Invalid playlist layout.
sr@ijekavian: Неисправан распоред листе нумера.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
sr@ijekavian: Сусретнуто непознато име елемента при читању распореда.

en: copy of %1
sr@ijekavian: копија %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
sr@ijekavian: Тренутни распоред „%1“ је само за читање. Правим нови распоред „%2“ са вашим измјенама и активирам га.

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sr@ijekavian: Распоред „%1“ је један од подразумијеваних и не може бити обрисан.

en: Cannot Delete Default Layouts
sr@ijekavian: Не могу да обришем подразумијевани распоред

en: Head
sr@ijekavian: Заглавље

en: Body
sr@ijekavian: Тело

en: Body (Various artists)
sr@ijekavian: Тијело (разни извођачи)

en: Single
sr@ijekavian: Сингл

en: New playlist layout
sr@ijekavian: Нови распоред листе нумера

en: Copy playlist layout
sr@ijekavian: Копирај распоред листе нумера

en: Delete playlist layout
sr@ijekavian: Обриши распоред листе нумера

en: Rename playlist layout
sr@ijekavian: Преименуј распоред листе нумера

en: Choose a name for the new playlist layout
sr@ijekavian: Изаберите име за нови распоред листе нумера

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
sr@ijekavian: Унесите назив за распоред листе нумера који желите да дефинишете:

en: Cannot create a layout with no name.
sr@ijekavian: Не могу да направим безимени распоред.

en: Layout name error
sr@ijekavian: Грешка у називу распореда

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
sr@ijekavian: Не могу да направим распоред под називом који је већ у употреби.

en: Cannot create a layout containing '/'.
sr@ijekavian: Не могу да направим распоред који садржи „/“.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
sr@ijekavian: Унесите назив за распоред листе нумера који желите да дефинишете као копију распореда „%1“:

en: Choose a new name for the playlist layout
sr@ijekavian: Избор назива за распоред листе нумера

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
sr@ijekavian: Унесите нови назив распореда који желите да преименујете:

en: Cannot rename a layout to have no name.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем безимени распоред.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем распоред на исто име као постојећи распоред.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
sr@ijekavian: Распоред „%1“ који сте измијенили један је од подразумијеваних и не може бити пребрисан. Сачувано као нови распоред „%2“.

en: Default Layout
sr@ijekavian: Подразумијевани распоред

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
sr@ijekavian: Уређивач распореда листе нумера

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
sr@ijekavian: Доступни распореди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
sr@ijekavian: Распоред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
sr@ijekavian: Контроле пуштања у линији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
sr@ijekavian: Групиши по

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
sr@ijekavian: Облачићи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

en: Track Progression
sr@ijekavian: Смјењивање нумера

en: Standard
sr@ijekavian: Уобичајено

en: Only Queue
sr@ijekavian: Само ред

en: Repeat Track
sr@ijekavian: Понављај нумеру

en: Repeat Album
sr@ijekavian: Понављај албум

en: Repeat Playlist
sr@ijekavian: Понављај листу нумера

en: Random Tracks
sr@ijekavian: Насумично нумере

en: Random Albums
sr@ijekavian: Насумично албуми

en: Favor
sr@ijekavian: Предност има

en: Higher Scores
sr@ijekavian: виши резултат

en: Higher Ratings
sr@ijekavian: виши рејтинг

en: Not Recently Played
sr@ijekavian: давно пуштено

en: Shuffle
sr@ijekavian: мијешано

en: Add a sorting level to the playlist.
sr@ijekavian: Додајте ниво ређања листи нумера.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
sr@ijekavian: додавање нумере у листу|/|$[својства аку 'додавање нумере у листу']

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
sr@ijekavian: стављање нумере у ред|/|$[својства аку 'стављање нумере у ред']

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
sr@ijekavian: замјена листе нумера|/|$[својства аку 'замјену листе нумера']

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
sr@ijekavian: мјестодржач

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
sr@ijekavian: слика омота

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
sr@ijekavian: фасцикла

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
sr@ijekavian: раздвајач

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
sr@ijekavian: име фајла

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
sr@ijekavian: трајање групе

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
sr@ijekavian: нумере групе

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
sr@ijekavian: етикете

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
sr@ijekavian: расположење

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
sr@ijekavian: трака расположења

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
sr@ijekavian: извор

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
sr@ijekavian: амблем извора

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
sr@ijekavian: наслов (са бројем нумере)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
sr@ijekavian: <a href='%1'>Динамички режим</a> укључен. <a href='%2'>Попуни поново</a> | <a href='%3'>Искључи</a>

en: &Save Current Playlist
sr@ijekavian: &Сачувај текућу листу нумера

en: &Save playlist to "%1"
sr@ijekavian: &Сачувај листу нумера у ‘%1’

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
sr@ijekavian[0]: %1 нумера (%2)
sr@ijekavian[1]: %1 нумере (%2)
sr@ijekavian[2]: %1 нумера (%2)
sr@ijekavian[3]: 1 нумера (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: 1 нумера

en: No tracks
sr@ijekavian: нема нумера

en: Total playlist size: %1
sr@ijekavian: Укупна величина листе нумера: %1

en: Queue size: %1
sr@ijekavian: Величина реда: %1

en: Queue length: %1
sr@ijekavian: Дужина реда: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
sr@ijekavian: <b>Напомена:</b> Нумера не може да се пусти.<br />%1

[ctx: %1: bitrate]
en: %1 kbps
sr@ijekavian: %1 kb/s

en: No extra information available
sr@ijekavian: Додатни подаци нису доступни

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
sr@ijekavian: Име фајла

en: Disc Number
sr@ijekavian: број диска|/|$[својства _род м _број ј]

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
sr@ijekavian: нумера

en: BPM
sr@ijekavian: опм

en: Comment
sr@ijekavian: Коментар|/|$[својства _род м _број ј]

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
sr@ijekavian: фасцикла

en: Bitrate
sr@ijekavian: битски проток

en: Sample Rate
sr@ijekavian: узорковање|/|$[својства _род с _број ј]

en: Rating
sr@ijekavian: рејтинг|/|$[својства _род м _број ј]

[ctx: Column name]
en: Last Played
sr@ijekavian: посљедње пуштање

en: Mood
sr@ijekavian: расположење

en: File Size
sr@ijekavian: величина фајла|/|$[својства _род ж _број ј]

[ctx: Iten in queue, %1 is position, %2 artist, %3 track]
en: %1: %2 - %3
sr@ijekavian: %1: %2 — %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
sr@ijekavian: Уређивач реда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
sr@ijekavian: Помјери нагоре

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move Down
sr@ijekavian: Помјери надоле

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
sr@ijekavian: Избаци из реда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
sr@ijekavian: Очисти ред

en: Clear the playlist sorting configuration.
sr@ijekavian: Очисти поставу ређања у листи нумера

en: Add a playlist sorting level.
sr@ijekavian: Додај ниво ређања у листи нумера

en: Filter %1
sr@ijekavian: филтер %1

en: Search %1
sr@ijekavian: претрага %1

en: %1 layout
sr@ijekavian: распоред %1

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
sr@ijekavian: Листа нумера

en: Start typing to progressively search through the playlist
sr@ijekavian: Почните да куцате за прогресивно тражење кроз листу нумера.

en: Tracks
sr@ijekavian: нумере

en: Albums
sr@ijekavian: албуми

en: Artists
sr@ijekavian: извођачи

en: Composers
sr@ijekavian: композитори

en: Years
sr@ijekavian: године

en: Show only matches
sr@ijekavian: само поклапања

en: Search Preferences
sr@ijekavian: Поставке претраге

en: Tracks Added
sr@ijekavian: Додате нумере

en: Tracks Removed
sr@ijekavian: Уклоњене нумере

en: Tracks moved
sr@ijekavian: Нумере премјештене

en: Tracks have been hidden due to the active search.
sr@ijekavian: Нумере су скривене због активне претраге.

en: Add some songs here by dragging them from all around.
sr@ijekavian: Додајте овде песме превлачењем са разних страна.

en: The following sources are available for this track:
sr@ijekavian: Сљедећи извори су доступни за ову нумеру:

en: OK
sr@ijekavian: У реду

en: Stop Playing After This Track
sr@ijekavian: Заустави пуштање послије ове нумере

en: Remove From Playlist
sr@ijekavian: Уклони са листе нумера

en: Select Source
sr@ijekavian: Изабери извор

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
sr@ijekavian: група „поклопи било које“

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
sr@ijekavian: група „поклопи све“

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
sr@ijekavian: непозната група поклапања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
sr@ijekavian: Уређивач група ограничења. Можете поставити тип групе на „поклопи сва“ или „поклопи било које“. Када је тип групе постављен на „поклопи сва“, генератор ће покушати да у листи поклопи сва ограничења из групе. Када је тип групе постављен на „поклопи било које“, генератор ће покушати да у листи поклопи било које од ограничења из групе.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
sr@ijekavian: Поставке групе ограничења

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
sr@ijekavian: АГЛ ће сматрати да је група ограничења испоштована само ако је свако ограничење из групе задовољено. Ово је аналогно логичком „И“: „нумере морају поклопити свако од својстава 1, 2 и 3“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
sr@ijekavian: Поклопи сва ограничења из групе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
sr@ijekavian: АГЛ ће сматрати да је група ограничења испоштована ако је било које ограничење из групе задовољено. Ово је аналогно логичком „ИЛИ“: „нумере морају поклопити бар једно од својстава 1, 2 или 3“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
sr@ijekavian: Поклопи било које ограничење из групе

en: Checkpoint
sr@ijekavian: Контролна тачка

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
sr@ijekavian: Фиксира нумеру, албум или извођача на одређену позицију у листи нумера.

en: Checkpoint: %1
sr@ijekavian: Контролна тачка: %1

en: unassigned
sr@ijekavian: недодијељено

en: "%1" (track) by %2
sr@ijekavian: „%1“ (нумера) од %2

en: "%1" (album) by %2
sr@ijekavian: „%1“ (албум) од %2

en: "%1" (album)
sr@ijekavian: „%1“ (албум)

en: "%1" (artist)
sr@ijekavian: „%1“ (извођач)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења по контролној тачки. Корисник може поставити нумеру, албум или извођача на тачно одређену позицију у листи нумера.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења по контролној тачки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
sr@ijekavian: Изаберите нумеру коју желите да употријебите као контролну тачку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
sr@ijekavian: Позиција:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the song in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
sr@ijekavian: Пожељна позиција песме у листи, изражена у сатима, минутима и секундама. Имајте у виду да је, усљед ограничења КуТ‑а, најкаснија могућа позиција 24 сата.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг при постављању изабране нумере на назначено вријеме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
sr@ijekavian: Поклопи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyPos) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTi
en: fuzzy
sr@ijekavian: приближно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactPos) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTi
en: exact
sr@ijekavian: тачно

en: Playlist Duration
sr@ijekavian: Трајање листе нумера

en: Sets the preferred duration of the playlist
sr@ijekavian: Поставља пожељно трајање листе нумера.

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
sr@ijekavian: Трајање листе: једнако %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
sr@ijekavian: Трајање листе: веће од %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
sr@ijekavian: Трајање листе: мање од %1

en: Playlist duration: unknown
sr@ijekavian: Трајање листе: непознато

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења трајања листе нумера. Корисник може именовати ограничење, задати циљано трајање и да ли листа треба бити краћа, једнака или дужа од задате вриједности, као и строгоћу којом ће АГЛ поклапати трајање.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења трајања листе нумера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли трајање генерисане листе нумера треба да буде краће, једнако или дуже од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
sr@ijekavian: краће од

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
sr@ijekavian: једнако

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
sr@ijekavian: дуже од

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
sr@ijekavian: Жељено трајање листе нумера, изражено у сатима, минутима и секундама. Имајте у виду да је, усљед ограничења КуТ‑а, максимално могуће трајање листе 24 сата.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг у поклапању трајања листе са назначеним временом.

en: Total File Size of Playlist
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе нумера

en: Sets the preferred total file size of the playlist
sr@ijekavian: Поставља пожељну укупну величину фајлова у листи нумера.

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: једнако %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: мање од %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: веће од %1

en: Total file size of playlist: unknown
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: непознато

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења дужине листе нумера. Корисник може поставити циљани број нумера и да ли листа треба да садржи мање, једнако или више нумера од задате вриједности, као и строгоћу којом ће АГЛ поклапати циљани број нумера.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења укупне величине листе нумера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли укупна величина свих фајлова у генерисаној листи треба да буде мања, једнака или већа од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: less than
sr@ijekavian: мање од

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
sr@ijekavian: веће од

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
sr@ijekavian: Циљана укупна велична свих фајлова у листи нумера.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
sr@ijekavian: Јединице величине фајла у ограничењу. Имајте на уму да је kB 1.000 бајтова, MB 1.000.000, итд.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p>Колико АГЛ треба да буде строг у поклапању укупне величине свих фајлова у листи нумера са назначеном величином.</p></body></html>

en: Playlist Length
sr@ijekavian: Дужина листе нумера

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
sr@ijekavian: Поставља пожељан број нумера у листи.

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Дужина листе: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: Дужина листе: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Дужина листе: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Дужина листе: %1 нумера

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Дужина листе: више од %1 нумере
sr@ijekavian[1]: Дужина листе: више од %1 нумера
sr@ijekavian[2]: Дужина листе: више од %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Дужина листе: више од %1 нумере

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Дужина листе: мање од %1 нумере
sr@ijekavian[1]: Дужина листе: мање од %1 нумера
sr@ijekavian[2]: Дужина листе: мање од %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Дужина листе: мање од %1 нумера

en: Playlist length: unknown
sr@ijekavian: Дужина листе: непознато

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења дужине листе нумера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли број нумера у генерисаној листи треба да буде мањи, једнак или већи од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
sr@ijekavian: мање од

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
sr@ijekavian: Циљани број нумера за генерисану листу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг у поклапању дужине листе са назначеним бројем нумера.

en: Prevent Duplicates
sr@ijekavian: Превенција дупликата

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
sr@ijekavian: Спречава дуплирање нумера, албума или извођача у листи нумера.

en: Prevent duplicate tracks
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање нумера

en: Prevent duplicate artists
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање извођача

en: Prevent duplicate albums
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање албума

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења превенције дупликата. Када је постављено на „нумера“, покушаће да спријечи више од једног појављивања исте нумере у листи. Када је постављено на „албум“ или „извођач“ покушаће да спријечи више од једног појављивања истог албума или извођача у листи.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења превенције дупликата

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
sr@ijekavian: Одређује које дупликате спријечити. „Спријечи дуплирање нумера“ је најмање, а „спријечи дуплирање извођача“ је навише рестриктивно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
sr@ijekavian: нумера

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
sr@ijekavian: албума

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
sr@ijekavian: извођача

en: Match Tags
sr@ijekavian: Поклопи ознаке

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
sr@ijekavian: Поклопи све нумере у листи са одређеном карактеристиком

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
sr@ijekavian: Поклопи ознаку:%1 %2 %3 %4

en:  not
sr@ijekavian:  није

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
sr@ijekavian[0]: %1 звездица
sr@ijekavian[1]: %1 звездице
sr@ijekavian[2]: %1 звездица
sr@ijekavian[3]: 1 звездица

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
sr@ijekavian: „%1“

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
sr@ijekavian: једнако

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
sr@ijekavian: веће од

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
sr@ijekavian: прије

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
sr@ijekavian: тачно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: after
sr@ijekavian: послије

en: within
sr@ijekavian: у току

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
sr@ijekavian: једнако

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
sr@ijekavian: почиње са

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
sr@ijekavian: завршава се са

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
sr@ijekavian: садржи

en: regexp
sr@ijekavian: региз

en: unknown comparison
sr@ijekavian: непознато поређење

en: %1 day | %1 days
sr@ijekavian[0]: %1 дан
sr@ijekavian[1]: %1 дана
sr@ijekavian[2]: %1 дана
sr@ijekavian[3]: %1 дан

en: %1 month | %1 months
sr@ijekavian[0]: %1 мјесец
sr@ijekavian[1]: %1 мјесеца
sr@ijekavian[2]: %1 мјесеци
sr@ijekavian[3]: %1 мјесец

en: %1 year | %1 years
sr@ijekavian[0]: %1 година
sr@ijekavian[1]: %1 године
sr@ijekavian[2]: %1 година
sr@ijekavian[3]: %1 година

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
sr@ijekavian[0]: дана
sr@ijekavian[1]: дана
sr@ijekavian[2]: дана
sr@ijekavian[3]: дана

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
sr@ijekavian[0]: мјесеца
sr@ijekavian[1]: мјесеца
sr@ijekavian[2]: мјесеци
sr@ijekavian[3]: мјесеца

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
sr@ijekavian[0]: године
sr@ijekavian[1]: године
sr@ijekavian[2]: година
sr@ijekavian[3]: године

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
sr@ijekavian: Уређивач за ограничење поклапања ознака. Корисник може назначити особине нумере које ће АГЛ покушати да поклопи приликом стварања листе. Ово је врло слично са функцијом поклапања атрибута у паметним листама нумера из Амарока 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења поклапањем ознака

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
sr@ijekavian: Бира које особине нумере желите да поклопите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
sr@ijekavian: Поље:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>АГЛ ће изабрати све нумере које се <b>не</b> поклапају са назначеним карактеристикама.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
sr@ijekavian: Супротно:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ бирати нумере које су мање, једнаке или веће од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
sr@ijekavian: Нумеричка вриједност особине нумере коју треба поклопити.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг при поклапању нумера са задатом вриједношћу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ поклапати нумере које су пре, тачно или послије назначеног датума, или ће бирати нумере које су у оквиру задатог временског интервала.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
sr@ijekavian: у току посљедњих

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
sr@ijekavian: Одређен датум који ће АГЛ користити за поклапање.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
sr@ijekavian: Релативни временски период који ће АГЛ покушати да поклопи.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
sr@ijekavian: Колико ће строго АГЛ поклапати нумере са назначеним датумом.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ поклапати нумере које су једнаке, почињу или завршавају назначеном ниском.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
sr@ijekavian: једнако

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
sr@ijekavian: почиње са

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
sr@ijekavian: завршава се са

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
sr@ijekavian: садржи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
sr@ijekavian: Ниска коју ће АГЛ користити за поклапање нумера.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ бирати нумере које су краће, једнаке или дуже од назначеног трајања.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
sr@ijekavian: Трајање које ће АГЛ покушати да поклопи.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
sr@ijekavian: Колико строго АГЛ треба да поклапа нумере са назначеним трајањем.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ бирати нумере које су мање, једнаке или веће од назначеног рејтинга.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
sr@ijekavian: Рејтинг који ће АГЛ користити за поклапање.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
sr@ijekavian: Колико строго АГЛ треба да поклапа нумере са назначеним рејтингом.

en: url
sr@ijekavian: УРЛ

en: title
sr@ijekavian: наслов

en: artist name
sr@ijekavian: име извођача

en: album name
sr@ijekavian: име албума

en: genre
sr@ijekavian: жанр

en: composer
sr@ijekavian: композитор

en: year | years
sr@ijekavian[0]:  година
sr@ijekavian[1]:  године
sr@ijekavian[2]:  година
sr@ijekavian[3]:  година

en: comment
sr@ijekavian: коментар

en: track number
sr@ijekavian: број нумере

en: disc number
sr@ijekavian: број диска

en: length
sr@ijekavian: трајање

en: added to collection
sr@ijekavian: додато у збирку

en: score
sr@ijekavian: резултат

en: rating
sr@ijekavian: рејтинг

en: first played
sr@ijekavian: прво пуштање

en: last played
sr@ijekavian: посљедње пуштање

en: play count
sr@ijekavian: број пуштања

en: label
sr@ijekavian: етикета

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
sr@ijekavian: Генератор листи није успео да учита ниједну нумеру из збирке.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
sr@ijekavian: Не постоје нумере које задовољавају сва ограничења. Генератор листи ће покушати да приближно поклопи, али би требало да размислите о ублажавању ограничења како бисте нашли више нумера.

en: New playlist preset
sr@ijekavian: Ново претподешавање листе нумера

en: Unnamed playlist preset
sr@ijekavian: Неименовано претподешавање листе

en: Generating a new playlist
sr@ijekavian: Правим нову листу нумера

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
sr@ijekavian: Генератор је направио листу која не задовољава сва ограничења. Уколико нисте задовољни резултатима, покушајте са ублажавањем или уклањањем неких ограничења и стварањем нове листе.

en: Add new
sr@ijekavian: Додај ново

en: Constraint Group
sr@ijekavian: Група ограничења

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
sr@ijekavian: Уређивач претподешавања АГЛ‑а

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
sr@ijekavian: Стабло ограничења

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
sr@ijekavian: Назив претподешавања АГЛ‑а

en: Import preset
sr@ijekavian: Увоз претподешавања

en: Preset exported to %1
sr@ijekavian: Претподешавање извезено у %1

en: Preset could not be exported to %1
sr@ijekavian: Претподешавање се не може извести у %1

en: Presets could not be imported from %1
sr@ijekavian: Претподешавање се не може увести из %1

en: %1 could not be opened for preset import
sr@ijekavian: Не могу да отворим %1 за увоз претподешавања

en: Example 1: new tracks added this week
sr@ijekavian: Примјер 1: нове нумере додате ове седмице

en: Example 2: rock or pop music
sr@ijekavian: Примјер 2: рок и поп музика

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
sr@ijekavian: Примјер 3: око сат нумера различитих извођача

en: Example 4: like my favorite radio station
sr@ijekavian: Примјер 4: попут моје омиљене радио станице

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
sr@ijekavian: Примјер 5: осамдесетоминутни ЦД рока, метала и индустрије

en: Export "%1" preset
sr@ijekavian: Извоз претподешавања „%1“

en: Preset files (*.xml)
sr@ijekavian: Фајлови претподешавања (*.xml)

en: Playlist Files on Disk
sr@ijekavian: Фајлови листи нумера на диску

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
sr@ijekavian: Не могу да учитам фајл листе нумера „%1“.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
sr@ijekavian: Нађена верзија %1 базе листа нумера, док ово издање Амарока подржава само верзију %2 (и раније верзије које почињу са %2). Листе нумера сачуване у овој бази вероватно неће радити, и свако писање у базу може довести до њиховог губитка. Да нисте покренули старије издање Амарока над базом уписаном новијим издањем?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
sr@ijekavian: Будућа верзија базе листа нумера?

en: Amarok Database
sr@ijekavian: Амарокова база података

en: Local playlists stored in the database
sr@ijekavian: Локалне листе нумере складиштене у бази

en: <Empty>
sr@ijekavian: <празно>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
sr@ijekavian: Амарок не може да нађе прикључке. Ово указује на проблем са инсталацијом.

en: Scanning music
sr@ijekavian: Претражујем музику

en: Abort for scanner requested
sr@ijekavian: Затражено обустављање претраживања

en: Aborting scanner with error: %1
sr@ijekavian: Обустављам претраживање услед грешке: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
sr@ijekavian: Не могу да нађем amarokcollectionscanner.

en: Unable to start Amarok collection scanner.
sr@ijekavian: Не могу да покренем Амароков претраживач збирке.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
sr@ijekavian: Претраживање збирке отказано због превише падова (%1) током обраде. Падове су изазвали наредни фајлови:
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
sr@ijekavian: Не могу да нађем КДЕ компоненту уређивача текста.
    Проверите инсталацију КДЕ‑а. Напуштам конзолу.

en: Console
sr@ijekavian: Конзола

en: Error
sr@ijekavian: Грешка

en: Debug Output
sr@ijekavian: Исправљачки излаз

en: Loaded Scripts
sr@ijekavian: Учитане скрипте

en: Breakpoints
sr@ijekavian: Преломне тачке

en: Stack
sr@ijekavian: Стек

en: Locals
sr@ijekavian: Локалне

en: Execute Script
sr@ijekavian: Изврши скрипту

en: &New Script
sr@ijekavian: &Нова скрипта

en: &Delete Script
sr@ijekavian: &Обриши скрипту

en: &Clear All Scripts
sr@ijekavian: О&чисти све скрипте

en: Previous Script
sr@ijekavian: Претходна скрипта

en: Next Script
sr@ijekavian: Следећа скрипта

en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

en: Syntax error at line %1, continue anyway?
    Error: %2
sr@ijekavian: Синтаксна грешка у реду %1, свеједно наставити?
    Грешка: %2

en: Syntax Error
sr@ijekavian: Синтаксна грешка

en: This will stop this script! Continue?
sr@ijekavian: Ово ће зауставити скрипту. Наставити?

en: Choose where to save your scripts
sr@ijekavian: Где желите да сачувате скрипту

en: Remove script file from disk?
sr@ijekavian: Уклонити фајл скрипте са диска?

en: Remove Script
sr@ijekavian: Уклањање скрипте

en: Are you absolutely certain?
sr@ijekavian: Јесте ли потпуно сигурни?

[ctx: do not translate 'DataDownloader' or 'qt.core']
en: qt.core must be loaded to use DataDownloader
sr@ijekavian: qt.core мора бити учитана за употребу DataDownloader

en: Terminate
sr@ijekavian: Обустави

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
sr@ijekavian: Скрипта %1 се извршава већ више од 5 секунди, обуставити је?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the name of the script author, and %3 the author's email]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script author, %2 at %3, and ask him to upgrade it before the next Amarok release.
sr@ijekavian: Скрипта %1 користи превазиђене АПИ позиве. Питајте аутора скрипте, %2 на %3, да ли може да ажурира скрипту до наредног издања Амарока.

en: Script error reported by: %1
    %2
sr@ijekavian: Грешку у скрипти пријављује: %1
    %2

en: Add new Ampache server
sr@ijekavian: Додавање новог Ампачевог сервера

en: Successfully connected
sr@ijekavian: Успјешно повезивање

en: Connection failure
sr@ijekavian: Неуспешно повезивање

en: Authentication failed.
sr@ijekavian: Аутентификација није прошла.

en: Authentication Error
sr@ijekavian: Грешка при аутентификацији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
sr@ijekavian: Додај сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
sr@ijekavian: Уклони сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList)
en: Server Address
sr@ijekavian: Адреса сервера

en: Amarok frontend for your Ampache server
sr@ijekavian: Амароково прочеље за Ампачев сервер.

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
sr@ijekavian: Користите Амарок као испеглано прочеље за Ампачев сервер. Тако унутар Амарока можете прегледати и пуштати сав садржај са Ампача.

en: Ampache Server %1
sr@ijekavian: Ампачев сервер %1

en: <p>No information found for this track.</p>
sr@ijekavian: <p>Нису нађени подаци о овој нумери.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
sr@ijekavian: <p>Нису нађени подаци о овом албуму.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
sr@ijekavian: <p>Нису нађени подаци о овом извођачу.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
sr@ijekavian: Провери везу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
sr@ijekavian: Профил на Гподеру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><a href="http://www.gpodder.net/register/"><u>Пријави ме на Гподер</u></a></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
sr@ijekavian: &Пробна пријава

en: Gpodder Podcasts
sr@ijekavian: Подемисије са Гподера

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
sr@ijekavian: Покушавам да синхронизујем стања са Гподером

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
sr@ijekavian: Покушавам да синхронизујем претплате са Гподером

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
sr@ijekavian: Сервис Гподера не може да добави податке са сервера. Покушавам поново за 10 секунди.

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
sr@ijekavian: Гподер.нет: сервис каталога подемисија

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
sr@ijekavian: Гподер.нет је каталог подемисија и сервис за синхронизацију на вези.

en: Subscribe
sr@ijekavian: Претплати се

en: gpodder.net credentials
sr@ijekavian: Акредитиви на Гподеру

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
sr@ijekavian: Нема К‑новчаника у погону. Желите ли да Амарок сачува ваше акредитиве на Гподеру у обичном тексту?

en: Testing...
sr@ijekavian: Испробавам...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
sr@ijekavian: Празно корисничко име или лозинка, исправите и покушајте поново.

en: Failed
sr@ijekavian: Неуспјех

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
sr@ijekavian: Успјех

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
sr@ijekavian: Неисправно корисничко име или лозинка, исправите и покушајте поново.

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са сервисом Гподера, или нека друга грешка.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
sr@ijekavian: Грешка при рашчлањивању одговора, проверите да ли Гподер.нет ради исправно и пријавите грешку.

en: No description available...
sr@ijekavian: Опис није доступан...

en: From Jamendo.com
sr@ijekavian: са Џаменда

en: A site where artists can freely share their music
sr@ijekavian: Сајт гдје извођачи слободно дијеле своју музику

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
sr@ijekavian: Џамендо спаја извођаче и љубитеље музике. Сајт дозвољава извођачима да отпреме и подијеле своје албуме са свијетом, а корисницима да их бесплатно преузму. Преслушајте и преузмите сав садржај са Џаменда право из Амарока.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Download
sr@ijekavian: Преузми

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
sr@ijekavian: жанр / извођач

en: Genre / Artist / Album
sr@ijekavian: жанр / извођач / албум

en: Downloading Jamendo.com database...
sr@ijekavian: Преузимам базу са Џаменда...

en: Updating the local Jamendo database.
sr@ijekavian: Ажурирам локалну базу Џаменда

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
sr@ijekavian[0]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додата %1 нумера са
sr@ijekavian[1]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додате %1 нумере са
sr@ijekavian[2]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додато %1 нумера са
sr@ijekavian[3]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додата 1 нумера са

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sr@ijekavian[0]: %1 албума од
sr@ijekavian[1]: %1 албума од
sr@ijekavian[2]: %1 албума од
sr@ijekavian[3]: 1 албума од

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sr@ijekavian[0]: %1 извођача.
sr@ijekavian[1]: %1 извођача.
sr@ijekavian[2]: %1 извођача.
sr@ijekavian[3]: 1 извођача.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
sr@ijekavian: Слично према ЛастФМ‑у

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
sr@ijekavian: Наклоност „Слично према ЛастФМ‑у“ тражи нумере
    на ЛастФМ‑у и додаје само сличне.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
sr@ijekavian: Слична претходној нумери (према извештају ЛастФМ‑а)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
sr@ijekavian: Слична претходном извођачу (према извештају ЛастФМ‑а)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
sr@ijekavian: <a href="http://www.last.fm/">ЛастФМ</a> сматра да је нумера слична

en: the previous track
sr@ijekavian: претходној нумери

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
sr@ijekavian: ЛастФМ‑ови најпопуларнији извођачи седмице

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
sr@ijekavian: Наклоност „Недељне најпопуларније“ додаје нумере
    са ЛастФМ‑ове недељне листе најпопуларнијих.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
sr@ijekavian: Нумере са ЛастФМ‑ове листе популарних од %1 до %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
sr@ijekavian: од:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
sr@ijekavian: до:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
sr@ijekavian: Профил на ЛастФМ‑у

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Sign up to Last.fm</a>
sr@ijekavian: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Учланите се на ЛастФМ</a>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
sr@ijekavian: Сервиси ЛастФМ‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
sr@ijekavian: &Предај нумеру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RetrieveSimilarArtists)
en: &Retrieve similar artists
sr@ijekavian: &Добави сличне извођаче

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
sr@ijekavian: &Узми податке о композитору на ЛастФМ‑у за извођача

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
sr@ijekavian: Користи ЛастФМ‑ове ознаке, попут <b>7 од 10 звездица</b>, за представљање Амарокових рејтинга током синхронизације статистике.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
sr@ijekavian: Помодне ознаке рејтинга

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
sr@ijekavian: <html>При скробловању нумере, ЛастФМ аутоматски исправља уобичајене грешке у ознакама, попут извођача, албума и наслова. Попуните ово да бисте били обавештени кад до тога дође, и шта је исправљено.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
sr@ijekavian: Пријави предложене исправке за ознаке нумера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
sr@ijekavian: <html>Попуните ако за одређене нумере не желите ни да се скроблују ни да се ажурира тренутно пуштање на ЛастФМ‑у.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
sr@ijekavian: Не скроблуј нумере са етикетом:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
sr@ijekavian: <html>Изаберите жељену етикету (или упишите нову). Нумере са том етикетом неће бити скробловане.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
sr@ijekavian: ЛастФМ: друштвена музичка револуција

en: Last.fm: Love
sr@ijekavian: ЛастФМ: вољено

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: Either the username was not recognized, or the password was incorrect.
sr@ijekavian: Или корисничко име није препознато, или лозинка није исправна.

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: There was a problem communicating with the Last.fm services. Please try again later.
sr@ijekavian: Проблем у комуникацији са ЛастФМ‑овим сервисом. Покушајте мало касније.

en: Enter an artist name
sr@ijekavian: Унесите име извођача

en: Enter a tag
sr@ijekavian: Унесите ознаку

en: Enter a Last.fm user name
sr@ijekavian: Унесите корисничко име на ЛастФМ‑у

en: Username: %1
sr@ijekavian: Корисничко име: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
sr@ijekavian[0]: Број пуштања: %1
sr@ijekavian[1]: Број пуштања: %1
sr@ijekavian[2]: Број пуштања: %1
sr@ijekavian[3]: Број пуштања: 1

en: Create a Custom Last.fm Station
sr@ijekavian: Направи посебну ЛастФМ‑ову станицу

en: Tag
sr@ijekavian: ознака

en: User
sr@ijekavian: корисник

en: %1's Streams
sr@ijekavian: Токови — %1

en: Global Tags
sr@ijekavian: Глобалне ознаке

en: Friends' Loved Radio
sr@ijekavian: Пријатељев вољени радио

en: Friends' Personal Radio
sr@ijekavian: Пријатељев лични радио

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
sr@ijekavian: Не могу да отворим КДЕ новчаник ради читања акредитива на ЛастФМ‑у.

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
sr@ijekavian: Неуспјех

en: Test Login
sr@ijekavian: Проба пријаве

en: Unable to connect to Last.fm service.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са ЛастФМ‑овим сервисом.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
sr@ijekavian[0]: %2 (%1 пуштање)
sr@ijekavian[1]: %2 (%1 пуштања)
sr@ijekavian[2]: %2 (%1 пуштања)
sr@ijekavian[3]: %2 (%1 пуштање)

en: Personal Radio
sr@ijekavian: Лични радио

en: My Recommendations
sr@ijekavian: Моје препоруке

en: My Radio Station
sr@ijekavian: Моја радио станица

en: My Mix Radio
sr@ijekavian: Мој бирани радио

en: My Top Artists
sr@ijekavian: Моји омиљени извођачи

en: My Tags
sr@ijekavian: Моје ознаке

en: Friends
sr@ijekavian: Пријатељи

en: Last.fm: &Ban
sr@ijekavian: ЛастФМ: &Забрани

en: Ban this track
sr@ijekavian: Забрани ову нумеру

en: Last.fm: &Skip
sr@ijekavian: ЛастФМ: &Прескочи

en: Skip this track
sr@ijekavian: Прескочи ову нумеру

en: Global Tag Radio: "%1"
sr@ijekavian: глобално означени радио: „%1“

en: User Tag Radio: "%1"
sr@ijekavian: кориснички означени радио: „%1“

en: Similar Artists to "%1"
sr@ijekavian: извођачи слични са „%1“

en: Artist Fan Radio: "%1"
sr@ijekavian: радио љубитеља извођача: „%1“

en: %1's Neighbor Radio
sr@ijekavian: сусједски радио — %1

en: %1's Personal Radio
sr@ijekavian: лични радио — %1

en: %1's Mix Radio
sr@ijekavian: бирани радио — %1

en: %1's Recommended Radio
sr@ijekavian: препоручени радио — %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
sr@ijekavian: препоручени радио — %1 (популарност %2)

en: Group Radio: %1
sr@ijekavian: групни радио: %1

en: Track Radio
sr@ijekavian: радио нумера̂

en: Artist Radio
sr@ijekavian: извођачки радио

en: Last.fm is cool...
sr@ijekavian: ЛастФМ је 'ладан...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
sr@ijekavian: Да бисте слушали токове и радио са ЛастФМ‑а, морате имати плаћену претплату на ЛастФМ‑у и бити у једној од <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>подржаних држава</a>. Све остале могућности ЛастФМ‑а раде нормално.

en: Error starting track from Last.fm radio
sr@ijekavian: Грешка при покретању нумера са ЛастФМ‑овог радија

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
sr@ijekavian: Вољена нумера: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
sr@ijekavian: Забрањена нумера: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
sr@ijekavian: %1 <b>%2</b> треба поправити на <b>%3</b>

[ctx: %1 is artist, %2 is title]
en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
sr@ijekavian: ЛастФМ предлаже поправке за неке ознаке нумере <b>%1</b>:

en: Play Similar Artists from Last.fm
sr@ijekavian: Пусти сличне извођаче са ЛастФМ‑а

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
sr@ijekavian: успорава поклапање нумера

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
sr@ijekavian: Преузимам „%1“ од %2 са Магнатјуна

en: Downloading album from Magnatune.com
sr@ijekavian: Преузимам албум са Магнатјуна

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
sr@ijekavian: Изгледа да није успјело преузимање са Магнатјуна. Не могу да прочитам ЗИП фајл.

en: Uncompressing Magnatune.com download...
sr@ijekavian: Распакујем преузето са Магнатјуна...

en: Adding album cover to collection
sr@ijekavian: Додајем омот албума у збирку...

en: Preview Tracks
sr@ijekavian: Прегледај нумере

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
sr@ijekavian: Нумере које управо копирате само су токови за преглед са Магнатјуна. За бољи квалитет и одсуство реклама, размислите да купите преузимање албума. Имајте у виду да приликом куповине са Магнатјуна извођач добија 50%. Такође, за све куповине обављене Амароком спонзоришете његов развој са 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
sr@ijekavian: Допуне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
sr@ijekavian: Ако попуните ову кућицу, Амарок ће повремено проверавати има ли допуна Магнатјунове базе и аутоматски их преузимати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate)
en: Update Magnatune database automatically
sr@ijekavian: Аутоматски ажурирај Магнатјунову базу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
sr@ijekavian: Поновна преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
sr@ijekavian: Унесите адресу е‑поште да бисте могли поново преузимати претходне куповине са Магнатјуна директно из Амарока.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
sr@ijekavian: Опције чланства

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
sr@ijekavian: Учлањен сам

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
sr@ijekavian: Врста чланства:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
sr@ijekavian: ток

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>За више података о Магнатјуновој чланарини, као и за учлањивање, посјетите <a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok">http://magnatune.com/compare_plans/</a>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
sr@ijekavian: Опције тока

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
sr@ijekavian: Врста токова за преглед:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Ogg
sr@ijekavian: ОГГ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
sr@ijekavian: МП3 високог квалитета

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
sr@ijekavian: МП3 ниског квалитета

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
sr@ijekavian: Преузимање албума са Магнатјуна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
sr@ijekavian: Опције преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
sr@ijekavian: Изаберите формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
sr@ijekavian: Преузми у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
sr@ijekavian: Ако преузимате у локацију коју Амарок већ надгледа, албум ће бити аутоматски додат у вашу збирку.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
sr@ijekavian: Подаци са Магнатјуна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
sr@ijekavian: &Преузми

en: Processing download
sr@ijekavian: Обрађујем преузимање

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
sr@ijekavian: Изгледа су достављени подаци о чланарини погрешни. Исправите и покушајте поново.

en: Could not process download
sr@ijekavian: Не могу да извршим преузимање

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
sr@ijekavian: Поново преузми већ купљени албум „%1“ од „%2“ са Магнатјуна.
    
    Корисничко име: %3
    Лозинка: %4

en: Loading artist info...
sr@ijekavian: Учитавам податке о извођачу...

en: Fetching %1 Artist Info
sr@ijekavian: Добављам податке о извођачу %1

en: Loading album info...
sr@ijekavian: Учитавам податке о албуму...

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
sr@ijekavian: Година издавања: %1

en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

en: From Magnatune.com
sr@ijekavian: са Магнатјуна

en: Loading Magnatune.com frontpage...
sr@ijekavian: Преузимам насловну страницу са Магнатјуна

en: Fetching Magnatune.com front page
sr@ijekavian: Добављам насловну страницу са Магнатјуна

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
sr@ijekavian: Преузимам страницу омиљених са Магнатјуна

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
sr@ijekavian: Преузимам личну страницу препорука са Магнатјуна...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
sr@ijekavian: Неискварена музичка кућа, која поштено третира подједнако извођаче и муштерије.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
sr@ijekavian: Кликните на ово дугме да сада преузмете Магнатјунову базу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
sr@ijekavian: Амарок мора да преузме Магнатјунову базу да би активирао Магнатјунову продавницу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
sr@ijekavian: Ако укључите наредну опцију, Амарок ће проверавати има ли допуна Магнатјунове базе и аутоматски их преузимати. Ову опцију увек можете касније искључити у постави Магнатјуновог сервиса.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
sr@ijekavian: Менаџер поновног преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
sr@ijekavian: Ово су албуми које сте раније преузимали:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
sr@ijekavian: &Преузми поново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
sr@ijekavian: извођач — албум

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
sr@ijekavian: Добављам списак претходних куповина на Магнатјуну

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
sr@ijekavian: Учлањивање на Магнатјун

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Учлањивањем на Магнатјуну добијате неограничен приступ за преузимање, и можете из Амарока преузети било који албум једним кликом. Придруживањем такође можете преслушавати све токове са Магнатјуна без реклама.</p> 
    <p>Амароков тим добија 10% ваше приступне чланарине, тако да учлањивањем помажете развој Амарока.</p> 
    <p>Као и иначе, извођачи добијају 50% ваше чланарине, која се распоређује према томе чије албуме преузимате и токове слушате.</p> 
    <p>За више информација о Магнатјуну, или да се учланите, кликните овде: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok">подаци о чланарини</a>.</p> 
    <p>По учлањивању идите на <i>Поставке→Подеси Амарок...→Прикључци</i> и унесите своје податке о чланству.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

en: "Fair trade" online music store
sr@ijekavian: Музичка продавница на вези која „игра поштено“.

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
sr@ijekavian: Магнатјун је другачија сорта музичке компаније, која се држи гесла „Нисмо зли!“: 50% од сваке куповине иде директно извођачу, а уколико куповину обавите из Амарока, пројекат Амарока добија провизију од 10%. Магнатјун такође нуди чланарину „слушај колико можеш“, која вам омогућава преузимање музике колико год желите.

en: Artist / Album
sr@ijekavian: извођач / албум

en: Re-download
sr@ijekavian: Преузми поново

en: Update Database
sr@ijekavian: Ажурирај базу података

en: Tools
sr@ijekavian: Алатке

en: Download Album
sr@ijekavian: Преузми албум

en: Signup
sr@ijekavian: Учлањивање

en: Downloading Magnatune.com database...
sr@ijekavian: Преузимам Магнатјунову базу...

en: Updating the local Magnatune database.
sr@ijekavian: Освјежавам локалну Магнатјунову базу.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with %%20
sr@ijekavian: Магнатјунов сервис прихвата сљедећу поруку:
    
    addMoodyTracks расположење број: додаје дати број насумичних нумера са задатим расположењем на листу нумера. Размаци у аргументу расположења морају бити избјегнути са %%20.

en: ERROR: No arguments supplied
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Нису дати аргументи.

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Погрешан број аргумената за addMoodyTracks.

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Грешка рашчлањивања за други аргумент (број).

en: ok
sr@ijekavian: у реду

en: ERROR: Unknown argument.
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Непознат аргумент.

[ctx: A type of command that triggers an action in the integrated Magnatune.com service]
en: Magnatune
sr@ijekavian: Магнатјун

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
sr@ijekavian[0]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи %1 нумеру са
sr@ijekavian[1]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи %1 нумере са
sr@ijekavian[2]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи %1 нумера са
sr@ijekavian[3]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи 1 нумеру са

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sr@ijekavian[0]: %1 албума од
sr@ijekavian[1]: %1 албума од
sr@ijekavian[2]: %1 албума од
sr@ijekavian[3]: 1 албума од

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sr@ijekavian[0]: %1 извођача.
sr@ijekavian[1]: %1 извођача.
sr@ijekavian[2]: %1 извођача.
sr@ijekavian[3]: 1 извођача.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
sr@ijekavian: Амароков демон за Хармони за МП3‑тјунс

en: (C) 2008, Casey Link
sr@ijekavian: © 2008, Кејси Линк

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
sr@ijekavian: Контролише аутосинхронизацију са МП3‑тјунсовим сервисом у Амароку.

en: IRC:
    server: irc.freenode.net / channels: #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
sr@ijekavian: ИРЦ:
    сервер: irc.freenode.net / канали: #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Пишите на:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
sr@ijekavian: Идентификатор који ће демон користити.

en: The email to be used for authentication.
sr@ijekavian: Жељена адреса е‑поште за аутентификацију.

en: The pin to be used for authentication.
sr@ijekavian: Жељени ПИН за аутентификацију.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
sr@ijekavian: Пријава на МП3‑тјунс

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
sr@ijekavian: Аутосинхронизација је МП3‑тјунсова услуга која вам омогућава аутоматско премијештање музике између рачунара̂ и уређаја̂.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
sr@ijekavian: Аутосинхронизација је МП3‑тјунсова услуга која вам омогућава аутоматско премијештање музике између рачунара̂ и уређаја̂. Можете отпремити музику са једне локације и аутоматски је преузети на другим локацијама.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
sr@ijekavian: Укључи аутосинхронизацију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
sr@ijekavian:  ПИН ко̂д:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/">Набавите ормарић на МП3‑тјунсу</a></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
sr@ijekavian: Музички ормарић на вези гдје музику можете безбједно похрањивати и приступати јој: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
sr@ijekavian: МП3‑тјунсов ормарић: ваша музика свугдје!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
sr@ijekavian: Укључена МП3‑тјунсову аутосинхронизација

en: MP3tunes AutoSync Disabled
sr@ijekavian: Искључена МП3‑тјунсова аутосинхронизација

en: Authenticating
sr@ijekavian: Аутентификујем се...

en: MP3tunes failed to Authenticate.
sr@ijekavian: Неуспешно аутентификовање на МП3‑тјунсу

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
sr@ijekavian: Хармони за МП3‑тјунс: веза прекинута

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
sr@ijekavian: Хармони за МП3‑тјунс: чекам на унос ПИН‑а

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
sr@ijekavian: Хармони за МП3‑тјунс: повезивање успјешно

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
sr@ijekavian: Грешка са Хармонијем за МП3‑тјунс
    %1

en: MP3tunes Locker
sr@ijekavian: МП3‑тјунсов ормарић

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
sr@ijekavian: Само сљедећи типови нумера могу бити отпремљени на МП3‑тјунс: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma и ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
sr@ijekavian: Започињем отпремање на МП3‑тјунс

en: Uploading Track %1/%2
sr@ijekavian: Отпремам нумеру %1/%2...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
sr@ijekavian: Додајте локални или удаљени ОПМЛ фајл за укључивање у листу.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
sr@ijekavian: Уколико је празно наслов ће бити преузет од ОПМЛ‑а.

en: Loading Podcast Info...
sr@ijekavian: Учитавам податке о подемисији...

en: Fetching Podcast Info
sr@ijekavian: Добављам податке о подемисији...

en: Add OPML
sr@ijekavian: Додај ОПМЛ

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
sr@ijekavian: Додавање ОПМЛ‑а

en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

en: Podcast Directory
sr@ijekavian: Фасцикла подемисија

en: A large listing of podcasts
sr@ijekavian: Велика листа подемисија

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
sr@ijekavian: Свеобухватан списак претраживих подемисија на које се можете претплатити директно из Амарока.

en: Add an OPML file to the list.
sr@ijekavian: Додаје ОПМЛ фајл у листу.

en: Loading info...
sr@ijekavian: Учитавам податке...

en: This service does not accept any messages
sr@ijekavian: Овај сервис не прима поруке

en: ERROR: unknown message
sr@ijekavian: ГРЕШКА: непозната порука

en: Neither playable nor downloadable url specified.
sr@ijekavian: Нити може да се пусти нити је задат УРЛ за преузимање.

en: No service named %1 is currently loaded
sr@ijekavian: Сервис по имену %1 није тренутно учитан

en: This collection is currently offline
sr@ijekavian: Ова збирка је тренутно ван везе

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
sr@ijekavian: %1 уме да синхронизује метаподатке нумера, попут броја пуштања или рејтинга, са другим збиркама. Желите ли да %1 буде синхронизована?
    
    Ово можете касније изменити у Амароковој постави.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
sr@ijekavian: Изгледа да имате само локалну збирку. Синхронизација статистике има смисла тек када има више од једне збирке.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
sr@ijekavian[0]: Пуштано %2 пута, од чега је %1 пуштање недавно и јединствено за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега је %1 пуштање недавно и јединствено за овај извор.
sr@ijekavian[1]: Пуштано %2 пута, од чега су %1 пуштања недавна и јединствена за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега су %1 пуштања недавна и јединствена за овај извор.
sr@ijekavian[2]: Пуштано %2 пута, од чега је %1 пуштања недавно и јединствено за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега је %1 пуштања недавно и јединствено за овај извор.
sr@ijekavian[3]: Пуштано %2 пута, од чега је %1 пуштање недавно и јединствено за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега је једно пуштање недавно и јединствено за овај извор.

en: Ignored labels: %1
sr@ijekavian: Игнорисане етикете: %1

en: %1 - %2 - %3
sr@ijekavian: %1 – %2 — %3

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
sr@ijekavian: Поклапање нумера по: %1
    За синхронизовање: %2

en: Synchronize Statistics
sr@ijekavian: Статистика синхронизације

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
sr@ijekavian: Поклапам нумере за синхронизацију статистике...

en: Synchronizing Track Statistics
sr@ijekavian: Синхронизујем статистику нумера...

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
sr@ijekavian[0]: Синхронизација завршена за %2. Ажурирана <b>%1</b> нумера.
sr@ijekavian[1]: Синхронизација завршена за %2. Ажуриране <b>%1</b> нумере.
sr@ijekavian[2]: Синхронизација завршена за %2. Ажурирано <b>%1</b> нумера.
sr@ijekavian[3]: Синхронизација завршена за %2. Ажурирана <b>%1</b> нумера.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера у реду за скробловање на %2.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере у реду за скробловање на %2.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера у реду за скробловање на %2.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера у реду за скробловање на %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера има прекратко време пуштања да би биле скробловане.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере имају прекратко време пуштања да би биле скробловане.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера има прекратко време пуштања да би биле скробловане.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера има прекратко време пуштања да би била скроблована.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера нема довољно метаподатака да би биле скробловане.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере немају довољно метаподатака да би биле скробловане.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера нема довољно метаподатака да би биле скробловане.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера нема довољно метаподатака да би била скроблована.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера наводи време пуштања у будућности.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере наводе време пуштања у будућности.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера наводи време пуштања у будућности.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера наводи време пуштања у будућности.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера је предавно пуштена да би била скроблована.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере су предавно пуштене да би биле скробловане.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера је предавно пуштено да би биле скробловане.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера је предавно пуштена да би била скроблована.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
sr@ijekavian[0]: Скробловање <b>%1</b> нумере прескочено је по подешавању корисника.
sr@ijekavian[1]: Скробловање <b>%1</b> нумере прескочено је по подешавању корисника.
sr@ijekavian[2]: Скробловање <b>%1</b> нумера прескочено је по подешавању корисника.
sr@ijekavian[3]: Скробловање <b>%1</b> нумере прескочено је по подешавању корисника.

en: Configure Synchronization...
sr@ijekavian: Подеси синхронизацију...

en: Tracks matched by: %1
sr@ijekavian: Нумере поклопљене по: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
sr@ijekavian: Ниједна изабрана збирка не подржава уписивање %1 — нема смисла синхронизовати га.|/|Ниједна изабрана збирка не подржава уписивање $[ген %1] — нема смисла синхронизовати $[по-роду-броју %1 га је га их их их].

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
sr@ijekavian: Избор збирки за синхронизовање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
sr@ijekavian: Избор поља за синхронизовање

en: Configure Synchronization Target
sr@ijekavian: Подешавање циља синхронизације

en: Add Synchronization Target
sr@ijekavian: Додавање циља синхронизације

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
sr@ijekavian: <span style="color:red; font-weight:bold;">Важно:</span> пре синхронизовања нумера са циљем у виду фајла, обавезно се уверите да фајл базе у том тренутку није у употреби!

en: Choose Target Type
sr@ijekavian: Избор типа циља

en: Configure Target
sr@ijekavian: Подешавање циља

en: Synchronize
sr@ijekavian: Синхронизуј

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
sr@ijekavian: Нема нумера јединствених једном од извора који учествују у синхронизацији.

en: There are no tracks excluded from synchronization
sr@ijekavian: Нема нумера искључених из синхронизације.

en: Expand Tracks With Conflicts
sr@ijekavian: Прошири нумере са сукобима

en: Expand Updated
sr@ijekavian: Прошири ажуриране

en: Collapse Tracks Without Conflicts
sr@ijekavian: Сажми нумере без сукоба

en: Collapse Not Updated
sr@ijekavian: Сажми неажуриране

en: Reset All Ratings to Undecided
sr@ijekavian: Ресетуј све рејтинге на незадате

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
sr@ijekavian: Укључи етикете из %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
sr@ijekavian: Искључи етикете из %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
sr@ijekavian: Ресетуј све етикете на незадате (не синхронизуј их)

en: All Tracks
sr@ijekavian: све нумере

en: Updated Tracks
sr@ijekavian: ажуриране нумере

en: Tracks With Conflicts
sr@ijekavian: нумере са сукобима

en: There are no tracks with conflicts
sr@ijekavian: нема нумера са сукобима

en: There are no tracks going to be updated
sr@ijekavian: нема нумера за ажурирање

en: Tracks that are unique to their sources
sr@ijekavian: Нумере јединствене својим изворима.

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
sr@ijekavian: Нумере искључене из синхронизације због двосмислености.

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> пуштање
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> пуштања
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> пуштања
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> пуштање

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
sr@ijekavian[0]: %2 <b>%1</b> нумере биће скробловано на %3.
sr@ijekavian[1]: %2 <b>%1</b> нумере биће скробловано на %3.
sr@ijekavian[2]: %2 <b>%1</b> нумера биће скробловано на %3.
sr@ijekavian[3]: %2 <b>%1</b> нумере биће скробловано на %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
sr@ijekavian: Приказано %1 од %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
sr@ijekavian: Поклопљене нумере

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
sr@ijekavian: Филтрирај нумере...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
sr@ijekavian: Утиче на све подложне нумере, не само на приказане.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
sr@ijekavian: Преузми рејтинге од

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedExpandButton)
en: Expand
sr@ijekavian: Прошири

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
sr@ijekavian: Сажми

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
sr@ijekavian: Јединствене нумере

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
sr@ijekavian: Искључене нумере

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
sr@ijekavian: Скробловање

en: Abort
sr@ijekavian: Обустави

en: Multiple background tasks running (click to show)
sr@ijekavian: Више задатака ради у позадини (кликните за приказ)

en: Abort all background tasks
sr@ijekavian: Прекини све позадинске радње

en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Rediscover Your Music
sr@ijekavian: Откријте поново своју музику

en: Slim Toolbar
sr@ijekavian: Уска трака алатки

en: Volume: %1% (muted)
sr@ijekavian: Јачина: %1% (утишано)

en: Volume: %1%
sr@ijekavian: Јачина: %1%

en: Transcode Tracks
sr@ijekavian: Транскодирање нумера

en: Transc&ode
sr@ijekavian: Транск&одирај

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
sr@ijekavian: Ако желите, при копирању можете транскодирати музичке фајлове у други формат, једним од кодера (кодека). Овим можете уштедети простор или учинити фајлове читљивим за преносни музички плејер или одређени програм.

en: &Copy
sr@ijekavian: &Копирај

en: Just copy the tracks without transcoding them.
sr@ijekavian: Само копирај нумере без транскодирања.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
sr@ijekavian: Ако желите, при премештању можете транскодирати музичке фајлове у други формат, једним од кодера (кодека). Овим можете уштедети простор или учинити фајлове читљивим за преносни музички плејер или одређени програм. Само ће успешно транскодирани фајлови бити уклоњени са првобитне локације.

en: &Move
sr@ijekavian: &Премести

en: Just move the tracks without transcoding them.
sr@ijekavian: Само премести нумере без транскодирања.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
sr@ijekavian: Тренутно недоступно на овом систему.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
sr@ijekavian: Циљна збирка указује да овај формат не би могао да се пушта.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
sr@ijekavian: Транскодирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
sr@ijekavian: Транскодира све нумере у изабрани формат.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
sr@ijekavian: Транскодирај све нумере

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
sr@ijekavian: Транскодира нумере само ако је то неопходно ради пуштања у одредишној збирци.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
sr@ijekavian: Транскодирај само када треба за пуштање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
sr@ijekavian: Транскодира само када се изворни и одредишни формат фајла разликују.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
sr@ijekavian: Транскодирај само када се изворни и одредишни формат разликују

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
sr@ijekavian: <html><b>Напомена:</b> Нема ниједног декодера. Ако желите да транскодирате нумере, инсталирајте пакет <tt>ffmpeg</tt> или <tt>libav</tt> (са омотачем за <tt>ffmpeg</tt>) са одговарајућим декодерима. Иначе, попуните опцију <i>Запамти овај избор за следећи пут</i> да се овај дијалог не би појављивао при будућим преносима.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
sr@ijekavian: Запамти овај избор за следећи пут

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
sr@ijekavian: Да бисте подесили параметре транскодирања, изаберите кодер са списка.

en:  (recommended)
sr@ijekavian:  (препоручен)

en: Ask before each transfer
sr@ijekavian: питај пре сваког преноса

en: Muted
sr@ijekavian: утишано

en: <i>Volume: %1</i>
sr@ijekavian: <i>Јачина: %1</i>

en: Score: %1
sr@ijekavian: Резултат: %1

en: Rating: %1
sr@ijekavian: Рејтинг: %1

en: Play count: %1
sr@ijekavian: Број пуштања: %1

en: Last played: %1
sr@ijekavian: Посљедње пуштање: %1

en: Click for more analyzers
sr@ijekavian: Кликните за још анализатора

en: &Visualizations
sr@ijekavian: &Визуелизације

en: Bookmark
sr@ijekavian: Обиљеживач

en: List and run bookmarks, or create new ones
sr@ijekavian: Прегледајте, покрените или направите нове обиљеживаче.

en: Amarok Bookmarks
sr@ijekavian: Амарокови обиљеживачи

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
sr@ijekavian: Копирај тренутни обиљеживач приказа у клипборд

en: Scheme
sr@ijekavian: Шема

en: Preset:
sr@ijekavian: Претподешавање:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
sr@ijekavian: Списак доступних шема именовања фајлова/ претподешавања формата.

en: Add preset
sr@ijekavian: Додај претподешавање

en: Saves the current scheme/format as new preset.
sr@ijekavian: Уписује тренутну шему/формат као ново претподешавање.

en: Update preset
sr@ijekavian: Ажурирај претподешавање

en: Updates the preset with the current scheme/format.
sr@ijekavian: Ажурира претподешавање тренутном шемом/форматом.

en: Remove preset
sr@ijekavian: Уклони претподешавање

en: Removes the currently selected preset.
sr@ijekavian: Уклања тренутно изабрано претподешавање.

en: Ignore
sr@ijekavian: игнориши

en: Folder
sr@ijekavian: фасцикла

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
sr@ijekavian: иницијали

en: Collection root
sr@ijekavian: коријен збирке

en: &Basic...
sr@ijekavian: &Основно...

en: &Advanced...
sr@ijekavian: &Напредно...

en: New Preset
sr@ijekavian: Ново претподешавање

en: Preset Name
sr@ijekavian: Назив претподешавања

en: second | seconds
sr@ijekavian[0]: секунда
sr@ijekavian[1]: секунде
sr@ijekavian[2]: секунди
sr@ijekavian[3]: секунда

en: minute | minutes
sr@ijekavian[0]: минут
sr@ijekavian[1]: минута
sr@ijekavian[2]: минута
sr@ijekavian[3]: минут

en: hour | hours
sr@ijekavian[0]: сат
sr@ijekavian[1]: сата
sr@ijekavian[2]: сати
sr@ijekavian[3]: сат

en: day | days
sr@ijekavian[0]: дан
sr@ijekavian[1]: дана
sr@ijekavian[2]: дана
sr@ijekavian[3]: дан

en: week | weeks
sr@ijekavian[0]: седмица
sr@ijekavian[1]: седмице
sr@ijekavian[2]: седмица
sr@ijekavian[3]: седмица

en: month | months
sr@ijekavian[0]: мјесец
sr@ijekavian[1]: мјесеца
sr@ijekavian[2]: мјесеци
sr@ijekavian[3]: мјесец

en: Simple Search
sr@ijekavian: једноставна претрага

[ctx: Unit for data rate kilo bit per seconds]
en: kbps
sr@ijekavian: kb/s

[ctx: time format for specifying track length - hours, minutes, seconds]
en: h:m:ss
sr@ijekavian: h.m.ss

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
sr@ijekavian: прије

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
sr@ijekavian: тачно

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
sr@ijekavian: послије

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
sr@ijekavian: између

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
sr@ijekavian: старије од

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
sr@ijekavian: новије од

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
sr@ijekavian: између

en: Rating changed
sr@ijekavian: Рејтинг је измијењен

en: Volume: 100% (muted)
sr@ijekavian: Јачина: 100% (утишано)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
sr@ijekavian: Преглед ОСД‑а
    Одвуците га гдје желите

en: Stopped
sr@ijekavian: Заустављено

en: Paused
sr@ijekavian: Паузирано

en: Play
sr@ijekavian: Пусти

en: Pause
sr@ijekavian: Паузирај

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
sr@ijekavian: %1 слободно

en: Track Progress
sr@ijekavian: Напредак нумере

en: The amount of time elapsed in current track
sr@ijekavian: Вријеме које је протекло у тренутној нумери

en: The amount of time remaining in current track
sr@ijekavian: Вријеме које је преостало у тренутној нумери

en: Enter space-separated terms to search.
sr@ijekavian: Унесите размаком раздвојене изразе за претрагу.

en: Edit filter
sr@ijekavian: Уреди филтер

en: Volume
sr@ijekavian: Јачина

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
sr@ijekavian: Скочи на: %1

en: Drag in and out items from above.
sr@ijekavian: Убаците или избаците горње ставке.

en: [prefix]
sr@ijekavian: [префикс]

en: [suffix]
sr@ijekavian: [суфикс]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
sr@ijekavian: Контролна тачка: <b>%1</b>

en: Track: %1
sr@ijekavian: Нумера: %1

en: Album: %1
sr@ijekavian: Албум: %1

en: Artist: %1
sr@ijekavian: Извођач: %1

en: empty
sr@ijekavian: празно
